ZATERDAG 4 FEBRUARI 1939 DE LEECSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1| LAWNTENN1S HET DAVISBEKERTOURNOOI 1939 Nederland loot tegen Polen „uit". De loting voor het Davisbeker-tournooi 1939 had het volgende resultaat: Eerste ronde (voor 9 Mei a.s. te spelen): JoegoslaviëIerland en RoemeniëHon garije. Onderste helft: PolenN ederland en DuitschlandZwitserland. Tweede ronde bovenste helft: Tsjecho- SlowakijeNoorwegen, BelgiëBritsch-In- dië en ItaliëMonaco alsmede de winnaars van JoegoslaviëIerland en Roemenië Hongarije tegen elkaar. Tweede ronde onderste helft: Winnaar PolenNederland en DuitsohlandZwit serland tegen elkaar alsmede ZwedenDe nemarken, EngelandNieuw-Zeeland en Frankrij kChin.a. In de Noord-Amerikaansche zone spelen i nde eerste ronde AustraliëMexico en CubaCanada. Voor de tweede ronde is vastgesteld PhilippijnenJapan. In de Zuid Amerikaansche zone heeft alleen Brazilië ingeschreven. INTERNATIONALE TENNISKAMPIOEN SCHAPPEN VAN NEDERLAND. In verband met de plannen van de N.L. T.B. om de internationale kampioenschap pen van Nederland dit jaar (hoewel zij wegens het bondsjtbileum officieel erkend worden) niet te houden en te verschuiven naar het volgend jaar, heeft het bestuur van de Noord wij ksche Sportvereeniging zich tot het dagsiijksch bestuur van den tennisbond gewend met verzoek de wed strijden in elk geval te doen doorgaan A' kunnen zij niet in de traditioneele week na Wimbledon, nu de Duitsche en de Zwit- sersche kampioenschappen op deze weet-, beslag hebben gelegd, de laatste week van Juli, direct na de kampioenschappen van Duitschland, acht de Noordwij ksche Sport vereeniging zeer geschikt. ATHLETIEK DE VELDLOOPEN OM DEN „R.K. B.L.O. WISSELBEKER". 'Morgen zal „Docos" op het R.K. Sport park „Haagweg" voor de negende maal de bekende traditioneele Veldloopen om den „R.K. B.L.O. Wisselbeker" organiseeren. Bestond er telken jare van de zijde der athleten een zeer groote belangstelling, thans is deze niet zoo groot, wat wel voor een groot gedeelte te wijten zal zijn aan de ongunstige weersomstandigheden. Er is echter gegronde hoop, dat zich alsnog een aantal athleten zullen melden. Al is de bezetting dan niet massaal, toch is zij sterk, en zoo kunnen wij in ieder geval een feilen strijd verwachten. Dit betreft vooral de A-klasse. Favoriet is hierin de winnaar van vorig jaar Jan van Rood en, doch hij zal een zwaren tegenstander vin den in zijn clubgenoot Joop Dubbelaar, die zich vast niet onbetuigd zal laten, ter wijl ook de derde Docos-athleet M. v. Hensbergen en de Amsterdammer A. Kluyskens, specialisten voor zware tra jecten, een stevig woordje zullen mee spreken. Ook in de B-klasse zal het niet weinig spannen. De strijd zal hier in hoofdzaak wel gaan tusschen den bekenden Lisse- looper J. Koi-tekaas en den Leidenaar J. Wurzer, van wie wij den eerste de meeste kans geven. Van de D-klasse (voor voet ballers) en de junioren- klasse kunnen wij vooraf weinig zeggen, daar hierin in hoofdzaak voor ons onbekende loopers starten. Da toeschouwers kunnen dezen keer weer interessante wedstrijden verwach ten. Het parcours met zijn vele hindernis sen bestaande uit slooten, hekken, enz. is geheel in den nabijen omtrek van het R.K. Sportpark uitgelegd en zal thans, in tegenstelling met voorgaande jaren, ge heel met het oog te volgen zijn. De wed strijden zullen aanvangen om 2 uur pre cies en direct achter elkaar worden afge werkt. WATERPOLO IJSHOCKEY DE WINTERCOMPETITIE. PoelmeerL. Z. C. Maandagavond om half tien precies zal in de Overdekte aan de Haarlemmerstraat te Leiden een wedstrijd gespeeld worden tusschen Poelmeer I en L.Z.C. I voor de wintercompetitie van den kring den Haag. Het belooft een spannende wedstrijd te worden. De vorige ontmoeting werd door Poelmeer I met 20 gewonnen en de Leidsche Zwemclub zal er wel alles op zetten revanche te nemen. Maar ook Poelmeer zal zijn best doen. Het is dus nog een open vraag, wie den wedstrijd zal winnen. De stand in de verschillende afdeelin- gen is thans als volgt: AFDEELING II. gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Poelmeer I 4 3 0 1 205 6 H.Z. en P.C. m 3 2 0 1 3—6 4 L. Z. C. I 4 2 11 10—7 5 Z.I.A.N. Hl 3 111 12—15 3 De Zijl I 3 1 0 2 5—9 2 G. Z. C. I 3 0 0 3 3—11 0 AFDEELING Hl. Z.C.Z.-Zwip 2 2 0 0 7—2 4 H. G. A. I 4 3 0 1 14—8 6 Z.I.A.N. IV 4 2 11 18—10 5 L. Z. C. II 3 1 1 1 10—5 3 Poelmeer II 4 112 11—14 3 De Zy'l H 4 1 0 3 6—18 2 A. Z. C. I 3 0 1 2 4—13 1 AFDEELING V. B. Z. V. II 3 3 0 0 15—3 6 Z.I.A.N. adsp. 3 3 0 0 24—5 6 H.U.S. adsp. 3 1 0 2 6—16 2 L. Z. C. IH 4 1 0 3 7—15 2 HCZ.-Zwip ads. 3 0 0 3 4—17 0 DE IJSHOCKEYKAMPIOENSCHAPPEN. Canadeezen winnen met 80 van Nederland. De Europeesche- en wereldkampioen schappen ijshockey zijn gisteren te Bazel en Zürich begonnen. Nederland, dat in Bazel als „nieuwe" deelnemer aan dezen strijd wel zeer ongelukkig geloot heeft en dientengevolge maar liefst dadelijk met de sterkste ploeg ter wereld, de Trail Smoke Eaters, moest kampen, heeft zich echter niet zoo maar gewonnen gegeven. De Canadeezen wonnen met 80, terwijl de resultaten der drie speeltijden resp. 10. 40, 30 waren. Indien men de zwaie nederlagen van Joegoslavië, Finland en Letland in oogen- schouw neemt, resp. 240, 120 en 121, dan is het duidelijk, dat de Nederlandsche ploeg tegen de ais aanstaande wereldkam pioenen gedoodverfde Canadeezen geen slecht figuur hebben geslagen. De Smoke Eaters hebben vóór hut dee.neming aan de wereldkampioenschappen 23 wedstrijden in Europa gespeeld. Deze 23 wedstrijden heb ben zij alle gewonnen met de totale doel- cijfers van 15119. Een respectabel getal ongetwijfeld. Het merkwaardige feit deed zich gister- avonod voor, dat de Canadeezen in het eer- stp gedeelte van de ontmoeting tegen Neder land de grootste moeite hadden door onze verdediging te komen. Vooral Gerritsen in het doei weerde zich voortreffelijk en hei 6000-koppige publiek moedigde enthousiast het spel van onze landgenooten aan. Het spelverloop. In de eerste periode kon alleen Morris scoren en helaas gelaakte doelman Ger ritsen bij een der Canadeesche aanvallen geblesseerd, waardoor hij in het verdere verloop gehandicapt was, ai was de ver wonding van niet ornstigen aard. In den tweeden speeltijd gaven de Canadeezen 3, geprikkeld als zij waren door het hardnekkig verdedigen van onze ploeg. De score moest en zou in de dubbele cijfers ioopen.i Maar zoover is het niet gekomen! Het tweede Canadeesche doelpunt werd via een stok van een dei Nederlanders gemaakt, terwijl vervolgens Dame en Morris en ten slotte Kowcinak voor goals torgdroègen. In de derde spelperiode voegden Benoit, Morris en Kowcinak nog drie doe.punt aan het totaal toe, zoouat de eindstand 80 werd. Gewonnen met 244. Te Zürich werd voor 1000 toeschouwers de ontmoeting tusschen Tsjecho-Slowakije en Zuid-Slavië gespeeld, geldend voor groep B. De Tsjechen waren in technisch opzicht enkele klassen sterker, zoodat het geen verwondering behoefde te wekken, dat reeds na de eerste periode Tsjecho-Slo wakije met10--0 leidde. In de beide volgende speeltijden were en er nog 14 doel punten aan toegevoegd, gelijkelijk over de kwartieren veraeelrt, zoodat het eindresu- taat 240 werd. De ZuidrSlaven hadden tegen dit spel niets in te brengen en boven: dien was hun doelman zwak. In den volgenden wedstrijd aldaar won Zwitserland zonder moeite van Letland, waarbij C. Cattini niet minder dan zes doel punten maakte. Het eindresultaat werd 12—0. In Bazel was de wedstrijd tusschen Duitschland en Finland eveneens een een zijdige vertooning. De geroutineerde Duit- schers maakten 12 doelpunten, waartegen de beste Fin, Harström, slechts één doel punt kon plaatsen. (121). De laatste avondwedstrijden. Voor groep A sp-elden de Ver. Staten te Bazel na afloop van den wedstrijd Canada Nederland, tegen Italië. De Amerikanen waren voortdurend sterker en wonnen mei 5—0. Te Zürich won Hongarije met flinke cij fers van België, n.l. 81 (20 41, 20). Poeman redde voer België de eer. Op dezen eersten dag van het tournooi werden niet minder dan 71 doelpunten ge scoord. Heden worden de wedstrijden voortgezet. WINTERSPORT RETO CAPADRUTT VERONGELUKT De Zwitsersche bobber Reto Capadrutt is gisteren tijdens een race op de baan te St. Moritz op noodlottige wijze om het leven gekomen. Capadrutt, die bobconstructeur is, trainde met een nieuwe bob. In een der bochten vloog de bob uit de baan en Capa drutt, die stuurde, kwam zóó ongelukkig terecht, dat hij den nek brak. Het tweede lid der bemanning, Gatsch, die de rem be diende, liep niet de minste verwondin gen op. Capadrutt is een der beste en bekendste bobbers van Europa geweest. In 1935 won hij het wereldkampioenschap voor twee persoonsbobs. In 1932 werd Capadrutt met Geier als remmer tweede bij de Olympi sche winterspelen te Lake Placid. Een zelf de plaats bezette hij bij de winterspelen te Garmisch, doch toen in het nummer vier- persoonsbobs. SCHAKEN GEEN NEDERLANDSCHE DEELNEMERS NAAR DE F.I.S.-KAMPIOENSCHAPPEN 1939. Aan de F.I.S.-wereldkampioenschappen, welke van 11 tot 18 Februari a.s. te Zako pane (Polen) worden gehouden, zullen dit jaar geen Nederlandsche loopers deelne men. Kees Kerdel heeft, naar men zich zal herinneren, bij de training voor de Neder landsche kampioenschappen zijn enkel ge blesseerd en het risico was te grcot om in die omstandigheden met eenige kans op succes op de wereldkampioenschappen uit te komen. Onze andere looper, de Nederlandsche kampioen Jan Boon, zou dan alleen moeten uitkomen en ook dit achtte de Nederland sche Skibond uit het oogpunt van verzor ging te bezwaarlijk. Wat de Nederlandsche dames betreft, "zou alleen freule Schimmelpenninck van der Oye in aanmerking komen, doch hoe wel haar techniek weer op het vroegere peil is gebracht, is haar wedstrijdroutine nog niet voldoende om een uitzending te rechtvaardigen. Nederland zal dus dit jaar bij de F.I.S.- kampioenschappen verstek laten gaan. Taveno IV-VSchaakclub A. W. Sijthoff's Uitgev. Mij. Een vriendschappelijke ontmoeting tus schen bovengenoemde clubs, gehouden in he lokaal voor Chr. Belangen aan den Ouden Singel en waaraan van weerszijden 23 spelers deelnamen, bracht een 14 1/2 8 1/2 overwinning vcor Taveno 1V-V, zoo als uit onderstaand overzicht blijkt. J. Vermond (T.)J. A. Aalbersberg (S.) 0—1 H. BoekkooyC. P. v. Ooyen 1/21/2 L. v PlaterinkH. A. Chaudron 10 A Smit Jr.—A. H. Waterland 01 D. BosniaH. Brussee 10 J. BeekmanC. Oudshoorn 01 A, Smit SrP. Verstraten 10 C. Klein- H A. Korswagen 01 H. v Straten— W. Oudshoorn 10 Chr. Looman—P. J. de Bruin 01 J. A. v. d. HorstJ. v. d. Lek 10 A. JansenA. Pronk 01 J. v. d. IBomJ. v. Ees 10 J. Weima- -I. Blangé 10 C. Gordijn—D. Waasdorp 1—0 H. J. erlindVJ. Blanjé 10 J. Gijzenij—T. Timmerman 01 W C. v. TongerenP. Waterland 10 N. J. TeegslaarD. Boom 10 I. v. Tongen iP. Lezwijn 10 W.F. v. d. BergA. Korenhof 01 B. WijlingH. Mar ij t 10 Joh. JonkA. Faviers 10 Totaal 14 1/2—8 1/2 BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND De competitie. TOP I won van DOS Ia haar wedstrijd voor de competitie met 62. Fraaie par tijen speelden J. Ouwerkerk en E. Bakker door hun partijen in resp. 24 en 25 beurten uit te maken. J. Ouwerkerk TOP 115 115 24 21 4.79 H. Teske, DOS 210 123 24 20 5 12 J. v. Leeuwen 95 51 25 9 2.94 E. Bakker 205 205 25 31 8.20 J. Bonnet 85 85 35 9 2.42 J. V. 140 133 35 13 3.00 G. H. 80 80 31 9 2.58 N. N. 105 85 31 18 2.74 Voor de 2de kl. libre speelde TOP 11 tegen TOG Ila welke door TOP II werd gewonnen met 3 gew. partijen. A. H. Waller, TOG J. V. res., TOP J. Wassink J. Brussel Pijnacker J. J. de Ru R. v. G. Sr. 85 80 33 8 2.42 75 75 33 14 2.27 75 75 34 14 2.20 60 56 34 8 1.64 55 23 33 3 0.69 55 55 33 6 1.66 Gisteravond werd te Aken de finale ge speeld van het tournooi om het wereldkam pioenschap vijfkamp. Lütgehetmann (Duitschland) won met 64 van den Franschman Cote, waarmede de Duitscher het wereldkampioenschap jvon. Voorkomt verkoudheid en keelpijn. Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebbeu zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskun dig Adviesbureau voor de leden van de af deeling Leiden en Omstreken op het Kantoor, van 6.308.00 uur, in het Bonds- gebouw, Steenschuur 15 Repetitie R. K. Gem. Zangvereenig „Pulchri Studio", 8 uui. (Zaal 6). Dag. Bestuursvergade ring R. K. Volksbond, 8 uur. (Kantoor). - Kantoor Bouwvakarbeidersbond (Zaal iC), van 7.308.30 uur. Dinsdag: Tuin- bouwcursus 8 uur (Zaal 6) Woensdag: Jaarvergadering Metaalbewerkersbond „St Eloy", 8 uur (Zaal 6). Vergadering Reis- club ,.St. Paulus", 8 uur (Zaal 8) Don derdag: Ledenvergadering Bouwvakarbei dersbond „St Joseph", 8 uur (Zaal 6). R. K. Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur (Zaal 1 en 2). Vrijdag: Bijeenkomst Ma- Iia-Congregatie, 8 uur. (Zaal 8). Zater dag: Spaarbank op het Kantoor 78 uur Bibliotheek 7—8 uur. INTERPAR. ST. JOSEPHSGEZELLEN Rapenburg 52 Beurtrooster: HecTen Zaterdagmiddag: C. v. d. Meel, J. Bentveld en C. v. v. Meyde; Zondag: alle commissarissen present; Dinsdag: alle commlssairsssen present; Donderdag: G. en P. Rijzevoort; Zaterdag: Th. v. Dijk en C. v. d. Meyde. Zondag: 2de Zondag die het feest van St. Joseph 19 Maart voorafgaan. 's morgens te 6.30 uur in cle St. Lode- wijkskerk de Gezongen H. Mis, waar onder Algemeene H. Communie. Na de H. Mis wordt gezongen lied van Lof en dank, waarna de luide dankzegging. Om 8 uur Gemeenschappelijk ontbijt in het Gezellenhuis, waarbij wordt gezongen „Het Vlaggelied". Kaarten ruilen moet na het ontbijt onderling geschieden daarna is de zaal gesloten. Kaarten a 0.40 zijn tot 'savonds 6 uur aan het gebouw ver krijgbaar. 8.15 uur Vastenavondfeest in de Stadsgehoorzaal voor deleden met hunne Ouders. Maandag: 8.15 uur Vastenavond feest voor de Genuwde leden en Donateurs Dinsdag: 8.45 uur Verplichte Vergadering afd. Gezellen. Spreker de weled. heer J. v. d. Akker met als onderwerp een zware Verantwoording. Aller opkomst gewensent. Woensdag: 8.30 uur Vergadering Raad van Bestuur; 8.30 uur Repetitie Liedertafel Sebastain Schaffer. Donderdag: Bijeen komst voor de leden van 810.15 uur; 8.15 uur bijeenkomst schaakclub. Vrijdag: 8.30 Repetitie Muziekgezelschap Frans Senweitzer. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur; 8,159.15 uur Bibliotheek; 8.30 uur Kegelclub „De Poe delaars". Veraere Mededeelingen: Maandag, Woensdag en Donderdag des avonds te 6.3U uur Spreekuur van den eerw. Vlce- Praeses aan de Pastorie. Zondag 12 Februari: installatie-feest. Te haif acne moeten alle leden in de St. Loae- wijksiierk aanwezig zijn voor de Instal- lalie-piecntigneid waarna om 8 uur de H. Mis met algemeene H. Communie hier na in het Gezellenhuis gemeenschappelijk ontoijt uitsiuitend voor aspiranten en com missarissen. Donderdag: 16 Februari Re collectie-oefening voor alle oud-retrai- tanten. SINT ODO-KOORKNAPEN. Weekagenda: Zendag: 10 uur Schola- leden zingen in de Voikszangmis op het altaar. Maandag: 4.30 uur Aspiranten. 5.15 uur Cresceneogroep. Dinsdag: 5.30 uur Schola Cantorum. Donderdag: 4.3U uur Aspiranten; 5.15 uur Crescendo- groep. Vrijdag: 5.30 uur Schola Can torum. Boys! Deze week alles normaal zooals je ziet. De St. Odoklok-nummer 6 is deze week op de repecities verkrijgoaar. Denk er aus aeze week aan. Voor ce Schola is er nog een uitvoering op óns program bij gekomen. Donderdag 16 Feoruari zingen we in Zoeterwoude en op Maandag 20 Fe bruari in de Stadgehoorzaai bij het bezoek van een Missie-Bisschop. Danvolgt op 30 Februari voor al onze St. Odo-jvoorxnapen een geweldige dag, waarvan je kunt lezen in onze St. Oao-Klok. Tusschen haakjesbewaar alle nummers van onze klok voor de prijs vraag in Augustus a.s. die over alle num mers zal gaan. Wees dus zuinig! Boys! Hallo hoor. Houdt je maar taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVAART Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat Zondag: 6.30 uur Algemeene H. Commu nie; 11.30 uur Laatste (korte) repetitie voor onze uitvoering in Stompwijk in de zaal van de Maria Gijzensteeg; 2.45 uur Verzamelen aan onzen Burcht, vanwaar we per auto-car naar Stompwijk vertrek ken. Maandag; 7 uur Gedialogeerde H. Mis; 8 uur LodewijkbanBan II Woens- nag: 8 uur Eerste bijeenkomst van de Huisvlijtclub. Zaterdag: 67 uur 3 Cents fonds Contributie Spaarbank. Kruisvaarders! Allereerst vragen we jullie aandacht voor de alg. H. Communie cp a.s. Zondag. Komt allemaal, en op tijd!! Brengt een offertje en komt 'ns vroeg uit de veeren. 't Zelfde parool geldt voor de Ged. H. Mis. Degenen, die Zondag meegaan naar Stompwij^ zorgen natuurlijk voor een goed humeur en flinke „spirit". Laten de Stomp wij kers een goed idee krijgen van wat ae Kruisvaart is en wil! Deze week zijn er, zooals je ziet, geen gewone ban-bij eenkomsten wegens het triduum van dè Congregatie, dat Donder dag begint. Er is alleen bijeenkomst van de Lodewijkban en Ban II. Die hebben vorige \*.ek geen bijeenkomst gehad. Woensdag gaat de huisvlijtclub „draaien", 't Wordt daar een goeie boel! Je kunt er aan mee doen op de bekende voorwaarden De oveirge vrijen tijd zullen we benutten voor eischen afteekenen e.d. Cohort „St. Petrus" Burcht: Gareumarkt 36 Zondag: 4 uur Missieclub. Dinsdag: 6 uur Sleutelkoor; 7.30 uur St. Stephanus- ban; 8 uur Kard. v. Faulhaberban. Woensdag: 7.30 uur Adspirantenban; 8 30 Franciscusban. Donderdag; 8 uur Trom melen. Vrijdag: 6 uur Sleutelkoor Zaterdag: 7 uur K.J.C.-Mis; 5 uur Dans club; 7 uur St. Lodewijkban. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag 4 uur Ontspanning 5 uur Bi bliotheek 's Avonds ge e n ontspanning Maandag 7.30 uur Postzegelclub Mis sieclub Dinsdag 7.30 uur Franciscus Tarcisiusban Woensdag 6 uur Willibror- dus en Bonifatiusban 7.40 uur Antonius Arnoldus en Servatiusban Donderdag 7.30 uur Martinus en Paschalisban Vrijdag 7 uur Trommelen en hoornblazen. Inschrijving nieuwe leden Zondagmid dag. OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus". Burcht: R. K. School. Maandag 7.45 uur Volksdansen, jongste groep. Dinsdag 6.45 uur Willibrordoan 8 uur Ignatiusban. Woensdag 2.30 uur Kring voor de St. Jansknapen 7.30 uur Faulhaberban Donderdag 7 uur Tarcisiusban Vrijdag 7.30 uur Handen arbeid Zaterdag 4.30 uur Fluitclub. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE: DE GRAAL. Ouder-avond. Het is nu toch een tijd van feestavond zus en herdenkingsavond zóó (de laatste weken voor de Vasten zijn steeds volge propt met „avonden"), zoodat het vrijwel voor de hand ligt, dat we deze keer eens schrijven over het onderwerp: „ouder avond". Zooals iedere jeugdvereeniging, heeft ook de officieele vrouwelijke jeugdbewe ging haar ouderavonden. Men zou kunnen spreken van een systeem van ouderavon den. Hoe men ook over dit soort systeem zou kunnen denken, in ieder geval is het een onmisbaar middel van contact tus schen de ouders en de hulp-opvoedster, de jeugdbeweging. Waar ooit, dan ligt het ze ker in de bedoeling van de Graal, om voortdurend er op te hameren, dat deze beweging heusch niet de kinderen „uit het huis wil halen", doch integendeel ze in het huisgezin wil brengen. Ja, natuurlijk letterlijk gesproken, moe ten de kinderen het huis verlaten, om naar het Graalhuis te gaan. Het is zoo ongeveer als met de groote schoonmaak, die eerst daags weer beginnen gaat, wanneer kasten en dressoirs worden leeggehaald, om de kostbare inhoud aan een zorgzame hand te onderwerpen. Al het mooie porcelein en kristal wordt er stuk voor stuk uit geno men, om het daarna, weer fijn „brand schoon" er in te zetten. Ik wil maar zeg gen, dat de opmerking: „de Graal haalt de kinderen uit het huis" in haar algemeen heid zeker onrechtvaardig is, en dat ze toch zoo maar niet het doel mag verdoeze len, dat de Graal zich stelt, om haar leden juist tot de beste leden van het gezin te maken. Ze brengt de kinderen dui juist weer in het gezin. Geheel in de lijn van van deze doelstelling, belegt ook deze vrouwelijke jeugdbeweging zoo nu en dan parochieele ouder-avonden. Zulk een avond wil eigenlijk zijn een demonstratie van wat er gedaan wordt cp de clubs en tevens een middel van hech tere kennismaking tusschen jeugdbewe ging en ouders. Geslaagd mag" die avond genoemd worden, niet zoozeer naar mate van de praestatie's der leden op het too- neel, doch meer naar het aantal aanwezige ouders. De presentie der ouders is dan ook hoofdzaak. We kennen natuurlijk de be zwaren, welke voor de ouders aan het be zoek bij zulk een avond verbonden zijn. U moet zelf weer het huis uit dien avond, en de avonden zijn toch al zoo druk bezet; er is b.v, een verjaardag in de familie; men zou juist iemand op bezoek krijgen dien avond, enz. enz. Ja aan alle middelen, welke iets goeds trachten te bereiken, zijn bezwaren verbonden. De middelen moe ten daarom echter niet achterwege gelaten worden, en toch de moeilijkheden opge lost. We hopen, dat déze bezwaren niet opgelost worden door de kinderen maar te laten gaan in plaats van de ouders, „dan hebben die kinderen ook nog eens wat!" Een ouderavond heeft niet het doel, om kinderen te amuseeren, doch om op amu sante wijze de ouders te overtuigen van het doelmatige werk op de clubs der ver- eeniging. Bovendien willen we gaarne met de ouders praten, hetwelk op zulk een avond uitstekend gebeuren kan. Verschillende parochie-cirkels hebben reeds zulk een ouder-avond georganiseerd en de cirkel van de St. Petrusparochie doet dit op Maandag 20 Februari in de aula van de R.K.H.B.S. aan de Mariënpoel- straat. Het lijkt ons een pracht gelegen heid, om het middel der ouder-avonden aan de tand te voelen Maandag: 8.30 uur Leidstersvergadering van Mej D. Groothuizen. Par, O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Maandag 7—8.30 uur jongste groep. 8.159.45 uur topgroep. Dinsdag: 7.30 uur H. Mis en algemeene H. Communie. Woensdag: 4—6 uur Vakschool. Don derdag: 7—8.30 uur jongste groep. 8.15 uur zang. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen. Maandag: 7.30 uur Vakschool. Dinsdag: 8.15—9.30 uur middengroep. Donder dag: 7.30—9 uur jongste groep. Zater dag: 2.15—3.45 uur mulogroep. Par. St. Petrus. Maandag: 7.30 Vak school. 78.30 uur jongste groep. Dinsdag: 8.159.45 uur middengorep. ZZaterdag: 2.15—3.45 uur mulogroepen. Par. H. Leonardos. Woensdag: 2.30 4 uur jongste groep. Donderdag: 7.30 9 uur jongste groep. R.K. TURNCLUB „ACTIEF. Woensdag: 34 uur kleuters in de Hee- rensingelschool. Vrijdag: 6.157.15 uur aspiranten in de Ursulasteeg van 12—14 j. 7.308.30 uur aspiranten in de Ursula steeg van 1516 j. 8.459.45 uur dames in de Ursulasteeg. Zaterdag: 2.153.15 uur kleuters in de Ursulasteeg.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14