STADS NIEUWS Het nieuwe stadhuis groeit.,.. Nog een jaar en het leed is geleden Academïenfeuws Wilt U iets weten? VRIJDAG 3 FEBRUARI 1939 i»E LErCSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 fN Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal By onze agenten /O cent per week; f 2 60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. BOE WORDT HET WEER? AANHOUDENDE LICHTE VORST. De Bill seint: Verwachting: Voor het geheele land: Zwakke tot ma tige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke of Zuid- Westelijke wind, nevelig tot licht of half bewolkt, later wellicht toenemende be wolking, droog weer, lichte tot matige vorst. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: mist, stil, 4 gr. C. Vlissingen: mist, Z. O. zwakke wind, 4 gr. C. De Bilt: mist, Z. zwakke wind ƒ6 gr. C. Groningen: heiig, Z. Z. O. zwakke wind ,fb gr. C. Maastrichtmist, stil, 7 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk is thans continentaal geworden en bedekt ge- hiel Centraal en West-Europa. Na het Zuid-Oosten reikt het tot de Balkanlanden en naar het Zuiden is hte bezig zich over het Middellandsche Zee gebied uit te brei den. Ook bij de Azoren herstelt de lucht druk zich. Op IJsland is de luchtdruk re gelmatig dalende onder invloed van de zich naar het Noord-Westen uitbreidende Oceaandepressie. Boven Scandinavië is de luchtdruk eveneens gedaald en nog lang zaam dalende. Terwijl de Zuid-Westelijke luchtstroom aan de Oostzijde der Oceaan depressie warmte brengt op IJsland en tot hoog in het Noorden nam in Finland en in het continentale vorstgebied de vorst over al toe. In Centraal Europa zijn de laagste temperaturen 10 graden, in Noord-Scan- dinavië beneden 20 graden. Op de hoog ste Alpenstations bleef het weer helder en zonnig en ook de bergstations in de middelgebergten meldden droog en zon nig weer met temperatuur slechts weinig onder het vriespunt. Alleen in het Noord- Westen en in het hooge Noorden neerslag van beteekenis. Voorloopig houdt het vorst weer nog aan. LUCHTTEMPERATUUR. -2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 5.19 uur tot Zaterdagmorgen 7.09 uur. HOOG WATER. Te Katwyk aan Zee op Zaterdag 4 Febr. voorm. 2.30 en nam 2.55 uur. Maan op 16.13 uur Vrijdagnamiddag. Maan onder 7.08 uur Zaterdagochtend. (Zaterdag 4 Febr. volle maan). AGENDA LEIDEN. .Maandag, Jaarvergadering 3 October-Ver- eeniging, „In den Vergulden Turk'', 8.15 uur. Dinsdag: Film- en dansavond o. ausp. der Ned. Reisver. v. Kath., Den Burcht, 8 uur. Woensdag, R.K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, jaarvergadering, bondsge- bouw 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 28 Jan. tot en met V r ij d a g 3 F'e b r. a.s. waargenomen door de apothe ken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136. Te Oegstgeest Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. Karakter der werkver schaffing gewijzigd BESTRIJDING VAN DE WERKLOOSHEID VERVANGT LENIGING DER GEVOLGEN De minister van Sociale Zaken heeft d.d. 3 Februari 1939 aan de gemeentebesturen het volgende schrijven gericht: „Zooals u ongetwijfeld bekend is, heeft de regeering besloten, het karakter van de werkverschaffing te wijzigen. Vooropstel lende de beteekenis Van den arbeid, zal ge leidelijk bestrijding van de werkloosheid zelf de plaats innemen van leniging der ge volgen ervan, gelijk thans het geval is. De voorzieningen, welke terzake moeten worden genomen, zullen, al staat voortva rendheid ten deze voorop, zich met een ze kere geleidelijkheid moeten voltrekken, teneinde den overgang zonder schokken mogelijk te maken. Hierbij zij opgemerkt, dat slechts die arbeiders geplaatst kunnen worden (jn het algemeen slechts één uit ten gezin), die vol gens de geldende bepalingen eveneens in de rijkssteunregeling zouden kunnen wor den opgenomen, benevens zij, die behooren tot de groep van die kleine zelfstandigen, voor welke de werkverschaffing reeds geldt. De eerste regelingen, die thans, te begin nen met 2 April a.s., zullen gelden, zijn de volgende: le. de duur van tewerkstelling bij de werkverschaffing, welke thans van week tot week gewijzigd kan worden, zal voortaan telkenmale voor een periode van drie maan den worden vastgesteld, behoudens de mo gelijkheid, om in verband met arbeid in het vrije bedrijf de tewerkstelling tijdelijk te onderbreken; 2e. de gemeentebesturen of namens hen de daarvoor aangewezen bureau (x) zullen, in plaats van de inspecteurs, de personen die geplaatst kunnen worden, aanwijzen en den duur van et tewerkstelling vaststel len, waarbij naar de volgende regelen moet worden gehandeld: a. in gemeenten, alwaar de dezerzijds vastgestelde loonnorm voor de werkver schaffing op 24 cent of lager per uur is be paald, dienen zij, die, werden zij in de steunregeling opgenomen, wekelijks een steun van ten 1 oogste 4 zouden ontvan gen, te worden aangewezen voor een te werkstelling van acht weken in een drie- maandelijksche periode. Zij, die, werden zij ingevolge de steunregeling gesteund, in aanmerking zouden komen voor een steun van meer dan 4 per week, dienen voor eer volle tewerkstelling gedurende drie maanden aangewezen te worden; b. in gemeenten, alwaar de dezerzijds vastgestelde loonnormen zijn bepaald op 25, 26, 27, 28, 29 en 30 cent per uur; ligt de scheiding op de wijze, als is aangegeven on der a., bij 5 en in gemeenten, voor welke de loonnorm 31 cent of hooger per uur be draagt, bij 6; c. in gemeenten met meer dan één loon norm heeft aanwijzing plaats op gelijke wijze, als onder a. en b. is aangegeven. Uit hetgeen onder a. en b. sub 2 is vermeld, blijkt, dat volledige tewerkstelling plaats vindt, wanneer de eventueele wekelijksche steun zou bedragen meer dan resp. 4, 5 of 6. De hier bedoelde steunbedragen van resp. 4, f 5 en 6 zijn die, welke even tueel zouden kunnen worden uitgekeerd over de week, waarin de belanghebbende zich voor plaatsing aanmeldt. 3e De inspecteurs voor de werkverschaf fing zullen ongeveer veertien dagen vóór het verstrijken van een driemaandelijk- sche periode aan alle gemeenten in hun ressort opgeven, hoeveel personen uit elk een of meer werkverschaffingen kunnen worden geplaatst. 4e. De gemeentebesturen zenden een week vóór den aanvang van een nieuwe driemaandelijksche periode aan de inspec teurs twee lijsten, de eene, gemerkt I. ver meldt de namen van hen, die voor volledige tewerkstelling (gedurende 3 maanden) en de andere, gemerkt II, van hen, die voor gedeeltelijke tewerkstelling (8 weken in 3 maanden) zijn aangewezen. Kostgangers worden eveneens gedeeltelijk tewerkgesteld (acht weken per drie maanden). Achter de namen van deze laatste categorie te ver melden op lijst n wordt een k. geplaatst, terwijl achter de namen van hen, die niet tegen werkloosheid zijn verzekerd, n.v. wordt gezet, achter de namen van de ge- plaats z.g. zelfstandigen wordt een z. ver meld, benevens achter den naam van ieder der betrokkenen het voor hem gefixeerde steunbedrag. Afschriften van de lijsten moe ten berusten voor controle dezerzijds op het gemeentebureau, dat met de uitvoe ring van de regeling is belast. 5. De gemeentebesturen kunnen in over leg met de betrokken inspectie de acht- weeksche tewerkstelling geleidelijk over de driemaandelijksche periode verdeelen, zoo dat zoo noodig en wanneer mogelijk, doch alleen in overleg met de rijksinspectie, de tewerkstelling ook in „dagen per week" kan worden vastgesteld. Het aantal dagen, dat per week is gewerkt, dient echter dui delijk op de stamkaarten te worden ver meld. 6e. Zoowel zij, die voor volledige als zij, die voor gedeeltelijke tewerkstelling zijn aangewezen, moeten over de geheele des betreffende dremaandelijksche periode als werkzoekende bij het orgaan der arbeids bemiddeling ingeschreven blijven. 7e. De tewerkgestelden behoeven in de driemaandelijksche periode, waarin hun te werkstelling is geregeld, van eventueele verandering in gezins- c.q. eigen inkoms ten geen opgave te verstrekken, noch be hoeven zij, voor zoover geplaatst, in de z.g. niet-werkweken zich dagelijks te melden. Wel moeten de gemeentebesturen (of de daarvoor aangewezen bureaux) bij de aan wijzing van de tewerkstelling voor de vol gende driemaandelijksche j riode, dus vóór zij opnieuw de lijsten I en II bedoeld onder 4e aan de inspecteurs zenden, na gaan, of de betrokkenen nog wel ingevol ge de bestaande regelen in de werkloozen- zorg mogen worden opgenomen, voor welk wekelijksch steunbedrag zij in aanmerking mogen komen en of eventueel een redelij ke wachttijd moet worden doorgemaakt. Het bij werkverschaffing in de loopende werkverschaffingsperiode van 3 maanden verdiende loon moet bij de beoordeeling van een en ander buiten beschouwing wor den gelaten. Een eventueele wachttijd wordt gekort op de eerstvolgende drie maandelijksche periode m.a.w. als iemand een wachttijd van een week moet maken, mag hij in de driemaandelijksche periode ook maar evenredig korter werken. Wanneer de hierbedoelde gezinsinkoms ten zoodanig verminderen, dat in de werk periode een periodiek geplaatste „vol" zou kunnen worden toegelaten, zal zoo er vol doende gelegenheid tot tewerkstelling oe- staat, in overleg met de rijksinspectie de plaattsing van den betrokkene „ononder broken" worden vastgesteld. Wanneer een arbeider tijdens de z.g. rustweken waarin hij geen hulp inge volge de steunregeling mag ontvangen uit zijn werkloozenkas kan trekken, be staat daartegen geen bezwaar. Met deze uitkeering behoeft bij de vaststelling van de plaatsing in de volgende werkperiode geen rekening te worden gehouden. 8e, Wanneer een tewerkgestelde in een aangewezen periode van 3 maanden, voor het aanvaarden van vrij werk, zijn tewerk stelling onderbreekt en hij meldt zich in die periode weder Voor plaatsing aan, dan zal, zoo ergelegenheid bestaat, na overleg met den inspecteur, onverwijld herplaat sing geschieden. Bij de regeling van de te werkstelling voor de volgende driemaande lijksche periode moet evenwel het in het vrije bedrijf verdiende loon in de beoordee ling voor de vaststelling van den even- tueelen wachttijd worden betrokken. 9e. Ook in den loop van een driemaande lijksche periode mag in overleg met de in spectie tot tewerkstelling worden overge gaan, mits er gelegenheid voor plaatsing bestaat en de duur van de tewerkstelling gelijk voor de hand ligt, naar evenredig heid wordt bepaald overeenkomstig de regelen in deze aanschrijving gegeven. Dit beteekent dus, dat door of vanwege het ge meentebestuur steeds duidelijk wordt aan gegeven een boeking op lijst I of II, zooals bepaald onder 4e. Wekelijks dienen daarom aan de rijks inspectie te worden opgegeven de namen van de personen, die niet meer om de een of andere reden voor plaatsing in aanmer king kunnen komen, benevens van hen, die tusschentijds dienen te worden geplaatst. Van deze opgaven moeten afschriften wor den gehouden. 10e. Bij de beoordeeling omtrent de voortzetting der plaatsing, dus telkenmale na een driemaandelijksohe periode, dient in het bijzond«_i met de belangen van de groote gezinnen rekening te worden gehou den. Voorts kan in het belang van deze ge zinnen, ook worden toegestaan de tewerk stelling (8 van de 13 weken) van een twee den persoon, mits hiervoor door mij toe stemming is verleend. lie. Ten behoeve van de beoordeeling der plaatsing dient vóór elke werkperiode door den betrokkene een aanvraag-formulier volledig en juist (zooals dit ook voor de steunregeling gebruikelijk is) te worden in gevuld, waarvan de gegeven van gemeente wege moeten worden geconstateerd. 12e. De tot nu toe geldende rouleerrege- lingen worden, te beginnen met 2 April 1939, ingetrokken. Wanneer het aantal voor plaatsing in aan merking komende personen het aantal, dat tot de werkverschaffing kan worden toege laten, overtreft, dient de rouleering om de maanden plaats te vinden, in overleg met de inspectie voor de werkverschaffing. Ech ter zal, tenzij de omstandigheden hoe veelheid werk, gezinsinkomsten, vry werk e.d zulks niet toelaten, de plaatsing van het hoofd van groot gezin ononderbroken worden vastgesteld. 13e. Ten aanzien van de tewerkgestelden, die in kampen zijn gehuisvest, kan in ver band met de practische uitvoerbaarheid in overleg met het departement door tus- schenkomst van de rijksinspectie yan vo renstaande rouleeringsregeling worden af geweken. 14e. Alle bestaande regelen, zooals aftrek 50 cent voor niet-verzekerden, toekenning b-steun, levensmiddelen, het niet aftrekken van inkomsten verkregen door huishoude- lijken arbeid, etc., blijven, totdat eventueel daaromtrent t.z.t. anders zal zijn beslist, volledig gelden". Tot zoover het ministerieele schryven aan de gemeentebesturen. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat de vele administratieve bezwaren aan de voorbereiding van de nieuwe regeting ver bonden, het niet mogelijk maken de invoe ring vóór 2 April a.s. te doen plaats vinden. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Geneeskunde: de heer F. W. Henderson, Oegstgeest; Artsexamen le gedeelte: de heeren J. H. Jaarsma, Rotterdam, H. A. Schreuder, Voorburg en mej. E. Hooykaas, Arnhem. Bevorderd: tot arts: de heeren J. Auer, Voorburg, G. W. v. d. Vorm, Rotterdam, K. Waldeck, Den Haag, C. de Langen, Rotterdam. Vraag: Wat is de naam van den Hoofd redacteur van „De Maasbode". Antwoord: Mgr. Dr. J. Witlox. Vraag: Hoe kan een rieten wieg, wel ke geel geworden is, worden schoonge maakt? An twoord: De wier kan geborsteld worden met bleekwater en daarna goed na spoelen met een oplossing van antichloor in water (pl.m. 5 pet. antichloor op 1.). De schutting aan de Breestraat verdwijnt in Juni Behalve dat wij zoo nu en dan een kort berichtje gaven, wanneer in den Leidschen Stadhuisbouw een nieuw stadium werd bereikt, bleef een uitvoerige berichtgeving achterwege sinds October 1937. Er is sindsdien gestadig aan den bouw van het Leidsch Stadhuis voortgewerkt en als men zoo hier en daar de meeningen van het publiek hoort, zou men zeggen, dat er in het afgeloopen jaar weinig is ge daan. Niets is minder waar dan dat; er is in het afgeloopen jaar zelfs heel veel bereikt en als men den geheelen duur van den bouw overziet kan men allerminst van een tragen gang spreken, omdat het bij den bouw van een dergelijk monument niet zoozeer aankomt op de vraag hoe spoedig het tot stand komt, maar of het goed uit gevoerd wordt. Wij willen hier in het kort nog eens den gang van zaken memoreeren. In October 1934 werd het bouwbureau voor het nieuwe stadhuis op de Breestraat gevestigd. De bestekken voor de eerste werken waren toen klaar, doch moesten nog aangepast worden. De belendende hui zen, die voor nieuwbouw bestemd waren moesten nog gesloopt worden, terwijl de bestedingen nog moesten geschieden. In April 1935 kwamen de eerste ont eigende perceeien vrij, zoodat met sloo- pen kon worden begonnen, doch de pan den der fa. Bernard kwamen eerst veel later vry. De besteding van den-onderbouw had in Juni 1935 plaats waarna in September met den bouw werd begonnen. Deze duurde een jaar, zoodat in Aug. 1936 het beton- frame kon worden aanbesteed. Dit kwam in Oct. 1937 gereed. Daarna kon een aanvang worden ge maakt met de buitenafwerking. Dat men daar eerst nu mede gereed komt, moge eenigermate de idee wekken, dat het lang geduurd heeft, maar als men weet wat al materiaal in dien tijd is verwerkt, dan krijgt men wel een anderen indruk. De besteding van den bovenbouw, welke op 17 November 1937 plaats vond, was een heel groot bestek. Er moest bovendien zooals te doen gebruikelijk, was er ook nu veel overleg noodig met de betreffende commissies natuurlijk aan de oorspron kelijke plannen heel wat geschaafd wer den alvorens men tot uitvoering overging en zoo werd het begin 1938. Men is nu dus een ruim jaar bezig met de afwerking van den bovenbouw en nie mand zal kunnen ontkennen, dat er dat jaar niet vrij veel is gepresteerd. Alle groote onderdeelen van den buiten bouw werden afzonderlijk in bestekken uitgewerkt. Zoo had men afzonderlijke be stedingen voor zandsteen en graniet, voor leibedekking, voor stalen en bronzen bin nen- en buitenramen, voor centrale ver warming, voor de eiectrische installatie, voor bliksembeveiliging en liften. Cijfermateriaal. Wil men bovendien nog eenige cijfers, dan geven we die hieronder. Over het al gemeen zegt men van cijfers, dat de op somming ervan dor is, maar hier spreken zij een duidelijke taal. Er moest 360 M3 zandsteen verwerkt worden, waarvoor een geheele zandsteen- voorraad van 10-.000 afzonderlijke stukken naar Leiden kwamen. De marmerbeklee ding in ons nieuwe stadhuis zal 5000 M2 beslaan. Aan gewone baksteen, volgens spe ciaal voor dit stadhuis door „Ouderzorg" te Leiderdorp ontworpen model ter dikte van 3)4 c.M., waren 750.000 stuks noodig, terwijl de leibedekking een oppervlakte van 3000 M2 beslaat. Nog eenige andere cijfers. Elk onderdeel van dezen bouw werd natuurlijk vooraf in teekening gebracht. Hoevele teekeningen gemaakt zijn, voorafgaande aan die, vol gens welke tenslotte de uitvoering plaats vond, valt moeilijk te zeggen, doch men zal er eenig idee van krijgen als men weet, dat er voor den bovenbouw 630 tee keningen zijn afgegeven; alle bijposten- teekeningen liggen daarbuiten. Het totaal aantal is zeker twee- a drievoudig. Nog een ander cijfer: de schoorsteenkap op de centrale verwarming, welke onge veer een maand geleden werd aangebraent, weegt 1500 K.G.! Het carillon leverde tal van moeilijkhe den op. Dit was niet alleen het geval voor de benoodigde gelden daarvoor, maar ook voor den bouw zelf. Hoe het geprojecteerd moest worden, viel van tevoren niet te zeggen. De oorspronkelijke teekeningen en ontwerpen hebben tal van veranderingen ondergaan, hoewel zij in beginsel hetzelf de bleven. Maar zij waren op verschillen de punten noodzakelijk ter verrijking van den toren. Er waren bovendien tal van posten in de bestekken opgenomen, maar waarvan de directie de uitvoering geheel aan zich wenschte te houden. Dit was b.v. het ge val voor de Chaufer-verwarming, aange past aan de centrale verwarming, de smeed ijzeren hekken en de ventilatiekokers. Een moeilijk en uiterst secuur werk is de bouw van den toren geweest,terwyl vooral de bekroning ervan enorme voorbe reiding eischte. De architect, de heer Blauw, achtte het absoluut noodig het kunstambacht hierbij in te schakelen en zoo werd dit werk op gedragen aan de gebroeders Brom, edel smeden te Utrecht. De spreekwoordelijk geworden „trage gang van zaken" zou men op dit werk van toepassing kunnen verklaren, maar niet vergeten mag worden, dat er hier voor net aanbrengen van diverse rosetten en ande re uitspruitsels veel inspanning vereischt werd. De tijd was voor degenen, die hier aan werkten, wel zeer kort aangemeten en hierbij vooral kwam het punt naar voren, dat het niet van belang is of een dergelijk gebouw een jaar vroeger of .later tot stand komt. maar dat van meer belang is de kwestie, dat het werk goed gedaan wordt. Intusschen werd deze torenverfraaiïng men heeft het gisteren in ons blad kun nen lezen reeds aangebracht in barre winterkou. De vroegere toren met zijn windvaan stortte in een ijskouden nacht naar beneden in een poel van vuur, de nieuwe windvaan werd eveneens in win terkou bevestigd. Hopen we voor eeuwen! Spoedig zal met de montage van het carrillon begonnen worden. Nu de binnenafwerking. Men heeft de laatste maanden kunnen constateeren hoe de oude voorgevel steen na steen weer verrees, hoe de dakbedek king werd aangebracht, hoe men sinds eenigen tijd met het dicht maken van het gebouw een aanvang heeft gemaakt. Men is thans zoover met het werk geko men, dat men kan zeggen dat men op den rand van het exterieur is en klaar om het binnenwerk nu volledig te gaan arwerken. Er is op het oogenblik eenige stagnatie. Het gebouw is nog niet geheel dicht, het is nog niet vorst vrij, de stucadoors moeten het weer nog even afwachten. De centrale verwarming is geheel vol tooid, met den electrischen aanleg is men nog bezig. De ontwerpen voor de interieurs zijn voor het grootste gedeelte gereed en wor den op het bouwbureau uitgewerkt. Het bestek der marmerbekleeding is een zeer voornaam deel. Zooals wij hierboven reeds zeiden, wordt er 5000 M2 marmer verwerkt in gangen, vloeren en zuilen. Dit is tevens 'n vrij kostbaar onderdeel van het werk. En wanneer het vat met geld klaar stond om er maar uit te putten zou het niet zoo bezwaarlijk zijn, doch dit is niet het geval, 't Is trouwens niet zoo erg ook. Het werk heeft zijn eigen tempo, het kan niet vlugger en het moet ook niet vlugger, want het zou er niet beter van worden noch aesthetisch noch technisch. Wat zal de bouwsom zijn en wanneer vind de opening plaats. Een belangrijke vraag bij dezen stad huisbouw is ongetwijfeld de bouwsom. Tot op het oogenblik was daarvoor 1.250.000 uitgetrokken. Deze som is door de devalua tie van den gulden met 70.000 overschre den. De kunstwerken zijn natuurlijk niet in de bouwsom begrepen. Voor de beeldbouw werken buiten en voor de kunstwerken in het interieur is moeilijk een som vast te stellen. Maar wanneer men rekening houdt met de gias-in-lood ramen, mozaiek-wer- ken, wandschilderingen, e.v. gobelins zou de architect gaarne een bedrag van 100.000 beschikbaar zien, want op die afwerking van het interieur komt het aan. Of het mogelijk zal zijn dit bedrag hier voor te noteeren? De vroedschap moge zich hier niet te karig toonen. En tenslotte: wanneer zal het gebouw ge reed zijn? Nu over een jaar! Daarop rekent men zonder onverhoopten tegenslag. De schutting aan de Breestraat zal in den voorzomer waarschijnlijk in begin Juni verdwijnen. Dat alleen reeds zal een vreemd gezicht zijn. Maar.... tevens een welkome opruiming! RETRAITE VOLKSBOND. Het bestuur deelt by deze mede, dat de vergadering van hedenavond om 9 uur zal aanvangen met het oog op het Lof in ver band met de le Vrijdag, dus niet om 8 uur. Tevens roept het bestuur iedereen, die wil deelnemen aan de Retraite van 1821 Febr. op zich zoo spoedig mogelijk aan te melden. A.s. Zaterdagavond van half acht tot half negen kan men zich ook aanmel den in hei Volksbondgebouw, waar onder- geteekende zitting zal houden. Namens het bestuur, J. v. d. WEYDEN, Secr. Brederostr??

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2