De Venen opnieuw teleurgesteld RIJNSTREEK WOENSDAG 1 FEBRUARI 1939 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Ditmaal onder presidium van wethou der E. L. de Witt, loco-burgemeester, kwam de Raad dezer gemeente gisteren middag te half vier in openbare vergade ring bijeen. De voorz. opende met gebed, waarna hij mededeeling deed van de ver hindering van den burgemeester, wiens schoonvader dezer dagen is overleden, met welk verlies de raad, bij monde van den voorz. zijn hartelijke deelneming be tuigde. Voorts memoreerde spr. met instem ming der vergadering den eersten ver jaardag van Prinses Beatrix, gepaard gaande met woorden van gelukwensch tot de leden van het Koninklijk Huis. Aangezien dit de eerste raadsvergade ring van het nieuwe jaar was, wenschte spr. tenslotte den leden allen Gods besten zegen toe over hunne werkzaamheden in 1939. Als oudste lid in jaren dankte de heer Alkemade in welgekozen bewoordingen den voorz., onder wederkeerige aanbie ding van 's raads beste wenschen aan B. en W. voor het nieuwe jaar. Spr. roerde terloops enkele belangrijke vraagstukken onzer gemeente aan, die ook in het nieuwe jaar de volle aandacht van het gemeente bestuur zullen vragen, o.a. de rioolwater zuivering, de exploitatie van de duingron- den ten noorden van den vuurtoren, als mede de vele beslommeringen rondom de in onze gemeente nog altijd groote werk loosheid en de armenzorg. Over deze en andere zaken riep spr., naast veel lust en ambitie het dagelij ksch bestuur toe wen schen, Gods zegen af. Spr. hoopte ten slotte, dat ook in dit jaar dezelfde goede verstandhouding onder de leden van den raad onderling moge bestendigd blijven, zooals zulks ook in het verleden steeds tot uitdrukking is gekomen, zoodat alle za ken met een blij optimisme en een groot Godsvertrouwen kunnen worden afge handeld. Onder de mededeelingen bevond zich ook de goedkeuring van Ged. Staten tot vaststelling van het uitbreidingsplan, be houdens ten aanzien van enkele percee- len, waarvoor dit college hun goedkeu ring had onthouden. De heer Vogelaar betreurde het, dat B. en W. den termijn, waarbinnen de raad tegen de niet gced- keuring der.enkele onderdeelen (welke termijn gesteld is op één maand) bij de Kroon in beroep kunnen komen, hadden laten verloopen zonder den raad in de ge legenheid te stellen beroep aan te teeke nen. Voorts hoopte spr., dat deze geheele zaak voor September van dit jaar in kan nen en kruiken is, opdat de raad in zijn oude samenstelling alles nog kan afhan delen, hetgeen door den voorz. werd toe gezegd. Hamerstukken. Een ingekomen schrijven van het hoofd der openbare school, houdende mededee ling, dat de bewuste 250.als vrijwil lige bijdrage van de oudercommissie in de salarieering van de kweekeling, bijeen waren, werd voor kennisgeving aangeno men. De notulen der November-vergade- ring werden onveranderd vastgesteld. De begrooting voor het weeshuis werd goed gekeurd en tot toekenning van weesgel- den over 1939 werd besloten, waarbij de heer Caspers een woord van dank bracht aan de weeshuismeesters voor de verlen ging van weesgelden in een tweetal ge vallen, die wegens het bereiken van den vereischten leeftijd feitelijk reeds waren beëindigd. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school werd benoemd de heer G. Crama, thans reeds kweekeling aan die school, en wel met 12 stemmen, terwijl 1 stem werd uitgebracht op candidaat no. 2 en 2 stem men op no. 3. Bouwregelingen. Aangezien de Rembrandtweg nog niet aan het profiel, vastgesteld bij het uitbrei dingsplan, beantwoordde, moesten, alvo rens bouwvergunningen aldaar kunnen worden afgegeven, reconstructiekosten be taald worden. Voor het gedeelte Oude ZeewegBeethoven weg zijn deze nu be paald op 34.per strekkenden meter, of 17.aan iedere zijde, en voor het gedeelte BeethovenwegKon. Astrid Bou levard op 30.per strekkende meter of 15.aan iedere zijde. Toekomstige bou wers aan dien weg weten dus nu, waar aan zij zich te houden hebben. Met de bouwregelingen aan den Boe- renburgerweg en den St. Jeroensweg en de aan te leggen straat daartusschen, waarover wij reeds eerder schreven, ver liep het minder vlot. Dit werd veroorzaakt door het feit, dat dit plan verband hield met het hoekperceel St. JeroenswegBoe- renburgerweg. De N.V. Bouw- en Exploi tatie Mij. „Noordwijk", die medewerking verzocht had voor den aanleg van het stratenplan St. JeroenswegBoerenbur- gerweg, had ook medewerking gevraagd om tegelijkertijd dezen hoek te verbete ren. Daartoe zouden de beide schuren, staande op dezen hoek, door aanvraagster moeten worden opgeknapt, terwijl de voor straatverbreeding benoodigde strooken grond, gratis aan de gemeente in eigen dom moeten worden overgedragen. Uit de discussiën tusschen de heeren Liefferink, van der Wiel en wethouder Mei: er bleek evenwel, dat het nog niet geheel vast stond, dat de eigenaar van dien hoek, of beter gezegd: van die „punt", aan een en ander zoo maar voetstoots zijn medewer king zou verleenen. Op voorstel van den heer van der Wiel werd deze zaak dan ook eerst nog eens even naar de besloten zitting verwezen. Om het verband niet te verbreken, deejen wij nu reedmede, dat na de besloten zitting deze kwestie op nieuw in de openbare vergadering aan de orde werd gesteld. Wederom op voorstel van den heer van der Wiel werd toen z. h. st. besloten om dit geheele agendapunt aan te houden, om derhalve aan voor noemde bouwmaatschappij nog geen me dewerking te verleenen, alvorens een ge deelte van dit bewuste „punt" aan de ge meente voor straatverbreeding door den eigenaar gratis wordt afgestaan. Met be langstelling moge het verloop der verdere onderhandelingen worden tegemoet ge zien, want als deze tot een goed einde worden gebracht, komt niet alleen een fraaie verkeersverbetering op dien hoek tot stand, maar wordt in de toekomst ook in een groote behoefte aan den bouw van een groot aantal arbeiderswoningen aan die twee wegen voorzien. Restanten. Het resteerende gedeelte der agenda nam niet veel tijd in beslag. Het crediet voor de inenting der schoolkinderen te gen diphterie ad 440.(waarvan de helft van het Rijk terugkomt) werd z. h. st. verleend, onder de toezegging van den voorz. aan den heer Bulk, dat geen pres sie op de deelname aan de inenting zal, noch kan, worden uitgeoefend. Laatstge noemde spreker doelde hier op ouders, die principieele bezwaren tegen de inen ting hunner kinderen zouden hebben. Bin nenkort krijgen de ouders van alle school gaande kinderen een briefje met de vraag of zij tot de inenting hunner kinderen willen overgaan. Aan de diverse schoolbesturen werden de gebruikelijke voorschotten op de z.g. BODEGRAVEN Personalia. Dinsdag slaagde de heer J. M. Phauth te Delft voor het examen scheikundig ingenieur. HAZERSWOUDE ZILVEREN JUBILEUM VELDWACHTER A. PLAISIER. Vele geschenken. Hedenmorgen 11 uur had ten Raadhui- ze de huldiging plaats van den veldwach ter A. Plaisier bij gelegenheid van zijn 25- jarig ambtsjubileum bij de gemeente-poli- tie. Tegenwoordig waren burgemeester en wethouders en de gemeente-secretaris, te vens een groot aantal Rijk-s en Gemeente veldwachters. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer C. v. d. Werf, uit Vlaardinger- Ambacht, voorzitter van den Bond van Ge meente-veldwachter in Zuid-Holland. Burgemeester Warnaar wenschte den ju bilaris geluk namens het gemeentebestuur en bood een bloemenmand aan. De gemeente-secretaris sprak namens het gemeente-personeel en bood een haard- fauteuil aan. De brigade-commandant der Rijksveld- wacht, de heer C. Stuffers, te Alphen aan den Rijn, bood namens collega's een elec- trische kachel aan. Namens de burgerij werd de heer Plai sier tegesproken door den heer L. Jacobs, die uit naam der ingezetenen een gouden horloge ten geschenke gaf. De voorzitter der Hengelaarsvereeniging uit Den Haag offreerde den jubilaris een schemerlanmp. Vervolgens sprak de secretaris van den kring Pijnacker, de heer Korsten uit Schip luiden, namens collega's van dezen kring en reikte den Jubilaris een zilveren pot lood over. De Burgemeester reikte o.a. het dienst- kruis voor trouwen dienst aan den Jubi laris uit. Aanwezig waren nog bestuursleden van de vereeniging var Gemeente-veldwachters o.a. de heeren H. de Lange, Moordrecht, penningmeester, J. Timmermans, Bent huizen en M. Witvliet, Leimuiden. De heer Plaisier dankte allen voor de hem gebrachte hulde en voor de mooie ca- deaux, inzondereheid voor het hem door de burgerij aangeboden geschenk. Tooneelavond „Ontwikkeling en Vreugd" Gisteravond hield de R.K. vereeniging „Ontwikkeling en Vreugd" haar eerste uitvoering. Evenals altijd mocht deze uit voering zich in een bijzonder groote be langstelling van de zijde der parochianen vei heugen. Precies zeven uur opende de voorzitter, de heer J. J. v. Vliet, de bij eenkomst en sprak zijn vreugde uit over de flinke opkomst. Opgevoerd werd „Ver zegelde lippen", spel in 5 bedrijven door J. J. Sluijteïs. Hierna volgde een zeer vermakelijk spel „Tip, Top en Co." door C. J. Staes. De tooneellisten hebben ook dit jaar weder hun beste beentje voorge zet. Zoowel in het eerste als in het tweede spel, werd keurig gespeeld. „Ontwikkeling en Vreugd" heeft in haar midden be proefde krachten, die de tooneelspeelkunst goed verstaan. Het beste bewijs dat goed werk geleverd wordt, is wel, dat na een veeljarig bestaan, steeds de animo onder de katholieken voor „Ontwikkeling en Vreugd" zeer levendig blijft. LEIDERDORP Werkloosheid. Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling staan ongeschreven 103 werkloozen, waarvan 30 steun trekken. Geboren: Janny d. v. G. v. d. Pol en Chr. v. d. Pol. Overleden: Cornelia Hopman, 67 j. wed. v. S. P. v. d. Stoel. UE LEIDSCHE COURANT exploitatievergoeding over 1939 toege kend, berekend naar 13.26 per leerling voor de lagere school en 20.— voor de u.l.o.-school. Voorts werden nog eenige ontheffingen van schoolgeld verleend, ter wijl een tweetal reclames tegen den aan slag in de rioolbelasting werden afgewe zen. Bij de rondvraag herinnerde de heer van Eeden eraan, dat in de vorige raads vergadering de stemmen over de al of niet uitbreiding van het politiecorps had den gestaakt en vroeg spr. wat er nu ge beuren moest, aangezien het reglement van orde op dat punt niet duidelijk was. De voorz. antwoordde, dat volgens de ge meentewet bij staken van stemmen het nemen van een besluit tot een volgende vergadering wordt uitgesteld, dat dus niet wil zeggen tot de eerstvolgende vergade ring. „Met de wet in de hand komt men door het gansche land", dachten wij op dat moment, zulks met een kleine variant op het bekende spreekwoord van de hoed. De heer van Eeden liet het daar echter niet bij zitten, zeide dat een volgende vergadering wel met „St. Juttemis" kon zijn en bepleitte verduidelijking van het reglement van orde op dat punt, welk re glement in deze de gemeentewet moet aanvullen. De voorz. zeide overweging toe, daaraan de geruststellende verzeke ring toevoegend, dat de bekende stemming zeer zeker niet op de lange baan gescho ven zal worden, maar dat dit punt niet op de agenda is gebracht wegens afwezigheid van den burgemeester. Toen volgde besloten zitting. NIEUWVEEN KATH. ZANGVEREENIGING OPGERICHT. Gisterenavond is in hotel Schreuder eer bijeenkomst gehouden om te trachten tot oprichting te komen van een Katho lieke Zang vereeniging. De pastoor, die op verzoek het zakelijke gedeelte behandelde, gaf in het kort een uiteenzetting van de plannen. De oproep was gedaan om een aantal liefhebbers bijeen te brengen, die zich voorstellen de schoone kunst der muziek te beoefenen. Het moet volgens spr. niet de opzet of het hoofddoel zijn naar buiten op te tre den en uitvoeringen te geven. Indien men dit als hoofdzaak zal beschouwen, zal men veel teleurstelling ondervinden. De bedoeling is, dat zij die gaarne mu- siceeren, bij elkander komen om te oefe nen en daarin genoegen hebben met elkaar. De leden moeten zich bekwamen en dit als ideaal stellen. Wanneer zij, die lid zullen worden, zich deze idealen voor oogen stellen, kan een zangvereeniging worden samengesteld, die u zelve genoegen geeft en soms ook anderen, maar dit laatste moet bijzaak zijn. Tijdens de bijeenkomst hebben zich 20 leden opgegeven. Op een zeer binnenkort te houden vergadering zal een bestuur gekozen worden. Deze bijeenkomst werd hierna met den chr. groet gesloten. Door het gemengd dubbel kwartet wer den ten slotte nog enkele zangnummertjes gegeven. Zij, die lid wenschen te worden, kun nen zich opgeven bij den heer G. Speet. NIEUWERBRUG Juffrouw Snip en juffrouw Snap komen op visite, In de gehouden vergadering van de Oranjever. „Prinses Juliana" deelde de voorz. bij het punt: bespreking feesten, mede, dat het bestuur beslag heeft weten te leggen op de revue van René Sleeswijk, of beter bekend de revue van juffrouw Snip en juffrouw Snap. Dit gezelschap, wat door de radio zulk een groote bekendheid en vermaardheid heeft weten te verwerven, zal op een dag in de maand Augustus van dit jaar naar Nieuwerbrug komen om daar in een groote tent welke aldaar zal worden opgeslagen en waarin circa 2000 zitplaat sen zullen zijn, het geheele repertoire, wat ook in de groote plaatsen wordt vertoond, te geven. Het geheele gezelschap, benevens or kest e.d., totaal circa 40 personen, zal hierbij optreden. Deze mededeeling werd door de leden met instemming begroet en de goedkeuring aan dit besluit van het bestuur gehecht. Tevens werd besloten, dat aan de leden 2 vrijkaar ten zullen worden verstrekt, welke echter strikt persoonlijk zijn.. Voor deze mededee ling had de penningmeester zijn financieel verslag laten hooren, welke een nadeelig saldo te zien gaf van 105.18. De ontvang sten in het afgeloopen jaar bedroegen 1241.73 tegen een uitgave van 1346.91 De rekening werd door de vergadering z.h. st. goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden P. Breedijk en D. Verwey met groote meerderheid van stem men herkozen, terwijl in de vacature, ont staan door het bedanken van den heer D. v. d. Steen, werd voorzien door de benoe ming van den heer G. Kortekaas. Na nog een gratis verloting werd deze ge animeerde vergadering gesloten. OUDE-WETERING Industrie. Gisteren had in het Pavil joen „De Brasem" alhier de feestelijke her denking plaats van het 12% jarig bestaan van de N.V. Fed. Krachtvoederfabrieken Muskator, onder Directie van Ir. A. O. Rijsdijk. De Directie had in dit feit aan leiding gevonden om de vertegenwoordi gers uit alle deelen van land aan een lunch te verzamelen. Ook de Burgemeester van Waar moet 't heen? Men schrijft ons uit Ter Aar: Bij het afkomen van de voorschot- uitkeering, gisteravond gemeld, moet wederom geconstateerd worden, dat er nog niet in het minst rekening is ge houden met de nijpende nood in de Veenstreek, want wij zien dat de toe slag op doperwten bizonder de laat ste periode belachelijk is. Eveneens die op het hoofdproduct snijboonen, terwijl over peulen niet eens ge dacht is. Dit is een groote teleurstelling. Immers, naast de actie welke de organisaties heb ben ontwikkeld voor „Misoogst", zijn er toch ook pogingen in het werk gesteld om de heeren in Den Haag erop te wij zen, dat het vigeerende systeem van lande lijke richt- en middenprijzen funest is voor onze producten. Wij zien hier, helaas, nog geen resultaat. Werkelijk, als wij na gaan hoe krachtig maar waardig, onze tuinders hun bittere ncod hebben geklaagd en dan afgaan op het bereikte succes nihil zal hun toch wel den moed gaan ontzinken en zullen zij weinig hoop koes teren over den nog sleepende actie van mis-oogst. Als nu 'de organisaties plus onze Ka merleden niets kunnen klaar spelen, waar moet het dan heen? Het vertrouwen van de tuinders in hun voormannen zal niet alleen worden geschokt, maar zelfs weg genomen worden. Wij vragen ons af, hoe het mogelijk is, dat de bevoegde instan ties, die een uitgebreid cijfermateriaal hebben ontvangen van de veilingen, een dergelijke uitkeering kunnen doen. Welke weg moet thans bewandeld worden om de geheele Veenstreek, die steeds dieper valt, te redden? Alkemade, Mr. J. W. Peek, alsmede de Ge meente-secretaris, de heer W. A. van Har- teveld bevonden zich onder de genoodig- den. Oranje-Vereeniging. Bij gelegenheid van den eerste verjaardag van onze Prin ses Beatrix organiseert de Oranje-Vereeni ging Prins Bernhardf Vrijdag 3 Februari a.s. in Paviljoen „De Brasem" een volks zangavond onder leiding van den heer Jan van de Rovaart. Met het oog op het succes vol verloop van den vorigen zangavond wordt wederom op een groote belangstel ling van de leden en van overige belang stellenden gerekend. ROELOFARENDSVEEN Tuinbouwcultureele Films. Door het initiatief van de plaatselijke af deeling van den L.T.B. is gisteravond in de St. Pancra- tiuszaal een zeer intereressante en leerzame film-avond gehouden. Het is daarom een verheugend feit, dat de zaal uitstekend was bezet zoowel door jongeren als ouderen. Deze avond was tevens de slotbijeenkomst der volwassen cursisten, terwijl ook de jonge leerlingen van de algemeene tuin- bouwcursus aanwezig waren. De heer Jac de Jong G.zn. verwelkomde bij de opening allen, in het bijzonder den Rijkstuinbouwconsulent Ir. G. W. van der Helm, de heer Raadjes, het bestuur en de directie van de veiling als mede de beide onderwijzers, de heer A. J. Zwartelé en de heer de Jong uit Leiden. De heer A. J. Zwartelé hield vervolgens een korte toespraak tot zijn volwassen leerlingen der afgeloopen wintercursus. Spr. was prettig gestemd om de toenemen de belangstelling voor het vakonderwijs en roemde de goede verstandhouding onder ling, waardoor de thans beëindigde cursus in aangename herinnering zou blijven. Een der cursisten, de heer L. Kerkvliet, dankte de leermeester, het bestuur der L. T.B. en verder allen, die op eenigerlei wijze hebben medegewerkt om de cursus tot stand te helpen brengen. Het is gebleken, aldus spr., dat de heer Zwartelé een groo te liefde heeft voor het tuinbouwvak en de theorie ervan. Dit tracht hij ook steeds op z'n leerlingen over te brengen. Als blijk van waardeering werd een geschenk over handigd. De heer Jac. de Jong Gzn. wees vervol gens op de erkentelijke woorden, door een der cursisten gesproken en hoopte, dat zij zooveel indruk zouden maken, dat de vol gende winter een nog grooter aantal leer lingen zich zou melden. Ir. G. W. van der Helm, Rijkstuinbouw consulent, richtte zich in een korte toe spraak tot de L.T.B.-ers. De tuinbouw, al dus spr., is vooral tegenwoordig in het tee- ken der ontwikkeling. Zij moet vooruit, want ook het buitenland, met name Dene marken en Duitschland, streeft met rasse schreden voorwaarts. Mogen de cursisten veel profijt hebben van de opgenomen kennis. De consulent richtte zich vooral ook tot de ouders, dat zij hun jongens toch aan zetten om de tuinbouw-avondcursussen te volgen. In de toekomst wordt het zoo, dat alleen zij, die de tuinbouw-avondcursus sen met goed gevolg bijwoonden, naar de cursus van volwassenen kunnen komen. De regeering, welke thans zooveel doet voor het tuinbou wonder wijs, zal eenmaal met recht haar eischen kunnen stellen. De heer v. d. Helm merkte voorts op, dat sedert DERDE BLAD - PAG. 12 vroeger de behoefte aan meststoffen is toe genomen. Maar ook de wetenschap ging vooruit, en deze gaf een definitief ant woord, dat ook door toevoeging van kunst matige meststoffen de planten kunnen groeien. Het gaat er om in welke vorm, hoeveelheid en verhouding de kunstmest moet worden toegedeeld. Grondonderzoek is dan ook allernoodzakelijkst om de juiste waarden te kunnen bepalen. Hierna werd de film gedraaid, welke door de A.S.F.-fabrieken is vervaardigd in de proeftuin „Z.H. Glasdistrict". De heer Raadjes gaf hierbij op geroutineerde wijze toelichtende aanwijzingen. Benevens de vakkundige waarde van deze film is ook de zeer mooie kleuropname te roemen. TER AAR „Arti et Religioni". Voor den jaar- lijkschen feestavond van de R.K. Muziek- vereeniging „Arti et Religioni" bestond we derom een massale belangstelling, ja zelfs zoo, dat toen de voorz., de heer C. Volge- ring, ruim zeven uur de bijeenkomst open de, het Parochiehuis tot in alle hoeken be zet was. Dus moeten er over de vier hon derd personen de controle gepasseerd zijn. Onder dit groot aantal bezoekers bevonden zich o.m. de pastoor met beide kapelaans, burgemeester Hogenboom, de burgemees ters van Nieuwkoop en Zevenhoven, de eere-voorz. L. Wassenburg, eereleden en donateurs. Na een kort openingswoord volgde een kleine toelichting op het programma en dan trad terstond de fanfare, met haar glimmend opgepoetste instrumenten, on der leiding van den directeur, den heer C. van Dam, voor het voetlicht en bracht ten gehoore: „Aan U, o Koning der eeuwen", een marsch, getiteld: „Death or Glory", een fantasie van Preckher, mei als slot nummer „Le trouvère", een potpourri op de Opera van Verdi. Wanneer een wijle is gepauzeerd tot het gereed maken van het tooneel, krijgen wij de clou van den avond, n.l. het optreden van de Vereenigde Haagsche Spelers, met „Rond 'n half millioen", een ernstig spel in drie bedrijven, van Jac. Ballings, regie J. van der Linden. Wat hebben wij opnieuw genoten van dit spel, een lust om het te aanschouwen. Een korte beschrijving van het stuk te geven, is, dunkt ons, onnoodig, daar dit van an dere zijde wel eens is geschied. Er zit een mooie strekking in. Mocht er gekozen wor den tusschen de hier opgevoerde spelen, zou toch „de Rare" aan de spits staan. Na ieder bedrijf hadden de spelers een spon taan applaus in ontv,angst te nemen, dat bij het laatste optreden aangroeide tot een ovatie. Van het klassiek ensemble, onder directie van den heer C. Volgering, mocht de Hym ne van F. Silcher zeker een aandachtig ge hoor vinden, terwijl tot slot het complete gezelschap een drietal nummers uitvoerde, waarvan het laatste een wals van Jacobs. Vermelden wij nog, dat de heer C. van Dam afwisseling bracht in de pauze, door het geven van piano-muziek. Half twaalf volgde sluiting met een opwekking van den voorzitter, steeds de vereeniging moreel en financieel te blijven steunen. Het was een genotvolle avond! WOERDEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 3 Februari, des namiddags 7 uur ten Stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aan koop grond Singel. 3. Verbouw hofstede, enz. 4. a. Benoeming leden commissie toe zicht arbeidsbemiddeling: b. benoeming voorzitter idem; c. benoeming lid com missie toezicht op het L. O. 5. Conversie van geldleeningen. ZOETERWOUDE „Veefonds Zoeterwoude". Gisteravond hield het „Veefonds" onder voorzitterschap van den heer Adr. v. Leeuwen de jaarver gadering. Na de opening en de lezing van de notulen werd door den secretaris, den heer J W. van Leeuwen, het jaarverslag uitge bracht. Het ledental blijft zich op 100 hand haven; het jaar 1938 is voor het fonds zeer voordeelig geweest. Er waren 444 koeien, 11 stieren en 21 kalveren verzekerd, waarbij 216 afkeuringen vielen, waarvan 5 geheele afkeuringen. Dit groote aantal afkeuringen is o.m. hieruit te verklaren, dat de levers van de koeien voor ongeveer 80 pet. wor den afgekeurd. Het fonds kon de premie met 0.50 ver lagen, waardoor concurreerend kon worden opgetreden. Het financieel verslag gaf aan ontvang sten 2376.87, uitgaven 2032.65, winst 344.22. De schuld aan de Boerenleenbank is daardoor van 496.87 verl. tot 139.30. Bij de mededeelingen werd bekend ge maakt, dat de afgevaardigde er in toege stemd had gedurende dé drie warme zo mermaanden 5 voor het z.g. klierenlich- ten te vergoeden. De aftredende bestuurs leden G. Belt en F. J. Parlevliet werden herkozen. Bij de ronddraag maakte de heer W. M. v. d. Salm bezwaar tegen het verschil van premie op de Rotterdamsche en Leidsche markt. Spr. noemt dit systeem funest voor de Leidsche veemarkt. Waar de speculatieve fondsen dezelfde gedragslijn volgen, meent het bestuur hier in geen verandering te kunnen brengen. ZEVENHOVEN Bouwvergunning. Aan den heer L. Schellingerhout is door het gemeentebe stuur vergunning verleend tot verbouw van het voormalig' café-Erkelens tot vier arbeiderswoningen. Personalia. Met ingang van heden is tot volontair ter gemeente-secretarie aan gesteld de heer Olijhoek, wonende te Am stelveen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12