OMGEVING ZATERDAG 4 FEBRUARI 1939 DE ïmsCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK Botsing'. Een met zandsteenen gela den auto, die vanaf de ophaalbrug kwam en waarvan de bestuurder vergat voor de v. Egmondstraat naar rechts uit te kijken, kwam hierdoor in botsing met de tram. Het geval liep nog vrij goed af. Aleen ma- teriale schade. Maar de bestuurder van de auto kreeg een bon. KATWIJK AAN DEN RIJN L.T.B. Gisteravond hield de af deeling Katwijk a. d. Rijn van den L.T.B. zijn jaar vergadering in ht parochiehuis, onder voor zitterschap van den heer Joh Meijer. Spr. wees er op, dat er reden tot optimisme was voor wat betreft het vereenigingsleven. De afdeeling is bloeiende. Een minder blijde stemming is er wat betreft de bedrijfsuit- komsten over 1938. Na lezing der notulen volgde het jaar verslag, dat van een opgewekt vereeni gingsleven getuigde. Het ledental was voor uitgaande. Het financieel verslag was zeer gunstig, er was een batig saldo van 35.47. De penningm., de heer Hub. van Paridon, werd dank gezegd voor zijn zeer zuinig be heer. Bij de hierna volgende bestuursver kiezing werden de aftreder de heeren Ch. van Leeuwen en C. J. Boskamp met bijna algemeene stemmen herkozen. Bij het punt ingekomen stukken werd besproken het ar beidscontract, wat men van werknemers- zijde wil ingevoerd zien. De vergadering bleek in principe voor het arbeidscontract te zijn, doch wilde de, leden, gezien de moeilijke omstandigheden, waarin de tuin ders verkeeren, hen daartoe nog niet ver plichten. De afgevaardigde naar de bonds vergadering, de heer C. J. Boskamp, bracht verslag hiervan uit. Vervolgens hield de geestel. adv., pastoor Hesp, een bespreking over de noodzakelijkheid van het vereeni gingsleven. Zijneerw. sprak tevens een pro pagandistisch woord voor toetreding tot de afdeeling, want altijd staan er nog buiten de organisatie die het de anderen laten op knappen. Ook werd de deelname aan de processie te Heiloo besproken en tevens aanbevolen. Bij de rondvraag kwam o.m. een klacht naar voren over het feit, dat ^oor d 1 boe ren in het algemeen nog te weinig wordt gedaan. De positie van deze categorie van leden is ook allesbehalve benijdenswaardig. Hierna volgde sluiting. NOOTDORP Werkloosheid. Op 31 Januari 1939 stonden bij de Arbeidsbemiddeling als werkzoekende ingeschreven 67 personen, waarvan 9 van de bouwbedrijven, 56 van de land- en tuinbouwbedrijven en 2 van het verkeerswezen. Dit aantal bedroeg op het einde van de daaraan voorafgaande maand 82. NOORDWIJKERHOUT Inenting diphterie. De inenting tegen diphterie voor de niet-schoolgaande kinde ren, welke zich daartoe reeds hebben opge geven, zal plaats hebben op Dinsdag 7 Fe bruari a.s. van 10 tot 11 uur v.m. in de kli niek van het Wit-Gele Kruis. Personalia. Tot gemeenteveldwachter te Riethoven is benoemd onze plaatsgenoot, de heer A. Gijzen, thans volontair bij de gemeentepolitie alhier. De werkloosheid. Thans staan bij het agentschap der arbeidsbemiddeling inge schreven als zijnde geheel werkloos 440 per sonen, waarvan er 212 werden gesteund. 14 Arbeiders werken in werkverschaffing. ZILK Inenting diphterie. De inenting tegen diphterie voor de niet- schoolgaande kin deren welke zich daartoe reeds hebben op gegeven, zal plaats vinden op Donderdag 9 Febr. a.s. van 9.3010.30 uur in het pa rochiehuis. NOORDWIJK Coöp. Broodbakkerij -Vrijdagavond hield de Coöp. Broodbakkerij haar jaar vergadering in café „Flora", waarvoor een groote belangstelling bestond. Na opening door den voorzitter, den heer P. Ruigrok, werd het jaarverslag met balans winst- en verliesrekening uitgebracht. Uit deze ge gevens bleek, dat dit jaar gunstig geweest was. Bij de bespreking wintverdeeling deed het bestuur het volgende voorstel: uitkeering van 5 pet. vaste korting plus 10 pet. dividend, zoodat dit jaar in totaal 15 pet. zal kunnen worden uitgekeerd. Onder applaus nam de vergadering dit voorstel aan. In de bestuursvacature wegens over lijden van den heer Chr. Deurman, werd met 83 van de 132 stemmen gekozen de heer G. Ottevanger, terwijl de heer H. de Haas met 108 stemmen werd herkozen. Bij de verkiezing commissaris van Toe zicht werd met algemeene stemmen herko zen de heer W. L. Benschop. De uitbeta ling van het dividend zal plaats hebben a.s. Vrijdag 79 uur en Zaterdag 67 uur aan de coöperatie. Nog deelde het bestuur me de, dat zij als propaganda-actie voor 1939 zullen stellen, zij die een nieuw lid-brood verbruiker aanbrengen 5 pet. zal genieten van het verbruik van brood van het nieu we lid over het jaar 1939. Hierna volgde nog een groote verloting van tulbanden en krentenbrooden, waardoor bijna ieder be zoeker met een prijsje huiswaarts keerde. ÖEGSTGEEST Kloosterfeest. Den 12den Februari hoopt de eerw. Over ste van Huize Duinzicht haar 12 1/2-jarig professiefeest te vieren. Jubileum. Den 12en Februari hoopt mejuffrouw Bertha Oosterveer den dag te herdenken, waarop zij 25 jaar haar trouwe werkzaamheden heeft verricht in Huize Duinzicht bij de eerw. Zusters Franciscanes sen van Roosendaal. Meisjescongregatie. De mesjes, die zich Woensdagavond j.L opgaven voor de colle- te worden morgenmiddag 3 uur in de pas torie verwacht. Carnaval in Oegstgeest. Nog een dag en de groote plannen zijn werkelijkheid! De stoutste verwachtingen zal het overtref fen; reeds werd ons een blik in de feeste lijk versierde zaal gegund en" ieder, die deze betreedt, komt in de goede vastenavond stemming. Ook hoorden wij reeds van vele bijzondere costumeeringen, welke dezen avond in losse zwier en vroolijkheid te zien zullen zijn. Maarwist u, dat ons feest a.s. Zondag nog niet beëindigd is. Maar dat het de vol gende Zondag zal worden besloten met een echt carnavalstuk. Zondag 12 Februari speelt onze bekende tooneelclub: „Adel in livrei". Een symphonie van leugens met een slotaccoord.Kosten,noch moeiten werden ge spaard, om deze uitvoering tot een genot te maken. Daarom rekenen wij, dat zeer velen deze uitvoering zullen bijwonen, zoodat wij ons weer over een uitverkochte zaal mogen verheugen. Reeds is de kaarten- verkoop begonnen aan de huizen. Laat deze ijverige propagandisten niet voor niets ko men en beloont hun moeite door een kaart te koopen, U bezorgt uzelf daardoor een koste- lijken avond. Ook zijn kaarten verkrijgbaar bij den concierge van het gebouw. U steunt bovendier door uw bijdrage de kas van het jeugdwerk in onze parochie! Er gebeurt op het oogenblik veel voor de jeugd om ze in katholiek verband te hou den, maar dit brengt vele kosten en zware zorgen mede; door deze uitvoeringen echter- hopen wij eenige bijverdienste te vergaren. Daarom vragen wij den steun van alle pa rochianen, hierin daadwerkelijk mede te leven. Luchtbescherming. Gisteravond zijn diploma's uitgereikt na het volgen van een cursus E. H. B. O. en van den theore- tischen gascursus, aan de dames Van Rij, Kraan en de Pree, en de hecren A. Dirk- sen, Oudehand, Zwaan, Van Dijk, Verboom, Van Rij, Van Zomeren, De Pree en Kool loos, allen bewoners van het vak Hooge Morschweg van den gemeentelijken Lucht beschermingsdienst. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het werd er niet beter op. De aanvoer steeg, doch de prijzen daal den. De totaaluitkomsten zijn er intusschen voor de trekkere vrij slecht op geworden. Tulpen per dozijn: Electra 2528 ct.. Oran je Nassau 2530, Victtir d'Olivierre 18 25, Zenaber 1822, Flamingo 1315, Thee roos 1924, Globe 18—23, William Pitt 29 35, Goudvink 1824, Courone d'or 20 24, King of the Yellow 1518, Fred. Moore 1115, La Reine 1419, Gele Prins 1519 Mr. Tubergen 1620, Albino 3237, Mozart 1620, Rijzende Zon 2228, Witte Valk 20 25, Narmissen per dozijn King Alfred 16 —20. Ornatus 7—11, Glory 12—15, Helios 1216, Victoria 1316, Hyacinthen per 100 Marconi 1.803.70, Lieber 1.803.70, L'Inntcence 4.50—6.50, Bismarck 35.80, Gafibaldi 2.904.60. Crocus per 100 0.50 —1.30. VOORSCHOTEN Gi'aal en K. J. C. Zondag a.s. hopen on ze beide Jeugdvereenigingen wederom een gecombineerden avond te verzorgen met voordracht en zang. Het bestuur hoopt op deze manier nog eens de belangstelling te trekken, vooral van de ouders. Komt daar om auen en steunt, - financieel en moreel, ons zoo belangrijk jeugdwerk. Ook de ge zéllen verleenen hun welwillende mede werking door een kluchtige één-acter. K.JJVI.V.-nieuws. Woensdag j.l. zette de moderator op zeer duidelijke «vijze uit een de onzin van den rassenstrijd. Vooral de joodsche kwestie kwam hierbij ter sprake. Het programma voor volgende week is: Zondag algemeene H. Commupnie. Dinsdagavond half acht: Mariacongrega- tie. Alle leden voox zoover zij geen school hebben zijn hierbij tegenwotrdig. Woensdag: Oriëntatiecursus voor de as piranten, daarna sociëteit. Postzegellief hebbers hedenavond voor het eerst jullie avond, zorg dus dat je er bent. Vereen. „Veilg Verkeer". Het bestuur van deze vereeniging heeft in samenwer king met de hoofden der scholen en den chef-veldwachter van de gemeente een commissie samengesteld, ten einde in het a.s. voorjaar de leerlingen van de hoogste klasse der lagere scholen een verkeersexa- men te doen afleggen. Het mag als vanzelf sprekend worden beschouwd, dat de onder wijzers van de kinderen het onderricht op verkeersgebied tot het hunne hebben ge maakt, om daardoor de vele gevaren, welke tp den weg dreigen, door goede voorlich ting der jeugd, tot een minimum terug te brengen. Niettemin was het een prettige verrassing vooi het bestuur dat voor het eerst in haar functie als zoodanig samen werking zocht met bovenvermelde heeren, de spontaniteit van hen voor dit doel te on dervinden. De besprekingen hadden een blot verloop. In Je examencommissie zuiden plaats nemen de hoofden der scholen de heeren: J. Smit, S. S. Leppink, J. H. Ro- mijn, G. C. Venips, de chef veld wachter de heer S. v. d. Meer en eenige bestuursleden van de vereeniging voor veilige verkeer. Een voortzetting der besprekingen zal plaats vinden op Maandag 27 Maart a.s., dan zal tevens de datum van het examen worden vastgesteld. Collecte. Op Zaterdag' 11 Februari a.s., 1 in deze gemeente een collecte langs de huizen worden gehouden ten bate van de plaatselijke kans voor bijzondere 1100- den. In het bijzonder is deze kas van betee- kenis voor behoeftige kleine middenstan ders, aan wien uit deze kas, indien daaraan behoefte bestaat, eenige financieele hulp kan worden verleend. In vele gevallen is, mede door het be schikbaar stellen van een bedrag door de nationale commissie, in deze gemeente hülp geboden. Een beroep op de offervaardigheid der ingezetenen is hier derhalve geheel op zijn plaats. Zondagsdienst dokters. Van Zater dagmiddag tot en met Maandagmorgen 8.30 v m. wordt de doktersdienst alhier waar genomen door dr. M. v. d. Stoel en Kerk hof. WARMOND Ongeveer veertig personen hadden ge volg gegeven aan den oproep van een ge vormd comité van actie tot oprichting van een plaatselijke afdeeling van den R.-K. Dioc. Land- en Tuinbouw bond. De heer G. Zwetsloot opende deze in de „Stad Rome" gehouden bijeenkohmst en heette in het bijzonder welkom den Bondsadviseur prof. A. Cleophas, den Algemeen Voorzitter van den L. T. B., den heer W. W. Kampschöer, alsmede de heeren A. J. Verkley, voorzit ter van den Boerenvakbönd van den L. T. B. en C. P. Vergouwen leeraar van de Landbouwwinterschool L. T. B. te Voor hout. Spreker wees er voorts op, dat niet alleen het lidmaatscnap van den- L. T. B. noodzakelijk is te noemen wegens den op roep van Paus en Bisschoppen maar ook, ornaat de bedrijfsmaatregelen, welke thans in handen der organisaties worden gelegd, meer dan wenschelijk maken, dat de be- drijfsgenooten middels hun organisatie, in vloed op de samenstelling van die maatre gelen kunnen uitoefenen. Bij dit al bedenkt wel, besloot spreker, eendracht maakt macht. Prof. Cleophas hield hierna een propa- ganda-rede, waarin hij er op wees, dat de L T. B. thans ruim 8500 leden telt maar dit aantal tot 12.000 kan worden opgevoerd. Het had spreker gehinderd dat hij, telkens uittrekkende buiten Warmond om de Ka tholieke boeren en tuinders te spreker over den L. T. B., 'in eigen dorp een afdeeling van den L. T. B. miste. Dank brengt spreker aan het comité van actie, dat het initiatief heeft genomen om hieraan een einde te maken. Een verblij dend aantal personen heeft gehoor gege ven aan den oproep en het kan zijn nut hebben na te gaan, waarom ook de kleine re kweekers in Warmond den L. T. B. moe ten zien als hun organisatie. Het is niet zoc, dat wie vandaag lid wordt, morgen reeds dubbel en dwars de daaraan verbon den kosten er uithaalt. De actie moet groot gezien worden. Er is een chaos en deze leidt tot catastrophaie rampen. Dit te kee- ren is onze taak. Daarbij dient zorg te wor den gedragen dat alle actie niet te eenzij dig is. Dit zou oijvoorbeeld het gevaly zijn, wanneer de L. T. B. alleen aandacht schonk aan de belangen van de groote kweekers. Volgend jaar bestaat de L. T. B. 25 jaar. Al dien tijd heeft deze organisatie het oog ge richt gehad op de belangen van alle groe peeringen in den land- en tuinbouw. Het is waar: in het L. 1. B. gebied ontmoet men alle mogelijke schakeeringen van den land en tuinbouw vandaar dus dat er zoo veel variatie is. Maar al is alle actie niet vol maakt geweest, nimmer kan den L. T. B. worden verweten, dat hij de kleineren heeft verwaarloosd. Bij alle actie werd en wordt allereerst op de bedrijfsgenooten en niet eerst op de bedrijven gelet. De mensch en niet de zaak is hoofdzaak. En al krijgen wij altijd onzen zin niet, vastgesteld kan worden, dat onze organisatie, aldus spre ker, in Den Haag een goeden naam heeft en afwijzingen wel degelijk worden gemo tiveerd. Uiteindelijk gaat het algemeen be lang voor het groepsbelang. De Bondsadvi seur besloot zijn rede met den wensch uit te spreken dat in Warmond een bloeiende afdeeling zal mogen komen en zoowel de boeren als de kweekers in dezeafdeeling plaats zullen vinden voor de serieuse be hartiging van hun afzonderlijke zoowel als van de gezamenlijke belangen. Hierna was het woord aan den algemeenen voorzitter van den L. T. B., die de nood zakelijkheid van de oprichting van den L. T. B. aantoonde, in het varleden en in het heden. Een nieuwen vorm van bedrijfsregeling is in voorbereiding: de Overheid wenscht dat de bedrijfsgenooten zelf zij het on der toezicht der Overheid de maatrege len ter hand nemen. Waar dit zoo is, dient men zich als vakgenoot aan te sluiten bij zijn organisatie. Volgt het voorbeeld van de 150 af deelingen die reeds zijn opge richt. Verschillende hunner bestaan reeds 20 en 25 jaar. In die af deelingen is een der gelijk jubileum herdacht omdat men er zoch over verheugd eens begonnen te zijn. U zult ook eens dan dag van vandaag met vreugde en dankbaarheid herinneren. Van de gelegenneid tot vragen stellen werd ruim gebruik gemaakt. Hierna werd de gelegenheid opengesteld zich aan te melden als lid. Reeds v/aren er enkele personen die tot nu lid waren weest van de afdeeling Sassenheim. Met deze personen heüben zich nu totaal 22 personen gemeld voor de nieuwe afdee ling- De heer C. P. Vergouwen zette hierna uiteen hoe een afdeeling practisch te werk kan gaan. Maakt van uw vergaderingen, GEMEENTFRAAD VAN VOOR^'OTFN De heer Braggaar ïn de bloemetjes. Na opening zeide de voorzitter, dat het hem genoegen doet, dat de uitspraak van Ged. Staten den heer J. Braggaar de mo gelijkheid heeft gegeven zijn lidmaatschap van den raad voort te zetten. Bovendien wijst de voorzitter den heer Braggaar op de attentie van de plaatselijke pers (n.l. van de correspondenten van het Leidsch Dagblad, de Nieuwe Leidsche Courant en De Leidsche Courant). De pers spreekt niet in de raadszaal, maar zegt het met bloemen. Op de tafel voor den zetel van den heer Braggaar stond namelijk een bouquet bloemen van voornoemde corres pondenten, De heer J. Braggaar, zichtbaar getroffen, dankt den voorzitter en den raad voor de groote medewerking ondervonden, waardoor het is mogen gelukken Ged. Sta ten tot andere gedachten te brengen. Een bijzonder woord van dank heeft spreker voor wethouder J. A. Mens, die, helaas, niet aanwezig is, voor zijne schitterende verdediging in de gehouden openbare ver gadering van Gedeputeerde Staten, waar in deze zaak is behandeld en waaraan hij niets meer had tée te voegen. Blij is spre ker, dat hij weer in het midden van den raad is. Het is voor spreker aangenaam weer mede te kunnen werken. Spreker hoopt, dat ook in het vervolg <3e verstand houding dezelfde mag zijn. Na deze rede klinkt m de raadszaal applaus, wat wel bijzonder teeken is van onzen raad van instemming met de beslissing van Ged. Staten. Daarna worden de notulen der vorige vergadering vastgesteld en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Wijziging bouwverordening. In de vergadering van 29 November j.l. werd een wijziging gebracht in de bouw verordening, daar de bouwverordening al hier niet toestand het gebruik van daken gedekt met riet. De inspecteur van de volksgezondheid stemde in met bovenge noemde wijziging, doch gaf nog verschil lende wensch en te kennen bij het gebruik van rietdakbedekkingen o.a., dat het riet onbrandbaar moet zijn geprepareerd en een brandkraan voor het perceel aanwezig zou moeten zijn. B. en W. verklaren het eens te zijr met de opmerkingen van den inspecteur en het genomen besluit wen- schen B. en W m te trekken en de bouw verordening aan te vullen met eenige arti kelen, waarin rekening wordt gehouden met de wenschen van den inspecteur en waarbij gebruik van rieten daken onder bepaalde voorwaarden als uitzondering mag werden aangewend. Deshalve stellen B. en W. den raad voor artikel 47 en art. der bouwverordening in dien geest te wijzigen. Aldus zonder discussie en met algemeene stemmen besloten. Voorschot vergoeding art. 101 der L.O.- wet 1920. Het bedrag der vergoeding voor de leerlingen der Lagere scholen bedraagt 10 50 en voor de leerlingen der scholen r uitgebreid lager onderwijs bedraagt 16.93 per leerling. B. en W. stellen den raad een voorschot op de exploitatiever goeding te verleenen voor elk der scholen als volgt: 1 Het bestuur der Nederduitsch Her vormde school kan een voorschot worden verleend van 2141/3 X 10.50 2250.50 2. Het bestuur der Gereformeerde school 138 X 10.50 ƒ1449. 3. Het bestuur van de R.K. Jongens- en Meisjesschool 337 X 10.50 3545.50. 4. Het bestuur van de Vereeniging van de H. Catharina van Senen 341/3 X 10.50 360.50. Aldus aangenomen. Geen Ouderraad. Door den Nederlandschen Ouderraad bij het openbaar lager onderwijs te 's-Graven- hage is verzocht tot instelling van een ouderraad. Het is echter niet mogelijk in. deze gemeente over te gaan tot instelling van een ouderraad, omdat alhier slechts één openbare lagere school bestaat en daarom geven B. en W. den raad in over weging voornoemd adres voor kennisge ving aan te nemen. Conform besloten. Iemand, die graag ontslagen wil worden! Door mej. A. J. Wennink, die met buiten gewoon verlof van 1 Mei 1938 tot en met 1 Mei 1939 in Ned. Oost-Indië verblijft, is een verzoek gericht om, indien aan de openbare lagere school alhier een leer kracht moet woiden ontslagen, daarvoor in aanmerking te mogen komen. Blijkens een schrijven van den minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen wordt de derde onderwijzer van bijstand tot 1 Mei 1939 voor rijksrekening genomen, zoodat op 't oogenblik de vraag van eventueele zeide spr., bijeenkomsten waarop iets te leeren valt. Spreker vrees ook op de nood zaak van onderwijs aan de jongeren. Prof. Cleophas adviseerde nog geen bestuur sa men te stellen. Voor.oopig zal het comité van actie de verdere voorbereidingen tref fen. Huisbezoek wordt aanbevolen. De heer Verkley sprak daarna nog als voorzitter der afdeeling Sasenheim. En kele verlieten zijn afdeeling. Spreker zag dit als kinderen die het ouderlijk huis ver laten. Het moge u goed gaan. Nadat nog enkele opmerkingen waren beantwoord, sloot de voorzitter deze op richtingsvergadering met een woord van dank aan allen, bijzonder aan prof Cleo phas en den heer Kampschöer. St. Josephsgezellenvereeniging. Door het R.-K. Werkliedenverbond in Nederland is een actie in het leven geroepen, welke thans in het brandpunt der belangstelling staat, n.L de actie „Naar de Nieuwe Ge meenschap". Het bestuur heeft Prof. A. Cleophas bereid gevonden voor onze ge zellen over deze actie te komen spreken op Maandag 6 Febr. a.s. op de verplichte bij- eenkost welke p-cc^es om 8 uur aanvangt. op-wachtgeld-stelling niet aan de orde is. Mocht in de toekomst de ontslag-verlee ning aan een leerkracht van de openbare lagere school noodzakelijk worden, dan kan met bovengenoemd verzoek rekening worden gehouden. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Aldus aangenomen. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor aan het R.K. Lyceum te 's-Graven- hage over het jaar 1936 een subsidie te verleenen voor één leerlinge uit deze ge meente, die de school in 1936 bezocht, groot 12.99. Wordt goedgevonden. Dcor verandering van werkzaamheden van den heer B. J. Lamboo is het hoofdza kelijk tot een andere verdeeling van het loon over te gaan. B. en W. stellen den raad voor de wedde ad 1998 voor het dienstjaar 1938 te verdeelen als volgt: ten laste van den dienst van openbare werken 100, ten laste van het woningbedrijf 988, ten laste van het badbedrijf 910. Totaal 1998. Aldus aangenomen. Eveneens stellen B. en W. den raad voor van de jaarwedden van den opzichter en adjunct-opzichter voor den dienst van openbare werken voor 1939 2000 ten laste te brengen van het bouw- en woningtoe zicht. Aldus besloten. Wethouder J. A. Mens, die door andere ambtsbezigheden verhinderd was eerder te komen, treedt de raadsvergadering binnen. Verhooging crediet extra-on derhoud gemeentewoningen. Doordat de allernoodzakelijkste onder houdswerken een grooter omvang hebben gekregen dan aanvankelijk kon worden vermoed zijn de toegestane credieten niet toereikend gebleken. Er zal n.l. een be drag van 1592.63 meer moeten worden uitgegeven dan werd toegestaan. Boven dien is het noodig alsnog enkele werk zaamheden uit te voeren en wel voor de woningen van complex I voor het droog maken van gevels aan de keukentjes 729 en van complex II zal voor de bestrijding van vochtige muren nog een uitgave vor deren van 1000. B. en W. stellen den raad voor het totaal beschikbaar gestelde cre diet te verhoogen met 3321.63. Aldus aangenomen. Crediet opmaken centraal rioleeringsplan. yervol.^ns vragen B. en W. een crediet aan van 1500 vcor het ontwerpen van een centraal rioleeringsplan voor de ge meente door den heer ingenieur J. G. Christiaanse, daar deze zaak thans, urgent wordt. De te verleenen opdracht bindt in geen enkel opzicht met betrekking tot het uitvoeren van een of meer van de hierbij bedoelde werken. Daarover kan later een beslissing worden genomen. Aldus beslo ten. Legesverordening. Het is noodzakelijk dekking aan te wij zen voor de uitgaven aan de voorgenomen verbetering van den Valkenburgschen weg. Daarom stellen B. en W. den raad voor de tarieven van de bestaande leges- vercrdening eenigermate te verhoogen. De thans geldende tarieven kunnen mede in vergelijking van andere gemeenten, op sommige punten worden verhoogd. Wes halve B. en W. den raad een nieuwe leges- verordening aanbieden, die jaarlijks onge veer 500 meer zal opbrengen. Wordt aldus goedgevonden. Door het R.K. parochiaal kerkbestuur wordt de medewerking verzocht voor de aanschaffing van schoolmeubelen, leer- en hulp-middelen voor de R.K. Meisjesschool ex art. 72 der L.O.-wet 1920. B. en W. ad- viseeren den raad dit verzcek in handen te stellen van. hun college ter fine van prae- advies. Aldus besloten. Naar aanleiding van de beslissing, geno men door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, inzake opheffing schorsing van het raadslid J. Braggaar, stellen B. en W. den raad voor m deze beslissing te berus ten Daar geen enkel raadslid iets tegen deze beslissing had in te brengen, want de beslissing was geheel in den geest van den raad genomen, werd aldus besloten. Daarna adviseeren B. en W. den raad te besluiten aan den heer W. J. Olsthoorn alhier dertig oude schoolbanken en hon derd stuks gebruikte gewapend betonplan- ken te verkoopen voor een bedrag van ƒ31. Aldus aangenomen. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten toe te treden als lid-autoriteit tot de Nederlandsclie vereeniging van ambtenaren van den burgerlijken stand. De kosten bedragen per jaar 5 met gratis abonnement op het tijdschrift „Buiten- landsch personenrecht" en worden nog eenige besluiten comptabiliteit genomen. De heer D. Limburg uit den wensch, daar de betaling van het schoolgeld, wat thans binnen drie maanden moet geschie den, voor sommige personen bezwaarlijk is, dat het college deze zaak nog eens na der zal bezien De voorzitter antwoordt, dat B. en W. nog wel eens aandacht kunnen schenken aar. deze zaak, doch meent, dat de bezwa ren nu niet zoo groot kunnen zijn, daar 60 pet. van de bevolking geen schoolgeld be taald. De heer J. Braggaar verklaart in zijn dankwoord gesproken bij het begin dei- vergadering nog iets te hebben vergeten, n.l. een woord van dank te spreken tot de correspondenten van de plaatselijke pers voor de attentie door aanbieding van bloe men hem bewezen. Tevens wenscht spr. deze gelegenheid te benutten om wethou der Mens, dié thans aanwezig is, nog maals in het openbaar te bedanken voor I zijn optreden in de vergadering van Gede puteerde Staten. Wethouder Mens dankt den heer Braggaar voor zijn vriendelijke woorden tot hem gericht en zegt verheugd te zijn een steentje te hebben kunnen bij dragen om den heer Braggaar als lid van den raad te behouden, waarna de open bare vergadering wordt gesloten en de raad overgaat in een besloten vergadering.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10