BERN. KNAAPEN Oe muziek zet in CASPERS KRUIDENSIR00P DONDERDAG 26 JANUARI 1939 DE LEWSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BINNENLAND KONINKLIJKE FAMILIE NAAR ZWITSERLAND. Verblijf te Grindelwald. Naar de „Maasbode" verneemt bestaat bij de Koninklijke Familie het voornemen zich ongeveer 15 Februari voor eenigen tijd naar Zwitserland te begeven en wel naar Grindelwald. Het hotel ,.Adler" aldaar is voor het ver blijf gereserveerd Grindelwald is een uitgelezen plaats voor wintersport en ligt in het Berner Oberland op een hoogte van 1050 meter. Van Kerstmis tot Paschen is er door de overvloedige sneeuw gelegenheid om prachtige ski-tochten te maken. Met berg sporen zijn op gemakkelijke wij'ze start plaatsen te bereiken als KI. Scheidegg (2064 meter) Eigergletscher (2323 meter) zelfs naar het uitgangspunt van den groo- ten Eismeertocht (3162 meter) en dan Jungfrau (3457 meter). Het klimaat kenmerkt zich door koude nachten en helderen zonneschijn overdag. Ook voor alle andere wintersport als schaatsenrijden, hockey, bobslee enz. is er prachtige gelegenheid. Het hotel „Adler" ligt in een prachtige omgeving en biedt naar alle kanten schoo- ne vergezichten. JEUGD-WERKGEMEENSCHAP R.K. WERKLIEDENVERBOND Door den aartsbisschop ingezegend Tn tegenwoordigheid van Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht, den directeur van den Socialen Jeugddienst van het De partement van Sociale Zaken en vele auto riteiten uit de kringen van werkloozenzorg en van het R.K. Werkliedenverbond, is gis teren de Jeugd-Werkgemeenschap „Draken burg" van het R.K. Werkliedenverbond geopend. Te 9 uur droeg de Hoogeerw. heer Frank, deken van Hilversum, in de kapel van het kamp een p ?htige H. Mis op, geassisteerd door den Z. heer I. H. v. d. Berg, voor zitter van de itampcommissie en pater A. C. Went, rector van het kamp. Omstreeks half 11 heet Z. H. Exc. de Aartsbisschop het kamp ingezegend, waar- ina de heer G. W. F. van Hoeven, directeur van den Socialen Jeugddienst van het De partement, d" opening verrichtte met een hartelijke tc taak. Daarna werd de vlag op het kampp geheschen. Wij komen op een en ander'nader terug. WENSCHEN VAN KRUIDENIERS. Het A. N. P. meldt uit Amsterdam: Krui deniers van Haarlem, H i 11 e g o m en IJmuiden, in bijzondere vergadering bij een, hebben na de uiteenzetting van den heer H. Post, directeur van den Ned. R.-K. Kruideniersbond over de verhouding groot winkelbedrijf en zelfstandig midenstands- bedrijf, onderschrijvend de meening, dat er in het middenstandsbedrijf, speciaal het le- vensmiddelenbedrijf een groote onvermij delijke achterstand bestaat ten opzichte van het grootwinkelbedrijf, wat betreft het ver schil in tempo der rationeel-technische be- drijfs-ontwikkeling, ook van meening, dat aan het middenstands-levensmiddelenbe- drijf de noodzakelijke gelegenheid moet worden geboden om veilig te kunnen wer ken aan den verderen opbouw van het be drijfsleven, den minister van oeconomische zaken verzocht den spertijd voor het groot winkelbedrijf na 1 Juni 1939 met 3 jaar te willen verlengen. R. K. KAMER-CENTRALE, LEIDEN. De R.K. Kamer-Centrale Leiden houdt een algemeene vergadering op Zaterdag 18 Februari 1939, des namiddags 2.30 uur, in het gebouw „Concordia", Westhaven, Gouda. De agenda vermeldt o.m.: Opening. Rede door di\ P. Kasteel. Onderwerp: De actueele politiek. Motie af deeling Wad- dinxveen, luidende: „De R.K. Staatspartij, afdeeling Wad- dinxveen, d.d. 12 JaJnuari 1939 in verga dering bijeen; gelezen een schrijven van den R.1L Mid denstandsbond „De Hanze", afd. Wad- dinxveen, d.d. 14 December 1938; gelet op de naar aanleiding van dat schrijven gevoerde besprekingen in ge melde vergadering; gelet op de ernstige bedreiging, welke het steeds meer opdringende geconcen treerde grootbedrijf voor den midden stand vormt, alsook op de groote econo mische gevaren, welke aan de vorming van trusts zijn verbonden; doet een dringend beroep op de R. K. Staatspartij en haar vertegenwoordigers in de Staten-Generaal, om onverwijld te bevorderen, dat maatregelen worden ge nomen tegen het groot-winkel- en filiaal bedrijf, alsmede tegen de concentratie van het grootbedrijf en gaat over tot de orde van den dag". Bespreking agenda Partijraad. Verkie zing van 2 plaatsvervangende afgevaar digden in de Partijraad-afvaardiging. Can- didaten zijn (alphabetisch): H. F. J. Brink, Hillegersberg, gesteld door Hillegersberg; J. J. van Duuren, Wassenaar, gesteld door Wassenaar; A. J. v. Lieshout, Schiebroek, gesteld door Schiebroek; H. Lombert, Lei den, gesteld door Leiden; H. J. van Mil, Zoeterwoude, gestald door Zoeterwoude (dorp) en Zoeterwoude (Rijndijk); S. Neefjes, Noordwijk, gesteld door Noord- wijk; G. A. M. Weck, Gouda, gesteld door Gouda. (Op deze lijst zijn weggelaten de candidaturen van den heer H. J. v. d. Poll, Bodegraven, gesteld door Noordwijk, wij] deze reeds afgevaardigde is, cismede die van den l«e?r J. J. C. Starken rg, Voor brug, gest.ld door Voorschoten, omdat deze reeds plaatsvervangend afgevaardig de is). NIEUW GEBOUW DER BATAAFSCHE IMPORT. Aan den Wassenaarsche weg te Den Haag. De Bataafsche Import Maatschappij te Den Haag heeft besloten een nieuw kan toorgebouw te stichten aan den Wassenaar- schen weg aldaar. Zij heeft vier architec ten aangezocht, t.w. ir. G. Friedhof, A. J. Kropholler. J. J. P Oud en ir. D. Rossen- burg, een plan te ontwerpen. Van deze vier ontwerpen heeft de directie gekozen dat van den heer J Oud. Het gebouw, dat zijn frontgevel langs den Wassenaarschen weg heeft, zal vijf verdiepingen tellen benevens gelders en een archiefverdieping. Aan den achterkant zullen iritten voor fietsen en auto's, alsmede een groote vijver worden aangelegd. De diepte is gering in verhou ding tot de lengte, terwijl de hoogte opzet telijk groot gekozen is. HERHALINGSOEFENINGEN IN 1939. Wie onder de wapenen moeten komen. Door den minister van Defensie is be paald, dat in 1939 voor herhalingsoefenin gen in werkelijken dienst moeten komen de dienstplichtigen hieronder vermeld. Van de lichting 1929 nemen geen deel aan deze herhalingsoefeningen de dienstplich tigen, die behooren tot legeronderdeelen, waarvan het personeel is bestemd voor „Buitengewone oproeping uitwendige vei ligheid". Voor hen gelden herhalingsoefe ningen volgens een andere regeling. De regimenten infanterie, het regiment wielrijders en de regimenten huzaren de lichting 1933 en 1935. De korporaals en soldaten voor 17 dagen en de onderoffi cieren voor 24 dagen. De regimenten artillerie en de regimen ten genietroepen, de lichting 1929, 1933 en 1935. De lichting 1929 korporaals en soldaten 10 en onderofficieren 17 dagen. De lichting 1933 en 1935, korporaals en soldaten 17 en onderofficieren 24 dagen. Het bataljon geneeskundige tropen, de lichting 1933 en 1935. Korporaals en solda ten 17, onderofficieren 24 dagen. Behalve de hiervoren genoemde lichtin gen. komen in 1939 voor herhalingsoefe ningen in weraelijken dienst de dienst plichtigen die in 1938 hun herhalingsoefe ningen hadden moeten volbrengen, doch dooi de opgetreden buitengewone omstan digheden in September j.l. niet aan die oefeningen hebben deelgenomen. Van de lichtingen 1927 en 1928 nemen geen deel aan deze oefeningen de dienst plichtigen die in 1937 vreplicht v/aren, herhalingsoefeningen te volbrengen, om dat zü behooren tot legeronderdeelen waarvan het personeel is bestemd voor „Buitengewone oproeping uitwendige vei ligheid". Aan dienstplichtigen, die verplicht zijn in 1939 herhalingsoefeningen te vervullen, wordt geen geheele of gedeeltelijke vrij stelling van het volbrengen van die oefe ningen verleend op grond van de omstan digheid, dat zij in 1938 wegens de opgetre den buitengewone omstandigheden in wer kelijken dienst zijn geweest. De dienstplichtige, die in een vorig jaar oorspronkelijk voor een korteren duur dan 17 jaren (voor een onderofficier van 24 dagen) voor herhalingsoefeningen had moeten opkomen, doch tengevolge van uit stel van opkomst of om een andere reden die oefeningen in 1939 moet vervullen, wordt, behoudens bijzondere omstandig heden, na het verstrijken van dezen duur, in het genot van groot verlof gesteld. De dienstplichtigen, voor wie het in ver band met hun beroep of bedrijf, dat zy uicefenen, te bezwaarlijk is, om deze oefe ningen te volbrengen in de tijdvakken voor hun korps vastgesteld, kunnen deze in een ander tijdvak volbrengen. Hiertoe moet in voorkomend geval een verzoek word eningediend, uitsluitend aan den mi- nisier van Defensie gericht. In tegenstelling met andere jaren, zul len de herhalingsoefeningen, voor wat het hoofdwapen de infanterie betreft, in 1939 zoowel in het voor- als in het najaar worden gehouden. Zoo komen in Maart o.a. onder de wapenen de lichtingen 1927 en 1928 en in September de lichtingen 1933 en 1935. De dienstplichtige van de 4 Re gimenten Huzaren van de lichtingen 1933 en 1935, vervullen hun herhalingsoefenin gen hoofdzakelijk in September. Ten slotte komen de dienstplichtigen, behoorende tot het Bataljon Geneeskundi ge troepen, voor zoover zij behooren tot de lichting 1927 en 1928 in Maart, en de lich ting 1933 en 1935 in September voor her halingsoefening onder de wapenen. Opgemerkt wordt, dat in dit overzicht slechts de voornaamste bepalingen betref fende de herhalingsoefeningen in 1939 zijn vervat. NIEUW FORD-BEDRIJF TE ROTTERDAM DOOR BURGEMEESTER OUD GEOPEND. Gisteravond heeft Rotterdams burge meester, mr. P. J. Oud, in tegenwoordig heid van talrijke belangstellenden uit de zakenwereld het vierde Ford-automobiel bedrijf m Rotterdam, dat gevestigd is aan den Oudedijk 169175 officieel geopend. Opvolging prof. P, Zeeman, te Amsterdam, In den Amsterdamschen Raad herinner de aan zijn medeeling tijdens het begroo- tingsdebat de voorzitter, dat in onderhan deling was getreden met dr. S. A. Goud smit, thans verbonden aan de Universiteit van Ann Arbax (Mich.) voor de opvol ging van prof. ,dr. P. Zeeman, en de heer Goudsmit hem thans telegrafisch heeft be richt, dat deze tot zijn spijt een eventueele benoeming in de opvolging van prof. F. Zeeman niet zou karnen aanvaarden. HET GEBED IN DEN RAAD Een voorstel in VIaar dingen OM UITEENLOOPENDE REDENEN VERWORPEN Bij de behandeling van de Vlaardingsche gemeentebegrooting in December j.l. was door den heer M. de Heer (A.R.) met als mede-onderteekenaars de heeren J. W. Visser (C.H.), M. den Admirant (St. Ger.) en L. G. Borsboom (C.D.U.) een voorstel ingediend om in het vervolg de raadsver gaderingen met gebed te openen. Voorge steld werd dit gebed als volgt te doen lui den: „Almachtige God, Wij naderen met den diepsten eerbied tot Uw troon en vragen U om zegen bij de volbrenging der werkzaamheden die ons zijn opgelegd. Schenk ons wijsheid en voor zichtigheid, verlevendig in ons het gevoel onzer diepe afhankelijkheid van U en dog onze beraadslagingen strekken tot bevor dering van de ware belangen dezer ge meente. Verhoor deze bede om Jezus' wil. Amen". Dit voorstel werd toen aangehouden, ten einde de raadsfracties gelegenheid te geven, het eerst te bespreken. Dit voorstel was Dinsdagavond aan de orde. Allereerst dien de de heer Rey (R.K.) een voorstel in, om het voorstel aan te houden, tot de nieuwe raad in September a.s. bijeenkomt, zoodat deze over het al of niet invoeren van het gebed in den raad een uitspraak kon doen. Dit voorstel werd niet voldoende onder steund, zoodat het voorstel van den heer De Heer c.s. niet in behandeling werd ge nomen. De voorzitter wees op den ernst van het voorstel en zeide, dat het hem een drang des harten was, dit voorstel in den raad te brengen. Spr. wees er nog op, hoe ook in R.K. kringen meer en meer op invoering van het gebed in den raad wordt aange drongen en herinnerde o.m. aan de arti kelen over dit punt in „De Maasbode" ver schenen. De heer Van Minnen (C.H.), sprekende namens de geheele fractie der' Chr. Hist., wees er op, dat aan dit voorstel twee zijden zijn, n.l. de principieele en de organisato rische. Over de principieele zijde hoefde spr. zich niet uit te laten. Namens de fractie legde spr. een verklaring af, waar in deze mededeelde, dat de wijze, waarop het voorstel tot het invoeren van het gebed in den raad tot stand was gekomen, niet de volle instemming der fractie heeft. Overtuigd, dat dit het meest principieele punt was, dat sinds jaren in den raad is geweest, sprak de fractie der C.H. er haar groote teleurstelling over uit, dat juist aan d i t van zoo groote beteekenis zijnde voor stel géén diepgaande bespreking in de rechtsche partij-groepeeringen is voor afgegaan. Onder de omstandigheden, zoo als deze zich hebben ontwikkeld, heeft de Chr. Hist, fractie er geen vrede bij, dat een besluit tot invoering van het gebed in den raad zou worden genomen, en heeft zij besloten, haar stem niet aan het inge diende voorstel te geven. Deze houding staat eenerzyds geheel los van, en houdt anderzijds ten nauwste verband met de principieele opvattingen der fractie nopens deze zaak, waarbij de fractie zich bereid verklaarde, haar houding opnieuw te be palen, indien een voorstel zou worden in gediend op de wijze, zooals door haar de eenig juiste werd geacht. Deze verklaring geschiedde mede namens het fractielid Vis ser, die het voorstel De Heer mede had onderteekend. De heer Verloop (A.R.) had gehoopt dat het voorstel tijdelijk ingetrok ken zou worden. Nu dit niet is geschied, zal hij tegenstemmen, echter in ie hoop, dat de voorsteller het opnieuw zal indie nen; gebeurt dit niet, dan zal spr. het doen. De heer den Admirant (St. Ger.) meen de te mogen verwachten, dat de heeren van rechts, die zeggen vóór het voorstel te zijn, nu ok vóór het voorstel zouden stemmen. Hij betreurt, dat deze heeren zich op zij paden hebben begeven, omdat de wijze van indienen niet organisatorisch is gescmed. Wat het zwaarst is, moet echter ook het zwaarst wegen. Evenzoo sprak de heer Borsboom (C.D.U.)mode-onderteekeoaar van het voorstel, evenals de heer Den Admirant. De heer De Bruin (S.D.A.P.) consta teerde, dat deze raad niet rijp was foor invoering van het gebed. De heer Moerman (V.B.) is van meening, dat het beter is, dat in dezen raad, met zijn vele schakeeringen, en sterk sprekende per soonlijke gevoelens, de eerbied voor het gebed eischt, dat het hier niet wordt uit- - gesproken. De heer Rey (R.K.) was van meening, dat hier een principieele kwestie werd be handeld, waar men vóór of tegen moest stemmen. Daarom ontging hem de logica van de Chr. Hist., om tegen een principieel voorstel te stemmen. Spr. deelde mede, niet tegen het gebed in den raad te zijn, doch er niet voor had gevoeld, het voorstel De Heer mede te onderteekenen. Wethouder Van Rijn (A.R.) zeide voor invoering van het gebed te zy'n, doch de eigenaardige loop van het debat noopte spr. iets te zeggen. Hij betreurde de ver klaring van de C.H.-fractie. Echter, wan neer men een dergelijk voorstel indient, moet men de zekerheid hebben, dat het aangenomen wordt met een flinke meer derheid. Het had daarom eerst in de recht sche raadsclub moeten behandeld worden, dan had thans deze verwarde discussie kunnen voorkomen worden. Spr. hoopt, dat het voorstel alsnog wordt ingetrokken, daar het geen minderheid mag hebben. De burgemeester was van meening, dat de waardigheid van het gebed eisciite, dat het niet zou worden een speelbal van po litieke inzichten. Wordt het ingevoerd, dan moot men de zekerheid hebben, dat Comm.ssionnair In Effecten Stationsstraat 34/6 ALPHEN A. D. RIJN Teleloon 161 Zitdag te BODEGRAVEN fn Hotel „VAN HA AFTEN", lederen Dinsdag van 912 uur, telephoon 9. Zitdag te LEIDEN in Hotel „BELLEVUE", lederen Vrijdag van 10-12 uur, tefephoon 126. 4215 Speciaal adres voor katho lieke kerkelijke leeningen in binnen- en buitenland. 'jfëËT' Alle inlichtingen kosteloos het blijft. Gezien het verloop der bespre kingen, raadt spr. aan het voorstel in te trekken. Na een debat van ca. 2 uur werd ten slotte tot steming overgegaan, waarbij het voorstel-De Heer c.s. om hel gebed in den raad in te voeren, werd verworpen met 16 tegen 5 stemmen. Vóór otemden de heeren De Heer en wethouder Van Rijn, beiden A.R., de heer Rey (R.K.) en de neeren den Admirant (St. Ger en Bors boom (C.D.U.). Tegen stemden de heeren Verloop en Clements, beiden A.R., als mede de fractie der Chr. Hist, de V.B. en de S.D.A.P. „Maasbode" HET BESLAG OP DE PERS VAN HET „NATIONALE DAGBLAD". Mv. A. J. van Vessem heeft hedenoch tend namens de N.V. Boekdrukkerij voor heen L. van Nifterik Hzn. te Leiden (waar het Nationale Dagblad wordt gedrukt) bij de Haagsche rechtbank een bezwaarschrift ingediend tegen de inbeslagneming van de rotatiepers, welke op 13 Januari j.l. op last van de justitie is geschied naar aan leiding van eenige door mr. M. M. Rost van Tonningen, in het Nationale Dagblad geschreven artikelen, waarvan de voi-m of strekking beleedigend werd geacht voor den minister van justitie, mr. Gose- ling, voor den procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, mr. E. L. M. H. baron Speyart van Woerden en vooi' den Centralen Raad van Beroep. Onverwijlde opheffing van het beslag wordt in het bezwaarschrift verzocht. Ter motiveering van het verzoek om opheffing van het beslag op de rotatiepers van het Nationale Dagblad heeft mr. van Vessem aan de Haagsche rechtbank o.a. geschreven: Dat deze ingeslagneming is in strijd met de wet; dat toch art. 54 van het wetboek van strafrecht bepaalt, dat bij misdrijven, door middel van de drukpers gepleegd, de drukker als zoodanig niet vervolgd wordt, indien zoowel de drukker als de persoon, op wiens last het stuk is gedrukt, bekend zijn: dat de inbeslagneming van de aan den drukker toebehoorende drukpers, waar- dooi- niet de schrijver, maar de drukker getroffen wordt, derhalve met bedoeld v/^tsaroitel in strijd is; dat voorts requestrant tegen de inbe slagneming van hare pers bezwaar moet maken, omdat ingevolge art. 94 van het wetboek van strafvordering slechts vat baar zijn voor inbeslagneming voorwer pen, die kunnen dienen om de waarheid aan den dag te brengen, of welker ver beurdverklaring, vernietiging of onbruik- baarmaking kan worden bevolen; dat de in beslag genomen drukpers om trent het aan mr. Rost van Tonningen te' laste gelegde uiteraard de waarheid niet aan den dag kan brengen. HOOGE GASTEN TE DOORN AANGEKOMEN. Woensdagavond zijn op Huize Doorn de Hertog en Hertogin van Brunswijk en de Kroonprins en Kroonprinses van Grieken land aangekomen. Met den D-trein van 20.28 uur is Woens dagavond te Amersfoort Prins Frederik Christiaan von Saksen aangekomen, ter bijwoning van de feestelijke herdenking van den tachtigsten verjaardag van den ex-Keizer. Per auto begaf de Prins zich naar Huize Doorn. DIENSTPLICHTIGEN-RETRAITE OVERVOL! Daarom wordt te Noordwijkerhout nog een retraite voor militieplichtigen gehou den van 17 tot 20 Maait. Zij, die teleurgesteld zijn en ook dege nen, die zich nog niet hadden opgegeven, kunnen zich aanmelden bij de Directie van het Retraitehuis of bij Aalmoezenier J. J. Brouwer, Huygensstraat 6 te 's-Gra- venhage. Tel. 116534; Giro 92320. De kosten bedragen 6.50 en kunnen tijdens de retraite worden voldaan of vóór de retraite worden toegezonden aan den Aalmoezenier. Na aanmelding ont vangt men een kaart met verdere inlich tingen. KERKNIEUWS PATER DANGREAU t Belgisch missionaris in China MET ZIJN CHRISTENEN GEDOOD Men meldt aan de „Msbd", dat Pater Dangreau, missionaris van de Congregatie van Scheut in China, werd vermoord. Een te Brussel ontvangen telegram luidt: „Pater Dangreau gedood samen met al de chris tenen". Pater Dangreau bevond zich op dat oogenblik ter missiestatie in de stad Hot- schou. Pater Dangreau werd geboren te Snaes- kerke (West Vlaanderen) den 12den April 1912. In 1936 is hij priester gewijd. Sedert anderhalf jaar was hij werkzaam in het Apostolisch vicariaat van Soeijoean, door de Japanners Houho genoemd. Hij resideerde te Sianoor, het eenig punt dier provincie, dat tot nu toe nog niet be zet was door de Japanners. De ouders van den jeugdigen martelaar wonen te Oostende. Berichten van andere zyde uit China ont vangen bevestigen den dood van den Bel gischen missionaris. Echter, volgens een bericht van de „Graphopresse" zou pater Dangreau gedood zijn door een uit een vliegtuig op zijn missiestatie geworpen bom. Anderzijds geeft een bericht van het Chi- neesch nieuwsagentschap „Central News", de volgende lezing: Uit Hotschou wordt gemeld, dat ten Noorden van Shansi de Japanners, alvorens de stad Tung te Sheh te verlaten in het Westen van Sui-Yan een pater der Belgi sche missie van Scheut en vier andere Ka tholieken hebben gefusilleerd. NEDERLANDSCHE NATIONALE BEDE VAART NAAR ECHTERNACH In opdracht van het Hoogwaardig Epis copaat zal de Vereeniging tot Samenstel ling van Nederiandsche Bedevaarten met medewerking van het bestuur van de Ne deriandsche Katholiekendagen, by gelegen heid van het 12e Eeuwfeest van den H. Willibrordus een Bedevaart organiseeren naar Echternach. DE ZUSTERS VAN LIEFDE IN CHINA In China zijn werkzaam vierhonderd Zusters van Liefde, waarvan 237 inlandsche zusters. In 1848 kwamen de eerste Zusters van Liefde naar China, en zij waren daar d eeerste katholieke religieusen. Zy leiden 23 hospitalen voor mannen, 18 hospitalen voor vrouwen, 49 armen apothe ken en 49 scholen. dus.... aantreden, want de leuke Vastenavondtijd nadert... Waarom zoudt U achterblijven? EVERT C STELEIiN de'dans- 8cbool v«.o. Katholieken leert U spoedig en op prettige wijze in enkele prive-lessen goed dansen. Bepaal zelf het uur van Uw les en kom dan eens mot ons spreken. „Zo danst U correct" ons nieuwe boek mst beschrijvingen van de passen van 8 dansen 50 ct. ünze giro is 254596. 4309 Feestartikelen Slingers met Vjaggen, 7 Meter lang, 25 ct Mutsen vanaf 2l/-> ct., Schliden, Confettle Serpentines, Servetten, Bruidszakjes enz* Steeds de nieuwste Voordrachten en Bruiiortsliedjes Firma G. VAN BRUSSEL HAARLEMMERSTRAAT 726 MAATSCHOENEN STEUNZOLEN Reparatie voor lijn schoenwerk Voor alle modellen passende leesten FERD. J. HAKKAART LANGEBRUG 46 LEIDEN jtT Aan huis te ontbieden ook buiten destad Prijs f 1.tl. 50 p. t.esch Chem. Fabriek A. S. Caspers Kerkstraat, Noordwijk - Tel. 516

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7