r RIJNSTREEK ZATERDAG 28 JANUARI 1939 RE l.EWSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 ALPHEN AAN DEN RIJN Verjaardag van Prinses Beatrix. Op 31 Januari, den verjaardag van Prinses Beatrix, zal het kantoor voor den Post dienst niet later zijn opengesteld dan tot 12 uur. Gedurende de openstelling worden alle postzaken behandeld als op overige werk dagen. Voor den Telegraaf- en Telefoondienst gelden de gewone openstellingsuren. De tweede briefpostbestelling en de der de buslichting vervult. Het postvervoer geschiedt als op overige werkdagen. Collecte „Dorus Rijkers". De op brengst der collecte bedraagt 132.76 Het plaatselijk comité brengt dank aan alle edele gevers. Aanbesteding. Door den architect W. B. Kroon, werd Vrijdagmiddag in hotel „Centraal" aanbesteed het verbouwen van he winkelpand van de fa. P. J. Couvee al hier. De inschrijvingen waren als volgt: J. Bontebal Zevenhuizen f 5494; C. de Raad en J Tolk f6160; C. Koppe f6346; Gebrs. Vrisekoop f6784; H. Oudenes f6587; Ges man, Oudenes en Turkenburg f 6786; J. v. d. Helm f5997; W. Barreveld f6295; L. v. Beusekom f 6164; Wed. M. de Kleer en Zn. f7070; F. Donker f6849; W. J. Bergshoeff f6739; Alb. Vonk f6100; J. v. Bijsterveld Oudewater f5597; K. de Jong f6771; Joh. Westmaas f6900; W. v. Beijeren f6148; S. Tromp f6999; fa. Deerenberg en v. Wijk f6600. Waar geen woonplaats vermeld wonen aannemers te Alphen a. d. Rijn. De gunning werd aangehouden. Gehuwd: W. S. van de Meent 30 j. en W. Boot 26 j. Geboren- Willem, z. van W. v^n Dol- der en M. Keijzer Gerardus, z. van W. Post en W. Ram Bonna, d. van J. Lan- gejans en H. Braster Ary, z. van A. de Jong en M. van Vliet. Vertrokken: Theodorus van Es, scheepmakerskn., Kortsteekterweg no. 37a, naar Leiderdorp, Hoofdstraat 116 Aart van Egmond, pannenfabr.arbSteekter- weg 78, naar 's-Gravenhage, Nieuwe Hek- kelaan 18b Maria M. de Blieck, dienst bode, Stationsstr. 6, naar Amsterdam, Leid'sche Kruisstr. 18 Marinus P. Felt- zer, notarisklerk, Emmalaan 32, naar 's-Gravenhage, Laan van Eik en Duinen 180 Frans H. R. Rigter, landarbeider, Kortsteekterweg 28, naar Amsterdam, Noordermarkt 48 Neeltje van der Boon, huishoudster, Zaalbergstraat 48, naar Aals meer, Uiterweg. ALKEMADE Geboren: Johanna Clementia d. van J. W. M. Jansen en J. A. M. Verhaar Johanna Elisabeth d. van M. A. A. van Aart en A. van Zundert Johannes Basti- anus z. van C. J. UI jee en Th. C. van der Geest Cornells z. van H. Dapper en J. Bax. Overleden: Theododus Henricus Ig natius van Ruiten oud 5 maanden. Ondertrouwd: Gerardus Wouter Koek, jm. oud 27 jaar en Johanna Wil- helmina Koek, jd. oud 24 jaar. HAZERSWOUDE Jubileum veldwachter Plaisier Op 1 Februari a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat de heer A. Plaisier zijn politie-loopbaan begon. „Onderling Hulpbetoon". De jaarver gadering van. de vereeniging „Onderling Hulpbetoon" werd gisterenavond gehou den in de zaal van de heer A. Kroon, onder leiding van den voorzitter, den heer W. Slootweg. Tegenwoordig waren 80 leden. De voorz. deelde mede, dat door de vele ziektegevallen de reserve van de kas met ruim 400 was ingeteerd. De penning meester, de heer Jac van Pijlen, gaf een financieel overzicht. De ontvangsten had den bedrageni met inbegrip van het saldo der vorige rekening, zijnde 2367.45^, de som van 3592.69 y, de uitgaven 1643.25, batig saldo 1949.44^. Aan ziekengeld was uitgekeerd 1464.Bij monde van den heer G. van der Poel werd door de commissie vari controle rapport uitge bracht. Tot leden der commissie voor con trole voor 1939 werden aan ./ezen de heeren H. van Gorkum en b. de Vogel en tot plaatsvervangers de heeren R. Has- sefras en H. de Kort. Op voorstel van het bestuur werd besloten <4e uitkeering bij ziekte in 1939 weer testellen op 7.50 per week voor hen die 0.15 per week premie betalen, en op 5.00 per week voor leden die ƒ,0.10 per week premie betalen. Na de rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt richtte de heer S. van Tol eenige woorden van gelukwtnschen tot den voor zitter in verband met het ongeval dat hem was overkomen in het afgeloopen jaar. „Ontwikkeling en Vrengde" Blijkens een elders in dit blad voorkomende adver tentie geeft op Dinsdag 31 Januari en Don derdag 2 Februari de tooneelvereeniging ..Ontwikkeling en Vreugd" weer haar De- kende vastenavond-uitvoeringen. Naar wij vernemen zal worden opgevoerd „Verze gelde lippen", een tooneelspei in vijf be drijven, naar het Engelsch, door H. J. Siuy- ters en ,,Tip-Top en Co.", een vermakelijk blijspel in drie bedrijven van den bekenden Vlaamschen schrijver C. J. Staes. Zie we in het eerste stuk de vele en moeilijke consequenties van het priester leven, wat vooral tot uitdrukking xomt als Father Concoran bijna het slachtoffer wordt van het biechtgeheim, in het 'weede stuk zal zeker de gezonde humor van een ge pensioneerd scheepskapitein en zijn boots man, die zijn vriend, de bankdirecteur, van een dreigend bankroet komt verlossen, de stemming in de zaal naar vroolijlcer sfeer doen overslaan. Al met al een programma dat het publick zeker in den smaak zal vallen en w aarmede wij de tooneelclub veel succes toewenschen. HAZERSWOUDE-RIW DIJK Schietwedstrijd van den B.V.L. De Bijz. Vrijw. Landstorm houdt zijn jaar- lijkschen schietwedstrijd in het schietlo- kaal café wed. Verhaar, op de eerstvolgen de Vrijdagen 3 en 10 Febr.. De B.V.L.'ers worden in hun eigen belang aangeraden, om zooveel mogelijk de schietoefeningen bij te wonen, want juist door een geregelde oefening kan men zeker zijn van het win nen van een prijs. Dienstplichtigen, die met groot verlof zijn en nog geen lid zijn van den B.V.LI., en een circulaire hebben ont vangen, kunnen zich ook op de oefenavon den laten inschrijven. Ook zij worden ver wacht, eens een kijkje te komen nemen. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt op Woensdag 1 Febr. a.s. te 10.30 uur des voormiddags in openbare ver gadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Notu len. 3. Vaststelling eener verordening tot regeling van de eischen van. benoembaar heid en bezoldiging van de veldwachters dezer gemeente. 4. Voorstel van B. en W. tot het verbeteren van de brug te Bilder- dam. 6. Voorstel van B. en W. tot het aan- gaai van een geldleening voor verbetering van de brug te Bilderdam. 7. Wijziging ge- meentebegrootingen 1939 en 1938 en het geen verder ter tafel zal worden gebracht. NIEUWERBRUG „Het Platteland". Ondei voorzitterschap van den heer M. Hij koop kwam de Ziekte en Ongevallenverzekering in het land- en tuinbouwbedrijf „Het Platteland", afdeeling Nieuwerbrug, in vergadering bijeen in de zaal van café „Het Grauwe Paard". Uit het financieel verslag bleek, dat van de Ziekte verzekering de inkomsten bedroegen 1057.50 en de uitgaven 1026.82, batig saldo alzoo 30.68; van de Ongevallenver zekering waren deze cijfers respectievelijk 544.40, 532.23 en 12.07. De aftredende bestuursleden P. Breedijk Az. en W. Kool werden met groote meerderheid van stem men herkozen, terwijl in de vacature, ont staan door het bedanken van den heer C. v. Eek na stemming benoemd werd de heer C. J. Karens. „Onderling Belang". Le ziekenhuis- vereenigirig „Onderlang Belang" hield, onder voorzitterschap van den beer A. A. van der Berg haar jaarvergadering in café Knijf. Op dezelfde avond was er tevens een jaarvergadering van de fanfare. Het is op een kleine plaats als Nieuwe-Wete- ring niet mogelijk om naar Iwee belangrij ke vergaderingen, gelijktijdig gehouden, een groote menschenmenigte te trekken. Alzoo moest „Onderling Belang" aan het kortste einde trekken, want er waren slechts twee en dertig leden aanwezig. Alvorens de agenda betreffende de ver eeniging werd afgewerkt, bracht dr. van der Bijl, medisch adviseur, een zeer in teressante film over verschillende gebeur tenissen der laatste maanden, door hem zelf op de rolprent vastgelegd. Na een dankwoord door den voorzitter, las de heer A. Klomp de verslagen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Uit het ver slag van den penningmeester, den heer A. Kalker. bleek, dat er thans 179.15 in kas aanwezig is. Medegedeeld werd verder, dat de reserve-kas tot 21.69 is gedaald. Het blijkt, dat de veteeniging in leden aantal nog steeds vooruitgaat: op het oogenblik zijn vijf honderd twee en tach tig personen aangesloten. Op 1 Juni van het vorige jaar werd een extra-vergade ring gehouden wegens een tekort in kas. Contributieverhooging was een tijdelijk redmiddel. In het afgeloopen jaar hebben weer verschillende leden van de vereeni ging kunnen profiteeren. Dat door goede samenwerking „Onderling Belang" safe is, strekt tot ieders vcordeel. De heeren A. A. v. d. Berg, A. Klomp, J. v. Egmond, werden met groote meerder heid van stemmen in hun functies gehand haafd. De heer G. Vergunst bedankte voor verdere candidatuur wegens zijn hoogen leeftijd. In zijn plaats werd gekozen de heer J. M. Corts. Tot leden der controle-commissie wer den benoemd de heeren N. Hazebroek en D. Struive. Nadat alle bijzonderheden waren be sproken, dankte de voorzitter voor aller opkomst, waar sluiting. NIEUWVEEN Nic. Boys. De R.K. Sportvereeniging „Nic. Boys" heeft Donderdagavond weder om haar jaarlijksche feestavond gehouden in hotel Schreuder. De avond werd ingezet mee het clublied door alle aanwezigen uit volle borst mede gezongen. Een humoristisch gezelschap, onder leiding van Albert Gerritsen, heeft tot het welslagen van deze avond zeer veel bijgedragen. Ter tegemoetkoming in de kosten werd nog een verloting gehouden,, terwijl met een gezellige dans de avondj werd besloten. De geest, adviseur wenschte de leden geluk met het actieve bestuur. Het bestuur is de ruggegraat van de sportvereeniging Spr. is vol waardeering voor het vele werk wat hij heeft gedaan. Ofschoon nog niet de gelegenheid gehad van nabij ken nis te maken heeft spr. tocch enkeen hoo- ren noemen, die hun vrije tijd hier gaarne aan geven. Sport in Katholiek verband verdient aanbeveling. De jongemannen leeren zich inspannen en beheerschen, het welk in dezen tijd van groot belang is, Wanneer de leden de goede naam der club hooghouden zullen de donateurs en begunstigers, hun steun aan de R.K. Sport vereeniging Nic. Boys niet onthouden. RIJNZATERWOUDE GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Naar aanleiding van een schrijven van den inspecteur van het L. Onderwijs werd besloten om 1938 en 1939 het bedrag per leerling bedoeld in art. 55 bis der L.O.-wet 1920 te bepalen op 8 per leerling. Een extraatje. De voorzitter deelt mede, dat de regeling inzake hulp bij brand in de provincie Zuid- Holland reeds in de practijk is toegepast. De gemeente Leimuiden heeft hulp ver leend bij de brand bij mevr. v. d. Breg- gen. De barndspuit heeft niet behoeven te spuiten. Dank zij het kranige optreden van een aantal ingezetenen dezer gemeente was de brand reeds gebluscht. Oe voorzitter stelt voor om deze kranige ingezetenen het loon van een brandweerman toe te kenen. De raad kan zich hiermede geheel vereeni gen. Schrijven van den Minister van Binnen - landsche Zaken d.d. 3 Jan. 1939 no. 38262 afd. B. B., waarbij togezonden wordt een afschrift van de gemeenschappelijke be schikking van den Minister van Binnen- landsche Zaken, Sociale Zaken en Finan ciën nopens de afrekening van den bijzon deren steun uit het werkloosheidssubsidie- fonds over 1937. Een bedrag van 368.03 zal alsnog worden uitgekeerd, terwijl ƒ305.84 zal worden ingehouden. Als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wordt herkozen de heer W. Compeer. Op voorstel van B. en W. wordt door den raad vastgesteld een verordening op de heffing en invordering eener straatbe lasting in deze gemeente. De verordening treedt in werking per 1 Jan. 1939. Op voorstel van B. en W. wordt vastge steld de verordening regelende ie eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente. Op voorstel vai B. en W. worden nog vastgesteld enkele besluiten tot wijziging van de begrootingen dienst 1938 en 1939. ROELOFARENDSVEEN Biljarten. Gisterenavond speelde in de St Pancratiuszaal de club „Carambcle" tegen een team der Gez.-Ver. uit Lan- geraar De Veenders wonnen met 708 506. De uitslagen waren: pnt. brt. H. van Klink (R'Veen) 75 15 J. Slootweg (Langeraar) 29 15 J. Heemskerk 75 26 H Otto 52 26 J. Hoogenboom 75 23 N. Pieterse 35 23 Jac Bakker 75 26 A. Koeleman 34 26 P. Oome 75 36 W. v. Tol 57 36 H. Koek 75 44 J v. d. Pijl 50 44 H. v. Berkel 75 63 J. Hoogervorst 74 63 T. v. d. Veer 75 65 K. Kessel 55 65 J de Bruyn 75 31 C. Koeleman 45 31 C. Loos 33 47 J. Koeleman 85 47 IER AAR Het Christelijk Huwelijk. Door de gezamenlijke besturen van de L.T.B., de R.K. -Middenstand en R.K. Landarbeidersbondf was gisteravond in het parochiehuis een groote bijeenkomst be legd, waarin prof Cleophas sprak over „Het Christelijk Huwelijk". Namens de besturen van de sociale Or ganisaties werd deze avond geleid door den voorz. van den L.T.B., den heer J. Volge- ring, die in zijn openingswoord begroette den pastoor met beide kapelaans. Prof Cleophas begon zijn rede met te wijzen op de woorden, die H.M. de Koning in eenige uren te voren gesproken had over de moreele en geestelijke herbewa- pering. Een herbewapening, die een her ziening vraagt van de mentaliteit der menschheid. Een herbewapening, die van allen vraagt een terugkeer tot God, die vraagt God uit te dragen in het privé en in het openbaar leven. En in onzen tijd in het bijzonder ook in het Huwelijksleven. Meer dan twee uur sprak Prof. Cleophas en de vergadering luisterde met gespan nen aandacht naar deze prachtige verhan deling over het Christelijk Huwelijk. Klaar en duidelijk werd voor oogen ge houden dat het Huwelijk op de allereerste plaats is een instelling van God, door Christus tot een Sacrament verheven, en dat het niet is een instituut, een over- JACHT NAAR COPY, „Joe", zei Willys, de hoofd-redacteur van „Evening News", „Joe, geloof me, beste jongen, ik kan je geen werk opdragen, dat bestemd is voor een geroutineerden journalist. Ik begrijp best, dat je dénkt, dat je evengoed als Brown, een Minister kunt interviewen, maar ik verzeker je, dat je hoogstens met waardelooze copy zoudt aan komen, maar waarschijnlijk zou je zelfs de kans niet krijgen, het tipje van zijn neus van nabij te zien". „Maar ik kan 't toch probeeren, Mr. Wil lys „Ik waardeer je ambitie, maar je zou 't verknoeien voor brown. Vergeet niet, dat we allemaal zijn begonnen op het punt, waar jij nu staat. Mijn eerste verslag be trof eenwacht, ga zitten, ik ga je een les geven, 'k Herir.ner me, dat het een soortgelijk geval was. Ik stond óók te mop peren, omdat ze mij niet het werk van een first class-journalist wilden opdragen. Ik was toen bij de „Dawson Chronicle". Er zou een hooggeplaatst personnage uit Washington komen, en ik, de jongste van het heele personeel, meende, in aanmer king te mogen komen, dat heerschap te interviewen! Ik kreeg ten antwoord, dat ik een blaag was. die zich een beetje te veel verbeeldde, en dat ik, wanneer ik niets beters te doen had, zelf maar moest zien, iets op den kop te tikken. De heeren redacteuren moest ik vandaag vooral niet storen: die hadden ge noeg te doen aan de officieele ontvangst van den hoogen mijnheer, en geen tijd om naar mijn gebazel te luisteren! Ik ging op stap, woedend natuurlijk. On derweg maakte ik booze plannen. Wanneer ik dan die beroemdheid niet te spreken kon krijgen, zou ik den meest nederigen en on aanzienlijke mensch, die in heel Dawson te vinden was, interviewen. Ik wilde bewijzen, dat in het schijnbaar kleine veel goeds en, groots verborgen kan zitten. 't Was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Bij eiken stap ontmoette ik een type, dat er voor in aanmerking kwam. Verscheidene malen had ik al op het punt gestaan, iemand aan te spreken, maar telkens weerhield mij iets. Soms was het een snauw, soms een af- stootende blik. Maar eindelijk trof ik iemand, die, naar 't mij leek, geen afkeu renswaardige eigenschappen kón hebben. Het was een oud vrouwtje, dat moeilijk door de straat strompelde, en zeer verdrie tig scheen. Ze wreef voortdurend langs de oogen. „Kan ik u helpen, moedertje?" vroeg ik. „Helpen? Neen, dat is niet meer moge lijk". Tot mijn eigen verbazing had ik ant woord gekregen. Ze bleef zelfs stilstaan om me aan te zien. „Maar toch is er misschien wel iets, waar mee ik u van dienst kan zijn", hield ik aan. Het oude vrouwtje glimlachte door haar tranen heen. „U meent het goed", zei ze, „kunt u mij mijn zoon teruggeven?" „Wat oedoeit u? Is hij weg? Is hij...." „Ja, hij is dooddoodgeschoten.... ik heb hem zooeven gezien. Doodgeschoten door de politieLoopt u nu niet weg? Iedereen draait 't hoofd om, als ze dat hoo- ren! Waarom doet u dat ook niet?" Ze vroeg het zacht, bijna verwijtend, alsof ik een fout beging met te blijven staan. Maar waar om zou ik? Ik moet zeggen, dat 't in het begin meer nieuwsgierigheid dan iets an ders was, dat me in het vrouwtje aantrok, maar nu begon het belangstelling te wor den. „Misschien lucht het u wel op, wanneer u eens met iemand praat. Wilt u mij niet wat meer vertellen? Was het een ongeluk?" „Nee, 't was geen ongeluk. Wilt u graag weten, hoe 't kwam? Misschien zult u dan begrijpen, dat ik liever had, dat hij ging dan een ander. Gaat u mee naar mtyn huisje." Ze woonde in een gedeelte van uawson, waar ik nog nooit geweest was. Aan den rand van de grimmige vlakte, waar de groote, barre eenzóan.heid begint. Daw son was toen de grens der beschaving, waar misdadigers soms een korte veiligheid ge noten. „John was een misdadiger", begon zie, toen ik me op een wrakke stoel had neer gezet. „Hij werd gezocht door de Politie. U kent de Politie van het hooge Noorden? Zij hebben mijn zoon den dood ingejaagd. Sergeant Jankins heeft dagen achter hem aangezeten, tot gisterenHij werd op een slede hierheen gebracht, stervende. Ik heb hem gesproken, ik weet, dat hij goed gestorven is. Hij was geen goed mensch, want hij was een misdadiger, en misschien is het beter zoo. Ik heb gebeden, dat hij geen mensen meer mocht dooden. Ik heb hem gesmeekt, dat in zijn laatsten strijd zijn schot mocht missen, als 't zoover kwam. Ik wist, dat Jenkins op hem uitgestuurd was. Ik vroeg hem, als 't mogelijk was, John te sparen, maar anders't Is toch geen misdaad, God 'te bidden, dat een kind geen verdere onherstelbare fouten begaat? Ik heb God gevraagd, Jenkins te sparen De sergeant heeft mij zooeven verteld, hoe hij John gevangen had. Een week lang hebben zij achter elkaar gejaagd. Over sneeuw en ijs, overdag en 's nachts, in storm en sneeuwpachten, tot de honden voor hun sleden uitgeput zijn neergevallen. Kent u de groote sneeuwvlakten, mijnheer? Neen? Dan weet u ook niet, dat de dood het einde van hun beiden zou zijn, wanneer de een of de ander zich niet overgaf. Zonder hon den, zonder slee hebben zijelkaar liggen beloeren, bij elke heuvel, bij eiken greppel. Zij durfden niet n.eér te slapen. Jenkins kon niet wijken: zijn plicht was, den ander, mijn zoon, dood of levend mee te brengen. En John? Zal het niet voor 't grootste deel angst geweest zijn? En wan hoop, omdat hij toch den dood voelde komen? En de angst voor den dood, die toch zijn straf zou zijn? Jenkins had voedsel, hij had gerekend op een langen tocht. En John had alles achtergelaten op zijn slee. Jenkins heeft lang gewacht met schieten, zegt hij. Hij heeft gewacht, tot John hem een schamp schot gaf. John heeft misschien nog meer naar 't voedsel verlangd, dat de ander had dan dat het iets anders was. Ik heb John vanmorgen gezien, mijnheer. Het was goed zoo. Hij is gestorven als een man. Hij heeft God en de menschen ver geving gevraagd. Is het niet beter zoo, mijnheer? Nu weet ik, dat God mij nog meer gegeven heeft dan ik gevraagd heb. Want nu is John veilig. Hij heeft een slech ten zoon weggenomen en een goeden ge geven". „Dat was het verhaal van net oude moe dertje, Joe. Ik heb later nog dikwijks aan haar moeten denken. Ze zal nooit meer angst gehad hebben, nu kon ze slapen, rus tig, zonder die ontzettende gedachte aan het voortdurende gevaar, waarin haar zoon ver keerde. Want ook zij moet den tijd, dat Jen kins John achtervolgde, niet geslapen heb ben. De moeder van een misdadiger is soms een heldin, Joe!" „En is het een goed verslag geworden, mr. Willys?" „Een verslag is het nooit geworden, Joe, maar ik heb een mensch leeren kennen, een moeder, en in stilte heb ik mijn groote collega's, die dien autoriteit moesten ont vangen, beklaagd.M. D. eenkomst van louter menschelijke belan gen en berekeningen. Dat het voornaamste doel van het huwelijk is de kinderzegen, kinderen groot brengen en opvoeden voor God. Dat, om tot een gelukkig huwelijk te komen een voorbereidingstijd noodig is, waarin Gr" dn godsdienst niet uitge schakeld m worden. Prof Cleophas besloot, met v ondels „Waar werd oprech ter trouw". Na het hartelijk applaus sprak de heer Volgerink het slotwoord. Spr. hoopte, dat deze avond, die een proef was, door meer dere gevolgd zou worden. De belangstel ling was nu goed, moge de volgende maal de zaal te klein, opdat ook het andere doel van deze avonden bereikt zou worden: de eenheid en samenwerking van de verschil lende sociale organisaties in de parochie nog te verstevigen om samen te werken aan „De Nieuwe Gemeenschap". Balleöux de gast van „Arti". Evenals vorig jaar zal voor den feestavond van de R.K. Muziekvereeniging „Arti et Religioni", het Haagsch tooneelschap, onder leiding van Pierre Balledux, optreden. Nu hebben zij op haar repertoire staan „Rond een half millioen". Mochten er zijn, die nog niet in geschreven staan als donateur, dan mogen zij zich wel haasten, want er blijkt veel animo te zijn. De uitvoering heeft plaats op Maandag 30 Januari a.s. in het Parochiehuis. ZOETERWOUDE St. Barbaravereeniging. Gisteravond werd de vierde jaarvergadering van de St. Barbaravereeniging in de parochie St. Jan Onthoofding en H Kiuisverheffing gehou den onder voorzitterschap van den heer Jac. van Leeuwen De secretaris noemt in het jaarverslag de stijging van het ledental tot 438; 11 keer heeft het dragerskorps een doode naar de Akker des Heeren gedragen. Van deze overledenen waren er 9 lid en 2 niet- lid. Naar de klassen 2 eerste, 5 tweede en 4 derde klasse. Door de tusschentijds-ontslagname van den penningm., den heer L. Onderwater, brengt de voorzitter verslag uit over den financieelen toestand. Het saldo is in dit jaar gestegen van f 80.97 tc-t 163.50, een winst alzoo van 82.63. De heer H. v. d. Velden brengt namens de controle-commissie een gunstig verslag uit Hierna worden op voorstel van het be stuur de sommen, die voor een begrafenis moeten worden bij-betaald verlaagd van f30, f 15 en f5 op f25, f 12.50 en f2.50. Naar aanleiding van de gemaakte op merking, dat de middenstand in verhou ding het minst verlaagd is, zegt de voor zitter toe in het volgend jaar aan een her ziening de aandacht te schenken. Op voorstel van het bestuur wordt art. 10 van het Reglement aangevuld met een alinea luidende: Ingaande 27 Januari 1939 zullen leden, die zich na het 50ste levens jaar, aanmelden, een contributie betalen van ƒ1 (de contributie is ƒ0.50). ZWAMMERDAM Geboren: Adrianus Ccrnelis, z. van W. Th. l'Ami en G. van Egmond Chris tina Cornelia, d. van C. J. Koelen en J. P. van Miert. Gevestigd: A. Graafland van Alphen a. d. Rijn T. va nKooten en gezin van Bodegraven Mej. M. E. Th. de Graaf van Mijdrecht. Vertrokken: Mej. R. Vetecsonje naar Amsterdam C. L. van Niekerk naar 's-Gravenhage. 0e normale beleefdheid; Geldt zeker ook voor hel

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 16