ZATERDAG 28 JANUARI 1939 DE LEfDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN TER AAR Onder praesidium van den burgemeester, den heer B. J. Hogenboom, kwam de raad dezer gemeente om twee uur bijeen ten gemeentehuize. Afwezig met kennisgeving de heer P. Hoogervorst. De voorz. gaf in zijn nieuwjaars-toespraak eenige cijfer: aan werkloozensteun is betaald 16414.16, loon in werkverschaffing 100646, kleine tuinderssteun in groep B 7763, C-groep 3259, armenzorg 5152, spaarregeling 2800, aan goedkoope levensmiddelen is een bedrag verstrekt van 5055. Dit maakt een totale som van rond 45000. Eerbiedig verzoek om een lantaarn. Bij de ingekomen stukken gaan een serie goedgekeurde besluiten van Ged. Staten vlot onder de hamer door, om dan te belan- éen bij een schrijven van de vereeniging „Gemeentebelang", die eerbiedig verzoekt een lantaarn te plaatsen op het oude kerk- pad en het stoplicht bij de Aardammerbrug beter in het oog te laten loopen. De heer Hogenboom steunt dit schrijven in betrekking tot het verlichten van het bedoelde pad, want er staat wel een lan taarn aan het eind, doch in het begin moet er een plekje zijn, waar het somtijds pikke donker is. Dit ondersteunt de heer de Leeuw irtee, tevens wijzende op den slech ten toestand van den weg. Het prae-advies van B. en W. is afwij zend op het plan te beschikken, wat de voorz. toelicht en vraagt zich af waar de grens ligt van de straatverlichting. Er zijn genoeg plaatsen in de gemeente met door gaand verkeer die verstoken zijn van licht. Moeten wij hier toegeven, dan mag een an der deel niet worden achtergesteld. Goed zoo, redeneerde het meerendeel der leden, met het gevolg, dat het geheele verzoek voor kennisgeving werd aangenomen. Wel zal het college van B. en W. de gevaren voor automobilisten aan den Aardammer weg onderzoeken en, wanneer het noodig is, verbetering aan te brengen, een onder houd vragen met den heer Wiertsema. De vaststelling van het aantal opcenten gemeentefondsbelasting voor het belasting jaar 1939—1940, kwam op hetzelfde peil van voorgaande jaren, n.l. 75. Met dit per centage is reeds rekening gehouden bij de samenstelling der begrooting. De benoeming leden hoofdstembureau en stembureaux, die om de vier jaar gezamen lijk aftreden, zou oorspronkelijk tamelijk vlug van stapel zijn geloopen, indien de aar beveling van B. en W. voetstoots kon worden overgenomen, doch de leden willen schriftelijk stemmen, om meer in de lijn te blijven. De uitslag deed echter geen in breuk op de aanbeveling. Het opnieuw vaststellen van de verorde ning veldwachters, hetwelk om de vijf jaar moet geschieden, bracht nu bepaald geen radicale veranderingen en beperkte zich alleen tot meer redactioneele wijzigingen, getoetst aan de algemeene rijkspolitie-ver- ordeningen. Bij de inlassching van het ar tikel, waarin het gemeentebestuur de be voegdheid krijgt, een periodieke verhoo ging eerder toe te kennen als normaal, op grond van speciale omstandigheden, ontlok te eenige discussies. Verder ging de veror dening er zonder hoofdelijke stemming door, die in werking treedt met 11 Aug. 1938, dus van terugwerkende kracht. Een zeven-tal vaders van groote gezin nen poogden nu, met de gewijzigde wet in de hand, vergoeding te ontvangen voor het vervoeren van hun kinderen naar de school, in casu de R.K. scool te Langeraar, bedoeld in art. 13 der Lager-Onderwijswet 1920. Zoodra de afstand meer bedraagt dan vier kilometer is er recht, aldus de voorz., en na het kadaster nauwkeurig onderzocht te hebben, bleken er inderaad vijf van de ze ven verzoekers voor in aanmerking te ko men. Het zijn S. P. Hoogervorst, J. Valen- tijn, H. Hoogervorst, Jac. Kempers en M. Lenting. De heeren J. Zevenhoven en F. Vermellen, blijven even onder de vier ki lometer, ergo geen vergoeding. De kos ten komen ten volle voor de gemeente en te schenken tuinhuisje aan den ex-keu zullen ongeveer honderd en vijftig gulden bedragen per jaar, dank zij een belangrijk gereduceerd tarief met den autobus-onder nemer. Voor de kinderen zeker een boffer! Nieuwe atlassen onverantwoorde uitgave?! De aanvrage van het bestuur der Ned. Herv. School, om gelden, gebaseerd op art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 voor het aanschaffen van schoolboeken, tot een to taal bedrag van 25.50, nam weinig tijd in beslag. Alleer waren de leden bang, dat de nieuwste uitgave van atlassen het be treft de aankoop van zes landkaarten spoedig weer oud zouden zijn, gezien de in ternationale verhoudingen. Het openbaar onderwijs in 't gedrang. Het voorstel tot het nemen van een be sluit, ingevolge art. 22 bis, 2e lid der La ger Onderwijswet 1920, inzake de instand houding van de openbare lagere school, snijlt de voorz. vervolgens aan. Ieder jaar moet opnieuw worden besloten of deze school kan blijven bestaan, wat aanleiding is voor B. en W. enkele inlichtingen te ver strekken, over het aantal kinderen, die deze school bezoeken. Thans schijnt het leerlin gental met vier teruggeloopen te zijn en gebracht op 37, waaronder er nog 8 zijn uit de gemeente Alphen. De heer Hoogeboom wijst op de groote kosten van dit onderwijs n.l. 25 gulden per leerling en mede in verband met de leerlin gen uit andere gemeente, vraagt spr. zich af of het wel verantwoord is, nog langer deze school te behouden. De heeren Wou denberg en Apeldoorn zijn ook voor ophef fing, want dan zullen zeker vele kinderen de bijzondere school gaan bezoeken, maar volgens de heer de Leeuw willen de leerlin gen juist het openbaar onderwijs blyven volgen. Weth. v. Vliet zou het niet verstandig vinden, ais de raad besloot tot opheffing, daar hoogere instanties wel terdege een on derzoek zuiden instellen naar het al of niet voortbestaan, maar ondanks deze verkla ring, sneuvelde het voorstel van B. en W., wat inhield de openbare school te blijven in stand houden. Voor: de beide wethou ders: J. Verboom en de Leeuw. Nu het besluit was gevallen tot opheffing nam de raad in beginsel het voornemen, om met de gemeente Nieuwveen te gaan onder handelen tot het toelaten van kinderen uit deze gemeente op haar school. Een cursus in landbouw- huishoud-onderwijs. Met de behandeling van het voorstel tot het nemen van. een besluit, ingevolge art. 25 der Nijverheidsonderwijswet tot het ge ven van cursussen in landbouwhuishoud- onderwijs, wijst de voorz. op de mogelijk heid van genoemd onderwijs onder auspi- piciën van den L.T.B. te organiseeren. Deze cursussen, welke ongeveer acht maanden zullen duren, zijn van groot belang voor de landbouwbevolking en gezien alleen dit feit, stemt het gemeentebestuur er ten volle mee in. De kosten worden voor zeventig procent gedragen door het Rijk, terwijl de resteerende dertig procent op rekening gaat van de gemeente, dat ongeveer neer komt ou 150 tot 200 gld. Wanneer de voorz. nog opgemerkt, dat de cursisten een klein bedrag aar. lesgeld zullen moeten offeren, brengt hij aan het slot dank aan den L.T.B voor diens geweldige activiteit op land- en tuinbouwgebied. Dit voorstel verkreeg z. h. st. de goedkeuring, terwijl de heer v. d. Weyden de gelegenheid t- baat nam, een lans te breken voor een tuinbouwschool in deze gemeente, waarvoor hij de bijzon dere medewerking vroeg van het gemeente bestuur. Zij is reeds paraat, wat de heer Volgering bekend is, en die vertrouwt ten volle op den steun van die zijde. De wijziging der statuten van ie Drink waterleiding „De Elf Gemeenten" behelst op Huize Doorn aangeboden. Naast den ji Agenda NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Vcrl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Te 9 uur H. Mis in de Hartebrug- kerk, waar H. Communie, voor de leden van den Land- en fuinbouwbond „St. Laurentius", ter gelegenheid van 25-jarig bestaan. Des middags te 2 uur Kinder feest van den L. en T. „St. Laurentius", in het St. Antonius Clubhuis, Mare Te 8 uur feestvergadering van den L. en T. ,.St. Laurentius", in het St. Antonius Club huis, Mare. Het gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskun dig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken op het Kantoor, van nam. 6.30—8.00 uur, Bonds- gebouw, Steenschuur 15 Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Stu dio", 8 uur. (Zaal 6) Bestuursvergade ring R. K. Transport arbeidersbond, 8 uur -- Kantoor Bouwvakarbeidersbond (Zaal 10), nam. van 7.30—8.30 uur. Dinsdag: Tuinbouwcursus, 8 uur (Zaal 6). Woens dag: Vergadering Encycliek Commissie met Comité-leden, 8 uur. (Zaai 6). Graf. S'udie-Club, 8 uur. (Zaal 8). Ledenver gadering R. K. Groentenhandel, 8 uur. fZaal 1 en 2). Donderdag: R. K. Dam club „Gezelilig Samenzijn". 8 uur (Zaal 1 en 2). Ledenvergadering R. K. Bond \an Hotel-, Safé- en Rest. Geëmpl., 12.15 uur 's nachts Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur Bibliotheek, 78 uui. INTERPAROCIEELE ST. JOSEPH- GEZELLENVEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek. Beurtroosler: Zondag: Var- kevisser, C. v. d. Meel en J. Bentveld; Maandag: G. Bot en J. Compiér; Dins dag: C. v. d. Meyde en F. Overdijk; Don derdag: Th. van Dijk en J. Post; Zaterdag: uitsluitend de verantwoqrdelijkheid van den kassier, waarvoor de gemeente een verzekering heeft gesloten. De wijzigingen van de gemeentebegroo- tingen over de diensten 1938 en 1939, ten bedrage van ruim twee honderd gulden, konden niet nog worden opgevangen door de onvoorziene en dan informeert de heer heer van Apeldoorn naar de verbetering van den Korternaarschen weg. Een onding vindt v. d. Weyden het, dat groote gezin nen, geplaatst in de werkverschaffing, min der loon ontvangen, dan wanneer zij werk loos zijn. Inderdaad! Hierin komt veran dering, zegt de voorz., nu van hooger hand andere voorschriften gelden Dc heer Hoogenboom wil het werkver- schaffingsloon op 28 cent brengen, de ver stil kking van levensmiddelen vereenvou digen en spoort aan tot spoed met het in werking treden van de stopgezette regeling van kleine tuinders, wat de heer L. Hoo gervorst ondersteunt. De voorz. kan zich de moeilijkheden voorstellen van den kleinen tuinders-steun, doch zal zijn best doen om volgende week nog tot uitkeering over te gaan; het grond toon te verhoogen is afhankelijk van vele factoren. De heer Volgering brengt dank aan den voorz. voor zijn waardeerende woorden, ge sproken aan 't begin der bijeenkomst en vraagt aan b. en W., of zij geen stappen wil doen bij het betrokken departe. ïent om meer bedrijfssteun voor de tuinders, zoodat deze groep niet behoeft aan te kloppen bij armenzorg. Tot slot wenscht hij een fat soenlijke plaatsing van de palen der radio centrale, die zag-zag langs de wegen staan. Als laatste van de rij der spreker bij de rondvraag, geeft weth. v. Vliet de verzeke ring, dat B. en W. alles in het werk zullen stellen, om de tuinders te hulp te komen, desnoods wil het college in zijn geheel aankloppen bij bevoegde instanties. Hierna sluiting. lilaris zijn echtgenoote, prinses Hermin» C v. d. Meel, J. Bentveld en C. v. d. Mey de Zondag: Eerste der Zeven Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. De zaal is geopend van 12 302.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Biblio theek Geen zitting St. Joseph's Spaar kas 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs Maandag: Bijeenkomst voor de le den van 8.0010.15 uur 8.30 Bijeen- Komst Kerngroep; aller opkomst ge- v. enscht 8.30 uur Tooneelrepetitie Adolf Kolping 8.309.30 uur Plaatsbespre king in de Bestuurskamer Dinsdag: Bij eenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur 8 30 uur9.30 uur Plaatsbespreking in de Bestuurskamer Woensdag: 8.15 uur Repetitie Liedertafel Sebastian Schaef- ler 8.30 uur Repetitie Tooneelclub Adolf Kolping 8.309.30 uur Plaatsbespre king in de Bestuurskamer Donderdag: Bijeenkomt voor de leden van 8.0010.15 uur 8.30—9.30 uur Plaatsbespreking in de Bestuurskamer 8.30 uur Bijeenkomst Schaakclub. Vrijdag: 8 uur Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer 8.30 uur Tooneelrepetitie Adolf Kolping 8.30 —9 30 uur Plaatsbespreking in de Bestuurs kamer. Zaterdag: Is de zaal gesloten; ook geen bibliotheek; geen plaatsbespre king. Verdere mededcelingen: Maan dag, Woensdag en Donderdag des avonds te 6 30 uur spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie. Op iedere bij eenkomst is er gelegenheid tot sparen voor de a.s. retraite Zondag 5 Februari, tweede Zondag die het feest van St. Jo- senh (19 Maart) voorafgaan, 's Morgens te 6.30 uur in de J5t. Lodewijkskerk Gezon gen H. Mis waaronder plechtige algemee ne H. Communie. Na de H. Mis wordt ge- zengen: Lied van Lof en dank: daarna de luide dankzegging. Te circa 8 uur ge meenschappelijk ontbijt in het GezePen- huis waarbij wordt gezongen „Het Vlag- gelied". INTERPAR. ST. FRANCISCUS- LIEFDEWERK Zondag: 9 uur Morgengebed, en gezon gen H. Mis ter gelegenheid van het 25- jarig kloosterfeest van Zr. Ludolphis. Daarna ontbijt, en recreatie voor de Ge zellen; 6 uur Lof waarna recreatie; 7.30 uur Gezellen. Maandag: 6.30 uur Fran- ciscusvrienden I; 8.15 i'ranciscusridders I en III; Gezellen. Dinsdag 6.30 uur Sioyd I en II; 7 uur Zaagclub I; 8 uur Tooneel club. Woensdag: 6.45 uur Franciscusvrien- den II; 8.15 uur Godsdienstonderricht, waarna recreatie; 8.30 uur Franciscus- ridders II; Gezellen. Donderdag: 7.30 uur Voetbalclub. Vrijdag: 6.45 uur Sloyd IH en IV; 7.30 uur Zaagclub II; 8.30 uur Ge zellen. Zaterdag: 35 uur Teekenles; 7.30 uur Franciscusridders IV. KRUISVAART Cohort „Aeternus Pater" Burcht: St. Antonius Clubhuis Zondag: Geen ontspanningbijeenkom sten. iViaandag: 7.30 uur Postzegelclub Missieclub. Dinsdag: 7.30 uur Geen bans. Woensdag: 6 uur Willibrordus en Bonifa- tiusban; 7.30 uur Antonius Arnoldus en Servatiusoan. Donderdag: 7.30 uur Marti- nus en Pschalisban. Vrijdag: 7 uur Trom melen Hoornblazen. Cohort „St. Petrus" Burcht: CarenmaiKt 36. Zandag: 4 uur Blauwe Vendel. Dinsdag: 7.30 uur St. Scephanusban; 8 uur Kard. Faulhaoeroan; uur Sleutelkoor. Woens dag: 7.30 uur Adspirantenban II; 8.30 uur .b'ranciscusban. Donderdag: 8 uur Trom melen. Vrijdag: 6 uur Sleutelkoor; 8.15 uur Jonge Wachtbladen halen en afreke nen. Zaterdag: 7 uur K.J.C.-Mis; 7 uur St. Lodewijkban. Cohort „St. Pancras" Burcht: Anna Paulownastraat Zondag: 11.30 uu Repetitie voor Min- streels, dansers en andere medewerkenden aan onze uitvoering in Stompwijk. IVlaau- dag: 7 uur Gedialogeerde H. Mis; 8 uur ServatiusbanBan 1. Dinsdag: 8 uur Don Boscobanfarcisiusban. Woensdag: 8 uur Canisiuso-ttBan III. Donderdag 8 uur Aloysiusom.W. Doyieban. Vrijdag: 8 uur LoaewijkoanBan II. Zaterdag: 67 uur 3 Centsfonds Suaarbanfc Contributie. Kruisvaarders! Onze repetitie is dus a.s. Zondag omhalf twaalf. Een rare tijd, maar 's middags hebben jullie een uit voering van de Maria-Congregatie en dus kan 't niet anders. Zorgen jullie allemaal present te zijn en op tijd?! 't Is onze laat ste groote repetitie en we moeten in Stompwyk de menschen een goeie dunk geven van de Kruisvaart, dus doet je best! Ai&oloopen Maandag was de opkomst in de Ged. H. Mis heel goed maar er waren toch nog een paar langslapers. Komen die a.s. Maandag ook 'ns bijtijds uit de vee- ren? Het parool is: Niemand absent! OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus". Burcht: R. K. K. School. Zondag: 7 uur Alg. H. Communie 11 uur: Vendelbijeenkomst 3 uur: Adspi- ranten. Maandag: 6.45 uur: St. Willi- brordusban 7.45 uur: St. Ignatiusban Dinsdag: 6.45 uur Willibrordusban 7.15 uur: Volksdansen oudste groep Woens dag, 2.30 uur: Kring vcan de St. Janskna- pen 7.30 uur Faulhaberban Donder dag, 7 uur: Tarcisiusban Vrijdag, 7.30 uur: Handenarbeid Zaterdag, 4.30 uur: Fluitclub. HARMONIE „ST. GREGORIUS." Woensdagavond 8.30 uur repetitie van de R. K. Harmonie St. Gregorius, Pieters kerkgracht no. 9. Nieuwe leden kunnen, zich dien avond daar aanmelden. SINT ODO-KOORKNAPUEN. Maandag: half vijf: Aspirantengroep kwart na vijf: Crescendogroep Dinsdag: half zes: Schola Cantorum Donderdag: Geen repetitie. Vrijdag: half zes: Scho la Cantorum. Hallo boys! Deze week verschijnt de St. Odo-Klok weer.... num mer 6! Dus we ?ijn op de helft van onze eerste Jaargang. Bij deze gelegenheid heeft onze Klok een nieuw „Hoofd" gekre gen. Moet je maar eens kijken! Een oudere broer van eenige Sint Odo-Koorknapen heeft het ontwerp gemaakt! Hulde! Onze Klok verschijnt precies op de eerste, dus a.s Woensdag. Er staat een groot verslag in over het verloop van onze Prijsvraag en er wordt ook geschreven over een nieuwe, die we met Maart zullen opge ven. Enfin, je moet het allemaal zelf maar lezen. En denk eraan, dat je alle nummers bewaart, want aan het eind van de eerste Jaargang houden we een Prijsvraag over alle 12 verschenen nummers. Wees dus goochem! Hallee! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Scherpe richtlijnen. Het is niet de bedoeling van deze weke- lijksche berichten over de Vrouwelijke Jeugdbeweging in Leiden, om telkens een dorre uiteenzetting te geven van de inrich ting en de werkwijze. Doch we willen tel kens een karakter-eigenschap, een typische werkwijze van deze jeugdbeweging be lichten, om u ontegenzeggelijk een aange- namen indruk ervan te geven. Men moet leeren waardeeren. „L'appetit vient en mangeant". zeggen de Franschen, al eten de, krijgt men honger. Welnu, vandaag iets over „richtlijnen". U moet namelijk weten, dat eenige malen per jaar ten gebruike van de leidsters der clubs voor jongere groepen (1315 jaar) door het hoofdbestuur van de Graal wor den uitgegeven mappen met keurig ge bundelde folio's, waarop, voor iedere maand apart, uitvoerig staat uitgewerkt, wat ze in de clubs moeten behandelen. Dit noemt men de .Richtlijnen". Ik zou willen, dat alle ouders van onze meisjes in de stad deze richtlijnen konden lezen. Zij zouden nog beter dan wij kun nen aanvoelen en waardeeren, de fijne tact en het zuivere inzicht van de samen stelster^. Zij zouden daaruit kunnen op maken, hoe deze jeugdbeweging de meest redelijke opvoeding wil geven aan de meisjes in hulp aan de huisgezinnen. Ik heb het wel eens hooren voorstellen, hoe de Graal de meisjes zou maken tot een stel aanstellerige wezentjes, die met een on uitstaanbare air van misselijk gedoe een afschrik zouden zijn! En zoudt u nu wer kelijk denken, dat Priesters zulk een kort zichtigheid zouden bezitten, dat ze hun medewerking zouden willen geven aan het opkweeken van een massa vrouwelijke hysterie? Het kan voorkomen, dat men soms een jong vrijmoedig optreden te veel geëxalteerd of te kwezelig vindt, en het is zelfs mogelijk, dat sommige jonge meisjes zelf nog een verkeerd idee ten toon sprei den over haar opvoeding, welke ze op de clubs ontvangen. Dat moet in ieder geval verbeterd en voorkomen worden. Wij zijn voortdurend bezig, om de gegeven richt lijnen in een alleszins bruikbare practijk om te zetten. En dat is vooral dit: den meisjes te leeren allerlei huiselijke deug den voor haar toekomstige roeping in het gezins-maatschappelijke leven. Ik zie hier voor mij de richtlijnen van Februari. Wat zijn die practisch! Precies voor meisjes van 1315 jaar. De meisjes van dien leeftijd zijn nog niet bevattelijk voor ingewikkelde levens-problemen en groote menschen-bezigheden. En toch moet haar de weg daarheen gewezen worden. In deze maand wordt haar aan dacht gevraagd voor haar eigen moeder thuis. Ze worden opgevoerd in de haar ge- eigende bezigheden in het huisgezin als hulp voor moeder, welke heusch niet al leen behoeven te bestaan in „boodschap pen doen"! Er is voor die meisjes nog wel wat anders te doen en te leeren. Zij moeten het alledaagsche werk van moe der leeren waardeeren en begrijpen. Dat gaat gepaard met ernst en vroolijkheid en alles zoo ongekunsteld mogelijk. En zoo goat het iedere week voort, opdat na en kele jaren het ideaal kan bereikt worden van een flink, vroolijk en dapper meisje, dat aan iedereen (ook aan de katholieke jongens van het goede soort later) kan too- nen, dat een all-round gezond katholiek meisje toch nog wel te verkiezen is boven een mode-popje. Ja het zijn heusch scher pe richtlijnen Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Maandag: 7.30—9.00 uur Jongste groep 8.159.45 uur topgroep Dinsdag: 7.30 uur: H. Mis en algemeene H. Communie - Donderdag: 7.30—9.00 uur: jongste groep 8.15 zang Woensdag: 46 uur Vak school. Par. O. L. VR. Onbevlekt Ontvangen: Maandag: 7.30 uur Vakschool Dinsdag: 8.159.30 uur middengroep Donderdag: 7.30—9.00 uur jongste groep Zaterdag: 2 153.45 uur Mulogroep. Par. St. Petrus: Maandag: 7.30 uur: Vakschool 7.00—8.30 uur jongste groep Dinsdag: 8.159.45 uur middengroep Zaterdag: 2.15—3.45 uur Mulogroepen. Par. H. Leonardus: Woensdag: 2.30 4.00 uur jongste groep Donderdag: 7.30— 9 00 uur jongste groep. R. K. TURNCLUG „ACTIEF'. Woensdag: 34 uur: Kleuters in de Hee- rensingelschool -- Vrijdag: 6.15—7.15 uur a>piranten in de Ur ulasteeg 7.308.30 uur aspiranten in de Ursulasteeg 8.45 10.15 uur dames in de Ursulasteeg Zaterdag: 2.15—3.45 uur kleuters in de Ursulasteeg.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12