SINT WILLIBRORD-HERDENKING TE OEGSTGEEST RIJNSTREEK ZATERDAG 4 FEBRUARI 1939 DE LEWWCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 „Moederkerk van Holland" bereidt grootsche feestviering voor Een feestweek met indrukwekkende plechtigheden Onder de kernspreuk „KERKWERVE BLIJFT ST. WILBERTS ERVE" heeft de Sint Willibrord te Oegstgeest, het van ouds genaamde Kerkwerve, de voorbereiding van het twaalfde eeuwfeest van haar Pa troon en Stichter ingezet. De vorige Zon dag werd in alle H.H. Missen aan de Pa rochianen de eerste uitnoodiging gericht. De stichtings-legende. Het is misschien bekend, dat deze pa rochie een van de oudste parochies is uit deze streken, en waarschijnlijk door St. Willibrord zelf gesticht Over deze stichting bestaat een zeer zmryke overlevering. Op het einde van zijn leven, zou St. Willibrord de bewoners van deze streek hebben aan gespoord een kerkje te bouwen. Zij stem den hiermede in, mits St. Willibrord het zelf zou komen inwijden. Intusschen ech ter stierf de Heilige, maar niettegenstaan de verzamelden zich de geloovigen rond de nieuwe kerk, op den dag dat deze moest worden ingewijd, want, zco meenden zij, St. Willibrord zou zijn woord gestand doen. En inderdaad, uit de bewolkte lucht daalde een fijne geurige regen over het kerkje neer en binnen hoorden zij de En gelen zingen. Toen zij de deuren openden zagen zij een onzichtbare hand het Griek- scne en Latijnsche alphabet schrijven op den grond, diezelfde hand ging toen langs de muren en zalfde de kruisjes met H. Chrisma en besprenkelde de muren met wijwater Zoo had St. Willibrord zijn woord gehouden. Al moge dit een legende zijn, toch bevat zij een zeer zinrijke gedachte» dat name lijk St. Wililbrcrd zijn kudde niet ver geet. En, zooals de geschiedenis van de Parochie uitwijst, werd de adel van het Christendom hier nooit verloren, maar bleef het kruis, dat St. Willibrord plantte, steeds bloeien. En waakt zijn bisschops staf ook nu nog over de zijnen. Zoo heeft dus deze Parochie een zeer sterke reden, om he twaalfde eeuwfeest te vieren en is men dan ook begonnen met een grootsch opgezette feestviering. Vooreerst is men van plan in Mei of Juni een bedevaart te organiseeren naar Echternach,. cm daar op het graf St. Willi brord te danken voor de gaven van het Geloof en tevens Hem te bidden, dat het Geloof altijd moge bewaard blijven. Vervolgens hoopt men in een feestweek te gedenken en te vieren, wat St. Willi brord hier tot stand hèeft gebracht, door dat hij de menschen kerstende. Ook zal men trachten geld bijeen te zamelen voor een parochie:geschenk, tot verfraaiing van de kerk. Over deze feestviering hopen wij later nog uitvoeriger te kunnen berichten. De bedoeling van dit feest is vooral het inner lijk leven van de parochie te verhoogen, dcor het parochiebewustzijn dieper en sterker te maken. Zoo zal dit feest niet slechts een uiterlijke schittering zijn, maar vooral een innerlijke verdieping van het godsdienstig leven. Zoodat dit feest van St. Willibrord als het ware een nieuwe vrucht baarheid geeft, waaruit weer een rijke op leving en uitgroei mogelijk wordt van het zaad, dat St. Willibrord hier het eerst uit strooide. Boven dit artikel ziet u dan ook het embleem staan, dat bijzonder voor dit feest is ontworpen en voorstelt de werf, het grondgebied van St. Willibrord, het oude Kerkwerve of het tegenwoordige Oegst geest. Op dat erf bloeit nog steeds het kruis, door hem geplant. Dit kruis staat ook in het gemeentewapen van Oegstgeest. Hierachter verheffen zich het keltische kruis, waaronder St. Willibrord het geloof verkondigde en zijn bisschopsstaf, welke hij als de eerste Bisschop der Friezen mocht dragen Midden in het kruis prijkt het Evange lieboek met de tekst van Joannes I 1: „In den beginne was het woord" als de sa menvatting van geheel zijn prediking. Het geheel wordt omsloten door de tekst: ..Kerkwerve blijft St. Wilberts erve". Hier in ligt geheel de hoofdgedachte van dit feest uitgedrukt. Door dit feest hoopt de parochie haar parochiebewustzijn te ver diepen en te verlevendigen, opdat het de adel van St. Willibrord waardig moge blij ven Wij hopen in den loop der voorbereidin gen meerdere mededeelingen te kunnen doen over deze bijzondere feestviering. HET FEESTPROGRAMMA. Het programma van de feestweek, wel ke gegeven wordt in de laatste week van September, kan in groote lijnen worden medegedeeld. Deze feestweek heeft ten doel de pa rochianen dieper te leeren beseffen de groote gave van het Apostolisch geloof, door St. Willibrord gepredikt. Alle dagen van deze week zal des mor gens een plechtige H. Mis worden opge dragen; op elk dezer dagen zal één der Sacramenten herdacht worden. Zondag gewijd aan de vereering van St. Willibrord. Een Pontificale Hcogmis. Opvoering van een St. Willibrords-spel. Tentoonstelling over den patroonheilige en over de geschiedenis der parochie. Opvoe ring van een feest-spel. Maandag is de dag van het H. Doop sel De H. Mis zal worden opgedragen tot intentie: de uitbreiding van het Christelijk AL.PHEN AAN DEN RIJN Geboren- Marinus, z. van M. van der Kolk en J Tijsterman Anton Leendert, z. van I. G. German en M. J. Vink Theo dora Gijsbertha Maria, d. van G. Th. D. van Niekerk en C. Boeren Willem, z. van M. Hoogendorp en A. Luijendijk. Ondertrouwd: H. van Maanen 44 j., wonende te Pynacker en A. M. van der Snoek 37 j. Getrouwd: C. Verruijt 26 j. en G. Laros 21 j. Gevestigd: Agatha A. Stolwijk, dienstbode. Dorpstraat 18, van Nieuwkoop A. 69. AARLANDERVEEN BIJ HET BIJTHAKKEN UITGEGLEDEN. Arbeider brak een been. Gisterenmiddag had de heer T. v. Leeu wen. in dienst bij den veehouder M. Bur ger, het ongeluk, terwijl hij bezig was een bijt te hakken, uit te glijden, waardoor hij kwam te vallen en zijn dijbeen brak. Na dat door dokter v. d. Wind de eerste hulp was verleend, is de patiënt naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. ALKEMADE Geboren: Marten, z. van S. Aarde- ma en S. van Egmond Nicolaas Adria- nus. z. van F P. Huigsloot en J. A. Wal raven Cornelis Nicolaas, z. van C. Bouwmeester en A. J. van Klink Cor nelia Petronella Maria, d. van H. P. van Ruiten en M. P. van der Voort. Gehuwd: J. Turg jm. 30 j. en A. M. van Ruiten jd. 30 j. G. van der Weijden jm. 31 j. en E. Warmerdam jd. 28 j. BODEGRAVEN Blinden-avond. De Ned. R. K. Blin- denbond „St. Odilia" afdeeling Leiden en omstreken, geeft op Woensdag 16 Februari een groote propaganda-avond in het Pa rochiehuis alhier. Een film, genaamd „Het licht inwendig" zal worden vertoond; deze film geeft een beeld van al hetgeen er in de Katholieke blindenwereld ge schiedt. Eer blinde dame zal het Braille schrift en machine-schrijven demonstree- ren. Een blinde zet doel en streven van de bond uiteen. Niemand verzuime deze nuttige en leerzame avond bij te wonen. De zeereerw. 'heer pastoor Lhun spreekt het openingswoord. Entrée slechts 0.25. Aanvang 8 uur. De blinden zullen u voor uw medeleven ten zeerste dankbaar zijn. IJsclub „Werkverschaffing". Deze club hield in Hotel van Haaf ten haar jaar vergadering. Als gewoonlijk waren slechts enkele leden ter vergadering aanwezig. Aan het verslag van den penningmeester ontleenen we, dat het saldo groot is tenge volge van den ijsloozen winter. De aftre dende bestuursleden, de heeren Joh. P. Veerman en M. van Vliet, werden met alg. st. herkc-zen. De penningmeester, de heer A. Beijen, die binnenkort onze gemeente gaat verla ten, heeft voor deze functie bedankt; in deze vacature werd met algemeene stem men de heer H. Jenné gekozen. De heer Beijen werd tot eerelid benoemd, waarna de voorzitter hem namens de aanwezigen op hartelijke wijze dank bracht voor alles wat hy in de zes en twintig achtereenvol gende jaren als penningmeester, tevens als hulp van de baancommissie etc. heeft ge daan. Op spontane wijze werd de heer Beijen gehuldigd. Het loon van den arbeider is wederom vastgesteld op twee gulden per dag. Op 31 October van het vorige jaar telde de IJs club slechts 155 leden. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: Joh. Veerman, voorzitter; J. van der Giesen, secretaris; .H Jenné, penningmees ter; M. van Vliet, baan-com nissaris en Jac. Spaas, zonder bestuursfunctie. geloof in de parochie, 's Avonds Lof, waar onder hernieuwing des doopbeloften. Daar na wordt een avond belegd voor n i e t- Katholieken. Dinsdag de dag van het H. Vormsel, het Sacrament van de jeugd, 's Morgens een H. Mis voor de jeugdvereenigingen. 's Avonds een plechtig Lof met toewijding van de jeugd aan Christus-Koning. Woensdag is de dag van boete en eer herstel, bizonder gewijd aan het sacrament der Biecht. Donderdag viering van het geheim der H. Eucharistie. Pontificale Hoogmis door Z. D H. Mgr. H. J M. Taskin. Dien dag zullen de zieken naar de kerk worden gebracht, 's Avonds plechtig Lof met Te Deum en processie. Vrijdag dag van het H. Oliesel, tevens gedachtenis-viering van de overledenen. Een plechtige Requiem-mis en een herden king op het kerkhof. Zaterdag dag van het Christelijk ge zin Een H. Mis, bijgewoond door alle huis gezinnen. Een kinderfeest. Een opdracht van de Christelijke gezinnen aan het God delijk Hart en de H. Maagd. Zondag: overweging van het Sacrament van het H. Priesterschap Pontificale Hoog mis, waarbij uitgenoodigd worden al, de priesters, uit Oegstgeest afkomstig. Des avonds plechtig sluitings-Lof, waarna grootsch-opgezette parochie-avond. Directeur Postkantoor. Met ingang van 1 April 1939 is tot directeur van ons P.T.T.-kantooi benoemd de commies der P.T.T. G. Wijlhuizen te Beverwijk. HAZERSWOUDE-RIJN DIJK Geitenfokvereeniging. Gisteren heeft de Geitenfokvereeniging H.G.V. haar jaar- lijksche stalkeurmg gehouden. Daarna werd om half acht een vergadering gehou den in café ,,'t Oude Raadhuis", waarin door den assistent Rijksveeteeltconsulent, den heer S. de Jong, een lezing werd ge houden over de geitenteelt. Na de lezing werd een zeer leerzame film vertoond. Hierna werd de stalkeuring besproken en de punten van de 26stallen die bezocht waien, toegewezen: J. Bos 90, L. v. Gor- kum 87. C Bos 86, M. v. d. Berg 86, J. de Graaf 85. De algemeene indruk van de stallen was zeer goed. De heeren L. v. Gorcum en A. Luijk werden gekozen als afgevaardigden om op 11 Febr. de bonds vergadering te Rotterdam te gaan bijwo nen. De heer J. de Graaf zal als plaatsver vanger optreden bij eventueele afwezig heid van een der heeren. Na enkele be sprekingen werd de vergadering gesloten. HOOGMADE Tragisch. Vrijdagmiddag is de heer H K. alhier plotseling, terwijl hij met eeni- ge personen stond te praten, onwel gewor den Hij zakte in elkaar en overleed eeni- ge minuten later, waarschijnlijk ten gevol ge van een inwendige verbloeding. Vrij dagmorgen nog had de heer K. de Leidsche markt bezocht. Goed afgeloopen. Toen gisterenmid dag de gebr. M. met een met paard be spannen brik uit Leiden, huiswaarts keer den schrok het paard bij de brug van den heer K. alhier, van een aldaar langs den weg staande lorrie met groente, die met 'n wit kleed was afgedekt. Met een sier lijke sprong veidween hij met brik en al door het ijs in een naast den weg gelegen sloot De bestuurder en zijn medepassa- giet wisten zich nog bijtijds in veiligheid te stellen. Het paard werd uit zijn tuig bevrijd en geholpen door spoedig toege schoten omwonenden was het spoedig uit zijn netelige positie bevrijd en op 't droge gebracht. Met een auto van den heer v. d. P K. werd de brik veer op den weg ge trokken waarna bleek dat alles zonder noemenswaardige materieele schade was opgeloopen en de tocht weer kon worden voortgezet. NIEUWKOOP Geboren: Maria Francina Wilhelmi- na, d. van L. M. van der Tol en A. M. Neuteboom. Overleden: Gijsbertus de Lange, ongh. 74 j. Achnes Adriana Schrama, wed. van A. J. Verhaar 88 j. OUDE-WETERING Volkszangavond. In Paviljoen ,,De Brasem" had gisteravond de door de Oran je vereeniging „Prins E*ornhard" uitge schreven volkszangavond plaats bij gele genheid van den eersten verjaardag van Prinses Beatrix Evenals ten vorigen male stond de avond weder onder leiding van den heer Jan van de Rovaart te Utrecht. De voorzitter der Oranje-vereeniging, No taris Lohmann, opende den avond met een vlotte speech, waarin hij den stevigen band schetste, welke Nederland verbindt met zijn Vorstenhuis. De liefde tot het Vorsten huis groeit nog met den dag en het doet weldadig aan te megen constateeren, hoe zeer Hare Majesteit de Koningin en het Prinselijk gezin meevoelen en meeleven met het wel en wee der natie. Met een driewerf hoera werd deze hartelijk toege juichte inleiding besloten. Dan was het woord aan den heer Van de Rovaart, die op zijn bekende wijze de aanwezigen wist te pakken door zijn bezielende leiding. NIEUWE-WETERING Uitvaart en begrafenis P. Möllers. Hedenmorgen is de heer P. Möllers, die Maandagavond op noodlottige wijze om het leven kwam, te Roelofarendsveen ter aarde besteld. Een groote schare belang stellenden uit de geheele omtrek, vooral uit Nieuwe-Wetering, vergezelde de droe ve rouwstoet. In de parochiekerk van St. Petrus' Ban den droeg pastoor Onel de H. Mis van Requiem op, waarna het stoffelijk over schot naar zijn laatste rustplaatswerd gebracht. Een ontelbare menigte bracht een laat ste groet aan het graf. De kist was met een tweetal kransen bedekt. TER AAR 20-Jarig bestaan Landarbeidersbond. Op Zondag 12 Februari zal de R.K. Land- arbeidersbond „St. Deus Dedit" zijn twin tig-jarig bestaan vieren, welk feit op een bescheiden wijze herdacht wordt. Des mor gens een H. Mis voor de leden, daarna ont bijt en des avonds de groote feestvergade- ring, waar als spreker zal optreden de Bondsvoorzitter, de heer A. J. Loerakker. Voor het ontspanningsgedeelte zal de hu morist Verkerk zorgen. Autobotsing. Gisteravond omstreeks 5 uur had ten gevolge van de zware mist een autobotsing plaats in de Vieram- bachtspolder, nabij de woning van den landbouwer Verduin, welk ongeluk zich gelukkig alleen beperkte tot materieele schade. Een luxe auto, van de richting Alphen komend, reed met een behoorlijk gangetje tegen een groote vrachtwagen op, beladen met 3000 K.G. stroo. Deze botsing was zoo hevig, dat de vooras van de stroowagen '-rak en een der voorwie len eraf vloog. De luxe wagen, bestuurd door een inwcr.er van Voorburg, is er nog het beste afgekomen, want deze kon de reis spoedig vervolgen. De groote vracht wagen, van een expediteur uit IJmuiden, moest door een kraanwagen naar huis worden gebracht. WOUBRUGGE Gemeenteraadsverkiezing. De datum van de stemming voor de le den van den raad, die met 5 September a.s. zullen optreden, hebben B. en W. bepaald op Woensdag 14 Juni a.s. Steun en dienstboden. De Minister van Sociale Zaken heeft de gemeentebestu ren de bevoegdheid gegeven bij het bere kenen van den steun de inkomsten der dienstboden Jagdienstboden voor huis houdelijke diensten) ook bij toepassing van art. 10a der steunregeling buiten beschou wing te laten. B. en W. hebben echter ge meend van deze gegeven bevoegdheid geen gebruik te moeten maken en alle inkom sten in het gezin te begrenzen door an derhalf maal het theoretische steunbedrag van den steuntrekker. WOERDEN HET ONGELUK IN DE PANNEN- FABRIEK. SLACHTOFFER OVERLEDEN Naar we vernemen is de 18-jarige Stuyvenberg, die door het verschrik kelijk ongeluk in de Woerdensche Dakpannenfabrielt deerlijk gewond werd, gistermiddag in het Algemeen Ziekenhuis overleden. Tragisch is, dat het slachtoffer de eenige zoon der familie is. Omtrent het ongeluk vernamen we nog, dat Stuyvenberg eenige heistellingswerk zaamheden aan het drijfwerk der machi nes verricht had, toen hij over de snel- draaiende as wilde heenstappen. Een klee- dingstuk werd gegrepen en met een ont zettende snelheid werd de ongelukkige weggeslingerd op een andere machine, waarvan hij weer eenige keeren werd te ruggegooid. De politie stelt een onderzoek in. In ieder geval dringt zich de vraag naar vo ren, of het niet onverantwoordelijk mag genoemd worden herstellingswerkzaam heden te doen verrichten, wanneer de machinerieën in werking zijn. Een vreeselijk ongeluk als dit moge een waarschuwing zijn, dat men veiligheid toch boven alles stelle. Toestand nog zeer ernstig. Het slacht offer van het auto-ongeluk, dat nu bijna 3 weken geleden plaats vond, wordt nog steeds in het R. K. Ziekenhuis verpleegd. Zijn toestand de heer Wijnbergen ver keert nog bijna voortdurend in bewuste- loozen toestand is nog zeer ernstig. GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen ten stad- huize. Na de gebruikelijke opening met gebed werd een flink aantal ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Bij punt 2 verklaarde zich de hèer v. d. Heijden om verschillende redenen te gen de aankoop grond Singel wegens z.g. doorbraak in verband met het uitbrei dingsplan. Wethouder Sonneveld kon niet begrij pen, dat de heer v. d. Heijden, die de doorbraak in de Steenkuilen zoo toe juichte, tegen dit plan was. Het bleek later, dat de heer v. d. Heijden het plan zou kunnen aanvaarden in een ge wijzigden vorm. Doel der bebouwing van dit ter rein is vooral: arbeiderswoningen, waar aan behoefte is. Eer» ophooging van het" terrein zal niet zulk een hooge kosten met zich brengen volgens den heer v. Lunen burg. als de heer v. d. Heijden meent. Na langdurige beraadslagingen werd beslo ten dit punfr aan te houden (7 tegen 6 stemmen). Een voorstel om een hofstede aan het Oudeland te verbouwen enz. werd we- d rom door den heer v. d. Heijden uitvoe rig besproken. Over dit punt was men het sptcr1-ger eens. Zonder stemming goedge keurd. Hierna werden verschillende commis sieleden gekozen. Voor toezicht op het L. O. de heer A. Beugeling (13 st.). Voor toezicht op arbeidsbemiddeling de heeren A. Ültee, J. Oostveen, Schotanus en Burggraaf. Als voorzitter van deze commissie werd gekozen de heer C. Snel (10 st.). Een leening van 83.000 werd gecon verteerd van 4 3Ö8 op 3 1/2 pet. (punt 5). Een toegevoegd punt (hondenbelasting) werd hierna afzonderlijk behandeld. Voorgesteld werd om degenen, die vo rig jaar reeds een hond hadden, gewoon een nieuw aanslagbiljet te sturen. De fi- nantieele commissie wilde eerst aangifte laten doen door de hondenbezitters. Het duurde zeer lang voor men het er over eens was. Tenslotte nam men het eerste voorstel aan (11 tegen 2 st.). De geheele gewijzigde verordening werd hierna met algemeene stemmen aangeno men. Bij de rondvraag stelde de heer v. d. Heijden nog een vraag over de al of niet asphalteering der in een vorige vergade ring besproken wegen. ZOETER WOUDE Vrouwenbond. Gisteravond hield de R'.K. Vrouwenbond „St. Theresia" de jaar vergadering onder presidium van mevr. G. SchoutenKrom. _n het openingswoord stelde de presidente de oproep van onze hooge Landsvrouwe tot geestelijke herbe wapening ook tot ideaal voor den Vrouwen bond. Ook spoorde de presidente aan tot het werken vooi de arme gezinnen om te helpen in den grooten ncod, die daar heerscht. Na de lezing van de notulen gaf de penningmeesteresse mevr. van Leeuwen van Buuren rekening en verantwoording: ontvangsten 144.79, uitgaven 114, saldo ƒ30.79. Aan het zeer uitgebreide jaarver slag van de secretaresse mevr. Paardekoo- perMentink, ontleenen wij, dat het leden tal van 140 naar 125 gedaald is; er is een krachtige propaganda ingezet, die een herstel van het verlies doet verwachten. Het verslag getuigt van een zeer bloeiend leven, vooral van de afdeelïngen. Van de afd. missienaaikrans bracht mej. A. van Vliet het verslag uit. Deze afdeeling is tot zeer grooten bloei gekomen, het aantal werksters zoowel in den kring als de thuis werksters is veel grooter geworden en on telbaar groot en zeer schoon is het werk dat voor de missie en pasgewijde pries ters is gedaan. Van zeer sympathiek werk, de brei-actie voor arme menschen, werd nu het verslag uitgebracht door mevr. van Leeuwenvan Buuren. Daar was bovendien nog 121.77 aan liefdegaven bijeengebracht en door het breien een groot aantal kleeding- stukken gemaakt. Een verzoek van deze leidster: ieder, die nog een uurtje vrij kan maken, wordt verzocht aan dit heerlijke werk te helpen. Goede onderkleeding en kousen is voor de arme gezinnen in de bit tere koud» zulk een dringende behoefte en ook de vraag om de ijverige werksters aan wo1 te helpen willen wij gaorne doorgeven. Dit schoone werk moet door iedereen wor den gesteund. De presidente bracht aan mevr. van Leeu wenvan Buuren hartelijk dank, deze ge heele actie geheel alleen te hebben geleid, waardoor zoovele weldaden tot stand zijn gekomen. Het hartelijk applaus van de ver gadering was zeker een spontane hulde voor de leidster en de breisters die, hoewel in stilte, uren aan uren werkend voor de ar men, toch waardeering verdienen en een aanmoediging moeten hebben, opdat dit werk nog krachtiger kan worden ter hand genomen. Het laatste verslag was van de Retraite club, de jongste afdeeling. Mejuffrouw C. van der Poel gaf een overzicht van de spaarpenningen, die bijeen waren geko men en eigenlijk nog te weinig waren op gevraagd om het doel te bereiken: een re traite te houden. Er zijn thans 16 leden. Aansluitend op dit onderwerp, hield pa ter Donici C.s.s.R. van het Retraitehuis te Noordwijkerhout, een lezing met licht beelden over het „retraitewerk". Met groo te belangstellinb werd deze lezing gevolgd en de vele opgaven tot deelname aan de spaarpenning was het bewijs, dat deze pro paganda het doel had bereikt. De geestel. adviseur sprak een kort woord over: goe de ontwikkelings-lectuur. In heth slotwoord de rondvraag ging voorbij deelde de presidente mede, dat in den vastentijd op een namiddag een bij eenkomst zal gehouden worden voor ge huwde leden, waar de weleerw. heer L. v. Tellingen, kapelaan te Dei. Haag, zal spreken. Met dank voor allen steun aai. het werken voor den Vrouwenbond sloot de presidente de vergadering. Ontwikkelingscursus. Er zal te Zoeter- woude gelegenheid geboden worden voor het volgen van een ontwikkelingscursus. Zie advertentie in het nummer van he den. ZEVENHOVEN Brandje. De opzichter^ der werkver schaffing op den Noordschè Dijk is dezer dagen dakloos geworden. Zijn keet is met alles, wat daarin was, als administratie, rentekaarten van tewerkgestelden enz., verbrand. Oorzaak schijnt de omge vallen kachel te zijn.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11