VOOR ONZE ZIEKEN. Burgerlijke Stand SPORT AGENDA Laatste berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 9 FEBRUARI 1939 DE UETOSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD Aan de agenda van de Gemeenteraads vergadering op a.s. Maandag is nog het volgende voorstel toegevoegd: a. tot het verkoopen van perceelen grond aan de Houtlaan, kadestraal bekend ge meente Leiden, Sectie P. Nis. 1041 (ged.) en 2229 (ged.) aan de N.V. Exploitatie Crediet en Administratie Maatschappij „Uitgebreid Bezit", q.q. te Leiden; b. tot hei aangaan van een overeenkomst met de Wed. W. G. Boekwijt-de Lamaar, te Leiden, inzake ruiling van grond op den hoek Rijnsburgerweg-Kagerstraat- Houtlaan. Van de N.V. „Uitgebreid Bezit", alhier is een verzoek ingekomen, om van de gemeen te te mogen koopen een bouwterrein aan de Houtlaan, groot ongeveer 500 M2. De vennootschap is bereid, den gevraagden prys van 8.50 per M2 te betalen, en gaat accoord met de aan den verkoop te ver binden voorwaarden. Het is mogelijk gebleken, gelijktijdig met dezen verxoop, tevens nog een trans actie ïnzaxe overdracht van grond te slui ten, waardoor een zeer gewenschte af ronding van den hoek Houdaan-Rijnsbur- gerweg-Kagerslraat tol stand kan worden gebracht. Bij deze transactie staat de ge meente grond af, die voor tuin kan worden bestemd, en verkrijgt zij grond, benoodigd voor de straatafronding, Het Raadslid J. H. Schüller heeft het volgende voorstel ingediend: Ondergetekende stelt voor het resul taat van de telling van leegstaande wo ningen over het 2e kwartaal 1938 zóó tij dig voor de leden van den gemeenteraad in de leeskamer ter inzage te leggen, dat dit resultaat een punt van bespreking bij de behandeling der begrooting 1939 kan uitmaken. R. K. BOUWVAK ARBEIDERSBOND ST. JOSEPH. Hedenavond 9 Februari te 8 uur is zaal 6 van de Volksbond jaarvergadering. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden present zijn, daar dit de eerste vergade ring van het jaar is en er zeer belangrijke besprekingen zijn, waar niet één li4. on kundig van mag blijven. Tevens worden alle leden uitgenoodigd tot het bijwonen van de H. Mis met alge- meene H. Communie op. Zondag 12 Febr. a.s. in de Leonarduskerk Haagweg des morgens te 8 uur. VEREENIGING „LIMBURGIA" OPGERICHT Als resultaat van een eenvoudigen op roep in de plaatselijke pers, vereenigden zich gisteravond een 25-tal Limburgers in de bovenste bovenzaal van „De Harmonie". Het eerste kwartier heerschte er de merk bare spanning van afwachten op de ge beurtenissen, die zouden gaan komen. Nie mand wist aanvankelijk, welke geheimzin nige persoonlijkheden hen hadden bewo gen, zich derwaarts te begeven. Aan deze spanning kwam spoedig een einde, toen plotseling twee stoelen aan de tot nu toe leeggebleven groene tafel wer den ingenomen door de heeren Schreurs en Theelen, die zich als de initiatiefnemers ontpopten, Na een in sappig midden-Limburgsch uit gesproken verklaring van den heer Schreurs, werd het woord gegeven aan de vergadering tot het maken van opmerkin gen en het doen van voorstellen. Uit de hierna volgende gedachtenwisse- ling werd duidelijk, dat het hoofddoel en karakter van de op te richten vereeniging zou zijn de gezelligheid en het contact zoe ken van de Limburgers onderling. Vervol gens werd overgegaan tot de samenstelling van een voorloopig bestuur, hetgeen werd gevormd uit de volgende personen: mevr. Sier en de heeren Schreurs, Theelen, de Gréef en Fulfie. Door een der aanwezigen werd gevraagd, of de vereeniging al of niet een katholieke zou zijn. Het grootste gedeelte der aanwezi gen stemde voor een katholieke vereeni ging. Geenszins is het echter de bedoeling niet-Katholieken uit te sluiten. Zij kunnen hospitant-lid zijn. Al spoedig ontstond er een gezellige stem ming, vooral toen besloten werd tot de vie ring van het carnavalsfeest op Maandag 20 Februari a.s. Deze viering zal tevens het karakter dra gen van een propaganda-avond, om de zeer vele Limburgers, die thuis gebleven waren, alsnog voor de Ver. te winnen. Nadat alle aanwezigen zich als lid of hos pitant-lid hadden opgegeven, werd deze be langrijke vergadering gesloten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 3189. Voedings- en Ge- notmiddelenbedrijf „Het Leydse Wapen", firma J. C. van der Steen en Co., Leiden, Pieterskerkgracht 18/20. Overl. E.: J. Smit- tenaar, Oegstgeest, d.d. 30 Januari 1939. Wegens het overlijden van den eigenaar is de procuratie van mej. G. Jansen verval len. Aan haar is thans opnieuw procuratie verleend. (B.P.) N. E.: Wed. C. H. Smitte- naarvan der Steen, Oegstgeest. 717. H. de Vos, Alphen a. d. Rijn, Hoorn 42, Manufacturen. Bovengenoemde zaak is met ingang van 1 Februari 1939 omgezet in een vennootschap en commandite onder den naam: Commanditaire Vennootschap, voorheen H. de Vos (B.P.). Beh. venn.: J. de Vos en H. de Vos Jr., Alphen a. d. Rijn, Venn, b.w.v. geldsch.: één. BEGRAFENIS Mr. Dr. H. VOS. Hedenmiddag te 1 uur had op de be graafplaats Rhijnhof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen mr. dr. Henri Vos. Met den stoet kwamen o.m. mede de heeren mr. A. Jonker, N. Arkema en Van Putten namens de Ver. van Nederlandsehe Gemeenten. Op de begraafplaats waren o.m. aanwezig prof. dr. van Poelje, direc teur-generaal van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. R. Stellinga, referendaris van den Raad van State, dr. C. v. o. Berg, directeur gene raal van de Volksgezondheid, mr. dr. Baron A. Roëll, commissaris der Koningin in Noord-Holland, prof. R. P. Cleveringa, decaan van juridische faculteit der Leidsche Universiteit, de heer C. J. de Vries, w.n. deken van de Orde van Advocaten bij den Hoogen Raad der Nederlanden, jhr. v. But- tingha Wichers, rijksontvanger, mr. R. van Steéden uit Amsterdam, notaris A. Romeyn uit Warmond en verder tal van persoon lijke vrienden en bekenden. Toen de kist in de groeve was neergelaten sprak mr. A. Jonker, die erop wees, dat mr. Vos een wetenschappelijk jurist was van groote allures. Het moge zijn lot ge weest zijn, dat het woord, dat mr. Vos sprak niet het gevoelen geweest is van anderen, ook voor anderer inzicht, mits geuit in strikt zakelijken vorm, wist hij eerbied en waardeering '.e hebben. Slechts ter wille van het recht zelf kon het hem leed doen, indien zijn stem niet gehoord of zijn inzicht niet gedeeld werd. Zijn sterke overtuiging, niet gevestigd dan na de meest sterke overweging, was bij hem onwankelbaar en met ninnmer versaag de volharding liet hij niet af om vanuit de ongerepte sfeer van het studeervertrek standvastig te verkondigen, wat hem, den soherpzinnigen jurist, als fundamenteel juist scheen. Het recht te willen dienen in alle op zichten was zijn levensdoel en elke over weging aan het wezen daarvan vreemd, ver- mijdde hij. Als een eminent dienaar van het recht heeft hij *.en lang leven vervuld. Spr. achtte net hier niet het tijdstip om verder stil te staan bij het omvangrijke publicatie werk, dat zijn rijke geest heeft voortgebracht, doch hij wilde slechts een woord spreken van diepe erkentelijkheid van de zijde der Ver. van Ned. Gemeen ten, die zich gedurende een reeks van jaren nauw aan hem verbonden gevoelde. Elk door hem tot ons gesproken of ge schreven woord kenschetst zijn voorname persoonlijkheid. Elke daad te onzen op zichte was de getuigenis van zijn hooge opvatting ten aanzien van zijn verhouding tot de Vereeniging. Spr. wees er vervolgens op hoe de ruim 80-jarige, toen hij zich onlangs naar hel ziekenhuis begaf, als eenige lectuur mee nam een aantal bescheiden betreffende die onderwerpen van studie, die de Ver. betreffen. Spr. besloot met de verzekering, dat allen met diep respect en een niet te verstoren dankbaarheid tot den overledene zullen blijven opzien. Prof. Cleveringa sprak namens de Juri dische facultateit in Leiden, die de be hoefte gevoelde hier een laatsten groet te brengen. Mr. Vos, aldus spr., had zich een eigen plaats verworven on opgebouwd naast en in samenwerking met de juridische facul teit. De faculteit herinnert .zich tevens met groote erkentelijkheid hoe de thans over ledene gedurende viei jaar den grooten v. d Vlugt heeft vervangen. Niemand uit dien tijd is thans nog in de faculteit, doch de herinnerng aan Vos leeft nog steeds voort. .Spr. geeft de verzekering, dat de facul teit deelt in de rouw over dezen doode en voegt daaraan toe een persoonlijk woord als een der velen, die van mr. Vos leering en leiding ontvingen op het gebied van het staatsrecht. Hoewel daartoe niet gemachtigd, wist spr. zich de lolk van zeer velen, wanneer hij zijn erkentelijkheid uitspak voor hetgeen mr. Vos voor talrij'k \elen is geweest. Nadat bloemen in het graf waren ge strooid, dankte mr. M. B. Vos, de oudste zoon van den overledene, voor de eer zijn vader bewezen. (Reeds opgenomen in een gedeelte onze! vorige oplage). BINNENLAND. DE BEBOUWING VAN HET MIDDEN-DAMTERREIN TE AMSTERDAM Voordracht van B. en W. op verzoek van de regeering aangehouden. Op de agenda van de vanmiddag gehou den vergadering van den gemeenteraad van Amsterdam kwam wederom voor de veer tien dagen geleden door den Raad aan gehouden voordracht van B. en W. betref fende den verkoop van het midden-Dam- terrein voor eén bedrag van 100.800 gulden aan de N.V. Assurantie Mij „De Nederlan den van 1845", welke maatschappij zoo als bekend hier een gebouw wil stichten, bestemd voor kantoren, café, restaurant en winkel. Alvorens deze voordracht vanmiddag in behandeling kwam, las dr. W. de Vlugt een telegram voor van den minister voor onder wijs, kunsten en wetenschappen, die mede namens zijn ambtgenoot van financiën den Raad verzocht de voordracht aar. te houden. De regeering, zoo stond in dit telegram, zou er prijs op stellen, eerst haar advies college over de plannen te raadplegen. De heer Matthijsen (S.D.A.P.) oefende critiek op den inhoud van dit telegram en op de houding der regeering. Hij noemde deze houding een gebrek aan deferentie te genover de hoofdstad van het land, en erger dan onbeleefd. Sprekers eerste reactie zou zijn voor te stellen het verzoek van de re geering te negeeren en de voordra .dit thans gewoon te behandelen. De woorden van den sociaal-democratischen fractie-voorzitter werden onderstreept door het communistisch raadslid, den heer Zee- gers. De heer Ter Haar (C.H.) verdedigde de houding van de regeering. Hjj noemde den Dam een nationaal plein en het Paleis een nationaal gebouw. Hij was van mee ning, dat de regeering haar motieven voor bet verzoek wel zal hebben. Verscheidene leden gaven vervolgens hun meening in deze kwestie te kennen. Zoo meende de heer Boissevain (Lib.), dat de regeering slechts een excuus kan hebben, namelijk het feit, dat le voordracht eerst 11 Januari j.l. is ingediend. Spr. meen de, dat de jaad aan het verzoek van de regeering moet voldoen, maar tevens moet vragen om schadevergoeding, waarop de gemeente naar sprekers meening, recht heeft Prof. Woltjer (A.R.) wees er op, dat hier slechts sprake is van een verzoek om de voordracht vandaag nog niet te behandelen, welke bezwaren daartegen zijn, kon spreker niet begrijpen. De wethouder voor publieke werken de heer De Miranda, zeide de overtuiging te hebben, dat wanneer het verzoek van de regeering niet was gekomen en de voor dracht gewoon zou zijn behandeld, de raad een beslissing zou hebben genomen over eenkomstig het adv\es van B. en W., on danks de critiek, die van vele zijden op de voordracht is uitgeoefend. En omdat het college deze overtuiging heeft, meende spr. dat er hoegenaamd geen bezwaren zijn om aan het verzoek van de regeering, dat aan den raad is gericht, te voldoen. Overleg in deze is beter dan strijd te voeren. De burgemeester, hierna het woord voe rend. zeide, het met die raadsleden eens te zijn, die hebben gezegd, dat de belang stelling van de regeering voor deze kwes tie wel heel laat is gekomen. Tot nu toe zeide spr. heeft de regeering wel heel weinig waardeering gehad voor den Dam en zijn bebouwing, want anders zou de be bouwing van de naaste omgeving van het Paleis, met name aan den Nieuwe Zijds Voorburgwal, niet zijn uitgevoerd. Dr. de Vlugt zeide voorts, dat de regee ring niets heeft te zeggen over een even tueelen verkoop van het terrein. Spr. zou dit ock niet dulden. Maar hy begreep wel, dat de regeering er belang ir* stelt, wat er op het eventueel te verkoo pen terrein zal worden gebouwd en dat zij in overweging wil nemen, of daardoor scha de zal worden gedaan aan de schoonheid /an het Paleis. Om deze redenen meende dr. de Vlugt dat uit een oogpunt van algemeen belang aan het verzoek van de regeering moet worden voldaan. Wij weten, dat .De Leidsche Couiant" ln zeei vele gezinnen een aewaaidee/de huisvriend is, dien men ongaarne zou missen En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend hoe ongaarne' ook, moet missen Wij bedoelen het geva.l, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaariijk is. hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Cm aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „Do Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden ver^leertd. iederen daa een e" nplaai van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Cm dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van aen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam vrrn de 7^-> 1 of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantóor gaarne schriftelijke aanvragen in. PE DIRECTIE. N.V. De TLeidsche Courant LEIDEN. Geboren: Hans, zoon van F. H. Kuit en J. E. Snuverink Hendrikus Bernardus Johannes, zoon van J. J. G. van Cleef en H. H. van Gasselt Maria Josepha, doch ter van F. Tuijthoff en N. A. Mieremet Pieter, zoon van P. Bouterse en E. B. Prins Nicolaas Gerardus, zoon van P. M. Blok ker en H. J. v. d. Maden Ja, zoon van J. Houtman en F. M. Butterman Adria- rus "Wilhelmus, zoon van A. v. d. Voort en C. J. Smeele. Overleden: H. Vos, wedn. 80 jaar C. v. d. Tuin, wed. van P. J. Zaalberg 72 jaar J. van Kralingen zoon 8 mnd. H. J. Steenman m. 66 jaar. Getrouwd: M. Bakhuijzen jm. en H. H Richter jd J. Blom jm en E. C. Bin nendijk jd S. Hamerling jm en A. D. Lichobant jd P. Holswilder jm en J. v. Egmond jd - P. v. d. Hoogt jm en C. Bouw rran jd. M. de Kleyn jm en G. v. Hecke jd J. Ouwerkerk jm. en S. E. Verplanc- ke jd. A. Swanenburg jm. en M. C. Ger- hards jd H. van Tongeren jm. en C. v. d. Wilk jd R. Verplancke jm en Th. M. v. d. Krogt jd J. Verschoor jm en A. van Putten jd. J. Ververs jm en J. M. Voorbrood jd. -r A. W. van Oosten jm. en P. J. A. van Doorn jd. Ondertrouwd: P. de Wolf jm 25 jaar en J. Oost veen jd. 30 jaar. LEIDEDORPSCHE DAMCLUB. De resultaten van deze week zijn: Kampioenschap van Leiderdorp. De uitslagen der 2de ronde zijn: C. de KoningT. D. v. d. Bosch 02 J. Huisman Sr.—N. Hoogervorst 20 W. van HeusdenJ. van Sandijk afgebr. R. MarbusL. van Egmond n. d. W. OverdevestJ. B. v. d. Wijngaard 02 A. de LangenH. v. d. Vecht 02 2de klasse. M. de KoningJ. Goedhart 11 A. de HaasA. Kruidenier 02 J. v. d. ZwanS. Zwanenburg 20 W. v. d. ZwanK. Spek afgebr. A. Spies—G. P. Dille 2—0 W. Wolff—P. Vervark 0—2 J. van TongerenB. Hoogervorst 02 C. ZwanenburgG. v. d. Zwan 20 R. v. d. ZwanC. Theunissen 11 Binnenland VERGEETACHTIGE REIZIGERS In 't vierde kwartaal werden niet minder dan 12.985 voorwerpen door vergeetachtige reizigers in treinen of aan stations achter gelaten. In 1937 waren het er in hetzelfde tijdvak 2279 minder. Via den stationschef konden 8495 stuks binnen enkele dagen aan de eigenaars worden teruggegeven, zoodat tenslotte 4490 stuks op het bureau gevonden voorwerpen werden opgeslagen. BOTERNOTEERING. De commissienoieering voor Nederland sehe boter is heden vastgesteld op 88 cent per kg. Burgemeester Bij K.B. is aan M. H. Eggink, op zijn verzoek, met ingang van 1 Maart 1939 eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Maarssen en Maarsseveen. SASSENHEIM VRACHTAUTO SLIPT. Jongen onder de auto geraakt en ern: gewond. Hedenmorgen kwart voor negen had voor het pand van slager v. d. Vliet een ernstig ongeval plaats. Een uit de richting Leiden komende vrachtaut slipte, waarschijnlijk dor de gladheid van den weg, waardoor de pl.m. 16-jarige Z. geheel onder den wagen kwam, die het trottoir reed. Ernstig gewond bleef hij liggen. De dok ters Dommisse en Hueber waren spoedig ter plaatse en verleenden de eerste hulp. Het slachtoffer heeft ernstige hoofdwon den en een gebroken Keen. Per ziekenauto is hij naar Leiden vervoerd. De politie stelt een onderzek in. Donderdag, R.K. Bakkerspatroonsvereeni- ging „Sint Clemens", Hotel „Cen tral" Breestraat, 7 uur. Donderdag, 25-jarig bestaan van den Vrou wenbond; 's morgens te negen uur H. Mis in de kapel van het St. Elisabeth-Ziekenhuis; 's avonds 8 uur feestavond in den Schouw burg. Vrijdag. Jaarvergadering „St. Raphaël", Bondsgebouw. 8 uur Maandag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, jaar vergadering in „De Doelen", 8.30 uur. Maandag. Vijfde abonnementsvoorstel- ling. Opvoering van „Jeugd" door de Tooneelgroep „Het Mas ker". Schouwburg 8.15 uur. Maandag, Jaarvergadering „De Hanze", „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Dinsdag: Liefdadigheidsuitvoering ten bate der St. Elisabethver. te 8 uur in de R. K. H. B. S„ Mariën poelstraat. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 4 tot en met Viijdag 10 Febr. c.s waargenomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 1P60 en A. J. DONK, Doezastraat 31, tel. no. 1313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. CORRESPONDENTIE. Dank, dat u onze aandacht heeft ge vestigd op artikel in „Volk en Vaderland". Wij zullen er op terugkomen en objectief onze meening zeggen. LEIDEN, 8 Febr. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 5.207.60, savoyekool 5.506.70, boerenkool 1224, rapen 2.20 —3.30, prei 7.70, kroten 3.503.60, kro ten, gekookt J 5—8, uien 1.406.60, peen 3.408.00, spruiten 328, andijvie 26 —30, Nero 6.609.40, witloof 4—27 spi nazie 3841, per 100 stuks: knolselderie 5.10—12.70 per 100 bos: pieterselie 19, radijs 3.80, selderie 11.2014.40. RIJPWETERING, 8 Febr. EierenveUlng R. P. V. Aanvoer: 3885 kippeneieren 3.30 4.10 per 100 stuks, konijnen 0.501.70 per stuk. NIEUWKOOP, 8 Febr. Eieren veiling. Aanvoer 4500 stuks, prijzen 2.203.40 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 8 Febr. Ei eren veiling. Aanvoer 9711 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.80—3.iU, bruin 3.30—3.80, eenden eieren 3.30 per 100 stuks. VINKEVEEN, 8 Febr. Groentenveiling. Witlof I 19—23.50, idem II 12.50—14.50 en idem III 3.005.50 per 100 kg. VOORSCHOTEN, 8 Febr. Veiling V. P. V. Pry'zen: kippeneieren 3.804.20, kuiken- eieren 3.403.70 en eendeneieren 3.90 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 8 Febr. Groenten veiling. Per 100 kg.: roodekool 4.306.00, gelekool 4.605.60, uien f 5.006.75, per kist van 20 kg.: waspeen f 0.901.95, kro ten 6085 cent, per 100 stuks: knolselde rie A 10.50—15.idem B 7.0010.00, per kist van 6 kg.: boerenkool 6090 cent. ZOETERMEER, 8 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 13000 stuks. Prijzen, kippen eieren 3.00—3.80, eendeneieren 3.00 3.20 per 100 stuks. LOOSDUINEN, 8 Febr. Groentenveiling. Schorseneeren le soort 16.60, idem 2de soort 9.per 100 kg.; Spinazie f 1.10 1.90, per 4 kg.; selderie 11.9017.70 per 100 bos; prei f 8.0010.80 en Andijvie 19.50—22 50 per 100 kg.; Boerenkool 0.80 —1.45 per 7 kg., witlof 2021 per 100 kg., dunsel 83 per 100 kg. etieren 3.80 per 100 stuks. GOUDA, 9 Febr. Vee. Aangevoerd in to taal 1205 stuks, waarvan 36 slachtvarkens vette 2324 cent per pond levend met 2 pet. korting; 427 magere varkens 2435, 509 biggen 8—13, Geldersche biggen f 13 16, 2 runderen f 150225, 221 nuchtere kalveren 4- -6, 9 bokken of geiten 36. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 58 partijen. Prijzen: le kal. met rijksmerk J 25.5026.—, 2e kwal. f 2425, crisisaftrek 8.2 cent. Handel ma tig Boter. Aanvoer 120 ponden: Goeboter 8590 cent en Weiboter 8085 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 157.000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.003.40, eendeneieren f 3 —3.50 per 100 stuks. Handel matig. DELFT, 9 Febr. Vee. Aanvoer: 4 paar den, 36 runderen, 3 vette kalveren, 141 nuchtere kalveren. 292 magere varkens, 31J biggen, 4 schapen of lammeren. 5 gei ten of bokken. Prijzen: paarden 80180, kalfkoeien f 160300, varekoeien f 80180 nucthere kalveren 312, magere var kens 14—44. biggen f 6—14. geiten of bokken 13—10, rundvleesch 70, 65 en 50 cent oer kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 1 achtste en 1 zestien de vaten boter, wegende totaal 30 kg. 1.65 per kg. Handel vlug. VISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 8.693/g Berlijn 74.45 Parijs 4.9 U/4 Brussel 31.36 Zwitserland 42.06 Kopenhagen 38.80 Stockholm 44 80 Oslo 43.70 New Vork 1.85t/2 Praag 6.37

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3