VOOR ONZE ZIEKEN. Varia Burgerlijke Stand SPORT LUCHTVAART MARKTBERICHTEN VRIJDAG 27 JANUARI 1939 DE I.EMVSCHF. COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 De 80ste verjaardag van den Ex-Keizer FAMILIE-REÜNIE OP HUIZE DOORN Aan den vooravond van Zijn verjaardag vereenigde wen zich om den ex-kcizer De zonen van den ex-keizcr zijn Donder dagavond aangekomen; drie van hen wa ren vergezeld van gemalin en kinderen. Zij reisden met den D-trein, welke te om streeks half negen te Amersfoort aankwam. Vandaar reden zjj in een achttal auto's naar Huize Doorn, dat ter gelegenheid van hun komst de feestverlichting had ontsto ken. De klokketoren en de Orangerie ver hieven zich in lichtende lijnen tusschen de donkere boomen en wierpen een zachten waarschijn iu de gevels van het htuis, waarschijnlijk op de gevels van het huis, gereed was. Op het station te Amersfoort waren ter begroeting aanwezig overste Van Houten der Kon. Maréchaussee en Hausmarchall Graf Von Schwerin. Aan het eind van het eerste perron stonden de auto's gereed om het hooge gezelschap naar Doorn te bren gen. Er was veel belangstelling op het per ron, toen de D-trein binnenreed. De eerste, die uitstapje, was ex-kroonprinses Cecilie. Zij zag er opgewekt en i og opmerkelijk jeugdig uit, ofschoon toch ook zij reeds grootmoeder is. Zij droeg een eenvoudig donkeren mantel. De ex-kroonprins droeg een lichtbruine jas. In de drukte /an reizi gers en nieuwsgierigen herkende men spoe dig ook de zware figuur van prins Eitel Friedrich, dan August Wilhelm, eindelijk Adelbert en Oskar; de beide laatsten met hun echtgenooten. Onder dt prinsen en prinsessen trok Louis Ferdinand de aan dacht, de tweede zoon van den ex-kroon prins, ex-keizer's geliefde kleinzoon, de hoop der dynastie, Allen zagen er opgewekt uit en begaven zich druk lachend en pra tend naar de auto's. Van Amersfoort reden de auto's naar Hui ze Doorn, waarvan de lichten vaag zicht baar waren in het avondduistere park. De boomen, die heel den dag in een grijzen nevel waren gehuld stonden thans donker en stram tegen den gesluierden hemel. Zij geleken in hun strakke gelederen op reu zengestalten, spookachtig lange grenadiers als uit de dagen van den Ouden Frits. Zij stonden daar op wachters stom en onbe weeglijk, somber en dreigend. Het eenig ge rucht, dat in de stilte rondom opklonk, was de stem van het kleine carillon; klokke- klanken, ijl en broos, in de kille duistere verlatenheid. Het was het klokkenspel in den kleinen toren, welks lichtende contou ren van -ver zichtbaar waren, de stemmen, zooals zij ook klinken uit den „Langen Gre nadier", den toren van de garnizoenskerk in 's keizers geliefd Potsdam; een geschenk, deze klokken, van het voormalig groote hoofdkwartier op Wilhelm's 70sten ver jaardag. De een na den ander reden de auto's het poortgebouw binnen door het donkere park naar het huis. Binnen verwelkomde de ex-keizer zijn gasten, zijn zoons, zijn schoondochters, zijn kleinkinderen, De zalen van het huis vul den zich met gerucht van stemmen, een lach, een opgewekt woord. De ex-keizer, nog levenskrachtig en ge zond ondank zijn hooge jaren, verheugde zich over de komst van de zijnen, nu weer bijkans allen om hem vereenigd. Zijn har telijke belangstelling ging uit naar allen, naar hun wedervaren, naar het nieuws, dat zij hem brachten. En prinses Hermine ver heugde zich met hem in dezen avond en in den grooten dag, die weer komen ging, het traditioneel familiefeest, dat eens in het jaar allen te zamen brengt rond den vader, den grootvader het hoofd van het huis. Eerst laat in den avond ging men gelei delijk uiteen. Zij, die op Huize Doorn lo geerden, begaven zich naar hun.kamers, de anderen zochten hun hotels in de omge ving op. „Tijd". GROOTSCHE FEESTVIERING. Vijftig gasten op huize Doorn. Men meldt heden uit Doorn: Omringd door een grooten kring van familieleden en door een vijftigtal vertegenwoordigers van Duitsche oud-adellijke geslachten, heeft de ex-keizer van Duitschland, Wil helm II von Hohenzollern vandaag met groote pracht en luister op huize Doorn zijn tachtigsten verjaardag gevierd. Reeds vroeg in den morgen was het vriendelijke Doorn in een feeststemming. Een koude nevel hing nog over de bos- schen en de voorname buitenplaatsen la gen nog in een diepe rust, toen van zeer vele huizen de vlag werd uitgestoken. Dit was het eerste bewijs van dezen dag van de sympathie, die de ex-monarch zich in den loop van twintig jaar, welke hij nu reeds als banneling in Doorn doorbrengt, van de zijde der bevolking heeft mogen verwerven. De vlaggen gaven den dorps straten een vroolijken aanblik en zij wa ren de voorboden van een feest, dat dezen dag op huize Doorn zou worden gevierd en waarin ook de bevolking zou deelen. Ook het landhuis, waar de ex-keizer woont, was vandaag in een feestkleed ge stoken. Voor het bordes was een baldakijn aangebracht, waaronder de ex-keizer en zijn familie des middags de hulde van de Doornsche bevolking in ontvangst zouden nemen. Op het dak woei de zwart-wit ge blokte vlag van het huis Hohenzollern en op het dak van de orangerie de vlag van het huis von Reuss, waarvan de gemalin van den ex-keizer, prinses Hermine, een afstammelinge is. De gasten, die in den loop van de week uit alle deelen van het Duitsche rijk naar Nederland waren gekomen om aan de vriendelijke uitnoodiging van Wilhelm II het feest te komen bijwonen, gevolg te ge ven en die voor het mserendeel afstam melingen zijn van regeerende vorsten uit het Duitschland van vcor den oorlog, kwa men reeds vroeg in den morgen op huize Doorn. Slechts de naaste familieleden van den ex-keizer en de allervoornaamste gas ten logeeren deze week op huize Doorn, de anderen zijn ondergebracht in hotel Pabst te Doorn of in het hotel van Stame ren te Maarn. Kort voor negen uur verzamelden zjj zich in de hall van huize Doorn. De man nelijke leden van het gezelschap waren gekleed in klein tenue militair uniform van de onderscheidene keizerlijke regi menten, de dames in klein toilet. Er heerschte in de ruime hall, waar een groot bronzen beeld van Frederik de Groo te is opgesteld, een zeer opgewekte stem ming. Het geluid verstomde echter, toen enkele oogenblikken later de komst van den ex-monarch werd aangakondigd en de gasten zich in de hall gingen opstellen om den jarige zoo dadelijk geluk te wen- schen. Even na negen uur verscheen Wil helm II in de hall. Hij was gekleed in het generaals-uniform van het voormalige eer ste lijfgarde-regiment en hij zag er zeer opgewekt uit. Zijn gemalin, prinses Her mine, was de eerste, die hem op dezen heugelijken dag hartelijk gelukwenschte. Vervolgens waren het de kinderen en kleinkinderen van den ex-keizer, die hem de hand drukten en wel in volgorde van ouderdom. De ex-kroonprins was gekleed in het uniform van de doodskop-huzaren. Hij was de eerste, die zijn vader na prinses Hermine geluk wenschte, vervolgens zijn gemalin, kroonprinses Caecile, en daarna de andere kinderen van den ex-keizer: prins Eitel Friedrich. prins Oscar, prins Adelbert en prins August Wilhelm. Tot de voornaamsten der gasten, die ten getale van circa vijftig vereenigd waren, behoorden verder o.m. prinses Heinrich, de weduwe van ex-keizer-Wilhelm's eeni- gen broer, prins Friedrich Christian von Wuriemberg, hertog Albrecht van Saksen, het kroonprinselijk paar van Griekenland, markgraf von Meissen, die het Saksische koningshuis vertegenwoordigde, en voorts de groot-hertog van Mecklenburg en gema lin, kroonprins Rupprecht van Beieren, grootvorst Wladimir Romanoff, de klein kinderen van den ex-keizer en vele ande ren. Om tien uur werd onder leiding van ds. Drthring, die onlangs op huize Doorn ook het huwelijk tusschen prins Ferdinand en prinses Kyra heeft voltrokken, een kerk dienst gehouden. Ds. Doehring sprak naar aanleiding van Isaias II de verzen 6 en 7, en Mattheus 11, vers 6. Deze teksten had de ex-keizer zelf uitgekozen. Op zijn specialen wensch bracht Re predikant tot uitdrukking, dat hij de keizer met geheel zijn hart en in zijn gebeden nog altijd bij zijn volk is. L it vatte de hofpredikant samen in de vol gende bewoordingen: moge het zijne ma jesteit gegeven zijn, nu hij door afstand en tijd van zijn volk gescheiden is, met ge heel zijn hart en in zijn gebeden, ondanks alles wat geschied is, bij zijn volk te blij den. In dezen plicht, zoo zeide de predikant, is de ex-keizer nooit tekort geschoten, zoo als ook eigenlijk niemand hem van dezen plicht ontheffen kan. Dat is de liefde van den keizer, de liefde, die uit geloof gebo ren is, liefde, die ook nimmer zal ophou den. Na den kerkdienst verspreidden de gas ten zich over de verschillende zalen van huize Doorn. Er heerschte een zeer onge dwongen stemming De gasten bezichtig den de tientallen geschenken, die de ex- keizer ter gelegenheid van zijn verjaardag ui* alle deelen van de wereld heeft mogen ontvangen, niet alleen van vorstelijke per sonen, maar ook van eenvoudige men- schen, in het bijzonder uit Duitschland, die hem bloemen hadden gestuurd, fraai bewerkte shawls, zakdoeken, enz. Het ge schenk van prinses Hermine bestond uit een in olieven' geschilderd portret van den keizer, de kinderen van Wilhelm II had den hun vader een groote verguld zilveren bokaal met inscriptie aangeboden, terwijl de ex-mnnarch van kroonprins Ruppert er van markgraf von Meiscen porceleinen kunstvoorwerpen had gekregen. De zalen van Huize Doorn waren her schapen in een bloementuin. Ook was er een groot bloemstuk van prinses Juliana en van Prins Bernhard. Het was reeds be kend, dat de prins tegen twaalf uur op Huize Doorn werd verwacht om persoon lijk zijn gelukwenschen aan te bieden. De bevolking van Doorn was in grooten ge tale tegen dit tijdstip aanwezig, om van de aankomst van den Prins en van Baron van Hardenbroek tot Hardenbroek, die namens de Koningin den ex-keizer zou gelukwen schen, getuige te zijn. De ex-keizer zelf gaf na de godsdienst oefening gelegenheid aan de leden van zyn personeel om hem geluk te wenschen. Bezoek van Prins Bernhard. Prins Bernhard arriveerde te ongeveer kwart voor twaalf in zijn groote Maybach, die bestuurd werd door een chauffeur, vcor het hek van huize Doorn, waar hij door de hier verzamelde menigte harte lijk werd toegejuicht. Ongeveer tezelfder tijd arriveerde de grootofficier van H. M. de Koningin, baron Van Hardenbroek tot Hardenbroek, die namens onze Vorstin gelukwenschen kwam aanbieden en die op huize Doorn ook zou blijven lunchen. Prins Bernhard, die gekleed was in een donker costuum, verliet huize Doorn om kwart over twaalf, nadat hij zich ongeveer een half uur in den kring der gasten had bewc-gen. Even na twaalf uur ontving de ex- keizer een comité, dat gevormd is uit tal rijke Nederlandsche vrienden, welk comi té bestaat uit den heer 's Jacobson, com missaris der Koningin in de provincie Utrecht, jhr Testers, vroeger kamerheer van wijlen Koningin Emma, en den heer Blankenhage, die den ex-keizer een rhodo- dendron-aanleg voor het park aanbood. Korten tijd later maakte haar opwach ting een commissie uit de burgerij, be staande uit den burgemeester, J. H. baron van Nagell, wethouder T. A. de Haan, den gemeente-secretaris W. G. Ruitenbeek en den heer B. Ruitenbeek en A. M. van der Wel. Deze commissie overhandigde den ex-keizer namens de burgerij een album met foto's van het tuinhuis, dat de burge rij den ex-keizer heeft aangeboden. Het plaatselijke harmoniegezelschap had zich tijdens de plechtigheid in het voorste gedeelte van het park opgesteld. Er werd koraalmuziek ten gehoore gebracht, o.m. het bekende „Nun danket allen Gott". Na de plechtigheid werd de dirigent van het gezelschap, de heer Kok, bij den ex- keizer geroepen, die hem voor de muzikale hulde hartelijk dankte. Het af- en aanrijden van de vele auto's gedurende de morgenuren had een groot gedeelte van de bevolking van Doorn cp de been gebracht. De belangstelling con centreerde zich uit den aard der zaak voor het tuinhek van huize Doorn, waar de be langstellenden door de met rijksveldwach ters versterkte gemeente-politie op een afstand werden gehouden. Om een uur ongeveer verzamelden de ex-keizerlijke familie en de gasten zich in de groote, met talrijke bloemstukken ver sierde eetzaal van het landhuis voor de lunch. In de rede, waarmede de burgemeester van Doom 's middags het geschenk van de Doornsche bevolking aan den ex-keizer heeft aangeboden, dankte baron van Nagell den ex-monarcl voor de belangstelling, die hij steeds voor het dorp Doorn en zijn be volking heeft gehad. Spr. gaf uiting aan den wensch, dat de keizer nog vele jaren onder Gods zegen in de beste gezondheid en met hem zijn geheele familie en ook het dorp Doom, bewaard moge blijven. De ex-keizer spreekt In zijn antwoord dankte de ex-keizer voor de vriendelijke gelukwenschen en voor het mooie tuinhuisje, dat de Doornsche bevol king hem ten geschenke heeft gegeven. „Ik ben zeer verheugd zoo sprak de ex-kei zer u vandaag op mijn tachtigsten ver jaardag te ontvangen en daardoor de nau we band bevestigd zie, die mij nu sinds bijna twintig jaren met uw gemeente bindt. Dat ik mij in uw mooie, mij lief geworden dorp met zijn mij zoo vriendelijk gezinde bevolking prettig gevoel, behoef ik nauwe lijks te zeggen. Het geschenk, dat de bevol king gemeend heeft mij te moeten geven, toont, dat zij weten, wat ik zoo prettig vind. het genot van lucht en zon in Gods vrije natuur en het werken in mijn tuin, welks aanblik ook tot verfraaiing van het beeld van ons dorp zal mogen bijdrage^. In het huisje, dat u mij thans geeft, zal ik graag rusten, om dankbaar mijn blikken te rich ten naar het zonnige groen van de boomen en de struiken en om met mijn vrienden uit het dorp groeten te wisselen". Aan al zijn gasten heeft de ex-keizer een goud herinneringsspeldje uitgereitk, ook aan de leden van de commissies uit zijn Ne derlandsche vrienden en uit de burgerij van Doorn. .ioewel het aanvankelijk in de bedoeling lag, dat jhr. mr. dr. Bosch van Rosenthal, di' ook li.1 is van het comité uit de Neder landsche vrienden, naar Doorn zou komen om het geschenk mede te overhandigen, kon de commissaris der Koningin in de provin cie Utrecht hieraan wegens droeve familie omstandigheden geen gevolg geven. Van de gelegenheid om de felicitatie- registers te teekenen in het kapelletje van de Nederlandsch Hervormde Kerk nabij Huize Doorn, werd in den loop van den dag een zeer druk gebruik gemaakt. Na de lunch verspreidde de gasten zich door de zalen van huize Doorn. De verdere middag werd in intiemen kring doorge bracht. 11 Militaire eerbewijzen- De korporaal-instructeur heeft aan de recruten verteld, welke eerbewijzen een schildwacht moet doen, als een Koninklijk rijtuig passeert. „Nu zullen we het geleerde eens prac- tisch toepassen", zegt de korporaal. „Let nu op, recruut Pimpelmeier. Ik ben nu het koninklijke rijtuig, jij bent de achild- wacht." Op deftige wijze draaft de korperaal voorbij den recruut. „Sufferd!" schreeuwt de korporaal, ter wijl hij nogmaals Pimpelmeier voorbij draaft, „ik ben het koninklijk rijtuig." Te vergeefs. De recruut blijft onbeweeg lijk. Voor de aerde maal begint de draf en de korporaal brult: „Pimpelmeier, ik ben het koninklijk rijtuig, ezel, domoor, botte- rig; waarom maak je de eerbewijzen niet?" „Omdat er geen mensch in het rijtuig zit is het antwoord van den leuken Pim pelmeier. HEIL!!! De Duitsche tooneelspeler F. Heyl had van koning Wilhelm I van Pruisen de Kjoonorde gekregen, 's Avonds, toen de monarch een voorstelling in den schouw burg van Wiesbaden bijwoonde, werd Heyl in de hofloge geroepen. De vorst sprak een tijdje met den gevierden kunstenaar en vroeg tenslotte: „Hoe heet u ook weer?" De tooneelspe^r boog diep en zei: „Heyl, Eure Majestat!" „Ja, ja, dank u wel, heel aardig van u, maar hoe 4s uw naam?" „Heyl, Eure Majeriat!" „Merci, merci, voor uw goede wenschen, maar: hoe is uw naam?" „Heyl, Heyl, Eure Majestat!" stamelde Ge arme kunstenaar bedremmeld. „U spreekt tot den hoftooneelspeler Heyl, Majesteit!" fluisterde de dienstdoende Kamerheer nu den vorst toe. Deze begon hartelijk te lachen, reikte Heyl de hand en liet hem gaan. NAPOLEON I KRIJGT LES..., Keizer Napoleon I van Frankrijk deed zich graag erg geleerd voor, maar zijn ge heugen liet hem al te dikwijls in den steek. Op zekeren dag kreeg hij bezoek van professor Ameilhon der Parijsche Hooge- school, bekend wegens zijn arbeid aan de Romeinrche Geschiedkunde, door Lebeau bet eerst aangevangen. Zoo, is u meneer Ancillon?" informeerde Napoleon. „Ja, sire, juist, Ameilhon"! „Goed, en u bent bezig aan de Romeln- sche geschiedenis, die Lebon het éérst ts begonnen?" „Ja sire, juist, aan de geschiedenis van Lebeau!" „Hoe ver is Lebeau daar ook weer mee voortgegaan? Was het niet tot de inname «an Constantinopel door de Arabieren?" „Ja, sire, juist, tot de inname van Con stantinopel door de Turken." „Wat zei ik. Arabieren? Nee, door de Turken, natuurlijk, in 1449!" „Ja sire, juist, in 1453!" ..Net wat ik wou zeggen, professor, 1453!" zei Napoleon en liet den geleer de maar gauw weg gaan! VEILIGHEID Die laatste twee woorden heeft de wijsgeer vergeten, maar voor de meeste men- schen op straat kan het geen kwaad om ze er nog even bij te zetten! Wij welen, dal .De Leldsche Courant" in teer vele gezinnen een aewaaidee/de huisvriend la, dien men ongaarne zou missen En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend hoe ongaarne ook, moet missen Wij bedoelen het geval, dat een dei volwassen huisgenooten tn een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk ls, hem eiken dag „De Leldsche Courant" van dsn vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" oi aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's. die in een ziekenhuis (niet sanato rium) werden veroleead, lederen daq een e,r molaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dieneD de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van aen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaol of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leldsche Courant LEIDEN. Geboren: Leonardos Petrus Andreas, z. v. L. P. de Jong en C. J. M. de Haas Johannes Petrus, z. v. W. Boon en M. M. Th. Voskuil Geertrui, d. v. L. v. Hecke en C. Massaar Sjoerd Jans, z. v. H. Wol- ting en H. Leering. Ondertrouwd: J. Ververs jm 27 J. en J. M. Voorbrood jd 25 j. J. B. Twaalf hoven jm 26 j. en A. E. v. d. Steeg jd 24 j. GOUDA—U.V.S. Het U.V.S.-elftal is voor den wedstrijd tegen Gouda als volgt samengesteld: Kramp Burgy Delfos C. v. d. Berg Wallaart v. d. Reijden v. Weerlee Hendriks Kantebeen Oosterom Britten FRANSCH VERKEERSVLIEG TUIG BIJ KEULEN VERONGELUKT. Zes Inzittenden gedood. BERLIJN, 27 Jan. (A. N. P.). Hedenmor gen te half elf is een Fransch verkeers vliegtuig van Air France, een Bloch 220, op weg van Parijs naar Berlijn, waarschijn lijk tengevolge van slecht zicht, dicht bij het vliegveld Keulen in aanraking geko men met een hooge fabrieksschoorsteen. Het toestel stortte neer en werd grooten- deels vernield, terwijl zes inzittenden, vier leden der bemanning en twee passagiers werden gedood. LEIDEN, 27 Jan. Vee. Aanvoer: 12 stie ren; 162 kalf- en melkkoeien 180300, handel tamelijk vlot; 126 varekoeien e.a. 120—180, handel tamelijk; 106 vette koeien 190300, schoon gewicht 4872 cent, handel iets vlotter; graskalveren ƒ30 —50, schoon gewicht 40—48 cent, handel stioef; 18 vette kalveren 70120, schoon gewicht handel tamelijk; 281 nuchtere kal veren 512, handel tamelijk vlot; 100 vette schapen ƒ1627, schoon gewicht 3846 cent, 742 vette lammeren 1115 schoon gewicht 42—48 cent, 399 mestvar- kens 16—33, 230 biggen 7—12, handel tamelijk; 2 paarden, 7 bokken of geiten 5—8, handel matig; 27 zeugen 3560, handel tamelijk. Kaas. Aangevoerd 36 partijen, waar onder 31 partijen Goudsche kaas le soort 2528, 2e soort 2324 en 5 partijen l eidsche kaas 23.5025 per 50 kg. Han del matig. LEEUWARDEN, 27 Jan. Vee. Aanvoer: 120 Enter-tieren 0.40—1.40, 102 Twenter stieren 140—340, 303 vette koeien 120 270 per stuk, 3866 cent per kg., 56Ó melk en kalf koeien f 25—290, 175 pinken 30— 165, 14 vette kalveren 2060, 976 nuch tere kalveren 4.00—7.50, 340 vette scha pen 1120, 146 weideschapen 1014, 283 lammeren 814, 593 vette varkens 40140, per stuk, 1948 cent per kg.; 36 magere varkens 2245 en 100 kleine biggen 917 per stuk; 25 bokken of geiten, 21 paarden, Totaal aanvoer 3794 stuks. Overzicht: Als gevolg van den slech- ttn afloop der vorige markt was de aan voer heden iets kleiner. Stieren, vette koeien, melk- en kalfkoeien handel ge drukt met neiging tot teruggang. Alleen enkele beste koeien en stieren bleven nog vrijwel prij"houdend, de handel in pin ken (graskalveren) voor de slachtbank was redelijk. Overigens was de handel ge drukt, vette kalveren handel zeer kalm. Nuchtere kalveren grootere aanvoer, beste soort prijshoudend, overigens minder. Var kens nagenoeg prijshoudend echter niet hooger. Wolvee stug, alleen beste vette lammeren vrij goed te plaatsen. De N. V. C. neemt vandaag 335 varkens over, terwijl door de regeering ook weer een aantal koeien uit de markt wordt genomen. AARLANDERVEEN, 26 Jan. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren 3.404.00 en eendeneieren 3.00 per 100 stuks, kaas 24 cent per pond. NOOTDORP, 25 Jan. Elerenveiling. Aan- vuer 1537 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.103.90 en kuikeneieren 2.703.05 per 100 stuks. BOSKOOP, 27 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Briarclif 65 cent, Wilh. Kordes 2.80, Seringen 0.70 -1.06, Azalea 1.502.10, crocus 11 cent, tulpen 1221 cent, Viburnum 1.10, Be gonia 1016 cent, Prunus triloba 5095 cent. 's HERTOGENBOSCH, 27 Jan. Boter. Aanvoer 13.250 kg. hoogste prijs 1.50, middelprijs 1.45 en laagste prijs 1.43 per kg.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11