OMGEVING DONDERDAG 9 FEBRUARI 1939 DE LE'DSCHE GOURANT VIERDE BLAD - ?AG. 13 KATWIJK AAN DEN RIJN Draaihartigheid bij kool en het randen van sla. Gisteravond kwamen de leden der Tuinbouwver. K. en O. in vergadering bijeen onder leiding van den voorzitter, den heer J. v. d. Perk, die allen doch in het bijzonder ir. Riemens, Directeur van den Proeftuin Z. H. Glasdistïict te Naald wijk welkom heette, om dan het woord te geven aan ir. Riemens die een lezing zou houden over het onderwerp „Draaihartig heid in kool en het z.g. randen in sla". Ir, Riemens ving aan met er op te wij zen dat in 1936 in N.-Holland is aange drongen op een onderzoek naar de oor zaak der draaihartigheid in kool. Uit dat onderzoek is gebleken dat de galmug haar eitjes legt in het hart der kool. Na een paar dagen komen de larfjes die het hart geleidelijk uitvreten en ten slotte gaat het hart rotten en komt er van de plant niets meer terecht. Gebleken is dat op velden die met kool beteeld waren, de galmug, ook in den winter, in den bodem blijft, en later weer optreedt. Ert nu de vraag, al dus spr. hoe kunnen we dat insect be strijden. Er zijn verschillende middelen geprobeerd, doch het beste resultaat wordt verkregen door bespuiting met een meng sel van nicotine en zeep. Vervolgens be handelde spr. de vraag, wanneer moet men spuiten? De grootste vlucht van de galmug komt voor van begin Juni tot -be gin Juli en in dit tijdvak is het gewenscht een keer per week te spuiten om de kwaal onder de knie te krijgen. Vervolgens be handelde spr. het actueele onderwerp „het z.g. randen van sla". In de kassen, aldus spr., komt het veelvuldig voor. Wat is de oorzaak? Het wordt niet veroorzaakt door een of ander insect doch het is hoofd zakelijk eigen schuld. Spr. gaf verschil lende oorzaken aan. Rand ontstaat door dat een plant minder vocht opneemt dan. hij verdampt. Bijzonder door droogte treedt „rand" op. Onder glas kunnen we waken tegen „rand" door, wanneer de sla gaat kroppen, weinig te luchten waar door de vochtige lucht zooveel mogelijk onder de ramen blijft. Ten slotte wees spr. nog op een voorname factor, de bemes ting. Bij onderzoek is gebleken dat kunst mest met een hoog voedingsgehalte het beste is. Wat de verhouding der bemesting aangaat, adviseerde spr. te gebruiken 1 deel stikstof, 1 deel super en 3 deelen Pa tent-kali. Humus-arme grond is niet ge schikt voor sla. Een overvloedige stikstof bemesting bevorderd rand. Na deze boeiende voordracht werd ge legenheid gegeven om vragen te stellen waarvan verschillende personen gebruik maakten. Na beantwoording hiervan dank te de voorzitter ir. Riemens voor zijn leer zame en duidelijke voordracht en sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze.. Candidaat. Van de gelegenheid om candidaten op te geven voor de groslijst der gemeenteraadsverkiezingen hebben een tiental kiezers (reglementair) gebruik gemaakt voor een candidatuur C. E. v. d. Berg. Zuilen de dames nog tegensputteren? De Katwijksche Damclub K.D.C. hield gisteren haar jaarvergadering tevens feestvergadering bij gelegenheid van het lste lustrum der vereeniging. De voorzit ter, de heer T. van Béelen, sprak het ope ningswoord. Hij heette allen hartelijk wel kom, ook de aanwezige dames die na 5 lange jaren de gelegenheid kregen een kijkje te nemen in de veelbesproken Dam club. Spr. hoopt dat de dames hierdoor niet meer zullen tegensputteren als hun mannen naar de K.D.C. gaan. Verder roept hij een hartelijk welkom toe aan den oud-voorzitter, den heer L. den Haan, thans woonachtig te Den Haag, die door zijn aanwezigheid blijk geeft zijn oude vereeniging niet te zijn vergeten. En ten slotte de heeren afgevaardigden van de Damclub te Katwijk aan Zee en van den Leidschen Damdistrict Bond. De voorzitter vroeg demedewerking van de leden om de jaarvergadering spoe dig af te werken om tot het feestelijke ge deelte te kunnen overgaan. De waarne mende secretaris de heer v. Elk las de no tulen die werden goedgekeurd; idem het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Wassenaar. De voorzitter deelde de vergadering dan mede ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van K.D.C. van een onbekende gever een herinnerings geschenk te hebben ontvangen. Hij brengt den gever hiervoor grooten dank. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer W. Böttcher gaf een batig saldo aan van 75.10 (applaus). Volgde de bestuurs verkiezing. Er was een vacature. J. C. v. Rijn, de heer Böttcher trad periodiek af en de heer A. Wassenaar had wegens drukke werkzaamheden bedankt. De heer Böttcher werd met bijna algemeene stem men herkozen, de heer A. Schouten idem gekozen en na een herstemming werd de heer A. Vooys gekozen. Allen namen de benoeming aan. Dan had de uitreiking plaats der prijzen. De heer Freke ontving een eerste prijs, een beker, in het lste tiental, en in het tweede tiental kon aan de heer J. Schoneveld een medaille wor den uitgereikt. Als blijk van erkentelijk heid werd aan de dames die steeds be langloos als koffieschenksters hadden wil len fungeeren, een surprise aangeboden. Na vaststelling der contributie en een korte rondvraag een pauze om daarna over te gaan naar het feestelijk gedeelte van den avond, de eigenlijke herdenking van het 5-jarig bestaan. Na een openings- of inleidingswoord door den voorzitter van K.D.C. kwamen de afgevaardigden van de L.D.D. Bond en van de Damclub Katwijk aan Zee aan het woord die na de noodige gelukwenschen de beste wen- schen voor de toekomst van K.D.C. uit spraken. Het feestelijke gedeelte werd aangevuld met voordrachten door ver schillende leden en het optreden van de Rijnsburgsche Reciteerclub „De Vereenig- de Vrienden". En tusschen deze nummers had er een verloting van verschillende voorwerpen plaats. K.D.C. en voorname lijk het bestuur, dat dezen avond organi seerde, kan met voldoening op deze feest vergadering terugzien. LISSE Vestigingswet. In een gecombineerde veragadering van „De Hanze" en de K. J. M. V., gehouden in het hotel „De Witte Zwaan", behandelde de heer Hekelson de Vestigingswet. De voorzittei der K. J. M. V., de heer J. Schoorl, opende deze bijeenkomst met een kort welkomstwoord in het bijzonder tot den spreker. De heer Hekelson leidde hierna het on derwerp „de Vestigingswet" in. In den breede werd het nuf van de ves- ligingseischen besproken. Spreker besloot met een korte beschou wing over hei groot winkelbedrijf, de coö peraties en toonde aan, dat de vestigings wet inderdaad van groot belang was voor het middenstandsbedrijf. Na een kleine pauze werd overgegaan rot het stellen van vragen. De voorzittei besloot den avond met een dankwoord aan den spreker voor zijn dui delijke uiteenzetting. Pluimvee- en Konijnensportvereen. De Pluimvee- en Kcfnijnensportvereeniging „Lisse en Omstreken" hield Woensdagavond onder presidium van den heer N. J. Dol, naar jaarvergadering. De voorzitter be- spiak in zijn openingswoord de laatst ge houden tentoonstelling, waarbij hij zijn leedwezen er over uitsprak, dat zij niet beeft voldaan aan de gestelde verwachtin gen. Wat ingezonden was, was van zeer goede kwaliteit, doch de quantiteit was miniem. De secretaris, de heer C. Luijk, bracht vervolgens jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de vereeniging momenteel 66 leden telt. De waarnemend penningmeester, de heer J J. Kaak, bracht hierna zijn financieel jaarverslag uit. De afdeelings ontvangsten bedroegen f 449.87 en de uitgaven 358.40, zoodat een batig saldo was te boeken van 91.47. De tentoonstelling gaf het volgen de resultaat te zien. Ontvangen was 968.17 en uitgegeven een bedrag van f 937.76, zoodat hier eveneens een batig saldo was 28.41. Ten slotte bleek, dat de veilingscommissie ook niet kwaad had ge boerd. aangezien hier de ontvangsten ad f 22.48 de uilgaven, bedragende f 20.40 met 2.58 overtroffen.' De. verkiezing van 4 bestuursleden volg de thans. Aftredend waren de heeren W. F Daudeij, le voorzitter; K. J. Smits, 2e secretaris; A. Ruigrok, le penningmeester en N. J. Dol, commissaris. De verkiezing had tot resultaat, dat de aftredqende bestuursleden werden herko zen. He voorzitter deelde nog mede. dat de trekking van de groote verloting zal wor den gehouden op Donderdag 16 Febr. a.s. I.EIDSCHEN DAM Verkooping, Ten overstaan van nota ris mr. P. L. H. Peutz te Den Haag had gis teren in hotel „De Zwaan" de publieke ver kooping plaats van een percee' weiland, gelegen in den Tedingerbroekpolder ten N O. van de Tedingerstraat, groot 44 Are en 90 c.A. Het perceel, dat was ingezet op 10.100. door den heer J. D. C. Jansen uit Den Haag, werd heden niet afgemijnd. NOORDWIJK Bouwen. B. en W. hebben aan den heer A. van Tilburg, aannemer te Noordwijk aan Zee, vergunning verleend voor het bou wen van 14 woningen aan de de Ruijter- straat, aldaar, en aan de Mr. dr. W. van den Berghstichting, alhier, tot het bouwen van een tweetal werkplaatsen aan den 'Zwarteweg te Noordwijk-Binnen. NOORDWIJKERHOUT Uitvaart Jan Rodenburg. Gistermor gen werd het stoffelijk overschot van Jan Rodenburg op het kerkhof van de St. Jo zefparochie alhier begraven. De lijkkist werd des morgens door de Kruisvaart met rouwomflcerste vlag vanaf het woonhuis begeleid naar de kerk, waar pastoor Maas een plechtige H. Mis van Requiem cele breerde. Na de H. Mis stond een haag van Kruisvaarders, K.J.M.V.-ers en Congrega nisten opgesteld vanaf de kerkdeur tot het graf, terwijl de Kruisvaarders bij het voorbijtrekken van de baar m stramme houding hun laatsten groet aan hun lei der brachten. Bij het graf stonden de gevaardigden der drie vereenigingen met hun vlag opgesteld. Als u tóch iets moet verliezer En u hebt 't voor 't kiezen Offert liever dan een uur Dan uw verd'ren levensduur SASSENHEIM KAMPIOENSCHAP BILJARTEN. De laatste partijen om het persoonlijk kampioenschap van Sassenheim werden in het café „De Oude Post" gespeeld. carb. brt. h.s. gem. Gr. Zandbergen 125 19 25 6.57 P. Duivenvoorde 105 19 21 5.52 J. v. Reizen Chr. Zandbergen H. Schoo Chr. Zandbergen A. J. v. d. Wiel Nic. v. Diest R. Haver Chr. Homan Chr. Homan Nic. v. Diest G. v. Diest Hoogervorst Guldemond A. Hoogervorst R. Haver A. Guldemond 125 23 51 23 36 5.43 10 2.21 19 3.67 21 2.44 125 35 72 35 125 41 125 41 125 41 116 41 125 42 42 42 125 46 51 46 125 55 125 55 16 3.57 8 2.05 11 3.04 12 3.04 20 3.04 11 2.82 10 2.97 6 1.00 29 2.27 10 2.27 Maandagavond a.s. wordt de beslissings partij gespeeld door de heeren Gr. Zand bergen en J. Diederiks. En Dinsdagavond a.s. de prijsuitreiking. De Narcissententoonstelling. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche Narcissententoonstelling, waarvoor veel belangstelling bestaat, door den voorzitter der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, Dr. A. J. Verhage, geopend worden. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer Fr. Vercouteren, slaagde voor het examen Belastingconsulent afgenomen namens den Bond van Belastingconsulenten te Amster dam. Geboren: Gerardus Jacobus Maria z. van P. S. van Dam en M. Pijlman Petrus Johannes z. van P. Wolvers en A. Muil wijk Popke Hendrik z. van G. Schram en van G. van der Meer. Overleden: C. M. Verdegaal, oud 69 jaren, weduwe van L. Rotteveel J. C. M de Pauw, oud 83 jaren weduwe van A. Weyers. Vertrokken: C. P. M. van der Zwet naar Wassenaar G* A. Drost naar Kou dekerk Q. A. Rotteveel naar Hillegom C. P. van Lierop naar Minniapolis F. M. Frijlink naar 's-Gravenhage A. van Zon naar Beek en Donk. VOORSCHOTEN Zondagsdienst dokters. Van Zaterdag middag tot en met Maandagmorgen a.s. 8.30 uur voorm. wordt de doktersdienst waargenomen door Dr. M. v. d. Stoel en Keegstra. Rectificatie. Het tooneelspel „Jodo- cus de Onverwachte", dat gegeven werd op een feestavond van Graal en K.J.C., werd niet opgevoerd door „St. Genesius", doch door de tooneelclub „Guido Gezelle", on- derafdeeling van de St. Josephsgezellen. G e b or e n: Theodorus Willibrordus, z. v. C. B. Duivenvoorde en J. Hoogenboom, wo nende alhier Hyacinthstraat 20 Geertrui- da, d. v. N. Schipaanboord en W. van Rijn, wondende alhier, Voorstraat 4. G e t r o u w d: S. R. Ybema, oud 27 jaar, wondende te Doorn en A. C. Fortgens, oud 24 jaar, wondende alhier, Gebr. Treubstr. 5. Ingekomen: J. H. R. van Koolwijk, Leidscheweg 191, van Hilversum W. J. van Stralen, Wijngaaroenlaan 35, van den Haag Mej. J. B. F. Koenders, Hofweg 27c, van Utrecht H. van 't Wout, Oranje kade 1, van Heiloo A. Middag, Voor straat 2, van Bunnik— K. Moot, Rijndijk 178, van Velsen P. H. Boerma, Voor straat 19, van Maartensdijk. V ertrokken: Mej. J. 't Hart naar Den Haag, Charlotte de Bourbonstraat 105 Mej. W. Thijsse, naar D enHaag, Char lotte de Bourbonstraat 105 W. C. den Hartog naar Alphen aan den Rijn, Hoorn straat 47 L. G. Perizonius naar Den Haag, leplaan 58 Mej. J. M. J. B. Maas, naar Barneveld, Narcisstraat 2 L. W. Schram, naar Amstelveen, Amsterdamschestraatweg 119 Mej. J. C. Schram, naar Zaandam. Oostkade 34 Mej. J. Brinks, naar Rijswijk Koninginnelaan 51 H. van Es, naar Den Haag, van der Duijnstraat 2 F. C. van Heusden naar Leidschendam, Veursche Achterweg 145 M. R. J. Brinkgreve, naar Brussel, België Mej. A. M. E. Vidor naar Brussel, België Mej. P. J. van Opzeeland naar Rotterdam, Willemsplein 12c. VOORHOUT Hanze. Gisterenavond kwam de plaatstelijke afdeeling van de R.K. Mid den standsvereeniging „De Hanze" ter jaarvergadering bijeen in café „De Bonte Koe". Om ongeveer half negen opende de voorzitter, de heer M. Jansen, de bijeen komst. De eerste woerdvoerder is dan de secretaris, de heer G. W. Onderwater, die zijn onberispelijke notulen, na voorlezing, ongewijzigd ziet arresteeren. Onmiddel lijk hierna leest de secretaris zijn keurig verzorgd jaarverslag voor, waaruit wel heel duidelijk is kunnen blijken hoe actief het bestuur in het afgeloopen jaar is ge weest. Aan de orde komt thans het jaarverslag van den penningm., waaruit blijkt, dat in totaal over 1938 in ontvangsten stond geboekt f 396.71 en in uitgaaf 442.56, zoo dat er een tekort was van 45.85, ware bet niet dat 1937 nog een voordeelig saldo aangaf van f 76 21, zoodat nog in kas was als saldo 30.36 De kascommissie, bestaande uit de hee ren C. L. Van Werkhoven, J. Van Ger- ven en P. Van Velzen. bracht bij monde van eerstgenoemde verslag uit van haar bevindingen, waaruit bleek, dat zoowel kas als boeken in de meest volmaakte or de waren bevonden, waarna de vergade ring onder een dannwoord van den voor zitter, den penningmeester décharge ver leende. Een zeker niet onbelangrijk verslag van het Voorschotfonds deed de vergadering de resultaten zien van hetgeen er m 1938 is c-mgegaan. In totaal werd er niet min der dan 1188.50 uitgeleend tegenover dat er 651.werd afgelost. Het onderwerp, hetwelk nogal aanlei ding gaf tot eenige discussie was wel de begrooting. Na zeer veel repliek en du pliek werd men het eindelijk eens en kon de begrooting worden sluitend gemaakt. Een evenmin onbelangrijk punt, dat ten nauwste met de begrooting samenhing was wel de contributieverhooging en nog wel ten behoeve van het voorschotfonds. Ook hierover ontspon een levendig over- en weer gediscussieer totdat eindelijk werd besloten om de besproken contribu tieverhooging „in principe" te aanvaar den. doch de definitieve beslissing in de eerstvolgende vergadering te doen be krachtigen. De heer H. A. A. Klaar gaf dan een vrij uitvoerig verslag over den toestand en de werkzaamheden van het voorschotfonds, waaruit de conclusie moest volgen, dat ccntributieverhocging onvermijdelijk was. De bestuursverkiezing bracht al spoedig de heer M. Jansen, die periodiek aftre dend was, als bestuurslid terug, terwijl in de vacature-P. J IJsselmuiden, die zich met meer herkiesbaar stelde, de heer N. F. Bemelman werd gekozen. Volgde daar na de verkiezing van den voorzitter, waar door geen nieuwe ster aan het firmament werd getooverd, de heer M. Jansen zal de hamer voorloopig voor jaren weer han- teeren. Met overgroote meerderheid kwam hij uit de bus. Een woord van dank brengt de heer M. Jansen dan voor het m hem gestelde vertrouwen, dat, naar hij hcopt, zal toonen waardig te zijn. Bij het af scheid van het bestuurslid, den heer IJs selmuiden, past het den voorzitter hem openlijk dank te zeggen voor de vele en vast niet altijd onbelangrijke diensten aan de afdeeling bewezen, waaraan spr. de wensch toevoegt, dat hij een even trouw lid zal mogen blijven als hy voorheen zich als bestuurslid heeft getoond Op de gebruikelijke wijze werd als laat ste agendapunt de rondvraag ter sprake gebracht, waarin geen nieuwe gezichts punten naar voren kwamen, zoodat hier na door den voorziter onder een algemeen dankwoord vcor de gevoerde besprekin gen en de opkomst, met den christelijken groet werd gesloten. WARMOND Hanze. Hedenavond vergadert de Hanze in hotel „De Stad Rome". Als spre ker zal optreden de heer A. Burcksen, hoofd der school, over: „Het onderwijs aan onze kinderen." Geboren: Leonard us Hendrikus z. van J. C. Beugelsdijk en M. Fastrich Willy d. van W. Schram en M. W. de Rijk Wilhelmus Martinus z. van F. H. Wal raven en Th. J. Mesman Maria Johan na Petronelle d. van J. P. de Haas en M. J. van Haastrecht. G e h u w d: N. P. v. d. Ham jm. 35 j. en C. A. Hekker jd. 28 j. Overleden: Johannes Koenraad Heyl 24 j. Neeltje v. d. Bijl wede. van N. v. d. Velden, 87 j. WASSENAAR Feestavond van de Graal. In de gym nastiekzaal der R. K. Meisjesschool aan de Kerkstraat had gisteravond een feestavond plaats van de Graal. Na een openingswoord door Pastoor Tholenaar hield de zeereerd. rector Son- daal uit Oegstgeest een causerie, waarbij hij vooral sprak over het gezin. De jeugd- vorming mag men niet alleen overlaten aan de jeugdbeweging, doch het gezin is de beste cn uitstekendste bewerkplaats voor de vorming der jeugd. Na ten deze aangegeven te hebben de taak der ouders, wees spr. erop, dat er nauwe samenwer king moet zijn tusschen Kerk en gezin en jeugdorganisatie. Alleen wanneer in het gezin heerscht een juiste opvatting over de taak der ouders als opvoerders, zal men met de Kerk kunnen meewerken. Spr. spoorde aan, dat de kinderen toch vooral zouden zien hoe het geloof de ouders ge heel doorleefd. De gezinsgeest moet zoo danig zijn, dat de kinderen daar met hun moeilijkheden voor den dag kunnen komen De godsdienstige vorming moet niet alleen aan de priesters worden overgelaten, want de taak die de ouders in het gezin hebben te vervullen is, voor zoover men daartoe in slaat is, evenzeer een priesterlijke. Spr. drong er ook op aan, dat er steeds be langstelling zou zijn voor de jeugdorgani satie, alsook, dat er contact zou zijn door met hen die aan het hoofdstaan der jeugd beweging eens te praten en van gedachten te wisselen. Aan een treden der katholie ken uit isolement zou spr. als voorwaar den willen verbinden, dat men op de hoog te is van eigen geloof en dat men onder scheid weet te maken. Eerst moet de godsdienstige vorming veilig gesteld worden o.a. ook door het volgen van ka tholieke cursussen door de schoolvrije jeugd. Vooral ook voor de vrouwelijke jeugd is dat noodig. De taak als moeder vraagt voorbereiding en vorming. Spr. be sloot met een herinnering der ouders aan hun huwelijksdag en aan de gedachten waarin men toen leefde. Uw kind was uw droopi; nu moet gij bidden, dat gij het naar God moogt toedragen. Nadat den spreker door pastoor Tholenaar dank was gebracht voor diens heerlijk leerzame cau serie werd het verdere gedeelte van den avond gevuld met zang, declamaties, een zangspel en een operette. De vertolking van een en ander, vooral van de operette, was zeer goed. Aan het einde van den avond sprak pas toor Tholenaar een welverdiend dankwoord waarna de aanwezigen voldaan huiswaarts keerden. Gevestigd: A. Bakker, R.K. dienst bode uit Monnickendam, Rust en Vreugd- laan 9 P. M. v. Beek, R.K., dienstbode, uit Voorschoten, v.Z. v. Nijeveltstr. 48 C. H. J. Bekkenutte, R.K., dienstbode, uit Groenlo, v. Z. v. Nijeveltstr. 18b A. J. Derksen, R.K., zonder beroep, uit Rheden, Duinweg 5 A. M. van Dijk, R.K. land bouwer, uit Vlaardingen-Ambacht, Deyler- weg 143 A. M. Hoogeveen, R.K. dienst bode, uit Oegstgeest, Hoogeweg 2 A. T. Kales, R.K., zoinder beroep, uit Leiden, Schouw weg 17a J. J. Kemp, R.K., win kelbediende, uit Alphen aan den Rijn, Langstraat 38 C. G. v. d. Kamp, R.K., dienstbode, uit Lisse, Jagerslaan 3 a C. W. Koek, R.K., dienstbode, uit Alkemade, KI. Persijnlaan 16 M. P. Kor ink en ge zin, dir. van een N.V., uit Hillegersberg, Rijksstraatweg 785 M. v. d. Kraay, R.K., dienstbode, uit Delft, Duinvoetweg 11 A. Lang, vreemd, R.K., dienstbode, Beu kenlaan 6 M. J. P. v. d. Leur geen, lunchroom-houder, uit Antwerpen, Rijks straatweg 344c R. Th. Maas, R.K., dienst bode, uit den Haag, Narcislaan 20 A. H. H. Mayntz, R.K. dienstbode,, uit Simpel- veld, van Calcarlaan 42 J. J. Polier, N.H., dienstbode, uit 's-Gravenhage, Raap horstlaan 15 M. K. J. M. Müller en gezin R.K., vertegenw. techn. bur., uit Baarn, St. v. 's-Grav.weg 22 Maria Neels, N.H., dienstbode, uit Ooltgensplaat, Hoflaan 10 J. E. M. J. Rapati, R.K., verpleegster, uit Haarlem, Eikenlaan 35 J. F. van der Rivière, geen, zonder beroep, uit Lei den, Jonkerlaan 84 L. Sawitzki, vreemd, N.I.', uit Tel-Aviv (Pal.), Rijksstraatweg 590 E. A. Schelt, geen, hulp in de huish., uit Hillegersberg, Rijksstraatweg 785 T. Schriebl, vreemd, R.K., dienstbode, uit Gras, P. Marilaan 9 Wed. K. Lapper geb. J. Siefer, vreemd, R.K., zonder beroep, uit Unterlasnitz, Corn, de Wittstraat 16 A. Vachova, vreemd, R.K., naaister, uit Praag, Backershagenlaan 60 W. F. C. Vogelzang en gezin, R.K., le mach. suiker- fabr. „Beran", uit Djokjakarta (Ned Indië) Crocusstraat 11. S. Wiersma, G.K., serg.- capitulant bij de Inf. Sch. sch., uit Assen, Kamp Waalsdorp B. Zwama, D.G., 2e meisje uit Amersfoort, Kerkeboschlaan 4 C. P. M.-v. d. Zwet, R.K., dienstbode, uit Sassenheim, Rijksstraatweg 465. Vertrokken: M. M. Godden naar den Haag, v. Alktmadelaan 255 A. v. d. Blink, naar Heemstede, Rich. Hólplein 7 H. M. Steffhaan naar den Haag, Scheeper- straat 146 P. J. J. Smit naar den Haag Herderstraat 30 M. A. Oudshoom naar Leiden, Utrechtscheveer 33a M. E. Filt- mna naar Engeland J. Weteling naar Vlaardingen, Julianasingel 27 N. Boe- zaart naar Katwijk, Gr. Steeg 9 F. Kohla naar Wateringen, Heerenstraat 50 C. Westdijk naar IJsselmonde, Achterweg 32 Th. Schellingerhout naar Alphen aan den Rijn, Zuideinde 7 G. C. N. Linde boom naar 's-Gravenhage, v. Bevtminck- straat 260 F. Progler (Ova) naar Duitschland P. Wirth naar Rotterdam Oranjelaan 3 N. J. Groen naar Noord- wijkerhout, Kerkstraat 31 N. Knoops naar Rotterdam, Heer Vrankenstraat 68 C. Zentler naar Duitschland. Geboren: Janny, dochter van C. van Laar en A. E. de Jong Theodorus Leo- nardus, zoon B. A. Kennedie en A. H. W. Knijnenburg Cornells Adrian us Hendrik zoon van C. v. d. Does en T. M. Gantevoort Overleden: Wilhelmina Doomernik, 37 jaren, echtgenoote van H. J. T. v. Oijen Carolina Maria Catharina Spoor, 50 jaren Jacques Broedelet, 36 Jaren Johannes Antonius Rodenburg, 23 jaren Auke Pieter Riemersma, 3 maan den. Ondertrouwd: T. Reijenga en R. M. van Ditmar. Getrouwd: M. Frank en L. Sawitzki F. de Jong en M. A. Klumer F. Over- devest en H. F. Ammerlaan W. F. H. A. Mac Lean en A. J. van de Geer. ZOETERMEER Feestavond L.T.B. Onder groote be langstelling vierde de L.T.B. haar jaarlijk- schen feestavond bij den heer C. Veelen- turf. De voorzitter, de heer A. Ammerlaan opende den feestavond met een woord van welkom toe te roepen aan alle aanwezigen, in het bijzonder tot het gezelschap Jan van Zijp, dat de humor en de muziek zou ver zorgen. Voor de loterij, welke gehouden werd ter bestrijding van de kosten, was de animo groot. De lootjes werden goed ver kocht en de prijzen, welke deels gekocht, deels gegeven waren, werden onder groote vroolijkheid uitgereikt. Het gezelschap van Zijp zorgde wel, dat de stemming er in bleef. Allen waren over muziek en humo rist tevreden, 't Was reeds laat geworden, toen de voorzitter de vergadering sloot en ieder welgemoed huiswaarts keerde. Geboren: Mees z. van P. Cammeraat en M. van den Toorn Aaltje Jacaba <L van K. D. G. van Straalen en J. Bos Maria Alijdia d. van H. Th. Vonk en A. J. Switzar. Ondertrouwd: P. Hoekstra oud 30 jaar en E. Lengkeek oud 27 jaar. Getrouwd: Th. J. Louwers oud 29 jaar en C. J. Gouweleeuw oud 27 jaar Gevestigd: Ca. Lindhout van Rijns burg H. Bollard var

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13