BINNENLAND VK1JUAU 3 FKBKUAK1 1939 DL UWSCWE fO'iPANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 R.K. Staatspartij HET JONGERENPROBLEEM. Instelling van een jeugdcommissairiaat. De agenda voor de aanstaande vergade ring van den partijraad der R. K. Staats partij vermeldt o.a. een voorstel van het partijbestuur tot verhooging van het voor ieder aangesloten partijlid aan de centrale partijkas af te dragen contributiebedrag van 10 cent tot 15 cent. Dit schijnbaar droog zakelijke voorstel heeft een meervoudige, maar ook zeer belangrijke oorzaak waar omtrent het partijbestuur het volgende mededeelt: De onmiddellijke aanleiding tot dit voor stel is gelegen in het besluit, waartoe het P.B. is gekomen naar aanleiding van de nadere overweging van het z.g. Jongeren- probleem. Omtrent zijn voorn^pens ten dezen deelt het partijbestuur het volgende mede: Het P.B. heeft zich opnieuw in verbinding gesteld met de leidende personen van de katholieke jeugdorganisaties, met de bedoe-» ling zich nog eens op de hoogte te stellen van de op dit oogenfclik heerschende inzich ten en opvattingen bij bedoelde jeugdlei ders terzake van de werkmethode van den kant der partij ten opzichte van het jeugd- vraagstuk. Het gepleegde overleg heeft het P.B. tot de stellige overtuiging gebracht, dat de ver zorging van het contact met de jeugd moet geschieden in eerste instantie door een toe gewijde en met de mentaliteit der jeugd ge heel bekende persoonlijkheid. De taak van dezen persoon moet zijn het contact met de jeugd en de jeugdbeweging te onderhouden, zich op de hoogte te stellen van organisatie en werkmethode der onderscheiden jeugd- groepeeringen, haar arbeid en activiteit van nabij mede te beleven, zich in de jeugd een plaats van vertrouwen en vriendschap te verwerven, zich geheel aan die jeugd te geven, om zóó bij en in de partijleiding de vertolker te kunnen worden var. de wen- schen, idealen en strevingen dier jeugd en haar te helpen zoodra en zooveel dit wordt verlangd, met zijn persoon en door zijn be middeling, aan voorlichting, medewerking en hulp van staatkundigen en partijorgani- satorischen aard. De vertegenwoordigers der katholieké jeugdbeweging in het verband van.de inter diocesane contact- en adviescommissie, heb ben deze opvatting, deze werkmethode een stemmig toegejuicht en voor zoover dit pas send en op hun weg lag, verklaard, dien persoon van harte te zullen helpen bij de volvoering van zijn taak. Deze persoon moet als jeugdcommissa ris" aan het partijbureau worden verbon den, al zal zijn werk heelemaal niet „bureaucratisch" zijn! Integendeel. Wèl kan hij altijd op dat partijbureau èen berpep doen om materieelt, administratieve of do cumentaire en voorlichtende hulp te ver leen en, wanneer hij die in zijn werk mocht noodig hebben. Dit is, zeer in het kort en algemeen, de opzet. Bij de practische uitvoering daarvan komt onmiddellijk de financieele zijde naar voren. Zeker op den duur moet voor dezen post een volwaardig honorarium worden uitgetrokken. De gestelde taak zal een be langrijk bedrag aan reiskosten met zich brengen. Slaagt deze werkmethode en het P.B. is daarvan overtuigd dan zal spoedig, gezien het breede arbeidsveld, een tweede kracht noodzakelijk zijn. Daarom rekent het P.B. zich niet verantwoord tot de uitvoering van dit besluit over te gaan, zon der in de jaarlijksche begrooting daarvoor een post van circa 8.500 te kunnen op voeren. Ziehier dus de onmiddellijke aanleiding tot de voorgesteld verhooging van de con tributie-afdracht. CONTACT MET INDIë. Daarnaast moet gerekend worden met de ontwikkeling van den arbeid van het in 1937 opgerichte Indisch Documentatie Bu reau. De eerste opzet daarvan wordt veilig gefinancierd door een afzonderlijke stich ting met een kapitaal van 100.000. De ver dere ontwikkeling echter zal uit de partij- begrooting moeten worden betaald. Het voornemen om elke twee jaar een delegatie der partij uit te zenden naar Ned.- Indië, welk voornemen door het groote suc ces van de studiereis-1938 ten zeerste als hoogst nuttig en noodzakelijk wordt beves tigd, zal per jaar de partij begrooting met pijn. 3500 belasten. Tenslotte zullen het probleem van meer ruimte in het Dr. Schaepmanhuis, zoomede de uiteraard groeiende personeelslasten, verband houdend met den leeftijd van wel eer jonge, aankomende krachten en met hun gezinsomstandigheden, tot verzwaring der partijbegrooting moeten leiden. Al deze factoren overziende, heeft het P.B. besloten, dit voorstel tot verhooging der afdracht aan de partijkas, aan den partijraad voor te leggen. Met grooten nadruk en met stellige over tuiging vraagt het P.B. den partijraad dit voorstel te aanvaarden. Want het gaat hier bij om de toekomst van de partij zelve. E. G. SCHUERMANN f Voorzitter van den Kon. Middenstands bond. Gisteren is te zijnen huize te Rotterdam op bijna 73-jarigen leeftijd overleden de heer E. G. Schuermann, voorzitter van den Koninklijken Nederlandschen Mid denstandsbond en oud-vice-president van den kamer van koophandel te Rotterdam. De heer Schuermann was ridder in de orde van Oranje Nassau. Het Tandheelkundig onderwijs Een wetsontwerp ingediend, waarbij de opleiding tot tandarts te Utrecht in universitair verband wordt gebracht. Ingediend is een ontwerp van wet ter aanvulling van de Hooger-onder- wijswet. Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: Het primaire doel is, door een einde te maken aan het dualistische karak ter van de tandheelkundige opleiding, deze te verbeteren en wettelijk te brengen tot de zorg van de faculteit der geneeskunde. Dit wordt bereikt door de regeling van het tandheelkun dige onderwijs in de Hooger-onder- wijswet op te nemen en uit de wet van 25 December -1878 te doen vervallen. De ontworpen regeling beoogt voorts een versterking van den medischen grondslag van het onderwijs voor de tandheelkundige studenten: zij ziet de tandverzorging als een onderdeel van de geneeskunst. Hiervoor is noodig de tandheelkundige opleiding bil de regeling, die de wet voor het hoo- ger onderwijs geeft, te doen aansluiten, waardoor de reeds bestaande betrekking met het universitair-medisch onderwijs meer tot haar recht komt en de band met dit onderwijs wordt versterkt. De regeling zelf kan bij algemeenen maatregel van be stuur worden vastgesteld. In verband met het bovenstaande wordt voorgesteld een nieuw art. 148 bis, luiden de als volgt: De titel van tandarts verleent de bevoegd heid tot het uitoefenen der tandheelkunst. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is verbonden eer opleiding tot tandarts. Onder toezicht van de faculteit der ge- r.teskunde wordt de opleiding in de tand heelkunde opgedragen aan daartoe op aan beveling van de faculteit te benoemen do centen, alsmede aan leden van de faculteit, aan welke laatsten door ons deswege een tcelage wordt toegekend. De titel van tandarts wordt verkregen door het afleggen van de examens en het voldoen aan voorwaarden, vast te stellen bij algemeenen maatregel van bestuur. Tot het afleggen der tandheelkundige examens wordt ieder toegelaten, die in het bezit is van het getuigschrift van met gced gevolg afgelegd eindeixamen van een gymnasium B of van het hiermede gelijk gesteld getuigschrift, bedoeld in artikel 12, of van een Hoogere Burgerschool B. of van het hiermede gelijkgesteld getuig schrift, bedoeld in artikel 55, tweede lid der Middelbaar-onderwijswet. LEZINGEN VOOR HET PRINSELIJK PAAR. Wij vernemen, dat wederom dezer da gen ten paleize Noordeinde in tegenwoor digheid van Prinses Juliana en van Prins Bernhard eenige lezingen gehouden zijn, waarbij als toehoorders een vijftigtal da mes en heeren uit het geheele land uit universiteitskringen en uit het maatschap pelijke en zakenleven aanwezig waren. Als spreker zijn opgetreden: Jhr. ir. O. C. A. van Lidt de Jeude over: „Waterstaat". Prof. mr. P. J. M. Aalberse over: „Sociale maatregelen, in het bijzonder sedert 1900". Luit.-gen. b.d. Roëll over: „Nederlands defensie. Prof. dr. Ph. Kohnstamm over: „Ontwik keling van het Nederlandsch onderwijs". mr. dr. A. van Doorninck over: „Ont wikkeling van de Nederlandsche budgetpo- iitiek en van het belastingstelsel". Na de inleidingen was er telkens gele genheid voor gedachtenwiseling, waarvan een ruim gebruik is gemaakt. Het ligt in het voornemen, binnenkort wederom dergelijke lezingen te organisee- ren, waarvoor andere sprekers en toehoor ders zullen worden uitgenoodigd. REGELING EINDEXAMEN LYCEA MET BIJZONDER LEERPLAN. Steun van de leiders van het onderwijs aan den minister. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft bij den Raad van State een wetsontwerp aanhangig gemaakt, waarin het eindexamen van scholen voor nrddelbaar en voorbereidend hooger on derwijs, die een bijzondere leermethode en een bijzonder leerplan volgen, geregeld ordt. De indiening van het wetsontwerp is aan leiding geweest tot het vormen van een comité onder leiding van prof. dr. J. van Dam te Amsterdam, welk comité beoogt door het wekken van meer belangstelling voor het dringende vraagstuk van dit on derwijs den minister van onderwijs te steu nen in zijn poging deze zaak thans spoedig te regelen. In dit comité hebben zitting vertegenwoordigers van het Amsterdam- sche Montessori-Lyceum, het Kennemer- Lyceum, het Stichtsche Montessori-Lyceum het Rotterdamsche Montessori-Lyceum, het nieuwe Lyceum te Hilversum, het r.ieuwe Lyceum te Bilthoven, de Dalton K. B. S. te 's Gravenhage en het Rijn- lsndsch Lyceum te Wassenaar. DE ST. GREGORIUSDAG IN DELFT. Onder zeer groote belangstelling, niet alleen van de zijde der Zuid-Holland3che kerkzangers, maar ook van die der katholie ken ter plaatse, is gisteren te Delft de St. Gregoriusdag gehouden voor alle kerkkoren in Zuid-Holland. Allereerst had gistermorgen om half tien de kaarsenwijding plaats, waarna de kaar sen aan de talrijke aanwezigen werden uit gedeeld. Deze plechtigheid werd gevolgd door een lichtprocessie, waarna de plechtige Hoogmis werd opgedragen door den Zeer- eerw. heer J. P. J. Kok, pastoor der St. Hy- polituskerk, tevens voorzitter van het uit voerend comité, tot intentie der St. Grego riusvereeniging. Zijn Eerw. werd hierbij geassisteerd door de Weleerw. heeren pater P. Kops, diaken en kapelaan J. B. Rosenhart van de H. Sa cramentskerk, als sub-diaken, terwijl kap. S. Stroek als ceremoniarius fungeerde. In de kerk waren o.a. aanwezig de Hoog- eerw. heeren J. L. F. Dankelman, eere kanunnik, deken van Delft; G. J. M. Maat, deken van Poeldijk; J. C. W. van de Wiel, deken van Hoorn en dr. A. I. M. Kat, de laatsten resp. voorz. en secretaris der St. Gregoriusvereeniging in het bisdom Haar lem, alsmede tal van H.H. geestelijken uit de provincie Zuid-Holiand. Het zangkoor „St. Caecilia" der St. Hypo- lituskerk (mannen- en knapenkoor), ver sterkt met zangers van de overige vier Delftsche koren, voerde uit de Missa „O quam gloriosum est regnum" van T. L. Vit- toria, onder leiding van den directeur Nico Verhoeff, terwijl de Gregoriaansche gezan gen van processie en H. Mis werden uitge voerd door een Schola, gevormd door de gezamenlijke Westlandsche zangers, met medewerking van alle in de kerk aanwezige kerkzangers. Eén en ander stond onder leiding van den Weleerw. heer Jac. Duyves, kapelaan te 's-Gravenhage. Het orgelspel werd op zeer verdienste lijke wijze verzorgd door den organist der St. Hypolituskerk, den heer G. Boshoff. Onder de H. Mis hield de weleerw. heer J. B. Karskens, kapelaan te Rotterdam, een predikatie met als tekst: „Adorna thalamum tuum, Sion, et suscipe Regem Christum" (Versier uw bruidsvertrek, o Sion, en ont vang Christus den Koning). Na de H. Mis werden nog gezongen: Sicut cervus, vierstemmig van G. P. da Palesfrina; Ecce panis angelorum; Tantum ergo, vier stemmig van Joh. Winnubst en Looft uwen God van L. de Voght. Tot slot speelde de organist: finale: Ada gio et Allegro vivace, quatrième sonate pour orgue, van Alexandre Guilmant. „Msbd" VERBINDENDVERKLARING OVEREENKOMST BAKKER1JBEDRIJF. Te Amsterdam. De Staatscourant van Donderdagavond bevat een ministrjeele beschikking, waarbij wordt overgegaan tot algemeen verbindend verklaring van een ondernemersovereen komst voor het Amsterdamsche bakkerij - bedrijf voor de periode van 3 Februari 1939 tot 1 Mei 1940. Zoowel deze beschikking als de daarbij verbindend verklaarde onderne mersovereenkomst liggen ter inzage bij de Kamers van Koophandel. De overeenkomst, welke geldi voor Am sterdam en eenige randgemeenten (Diemen, Landsmeer, Oostzaan, Ouderamstel en Nieu- weramstel) en onderteekend is door meer dan 80 pet. van het bakkerij bedrijf in dit rayon, is in de eerste plaats een voortzet ting van de regeling, zooals deze sinds een jaar heeft gegolden. Deze regeling bevatte bepalingen over het slijtersstelsel en richtte zich verder tegen eenige misbruiken op het gebied van de leverings- en betalingsvoor waarden. Aan deze misbruiken is dienten gevolge inderdaad een einde gemaakt, zoo dat een verlenging dezer regeling wensche- lijk is geacht. Aan de oude overeenkomst is thans even wel. zooals reeds eerder werd gemeld, een minimum-prijsregeling toegevoegd. Dien tengevolge zal vanaf 1 Mei de minimum prijs voor een waterbrood van 800 gram, bij een bloemprijs van 13.22 per 100 kg., afgehaald aan den winkel 13 ct. en bezorgd 14 ct. bedragen. Voor de overgangsperiode van 3 Februari tot 1 Mei zullen de minimumprijzen 1 ct. lager zijn. Deze minimumprijzen zullen op en neer gaan voornamelijk met de schom melingen in den bloemprijs. Indien een bak ker kan aantoonen, dat zijn kostprijs be neden den minimumprijs ligt, kan hij van het uitvoerend orgaan der overeenkomst verlof krijgen tegen een lageren dan den minimumprijs te verkoopen. De algemeen verbindendverklaring van deze minimum-prijsregeling is noodzakelijk geworden, omdat de felle broodprijsoorlog, die reeds geruimen tijd te Amsterdam woedt, tot een oeconomisch volstrekt on gemotiveerd prijsniveau heeft geleid en een groot gedeelte der Amsterdamsche bakkerij met verpauperisefering bedreigt. Van de nieuwe minimumprijsregeling mag worden verwacht, dat zij de destructieve -prijscon currentie en de groote ongemotiveerde de- bietschommelingen in de Amsterdamsche bakkerij zal doen ophouden en een zekere rust zal brengen. Zoodoende zal het beter mogelijk zijn de rentabiliteit der verschil lende bedrijven overzien en tot een sa neering van dezen bedrijfstak te geraken De uitvoering dezer overeenkomst berust wederom bij de algemeene bakkerij-com missie, bijgestaan door de plaatselijke bak kerij-commissie, terwijl bij beide organen vertegenwoordigers van den minister wor den benoemd, die bij de uitvoering der over eenkomst zullen waken voor het algemeen belang. POOTAARDAPPELEN OOGST 1938. Steunregeling gewijzigd. Naar wij van bevoegde zijde verne men, zal de steunregeling voor goed gekeurde pootaardappelen van den oogst 1938 een dezer dagen worden ge wijzigd in dier voege, dat met ingang van Maandag 6 Februari ook voor po- tersteun in aanmerking komen de tot dusver van steun uitgseloten goedge keurde pootaardappelen van de rassen, ingedeeld in de z.g. rubriek 1, welke zijn geteeld op kleigrond. Voor de pootaardappelen van deze ru briek, goedgekeurd in de klassen a, b en c zal voor de vierkantmaten 2835 m.m. als potersteun worden uitgekeerd resp. 1.50, 1 en 0.50 per 100 K.G. Voor de sorteeringen boven de vierkants- maat 35 m.m., goedgekeurd in de klassen a, b en c zal worden uitgekeerd resp. 1, ƒ0.50 en nihil, indien de aardappelen vol doen aan de eischen, gesteld voor de ru briek a, bedoeld in de crisissteunbeschik- king 1938 aardappeeln (oogst 1938) de kleiconsumptie-aardappelrassen en resp. 1.50, 1 en 0.50, indien de aardappelen niet aan de eischen van rubriek a voldoen In dit laatste geval zal uiteraard als „g- wone" denaturatievergoeding 0.80 per 100 K.G. worden uitgekeerd 0.90 van 1 Maart af, terwijl deze, indien de aardap pelen wel aan de eischer van rubriek a vol doen, 1.20 per 100 K.G bedraagt. Voor de goedgekeurde pootaardappelen in de vierkantsmaten 2835 m.m. bedraagt de gewone denaturatievergoeding, onge acht de omstandigheid of zij al dan niet in rubriek A kunnen worden ingedeeld, 0.80 per 100 K.G. bij denaturatie vóór 1 Maart 1939 en 0.90 per 100 K.G. bij dena- turatie van 1 Maart af. DE STRIJD TEGEN DEN COLORADO-KEVER. Internationale conferentie van deskundigen De internationale conferentie over den Colorado-kever is Donderdagochtend te Wa- geningen geopend. Uit naam van den mi nister van Economische Zaken begroette mr. J. J. Wintermans, waarnemend direc teur-generaal van den landbouw, de deel nemers aan de conferentie van het „Comité internationale pour l'étude en commun contre le doryphore". Spr. memoreerde het belang der studie van den Colorado-kever, speciaal de onder zoekingen in samenwerking tusschen Fran- sche en Duitsche deskundigen, waarvan het resultaat een uitmuntende grondslag is voor de organisatie van de bestrijding van den gevreesd en kever. Wat in Duitschland door den „Reichs- naehrstand" is getoond aan de vorige con ferentie, aldus spr., is hier wel niet te zien en hij hoopte, dat. bij gebrek aan kevers, deze gelegenheid hier ook in de toekomst zal blijven ontbreken, doch de gezamenlijke studie moge in tusschen in staat stellen, de verbreiding van den kever in te perken en, voor zoover dit niet mogelijk zou zijn, de directe schade voor de zoo belangrijke aardappelcultuur, n.et zoo weinig mogelijk kosten, binnen zoo eng mogelijke grenzen te houden. Daarna heeft dr. F. P. Wahlen uit Zürich- Oerlikon, als president van de vorige, te Zürich gehouden conferentie een begroe tingsrede uitgesproken. Vervolgens werd ir. N. van Poeteren, inspecteur, hoofd van den plantenziektenkundigen dienst, tot voor zitter dezer vierde conferentie gekozen. Hierna zijn besprekingen geopend met voordrachten van dr. J. Feytoud uit Bor deaux en van dr. B. Trouvelot uit Versail les over hun onderzoekingen, terwijl des middags dr. M. Schwartz uit Berlijn-Dah- lem een referaat hield. DE BOTERHEFFING. De heffing en de steunuitkeering op bo ter is, behoudens tusschentijdsche wijziging voor de week van 2 tot 9 Februari onver anderd vastgesteld op 60 cent per K.G. INVOER VAN BOTER IN BELGIë. Nog een overschot voor ons land beschikbaar. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat van het aan Nederland toekomend aan deel in het Januaricontingent voor den invoer van boter in België nog een over schot beschikbaar is. De betreffende hoe veelheid kan tot uiterlijk 14 dezer in Bel- gie worden ingevoerd. „Msb." HET MOND- EN KLAUWZEER. Tengevolge van het mond- en klauwzeer zijn in de week van 22 t.m. 28 Januari j.l. 13 runderen, 24 kalveren en 4 varkens en biggen gestorven. Sedert de week van 1926 September 1937 zijn in totaal aan deze ziekte gestor ven 6020 runderen, 6721 kalveren, 4817 var kens en biggen, 386 schapen en 85 geiten. STEUNVERLEENING TUINBOUW. Rectificatie. Het is gebleken, dat in alle bladen een fout is ingeslopen bij de onlangs vermelde steun aan den tuinbouw. Het betreft hier de tomaten, welke van 18 Juli16 Oct. worden gesteund met 1.10 per 100 K.G.; en niet, zooals gemeld, ƒ20.10 per 100 K.G. F.N.Z.-noteering voor Friesche kaassoorten. De F.N.Z.-noteering voor Friesche kaas soorten is heden te Leeuwarden als volgt vastgesteld (in centen per kg): Goudsche 20+ 1820; idem 40-f- 3435; idem volvet 44—46; Edammer 20+ 1920; idem 40+ 3435; Broodkaas 40+ 3434; Leidsche 20+ 2021. Stemming bevredigend. DANK-TELEGRAM VAN H. M. DE KONINGIN Aan de Katholieke Jeugd. Als antwoord op het adres van hulde en gelukwensch dat namens de Katholieke Jeugdorganisaties aan H. M. de Koningin was verzonden door de Interdiocesane Jeugdcommissie bij de gelegenheid van den verjaardag van Prinses Beatrix is de vol gende dankbetuiging ontvangen: Secretaris G. Bannenberg Interdiocesane Jeugdcommissie Den Bosch. De Koningin draagt mij op U Harer Ma jesteits dank over te brengen voor Uwe gelukwenschen met verjaring van Prinses Beatrix. H. M. waardeert bijzonder den weerklank die Hare radiorede ook bij de Katholieke Jeugd van Nederland gevonden heeft. w.g. van Heemstra, Secretaris. TWEE KJt.O.-PRIJSVRAGEN. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe studio's heeft de K.R.O. aan enkele van Neerlands jongere kunstenaars op drachten verstrekt tot het speciaal voor die opening componeeren van orkest- en koor werken. Voortbouwend op de gedachte, die daar aan ten grondslag ligt, wil de K.R.O. ook in het jaar 1939 kunstenaars gelegenheid biedien van hun talenten blijk te geven door het uitschrijven van enkele prijsvragen en wel één op klassiek muzikaal gebied en één op amusementsge-bied. Prijzen worden uitgeloofd van f 400, 250, 150, 100 en 50.—. De deelneming aan de eerste prijsvraag (klassieke muziek) is opengesteld alleen voor Katholieke componisten van Neder landsche nationaliteit, die voor amusements muziek voor alle Nederlandsche componis ten. 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 12de lijst Trekking van Donderdag 2 Februari 1939 Nieten 1010 1058 1081 1115 1150 1165 1182 1186 1218 1262 1273 1278 1280 1323 1348 1353 1415 1425 1426 1488 1505 1519 1583 1585 1586 1628 1642 1681 1686 1724 1742 1767 1833 1834 1837 1880 1922 1934 1953 1958 1983 2004 2024 2186 2244 2255 22(6 3378 2410 2436 2441 2500 2504 2547 2559 2565 2583 2591 2639 2642 2696 2719 2723 2753 2763 2778 2809 2844 2847 2870 2872 2875 288a 2973 2981 8042 3092 3113 3152 3167 3297 3331 3358 3372 3406 3452 3471 8514 3556 3557 3559 3688 3722 3760 3799 3858 3883 3921 3935 3945 3954 4016 4034 4087 4088 4092 4146 4146 4156 4175 4210 4225 4229 4295 4357 4359 4400 4424 4477 4512 4517 4550 4592 4597 4599 4611 4635 4636 4665 4678 4679 4680 4708 4729 4752 4759 4772 4790 4846 4889 4872 4956 4961 4986 4990 5007 5020 6045 5068 5077 5080 5083 5092 5104 5135 5166 5170 5173 5195 5240 6280 5283 5310 5313 5331 5373 5383 5385 5444 5449 6489 5588 5612 5633 6690 5694 5716 5774 5806 5846 5884 5899 5949 5968 5973 5975 5977 5987 6062 6095 6111 6125 6162 6251 6272 6283 6348 6414 6416 6142 6447 6478 6483 6559 6594 6598 6616 6662 6670 6699 6814 6820 6849 6900 6922 6927 6932 6941 6953 7011 7012 7023 70ÖO 7038 7167 7173 7294 7296 7330 7365 7410 7454 7462 7493 7622 7650 7698 7699 7703 7730 7799 7849 7904 7906 7938 7650 7976 7964 7996 8037 8065 8077 8083 8167 8184 8236 8295 8297 8303 8311 8317 8318 8365 8381 8396 8418 8419 8447 8459 8476 8409 8o29 8554 8611 8638 8654 8674 8726 8793 8835 8856 8862 8871 8875 8943 8980 9006 9014 9024 9160 9161 9184 9188 9203 2934 9237 9263 9320 9414 9417 9449 9450 9529 9681 9732 9733 9899 9977 10004 10054 10057 10079 10106 10124 10145 10183 10187 10238 10243 10283 10297 10308 10343 10346 10461 10501 10530 10564 10583 10590 10592 10597 10810 10612 10654 10680 10718 10747 10753 10766 10761 10889 10896 10913 10925 10936 10962 11005 11011 11070 11105 11143 11175 11178 11195 11199 11354 11404 11430 11488 11524 11546 11548 11561 11579 11588 11614 11630 11665 11711 11716 11819 11853 11885 11920 11927 12015 12039 12046 12065 12120 12130 12141 12256 12333 12360 12412 12434 12519 12526 12540 12557 12574 12580 12631 12639 12659 12661 12670 12704 12723 12732 12785 12823 12840 12887 12898 12926 12932 1*986 12993 13016 13098 13113 13141 13279 13335 13377 13401 13454 13470 13526 13558 13564 13531 13595 13597 13601 13601 13675 13681 13767 13806 13865 13885 13890 13917 13943 13996 14073 14120 14127 14135 14142 14270 14286 14321 14347 14370 14387 14422 14450 14459 14464 14523 14547 14635 14662 14674 14700 14735 14747 14760 14773 14781 14792 14795 14799 14833 14852 14868 14884 14887 14907 14952 14961 14986 14993 15000 15004 15013 15039 15059 15066 15072 15074 15080 15101 15134 15139 15149 15184 15251 15309 15333 15339 15857 15418 15434 15443 15450 15457 15460 15473 15504 15544 15580 15702 15714 15734 15754 15776 15530 15849 16089 15915 15923 15926 15938 15964 15983 15999 16092 16126 16164 16201 16368 16428 16439 16445 16532 16535 16544 16609 16614 16641 16709 16714 16856 16873 16932 17031 17325 17038 17101 17107 17178 17206 17212 17309 17328 17349 17362 17393 17395 17441 17628 17639 17658 17688 17735 17745 17881 17896 17900 17914 17924 17926 17929 17936 17966 17978 17985 17993 18033 1S053 18087 18115 18206 18211 18218 18234 18243 18261 18300 18304 18320 18377 18388 18402 18161 18472 18607 18647 18669 18671 18727 18762 18781 18949 18784 18793 18830 18841 18902 18906 18934 18967 18996 19092 19114 19115 19117 19145 19181 19392 19209 19228 19251 19259 19315 19317 19323 19417 19465 19570 19588 19653 19356 19358 19699 19742 19760 19787 19815 19846 19855 19834 19952 20015 2003a 20045 20084 20140 20152 2u215 20245 20256 20214 20282 20294 20304 2 LM 14 2 <,403 20453 20639 «0456 20464 204b8 20482 20511 20ol3 «0548 20669 20693 20717 20748 20838 20859 20861 20864 20869 208 «u 2u9o2 2U5ó( 21036 2l0o7 2lb62 21123 21125 21142 211(8 21232 21235 21239 21252 21347 21359 21421 21436 21439 21451 21483 21559 21592 21643 21666 21Ü8( 21712 21761 21181 21(9" 21839 21843 21858 21864 Vbilge lijst: 11301 ontbreekt.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7