DONDERDAG 2 FEBRUARI 1939 DE LEICSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE HAZERSWOUDE-RUNDIJK Zilveren Jubileum. Dinsdag 7 Februari hoopt de fabrieks arbeider, de heer G. Rijsdijk, den dag te berdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Firma H. v. Leeuwen, pan- nenfabrikant. Acht jaar lang was hij daar van ovenwerker, doch de zeventien laat ste jaren heeft hij dag in dag uit wat men noemt in de kleistaal gestaan en de klei naar de molen verwerkt. Millioenen kilo grammen heeft hij omgezet en dagelijks verricht hij het zware werk nog in de beste gezondheid. Het zal Gerrit, zooals men hem in den volksmond noemt, zeker dien dag niet aan belangstelling ontbreken. HAZERSWOUDE (-C-n—^-TO De nieuwe gemeenschap. Gister avond is in café Verhaar, op initiatief van enkele organisaties, de actie „Naar de nieuwe gemeenschap" in gezet. Aan de hand van lichtbeelden gaf de geestelijk adviseur, na de opening en verwelkoming, een breedvoerige uiteen zetting van de Encycliek van Paus Pius XI „Quadragesimo Anno". De opkomst was niet zoo bijster groot, ofschoon dit onderwerp beter verdiende. Dat de tijd voor de doorvoering van deze beginselen rijp is, getuigde de aandacht en sympathie der aanwezigen. Jammer dat 't bestuurslid van St. Willibrordus uit den Haag onverrichter zake naar huis kon keeren, wegens 't al te geringe aantal der aanwezige fabrieksarbeiders. Temeer is dit te betreuren, daar 't reeds de tweede keer het geval is, dat de afgevaardigde een be spreking hier belegde voor betere arbeids voorwaarden. Hiermee heeft deze laatste poging ('t schijnt dat 't loon dezer arbei ders ruimschoots voldoende is!) voor goed dit streven van het bestuur verijdeld. NOORDEN Biljarten. Gisteravond speelde onder groote belangstelling de biljartclub „Mo nopolie" uit Ter Aar tegen Noorden. Zoo als reeds eerder vermeld, was er een ach terstand van 40 caramboles, welke door onze club werd ingehaald met 66' caram boles, zoodat zij nu een voorsprong heeft van 26. Donderdag zal de eindwedstrijd worden gespeeld. NIEUWVEEN E. H. B. O. Door de afd. Nieuwveen van de Z.H. Vereeniging „Het Groene Kruis" zal dit jaar wederom een begincur- sus E. H. B. O. worden gegeven in het Ge- heelonhoudersgebouw in de Kerkstraat al hier. Opgave tot deelname bij dr. B. Nout is met spoed gewenscht. Geboren: Gerardus Joh. Herm. z: van G. C. v. d. Weijden en A. M. B. Rekelhof. Pieter Corn, z: van G. Verkerk en A. M. Weststeyn. WOERDEN Pater Otten over: radio-vragen. De laatste lezing van „Katholiek Woer den", waarbij als spreker optrad de be kende radio-pater prof. Otten, uit Huissen, trok veel belangstelling. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld, toen de voor zitter, de heer J. P. v. Breukelen, de bijeen komst opende op de hem eigen wijze, zijn groote vreugde uitte over de overweldigen de opkomst. Pater Otten vertelde op zeer geestige en boeiende wijze over zijn „ervaringen voor de radio". Ervaringen in het beantwoorden van vra gen had spr. reeds veelvuldig, toen hij voor de radio kwam. Uit Amerika is dit vragen- instituut overgekomen en daar had dit zeer veel opgang gemaakt. Uitvoerig schetste spr., hoe zijn loopbaan in 1936 als radio-priester is begonnen. Na de eerste bekendmaking kwamen de brie ven reeds met tientallen binnen En nu is de toestand zoo, dat spr., als hij al die brieven zou moeten beantwoorden en niets anders te doen had den heelen dag, hij nooit klaar zou komen. Het aantal brieven, dat blijft komen, is fabelachtig, ongeveer 60 per dag, hoewel spr. reeds zooveel malen op „kalm aan" aangedrongen had. Verreweg de meeste brieven zijn van niet-katholieken, die hun buitengewone waardeering voor ons vra- gen-instituut uiten. De brieven komen uit Gereformeerde kringen, zoowel als die van de Groote Kerk en enkele malen ook van •odsdienstloozen". Verschillende van deze origineele brieven las spr. voor, die een prachtige waardeering waren voor het werk van Pater Otten. Ook uit de anti-papistische lectuur gaf spr. eenige „schitterende" bloemlezingen, die door hun nonsens niet van humor ont bloot waren. Een en ander boeide de aandacht der alles, wat „des revues" is. Een groote ver was omgeslagen. De voorzitter dankte ten slotte den spre ker, die een uitbundig applaus in ontvangst had te nemen. Deze slotavond was wel een bekroning van de zeven lezingen, die het comité „Katholiek Woerden" in dit seizoen heeft georganiseerd. Moge het volgend jaar deze traditie der winterlezingen weer worden voortgezet. De Brulboei Het R. K. Dubbelmannen- kwartet „De Brulboei", dat getoond heeft te voorzien in een behoefte, heeft reeds in Woerden een groote bekendheid verwor ven. Het was daarom te voorzien, dat de avond die het zou geven in Hotel Neuf, op den eersten verjaardag van Prinses Beatrix, veel volk zou trekken. En deze verwachtingen zijn in het geheel niet teleur gesteld, integendeel! Een volle zaal volgde met groote aan dacht en enthousiasme de opvoering van de revue: „Daar barst de bom", met mede werking van eenige dames. Deze revue, door de Brulboei zelf in elkaar gezet, had alles, dat „des revues" is. Een groote ver scheidenheid van tafereelen, op humoris tische wijze verbonden door de twee con ferenciers, Flip en Jantje Fut, die de aan wezigen vergastten op hun, op vernuftige wijze gevonden origin<Jiteiten. Hoewel het begin eenigszins scheen te haperen (misschien leden eenigen der op tredenden even aan plankenkoorts?) vlot ten de verdere gedeelten zeer goed. Van de vele onderdeelen werd wel het heerlijkste aan muzikaal genot gegeven in de scenes te Volendam en Tyrol, toen het geheele gezelschap in origineele dracht ten tooneele verscheen en de joligste liederen ten gehoore bracht. Natuurlijk sloeg het, in het vorige jaar reeds bekend geworden „Wij willen het kindje zien", weer goed in. En het „echte" kindje kwam ook ten tooneele, in de han den van een jeugdige verpleegster. Natuur lijk werd het door allen ten zeerste bewon derd. De avond, die dubbel en dwars geslaagd was (er was 'n zeer langdurig applaus) werd tenslotte besloten met een vroolijk Oranjebal onder leiding van den heer van Eijk, met medewerking van Bart IJselsteins muziek. Ten bate van de R. K. Jeugdbeweging wordt hedenavond in het Patronaatsgebouw de revue wederom opgevoerd. ZOETE,RWOUDE Crisis-Melk-Centrale (C.M.C.). Gister avond werd in het café van den heer J. M. Roeleven een vergadering belegd door de drie landbou .vorganisaties, de L.T.B., de C.B.T.B. en de Holl. Mij voor Landbouw. Het doel van deze vergadering was een bespreking van verschillende belangrijke aangelegenheden betreffende de C.M.C. De opkomst was zeer groot, bijna alle veehouders alsmede hunne inwonende zonen waren opgekomen, zoodat in het café geen plaatsje meer onbezet was. De vergadering werd geleid door den heer C. van Vliet, voorzitter van het Be stuur van de C.M.C. te Leiden. In het ope ningswoord sprak de voorzitter zijn waar deering uit over de samenwerking en de belangstelling en besprak waarbij het groote nut, dat door deze bijeenkomsten (die ook op andere dorpen zijn gehouden en zullen gehouden worden). De vele za ken, die in den loop van het jaar op het Verkoopbureau worden besproken en die niet altijd van persoonlijk belang maar ook vaak een algemeen belang voor de con sumptiemeikers zijn, kunnen hier bespro ken worden. Als eerste spreker kreeg de heer J. Kortleve, directeur van de C.M.C. te Den Haag (hoofdbureau) het woord. In deze duidelijke, langdurige rede werd de historie van de positie van de consump tie melkleveranciers behandeld, een over zicht, dat de langzame ontwikkeling van het organiseeren van de consumptie melker schetste totdat eindelijk de ordening in handen werd gesteld van de landbouwor ganisaties en de organisaties van den melk handel. Het zou ons te ver voeren deze rede ge-, heel te behandelen temeer omdat de be langhebbenden bijna allen aanwezig waren en ook op andere plaatsen dezelfde rede is gehouden. Zeer interessant was het te vernemen hoe de regeering zich op het huidige standpunt heeft geplaatst omtrent zuivelwaarde, straatprijzen enz. Over de verschillende toeslagen, over de kwaliteitslevering, con trole enz. werden zeer vele mededeelingen gedaan. Ook de te verwachten nieuwe be palingen werden reeds aangekondigd, opdat de bedrijven voor de toekomst reeds reke ning daarmede kunnen houden. Na deze in leiding werden zeer vele vragen gesteld die zeer bevredigend werden beantwoord. Na de pauze werd het woord gevoerd door den heer W. L. Biesheuvel, directeur van het verkoopbureau „Leiden" over de T.B.C.- bestrijding onder het rundvee. Zeer kort en toch goed overzichtelijk werd de h.b.c.-bestrijding onder het rund vee uiteengezet en de daarmede in verband staande premiestelsels, uitkeeringen enz. genoemd. Deze zeer practische inleiding werd met groote aandacht gevolgd en ook de vragen werden door den voorzitter zoo ver mogelijk beantwoord of ter afdoening naar hoogere instanties doorgegeven. Hierna werd ook de levering op de vet gehalten door den voorzitter besproken. De zeer interessante statistiek die door den heer Biesheuvel op het bureau „Leiden" wordt gemaakt en in duidelijke grafieken werd getoond, had ook de groote belang stelling van de vergadering. Ook de nog te verwachten maatregelen in deze richting was den voorzitter een aanleiding goede wenken te geven in welke richting de melkveehouders hun bedrijven moeten sturen. Bemiddeling tot het aankoopen van de stieren, die tot de goede fokrichting kun nen voeren in het belang van de goede melkopbrengst, werd geboden. Wij ont houden ons echter deze namen te noemen. Tijdens de besprekingen bracht de voor zitter waardeering aau de vertegenwoor digers van de aangeslotenen van de C.M.C. te Zoeterwoude, de heer A. C. Paardekoo- per en gaf den raad diens bemiddeling steeds in te roepen als er moeilijkheden zijn. De heer Paardekooper dankte voor deze zeer goede samenwerking en belangstelling en de voorzitter drong er bij de boeren op aan lid te worden vein de standsorganisatie, want anders wordt men geregeerd zonder medezeggenschap. De landbouwers komen al meer ter uitvoering en ordening in han den van de organisaties. De vergadering werd te elf uur geslo ten. Vuilnisauto. De vuilnisauto-kwestie is beslist. De Chevrolet heeft zich gehandhaafd en de levering van het chassis is opge dragen aan de firma Jordaans te Schie dam. De carosserie zal echter geleverd wor den door de carosseriefabriek Chr. B. A. Deckers en Zonen alhier. Met dit al is de levering nu als spoedorder opgedragen en zal binnen een maand de nieuwe auto rij den. Oost- en Westbroekpolder. Gistermor gen werd in het café van den heer L. Dolle een vergadering gehouden van Stemgerech tigde Ingelanden van den Oost- en West- broekpolder. De voorzitter, de heer A. Berg, opende de vergadering en zette het doel van deze bijeenkomst uiteen. Het be stuur heeft reeds lang de noodzaak inge zien van het in voorraad nemen van een bepaalde hoeveelheid stookolie teneinde eenigszins gewaarborgd te zijn het polder gemaal te kunnen blijven drijven als door internationale verwikkelingen de olieaan- voer bemoeilijkt wordt. De steeds grootere verwikkelingen in de buitenlandsche politieke zijn nu een aanleiding geweest tot een be stuursbesluit niet langer meer te aarzelen en de ingelanden voor te stel len: het aankoopen van een tank en het in voorraad nemen van een hoeveel heid olie. Nadat de ingekomen offerde en het mo gelijke ieeningsplan uiteengezet waren, kwamen er verschillende vragen naar vo ren o.a. de mogelijkheid van een uitstel van aflossing van de bestaande leening, die van 28.000.— tot 17.000.is afgelost. Ook werden andere mogelijkheden zon der aankoop besproken. Nadat in beginsel tot de voorgesteld maatregelen met bijna algemeene stemmen was besloten, werd aan het bestuur opgedragen de noodige in formaties in te nemen, bij goed slagen het werk uit te voeren en bij tegenvallers nog eenmaal bijeen te komen tot verdere afwik keling van zaken. OUD-ADE R.K. Middenstandverecniging ,,St. Tho mas Morus". Dinsdagavond vond in de zaal van den heer v. d. Hulst te Oud-Ade, de j aarlij ksche feestavond van de Hanze afd. Hoogmade-Oud-Ade-Rijp we tering plaats, welke een echte gezellige avond is geworden, waarvan met de bescheiden ten dienste staande middelen, is gemaakt wat er van te maken was. Toen om ongeveer half acht de voorzit ter deze feestvergadering opende met de Chr. groet, was het aantal aanwezigen nog niet zoo groot, maar men behoefde zich daar nog niet ongerust over te maken, want laat komen in een vergadering is een der kenmerkende eigenschappen der Hanzele- den en daar zou ook deze avond wel niet van worden afgeweken. In zijn openings woord heette de voorzitter de op tijd ge komen bezoekers van harte welkom, en zei- de dat het eenigszins kleine programma werkelijk geen reden kan zijn om weg te blijven, daar het er desondanks toch wel gezellig naar toe kan gaan. De Feestcom missie stond dit jaar echter voor een moei lijke taak. Volgend jaar zal er n.l. een beetje grootscher feest moeten worden ge vierd, in verband met het vijfjarig bestaan der afdeeling. Hiermede moest rekening gehouden worden ook wat de financien be treft. Zij zijn echter heel goed geslaagd en hij dankte hen voor hun bemoeiingen. Hij wees op de vele acties welke er dit jaar weer in de Hanze zouden worden gevoerd en noemde op de eerste plaats 't te houden triduum dat de eerste Zondag in de Vas ten (26 Febr.) zal plaats vinden, waarvoor naar hij hoopte de belangstelling zeer groot zou zijn. Wij zijn een der eerste afdeelingen die een triduum organiseeren, laat het een buitengewoon succes worden; de andere afdeelingen ten voorbeeld. Ook de Actie voor de Nieuwe Gemeenschap bracht hij onder de aandacht van de leden en vroeg aller aandacht hiervoor. Tenslotte verzocht hij hen, misschien voor de laatste maal het bondslied mede te zingen. Misschien dat we een volgende keer „een andere toon aan slaan" daar men bezig is voor een ander bondslied. Nadat dit ten gehoore was gebracht maakten allen zich het zoo gemakkelijk mogelijk en de vroolijke muziek van den heer Jean van Zijp uit Leiden bracht :r spoedig de goede stemming in. De rondge diende koffie met gebak deden allen, voor al de dames natuurlijk, zich goed smaken. Intusschen was het aantal aanwezigen flink aangegroeid en de zaal was gezellig vol, toen onder applaus ook de zeereerw. heer De Raad der gemeente Hazerswoude kwam Woensdagmiddag 2 uur in openbare vergadering bijeen onder leiding van den voorzitter den heer A. Warnaar, Aanwezig alle leden. Na opening met gebed sprak de voorzitter een Nieuwjaarsrede uit, wel ke door wethouder C. A. van Dam werd beantwoord. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen die worden goedgekeurd en vastgesteld. Hierop worden de leden voor de ver schillende stembureaux benoemd. Hierop komt in behandeling een voor stel van B. en W. tot wijziging van de be grooting 1938, en begrooting 1939. Voor de Woningbotfwvereeniging zal een bedrag moeten worden geleend ten bedrage van 25.410, en voor de bouw van een Hervorm de school een bedrag van f 24.195. Tegen een rente van 2% procent. Kan dit bedrag voor de bouwvereeniging voor 40 jaren, en voor de schoolbouw voor 50 jaren wor den verkregen, met ingang van 1 April a.s. B. en W. zijn echter van oordeel, dat het beter is hierop nog niet in te gaan, door de tijden en koersen zeer veranderlijk zijn en het bedrag per 1 April nog niet noodig is, daar de werken nog moeten worden uit gevoerd; zij stellen voor nog een afwach tende houding in deze aan te nemen. Na breedvoerige bespreking wordt besloten met algemeene stemmen conform het voor stel van B. en W. De nieuwe Herv. School. Hierop stellen B. en W. voor over te gaan tot overdracht aan den Kerktraad van de Ned. Hervormde Kerk van den be- noodigden grond voor den bouw van een bijzondere school en den aanleg van een speelplaats, Voor den bouw daarvan zal noodig zijn 1200 M2, en B. en W. stellen voor een be drag van ƒ3.— per M2 te laten betalen. Na eenige bespreking met algemeenstem- men aangenomen. Inzake een verzoek om vermindering van den aanslag in de weg- belasting door den heer v. d. Ploeg, om re den de woning geruimen tijd onbewoond is geweest, stellen B. en W. hierop voor- loopig niet in te gaan, daar de woning nog geen jaar in het bezit van den tegenwoor dige eigenaar is geweest en dit per Juni het geval zal zijn, waarop, indien de wo ning dan nog onbewoond zou zijn, het ver- Pastoor Lips, Geest. Adviseur der afdee ling, arriveerde. Na zich even met het be stuur te hebben onderhouden, stak Z.Eerw. dadelijk van wal om zooals het program ma vermeldde, een feestrede te houden. Alvorens hiermede aan te vangen sprak spr. eerst enkele woorden over het a.s. tri duum, dat een succes kan en dus moet wor den. De Vastenavond is dan voorbij en het tot nu toe bestaande bezoekers-record dat in het bezit is van een afdeeling van 44 leden met gemiddeld 36 bezoekers aan de oefeningen, moet worden verbeterd en op naam van onze afdeeling komen. Spr. feli citeerde het bestuur dat er zoo gauw bij is geweest om een triduum in de afdeeling te organiseeren. Op de tweede plaats sprak de Geestel. Adviseur een opwekkend woordje voor „Santos" de instelling voor de verpleging van tuberculeuse middenstanders. Het af- deelingsbestuur alhier had gedacht bij alle leden rond te gaan en te vragen wat zij jaarlijks voor dit mooie doel willen afstaan. En het bestuur vertrouwt dat allen, doch vooral de niet-bezoekers der vergaderingen eens flink in den beurs zullen tasten want in tijd van nood komen ook zij, die eigenlijk nooit iets hebben bijgedragen, aankloppen of er niet kan geholpen worden. En het is toch vast dat in zoo'n geval grager wordt gegeven, indien ook het lid steeds zijn uiter ste best heeft gedaan - in het belang der anderen. Hierna kwam de eigenlijke feestrede, waarvoor door den gewijden spr. als tekst was gekozen: Kennen doet Gij, Heer, le wegen van het Leven. Het leven, het groote probleem, over de strekking waarvan mil lioenen menschen zich aftobben. Waar dient dat leven voor? Deze menschen kennen niet het bovennatuurlijk leven en het eeuwige loon dat ons na doorworsteling van het aardsche tranendal wacht hierboven. Dit leven kennen wij wel. God heeft ons den weg gewezen. Wij hebben 'n dubbel leven, 'n natuurlijk leven en 'n geestelijk leven. Het eerste eindigt i" het graf, maar het laatste is eeuwig. Tegelijk met de ontwik keling van ons natuurlijk leven ontwikkelt zich ook ons geestelijk leven door de H.H. Sacramenten. Door dit leven toont God ons den weg, geeft ons kracht om de tegensla gen te beschouwen als loutering voor onze fouten. Ook Christus zelf heeft 'n natuur lijk leven aangenomen en in 't geestelijke leven kraoht gevonden ons op 't schand hout des kruises te verlossen. Wij moeten God dankbaar zijn voor dit dubbele leven, maar hierdoor is onze verantwoording ook zooveel grooter. Wij mogen het ontvangen talent niet verbergen in onze binnenkamers maar het vrij laten uitstralen. Het is onze taak om 'n voorbeeld te zijn voor onze medemenschen in berusting en liefde; wij moeten een licht zijn voor alle heidenen, ook voor de moderne heidenen. De Nieuwe Gemeenschap zal onze juiste taak in de Mij. wijzen. Wanneer wij deze kennen, zullen wij ten volle beseffen dat dit leven niets is in vergelijking met het loon. Laten we doen wat de Paus van ons vraagt, overal en in alle omstandigheden ons katholiek leven naar buiten uitdragen, tot welzijn van ons zelf, onze zaken en de Maatschap pij. Met groote aandacht werd deze zeer mooie rede aangehoord en een dankbaar applaus gaf blijk van de waardeering der aanwezigen voor het gesprokene. Nog in de zoek andermaal kan wodren ingezonden. De Raad kon zich hiermede vereen igen. Hierop volgt eenige mededeeling door den voorzitter inzake de weg naar en door het Rietveld. Voor de werkzaamheden en aanleg van dit werk dat in werkverschaffing zal kun nen worden uitgevoerd zal van'het Werk fonds een bedrag van 35.000 tegen 2 procent kunnen worden geleend, af te los sen in 40 jaren. Met een bedrag aan rente van 1400 en 600 aan onderhoudskosten, zou dit voor de gemeente een bedrag van 2.000 per jaar beteekenen. Met belanghebbenden bij deze weg in het Rietveld is door B. en W. een conferen tie gehouden, met het resultaat, dat na ge meenschappelijk overleg voor belangheb benden, een schrijven door B. en W. is ont vangen waarbij werd medegedeeld dat ge durende 10 jaren door hen jaarlijksch een bedrag van 200 zou worden bijgedragen. De weg dooi' het Aangezien de aanleg van den weg een prachtig object voor werkverschaffing zou zijn, en de benoodigde som tegen een zeer matige rente zou zijn tebekomen, zou het ten zeerste gewenscht zijn dat het werk kon worden uitgevoerd. Noodig zal echter zijn, dat belangheb benden zich ernstig beraden of niet meer dan genoemde som kan worden bijgedra gen, wat de kans van uitvoering zeer zou beïnvloeden. Bij de gehouden bespreking, waaraan bijna alle leden deelnamen, bleek dat allen in de veronderstelling leefden, dat belanghebbenden het genoemde be drag zullen verhoogen, en het kosteloos afsiaan van den benoodigden grond door de eigenaars vast moet staan. Nadat door den voorzitter deze zaak nog breedvoerig was besproken, werd besloten voorloopig nog een afwachtende houding aan te nemen, in de vaste overtuiging, dat belanghebben den hun standpunt zullen herzien. Bij de gehouden rondvraag vestigt de heer Scheel de aandacht van B. en W. op de verhooging van steun, die in omliggende gemeenten aan werkloozen wordt uitge keerd, en vraagt of dit ook in onze ge meente mogelijk zou zijn? Hieromtrent zullen informaties worden ingewonnen door den voorzitter. Hierop sluiting der vergadering. stemming werd direct hierna het „Room- •sche Blijdschap" gezongen, waarna weer tot het vroolijke gedeelte werd overgegaan. Op de prettige en populaire muziek en lied jes zong en deinde de geheele zaal naar hartelust. Temidden van deze vroolijkheid: werd even de aandacht gevraagd voor onze zieke mede-middenstanders, die ook graag mee zouden „deinen", maar door zwakte hiertoe niet in staat zijn. En de opbrengst van de gehouden collecte, 11.20, getuigde, dat allen zich hiervan bewust waren en hun medeleven toonden. Hiervoor aan allen hartelijk dank. Steeds was er weer iets anders, groote worsten, 'n tulband e.d. wer den aan den man gebracht en de stemming was en bleef opperbest. Aan alles komt echter 'n einde en zoo moest tenslotte ook hieraan een einde komen. Hartelijk dankte de voorzitter al len voor de medewerking tot het prachtige verloop van dezen avond. Hij hoopte hen allen volgend jaar weei te kunnen begroe ten op de lustrumviering maar eerst moest er gewerkt worden en het eerste werk is het triduum. Dus allen weer bij elkaar op het triduum. Dit moet ook 'n feest, 'n gees telijk feest worden. Zooals de vergadering ook was geopend, werd hij ook weer gesloten met den Chr. groet en behoorde deze mooie avond weer tot het verleden. Uitvoering „Door Vriendschap Saamge- gebracht". De R.K. Tooneelclub „Door Vriendschap Saamgcbracht" zal op Woens dag 8 Februari een Vastenavond-uitvoering geven in de zaal van café v. d. Hulst. Op gevoerd wordt het blijspel in drie bedrij ven: „De Groote Onbekende". Een stuk, adt ongetwijfeld de lachlust zal opwekken. De avond zal voorts nog gevuld worden met 2 komische een-acters. Voorziet u vroegtijdig van kaarten, welke verkrijg baar zijn bij de spelers en 's avonds aan de zaal. Aanvang 7.15 uur. Mevr. C. M. baronesse van Tuyll van Serooskerken, geboren jkvr. Boreel, die benoemd is tot grootmeesteres van H. M. de Koningin

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12