RIJNSTREEK DONDERDAG 9 FEBRUARI 1939 DE LEIOSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 ALPHEN AAN DEN RIJN VIERDE LUSTRUM „WILSKRACHT." Nadat het twintigjarig bestaan van de R.K. Sportvereeniging „Wilskracht" eeni- gen tijd terug reeds kerkelijk was her dacht en aan het einde van de onlangs ge houden jaarvergadering door de leden op gezellige wijze gevierd, gaf deze nog im mer groeiende en bloeiende, uit meer dan 150 naar ziel en lichaam kerngezonde, le den bestaande sportvereeniging aan haar donateurs, begunstigers, vele genoodigden en belangstellenden in de geheel gevulde Sint Josephzaal een in alle opzichten naar wensch geslaagde jubileumuitvoering. Onder de aanwezigen waren de be schermheer van „Wilskracht" Deken Z. de Korte, de geestelijk adviseur Kapelaan C. M. Broers en diens collega Kapelaan C. M. Klaver. Voorts de heeren C. Y. Ponsioen en N. J. Verkleij namens „De Hanze", de laatste mede namens Katholieke Kunst kring, A. F. Ruijssenaars en P. J. Schip per, namens den Volksbond, S. van Leeu wen en Joh. C. Vink die den L.T.B. verte genwoordigden. Namens de Kruisvaart gaf acte de présence de heer F. H. Brand, de heeren A. Breukel en J. Venne Kwamen namens „De Alphensche Boys". De R.K. Gemengde Zangvereeniging „Oefening Baart Kunst" vaardigde de heer Wortman af. De plaatselijke Gyinnastiekvereeniging „Hou Vast" zond haar afgevaardigde in den heer P. Tuin, terwijl voorts nog vele ande re vereenigingen aan de uitnoodiging van „Wilskracht hadden gehoor gegeven. Ver melden wij tenslotte nog de aanwezigheid van de heeren J. J. C. Böckling en R. Boe- rc-, twee personen, die met den huidigen voorzitter den heer G. Vreeswijk in de ouderlijke woning van laatstgenoemde met den thans reeds overleden heer Jan Schavemaker, als oprichters gestaan heb ben aan de wieg „Wilskracht". De zeereerwaarde Pastoor J. F. Lips van Hoogmade, die voorheen hier ter plaatse Kapelaan en vanaf de oprichting tien jaren lang eerste geestelijk adviseur van „Wils kracht was, kon dezen avond wegens fami lie omstandighedenniet aanwezig zijn, en zond per telegram felicitatie. Zeker mogen wij niet onvermeld laten, omdat het strekt tot eer van de vereeniging en zeker ge steld kan worden ten voorbeeld aan vele anderen, dat de heer J. Krumpelman, thans tevens bestuurslid, de vereeniging vanaf de oprichting trouw is gebleven en zich steeds een ijverig lid en bezoeker van de oefeningen en vergaderingen heeft getoond. Na de imposanten opmarsch van de ruim 150-tal leden, dames en heeren, jongens en meisjes, gevolgd door den indrukwekken de vaandelgroet, sprak de voorzitter, de heer G. Vreeswijk, een kort openings woord, waarin hij de vereeniging in aller belangstelling aanbeval en wees op de mo- gelijkheid om „Wilskracht" te steunen, zelfs al met een maandelijksche donatie. Spr. deelde nog mede, dat ter animeering van toetreding van nieuwe le'den, besloten werd om aan candidaten gedurende een viertal weken na deze uitvoering gelegenheid te geven de oefeningen gratis bij te wonen, waarna dezen een definitief besluit kunnen nemen. Voorts bracht spr. dank aan al len, die de vereeniging reeds hebben bij gestaan, inzonder aan de feestcommissie, welke veel, heel veel voorbereidend werk heeft verricht waaraan Directeur Zuidam, naast zijn wei-kzaamheden in verband met de lessen, zeker niet het kleinste aandeel heeft gehad. Hij toch was steeds „de Spil" waar alles om draaide! Onder de bekende en bekwame leiding van Directeur P. Zuidam werd hierna het zeer gevarieerd programma, correct prettig en vlot afgewerkt. Dat zijn we al van Wils kracht gewend! De kleurenverlichting deed het goed. Jammer was het, dat de nieuwe verbetering in de verlichting, het felle z.g. voetlicht door trilling van het podium of anderzins de werkenden zoo nu en dan in de „steek" liet, de prestaties waren er evenwel niet minder om. Zeker verdient voor het welslagen van de oefeningen, naast den directeur, den heer P.Zuidam, die tevens persoonlijk nog enkele stoutmoedige en acrobatische „toeren" verrichtte, een woord van lof der pianist de heer G. de Mild voor zijn onfeilbare begeleiding, en voor de muziekstukjes tusschen de gym nastiekoefeningen. Waren de jaarlijksche uitvoeringsavon den van „Wilskracht" geheel gevuld met gymnastiek, rhyhmische oefeningen, stan den en toeren aan Drug en hoogrek, dit keer heeft zij voor prettige afwisseling zorg gedragen, want zij liet na de pauze optre den Neerlands veelzijdigste artiest, Joop Theunisz, die als conferencier, saxofoon solist, buikspreker, rijwiel-equilibrist, hu morist, accordeon-solist de hoog gespan nen verwachtingen verre overtrof. Hij maakte in den korten tijd dien men hem kon bieden, een werkelijk goede entrée in Alphen. Nadat in de pauze enkele verrassingen waren aangeboden werd door de verschil lende deputatie's druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om de jubileerende vereeniging te complimenteeren. De lange rij der sprekers werd geopend door den mede-oprichter en eerste directeur den heer J. J. C. Böckling, die op zeer humoris tische wijze de „geboorte" van deze ver eeniging schetste en haar tenslotte feleci- teerde met deze levensduur. Verder spra ken de afgevaardigden van de hiervoren genoemde vereenigingen, die de sympathie ke woorden grootendeels vergezeld lieten gaan van een stoffelijk blijk. Voor de pauze sprak de hoogeerwaarde Deken Z. de Korte, beschermheer van „Wilskracht" enkele warme en waardee- rende woorden, waarin hij vooral wees op de geestelijke waarde van de sportvereeni ging. Ook Kapelaan Klaver laat wat die per blikken in de geestelijke waarde van deze vereeniging, waarin orde en tucht een eigen stempel drukken op de lichamelijke opvoeding van de katholieke jeugd in ge organiseerd verband, tot heil ^an Chris tus' Kerk. De heer Vreeswijk dankte alle sprekers en deelde nog mede, dat van Kapelaan P. Jong, eertijds Kapelaan alhier en geeste lijk adviseur van „Wilskracht" die thans in „Dekkerswald" wordt verpleegd, in een zeer hartelijk schrijven zijn medeleven heeft getoond bij dit jubileum! Na het succesvol optreden van Joop Theunisz, met medewerking van onzen plaatsgenoot de heer G. de Mild, werd deze avond met dank aan alle medewerkenden en een propagandistische opwekking om donaties en leden door den geestelijk advi seur. Kapelaan C. M. Broers gesloten. Heden Donderavond geeft „Wils kracht" een herhaling van haar jubileum uitvoering, die aanbeveling verdient! Laat de otters vrij. De visscher L. v. Roon en zijn beide zoons, hebben na veel moeite in de Wete ring. welke loopt van de Oudhoornsche weg naai* de Ridderbuurt nabij de Kwakel, een vischotter van circa een meter lengte, levend weten te bemachtigen. Na eenige vergeefsche pogingen gelukte het, het dier in een net te drijven. Het beest, dat men thuis aanvankelijk in een houten krat had ondergebracht, beet echter het houtwerk stuk, en wist te ontsnappen. De otter werd evenwel weer gevangen en zit thans- in een ijzeren kooi opgesloten. Geboren: Emmy Maria Henriëtte d. v. A. H. J. van Eupen en A. G. C. Blanckaert Sara Anthonia, d. v. D. Verzaal en A. van der Lede. Overleden: Willem de Vries, oud 66 jaar, gehuwd met Reintje Zijlstra. Ingekomen: Wilhelmus Th. J. Ro- thengatter, Julianastraat 24a, van Deven ter Sara C. Langeveld, Stationsstraat 30, van Leiden Frouwina de Jonge, Bilder- dijkstraat 14, van 'sGravenhage Dirk Busscher, Gouwsluischeweg 21, van Woer den Gerrit P. A. Gerdinh en echtge- noote, Dorpstraat 98a, van Delft Gerrit de Knikker, Hooftstraat 281, van Waddinx- veen Theodorus Schellingerhout, Zuid einde 7, van Wassenaar Adriaan van Beek, Emmalaan 6, van Leiden. Vertrokken: Gerarda J. van den Berg naar Bodegraven, Meije 11 Johan na M. C. C. Moerkerk naar Amsterdam, Am- stel veensche weg 54. BODEGRAVEN Geslaagde zangavond. Gisterenavond gaf onze dameszangvereeniging „St. Cae- cilia", met welwillende medewerking van het R.K. Zangkoor en last not least, van „The Minstrels" een zangavond in ons pa rochiehuis, die m alle opzichten mag ge slaagd heetten, dank zij de uitstekende leiding van den heer J. M. Kouwenhoven. De thans geheel voltooide en schitte rende bovenzaal van het parochiehuis was zoo goed als geheel gevuld met belang stellenden. Onze pastoor sprak een ope ningswoord, waarin hij allen van harte het welkom toeriep, waarna hij den direc teur Kouwenhoven prees als een man, die ten alle tijde bereid is om zijn persoon te geven om aan de wenschen van anderen te voldoen. Spr. hoopte, dat deze avond mocht slagen en wenschte allen een plezie rige avond. Hierna werd een aanvang gemaakt met het programma, waarop we verschillende soorten liederen zien staan. De liederen gebracht, waarbij de heer Kouwenhoven werden op zeer goede wijze ten gehoore zich als een bekwaam en ervaren dirigent toonde. In de pauze werd de heer Kouwenho ven op spontane wijze gehuldigd door de St. Caecilia-zangvereeniging werd een fraai bouquet bloemen aangeboden, waar voor de dirigent met welgekozen woorden dank zeide. In de pauze werd nog gedurende tien minuten volkszang beoefend, waarbij en kele liederen „uitgebeeld" werden, wat de lachspieren actief maakte. Nog lang zal deze mooie en goed ge slaagde avond heugen. Een woord van lof aan den ijverigen dirigent is hier zeker niet misplaatst! NIEUWKOOP Geboren: Johnana Gerarda, d. v. G. Steenjbeek en F. J. J. Kamp. Overleden: Margaretha van Enge len, wed. van F. J. Lijnkamp, 86 j. HAZERSWOUDE Zilveren Jubileum. Gisteren herdacht de heer G. Rijsdijk, arbeider bij de N.V. H. v. Leeuwen's pannenfabriek, den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij ge noemde firma. Nadat hij 's morgens op gewone wijze aan het werk was gegaan, werd hij tegen den middag op het kantoor ontboden, waar hij door een der firman ten werd gecomplimenteerd. Daarna mocht hij zich huiswaarts begeven. In huiselijken kring werd hem een rookfau- teuil aangeboden door de kinderen. Een naast hem wonend echtpaar bood hem een heerlijke taart aan. Later in den mid dag kwam een der firmanten hem nog maals gelukwenschen en overhandigde den jubilaris een enveloppe met inhoud. De dag werd verder in tegenwoordigheid van enkele familie-leden en kennissen in prettige stemming doorgebracht. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren in de zelfde gezondheid en opgewekte stemming zijn arbeid te verrichten. L.T.B. Gisterenmorgen te 10 uur ver gaderde in het R.K. Vereenigingslokaal de L.T.B. Aanwezig waren 28 leden. Voordat de vergadering begon hadden vele leden de H. Mis bij gewoond, opgedragen door den geestelijken adviseur der afd. Hazers- woude, pastoor J. Ruyter. De bijeenkomst werd geleid door den heer A. J. de Jong, voorzitter. Bij zijn begroeting der leden constateerde de heer de Jong dat van het bijwonen dei* H. Mis,, voorafgaande aan de ze vergadering niet algemeen door de leden was deelgenomen, doch het bestuur was tevreden, en hoopte dat het de echt katho lieke gemeenschapszin zou bevorderen. Vervolgens werd gememoreerd dat 1938 voor de landbouw niet was geweest wat men oorspronkelijk gedacht zou hebben. De opleving bleef uit en er was zelfs terug slag. De zuivelproducten brachten minder op dan in 1937. De bedrijven zijn in het algemeen nog niet loonend. Niettegen- de de ondervonden steun der regeering- maatregelen, is het bijna onmogelijk de landbouwbedrijven rendabel te beheeren. Spr. herinnerde aan de commissie van sa menwerking, waarin ook het bestuur van den L.T.B. een werkzaam aandeel nam. Verder wees de heer de Jong op de ver schillende stroomingen van dezen tijd, als het algemeen streven naar beoefening der Christelijke naastenliefde als een der groote middelen voor een gelukkige samen leving. De secretaris, de heer J. v. Saazijn bracht een zeer uitgebreid jaarverslag, hieruit valt mede te deelen, dat een 4-tal leden de afdeeling verlieten en zich gevoegde heb ben bij Alphen aan den Rijn. Van St. Deus Dedit werd een schrijven ontvangen over opzegging van het arbeids contact. Het stanaaarü loon bedraagt momenteel 17.50 met emolumenten. Men was bereid over een nieuw contact te onderhandelen. Ter sprake werd gebracht het moeilijk ver krijgen van kal ver-schetsen ook hierin zal het bestuur zijn medewerking zoover dit mogelijk is verleeneri. Door de activiteit van enkele leden zijn een 8-tai land bouwers tot de afdeeling toegetreden; toch zijn in onze drie parochies nog vele boeren geen lid van den L.T.B. Ook hieraan zal dit jaar weder groote aandacht geschonken worden. De penningmeester de heer N. P. Kaptein gaf een overzicht van den stand der fmancieën der afdeeling. De ontvang sten over 1938 hebben bedragen 452.98 de uitgaven over dit zelfde tijdvak 415.80 alzoo een bate van 37.18. De heeren N. J. Kaptein en Th. Verkley controleerden de bescheiden en verklaar den alles in orde te hebben bevonden. De contributie werd vastgesteld op hetzefde bedrag als vorig jaar. De afdeeling telt thans 72 leden. De aftredende bestuursle den werden allen herkozen. Onder groot applaus der vegadering namen allen deze benoeming weder aan. Zeer breed werd. van gedachte gewisseld over het organiseeren van verschillende cursussen voor jongens en meisjes. Indien de deelname groot genoeg is zal voor meisjes een huishoudcursus worden georganiseerd. De mogelijkheid werd on^ der de oogen gezien tot het houden van een landbouwcursus voor jongens. Het vorige jaar kon dit niet doorgaan wegens gebrek aan deelname. Een der leden drong aan op het geven van een melkcursus; bij genoegzame deelname kan dit onder de oogen worden gezien. De heer L. Jacobs deelde mede, dat de C.M.C. voornemens heeft om de melk op vetgehalte te gaan verkoopen. Dit plan is echter voorloopig van de baan, daar zonder stabiliseering dit niet zad kunnen geschie den, doch de regeerings-commisssaris acht dit toch den weg die wij zullen moeten bewandelen. Spr. voelde zich verplicht deze mededeeling te doen, daar er dan in die richting gewerkt kan worden, en dit is mogelijk door aansluiting bij de melk- controle „Al Beter" te Hazerswoude. Voorts is het gewenscht een goede stier aan te schaffen met behoorlijke vetlijsten. Wanneer de melk op vetgehalte zal moe ten worden geleverd zullen de prijzenn ver uiteen liggen. Voorgesteld werd in het najaar een vegadering te beleggen met b.v. een spreker over de Pachtwet. Nadat de zeereerwaarde pastoor nog een enkel woord tot de vergadering gericht had, werd deze bijeenkomst door den voorzitter gesloten. HOOGMADE „Consumptie-merK-centrale" (C.M.C.) Woensdagavond om 8 uur is door de 3 standsorganisaties: L.T.B., C.B.T.B. en H. M. v. L. een vergadering belegd in Cafe Witteman. In deze vergadering werden de werkzaamheden der C.M.C. uitvoerig be sproken. Een veertigtal veehouders had aan de oproep gehoor gegeven. De heer C. vair Vliet, voorzitter van. het Verkoopbureau „Leiden" (C.M.CV.) had de leiding van deze vergadering. De eerste spreker was de heer Kwaak, administrateur van het Hoofdkantoor der C.M.C. in Den Haag. Op zeer duidelijke wijze zette deze uiteen hoe de C.M.C. was ontstaan en in welke opzichten zij ver schilt met de vroegere Zuivel-Centrale. De maatregelen voor de veehouders worden thans door hun eigen menschen opgelegd en niet meer door ambtenaren. Wat de prys betreft, die de veehouder ontvangt, is men door den Minister afhan kelijk gesteld van de Zuivelwaarde in ons geheele land. Boven deze zuivelwaarde is de C.M.C. gerechtigd eens in de acht we ken toeslagen uit te betalen. Er gaat weke lijks 3 millioen Ltr. in consumptie, waar van de handel 1 1/ ct. per Ltr moet afdra gen aan A.V.M. en C.M.C. Hieruit worden de toeslagen bekostigd. Er worden toesla gen gegeven op de taxe en op de winter- levering. Verder worden er gegeven: sub sidies voor de verplichte t.b.c. bestrijding, stalpremies etc. Na deze inleiding werden verschillende wagen besteld, die voor alle op zeer bevre digende wijze weiden beantwoord. Vervolgens weid het woord gevoerd door den heer v. d. Heiden, eveneens van het Hoofdkantoor. Deze sprak op uitvoerige en duidelijke wijze pver de t.b.c. bestrijding onder het rundvee. Allereerst wees spreker erp, dat deze bestrijding dringend noodza kelijk is, voor eigen gezin, voor ons volk, en bovenal voor onze exportbelangen. Uit voerig werden ook behandeld de subsidies, die door de C.M.C. worden gegeven en de lage kosten die voor den veehouder aan de bestrijding zijn verbonden. Eenige vragen die gesteld weiden, wer den op afdoende wijze beantwoord. De voorzitter, de heer van Vliet besprak tenslotte de noodzakelijkheid, dat de vee houders meer aandacht moeten gaan beste den aan het vetgehalte van hun melk. Mo menteel krijgt men voor de melk van 3 vet evenveel als voor melk van 3-60 Ongetwijfeld zal de C.M.C. echter binnen niet al te langen tijd op vetgehalte gaan uit betalen en dan zullen vele veehouders tot de ontdekking komen, dat ze veel minder ontvangen dan hun collega's. Om ruim 10 uur sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. LEIMUIDEN K.J.M.V. „Miquel Pax" Dinsdagavond had weer de gewone- wekelijksche bijeen komst plaats van de K.J.M.V. Voor variatie trad dezen avond als spreker op het K.J.M.V.-lid, C. Broekhuizen, die als on derwerp van bespreking gekozen had „Rechten en plichten over het Neaerland- sche volk" Spr. gaf duidelijk overricht van de rechten van het volk o.a. op gelijke bescherming, recht van vergaderen, vrij heid van godsdienst en drukpers, kiesrecht, enz. Na de behandeling van de voornaam ste rechten ging spreker over tot de plion- ten zooals belastingplicht, dienstplicht, stemplicht, enz. Aan het eind van zijn rede spoorde hij allen aan toch lid van de R.K. Staatspartij te worden en wel goede leden, die niet steeds schitteren door afwezigheid maai* die op geen enkele vergadering ge mist worden. Dè moderator dankte den spreker voor zijn mooie en nuttige lezing en spoorde de andere leden aan om het goede voorbeeld van den heer Broekhuizen te volgen en ook elk op zijn beurt eens een of ander belangrijk onderwerp bespreken. LEIDERDORP Werkloozen. Deze week staan 103 werkloozen bij het Agentschap der Ar beidsbemiddeling ingeschreven 28 hiervan trekken steun. Geboren: Anna Wilhelmina Carola Maria, d. van P. J. Stuifzand en J. Th. v. d. Ploeg Folkert Lieuwe, z. van J. H. Broersma en H. de Jong. Gehuwd: C. Blaauw en B. M. van der Voort. NOORDFN Een inbraak opgehelderd. In den nacht van 29 op 30 December 1.1. werd ingebroken in de consistorie-kamer van de Hervormde kerk op het oude dorp. Door middel van een boor had men de pen van een schuifraam weten te verwij deren en aldus was men binnengekomen. Een paar kasten stonden open en men had ook een kist, toebehoorende aan de Dia conie, geforceerd. Geld was daarin niet aanwezig, terwijl men de aanwezige brandkast onaangeroerd belaten had. Niets werd tenslotte vermist, dan het bol letje van een electrische lamp. Koster J. Immerzeel had een en ander ontdekt en daarvan aangifte gedaan bij veldwachter Bergonje. Ofschoon terstond een ernstig onder zoek werd ingesteld kon men toch geen enkele aanwijzing verkrijgen. Nu was ook in den nacht van 27 op 28 Decembèr ingebroken in de Hervormde kerk te Wilnis, waarvan dezer dagen de daders zijn opgespoord, een tweetal land arbeiders van 25 en 29 jaar, uir Haarlem mermeer, die gedetineerd waren m het huis van bewaring te Haarlem. Hierop attent gemaakt heeft de veld wachter beide beklaagden aldaar een ver hoor afgenomen met het gevolg, dat zij een volledige bekentenis hebben afgelegd. Zij waren opzettelijk onderweg om inbraak te plegen en hadden voor dat doel nog ge staan voor de R. K. kerk alhier, tot zij hiervan afzagen en getracht hebben hun slag te slaan op het oude dorp. Zij wa ren per rijwiel gekomen over Nieuw veen en Nieuwkoop en waren over het ijs bij het bewuste raam gekomen. Bij het te ruggaan hadden zij hun boor in de plas geworpen naast de Kerklaan. Reeds tal van inbraken heeft dit twee tal op zijn geweten, waarvan zij een vol ledige bekentenis hebben afgelegd. NIEUWERBRUG Tegen stilstaande auto gebotst. Door de gladheid van den weg botste een per sonenauto tegen een stilstaande luxe auto. Op de Rijksstraatweg nabij „de Spijker" stond een personenauto rechts van den weg geparkeerd. Van weerszijden naderden een vrachtauto en een luxe auto, welke laatste moest remmen om eerst de vrachtauto de geparkeerde auto te laten passeeren. Door dt- gladheid gleden echter de wielen door en botste de personenauto tegen de par- keerende auto. Van eerstgenoemde werden de spatborden en de radiateur geheel in elkaar gedrukt en bleek verder rijden on mogelijk. De parkeerende auto kreeg slechts iichte schade. Persoonlijke ongelukken de den zich gelukkig ook niet voor. Door een kraanwagen is de auto later weggesleept. De bedeeling van Ruth Janse van Zan ten. Deze week heeft wederom de jaar lijksche bedeeling plaats gehad uit de na latenschap van wijlen Ruth Janse van Zan ten. Ieder jaar worden weduwen en min vermogenden in de Brandschouwerij be dacht met een gave in natura, bestaande uit brandstoffen en levensmiddelen. Dit wordt betaald uit de nalatenschap van een ingezetene, welke sedert jaren over leden is en testamentair beschikte zijn gelden beschikbaar te stellen voor een jaar lijksche bedeeling aan minvermogende in gezetenen. Deze jaarlijksche gave is im mer voor velen een lichtpunt in deze don kere tijden. TER AAR Een goede vangst. Een uitgebreid politie-onderzoek met betrekking tot een groot aantal kleine dieftallen (kippen, konijnen, winkelwaren, ijzer, enz.) heeft aan het licht gebracht dat eenige jonge mannen uit Korter aar zich hieraan schul dig maakten. Een gedeelte van het gesto- lene is door de politie opgespoord en in beslag genomen. De vierde uitkeering aan de veiling. Volgende week Woensdag 15 Febrauri zal de uitbetaling plaats hebben van de vier de voorschotuitkeering ten Kantore van de veiling. De tuinders van het rayon De Kwakel kunnen hun gelden in ontvangst nemen op Zaterdag 18 Februari te Vrou wenakker. Biljarten. In het Parochiehuis speelde gisteravond de Gezellen een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Kolpingsbroe- ders uit Roelofarendsveen. De uitslag was als volgt: Car.brt.h.s.gem. J. Slootweg 30 19 9 1,77 H. v. Klink 75 19 19 4.17 H. Ott 66 29 14 2,28 J. Heemskerk 75 29 17 2.59 C. Pieterse 75 36 9 2.08 V. v. d. Ver 23 36 3 0.64 A. Koeleman 67 33 19 2.03 J. Bakker 75 33 13 2,87 K. Koeleman 69 36 7 1.94 J. de Bruyn 75 36 9 2.08 J. v. d. Pijl 75 52 6 1.44 H. Koek 58 52 5 1.12 J. Hoogervorst 42 52 4 0.81 H. v. Berker 75 52 14 1.44 J. v. Kessel 75 65 6 1.15 C. Loos 38 65 5 0.58 W. v. Tol 68 63 4 1.08 P. Oomen 75 63 7 1.19 J. Koeleman 62 51 6 1.22 T. de Koning 75 51 9 1.47 Geboren: Catharina Johanna d. van H. van Emmerik-van Dam Vertrokken: A. Bluys naar Am sterdam C. van Zwieten naar Den Haag M. C. Bos naar Wassenaar* A. J. Vaie naai* Amsterdam,M. C. Jansen naar Rijnzaterwoude. UITHOORN Stille Omgang. Op Zondag 12 Maart a.s. gaat het gezelschap der Stille Omgang, afd. Uithoorn en omstreken wederom naar Amsterdam. De treinen vertrekken circa 1 uur uit Uithoorn en uit Aalsmeer en ko men circa half twee te Amsterdam aan. Nadat het huishoudelijk deel der vergade ring was afgeloopen vroeg de voorzitter of de bestuursleden er voor wilden zorgen, dat gedurende reis en de tocht door Am sterdam voor de H. Mis niet gerookt werd. Hij deed dit verzoek op aansporing van het hoofdbestuur. Ten andere werd verzocht geen spiritualen te gebruiken. Ook werd de wensch geuit, na de omgang in rijen van vier te blijven gaan naar het kerkgebouw. ZEVENHOVEN Werkverschaffing. De polder Zeven hoven, welke besloot haar werkverschaf fing belangrijk uit te breiden, mocht van den Minister van Sociale Zaken de mede deeling ontvangen, dat het uitgebreide object is goedgekeurd en dat daarin een overheidssubsidie van 95 zal worden toegekend (oorspronkelijk was dit 85 Er zijn ongeveer veertig arbeiders tewerk gesteld, waarvan uit deze gemeente twintig In totaal stonden eind vorige week 41 per sonen als werkloos bij de arbeidsbemidde ling ingeschrevenn. ZOETERWOUDE fH R.) Film „Heilige banden". Onder groo te belangstelling werd gisteravond in de groote zaal van het patronaat de vertoo ning gegeven van de mooie en keurig ver zorgde geluidsfilm „Heilige banden". O.m. waren hierbij ook aanwezig pas toor v. Vasten hoven, pastoor Vaessen van Groenendijk, rector Th. Westgeest en dr. G. A. de Bruyne. Kapelaan P. Krom sprak een kort ope ningswoord en verheugde zich over do groote belangstelling op deze eerste film avond. Na eenige zeer aardige voorfilmt gaf de heer P. Brouwer, directeur van d< N.V. Gofilex, een korte toelichting ove) de te vertoonen film. Voor zeer velen is deze mooie interes santé film een nadere kennismaking ge worden met het leven en werken van d' Zusters van de Goede Herder. Wij hebbej gezien de intrede van de postulanten, he leven en werken van de Novicen en di Zusters, de plechtige processies door d kloostergangen en langs de rijk versierd tuinpaden, ja zelfs de plechtige gelofte! der Zusters. Het te weinig gekende offerleven val de Zusters van den „Goeden Herder werd met groote belangstelling gevolgd Het was een welgeslaagde avond.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14