li G.F. MEERPOEL AGENDA ZATERDAG 28 JANUARI 1939 DE LE'PSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 1 2.5Ü per kwartaaL BU onze agenten /O cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: SO cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? TEMPERATUUR OM HET VRIESPUNT. De Bill seint: Verwachting; Voor het geheele land: Temperatuur om bet vriespunt, geen neerslag van beteeke- nis, zwaar bewolkt tot betrokken, matige tijdelijke krachtige Noord-Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken, O. N. N. matige wind, 3 gr. C. Vlissingen: betrokken N. O. zwakke wind, 2 gr. C. De Bilt: betrokken, N. O. zwakke wind 2 gr. C. Groningen: natte sneeuwbuien, N. O. matige wind 2 gr. C. Maastricht: Nevel, N. N. O. zwakke wind 2 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het gebied van hooge luchtdruk bezui den IJsland op den Atlantischen Oceaan hield stand, doch de-kern verplaatste zich ;ets 'naar het Zuiden. In Noord-Scandina- vië is de hooge luchtdruk geheel verdwe nen onder invloed van een uit de Poolzee gekoqmen depressie. Een restant van hoo ge luchtdruk ligt nog over Zuid-Scandi- r.avië. De depressie welke gisteren over Midden-Europa lag, trok Oostwaarts en vulde zich gedeeltelijk op. Het centrum iag hedenmorgen in de omgeving van de Zwarte Zee. Voor de kust van Portugal kwam gisteren een nieuwe depressie tot ontwikkeling, welke in den nacht nog aanmerkelijk dieper tot ontwikkeling, welke in den nacht nog aanmerkelijk die per werd en waarvan het centrum thans over Portugal ligt. Deze depressie beweegt zich naar de Riviera. In West-Europa ver anderde de weersgesteldheid weinig. De winden zijn zwak tot matig uit Oostelijke richtingen, de bewolking is zwaar met plaatselijk nog eenige neerslag. De tempe ratuur is echter in Frankrijk en Enge land gedaald. Het gebied van lichte vorst over Oost-Frankrijk en Zwitserland breid de zich wat verder over Frankrijk uit, ter wijl de vorst plaatselijk tot matig toe nam. In Duitschland kwam nog geen vorst van beteekenis voor. In Noord-Scandinavië is de temperatuur zeer aanzienlijk geste gen, de zeer strenge vorst, welke daar gis teren nog heerschte, nam tot matig af, de temperatuur is hier thans aanzienlijk bo ven normaal. Op de Britsche Eilanden in Frankrijk is de temperatuur onder nor maal, overigens wijkt zij weinig van de normale af. LUCHTTEMPERATUUR. 2.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5.07 uur tot Zondagmorgen 7.17 uur en van Zondagna middag 5.09 uur tot Maandagmorgen 7.16 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 29 Jan. voorm. 8.05 en nam. 8.29 uur; op Maandag 30 Jan. voorm. 9.05 en nam. 9.29 uur. Maan op 1.39 'uur Zondagmorgen. Maan onder 11.01 uur Zondagavond. Maan op 2.50 uur Maandagmorgen. Maan onder 11.42 uur Maandagavond. MTLITARIA. De dienstplichtige korporaals D. C. Bred- dels, H. J. Ebbelinghaus, R. J. den Hertog, H. A. Lenkeek en J. van Nooijen van het 4<=> Regiment Infanterie zijn op heden be vorderd tot dienstpl. sergeant tlt. levert: k kwaliteits naaimachines cn tóch niet duur! Alléén: Bréestraat 171 Tooneel De Onbekende Vrouw. Tooneel- spel in vier bedrijven van Alexan dre Bisson. Tooneelgroep „Het Masker". Een stuk, dat zóó lang repertoire houdt of na langen tijd'terugkeert en dat zóó blijft ontroeren, zou 'n perfect tooneelwerk moe ten zyn. En dat is „La femme X", lang niet. Het is ontstellend te ontdekken hoe het is opgebouwd uit meer dan voortreffelijke kleinigheden als b.v. de verklaring van den politie-agent Fontaine voor het ge rechtshof en even later weer valsch en afgezaagd sentiment, zooals het geval in dit stuk, dat de jonge advocaat in nerlijk tot de overtuiging komt, dat hier zijn moeder voor hem zit, die hij nimmer ge zien heeft. Dat is sentiment van het soort der oude, goedkoope en afgezaagde literatuur. Dat wil niet zeggen, dat dit stuk zonder waarde zou zijn. De bouw is voortreffelijk, de diaolgen zijn goed en de tendenz is sterk. Zóó als het is, beteekent een opvoering van dit spel een stuk apostolaat en het zal bet hart van menigen man, die zijn huwe lijk verknoeide, doen daveren op zijn grondvesten en aldus zijn goede werk doen. Dit stuk is: Else Mauhs. Voor een actrice van het formaat van Else Mauhs, wordt dit een spel, niet van rollen, maar van zielen. Voor haar valt alle „alsof" weg, zij beleeft haar creatie door en door en sleept haar tegenspelers mee van het land der verbeelding naar de blijde of de tragische werkelijkheid. Het heeft geen zin, uitvoerig stil te staan bij den inhoud van Bisson's spel. We zul len dit slechts doen voor zoover dit bij de waardeering van een viertal hoofdpersonen te pas komt. Daar is de vrouw, om wier leed dit ge heele stuk zich beweegt, eens de vrouw van een hooggeplaatst ambtenaar van de rechterlijke macht. Zij werd niet begre pen, voelde zich alleen en verliet haar man en haar kind. En toen zij berouwvol terugkeerde, werd zij verstooten. Twintig jaar later keert zij terug, door alcohol en opium een wrak geworden, maar nog juist vitaal genoeg, om den schurk, die in haar leven kwam te dooden, voor hij aan haar kind zal kunnen zeggen, hoe de moeder schipbreuk leed in het levenZij zwijgt voor de poitie, voor den rechter van in structie, voor haar toegewezen advocaat, voor de rechters, tot de ontknooping komt en de verzoening. Omdat haar zoon onbe wust haar verdediger was. Zelden heb ik zóó innig-doorleefd en menschelijk spel gezien, als Else Mauhs gaf, als de berouwvolle vrouw, die zoo te rug-verlangde naar haar kind, maar die door haar man zonder genade werd ver stooten. Zelden heb ik zulk een mensche lijk wrak zien stranden op de klippen van het leven als Jacqueline Fleuriot in haar aftakeling. En nooit heeft me de hartekreet van een gefolterde moeder zóó geobsedeerd als dat „jongen" wanneer zij in den verde diger haar eigen kind ontdekt. Was het wonder, dat Else Mauhs haar tegenspeler Jan Retèl aldus meesleurde naar de wer kelijkheid? Wat een smart sprak er uit dat starre masker, voor den rechter en later het doo- denmasker, dat zij met een enkelen trek van mond en oogen weet aan te duiden. Als eerste na haar mag genoemd wor den de jonge acteur „Jan Retèl". die in „George en Margeret" debuteerde, in „Jeugd" een creatie gaf, die aller bewon dering verwierf en in het tragische genre meer een openbaring was. Het eerste plei dooi in die indrukwekkende rechtszaal scène was zoo volkomen verrassend en zoo door en door menschelijk, dat het boeide, van het eerste tot het laatste woord. Ik den aan dien passus, als de jonge advo caat zich een oogenblik laat gaan en den man, die oorzaak is van het leed dezer vrouw, al zijn verachting in het gezicht slingert, niet wetend, dat zijn vader zich dit evengoed kan aantrekken. Deze zit als auditor bij dit eerste pleidooi achter den president. Ko Araoldi gaf den harden echtgenoot een sinistre gestalte. Zijn bewegelijke aard v/as een goede steun voor het nerveuse spel, dat van hem werd gevraagd en in zijn bes te menschelijke oogenblikken aan het slot was hij groot! De merkwaardige rol van chantage- pleger Perissard was, evenals in de opvoe ring bij het Schouwtooneel, 15 jaar gele den, toevertouwd aan Mar v. Warmelo, die van deze obscure rol iets verschrikke lijks maakte. Het duistere type van den wroeter in andermans leed ten prof ij te van de eigen beurs was, zooals de schrijver 't bedoeld heeft, afschuwwekkend in hooge mate. Het publiek, dat deze vierde abonne mentsvoorstelling bijwoonde was diep ont roerd en bracht aan het slot Else Mauhs die schoone anjelieren kreeg en haar medespelenden een hartelijke ova tie, welke dubbel en dwars verdiend was. De compagnie Intendance troepen wordt met ingang van 30 Januari e. k. van Utrecht overgeplaatst naar Leiden en wordt gele gerd in de gebouwen van het voormalig pesthuis. HET BEZOEK VAN PRINS BERNHARD. Het bezoek van Z. K. H. Prins Bernhard heeft gisteren heel wat menschen op de been gebracht. Vooral op de Breestraat hebben velen de aankomst en het ver trek van den Prins gadegeslagen. Z. K. H. arriveerde te omstreeks kwart voor vijf aan de sociëteit „Minerva", waar de toeschouwers na zijn aankomst onmid dellijk op zijn auto aanstormden. De Prins was echter in no time in de soos verdwe nen. Even luwde de belangstelling doch later tegen het vertrekuur werd de schare be langstellenden langzamerhand weer groo- ter en tegen half zeven vertrok de hooge bezoeker naar Den Haag, alwaar hij gister avond weer een vergadering bijwoonde van de Ver. tot Beoefening der Krijgswe tenschap. P. T. T.-DIENST OP VERJAARDAG PRINSES BEATRIX. De directeur van het P. T. T.-kantoor te Leiden deelt mede, dat op Dinsdag 31 Ja nuari, den verjaardag van Prinses Beatrix de kantoren, voor zoover den postdienst betreft, om 12 uur zullen worden gesloten, Gedurende de openstellingsuren zullen alle onderdeelen van den dienst behandeld worden. De tweede briefpostbestelling zal even als de 2e pakketpostbestelling te Leiden en te Oegstgeest achterwege blijven. In de openstelling van den teelgraaf- en den telefoondienst der kantonren zal geen wijziging worden gebracht. De postagent schappen en de telefoonstations te Leiden zullen om 12 uui ook voor den telegraaf- en telefoondienst worden gesloten. Busrechthouders kunnen na 12 uur hun correspondentie afhalen aan de achterzijde van het kantoor, ingang door de poort aan de Boommarkt. Groote stukken en groote hoeveelheden drukwerken kunnen na 12 uur eveneens aan de achterzijde van het kantoor wor den ter post bezorgd. GEREFORMEERDE KERK KRIJGT TWEE STADHUISKLOKKEN. Naar de „Nieuwe Leidsche Courant" ver neemt, zijn van de zijde van het Stadsbe stuur voor de nieuwe Geref. Kerk aan den Lammenschansweg twee klokken van het oude Stadhuiscarillon, dat bij den Stad huisbrand gedeeltelijk werd verwoest, ter beschikking gesteld als luidklokken. De Commissie van B(eheer en de Kerkeraad overwegen thans of en zoo ja op welke wjize van dit aanbod kan worden gebruik gemaakt. INSTITUUT PONT. Voor de examens afgenomen te Utrecht, Haarlem en Den Haag slaagden de onder staande candidaten voor: Machineschrijven: de dames F. Boot, Al pen a. d. Rijn; F. Coster, Leiden; R. v. De venter, Zoeter woude; de heeren Giesen, Oegstgeest; J. Korver, H .v. Manen, G. Mul ler en J. van Weizen, Leiden. Stenografie (130 lettergr.): de dames C. Spruit, C. Vos, Lisse; S. Bergshoef, Alphen a. d. Rijn; A. de Jong, R. Roosjen, Leiden. Ned. corr.: mej. S. Bergshoef, Alphen a. d. Rijn. Boekhouden: Mej. de Ruiter, Leiden; de heeren C. Cramer, Leiden; F. v. Kesteren, Lisse. Voor het in December gehouden „Mer- curius"-examen slaagden; Duitsch corr.: mej. J. Kukler, Leiden; Hr. J. Brugman. Leiden. Eng. corr.: de dames F. Boot, Alphen a. d. Rijn; v. d. Hoeven, Noordwijk. Allen zijn leerlingen van het Instittuut Pont, Breestraat 89a, alhier. AQUARIUM EN TERRARIUMHOUDERS- VEREENIGING „NATUURGENOT". In Huize Feenstra hield bovengenoemde vereeniging, afd. Leiden, van den Ned. Bond van Aquariumvereenigingen, gister avond onder groote belangstelling haar 2e propaganda filmavond in dit seizoen, die alleszins geslaagd mag heeten. Na een kort openingswoord va den voor zitter, waarin deze erop wees, dat deze avond als inzet diende voor het a.s. kweekseizoen en de goede recencies be sprak die deze film overal mocht ontvangen, ook in het buitenland, hield de heer J. M. Lodewijks biol. drs en eerelid der vereeni ging een lezing, welke de film „Het aqua riumwater een wereld in 't klein" voor afging. Op een zijner vorige lezingen had drs Lodewijks reeds betoogd, dat het kamer aquarium niet precies een stukje vrije na tuur is en kan zyn. Na een inleiding over het werk van den ontdekker van hetgeen men dezen avond zou zien, namelijk „Antony van Leeuwen hoek", behandelde spreker bacteriën als ziekteverspreiders en anderszins om via den kringloop van bacteriën tot bacteriën te komen aan de vorming van infusie cul tures. Na de pauze, waarin enkele stellen vis- schen verloot werden, vertoonde de heer Lodewijks de microfilm „Zwerftochten door een waterdruppel", welke het gesprokene illustreerde. Een daverend applaus der geheele zaal beloonde spreker voor deze leerzame uit eenzetting. Onder mededeeling dat op 27 Fabruari a.s. wederom een extra filmavond gehou den zal worden, sloot de voorzitter de ver gadering. Bioscopen. Trianon. ALARM IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE Een film, welke grootsch van opzet ge noemd kan worden, dat is „Alarm in de Middellandsche Zee", een Fransche City Film met Pierre Fresnay (Fransch offi cier), Rolf Wankers (Duitsch officier) en Kim Peacork (Engelsch offcier). Deze drie nog jeugdige militairen komen toevallig met elkaar in aanraking te Tan- ger, waar de oorlogsbodems eenigen tijd vertoeven. Op de reede van Tanger ligt ook een vreemd schip, een smokkelschip, een schip, dat gevaarlijk gas aan boord heeft en waarvan de kapitein slechts onder voor wendsel gele koorts aan boord te hebben, weet te bereiken, dat het schip niet door zocht wordt. De bemanning mag echter on der geen voorwendsel van boord, doch de scheeps„dokter", een liederlijke verschij ning, gaat er me: een sloep van door en bang, dat hij zal gaan spreken, gaat het hoofd van de smokkelaarsbende, die ook de baas schijnt te zijn over den kapitein van het smokkelschip, hem achterna. Wan neer het in een kroeg tot vechten komt tusschen de passagierende matrozen, wordt de scheepsdokter neergeschotengevolg nieuwe twist en tweedracht, gespannen verhoudingen tusschen officieren en ma trozen der verschillende oorlogsbodems tot dat de kapitein van het smokkelschip ten slotte bekent, dat de vermoorde en de moordenaar tot zijn schip behoorden en dat hij smokkelwaar aan boord heeft, be staand uit gevaarlijk gas. Besloten wordt het smokkelschip te vervolgen en de drie conmmandanten der oorlogsschepen gaan op den Fransehen torpedojager den vluchtenden smokkelaar achterna. Als het deze te benauwd wordt, laat hij het gas ontsnappen, waardoor een gifgaswolk van groote afmetingen ont staat, waarbij gevaar ontstaat voor een in de nabijheid varend mailschip, dat ten slotte doordat teveel van de machines is gevraagd, komt stil te liggen. De kinderen worden dan met vlicgmachin >s van boord gehaald en de Fransche torpedojager dringt door den mistbank van gifgas om hulp te bieden voor de overige opvarenden, hetgeen natuurlijk gelukt. Een zeer goed gespeelde en vrijwel steeds spannende film met uitstekend spel van de hoofdpersonen en niet minder van .de ma trozen Voor de pauze de film „London Melody", een aardig verhaal van een straatdanseresje dat carrière maakt dank zij een onbeken den weldoener met wien zij later in het hu welijksbootje stapt. Rex. MAMMY. „Mammy" is de film, welke deze week in Rex wordt vertoond en welke de be titeling van „prachtfilm" ten volle ver dient. Het is vooreerst het mooie en on gedwongen spel van Bobby Breen met zijn prachtige stem, van Mary Robson, die de rol van de booze oude dame op mag nifieke wijze speelt en last not least het optreden van Louise Beaver als de lief devolle negerin-pleegmoeder. Het verhaal speelt zich af in de Zuidelijke staten van Amerika, nadat deze streek door de Yan kees is veroverd. Al wat Yankee is wordt gehaat. Tijdens deze verwikkelingen zijn de ouders van Philip Travera (Bobby Breen) overleden en de getrouwe negerin Toinette heeft Philip liefderijk als pleeg zoon aangenomen. Ofschoon de vader van den jongen, een Yankee, angstvallig zijn afkomst geheim heeft gehouden, doet va der Joseph de ontdekking, dat Philip de kleinzoon is van mevrouw Ainsworth (May Robson) en zendt haar een mede deeling, welke echter met gemengde ge voelens wordt ontvangen, vooral door de nicht van mevr. Ainsworth, die hierin het gevaar ziet dat de erfenis haar eigen dochter zal ontgaan. Door haar niet al te snuggei-en man worden de listen om den jongen weg te werken verijdeld en steeds weet Philip door zijn onschuldig optreden de overwinning te behalen. Deze gescme- denis eindigt met een gelukkige oplos sing. Het beroemde Hall Johnson koor zorgt voor eenige prachtige zangen, ter wijl het lied van Philip „Rainbow on the River" en het mooie „Ave Maria" aller bewondering afdwongen. De tweede film „Texas Avonturier" is bovenmate avontuurlijk, maar ook roman tisch. Van de eene spanning valt men in de andere en George O'Brien weet hierin zulk een oezieling te leggen, dat men, of men wil of niet, ten volle met de avontu ren mee moet leven. Ondanks de hache lijke toestanden volgt hier ook een happy end. Al bijeen een programma, dat wij bij ieder kunnen aanbevelen. Casino. DE WET DER WILDERNIS. Deze week geeft Casino het publiek voor 100 pet. spanning en actie te genie ten, in den vorm van een tweeweeksche se riefilm „De wet der Wildernis". Deze se riefilm wordt echter in één programma ver toond zoodat liefhebbers van sensatie hun hart kunnen ophalen. In deze film treden als hoofdvertolkers op Bob Custer en Ben Turdin alsmede het wonderpaard Rex en de wolfshond Rin-Tin-Tin Jr. Men krijgt in deze film staaltjes dierendressuur te zien waarvan men werkelijk versteld staat. De film speelt zich in hoofdzaak af om het paard Rex, waarvoor by een aan tal personen groote interesse bestaat. Men ziet heftige achtervolgingen te paard ter wijl vuistgevechten niet ontbreken. Ook de komische noot ontbreekt niet. Hier voor zorgt wel een knecht van de ranch die met zijn scheele oogen telkens de lach lust weet op te wekken en voor de noo- dige afwisseling weet zorg te dragen. De geheele film, die bijna 3 uur duurt, na te LEIDEN. Zondag, Tooneelsectie Maria Congregatie Mon Père-parochie, uitvoering in „Den Burcht", 8.15 uur. Zondag', R.K. Landarbeidersbond St. Lau- rentius": herdenking zilveren feest. Te 9 uur H. Mis Hartebrugskerk; 2 uur Kinderfeest, 8 uur avondfeest in het St. Antonius Clubhuis Mare. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bruins Slot, de Bruijne, P. van Es, Niemer en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 28 Jan. tot en met Vr ij d ag 3 F e b r. a.s. waargenomen door de apothe ken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136. Te Oegstgeest Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. vertellen, zou te veel plaatsïuimte ver gen, zoodat wij zullen volstaan met een korte inhoudsverklaring. Sheldon bezit een prachtig paard „Rex" die als een der snelste op de renbanen is en uitstekend gedresseerd. Salters en zijn bende willen tot eiken prijs dit paard machtig zien te worden en na een ge vecht met Sheldon slagen zy hierin. Wan neer na de race Sheldon zijn paard ont dekt ligt er iemand in de stal, die ver moord blijkt te zijn en Sheldon wordt hiervan verdacht. Sheldon zal gearresteerd worden doch hij weet te ontvluchten met zijn paard „Rex". Er ontstaat nu een he- vigen strijd met beide kampen beurte lings in de meerderheid. Sheldon wordt hierbij geholpen door de dochter van een Ranchhoudei'. Ook het paard en de hond nemen voortdurend aan dezen strijd deel en weten hun meester in dikwijls zeer benarde posities te redden. Tenslotte weet toch het recht te zegevieren en ziet men Sheldon die bij deze overwinning tevens een bruid heeft gewonnen. Een actueel journaal gaat het geheel vooraf waarmede men een genoeglijken avond kan beleven. Bijzonder mag wel de aandacht worden gevestigd op de zeer goed geslaagde res tauratie van het interieur van het Casino theater. Een nieuwe zacht-groene wand- bekleeding en nieuwe lampen hebben het interieur aanmerkelijk verbeterd en ver fraaid, zoodat nu werkelijk van een in tiem en gezellig theater kan worden ge sproken. Het zachtgroen der wanden is aangenaam voor de oogen en geeft aan de zaal een intieme, zelfs voorname sfeer, die aangenaam aandoet. Deze restauratie zal het bezoek aan Casino zeker ten goede komen. Lido. DAAR WAAR MIJN SARIE WOON. Gracie Fields, vroeger het eenvoudige fabrieksmeisje en nu niet alleen in Enge land, maar ook in Holland populair, vooral na haar laatste bezoek, speelt in een sap pige film, die getiteld is „We're going to be rich", maar in het Hollandsch „Daar waar mijn Sarie woon". Deze aardige film speelt namelijk in Zuid- Afrika, waar de ega van Gracie Fields, nu eventjes rijk zal gaan worden (lees de En- gelsche titel) Hoezeer in deze film het grove en banale een gemakkelijk middel tot succes zou zijn geweest, laat reeds de handeling vermoe den. Gracie Fields is een cabaretzangeres, die moet zorgen voor een reus van een man met hersens als een garnaal en voor een verweesd neefje, dat steeds aarzelt tusschen een genegenheid voor den krachtpatser en een niet minder oprechte genegenheid voor zijn pleegmoeder. Deze drie eenvoudige karakters raken steeds weer in moeilijkheden. De reus, ge speeld door Victor MacLaglen, loopt als maar met plannen rond om met één slag ryk te worden en hy wordt aldus telkens weer het slachtoffer van handige oplichters. Hij verspeelt dan het door Gracie zoo zuur verdiende geld. Ten slotte besluiten ze, naar Engeland terug te keeren. Ze gaan te Mel bourne in Australië scheep naar „home" ofwel Engeland. Maar de reus heeft zich nog eens laten bezwendelen en voor de helft van het geld voor den overtocht aan- deelen gekocht in een Zuid-Afrikaansche goudmijn. Gracie is dol, wanneer ze te Kaapstad aan land moeten gaan. Het drietal trekt naar Johannesburg en komt daar tot de ont dekking, dat de aandeelen waardeloos zijn. Gracie gaat dan zingen in een goudgravers tingeltangel, terwyl de reus na een vecht partij in de gevangenis terecht komt. De eigenaar van den tingeltangel heeft veel met Gracie op en als de reus onver beterlijk blijkt, meen Gracie hem te moeten laten schieten. Het jochie kiest zijn partij. De reus wordt als bokser getraind. Als z'n tegenstander hem bont en blauw slaat, komt Grade's liefde weer boven en er vindt een gelukkige hereeniging plaats en het drietal neemt deel aan een goldrush". Zoo eindigt de film, waarin flink gevochten wordt. De boksmatch is er een uit den tijd toen de boksers nog met den blooten vuist vochten. Reeds deze match moet voor het sportlievende Engelsche pu'bliek een at tractie zijn. Maar oor. voor ons valt er in „We're going to be rich" veel te genieten. De film is van een zeldzame evenwichtig heid en vol genoeglijke scènes, terwyl Gra cie er zeer zeker in slaagt, er iets diep- menschelijks in te leggen. Voor de pauze is er de buitengewoon spannende spionnagefilm „In geheimen Dienst", zoodat velen in Lido van een zeer goed programma kunnen gaan genieten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2