MGEVING FEBRUARI 1939 DE LEDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM Verkoopïngen. Gisteravond werd ten overstaan van Notaris D. Lodder in Hotel Sisterman bij inzet geveild: Het burger woonhuis, Stationsweg no. 220 met schuur, erf en tuin, groot 2.88 A. Het perceel werd in hoogste bod gebracht op 3975 door den heer M. J. de Vreugd al hier. Afslag volgende week Donderdag. Ten overstaan van de Notarissen J. Wildschut te Haarlem en D. Lodder al hier: Een woonhuis Mariastr. 5 met schuur, erf en grond grcot 1.75 A. In hoogste bod gebracht op ƒ2325 door den heer W. Har ding alhier. Een woonhuis Mariastr. 54 met schuur, erf en grond groot 1.68 A. In hoogste bod gebracht op 2175 door den heer H. Roe land alhier Afslag en combinatie Donderdag a.s. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Na de vorstperiode hebben we de natte moesson gekregen met de nadeel ge gevol gen hieraan verbonden. Want een regen tijd zooals we thans achter den rug heb ben kan alleen nadeel en moeilijkheden berokkenen De koolsoorten leden eerst door de vorst, en daarna van 't natte weer. De beste kwaliteit is hierdoor ten zeesrte opgeruimd en mede tengevolge hiervan gingen ook de prijzen naar boven. Zoo werd b.v. voor goede roode kool betaald van 3.40 tot 6.90 per 100 K.G. Een niet slechte prijs. Ook gele kool in de goede soort werd graag gekocht tegen een prijs van 4.50 tot 7.20 per 100 K.G. Maar er is ook nog slechte kwaliteit welke er uiter lijk mooi uitziet, doch bij controleering van binnen niet veel goeds blijkt te zijn. Uiën konden deze week vrij goed ge plaatst worden. De aanvoer is maar matig; de gevolgen van de vorst komen steeds tot uiting. Trouwens coor dien was het pro duct al slecht bewaarbaar. Betaald werd van 5.50 tot 8.75, naar kwaliteit. Witlof was steeds duur, maar ook hiervan was de aan voer maar matig; de prijs varieerde van 10.50 tot 16.80 per 100 K.G. Een zeer bevredigdende opbrengst, waarop maar zel den gerekend kan worden. Waspeen had, evenals de vorige weken, goede belang stelling en over de prijs viel niet te klagen. Deze prijs maakt nog iets goed wat de vorst bedorven heeft. Vooral degenen die het ar tikel voor de vorst hebben kunnen bewa ren zien hun arbeid nu beloond. Betaald werd in de goede kwaliteit van 0.90 tot f 1.90 per kist van 20 K.G. De prijs was deze week in opgaande lijn. Verwacht wordt, dat deze verhooging wel eenigen tijd zal aanhouden. Kroten gingen iets la ger dan voorgaande weken. Toch kan men met zoo'n opbrengst heusch wel tevreden zijn. De noteering was van 0.50 tot 0.85 per kist van 20 K.G. In de Prei is de groei nog niet teruggekeerd; nog steeds de ge volgen van de vorst. De aanvoer is onbe- tetkenend. Selderieknollen brachten gere geld een beste prijs op, vooral in de A.- soort. De noteering was van 9.tot 12.20 per 100 stuks. De B-soort ging voor 5.70 tot 7.90 per 1U0 stuks. Een dergelijke prijs is in langen tijd niet bereikt. Boerenkool had ook, niettegenstaande dat het aange voerde toch maar hoogstens tweede kwali teit was, een goede noteering. Per kist van 6 K.G. werd van 0.35 tot 0.62 betaald. Groene kool ziet er onoogelijk uitt en het zal spoedig zijn afgeloopen hiermede. Jam mer want de prijs is voor zoo'n artikel nog best te noemen. Van 2.50 tot 4.60 per 100 K.G. werd betaald. Nog een korten tijd en het is totaal afgeloopen. Er is in de tuinen een begin gemaakt met de voorjaarswerkzaamheden. Tot heden was zulks vanwege het vele water niet mo gelijk doch de financiën der tuinders laten in het algemeen ook geen extra werkzaam heden toe. Van delven of diepspitten is dan ook weinig sprake. En de vorst heeft een prachtige opruiming gehouden onder het onkruid. Dit is bijna alles doodgevro ren. Hierover behoeft de tuinder zich dus voorloopig niet bezorgd te maken. Maar de werknemer zal er ongetwijfeld de nadee- lige gevolgen van ondervinden. Zoo is het nu eenmaal in de wereld, wat nadeel is voor den eenen, geeft voordeel van den andere. Zoo is het ook in den tuinbouw. Afd. van Alg. Politiebond opgericht. Gisterenmiddag kwamen de leden van den Alg Nederl. Politiebond uit deze om- gevig bijeen om te komen tot oprichting eener afdeeling. Er werd besloten tot op richting van een afdeeling, welke den naam zal dragen van „Katwijk en Omstr.". Het voorloopig bestuur werd als volgt sa mengesteld: C. Jonker te Katwijk, voorzit ter J. Janse te Katwijk, secretaris, H. v. Venetiër» te Noordwijk, penningmeester. Het voorloopig bestuur kreeg opdracht tot het ontworpen van een reglement, waarna zon spoedig mogelijk een vergadering zal worden belegd tct het vaststellen van het rpgleincnt en om een definitief bestuur te kiezen Omzet. De omzet aan de groentevei ling bedroeg over 1938 371.039 60, terwijl de totale opbrengst in 1937 was f 353.930.34. Het bedrag der tuinbouwsteun was aan zienlijk lager dan vc-rig jaar, n.l. 12.732.42 tegen 29.314.47 in 1937. Het totaal ont vangen bedrag, omzet en steun, was dus 487.21 hooger dan vorig jaar. Aan mini mumprijzen werd ƒ2731.88 ontvangen. Dit is het bedrag der doorgedraaide goedge keurde producten, hetwelk door de Gr.- en Fruitcentrale vergoed wordt. Ongeval. De heer D. kwam per rij wiel van Katwijk om zich naar Valken- burg te begeven. Onderweg is hij met zijn rijwiel gevallen en bleef bewusteloos lig gen. Dr. Hueting werd direct ontboden en verleende geneeskundige hulp. Ook 4 le den van de E.H.B.O. verleenden bijstand. D. is naar zijn woning vervoerd. LISSE Inenting tegen diphterie. Heden is men begonnen met de inenting tegen diphterie op de scholen in deze ge meente. Met de R. K. Scholen van de pa rochie der H.H. Engelbewaarders is men aangevangen, terwijl men in den loop van de volgende week de soholen in de kom der gemeente zal afwerken. Een groot aan tal ouders hebben hiervoor hun toestem ming verleend en in deze gemeente zullen dan ook ongeveer 1290 kinderen worden in geënt. Staatspartij (Lisserbroek) De voor zitter, de hee: G. Randsdorp, opende de vergadering van de R. K. Staatsparty, afd. Lisserbroek, welke gehouden werd in café Faas, met een woord van welkom en wees op de verkiezingen van de Provinciale Sta ten en Gemeenteraad. De secretaris, de heer Mesman, las hierop de notulen, welke werden goedgekeurd. Hierna werd in bespreking gebracht de groslijctstemming voor de verkiezing van Provinciale Staten. Hiervoor werden ge steld de heeren P. Heilker te Hoofddorp; P. G. van Wees te Amstelveen; Mr. J. J. P Tonino te Santpoort; mr. F. J. J. M. Bre?ens te Nieuwer-Amstel; mr. A. G. H. H. Roeffen te Aalsmeer; J. N. M. Stoep te Santpoort; J. Kamerbeek te Heemstede; J. Bsemster te IJmuiden. Overgegaan werd tot verkiezing van afgevaardigden naar de Gemeentelijk-j Centrale. De stemming wees uit. dat de heeren L. van der Lans, Chr. v. d. Klauw en Th. Straathof de afdeeling Lisserbroek, zullen vertegenwoordigen op de gemeentelijke centrale, welke vergadering bovendien ambtshalve wordt bezocht door den voor zitter en den secretaris. Plaatsvervangers waren de heeren Joh. Clemens, J. Groen' in 't Woud en M. Dalen. Na rondvraag sluiting. Oranje-Comité. In een op Dinsdag ten gemeentehuize gehouden vergadering van het Oranje-comité is burgemeester jhr. mr. F. J. C. M. van Rijckevorsel als eere-voor zitter van dit Comité geïnstalleerd. De voor zitter, dr. H. A. Marcus gewaagde daarbij van het contact met de burgerij, van den financieelen steun, die zoo overvloedig van die zijde toevloeide, van het regelmatig can- tact met de gemeentelijke autoriteiten, in het bijzonder ook met den burgemeester en van den moreelen steun van geestelijke leiders en notabelen der gemeente. De burgemeester verklaarde gaarne het eere-voorzitterschap van het Oranje-Comi té te aanvaarden. Kruisverbond. Onder voorzitterschap van den heer J. Zandvliet, hield het Kruis verbond „St. Jan de Dooper" gisteravond haar 33sten jaarvergadering in de zaal van den heer J. J. A. Koot. De opkomst was goed, zelfs best, de zaal vol! In zijn openingswoord mocht de voorzitter blijde constateeren dat 1938 voor de drankbe strijding een vruchtbaar jaar is geweest, alhoewel hij daaraan direct vastkoppelde, dat drankbestrijding steeds nog actueel blijft! Hierna kwam de geestelijk advi seur, de zeereerw. heer pastoor G. A. v.. Zuylön, ter vergadering, die door don voor zitter hartelijk werd verwelkomd. De se cretaris, de heer Th. Salman, bracht ver volgens het jaarverslag uit; de penning meester, de heer P. Schoorl, volgde met het financieel verslag uit te brengen. Hieruit bleek, dat was ontvangen ƒ355.53, uitgegeven f 340.15, nadeelig saldo 4.62. De heeren Joh. v. Veizen en J. Tielen werden tot leden van de kascommissie be noemd. De aftredende bestuursleden, de heeren Th. Salman en J. Pollee, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Hierna verkreeg de pastoor het woord, die zijn erkentelijkheid uitsprak ten op zichte van het Kruisverbond voor het verspreiden van de Sobriëtas-gedachte. Antwoordend op een advies van den heer Werkhoven, om de drankbestrijding on der de. standsorganisaties meer ingang te doen vinden, meende zijneerw., dat zulk een actie meer indruk maakt als zij uit gaat van het Diocesaan Kruisverbond. Be sloten werd deze taak met de Jeugdlei- ding te bespreken. Geboren: Adrianus, z. v. H. A. Turn hout en C. M. Berkhout Nicolaas Anto- nius, z. v. P. E. Dames en B. M. Brebee Johanna Petronella, d. v. J. P. v. d. Aart en E. M. M. Mathot Christiaan Johannes, z. v. H. Faas en M. M. van der Lans Izaak, z. v. Chr. de Vreede en R. L. van Iwaarden Martinus Wilhelmus Marie, z. v. P. C. M. v. d. Voorn en M. C. M. Paar- dekooper. Ondertrouwd: Hendrik David Da niël van der Doe, 25 jaar, te Lisse met Piet je Johanna Geilings, 22 jaar, te Haarlem mermeer Adriaan Faas, 27 jaar, te Lisse met Neeltje Verkerk, 24 jaar, te Hillegom. Overleden: Wilhelmus Lemmers, 2 maanden Christina Stolker, 78 jaar, wed. van W. Brak Antonius de Bruin, 55 jaar, echtg. van J. Mesman. Gevestigd: C. J. Loos uit Alkemade P. van Lieroep uit Noord wij kerhout Wed. B. Dubbeldam en gezin uit Hillegom. Vertrokken: A. de Vries naar Haar lem M. J. Pet naar Diessen G. Stolker naar Amsterdam J. P. Krol naar Voor burg W. de Goede naar Tilburg P. J. M. Ruigrok naar Leiden. TREIN GREEP MESTKAR TE LEIDSCHENDAM Boer ontsprong den dans Hedenmorgen te half 11 reed de landbouwer Van Haasteren uit Leid- schendam met een mestkar over de spoorbaan tusschen blok P.A. en P.B. te Leidschendam, om aan de overzijde in zijn land te komen. Uit de richting Voorschoten naderde een elecrtische trein; de kar werd to taal vernield. Voerman en paard kwa men er goed af. De trein geraakte onklaar en moest door een anderen trein naar Den Haag worden opgeduwd. LFJDSCHENDAM 25 jarig jubileum. Gisteren hedacht de heer A. Winters, bankwerker bi) de Ntd. Spoorwegen, den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Spoorwegen. Des mor gens werd hij door den heer Balt, depót chef alhier gecomplimenteerd en werd hem met een toepasselijk woord de gebruikelij ke enveloppe ter hand gesteld, terwijl de jubilaris van zijn mede-arbeiders een schoorsteenklok in ontvangst had te ne men. Schoorsteenbrand. Gistermiddag om streeks half 5 rukte de brandweer uit voor een brand aan den Broekweg. Gelukkig bleek het slechts een schoorsteenbrand te zijn bij den heer L. A., Broekweg 21. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, had het brandje gauw onder de knie en wist erger te voorkomen. NOOTDORP E.H.B.O.-diploma. Uitgaande van de afdeeling Nootdorp van de Vereeniging „Het Groene Kruis" werd hier in 1937 een cursus geopend ter verkrijging van het di ploma E.H.B.O. onder leiding van dr. de Vries uit Delft, die daarin werd bijgestaan door den heer W Wiegel, plaatsvervan gend hoofd van den Luchtbeschermings dienst, terwijl enkele geroutineerde E.H. B.O.-ers uit Delft zich bereid hadden ver klaard aan he practische gedeelte hun me dewerking te verleenen. Voor dezen cursus had, voor zoover het tweede en laatste gedeelte betreft, in de afgeloopen week de eindles plaats, waar bij na door de doktoren de Vries en Augus tijn afgenomen examen bleek, dat aan de navolgende cursisten het diploma E.H.B. O. kon worden uitgereikt: mevr. Roosink, mcj. Annie van Leeuwen, Jeanne Zwager, Corrie 't Hart, Hanna de Booij, Geertje Steeneveld Jd., Gerarda Pest, Mien van Tilburg, Gonda van Tilburg, Sijtje Snij ders en de heeren J. J. van Leeuwen-en A. A. van Eijk. Thans wordt de mogelijkheid overwogen om uit den kring van de zoo juist geslaag den te komen tot het oprichten van een E.H.B.O.-vereeniging. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders is aan A. M. van den Burg te Pijnacker vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Molenweg. Werkverschaffing. By het Gemeente bestuur is bericht ingekomen, dat de Mi nister van Scciale Zaken heeft goedge keurd het in werkverschaffing uitvoeren van het plan tot delven van een perceel kasgrond van den heer S. P. van der Meij. Eierenveiling. J.L Maandag hield de Nootdorpsche Eierenveiling haar jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer C. L. van Leeuwen in de zaal van den heer Sluijs. Uit het verslag van secretaris en penningmeester bleek, dat met tevre denheid op het afgelcopen jaar kon wor den teruggezien. Aan het uitgebrachte verslag ontleenen wij he volgende. Ter veiling werden in 1938 aangevoerd: 170674 kippeneieren. 6325 eendeneieren, 40 gan zen eieren, 98 krielkipeieren, 75 kieviets eieren en 35 kalkoeneieren, totaal dus 177247 stuks. De opbrengst hiervan was 6544.10, terwijl aan geveild pluimvee en diversen werd ontvangen 522.86. De hoogste prys, voor kippeneieren ge boden, was op 9 November 6.30 per 100 stuks, de laatste ƒ2 80 op 16 Maart 1938. NOORDWIJK Begrafenis C. van Beelen. Gisterenmiddag vond op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer C van Beelen, oud-gezagvoerder ter koopvaardij, die de laatste jaren werk zaam was bij den International Board for Non-intervention in Spain, en begin dezer week te Marseille op 46-jarigen leeftijd overleed. Teen de kist in de aula was ge plaatst sprak de heer J. A. Sarloos uit Rot terdam, vriend en medewerker bij de non- interventie-commissie enkele eenvoudige woorden van afscheid, waarbij hij herin nerde aan het feit, dat de overledene van de oprichting af al zijn werkkracht gege ven had aan de non-interventie. Hij bracht als afgevaardigde den dank over van de International Council, van admi raal Olivier, van de Nederlandsche officie ren alsmede van de buitenlandsche mede werkers. De volgende spreker was ds. G. Barger Ezn., uit Heukelom, die voorlas uit Psalm 121: „Ik hef mijn oogen op naar de bergen, vanwaar myn hulp komen zal". Hierna werd het stoffelijk overschot graf waarts gedragen. Rondom de geopende groeve, waar de bloemen en kransen met de linten in de Spaansche, Belgische, En- gelsche en Nederlandsche kleuren getuig den van veler deelneming verwijlden al len eenige oogen blikken in eerbiedige stil te, waarna ds Barger het Onze Vader bad. Hierna heeft een broer van den overledene een dankwoord gesproken. Verkooping. De verkooping door No taris mr. C Punt in „Het Hof v. Holland" had tot uitslag: Twee aaneengebouwde woonhuizen met garage en erf Douzastraat 77a en 9 groot 1.49 Are, ingezet op 5000, verkocht aan R. v. Dijk Noordwij- kerhe-ut voor ƒ5100. Wei- en teelland te Noordwijk in de Zwetterpolder in 3 per- ceelen:: 1, groot 66.41 Are ingezet op 3000; 2. groot 45.20 Are ingezet op f 800; 3. groot 45.20 Are ingezet op 1500; totale inzet ƒ5300, verkocht aan mej. J.. M. J. Ruigrok alhier voor ƒ5701. Een achtste on verdeeld aandeel in 25 c.A. grond te Noordwijk a. Zee ingezet op 25, niet afge mijnd; kooper H. G. de Haas, Noordwijk. OEGSTGEEST Ijsbaan. De Tennisbaan „De Krogt" is als ysbaan vandaag geopend. Gevestigd: J. M. van Duijvendak geb. de Graaff, Regentessel. 10 van Leiden A. A. van Dijk, verpleegster, Oranjel. 2 van Delft P. Bosgra, db., Warmonder- derweg 86 van Ferwerderadeel G. D. Stad.db., Emmal. 49 van Rijnsburg A. Augustijn, Oranjelaan 15 van Arnhem F. L. Ouwerkerk, Deutzstr. 14 van Leiden E. v. d. Burgh, db., Dorpsstr. 8 van Lei den J. Ouwerkerk, groentekweeker, Deutzstr. 14 van Leiden P. H. van Wijk, kok, Regentessel. 27 van Amsterdam D. Bins, A. v. Burenlaan 16 van Leiden W. A. Prinsloo, Juffermansstr. 54 van Zuid- Af rika J C. de Wet, Juffermansstr. 54 van Z-Afrika J v. d. Kwaak, los arb., Soembastr. 18 van Rijnsburg M. Vlug, banketfabr., Juffermansstr. 10 van Schie dam C. R. M. Kuipers von Lande, Em- malaan 13 van R'dam L. H. v. Duijven- dyk, as.ac., Regentessel. 10 van Leiden B. Griede, broodbakker, Deutzstr. 8 van Haarlem A. H. M. de Boer, Assendelr't- straat 16 van Woerden F. C. Bolte, Oranjel. 2 van Epe G. M. C. Meijer, Spaargarenstr. 20 van Wassenaar K. A. van Dam, Pr. Hendrikl. 3 van Uithoorn A. P. Versloot, db., de Kempenaerstr. 20 van Leiden J. G. Mak, Juffermansstr. 19 van Schiedam P. M. Bleeker, win- kelj., Rhijng.str.weg 110 van Leeuwarden S. M. F. Sodenkamp, db., Endegeest vah 's Gravenhage H H. Klösges, Dcrpsstr. 32 van Beverwijk A. W. H. van Herk, as. lb., Wijttenbachweg 44 van Amster dam W. J. Gelok, Regentessel. 27 van Utrecht C. M. C. Nommel geb. Lash, Re gentessel. 21 van Leiden C. ooVgd, Ch. de Bourbonl. 15 van Leiden A. G. Nij- huis. h i. d. h., Rhijng.str.weg 47 van Lei den N. Kreft ap.-as., Toorenveltstr. 9 van" Utrecht A. R. Bakker-Genee, Em- malaan 68 van Leiden. Vertro'kken: A. A. S. Loodewijk, verpleegster, van Endegeest naar R'dam, Korenaarstr. 32 G. Lauerman geb. Sta pel, van Koninginnel. 21 naar Haag, v. Aarssenstr. 282 M. v. Velde, db., van Wllinkl. 1 naar Leiden, Rijnsburgerweg 167 J. M. Bontje, db., van Oranjel. 6 naar Leiden, Lammenschansweg 7 D. M. Meijs, van Rhijng.str.weg 40 naar A'dam, V. v. Gogstr. 61 II J. M. Brou wer, db., van Endegeest naar Leiden, Ves- testr. 13 J. W. Schaap, van Zandlaan 4 naar Amsterdam S. H. M. Smulders, van Rhijng.str.weg 161 naar Utrecht, No- beldwarsstr. 41 bis H. W. Lavoor, db., van de Kempenaerstr. 20 naar Utrecht, Brugstr. 3 H. Schoenmaker, groenteh., van v. Assendelftstr. 47 naar Haag, v. d. Aastr. 35 L. G. M. Baas Becking en gez., van Wijttenbachw. 44 naar Ned.-Indië S. Tjoa, van Regentessel. 12 naar Haag, Lijsterbesstr. 133 D. Hilferink, stoffeer der, van Regentessel. 49 naar Voorst, Duistervoordscheweg L 67a W. A. de Bvuijn, handelsr., van Rhijng.str.weg 106 naar Utrecht, Potgieterslaan 43 J. Los en vr., van de Kempenaerstr. 1 naar Haag, Sillestr. 250 B Wijsman, kant.bed., van Javastr. 27 naar A'dam, Amstelveensche- weg 73 J. v. d. Vijver, db., van War- monderweg 34 naar Wassenaar, Santhorstl. 24 A. A. v. Tienhoven, van Warmonder- weg 34 naar Wassenaar, Santhorstl. 24 E. J. de Vrind, db., van Regentessel. 4 naar Leiden, Langegracht 22 E. v. Tol-Karre- man, van Geversstr .26 naar Leiden, Hooi gracht 15 J. M Verhaar, van Rhijnhof- weg 15 naar Wassenaar, S. v. Graven- sandew. 79 H. Stil geb. v. d. Meij, van Balistr. 21 naar R'dam, Tweeboschstr. 44b. Verhuizingen binnen de gemeente: J. A. v. Tol, boekhoudster, van Geverstr. 26 naar Emmalaan 97 N. v. Abswoude en gez., van v. Assendelfstr. 6 naar Wijttenbachw. 109 J. Glasbergen en gez., van Oegstg.- weg 17 naar Valkenburgerweg 20a J. M. Zuijdam, van Duivenvoordestr. 16 naar Terweeweg 77 G. C. v. Leeuwen, db., van Emmal. 49 naar Duitzichtstr. 30 G. v. Gangelen, van Emmal. 41 naar Rijn- zichtw 3. Geboren: Cornelia Alida, d. van J. Bouwman en C. Breedijk, Rijnsburgerw. 61 Petrus Johanns, z. van J. v. d. Voort en C. E. v. Bourgondiën, Dorpsstr. 37 Anna Margaretha Maria Theresia Coleta, d. van A. J. Waals en G. M. Witte- veen, Rhijng.str.weg 161 Petrus Fran- ciscus Henricus Maria, z. van P. A. F. H. Hcltzer en J. H. G. von Frijtag Drabbe, A. v. Burenlaan 6 Petronella, d. van A. Heemskerk en J. Paauw, Oegstgeesterweg 18 Robert, z. van W. G. Schelke en J. Raar, de Kempenaerstr. 65 Metje, d. van P. J. Koenen en M. van Rij, H. Morschweg 64 Johannes Willem, z. van J. W. Vodegel en J. H. H. Mertens, Ja vastr. 6. Ondertrouwd: J. C. v. d. Male en D. M. v. d. Broek H. Link en J. Gordijn. Overleden: P. A. de Jong-Vijverberg 68 j J. Verbeek 62 j RIJNSBURG Tuinbouw. De koudegrondtuinders ma ken thans geen slechten tijd door. De pry zen. zijn van alle koudegrondproducten vrij goed en deze zullen voorloopig wel niet slecht worden. Het is voor de consumen ten maar goed dat er goede voorraad bus groente is. Anders zouden velen het zon der groente moeten stellen. Uien noteer den van 5.707.90 per 100 kg., knolsel- derie van 5.2013.10 in de A. en B kwa liteit. Roode en Gele kool van f 3.206.10 pei 100 kg., groenekool van 2.904.50 per 100 kg. Boerenkool van 6.0010.20 per 100 kg. VOORHOUT Voorhouts gemengd koor in het zilver. In de groote zaal van het parochiehuis vond gisteravond onder presidium van den heer Renee, als voorzitter dezer vereeniging de herdenking plaats van het 25-jarig be staan van Voorhout's gemengd koor. De eere-voorzitter ds. J. J. H. Klomp, opende met gebed en herdenkt in korte trekken het wel en wee der afgeloopen 25 jaren, en zet de diverve voorzitters: G. Hoogervorst, als eerste voorzitter en de volgende: G. Ouwe hand, A. van Schaik en G. K. Spierenburg iéder op hun beurt in 't zonnetje. Spr. ver geet daarbij niet te noemen het ijverige lid Bertinus van Schaik, die gedurende 15 ja ren het werk zooveel als koster bekleed, waarvoor hem een hartelijk applausje ten deel viel. Voorts prees spr. de heer C. van der Keur Jr., die met zijn nog altyd vitale krachten, zooveel moois kon doen ten ge- hoore brengen. De vereeniging telt thans 37 leden, en spr. besluit met den wensch, dat de vrucht van deze feestviering zou mo gen zijn, dat het thans voor deze gelegen heid versterkte koor „versterkt" moge blij ven. De zaal was buitengewoon goed be zocht en nagenoeg geheel gevuld. Ingezet werd thans het bondslied, waar na „Lauda Sion Salvatorem" van Mendels sohn Bartholdy, op een voor dilettanten van de klasse waarin Voorhout uitkomt, schitterende wijze. Aan den vleugel bege leidde de heer Hermans, pianist bij de NCRV, terwijl de dames soli werden uitge voerd door mevr. Knoppert uit Noordwij- kerhout en de gezusters Den Haan alhier. Een woord van lof voor haar vast niet ge makkelijke prestatie is hier zeker op zijn plaats. Aan mevr. Knoppert werden hierna bloemen aangeboden. Kapelaan G. J. M. ten Have en de burge meester mr. G. F. W. van Berckel, gaven door hun tegenwoordigheid blijk van hun medeleven bij de viering van dit zilveren jubileum. Nadat nog eenige liederen werden uitge voerd, was het woord aan burgemeester v. Berckel, die het een behoefte vond om woorden van gelukwensch tot de jubilee- rende vereeniging te richten. In de aanwezigheid, onder de medewer kenden, van zoovele oudere leden, die vroe ger lid waren, ziet spr. een symbool van liefde, kracht en standvastigheid. De zang, betoogt spr. voorts, brengt de mensch nader tot God. Spr. brengt hulde aan den op richter, den heer G. Hoogervorst. Na een hartelijk applaus, dankte de voor zitter den burgemeester voor zijn bemoe digend woord, hetwelk ongetwijfeld een steun zal zyn bij het streven naar hoogere muzikale en geestelijke volmaaktheid. Vervolgens leest spr. een brief voor van den oprichter-voorzitter, den heer G. Hoo gervorst, die daarin de leden tot hernieuw de activiteit aanspoort, waarna dit eere-lid eei. ovatie wordt gebracht. Thans is het woord aan den heer B. de Zeeuw, secreta.is van den Ring van Zang verenigingen loeiden en Omstreken, die namens het ringbestuur den voorzitter hul digt met hem een herinneringsmedaille op de revers te speldexi en de afdeeling een zilveren lauwertak aanbood onder aanbie ding van de beste wenschen. De voorz. dankt hierop het ringbestuur en beschouwt de aan hem gebrachte hulde als te zijn bedoeld voor de vereeniging. De heer G. K. Spierenburg, oud-voorzit ter, feliciteer* amens oud-leden de ver eeniging, en doet zijn woorden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van trouw en aanhankelijk eid in den vorm van een bibliotheehkast, welke hierbij wordt over handigd. De voorz. dankt hierop laatstgenoemde spr. voor zijn sympathieke v.-oorden en voor het stoffelijk blijk, in de hoop dat de oude connecties, welke thans verlevendigd zijn, niet meer zullen verflauwen. Ook de voor zitter, G. van der Bent, van de C.J.M.V., fe liciteert de vereeniging, met den wensch, dat de vereeniging zou mogen groeien, waarop de voorz. onder dank snedig ant woordt, dat hij dan maar het voorbeeld moest geven. Na de pauze was het woord aan het Leid- sche Tooneelgezelschap U.V.K., dat geheel belangloos het verdere deel van den avond verzorgde, en zelfs vanwege de klok van ge hoorzaamheid niet geheel kon worden afge werkt. In alle haast bracht de heer H. J. Renee aan allen dank voor belangstelling, waarna deze welgeslaagde avond als een succes volle viering van het zilveren jubileum kan worden beschouwd. WASSENAAR R. K. D. C. „St. Willibrordus". De uitslag der gespeelde bordenwed strijd luidt: le tiental: A. de GreefA. Noordover 11 F. v. d. Meer—J. Bellekom 02 J. ZandvlietP. v. Helmond xx N. Knijnenburg—C. Knijnenburg 0—2 P. Zandvliet- -Th. Zonneveld 02 2de tiental: A. van GentJ. Ruijgrok 02 J SchiferliA. Knijnenburg 1—1 W. de GrootH. Brandt 2 P. VogelsA. van Steen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11