OMGEVING KUU, WOENSDAG 25 JANUARI 1939 OE LEI'DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 KATWIJK Middenstand. Onder leiding van den voorzitter, den heer C. v. Tongeren, ver gaderde da Middenstandsvereeniging. In zijn openingswoord memoreerde spr. de geslaagde winkelweekactie. Leedwezen werd ook uitgesproken over de bestaande verdeeldheid. Rapport werd uitgebracht over den cursus voor de vestigingswet. De leerlingen hebben allen met lof dezen cur sus gevolgd. Het financieel verslag wees een batig saldo aan van 117.18. De kas- commissie, bestaande uit de heeren C. den Duik en J. v. d. Horst, rapporteerde gunstig. De penningmeester werd gedechargeerd. De heer Bonekamp had een schrijven in gezonden betreffende de toestand op het kampeerterrein naar de kampwachter de heer Gouw zijn inkomen heeft van de pro centen der zakenmenschen. Dit systeem keurde inzender sterk af. De heer Arnold us noemde dezen toestand een rotte plek, die zoo spoedig mogelijk moet worden uitge sneden. Spr. bepleitte een door de gemeente vastgesteld loon voor den kampwachter. Na discusie werd besloten een adres te richten aan den gemeenteraad verzoekend dit stelsel af te schaffen. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat herkozen werd de heer B. Dijkdrenth. De heer Brouwer had bedankt doch werd niettemin herkozen. Hij hield de benoeming in beraad. Een bespreking volgde nog over de tweespalt bestaande in de winkeliers- vereenigingen „Prettig Koopen" en „Altijd Paraat". Deze toestand werd betreurd en getracht zal worden tot elkaar te komen. Na rondvraag sluiting. LEIDSCHEN DAM Aanrijding. Gisteravond omstreeks 7 uur had op den hoek Damlaan-Voorburg- scheweg een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van V. uit Haarlemmermeer en een bestelwagen van Van L. alhier, daar van V. geen voorrang verleende. Beide wagens werden beschadigd, doch persoon lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. LISSE WEER GEVALLEN VAN MOND- EN KLAUWZEER. Binnen deze gemeente is onder een vee stapel de besmettelijke veeziekte „mond en klauwzeer" geconstateerd. Deze veeziekte, welke eerst in October 1938 in deze ge meente definitief was geweken, doet zich reeds spoedig in deze gemeente yeer voor. Staatspartij. Onze afdeeling van de R.K Staatspartij hield gisteravond in het Bondsgebouw een vergadering onder lei ding van den 2en voorzitter, den heer J. W. A. Lefeber. De opkomst had grooter kunnen zijn, al viel ze nu juist niet tegen. Ook Pastoor G. P. A. van Zuijlen was on der de aanwezigen. De voorzitter herinner de eraan, dat we de vorige vergadering zijn uiteengegaan na het benoemen van een commissie, welke was opgedragen uit te zien naar een geschikten candidaat voor voorzitter der afdeeling. Daarin is de com missie geslaagd, zooals straks zal blijken. De secretaris, de heer S. Langelaan, las de notulen, waarna de penningmeester, de heer H. v. d. Poel, het finantieel verslag uitbracht, waaruit bleek, dat was ontvan gen ƒ438.30 en uitgegeven ƒ371.94, alzoo een voordeelig saldo van 66.66. Namens de commissie van verificateurs bracht de heer A. Th. v. Kesteren een gunstig rap port uit. De heer L. Schoorl, medelid der commissie, wees er op, dat we met een mageren kas de verkiezingen tegemoet gaan en hij meende, dat er onder de ruim 1000 leden wel een groot kwantum is, dat zeker heel wat meer dan de minimum contributie van een kwartje kan betalen. De voorzitter onderschreef dat ten volle en deelde mede, dat er van den ruim 1000 leden 800 zijn, die een kwartje betalen, voorts een kwantum van 50 centen en maar enkelen van één gulden. Het bestuur zal dan ook zeer zeker de contributierege ling moeten herzien, hetgeen de vergade ring ten volle onderschreef. Hierna is de installatie van den voorzitter aan de or de. Daar de commissie maar één candidaat heeft ingezonden, behoeft geen stemming plaats te hebben. Als candidaat is inge zonden de heer J. P. Raaphorst, die op de vraag van den voorzitter of hij deze functie wil aanvaarden, bevestigend ant woordde. De commissie werd dank ge bracht voor hare bemoeiingen. Bij de rondvraag wees de heer J. P. de Koning op de urgentie om bij gemeentelijke aan bestedingen in de bestekken te doen opne men de minimumloonen, welke aan recht- vaardigheids-eischen voldoen. Voorts wees hij er op, dat bij woningbouw met Rijks- voorschotten de huurprijzen zoo gesteld worden, dat ze niet boven de draagkracht der huurders uitgaan. Hij wenschte deze punten in de R.K. Raadsfractie besproken te zien. hetgeen door den voorzitter werd toegezegd. De heer E. W. Barnhoorn meen de het nuttig, dat door een lid der R.K. Raadsfractie de gemeentepolitiek eens wordt uiteengezet en toegelicht. Voorts be sprak deze het gemeentelijke uitbreidings plan. Na beantwoording van de sprekers noodigde de voorzitter den nieuwen voor zitter uit aan de bestuurstafel en felici teerde den heer Raaphorst met zijn benoe- min. De heer Raaphorst dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en aanvaardde de voorzitterhamer, hopende, dat het ver- trouwen in hem niet zal worden be schaamd. Weth. Warmerdam zeide, dat den heer Raaphorst een loot is van het hout waar van men voorzitters snijdt. Spr. herinnerde aan wijlen den vader van den voorzitter en diens oom. Voorts dankte hij de afge treden waarnemend voorzitter voor alles, wat hij in het belang der afdeeling heeft gedaan. Tooneelvereeniging „Guido Gezelle". Maandag- en gisteravond gaf de tooneel vereeniging „Guido Gezelle", onderafdee- ling van de St. Josephsgezellenvereeniging I van de parochie van „St. Agatha" haar jaarlijkscne uitvoering voor ouders, dona teurs en leden. Op beiden avonden was de groote zaal van het K.J.C.-gebouw flink bezet. De Vice-Praeses, Kapelaan W. A. Egberts, sprak een enkel woord over het Jeugdwerk in onze parochie. Blijde zeide hij te kunnen constateeren, dat het Jeugd werk hier bloeit en dat we hebben een model Gezellenvereeniging. Meer en meer beginnen ouderen zoowel als jongeren te begrijpen, dat het Jeugdwerk een roeping is. Er wordt met waardeering over gespro ken en men is hier ook overtuigd van de noodzakelijkheid van dit werk. Spr. wees op het jaarprogram, dat is uitgegeven en hoe daarin de geest van Kolping is neer gelegd. Het deed spr. goed, dat hem ver leden jaar bij het lustrumfeest door de le den als blijk van waardeering voor zijn werk een Kolpingsbeeld ten geschenke werd gegeven. Mooier cadeau had men hem niet kunnen aanbieden. Bij de her denking van den 125sten sterfdag van Kol ping. onzen grooten stichter, heeft diens portret de eereplaats in deze zaal gekre gen. Spreker is buitengewoon tevreden over de resultaten welke de laatste jaren zijn bereikt Maar zooals met alles, het geld speelt ook in het Jeugdwerk een rol en daarom vroeg spr. de blijvende finan- tieele steun van allen, die met dit werk sympathiseeren. Hierna werd begonnen met het blijspel in vier bedrijven „Het kcstbare Leven" door Ger. Nielen. Een blijspel van lan gen adem, doch dat op werkelijk sublie me wijze werd vertolkt. Alle spelers zet ten hun beste beentje voor en wij willen niemand te kort doen als we zeggen, dat het vooral de twee Joden waren, Schmol en Kratzer, Zeppe, hun boekhouder, alsme de Stockel, de man van de uitvinding, die de zaal deden daveren van het lachen. Het stuk was een groot succes en het applaus na elk bedrijf welverdiend. De regie be rustte bij den heer Jac. v. d. Zwet alhier, terwijl het kapwerk op uitstekende wijze was verzorgd door de firma v. d. Pijl uit Leiden. Ook het décor voldeed aan alle eischen. De gebroeders P. en Ant. Hcogervorst alhier zorgden tusschen de bedrijven door met accordeon en slagwerk voor goede mu ziek. De Vice-Praeses bracht aan het ein de een woord van dank aan den Praeses, Pastoor G. P v. Zuijlen, en aan Kapelaan W. A. Nicolaas, die den feestavond bijwoon den, alsmede aan de leden van „Guido Ge zelle" voor hun prachtig spel, aan regisseur en souffleur en voorts aan allen, die heb ben medegewerkt deze uitvoering zoo schitterend te doen slagen. Concert Adolf Kolping. De R.-K. Har- monie-vereeniging „Adolf Kolping" geeft Dinsdag 31 Januari a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Bea trix een concert op verschillende plaatsen in het dorp. Het concert vangt aan om half acht uur. NOORDWIJK Revue Reddingsbrigade. Voor een uitverkochte zaal werd gisteravond in Ho tel „Royal" de revue van de Noordwijk- sche Reddingsbrigade de twee maal ver toond, ons inziens met nog meer succes als bij de eerste uitvoering. De aanwezigen hebben, getuige het herhaald applaus, vol op genoten van de humor-rijke en ook veel al kunstzinnige revue nogmaals voor be langstellenden worden opgevoerd. Door de lcyale en royale medewerking van den eigenaar van hotel „Royal" en door de be reidverklaring van alle meespelenden in deze revue, zal Vrijdagavond de revue nog maals worden vertoond voor de werkloo- zen van onze gemeente, welke hierbij ge heel gratis toegang zullen hebben. Uitvoering K. J. M. V. De tooneelclub der K. J. M. V. afd. Noord wijk geeft mor genavond te 8 uur precies een uitvoering in hotel „Het Hof van Holland". Het stuk, het welk zal worden opgevoerd, is getiteld „Ge heime dienst". NOORDWIJKERHOUT Inenting tegen diphterie. Ook voor de kinderen van 1—12 jaar oud, die g e o n la gere school of bewaarschool bezoeken, zal gelegenheid op een nader vast te stellen dag gegeven worden tot kostelooze inenting tegen diphterie. Ouders die hun kinderen willen laten inenten, moetex. dit ter secreta rie aangeven en wel op Donderdag, Vrij dag en Zaterdag 26. 27 en 28 Januari 1939, van 912 uur, voormiddags. Bij de aangifte moet het trouwboekje medegebracht wor den. ZILK Luchtbescherming. Gezien het slechte weer, dat evenwel geen excuus mocht zijn, was de opkomst goed. In zijn openings woord dankte de burgemeester allen die door hun aanwezgiheid aan zijn uitnoodi- ging hadden gehoor gegeven. Het doel van deze vergadering was de be langstelling op te wekken voor het werk, dat moet worden ondernomen. Eigenlijk had de regeering hiebij meer leidend moe ten optreden, maar het werk wordt over gelaten aan de burgemeester. Deze laatsten kunnen echter zonder de medewerking van de burgers, niets uitrichten. Om deze me dewerking zoo spontaan mogelijk te maken zal de heer Franssen, hoofd der luchtbe scherming afd. Noordwijkerhout, het een en ander uiteenzetten en verklaren. De gevaren zijn niet meer denkbeeldig, aldus de heer Franssen, zij staan niet alleen op papier, maar zijn zeer goed mogelijk. De economische ondergrond is nog niet waar zij wezen moet. Uit deze onevenwichtig heid komen allerlei spanningen voort, die zich zullen ontladen met al hun verschrik kingen, waarbij ook wij betrokkei. zullen zijn, wanneer deze ondergrond niet spoedig verbeterd wordt. Na lang gesproken te hebben over de ge varen die ons dreigen kunnen vanuit de lucht, vervolgde spreker: neutraliteit zal bij een komend conflict zoo goed als uitge sloten zijn. De ligging van ons land is al lerminst gunstig te noemen, vooral bij een conflict tusschen totalitaire en democrati sche landen. Onze luchtbescherming nu is een zelf bescherming 't Is dan ook zaak een orga nisatie te stichten die in dergelijke geval len handelend kan optreden. Voor-al op het nut en de noodzakelijkheid van een E.H.B. O legde spreker de nadruk. Spreker ein digde met een beroep te doen op aller me dewerking voor het tot stand komen van een goede, getrainde luchtbescherming. De burgemeester dankte den heer Frans sen en wees nogmaals op de noodzakelijk heid van een E.H.B.O. en beloofde zelfs bij voldoende deelname te willen zorgen voor een leider tot het houden van een cursus. OEGSTGEEST R.K. Dansclub. In aansluiting op het bericht van de vorige week kunnen wij thans het volgende melden. Het bestuur heeft voor de carnavalsavond op 5 Febr. a.s. beslag weten te leggen op een echte carnavalsversiering voor dt zaal waardoor deze omgetooverd zal worden in een sprookjespaleis. Het muziekgezelschap, dat voor deze avond extra is versterkt, zal ze ker de carnavalsstemming in de zaal ver hoog en en dan de attracties met fraaie prij zen maken dat dezen avond de vergelijking met de groote steden zal kunnen door staan, waardoor de Parochianen van Oegst- geest niet naar de stad behoeven te gaan om een gezelligen avond mee te maken, maar kunnen dit nu doen in hun eigen gebouw. Het bestuur vertrouwt dan ook dat ze weer op aller medewerking mag rekenen en verwacht weer een uitverkocht huis. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertenties in dit blad. RIJNSBURG Bloemen. De prijzen zijn geregeld in dalende lijn en de aanvoer neemtt steeds toe. De vraag voor export is onvoldoende, vandaar dat verwacht wordt dat de daling nog zal aanhouden. De noteering was voor tulpen per dozijn: Courone d'or 2530 ct.; King of the Yellow 1418 ct.; Sonja 18 22 ct.; La Reine Max 2327 ct.; El Toreador 1418 ct.; Murielo 2225 ct.; Prins van Oostenrijk 1520 ct.; Fred Moore 1114 ct.; Rose Copland 3041 ct.; Tobiola 18 22 ct.; Electra 2733 ct.; Teleseopium 20 22 ct.; Pelikaan 2428 ct; Victoria d'olivie- vre 25—32 ct.; Witte Valk 23—28 ct. Narcissen per dozijn: Helios 1315 ct.; Ornatus 10—13 ct.; King Alfred 19—23 ct.; Tervantes 10—12 ct.; Golden Spur 10—14 ct.; Victoria 1419 ct. Hyacinthen per 100:Morens 2.104. Gertrude 5.00—6.90; L'Innocence 3.90 5.80; Dames 6.107.00; Bismarck 3.80—5.90; Crocus per 100 0.50—1.90. SASSENHE1M Ziekenhuisverpleging. Aan het jaar verslag van de Verzekering voor Zieken huisverpleging ontleenen wij het vol gende: Aantal leden 1790; 4 leden ontvingen de maximum uitkeering van 60 dagen, 13 maal was een ziekenauto voor leden noo- dig 78 leden hebben uitkeering ontvangen over totaal 1504 dagen. Aan verpleeggeld is uitbetaald ƒ4063.46; aan salarissen f 857.07. Aan contributie werd ontvangen 5547.65. Voordeelig saldo over 1938 ƒ180 38. Bezit bedraagt ƒ4101.17. Oranjevereenlging. De heer L. Ph. Bisschops opende de vergadering met een woord van welkom tot de weinig aanwezi gen. Spr. memoreerde de inzinking in het ledental, welke door de gebeurtenissen in bet Oranjehuis van de laatste jaren in een sterke toename is veranderd. Het buiten gewoon goed slagen van de gehouden fees ten bracht hij in herinnering, allereerst te danken aan het prachtige terrein en niet minder aan de toegevoegde bestuursleden, die zich buitengewoon van hun taak ge kweten hebben De kascommissie 1937'38, de heeren Hengeveldt en Roozen. hadden hun rap port schriftelijk ingezonden, waaruit bleek, dat alles in orde was bevonden. Uit het jaarverslag, voorgelezen door den secretaris, den heer C. P. v. d. Berk, bleek o.m., dat de tocht voor de „Ouden van Dagen" naar Rotterdam, dank zij de milddadigheid van een aantal ingezetenen, goed geslaagd was. Het ledental was 1135 per 31 Dec. 1938. De heer P. M Beye, penningmeester, SASSENHEIM. JUBILEUM. Maandag 30 Januari a.s. hoopt de heer J. van Diest den dag te herdenken, dat hij vóór 40 jaar bij de firma L. Onderwater Zoon te Lisse in dienst trad. Voorwaar een unicum in dezen tijd. In 1938 heeft een der andere arbeiders dezer firma een zelfde jubileum gevierd. lïet zal v Diest, die bij alle parochianen van St. Pancratius goed bekend is, op dien dag zeker niet aan belangstelling ontbre ken. bracht daarna verslag uit over zijn finan cieel beheer. De ontvangsten waren 3874.91, de uitgaven f 3895.16; nadeelig saldo 20.25, De penningmeester deelde mede, dat hij zijn functie neerlag. De voor zitter brengt den penningmeester dank voor zijn omvangrijke taak. De heer F. P. Nieuwenhoven is door huiselijke omstandigheden genoopt te be danken als bestuurslid. Hem wordt door den voorzitter dank gebracht voor het vele verrichte werk. De voorzitter deelde mede, dat het het bestuur gewenscht voorkwam in de vaca- ture-Nieuwenhoven niet te voorzien, daar het reglement vrijheid laat om ter gele genheid van feestviering leden als toege voegd bestuurslid aan te wijzen. Na toelichting op een vraag van den heer v. Egmond besloot de vergadering het aantal bestuursleden voorloopig op 8 te la ten De voorzitter deelde daarna mede, dat er verschillende mutaties in het bestuur hebben plaats gehad; thans is de verdee ling als volgt: Bisschops, voorzitter, v. d. Berk, secretaris, A. G. J. C. v. Breda, pen ningmeester, Beye, 2de voorzitter, de Bruyn, 2de secretaris, en A. Bergman, 2de penningmeester. De heeren v. Egmond en Rozema werden aangezocht om de kas over 1939 te controleeren. Na rondvraag sluiting. VOORSCHOTEN Geboren: Bouwe z. van B. Ouwehand en J. Vlieland. Ondertrouwd: S. R. IJbema, 27 j. wonende te Doorn, en A. C. Fortgens 23 j. Ingekomen: J. Verkoren, Leidsche- v/eg 191, van Leiden. Mej. G. A. Gil jan, Donklaan 21, van Oisterwijk. J. J. An- dré de la Porte, Leidscheweg 191, van Bloemendaal. J. Gerzon, Veuscheweg 148, van Apeldoorn. C. J. Troostheide, W. de Zwijgerlaan 15, van Amsterdam. Mej. F. A. van Vulpen, Burg. Kempenaar straat 5, van Amsterdam. Mej. P. Ben- ningshof, Leidschweg 96, van Den Haag. Mej. M. Th. Fick, Veurscheweg 3. van Arn hem. J. Rijnsburger, Rijndijk 134, van Leidschendam. E. Luza, Burg. Kempe naarstraat 5, van Amsterdam. M. Plai- sier, Leidscheweg 191, van Den Haag. A. C. de Ruiter, Leidscheweg 96, van Amster dam. A. P. van der Luit, Leidscheweg 560, van Leiden. Vertrokken: J. H. Gevers Leuven (jonkheer), van Palelaan 1, naar Den Haag Mej. P. M. van Beek, van Rijndijk 31 naar Wassenaar. Mej. C. J. M. van Schië v Veurscheweg 3, naar Den Haag. Mej. A. C. van der Geest, v. Leidscheweg 104, naar Alkemade. Mej. S. M. Oosterveer, van Leidscheweg 96, naar Wijk aan Zee. Mej. P. G. Pleijsier, v. Leidscheweg 96, naar Wassenaar. K. Bauer, van Oranje kade 19, naar Duitschland. VALKENBURG „Helpt Elkander". In een gehouden vergadering van „Helpt elkander" werd met alg. stemmen als beschermheer be noemd burgemeester de Wilde. VOORHOUT Volksbond. In de groote zaal van het Parochiehuis hield de Volksbond zijn jaar vergadering, waarvoor slechts een matige belangstelling bestond. Waar blijft het goede voornemen van die honderden-leden- Volksbonders vraagt men zich af; hebben zij dan geen belangstelling meer voor het wel en wee hunner organisatie en die der onderaf deelingen, waarvan juist op de jaar vergadering een overzicht wordt gegeven. Te koud was het thans toch ook niet! Deze gedachten waren het ongetwijfeld, die leef den in den boezem der bestuurd-eren, toen de voorzitter, de heer C. van der Burg, had geopend en zijn leedwezen had uitge drukt over de zoo geringe opkomst. Deze optimistische voorzitter schreef de afwe zigheid van de honderden leden toe aan het Radiokwartiertje voor „De Nieuwe Gemeenschap". „Konni soit qui mal y pen- Het woord was dan nu aan den secretaris, den heer A. Warmerdam, voor de notulen- lezing. Bij de mededeelingen zeide de voor zitter, dat het Kleedingcomité tot verstrek king van kleeding en schoeisel en bedde- goed, dat voorheen steeds zijn bedeelingen hield in de week omstreeks Kerstmis en Nieuwjaar, deze steeds gevolgde gedrags lijn heeft moeten verlaten, omdat anders geen uitkeering meer werd verstrekt. Indien er behoefte is in een bepaald gezin, dan kan het comité niet dan na nauwkeurig onderzoek tot verstrekking overgaan. De verstrekking over 1938 zal derhalve als nog moeten plaatsvinden, doch niet meer ineens, doch telkens wanneer er in een be paald gezin behoefte is aan kleeding, schoeisel of beddegoed. Het woord was thans aan den heer tak sen, die sprak over de nieuwe gemeenschap en daarbij aantoonde, welk een geweldige rol de Katholieke Pers heeft gespeeld hier in Nederland in het belang der Katholieke Arbeidersbeweging. Het jaarverslag van den secretaris gaf een beeld van hetgeen in het afgeloopen jaar door de vereeniging werd gepresteerd. Op 31 December bedroeg het ledental 459, terwijl 2 leden door den dood waren ont vallen. De penningmeester, de heer C'hr. v. d. Ploeg, gaf hierna een overzicht van de financiën van den bond, waaruit bleek dat de totaal inkomsten hadden bedragen 1415,35 tegenovei de uitgaven 1563,11, zoodat er een tekort was van 147,76. De Controle-commissie, bij mor.ee van den heer Alb. Augustinus, bracht rapport uit van haar bevindingen waaruit bleek, dat kas zoowel als boeken in de meest vol maakte orde waren. Het woord is thans aan den heer B. van der Lubbe, die verslag gaf van de ver richtingen van het Sint Nicolaascomité, dat weer prachtig werk heeft kunnen verrich ten. Waren de inkomsten 127,21, de uit gaven beliepen een bedrag van 127,19, zoodat de kas nog een batig saldo aangaf van 0.02. De retraiteclub telt momenteel 200 leden, waarvan er 25 gehuwde mannen, 16 onge huwde mannen en 5 vrouwen in het afge loopen jaar tot volle tevredenheid zjjn wezen retraiten, zoodat het bestuur dezer onderafdeeling alleszins tevreden is. De heer J. A. van Gent bracht vervol gens verslag uit van het Ziekenhuisfonds, dat aan 1.360 verpleegdagen 3.489,35 ver- pleegkosten, 119,20 vervoerkosten, 414,11 bodeloon en 90,88 voor diversen had uit gegeven. Het aantal enkel-verzekerden be droeg op 31 December 1055, het aantal dub bel verzekerden 69 en het aantal kinderen 861. De contributieverhooging met 2 cent per lid heeft de oude schuld van 1.800, weten terug te brengen tot 800. De correspondent van de Centrale Volks bank, de heer Ant. v. d. Lans, constateerde een nog te geringe belangstelling voor deze instelling van den Bond die sinds 1920 reeds bestaat en sedert 1922 in Voorhout zijn agentschap heeft. Over 1938 werd aan saldi ingelegd f 5.400,93, terwijl 5.473,97 werd uitgegeven. lederen Dinsdagavond van 7 tot 8 uur is spr. gaarne bereid om op het zittingsuur de gewenschte inlichtingen te verschaffen. De heer H. J. v. d. Lans gaf namens de Tooneelvereeniging „Ons Genoegen" een financieel overzicht waaraan we een 60. batig saldo ontleenen. Ook Herwonnen Levenskracht heeft ge durende 1938 goede zaken gemaakt. Ont vangen was er een bedrag van 664,40 tegenover 458,15 uitgegeven, zoodat er een batig saldo was van 206,25. Spr. spoort den leden aan zich aan te sluiten als Stui- vervrijwilliger. De heer Chr. van der Ploeg gaf thans nog een overzicht van de werkzaamheden van de Bibliotheek van den Bond, waar na het woord was aan den afgevaardigde naar den Centralen Raad, die in keurige bewoordingen van het verhandelde een om standig verhaal opdischte. Thans was de Bestuursverkiezing aan de orde, waarbij na meerdere stemmingen tot voorzitter de heer C. van der Burg werd herkozen; de heer Chr. van der Ploeg als penningmeester; de heer P. v. d. Berg als commissaris en de heer H. J. v. d. Lans, 2de secretaris. In de ontstane vacature door het heengaan van het lid Fl. Olijkan werd na eenige stemmingen de heer J. Spreeuw als bestuurslid gekozen. Na rondvraag slui ting. aiat dat tail zeqqen} *t Is géén bevel, maar een beroep op üw medewerking om de men- schen, die daar ook voor aan den weg werken, niet noode- loos in gevaar te brengen! Boven dien bevordert u zoodoende een vlotteren wegenbouw. Dus... bij het zien van dat bord:

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12