Het regent koopjes bij Van Haren RIJNSTREEK Leiden, Haarlemmerstr. 133-135 78 I VRIJDAG 20 JANUARI 1939 DE LE10SCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NIEUWKOOP Aan een broekspijp meegesleurd. Toen Donderdagmorgen de sleepmotor .niet eenige daarachter gekoppelde schui ten van Kuijf's vuil- en baggerbedrijf, waarmede het stadsvuil van de gemeenten Wassenaar en Leiden naar de rietvelden te Nieuwkoop wordt vervoerd, onder de Kwa- kel van het Meijepad alhier doorvoer, bleef een luik van een der schuiten achter het schoeiingwerk van de Kwakel haken en ging aan het schuiven. De op deze schuit aanwezige roerganger A. K. werd door dit luik "van de schüiT!*-irgeschoven en kwam in het water terecht. Hij bleef eerst nog eenige oogenblikken met zijn broekspijp aan den bolder van de schuit hangen en werd zoo nog een eindje meegesleurd, tot dat de broekspijj 't begaf en afscheurde. Zwemmende kon K. de wal nog bereiken. Bij zijn val heeft K. zich toch nog zoodanig bezeerd, dat hij zich onder doktersbehan deling moest- stellen. Aanrijding. De vischhandelaar L. al hier reed Donderdagmorgen met zijn auto waarmede hij visch was wezen opkoopen, in het Zuideinde alhier en wilde de brug bij zijn erf oprijden. Hij had dit door het uitsteken van zijn richtingsaanwijzer te kennen gegeven, doch de hem achterop rij dende expediteur H. zag dit blijkbaar niet en wilde hem met zijn vrachtauto juist bij de brug voorbijrijden, met het gevolg, dat hy de auto van L. in de flank reed. Van deze auto werd een spatbord en een tree plank totaal vernield. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. De schade zal door den expediteur H. worden vergoed. Geboren: Wilhelmina Theodora Mar tina. d. van J. A. Vianen en M. H. Jan maat. Ondertrouwd: J. de Geus 23 j. en C. Rietkerk 24 j. won. te Zevenhoven, NIEUWVEEN Staatspartij. De leden der R.-K. Staats partij worden er aan herinnerd, dat heden avond te half acht in hotel Schreuder een ledenvergadering wordt gehouden. De agenda is zeer belangrijk. Bovendien zal door den. heer H. J. v. d. Poll, wethouder van Bodegraven, een lezing worden ge houden. Vaccinatie. B. en W. van Nieuwveen maken hiermede bekend, dat op Maandag 23 Januari de gelegenheid zal zijn open gesteld tot kostelooze inenting en herinen ting \oor hen die zich daartoe aanmelden bij dr. B. Nout, des morgens tusschen 8 en 9 uur. Gevestigd: A. Buurke en gezin van Termunten. B. Hiemstra, van Haarlem mermeer. N. Nortel, van Bennebroek. Vertrokken: J. A. Treyee naar Bode- giaven. Ondertrou wd: W. v. d. Meij 54 j. en Jansje v. Spengen 52 j. J. Slingerland 49 j. en W. Blanksma 35 j. O v e r 1 e d e n: J. v. d. Wal 80 j. M. de Kiepper 55 j. N1EUWERBRUG GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 31 Januari a.s. hoopt het echtpaar P. van 't VeerLaros den dag te herdenken, dat zy voor 50 jaar in den echt werden ver bonden. Het bruidspaar geniet nog een goe de gezondheid. Voorzeker zal het hun dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Groene Kruis. Onder voorzitterschap van den heer J. J. de Vlieg kwam de ver een iging „Het Groene Kruis" in ledenver gadering bijeen in de zaal van café „Het Grauwe Paard". Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. v. Baren bleek, dat er van het aanwezige materiaal in het magazijn in het afgeloopen jaar een zeer druk gebruik gemaakt is. Het verslag van den penning meester, den heer P. D. v. d. Linde, sloot met een batig saldo van 64.63. Bij de be stuursverkiezing werd het aftredende be stuurslid, de heer H. v. d. Berg met groote meerderheid van stemmen herkozen. De commissie tot inspectie van het magazijn, waarvoor benoemd waren de heeren P. Breedijk en C. v. Dam, waren vol lof over de keurige staat waarin het materiaal in het magazijn zich bevond. Door den voor zitter werd dan ook een woord van dank hiervoor gebracht aan den magazijnmees ter, den heer C. Eibers. Na rondvraag slui ting. NOORDEN Staatspartij. Woensdag hield de R.K. Kiesvereeniging haar jaarlijksche leden vergadering in het café van de Wed. J. Veenman, onder voorzitterschap van den heer A. J. den Hartog Medegedeeld werd dooi den secr., dat de afd. Noorden thans telt 276 leden. Uit het verslag van den penningm. bleek, dat er in kas was een bedrag van 114.7954, terwijl was uitgege ven een bedrag van 48.75, zoodat er mo menteel in kas was een bedrag van ƒ66.0454- Voor 1939 werden in de finan- cieele commissie benoemd de heeren J. Tersteeg, J. Pietersen en P. Maarsseveen. Hierna was aan de orde de behandeling van de ingekomen stukken. Er was een brief binnen gekomen van Nieuwkoop over het verbreken van de samenwerking met die afdeeling. Over deze aangelegen heid was door beide besturen gecorrespon deerd en men had te Nieuwkoop besloten, dat ieder maar op eigen beenen moest staan en een ieder zijn eigen weg moest gaan. Wilde Noorden weer met Nieuw koop gaan samenwerken, dan moest men van voren af aan beginnen. De voorzitter deelde mede, dat deze aangelegenheid aan hel hoofdbestuur was bekend gemaakt. Daarna kwam aan de orde de candidaat- stelling voor de Provinciale Staten. Hier voor werden aangewezen A. C. A. Deeren- burg van Schoonhoven, P. van Rijn van Ter-Aar, H. J. van der Poll van Bodegra ven en B N. Loerakker van Hillegom. Biljartwedstrijd. Bij een gehouden biljartwedstrijd in het café van A. Kuyf alhier tusschen Ter-Aar en Noorden, bleef Noorden overwinnaar met 11 punten voor. ROELOFARENDSVEEN Staatspartij. Hedenavond om 7 uur in de St. Pancratiuszaal zal de heer M. P. van der Weyden spreken over: „Ac- tueele punten uit het Regeeringsbeleid in dézen tijd". Gratis toegang voor iedereen, ook voor inwoners uit omliggende plaat sen. RIJNZATERWOUDE BEGIN VAN BRAND. Buren bluschten de vlammen. Hedenmorgen te half 4 is alhier brand uitgebroken in het heerennuis, bewoond INTERNATIONALE BIDWEEK Terugkeer en onderwerping der Anglikanen aan het gezag van den H. Vader. Sinds eenige jaren wordt steeds meer het streven levendig om de Internationale Bidweek met meer dan gewonen luister te vieren. Die Bidweek geldt voor alle christenen en het initiatief daarvoor is zelfs uitge gaan van den Anglikaanschen geestelijke P. J. Wattson, welke later tot de Katho lieke Kerk is overgegaan. Maar dan moe ten vooral wij, katholieken, daaraan toch wel op de eerste plaats meewerken, en mee bidden, want wij weten, waar de eenheid te vinden is, wij weten, wat Christus' gebed beteekende: „Dat allen één mogen zyn." Morgen is de byzondere intentie: te bid den voor den terugkeer en de onderwer ping van de Anglikanen aan het gezag van den H. Vader. De droevige geboorte van deze ketterij en dit schisma is ons uit de geschiedenis voldoende bekend. Koning Hendrik VIII van Engeland, die de „ver dediger des Geloofs" nad moeten zyn, sleepte in zyn hoogmoedig verzet tegen den Paus het geheel Engelsche volk mede in zyn afval van de Kerk. Den laatsten tijd is er onder de Angli kanen wel een streving merkbaar om te rug te keeren tot de Moederkerk. Vele edele, gave mannen hebben met den inzet van hun geheelen persoon naar de een heid gezócht. En deze streving moeten wij vrucht doen dragen door ons gebed en on ze goede werken, vooral in deze week. Wij moeten mede-offeren met Christus, die Zich opoffert voor alle menschpn. Mogen ook de Anglikanen kinderen wordender ééne, ware Kerk dat it onz« bede van morgen: dat de oude Kerk hersteld worde en dat allen weer mogen meezingen en meejubelen het al oude Symbolum, waarin de woorden staan: ik geloof in de ééne, Heilige, Katholieke en Apostolische Kerk". Dat geve God. M. A. JANSEN, Pr. Warmond. door de 84-jarige wed. Van der Breggen- Pannevis en haar dochter. De dochter be speurde brandlucht en kwam tot de ont dekking, dat de huiskamer in lichte laaie stond. Moeder en dochter vluchtten naar de buren. Dezen snelden in allerijl te hulp en wisten tien man sterk met em mers water het vuur te blusschen. De ge alarmeerde brandweer behoefde geen dienst meer te doen. De kamer brandde vrijwel geheel uit; de schade wordt door verzekering gedekt. De burgemeester en de gemeente-secretaris waren spoedig aanwezig. WOERDEN Schaakclub „Het kasteel van Woerden". Woensdagavond had de 3de jaarver gadering plaats v. d. R.K. Schaakclub „Het kasteel van Woerden". Het openingswoord van den voorzitter was zeer optimistisch. De vereeniging moet steeds vooruit, luidde het devies voor 1938. Uit het jaarverslag v. d. secretaris bleek o.m. dat het ledenaan tal gestegen was van 16 tot 19. De wed- strijdcommissie werd ontbonden. In stede daarvan werd één wedstrijdleider benoemd, die zitting in het bestuur heeft. Bij de gehouden bestuurverkiezing wer den gekozen de heeren J. J. M. v. Breuke- len en H. Moons, resp. als wedstrijdleider en secr.-penningmeester. De heer Bitter- ling, voorz. dankte de beide scheidende be stuursleden voer hun werk in de afgeloo pen jaren. Tot leden der controle-commis sie werden benoemd de heeren A. v. Leeu wen en N. Verheul. Een besluit om. zich aan te sluiten bij de Leidsche schaakbond werd voorloopig eenige maanden uitgesteld opdat het bestuur zich over kosten eet. zou kunnen beraden. Met eenige prettige wed strijden (prijsschaken) werd deze derde jaarvergadering gesloten. Feestavond L.T.B. Gisteravond had in hotel Ruijs een feestavond plaats voor de leden der L.T.B.t afdeeling Woerden, en hun huisgenooten. Na het openingswoord door den heer Noteboom trad de Brulboei op onder leiding van den heer S. P. Onne- weer. De feestelijke en vroolijke stemming werd zeer spoedig door dit bekende Woer- densche dubbelmannenkwartet aan de aan wezigen overgebracht. Natuurlijk moest deze avond slagen. ZOETERWOUDE Tooneelvereeniging „Liefde voor Too- neel". De tooneelvereeniging verwacht alle parochianen van „Meerburg" in het Patronaatsgebouw. Houdt dus Zondag avond vrij en komt naar het prachtige stuk „Offerande" kijken; het is zeker de moeite waard en u steunt daarbij de goe de zaak. Vooral in dezen tijd. Wilt u een avondje ontspanning, daar zorgt L. V. T. voor. Dus allen zonder uitzondering present. Men zie voor verdere bizonder-" heden de advertenties morgenavond in dit blad. ALPHEN AAN DEN RIJN DE VERDUISTERINGSPROEF Een compliment Door de Provinciale autoriteiten is vol doening uitgesproken over de volledigheid, waarmede vooral in de Rijnstreek de maat regelen voor-de verduisteringsproef waren genomen. Voor een groot deel komt dit com plimentje toe aan de mobiele garde van de Burgerwacht te Alphen aan den Rijn, welke onder zijn eigen commandant en onder algemeen toezicht van commandant Knaapen, te zamen met de politie, de con trole heeft verricht in deze.uitgestrekte, 10 K.M. lange gemeente. Raadslidmaatschap. Naar we verne men zal het oud-Raadslid, de heer C. den Uijl (S.D.A.P.) zich weder herkiesbaar stellen bij de a.s. Gemeenteraadsverkiezin gen en als lijstaanvoerder fungeeren. BODEGRAVEN De Graal. Op Zondag 22 Januari zul len de leden van onze vrouwelijke jeugd beweging ,,De Graal" een vertolking geven van het tooneelspël in vier bedrijven: „Maria's Macht te Lourdes". De uitvoering geschiedt in het parochiehuis en begint om kwart voor. achtf Het lof zal dien ten ge volgen niet om zeven uur, doch reeds om kwart voor zeven beginnen. Wy hopen, dat velen hun belangstelling komen too- nen voor dit spel, dat door de meisjes op keurige wijze voor het voetlicht wordt ge bracht. Geboren: Hendrik Franciscus z. van P. J. Bongenaar en L. van Wensveen Engeltje d. van P. van Ravenswaaïj' en W. C. van Aken Cornelis Joseph z. van C. Th. Steenbergen en A. G. M. Vermeulen Pieter en Johanna, resp. z. en d. van P. van Wensveen en J. de Vos Johanna Maria, d. van H. van Eijk en W. Welzennie Ondertrouwd: C. Vermeulen, 28 jaar en H. M. C. Kreuninger, 23 jaar Overleden: M. Rodenburg (wed. van C. van der Meer), 90 jaar. Gevestigd: L. Verschoor en gezin van Utrecht F. A. Kleefman van Ambt- Hardenberg J. A. J. Vos van Ermelo N. van der Panne van Voorschen. Vertrokken: J. Verweij naar Zeg veld A. Veerman naar Woubrugge T. Baas naar Zeist. HAZERSWOUDE Duikende controleurs. Gisteravond wilde een controleur C. de G. tijdens de verduister»ngsj. jroef bij het melkontvang- station „Hollandia" een schipper, welke daar aan den wal lag, even waarschuwen, dat het licht vanuit de kajuit te veel uit straalde. Door de duisternis misleid, tui melde fcy in de Rijn. Zijn collega V. hielp hem weer spoedig op het droge. Ook de kantonnier bij den Rijkswater staat kwam er niet zonder ongelukken af. De heer B. had pas zijn route welke tot Prinsenschouw of wel Bontepaal liep be ëindigd en wilde weder zijn weg terug gaan, toer. hij zich plotseling in een zeer dichte mistbank bevond. Doch de weg op zijn duim kennend stapte hij welgein-ird weer op de fiets, maar dit werd hem nood lottig, Bij den heer C. Verhagen raakte hij het spoor bij ".ter en reed hals over kop in de naast het rijwielpad gelegen mod dersloot Na er bijna uitgekrabbeld te zijn in de stikdonkere omgeving hebben de controleurs S. en B. hem verder gehol pen en is de drenkeling maar naar huis gaar. loopen. Zijn fiets en pet zijn later opgevischt. I '•*A7ER*WOUDE Congregatieleven. In den loop dezer week hebben enkele leden der Congrega tie een bescheiden propaganda gevoerd, in aansluiting op den avond van de Actie „Voor God" Wellicht zyn er nog jonge lingen, die aan deze „uitnoodiging" of aan het verlangen der ouders gehoor geven. Een nieuwe groep candidaten zal a.s. Zondag dan de plechtige opdracht doen aan Ma ria. Den leden wordt langs dezen weg ver zocht, allen gezamenlijk onder de H. Mis te communiceeren; de plechtige opdracht begint 's avonds om zeven uur. Het Bestuur der M. C. LEIMUIDEN L. T. B. en K. J. M. V. Woensdag avond werd door de K. J. M. V. in samen werking met den L. T. B. een vergadering gehöucen in de zaal van den heer- J. Keij- zer. Als spreker trad op de heer C. P. Vergouwen uit Voorhout over het onder werp: „Mogelijkheden voor jonge boeren, tuinders en kweekers. Deze vergadering was toegankelijk voor genoemde jongelui, voor L T. B.'ers en ouders van jonge boe ren, tuinders en kweekers. De voorzitter van de K. J. M. V. opende de vergadering. De heer Vergouwen zeide in zijn lezing, dat de toekomst voor de jonge boeren er niet schitterend voorstaat. Zij moeten er echter niet te pessimistisch over gestemd zijn. Er zijn wel vele moeilijkheden te over- winen, doch er blinken ook weer heldere gezichtspunten door. Het wordt wat beter, doch men moet niet meen en, dat het weer wordt als vroeger. Spreker beschouwde, dezen tijd als een overgang. De boerenstand moet wakker geschud worden, hij moet vechten voor zyn rechten. De boeren zijn al te lang het ge drukte deel der natie geweest, laat ons dat begrijpen voor ons kath. leven, 't Cultu- reele leven moet zich gaan ontplooien. Er moet technisch en economisch worden aan gepakt, opdat wij na dien overgang be reid zyn. We moeten ons vakkundig be kwamen om daarvan te profiteeren in welk bedrijf dan ook. Zonder productie kan de wereld me* bestaan, en daarvoor zijn noo- dig boeren en tuinders. In den landbouw is technische vooruit gang te bespeuren en in de grasbedryven is men nog conservatief. Zoo vader deed, doet de zoon. Spreker toonde op duidelijke wij ze, dat het zoo niet lan|er meer ging. In het brengen van godsdienstige en vakkundige ontwikkeling wordt meegehol pen door de K. J. M. V., door ontwikke lingscursussen, spreekavonden, vragen- avonden enz. De boeren kunnen hun levenspositie veel verbeteren, door hun bedrijf te verbeteren, het productiever te maken, hetzij door doelmatiger bemesting door veeveredeling enz., enz. en te trachten zooveel mogelijk de .neelboer van de deur te houden. Na een korte pjauze werden er vele be langrijke vragen gesteld. Na dankwoord van den voorzitter sluiting. rui ZOO GOED KOOP kocht U nog nimmerl Keurig bew mod. in Plateau stijl. In blauw, zwart en wijn rood. Nu DAT KUNT U niet laten loo pen. 'n Schift, pumpje HOE KAN 'T. Prachtig bewerkt en de moderne zijslui ting. In zwart, bruin en blauw voor den spotprijs van DA 5 VOOR NIETS. Prachtige combinotie van suèae en leder in de fijnste oxblood tint. Sensati oneel koopje. rn zvl/art, blou bruin, thans SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK 9^^ WAAR TER WERELD zulkepri- mo molières in zwart en bruin voor Alléén bij van Haren. VOOR f. 1.88 een paar oerde gelijke grainlederen molières. Dat komt nooit terug. Eigen filialen In alle voorname plaatsen in Nederland NEEM MEE dat extra koopie. Te kust en te keur in alle 10 mooie tinten Nu vanaf

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7