RIJNSTREEK Doen ook de heidenen dat niet BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 25 JANUARI 1939 DE LEI'DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 ALPHEN AAN DEN RIJN Stille Omgang. In de St. Josephzaal hièld het gezelschap van den „Stillen Om gang" haar jaarvergadering. Wélke o.m. werd bijgewoond door déken Z. de Korte. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer H. P. Jollle, die met piëteit herdacht het overlijden van de ken J. M. Hellegers z.g. en memoreerde hoe de verscheiden directeur het gezelschap immer een warm hart heeft toegedragen. Hierna werd voor den overledene gebe den. Dé voorzitter deelde voorts mede, dat de nieuwe deken, bereid is geVonden het directeurschap van het gezelschap te aan vaarden en toegezegd heeft de Voetsporen van zijn voorganger wat betreft kort Lof en predicatie als uitgeleidê van de pelgrims, te zullen Volgen. Na het zingen van het Mirakellied wer den de notulen van den wegens ziekte ver hinderden secretaris, dèn heer W. W. van Leeuwen, voorgelezen en ongewijzigd goed gekeurd. Rekening en verantwoording van den heer J. J. M. v. d. Bosch Bontje, sloot met een klein nadeelig saldo. De beschei den zijn door de leden van de kascommis- siè, den heer S. Breukel en B. J. van Leeu wen accoord bevonden. Het jaarverslag werd, wegens absentie van dèn secretaris, uitgesteld tot de eerstvolgende vergade ring. De voorzitter deelde vervolgens me de, dat de jaarvergadering van „Den Stil len Omgang" in Amsterdam a.s. Zondag wordt gehouden. De af deeling Alphen aan den Rijn zal aan den nachtelijken omgang deelnemen op 19 Maart e.k. De intentie voor die be devaart luidt: „Bevordering van Sociale rechtvaardigheid en sociale liefde". Aan alle deelnemers zal dit jaar gratis een nieuw gebedenboekje worden verstrekt. Verzocht werd voor tijdige betaling van de contributie zorg te dragen. De werklooze leden betalen ook dit jaar een contributie van slechts 25 ct. Kapelaan C. M. Broers zal de eerstvol gende bedevaart medemaken. Dé deken spreekt hierna een opwekkend Woord. Spr. was uiterst voldaan over de processie van j.l. Zondag ter gelegenheid van het Aanbiddingsfeest, en^poorde aan tot veelvuldig Ccmmuniceeren. Laat de in tentie bij de omgang tevens zijn, dat het aantal H. Communiën ook in orfze parochie moge worden vermeerderd. Wederom werd het bestuur in overwe ging gegeven om dé reis naar Amsterdam per trein te doen, waarop door den voor zitter werd medegedeeld, dat een bede vaart per boot veel devoter is. De proef eenige jaren geleden genomen, heeft vol gens veler verklaring, het pleit voor de boot sterk ondersteund. De penningmees ter de heer J. J. v. d. Bosch Bontje, deelt voorst nog mede, dat bij een reis per trein, de kosten vermoedelijk hoóger zullen zijn. In zijn slotwoord spoorde de voorzitter allen aan het Lof van Zondagsavonds en voortaan ook iederen Donderdagavond, ter eere van het H. Sacrament, zooveel moge lijk bij te wonen. Hierna sluiting. Oó kijk uit. Voor deze revue, schijnt veel belangstelling te bestaan. Ze wordt drié avonden achtereen opgevoerd in de St. Josephzaal en op 4 Febr. te Uithoorn. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummmer. Mobilisatiekruis. De afdeeling Alphen van den Bond „Het Mobilisatiekruis" hield gisteravond in de Nulszaal haar jaarlijksche j propaganda-avond. De zaal was geheel met aanwezigen gevuld, toen de voorzitter der afd., de heer C. Koren, met een openings woord den avond begon, waarin spr. allen doch inzonder de leden van het hoofdbe stuur en andere autoriteiten welkom heetie Voorts deed spr. mededeeling, dat door ont stentenis van den aalmoezenier, Majoor Bangert, de heer Dekker als spreker zou optreden. Bericht van verhindering was ingekomen van Deken de Korte. Nadat de voorzitter van het'hoofdbestuur eenige woorden van propaganda tot de talrijke aanwezigen had gericht, verkreeg de heer Dekker gelegenheid tót het houden zijner rede, waarin sjdt. inzonder wees op het belang en de beteekenis der nationale vereeniging. Vooral de jongeren werden aangespoord het voorbeeld, door de dragers van het mobilisatiekruis gegevent indien noodig te volgen in het belang van de vrij heid en zelfstandigheid var ons volk en vorstenhuis. Na deze rede kwam het meer vroolijke gedeelte van dezen avond aan de beurt. Medewerking daartoe verleende de rederijkers-kamer „Tot Nut en Genoegen", welke op uitstekende wijze het blijspe ver tolkte „in 't wespennest". De vertolking was aan die heeren goed toevertrouwd, want ze siaagden door de vele komische scènes er uitstekend in, de toeschouwers aan het lachen te krijgen. Décor en grime bleken eveneens uitstekend verzorgd. Het duo Koren van der Stoel, aan wie het muzikale deel van den avond was opge dragen, kweet zich bijzonder van zijn taak. Na de pauze de gebruikelijke tombola zon der nieten, die begrijpelijkerwijze de aan wezigen nog zeer geruimen tijd in de meest vroolijke stemming bijeenhield. Onze af deeling en zijn wakker bestuur kan op een zeer geslaagden avond weerzien. AARI ANDERVEEN L.T.B. Gisteravond werd in de zaal van den heer W. v. d. Berg de jaarverga dering gehouden van den L.T.B. De voor zitter, de heer C. J. Kempen, drukte zijn vreugde uit over de groote opkomst der leden( welke zeker gehoor hadden ge geven, aan de aansporing welke 1.1. Zon dag door den geestelijk adviseur was ge geven. Het verslag van den penningmeester dèn heer P. Kempen gaf een batig saldo van 13.50. Dé boeken werden door de hèeren M. Klein en C. v. d. Post nagezien. Vervolgens gaf de secr. het jaarverslag der afd., waaruit bletk dat het ledental was gestegen met 2 leden en 6 adspirant- leden. Bij de bestuurverkiezing waren aft. de heeren G. v. Stéin en G. Stryker, die beide met groote meerderheid van stem men werden herkozen en ook huil benoe ming wederom aanvaardden. De datum van dë feestverga^ering werd bepaald op Woensdag 1 Februari. Als dan zal des morgens door den geestelijk advi seur een H. Mis wórden gelezen voor de levende en overledene léden van den L.T.B. Aan de rondvraag gekomen sprak de geestelijke adviseur een woord van op rechten welgemeenden dank aan de leden, voor hun opkomst en de prettige bespre kingen. De heer Jac. v. Egmond wilde gaarne een spreker over de onderwerpen: „Veevoeding, en het kunstmatig drogen van gras". Hierna sluiting. BODEGRAVEN Automotor uitgebrand. Gistermiddag om kwart voör twee is de motor van een vrachtauto in de Noordstraat warm geloo- pen en in brand gevlogen. Aanvankelijk liet het zich ernstig aanzien, daar men met een bluschapparaat tevergeefs trachtte het vuur te blusschen. Een der toeschouwers kwam op het idee om er emmers zand op te gooien, doch ook dit mocht niet baten. De brandende benzine liep uit den motor op den grond en groote vlammen, die een zwarte rook door dè straat jöegen, laaiden hoog op. Het kleine groepje toeschouwers was inmiddels tot een kleine menigte aan gegroeid, die het overige verkeer geheel stop zette. De mensch is vernuftig, vooral als de nood aan den man komt! Zoo kwam men op het idee om mét water het blusschings- werk te bevorderen, doch toen men zag, dat de brandende benzine op hét doof dè goot stroomende water verder liep, staak te men ook deze poging. Om kwart ovêr twee werd nogmaals met bluschapparaten getracht den brand mees ter te worden, wat eindelijk mocht geluk ken. De motor is vrijwel geheel uitge brand. Verzekering dekt de schade. KOUDEKERK Eierenveiling. Maandagavond werd door de „Eierenveiling Koudekerk Rijn dijk" dé jaarvergadering gehouden op de bovenzaal van den heer T. de Bruin, onder presidium van den heer W. Wille Jnz. Uit het verslag van den secretaris kon men constateeren, dat het ledental stationair is gebleven, er was geveild voor een bedrag van 8748 57, dat is 868.76 meer als in 1937. Er werden geveild 173692 stuks kip pen- of eendeneieren, 1189 K.G. boter, 1279 K.G. kaas, 271 stuks pluimvee en 225 konij nen. Door denzelfden functionaris, die te vens de functie van -penningmeester be kleedt, werd verslag uitgebracht omtrent den financieel en toesiand der vereeniging. De inkomsten bedroegen 519.50 en de uit gaven 490.01, alzoo een batig saldo van 29.49. De bègrooting voor het jaar 1939 werd vastgesteld op een bedrag aan in komsten en uitgaven van 499.25. Een com missie, bestaande uit de heeren W. Dorre- paal en Joh. Hoogeboom controleerde de boeken. Tot leden der kascommissie Voor het eerste halfjaar 1939 werden benoemd de heeren W. van Dam en C. Menken. De aftredende bestuursleden de heeren W. Schellingehout en A. C. v. d. Hulst werden met alg. stemmen herkozen; in plaats van den heer D. de Wit, die wegens het vervul len van zijn militaire diestplicht had be dankt, werd na stemming gekozen de heer P van Kempen. De gratis-verloting, die bestond uit een trekking zonder nieten, wekte bij dè aan wezigen veel animo. Bij de rondvraag kwam yit de vergadering è'en vraag naar voren, n.l. het ophalen der eieren bij de leden,' volgens den vragensteller kwamen de kos ten op 20 cent per 100 eieren. Dit kon vol gens hem wel op eenigszins goedkoopere wijze geschieden. In een langdurige discus sie werd besproken de lokaliteit der vei- .ling, deze ruimte is volgens de meening van velen te klein. Ten slotte kwam er een voorstel uit de vergadering om een stem ming te houden, om in het oude lokaal of in het nieuw aangeboden lokaal te gaan veilen van den heer Wille. De uitslag van deze stemming was, dat van de 25 uitge brachte stemmen er 18 voor verandering waren, zoodat na deze genomen beslissing de heer de Bruin voor de keus werd ge steld om te laten veilen in het gebouw, waar voor enkele jaren terug werd geveild. Aan dit verzoek kon de heer de Bruin geen gehoor geven, zoodat de nieuw aan geboden lokaliteit, zijnde de nieuwe garage van den heer W. Wille Jzn., zal worden be nut en wel met ingang van 31 Januari a.s. Na dit besluit deelde de heer W. Schel lingerhout mede, dat hij op staande voet ontslag nam als lid van het bestuur. Po gingen den heer Schellingerhout te bewe gen dit besluit in te trekken (een uur van te voren was hij pas herkozen!), mochten niet baten, met als resultaat dat men te 11 uur nogmaals een stemming ging houden voor een nieuw bestuurslid. Na een twee tal stemmingen werd benoemd de heer W. Dorrepaal. Alvorens tot sluiting werd over gegaan sprak dé secretaris-penningmeester nog enkele woorden van dank aan het zoo plotseling vertrekkende bestuurslid, want in hem verliest de veiling een zeer goede kracht. Nadat nogmaals de mededeeling werd gedaan dat de veiling zal gehouden worden in de nieuwe garage, en ook tevens dat dè eieren plus de andere veilingsarti kelen zullen worden opgehaald vanaf 31 Jan a.s. dóór den heer W. Wille was het intusschen bijna middernacht geworden, toen de leden van deze jaarvergadering huiswaarts keerden. HOOGMADE MOLENAAR VAN DE TRAP GEVALLEN Ernstig gewond Maandagmiddag is de heer J. Borst, mo lenaar alhier, na eenige werkzaamheden in de molenkap te hebben verricht, bij hét af dalen van de molentrap halverwege die trap uitgegleden en naar beneden gévallen. Hij kwam met zijn zij óp de z.g. slof terécht en klaagde over inwendige pijnen. Bij doktersonderzoèk bleek, dat een gedeelte van een gebroken rib o.a. door de long was gegaan en dê luchtpijp had geraakt, terwijl ook het dijbeen ernstig was gekneusd. Ter verdere behandeling is hij in het St. Elisabethsziekenhuis te Leiden opgenomen. Zijn toestand is naar Omstandigheden re delijk wel. Volksbond. Dinsdagavond vond in de zaal van den heer Witteman dè jaarvërga- dering plaats van bovengenoemde vereeni ging, dié zich zooals gewoonlijk slechts in geringe belangstelling mocht Verheugen, al zal het slechte weer er ook geen goed aan hebben gedaan. Steeds weer is hét het zelfde groepje dat aan de besprekingen deêlnêemt, steeds Weèr zijn het dezelfde personen die hun penningske offeren voor „Hulp in Nood", is het goed beschouwd niet een beetje treurig dat de belangstel ling voor een vergadering slechts kan wor den gewékt door op de convocaties het woordje: verrassing of prijsjassen, tê ver melden? Wanneer er hulp noodig is, weet men de weg ook wel naar het bestuur, en dan moeten de leden hiervan klaar staan. Na opening en notulênlèzing kregen allen als uitzondering in een vergadering, het woord tot het zingen van het Bondslied, waarin de ingekomen stukken onder den hamer kwamen, w.o. een schrijven van de önderafdeéling „St. Genesius"t waarin werd aangedrongen het patroons- en jaarfeest, wat betreft de Kerkelijke en wereldlijke viering hiervan, op één Zondag te doen plaats vinden. Het bestuur zal dit nader met den geestelijk adviseur bespreken. Nu volgde de rekening en verantwoor ding van den penningmeester, als ook die van die der ondergeschikte colleges. Op de eerste plaats bracht de heer B. van Leeu wen verslag uit van den financieelen toe stand van de afdeeling. Saldo per Jan. 1938 79.18. Ontvangsten 482.02. Totaal 561.20. Uitgaven 518.36. Saldo per 31 Dec. 1938 42.84. Hieruit zou men, aldus de penningmeester de conclüStie maken dat wij dit jaar achteruit gegaan zijn, maar dit is in Zooverre niet hét geval dat dit jaar eenige buitengewone Uitgaven zijn gedaan o.a. prijsjassen voor de led/ n, aflossing schuld inkoop-commissie en daarom is er heelemaal geen reden tot bezorgdheid. Het saldo op de spaarbank onderging geen ver andering er, bedraagt nu met inbegrip van de rente 81.49. Door den heer Andr. v. d. Ploegi als pen ningmeester van „Hulp in Nood" werd het volgende overzicht gegeven. Saldo op 1 Jan. 1938 2.57; Inkomsten 20.59; Uitgavefi 16.75; dus per 31 Dec. 1938 was er in kas 6.41, een vooruitgang dus Vat! 3.84. Het tegoed bij de Volksspaarbank en bij de Boerenleenbank bedroeg per 31 Dec. 1938 zonder beschrjjving van rente resp. 31.05 en 26.85. Ook het financieel overzicht van den in koop-commissie, bij monde van den pen ningmeester den heer J. v. d. Pouw Kraan, was werkelijk bemoedigend. Inkomsten 382.08; Uitgaven 367.26; Saldo per 31 Dec. 1938 dus 14.82. Saldo bij de Spaar bank op bovengenoemde datum 39.89; Totaal 54.71. Van de oude schuld van de Inkoop-commissie was door dèn Volksbond 20.— afbetaald, terwijl de rente door de inkoop-commissie was voldaan; op deze manier komen we er toch uit, zonder dat groote offers ineens worden gevraagd. Tenslotte bracht de penningmeester van „Herwonnen Levenskracht verslag uit waaruit bleek dat er dit jaar hard was in gezameld. Saldo per 1 Jan. 1938 5.87; In komsten 164.59; Uitgaven 164.81; Saldo per 31 Dec. 1938 5.65. Door controle-commissie werd bij monde van den heer A.# S. Wolvers medegedeeld dat alle boeken en bescheiden bij de diver se penningmeesters in orde waren bevon den. De aftredende bestuursleden de heeren N. Lieverse, H. Th. Elstgeest en B. van Leeuwen werden herkozen. In de controle commissie werden benoemd de heeren A. S. Wolvers en L. J. Borst Na een waardeerend woord voor „St. Genesius" werd overgegaan tot de traditio- neele gratis verloting, waarvan de uitslag als volgt was. Ie prijs C. H. v. d. Berg; 2e Herm. van der Klauw; 3e J. van der Star; 4e G. F. v. d. Ploeg; 5e Th. v. d. Ploeg; 6e P. Roeze; 7e H. Baak Czn; 8e A. v. d. Ploeg; 9e P. J. v. d. Eng; 10e W. v. d. Ploeg. Troostprijs C. v. d. Klauw. De prijzen be stonden uit vier dekens en sigaren. Nadat de voorzittei' de winnaars met hun prijzen haaden gefeliciteerd, volgde bespreking comité „Herwonnen Levenskracht". Door de geringe samenwerking in het comité met een lid v. h. comité had de heer S. v. d. Meer bedankt, doch doordat vanuit het bestuur hierin een voor het comité goede regeling was gevonden, doordat n.l. een dei- bestuursleden zich had bereid verklaard de functie van comité-lid aan te nemen, bleef de heer v.'d. Meer ook maar weer, waar door de geschikte man voor dit werk is be houden. Laten wij hopen, dat nu alles weer goed gaat. Door den voorzitter werd nog een harte lijk dankwoord gesproken tot den heer P. Rheumafische pijnen Mijnhardtjds doen deze snel verdwjjnen. 12 stuks 50 ct. J. van den Eng, voor het vele werk wat hij als afgevaardigde, maar vooral als bibli othecaris voor de R.K. Volksbond heeft verricht. In deze laatste functie zijn echter medewerkers noodig. Wie geeft zich op??? Bij de rondvraag werden enkele vragen van internen aard gesteld, welke naar al geheel genoegen werden beantwoord. Van deze gelegenheid maakte de heer L. Liever se tevens gebruik om even in herinnering te brengen dat precies 20 jaar geleden en misschien wel op hetzelfde uur de afdee ling Hoogmade van den R.K. Volksbond werd opgericht, spr. memoreerde even de ontzaggelijke arbeid, die door de pioniers is verricht, om de vereeniging te maken tot wat zij nu is, en waarvan wij nu de vruch ten plukken. De geestelijk adviseur, hierna het woord verkrijgend, spoorde de leden aan toch steeds trouw op te komen naar de vergade ringen, om zoodoende ook hét bestuur in zijn moeilijke arbeid te steunen. Laten we, aldus spr., voor 1939 een goed voornemen maken en echte leden zijn van den Volks bond en trouw het devies „Vóór God en Kérk, Vorstin en Land" nakomen. Hierna sluiting. De collecte van H. in N. bracht 1.30 op. RIJPWETERING Staatspartij. Maandagavond vergader de in café „De Vergulde Vos" da afdeeling Rijpwetering van de R.-K. Staatspartij on der voorzitterschap van den heer C. Jagers. Het aantal leden, dat ter vergadering WaS opgekomen Was dubbel zoo groot, als we de laatste jaren gewend waren, Wat We vermoedelijk moésten toeschrijven aan het feit, dat de a.s. gemeenteraadsvergadering als punt van bespreking op de agenda stond. Na de vergadering met den Christellj- kén Groet tê hebben geopend, sprak dé voorzitter een kort welkomstwoord, waar in hij memoreerde hoe het afgeloopèh jaar v/eer eens te meer heeft bewezen, dat de R.-K. Staatspartij, wil zij in de toekomst de wenschen har er ledèn in haar program vervat, vervuld zién, sterker moet worden, dan ze tot héden is. Spreker herinnerde in dit verband aan de geschiedenis, die zich rond de onderwijsbegrooting heeft afge speeld en die zéker een ander verloop zou hebben gehad, als de R.-K. Staatspartij in de Tweede Kamer met een vijftigtal ver tegenwoordigd ware geweest. Enkel door een met kracht doorgevoerde versterking kan dus de R.-K. Staatspartij nader kómen tot de verwezenlijking van de Wenschen harer leden. Als bemoedigend verschijn sel wees Spr. er in dit verband op, dat onze afdeeling in het afgeloopen jaar haar le dental met bijna 30 pet. heeft opgevoerd, zoodat de afdeeling thans ruim 350 leden telt. Nadat de gewone agendapunten waren afgehandeld, waarbij nog even dient te worden gereleveerd, dat het nadeelig sal do van het vorig boekjaar in een dubbel zoo groot voordeelig saldo werd omgezet, gaf de heer H. G. v. d. Pöel zijn indruk ken over dè door hem als afgevaardigde bijgewoonde vergaderingen van de Statén- kieskring Gouda en de Kamer-Centrale Lei den. Dè aftredende bestuursleden en Ook de afgevaardigden werden daarop bij accla matie herkozen, waarna de candidaatstel- ling voor de groslijst ter verkiezing van Provinciale Statenleden ter sprake kwam. Naar aanleiding van een geanimeerde be spreking werden de heeren A. C. A. Dee- renberg, P. van Rijn, W. P. v. d. Geest en H J. v. d. Poll namens onze afdeeling can- dxdaat gesteld. Als laatste en belangrijkste punt kwam daarna de verkiezing van twee aigevaardigden voor de gemeentelijke centrale, die de candidaten der Verschil lende buurtschappen óp de groslijst zal plaatsen. Hierbij ontspon zich een zeer ge animeerde, doch zakelijke discussie over de a.s. gemeenteraadsverkiezingen, waar bij tevens de kwestie der raadsverslagen in de „Leidsche Courant" weer werd aange roerd. Nadat de voorzitter duidelijk had uiteengezet, met hoevêel moeite de bestu ren der plaatselijke af deelingen op het punt der candidaatstelling tot overeenstem ming waren gekomen, bleken al de aan wezigen het gevonden compromis toe te juichen, zoodat met grond kan worden ver wacht, dat deze keer de verkiezingen or delijk zullen verloopen. De heeren Jagers en v. d. Poel werden als afgevaardgiden voor de bedoelde gemeentelijke centrale gekozen. Hierna volgde het slot. ROELOFARENDSVEEN Middenstaqdsver. „St Maarten". In de St. Pancratiuszaal werd gisteravond de jaarvergadering gehouden, waarbij het openingswoord werd gesproken door den heer Th. Wesselman. Volgens het jaaroverzicht der secretaris, de heer H. van Klink, bleek het ledehtal stijgende, hoewel naar uitbreiding hiervan ook in de toekomst zal gestreefd worden. De winkelweek was geen fiasco geweest, maar ook geen bijzonder succes. Na de ver schillende actualiteiten van het afgeloo pen jaar in kort overzicht te hebben geme moreerd, móest geconstateerd worden, dat er in oeconomisch opzicht al heel weinig ten goede is veranderd. Met de Wensch, dat de vereeniging tot in lengte Van dagen mo ge gedijen, sloot spr. zijn beknopt jaarver slag. Voor de vuist weg bracht de afgevaar digde near de vergadering der Centrale Raad, de heer H. van Klink, hiervah ver slag uit. De voorzitter sprak de wensch uit, dat in het vervólg meerdere leden in de gelegenheid mogen zijn om naar zööTi raadsvergadnring te gaae. De opwekkende woorden, daar gesproken, en de groöte stuwkracht, wélke bij zulke gelegenheden van het centrade bestuur uitgaat, maken steeds een bijzöhdere indruk op de aanwe zigen. Het vorig saldo was 3.30. Inkomsten ƒ287.70, uitgaven ƒ266.16. totaal in kas nu 24.84. De heer J. van Berkel bracht na mens de controlecommissie Zijn accoordbe- vinding uit, waarvoor dè penningmeester, de heer J. Klein Joh.zn., een hartelijk ap plaus werd gebracht. De heeren Th. Wesselman en W. Höl- scher, periodiek aftredend, werden opnieuw in hun functie gekozen. Medegedeeld werd, dat het plan bestaat om dit jaar een triduum te houden voor de middenstanders. Na de leden gepolst te hebben over de meest geschikte data, werd besloten, dat hèt bèstüür hierover nader zal trachten te beslissen. Met spontaan goedvinden der vergade ring werd besloten om aan den heer Th. Klink, die thans weer herstellende is van Zijn zware ziekte, een attentie té döeh be zorgen uit naam van dê leden. Bij dè rondvraag informeerde een der le den naar dè meèning van het bestuur in zake de geruchten rondom het voetbalveld van DOSR. De mogelijkheid schijnt in de toekomst niet uitgesloteh, dat de tóeschou wers door het zich verschaffen van „pint" voedzame melk een vrije entrée kunnen be komen. De geestelijk adviseur, kapelaan J. H. D. Hofstede, dankte ten slotte het bestuur voor huh ijverig werken om deze katholieke Ver eeniging in stand' te houden. Het plan voor bet a.s. triduum is zeer toe te juichen; hier door zal ook het geestelijk doel der Hahze ten volle bereikt kunnen wordeft. Propagandaclub Staatspartij. Alle be langstellenden worden er opmerkzaam op gemaakt, dat Donderdagavond van groot belang is. De heer A. C. Deerenberg zal dan komen spreken over de werkwijze van de R.-K. Staatspartij. Wie „op to date" wil zijn verzuimt dergelijke samenkomsten nim mer. Morgenavond om 7 uur dus alle pre sent in de zaal. Entrée vrij. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons Aan bijna" elke handeling van sóm mige „practiseerende" katholieken in hun dagêlijksch leven behalve dan aan hun Zondagschen kerkgang en hun schaarsch gebed zou men Christus' snijdende vraag kunnen koppelen „Doen ook de beidenen dat niet?" Meepraten zoo ver het kan en /erder met hen die leven zonder God dat is hun „breedheid van opvatting". Mee doen zoo ver he» kan en verder met de heidenen dat is hun „vlotheid van leven". THEATER HOOKdFII.M.S IWHOUU j AANVANUSUUR KEURING Casino: Strijders om het le ven (Paul Muni, Anita Louise). Het mysterie van de iwarte kat. (Ricar- do Cortez, Jane Tra vis) Leven van Louis Pasteur Muzikaal epos lederen avond 8 uur. Zondag ook van 47 uur. Woensdag half 3 matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: bloeibaar goud. (Irene Dunne, Ran dolph Scott). Enkele reis Holly wood. (Laurel en Hardy). Komisch Detective geschiedenis lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Afgekeurd Lido: Afgekeurd Luxor: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11