DIE HOEST AGENDA WOENSDAG 25 JANUARI 1939 DE LEir-SCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten *0 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? BETROKKEN. De BUI seint: Verwachting: Voor het geheele land: Plaatselijke nevel of mist, overigens zwaar bewolkt tot be trokken, met eenigê regen, vooral in het Zuiden van het land. Meest matige wind uit Oostelijke richtingen, weinig verande ring in temperatuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: regen in het laatste uur, Zuidelijke zwakke wind, 2 gr. C. Vlissingen: betrokken, Zuidelijke matige v/ind, 2 gr. C. De Bilt: zwaar bewolkt, Z. O. zwakke wind, 2 gr. C. Groningen: zwaar bewolkt, W. Z. W. zwakke wind, 1 gr. C. Maastricht: zwaar bewolkt. Zuidelijke zwakke wind, 3 gr. C. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Een restant van de oude depressie ligt thans nog over Zuid-Zweden. De nieuwe depressie lag hedenmorgen met haar kern voor den ingang van het Engelsche Kanaal en nam nog in diepte toe. Een vlak gebied van lagen luchtdruk ontwikkelde zich over Schotland. Over IJsland is de luchtdruk aanzienlijk gestegen. In de omgeving van het Engelsche Kanaal is d.e wind tot krachtig of stormachtig toegenomen, er valt veel regen. Overigens is in West- Europa de wind meest zwak, de bewolking zwaar, terwijl hier en daar regen valt. Met uitzondering van Bretagne en Oost-Duitsch- lcnd is de temperatuur overal gedaald. Op de Britsche Eilanden en in Zuid-Frankrijk ïc de temperatuur nog onder normaal, ove rigens is zij meest nog boven normaal, vooral in Duitschland en Scandinavië. Al leen op IJsland komt plaatselijk strenge vorst voor, in Scandinavië is de vorst slechts matig. Voorts kwam op de Britsche Eilanden en in het Rhonedal hedenmorgen lichte vorst voor. Verwacht wordt, dat de depressiekern van het Engelsche Kanaal bezuiden ons land langs zal trekken. LUCHTTEMPERATUUR. 4.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 5.01 uur tot Donderdagmorgen 7.22 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dondardag 26 Jen. voorm. 5.20 en nam. 5.44 uur. Maan op 9.40 uur Donderdagmorgen. Maan onder 23.21 uur Donderdagavond. COMITé „T OUDE VIERDE". Maandagavond j.l. vergaderde het Comité ,,'t Oude Vierde" om de loopende zaken af te doen en mogelijke maatregelen te bera men voor de toekomst. Als eindresultaat van de vele besprekingen werd het volgen de vastgesteld: Het bestaande Comité ,,'t Oude Vierde" blijft in zijn geheel ge handhaafd en zal bij komende gelegenheden het Oude Vierde vertegenwoordigen. Als er reden voor is, zal het Comité besprekin gen voeren en zoo mogelijk plannen be ramen. Tot het stichten van eene vereeniging met ledenlijst, contributie enz. enz. kon door verschillende omstandigheden niet worden overgegaan. Het contact is er en blijft door het voortbestaan van het Comité. OPENBARE LES Dr. B. B. STOKVIS. Dr. B. B. Stokvis, toegelaten als privaat docent in de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in de experimenteele psychologie, zal zijn colleges aanvangen rnet het hou den van een Openbare les op Woensdag 15 Februari a.s des middags om 4 uur in het Klein Auditorium van het Academiege bouw. is morgen over zij de verkoudheid I03. terwijl de hoeststillende kracht der „codeïne" zorgt, dat Uw kind rustig slaapt en niet wakker blijft door benauwende hoestprlkkeling. De slijm komt los en de hoest verdwijnt, dat is de verrassende dubbele werking van Abdijsiroop, welke uit kruiden-ex tracten en ..codeïne" bestaat. Zorgt dat U altijd Abdijsiroop in huis hebt. „Een lepel Abdijsiroop aan Uw kind x-óór het naar school gaan. werkt als een .beschuttend schild". KATHOLIEKEN VAN LEIDEN Wij verzoeken uw aandacht voor een zeer byzonderen avond, een lezing met lichtbeelden te houden door den zeereerw. pater A. Dolle O.F.M. over: De anti-God- propaganda. Deze lezing wordt gehouden in het St. Antoniusclubhuis, Mare 43, op Vrijdag 27 Januari a.s. en is toegankelijk voor iede- rer. katholiek boven 18 jaar. Leden van de propagandaclub „Dr. Schaepman", maakt propaganda voor de zen avond, maar zorgt er voor alles voor zelf aanwezig te zijn. Bestuur Algem. R.K. Propaganda club „Dr. Schaepman", JAARFEEST R. K. METAALBEWERKERS Een volle Burchtzaal in uitstekende stemming. De afd. Leiden van den R. K. Metaal- bcwerkersbond vierde gisteravond in de groote zaal van Hotel „Den Burcht" haar 21-jarig bestaan. De zaal was stampvol met belangstel lenden, zoo vol, klat de bestuurderen onge twijfeld gewatertand hebben toen zij zulk een groote opkomst aanschouwden. Want, t mag nog wel eens gezegd: de vergaderin gen zijn nimmer zoo druk bezocht. En toch 't is ook gelukkig te noemen, dat men tenminste de feestelijke bijeenkomsten niet verzuimt. Immers, er valt altijd iets te ieeren, want 'n ernstig woord past ook op degelijke feestelijkheden. Te even acht uur sprak de afdeelings- voorzitter, de heer J. Giezen, een kort openingswoord, waarin hij erop wees, dat de levensproblemen de laatste jaren steeds ernstiger zijn geworden. De roep om orde ning der laatste jaren is thans gevolgd aoor de roep der Nieuwe Gemeenschap, ingezet door het Katholiek Werkliedenver bond. Christus te brengen in het openbare leven is de inzet dezer nieuwe drie-jarige actie. Daartoe moeten allen naar hun yermogen medewerken. In het afdeelingsvaandel staan geschre ven de woorden: „Ora et Labora", bid en werk. Dat werken werd altijd meer opge vat om te werken in het bedrijf, doch te weinig gewerkt om Christus te brengen in het openbare leven. Daartoe vooral wekt spr. alle leden op, opdat ook dit jaarfeest zijn vruchten moge afwerpen. Na het zingen van het bondslied was het woord aan den heer C. v. d. Hulst, districtsbestuurder. Deze herinnerde aan de woorden uit het bondslied: „Want valsche vrijheidsleuzen, door Leo's woord verlegd". Deze woorden herinneren aan den oproep van Paus Leo Xin in zijn encycliek „Rerum Novarum", gegeven in 1891. De R. K. Metaalbewer- kersbond bestond voordien al, zij het dan slechts in enkele afdeelingen. Maar het verschijnen van dezen zendbrief was een geduchte steun in den rug van de pioniers der beweging. Dat zulks niet altijd even gemakkelijk ging, mag overbekend heeten. De Leidsche afdeeling weet daarvan mee te praten, want na een eerste oprichting was zy spoedig gedoemd weer te verdwij nen. Maar de pioniers hielden vol en met succes, ook al kwamen loonsverhooging en verbetering van arbeidsvoorwaarden niet zoo heel spoedig. De groote oorlog in 1914 bracht een hef tige reactie teweeg. De hooge levensstan daard bracht ook hoogere loonen. Een nieuwe reactie volgde in 1918 na het slui ten van den vrede, toen het revolutiespook overal den kop opstak. In 1919 volgden verschillende verbete ringen, niet in het minst door de sociale wetgeving. Een groote strijd in de metaal industrie bracht opnieuw loonsverlaging, al bleven de arbeiders moreel overwin naar. Spr. memoreert dan de ups and downs in de metaalindustrie en in de organisatie. Het werkeloosheidscijfer in de metaalin dustrie is ondanks eenige opleving toch nog 19 a 20 procent. En de opleving, welke valt waar te nemen, is niet een gevolg van de verbeterde omstandigheden, maar slechts een opleving tengevolge van de groote activiteit der oorlogsindustrie. Dat is dus geen weg naar meerderen vrede, doch naar groote verwarring. Overal om ons heen heerscht onrust; de vervolging van hen, die Christus belijden wordt steeds grooter en niet ten onrechte vraagt men zich af: waar gaat dat heen? Als we om ons heen zien, meenen we dat de poorten der hel openstaan om het menschdom te belagen. De katholieke arbeidersbeweging staat als een der steunpilaren in de brandpun ten van den dag. Zij is als een schip in de branding van dezen tijd. Gelukkig heeft zij de beschikking over uitnemende stuur lui, die de beweging langs de gevaarlijke klippen weet te sturen. Om te zorgen, dat het schip in veilige haven komt, moeten allen hun krachten geven. Sociale rechtvaardigheid en naastenlief de zijn de peilers der Nieuwe Gemeen schap, waarover de voorzitter in zijn ope ningswoord reeds sprak. Als we daartoe willen komen, moeten allen, mannen en vrouwen, daartoe meewerken. Mgr. Ariëns voorspelde reeds, dat de slag der volgeren vóór of tegen Christus, zal worden uitge streden op het terrein van den arbeid. Daarom moeten alle werkers zorgen pa raat te zijn. Zij moeten tot een bedrijfsor ganisatie medewerken, die de richtlijnen voor de komende maatschappij-orde zullen vaststellen. Het is een zware en moeilijke, maar ook een mooie tijd, want wie aan deze nieuwe toekomst zal hebben medegewerkt, zal niet tevergeefs gearbeid hebben. Spr. hoopt, dat straks allen zullen ge hoor geven aan den oproep voor de Nieu we Gemeenschap. En in deze volle feest- vergadering richt spreker zich vooral tot de» vele leden, die nooit of slechts zelden de vergaderingen bezoeken, want ook zij zullen hun deel in den arbeid hebben bij te dragen, indien met erin wil slagen on der het motto „Voorwaarts zij ons stre ven" een nieuwe maatschappij te bouwen op de puinhoopen van het liberalisme, het socialisme en het communisme. (Applaus). Na een stukje muziek van het Jazz-gezel- schap „Tempo" onder leiding van den heer Jean van Zijp, dat de entre-actes uitste kend vulde, volgde de huldiging van vijf leden, die hun zilveren jubileum als lid der afdeeling vierden. Het waren de hee- ren J. Giezen, F. van Hees, D. Hensing, Q. de Graaf en H. Saunier. Wijl de afdeelingsvoorzitter hierbij zelf lot de feestelingen behoorde, werden de jubilarissen (de heeren de Graaf en Sau- r.ier waren verhinderd aanwezig te zijn) door den districtsbestuurder, den heer C. v. d. Hulst op hartelijke wijze toegespro ken namens het hoofdbestuur. Spr. schtste hoe groote opofferingen de ze leden gedurende al die jaren zich ge troost hebben om voor hun organisatie uit te komen. Speciaal is zulks het geval met cien h»zr Giezen, die de moeilijke taak van voorzitter gedurende verscheidene jaren heeft vervuld en den heer F. van Hees, die de moeilijke taak van penningmeester met accuratesse vervult. Hen allen ten voor beeld stellend voor de jeugdige leden, uit de heer v. d. Hulst den wensch, dat de jubilarissen nog lange jaren in de organi satie mogen meeleven en dat zij tot in verre jaren de vruchten der katholieke organisatie mogen zien rijpen. Spr. overhandigde den jubilarissen het diploma van den Bond, waarna zij namens de afdeeling werdei) toegesproken door den heer H. ter Haar die zijn wenschen vergezeld deed gaan van stoffelijke ge schenken. De heer Giezen sprak hierna een woord van dank voo rde wenschen en geschen ken, waarmede het officieele gedeelte van den avond ten einde was en.... de rest laat zich begrijpen. Het duo Klaare en Flora, welbekend van vroegere jaarfeesten, zorgde er ook nu weer voor, dat de lachspieren los kwamen en het muziekgezelschap „Tempo" zorgde voor de rest. Het was een uitnemend ge slaagde avond, waarop met genoegen kan worden teruggezien. TENTOONSTELLING „MAAK ZELF". In den foyer der Stadsgehoorzaal is door de Commissie inzake Huishoudelijke Voor lichting en Gezinsleiding een tentoonstel ling „Maak Zelf" georganiseerd. Men is er den laatsten tijd allerwege op uit den huisvrouwen van werkloozen op alle mogelijke manieren voorlichting te geven op huishoudelijk gebied. Ook hier ter stede, doch men bepaalde zich tot heden voornamelijk tot cursussen in koken en naaien. Het is evenwel geenszins de bedoe ling hierbij te blijven, maar ook meer aan dacht te gaan besteden aan de kinderzorg, zelfs aan voorlichting van huisvaders, die door de veranderde tijdsomstandigheden meermalen een veel grooter aandeel in het huiselijk gedoe hebben- gekregen dan vroe ger het geval was. De tentoonstelling „Maak zelf' werd voor het eerst in Den Haag gegeven en zij werd zulk een succes, dat men er tal van steden en dorpen mee-bezocht. Het geheel staat onder leiding van het Departement voor Sociale Zaken en op deze tentoonstelling werden verschillende werkstukken onder gebracht van den Leidschen cursus. Toen het plan voor 'n expositie hier ter stede rijpte, besloot de Commissie hieraan toe te voegen een uiteenzetting van een budgetberekening voor georganiseerde en ongeorganiseerde gesteunde werkloozen met geen, 2, 4 of 6 kinderen, wijl hieruit kan blijken hoe de verdeeling der gezins inkomsten in een goed geordend gezin moet zijn. Deze berekeningen zijn voor Leiden gemaakt door het budgetbureau in Am sterdam naar de gemiddelden der gesteun de gezinnen, waarvoor de gegevens zijn ver strekt door den Dienst van Soc. Zaken hier ter stede. Daaruit blijkt, dat er in al deze gezinnen geen penning overblijft voor ontspanning, terwijl de ongeorganiseerde werkloozen zelfs geen geld hebben voor een courant. De tentoonstelling staat onder leiding van mej. Sirks uit Rotterdam, die allerlei voor lichting geeft bij het geëxposeerde. Men ziet er een aantal eenvoudige meu belen, welke niet door vaklieden, doch door Reeds meer dan 4000 aangeslotenen. Dat zegt alles 't Best* uit den aether Billijker en beterl leeken moeten worden vervaardigd, daar naast meubelen van den Leidschen cursus uit het Volkshuis, een aantal kindermeu bels; verder weer een tafel met twee stoe len, vervaardigd van planken van een glas- kist, tal van speelgoederen, weef- en hand werk en daarnaast eenige voorbeelden van volkskunst en huisvlijtwerk, als rietvlecht werk, snij-, touw- en breiwerk uit ver schillende streken van het land. Een aparte stand is voorts ingericht van het Tijdschrift „Huishouding van Nu", ter wijl de daarin genoemde patronen en di verse voorwerpen ahier ook voorradig zijn. Een ruim gedeelte van de tentoonstel ling is voorts gereserveerd voor het Leidsch Borgstellingsfonds tot bestrijding van den woeker, op wiens aanstichting bijzondere aandacht wordt gevraagd voor de inrich ting van een kamer Onder het motto: „Het beste meubel van 't bedrijf, Is en blijft een huis'lijk wijf", wordt door genoemd fonds erop gewezen, dat het grootste deel van het volksinkomen gaat door de handen van de huisvrouw. Het spreekt dan ook vanzelf, dat op een tentoon stelling van huishoudelijke voorlichting aandacht wordt geschonken aan de beste ding van het inkomen. De verdeeling van het week- of maand inkomen zóó,, dat het evenwicht in het huis houdelijk budget bewaard blijft, is voor de huisvrouwen een zeer moeilijke opgaaf. Welk deel van het inkomen kan voor voe ding, voor huishuur, maar in het bijzon der voor woninginrichting en yernieuwing, voor kleeding, beddegoed en schoeisel wor den besteed? Ziehier een vraag, waarvoor zich de huisvrouw eiken dag opnieuw ge steld ziet. Het Leidsch Borgstellingsfonds nu is in aanraking gekomen met tal van gezinnen, die juist voor de post „woninginrichting" een eel grootere uitgaaf deden, dan de verdeeling van het inkomen toeliet De tentoongestelde kamers zullen vooral veel te zeggen hebben tot de toekomstige huisvrouwen en haar laten zien, dat een eenvoudige opzet van hun huishouden be ter is dan een luxueuse inrichting, gevolgd door jarenlange financieels moeilijkheden. Men verkreeg een „huis vol weelde", ten koste van een „huis von zorgen". Andere noodzakelijke huishoudelijke uitgaven als voeding, huishuur, enz., komen hierdoor in 't gedrang. Men raakt in schulden verward; er komt achterstand bij bakker, kruidenier, melkboer, huisbaas, fondsbode enz. Hier door leeft menige huisvrouw in de schaduw en ziet zich veel levensgeluk ontnomen, zeer ten nadeele van het gezin. Op de tentoonstelling zijn een tweetal kamers ingericht. Boven de één staat ge schreven „weelde en zorgen" en boven de andere „eenvoudig doch gelukkigDe ten toongestelde meubelen zijn geen „maakzelf" meubelen, doch verkrijgbaar bij den mid denstand. Dit onderdeel van de reizende tentoon stelling wordt in Leiden voor het eerst ter hand genomen. Het is verheugend, dat het Nationaal Comité voor huishoudelijke voor lichting dit Leidsch initiatief heeft overge nomen en dat ook in andere plaatsen hier aan aandacht zal worden gegeven. Hedenmiddag te 3 uur heeft de opening der tentoonstelling in de kleine Stadszaal door den burgemeester plaats gehad. Mor gen komen we nader daarop terug. Zij is ge uodottij-ssefscud awktaixnlih Zij is geopend tot en met 28 Januari, 's middags van 25 en 's avonds van 710 uur tegen een prijs van slechts 10 cents. De tentoonstelling is kosteloos te bezich tigen Donderdag- en Zaterdagavond en niet Vrijdagavond zooals in de advertentie abu sievelijk vermeld werd. Tegelijkertijd zullen in de kleine Stads zaal kookdemonstraties en films op voorlichtingsgebied afwisselend een overzicht geven van het werk van het co mité. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Heden was het 50 jaar geleden dat onze stadgenooten W. Rensinck en mej. H. War- nes, wonende in de Genestetstraat 27, op 25 Januari 1889 in het huwelijksbootje stapten. De bruidegom was zijn geheele leven in het tuinbedrijf werkzaam en geniet een goede gezondheid. Wegens de minder goe de gezondheid van de echtgenoote gaat deze feestdag stil voorbij. EXAMEN-COMMISSIE APOTHEKERS ASSISTENT. Bij beschikking van den minister van enderwijs, kunsten en wetenschappen zijn benoemd tot leden van de commissie, die gedurende het jaar 1939 belast zal zijn met het afnemen van de examens van apothe kersassistent hier ter stede: Tot lid en voorzitter: dr. W. A. Goddijn, le Leiden; tot leden: dr. W. van Rijn, te Oosterbeek en dr. A. Keiholz. te 's Graven- hage; tot plaatsvervangende leden: dr. H. K Cohen, te Rotterdam; dr. J. A. C. van Pinxsteren, te Hillegersberg, en prof. dr. P. H. Wester, te 's Gravenhage; tot toege voegd deskundige: W. G. Aldershoff, te Leiden. LEIDEN. Donderdag. R. K. Vrouwenbond, Jaarver gadering. Lezing Pater Fennel over Kath. Actie, Foyer Den Burcht, 8 uur. Vrijdag. De» Anti-God-Actie, lezing van Pa ter A. Dolle, O.F.M., St. Antonius clubhuis, 8 uur. Vrijdag „St. Christoffel". Jaarvergadering in „De Harmonie",, half 9 uur. Zondag. Groote tooneeluitvoering door de tooneelsectie van de Maria-Con- gregatie, ,Den Burcht", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 2e tot en met Vrijdag 27 Jan a.s. waargenomen door de apotheken M. Boek- wijt, Breestraat 74, tel. 552 en J. E. M. van Dijk, Haven 18, tel. 85. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. JAARVERGADERING MIJ. VOOR TOONKUNST 1937/38 een gunstig jaar De Maatschappij voor Toonkunst hield gisteravond haar jaarvergadering in het Toonkunstgebouw aan den Nieuwen Rijn alhier. Na goedkeuring der notulen van de vo rige algemeene vergadering las de secreta ris het jaarverslag over het 104de maat schappelijk jaar (1937/38) voor en legde de penningmeester zijn rekening over dat jaar aan de vergadering over, welke op voorstel van de commissie tot nazien der rekening en verantwoording werd goed gekeurd onder dankzegging aan den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. Een der leden vroeg nadere inlichtingen over den aankoop van het nieuwe gebouw en de oprichting van het gemengd koor, welke door het bestuur werden verstrekt. Het jaarverslag over de periode 1 Sep tember 1937—31 Augustus 1938 getuigt van toenemenden bloei over de geheele lyn. Wij ontleenen aan dit verslag het vol gende: Muziekschool. Het aantal leerlingen nam beduidend toe, waardoor het totaal der schoolgelden rond 300.— hooger was dan het overeenkomstige cijfer van het vorige schooljaar. Het verslag brengt dan ook hulde aan de activiteit en het enthousias me van den directeur, den heer Hans Franco Mendes. De belangstelling voor de te Oegstgeest geopende aideeling der Muziekschool, uit sluitend voor onderwijs aan leerlingen der lagere scholen, was bevredigend. Een bij wijze van proef georganiseerde lezing (Willem Andriessen over „Debussy") werd een groot succes; de groote zaal der Muziekschool was vrijwel uitverkocht. Tegen het einde van het verslagjaar is de wenscheiijkheid ter sprake gekomen van aankoop van een eigen gebouw ter ver vanging van dat aan den Nieuwen Rijn, hetwelk de Maai/schappij in huur heeft. Met groote voldoening wordt vermeld, dat in het begin van het nieuwe schooljaar daar voor is aangekocht het perceel Rapenburg 22, waarvan zoowel de ligging als de in deeling buitengewoon gunstig zijn. Na grondige restauratie zal de Muziekschool per 1 September 1939 naar dit pand wor den verplaatst. Het Volksmuziekonderwijs, vanwege de Maatschappij, gegeven in het Leidsche Volkshuis, bleef goede resultaten opleveren Concert-afdeeling. Gegeven werden drie gewone en drie buitengewone concerten, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Het ledental steeg met ruim 30 pet., het aantal scholierenkaarten zelfs met 47 pet. (van 100 op 147), terwijl het aantal der ge wone abonnementen etn weinig terugliep. Dientengevolge toont de exploitatie-reke ning van deze afdeeling een zuiver over schot van ruim 175. Op de programma's kwamen naast klas sieke regelmatig ook moderne werken voor. Muziekbibliotheek. Het ledental bleef stationnair, terwijl het aantal uitleeningen iets toenam. Het boekenbezit bestond op 31 Augustus 1938 uit 3550 delen (v.j. 3175). Schenkingen werden ontvangen van Me vrouw van der Plas en den heer N. J. van Doorn, beide te Oegstgeest, van de familie Driessèn en mej. A. C. Berends te Leiden, terwijl mevrouw E. Franco Mendes-Boas een fraaie boekenkast schonk. Resumeerende constateert het verslag tenslotte, dat de uitkomsten van het ver slagjaar reden geven tot groote tevreden heid en dat de toekomst met voorzichtig optimisme kan worden tegemoet gezien. Een bestuursvoorstel tot wijziging van de Wet der Maatschappij in dier voege, dat voortaan de periodiek aftredende commis sarissen onmiddellijk herkiesbaar zullen zijn, werd daarna door de vergadering aan genomen. De aan de beurt, van aftreden zijde com missaris, de heer Bern. Buurman, werd vervolgens als zoodanig herkozen. Na benoeming van de commissie tot na zien der rekening en veranwoording over het 105de maatschappelijk jaar en rond vraag sloot de voorzitter de vergadering. KINDERVERLAMMING. Een geval in lichten graad. Bij een elfjarigen jongen in de Sumatra- straat is een geval van kinderverlamming inl ichten graad geconstateerd. Het patiën tje is naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Alle overige patiënten maken het goed. Tot heden zijn geen doodelyke gevallen voorgekomen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2