DEMONSTRATIES TE LONDEN. i mm in Het geluk ligt In de sneeuw De oude IJsselbrug te Kampen, die niet meer aan de eischen van het moderne verkeer voldoet, zal binnenkort worden afgebroken en vervangen worden door een nieuwe. De IJsselbrug, gezien vanaf den Nieuwen Toren Vele Duitsche dienstboden, die in Nederland werkzaam waren, zijn Woensdag naar haar Heimat teruggekeerd. Een kijkje op het Centraal Station te Amsterdam bij het vertrek van den D-trein naar Duitschland Het Nederlandsche ijshockeyteam, dat deel zal nemen aan de Europeesche- en wereldkampioenschappen ijshockey te Bazel en Zurich, is Woensdagmiddag uit Amsterdam vertrokken. De spelers op het Centraal Station voor het vertrek Het motorvrachtschip .Straat Malakka", in aanbouw voor de Kon. Paketvaart Mij., werd Woensdagmiddag van de werf der N.V. C. v. d. Giessen Zonen's scheepswerven te Krimpen aan den IJsel te water gelaten. Het schip glijdt in zijn element De Londensche politie moest hardhandig optreden tijdens de demonstraties in de omgeving van het Parlementsgebouw bij de nieuwe zitting van het Parlement, welke Dinsdag plaats had Het bezoek van Albert Sarraut aan de kampen nabij Perthus, waar talrijke vluchtelingen uit Spanje zijn ondergebracht Koning Leopold was deze week te Brussel tegenwooidig bij een gala opvoering van .Tristan en Ysolde" in het .Theatre des Galeries onder auspiciën van de Belgische vereeniging van advocaten. De aankomst van den vorst FEUILLETON Een Wintersportroman van PETER KRA YENBüHL. (Nadruk verboden). Dieter voelt zich plotseling in een uit gelaten stemming en hij besluit deze zeld zame gelegenheid niet te laten voorbij gaan. Ik hoop niet, dat u mij al te vrijpos tig vindt, mr. Arlen, maar er moet me een opmerking van het hart: U bent de beste papa, die ik me kan voorstellen.... Zoo, vind je dat en waarom dan? vraagt mr. Arlen glimlachend. Wel, omdat u niet alleen de vader, maar ook de vriend van uw dochter bent. Ja, hm, maar zelfs dat kan tot groote onaangenaamheden aanleiding geven. Dat heb ik het vorig jaar nog ervaren, toen we onze zomervacantie in Ostende doorbrach ten. Ik liep daar op een snikheeten dag in m'n badjas met Grace naar het strand, zooals we meestal samen wandelen. Zij had mij ingehaald en we verkeerden bei den in de beste stemming. Maar 's mid dags je zult het niet willen gelooven zii ik alleen op het terras en daar zie ik plotseling een ouden kennis op me afko men, een vroegeren schoolkameraadJe kent dat type menschen misschien niet, maar ik bedoel een van dat soort, dat zich bij een bijzondere gelegenheid veertig jaar iat*r plotseling herinnert, dat je samen nog j op de schoolbanken hebt gezeten en daar uit de vrijmoedigheid put je „als vriend te genover vriend" iets onder de welwillende aandacht te brengen. En dat deed hij dan ookIk wist waarlijk niet hoe ik het had. Onze oude vriendschap, zoo meende hij, gaf hem het recht, mij onder vier oogen er even op te wijzen, dat ik toch wel wat heel erg tegen het decorum zon digde door midden op den dag zoo vertrou welijk met een zeenymph langs het strand te flaneeren. Bijna iedereen wist toch, dat ik getrouwd was, enzoovoort Dieter lacht en wil weten, wat mr. Ar len den goeden vriend, die hem zijn fei len meende te moeten toonen, heeft geant woord. Daar heeft Grace later zelf voor ge zorgd. Ik hield me van den domme en be loofde plechtig beterschap De man heeft het toch aangevoeld, al heeft hij er dan een verkeerde uitlegging aan gegeven. Het gebeurt niet vaak, dat een vader zijn kind zoo als een zelfstandig mensch beschouwt. Ach, de eerlijkheid gebiedt me te zeg gen, dat ik daarmee een bepaalde bedoe ling heb. Ik houd veel van m'n dochter en ik zou haar niet gaarne verliezen. In zoo'n geval is het beter, dat men tijdig loslaat. Dat is het verstandigste, wat men kan doen, als uit het kind eenmaal een mensch is geworden en het zichzelf dreigt te zullen losscheurenJe ziet het, louter egoisme! Ongetwijfeld, maar een goed begrepen en een even goed toegepast egoisme. Elk ander soort zdu ook zinloos z\jn. De slede glijdt door een hollen weg en vervolgens langs een boschrand, waar de dennen buigen onder een zware sneeuw vracht. Kier en daar breekt een tak. Zonder Grace zou ik mij m'n verblijf hier niet kunnen indenken. Ik geloof zoo vaak, dat ik eigenlijk alleen om haar hier heen ben gekomen.... zegt Dieter aarze lend na een lange pauze. Zij denkt er precies zoo over. Dat komt in het leven meer voor. Mijn vrouw noemt dat „Karma". Dat zegt niet veel; ze noemt alles Karma, het is nu eenmaal een woord, dat op alles past.-... Andere menschen zouden misschien van noodlot, kismet of fatum spreken Ten slotte hebben die woorden eigen lijk geen bepaalde beteekenis meer. Post factum achteraf schijnt natuurlijk ailes voorbestemd. Ja, ja, maar er hebben zich toch tal van merkwaardige gevallen voorgedaan, die er op wijzen, dat alle levenslijnen op één punt gericht zijn en waarbij van een soort leiding mag worden gesproken. Want hoe gemakkelijk had het niet kunnen gebeuren, ja hoe vanzelfsprekend zou het eigenlijk zijn geweest bij de duizenden afwijkingen, die zich dagelijks voordoen, wanneer jullie deze ontmoeting nu eens zouden zijn misge- loopen. Mij komt het voor, mr. Arlen, dat bij ons, jonge menschen, van een dergelijke leiding toch weinig meer te bespeuren is.. Dat kan heel goed zijn. Jullie zijn al len bij elkaar nu eenmaal gevaarlijk los bandig en je geniet een mate van vrijheid, zooals men zich dat in mijn tijd absoluut niet kon voorstellen. Een vrijheid, ja, maar die het leven vaak uiterst moeilijk maakt Volkomen juist, ze is ook niet zoozeer verworven dan wel een typigsch geschenk van dezen tijd. Maar wat Grace en jou be treft, zou ik toch dit nog willen opmer ken: Het is mogelijk, dat twee jonge men schen elkaar door een of ander onv&rklaar baar toeval ontmoeten. Goed, die twee heb ben elkaar dus gevondenMaar dan jongeman. Wat die twee later van die ont moeting maken, daarop komt het Want dan houdt de bestemming op ei gint het probleem Mr. Arlen, antwoordt hij na een korte pauze, u bent de meest volmaakte gentle man, dien ik ken. U moet me permitteeren, dat ik dat ook nog zeg. En ik beloof u, dat ik mij tegenover Grace ook niet anders dan als een gentleman zal gedragen Ik maak me over Grace niet direct ongerust; die weet wel voor zichzelf te zorgen, maar desondanks hoop ik, dat je je belofte houdt, ontwoordt mr. Arlen en de beide mannen, waarvan de een tweemaal zoo oud is als de ander, reiken elkaar de hand Dr. Muschle komt tot rust Intusschen heeft Grace een heftig dis puut met Walter Dillmann Hij houdt het niet meer uit in die een* zame hut hierboven. Een vlaag van gevan- genschappsychose maakt hem een langer verblijf hier ondragelijk, hij wil weg. Bij alle begrip, dat Grace voor den bij zonderen toestand van den jongeman heeft is zij toch verontwaardigd over dit ge brek aan logica, dat tevens een groote on dankbaarheid verraadt en zij maakt dat Walter duidelijk in een duchtig standje, dat hem ten slotte weer tot rede brengt. Grace is eveneens ontevreden over Girs- holm, die tenminste wel eens had kunnen teléfoneeren om haar te laten weten hoe ver hij gevorderd is.... Met ongeduld echter bereikt zij niets. Zij kan Walter ten slotte niet vasthouden; wat zij tegenover hem verdedigt, is slechts het aandeel, dat zij zelf vrijwillig in deze zaak op zich heeft genomen en haar consequente natuur gedoogt niet ook maar iets vóór zijn natuurlijken afloop prijs te geven Zoo verkeert Grace dus niet bepaald in een opgewekte stemming, als zij, overeen komstig hun afspraak, haar ski's onder bindt om het trio weer te completeeren, maar als zij bemerkt, dat Pap en Dieter intusschen een heel eind dichter tot el kaar zijn gekomen, is het leed spoedig ver geten. Dieter heeft nu eveneens weldra de ski's onder en een oogenblik later zet de stoet zich in beweging. De twee jongemenschen houden zich achter de slede aan een touw vast elk van hen heeft een eind in de handen en mr. Arlen amuseert zich kos telijk met deze geïmproviseerde skijo ring Daar het nu in vlot tempo bergafwaarts gaat, is men spoedig thuis en nu kon den beiden heeren niets meer weerhouden om zich aan het Koninklijke spel te wijden. Edoch, ook ditmaal slagen zij er niet in de partij ten einde te spelen, want nu is het meneer Lersner, de gérant, die hen onder duizend verontschuldigingen, komt storen. Achter hem dringen twee typisch dorpsche figuren de kamer binnen. De burgemeester en zijn politioneel fac totum, de gemeente-veldwachter worden voorgesteld. Zij krabben zich eenigszins verlegen het slimme boerenhoofdHet duurt eenigen tijd voor het tot alle par tijen is doorgedrongen, wat de aanleiding is tot dit bezoek der autoriteiten. Wordt vervolgd.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5