MGEVING VRIJ'DAG 20 JANUARI 1939 DE LEICSCHE COURANT fWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK Tentoonstelling. De Vereeniging „Kopluko" houd haar jaarlijksche tentoon stelling van konijnen en pluimvee in de garage van den heer de Hollander aan de Voorstraat. De opening hiervan had gis terenavond plaats en, zooals steeds, had ook nu de tentoonstelling al veel belang stelling. De burgemeester had zich bereid verklaard het openingswoord te spreken. Srjr. wees op het telkens terugkeerend succes, dat „Kupluko" oogst met deze ten toonstelling Het is voor spr. een genoegen te zien. hoe de vereeniging bloeiende is. Ook wees spr. op het opvoedende wat re kan uitgaan met het ópkweeken van die ren. Dit betreft vooral de jeugd. Met de beste wenschen voor de vereeniging ver klaarde de Burgemeester de tentoonstel ling voor geopend. De voorzitter, de heer C. v. Beelen, dankte de Burgemeester vcor diens medeleven met de vereeniging en deelde ook n.ede, dat er dit jaar 600 inzen dingen zijn De heer Sibie, die veel voor de vereeniging doet, had evenzoo woorden van dank m ontvangst te nemen. Vervol gens had de rondgang langs de stands plaats. De aanwezigen waren vol bewon dering voor de mooie inzendingen. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Telkens en telkens komen nog weer de nadeelige gevolgen van de strenge vorst rond de Kerstdagen voor den dag. Die na deelige gevolgen zijn niet voor allen, want er zijn tevens verschillende tuinders, die van de schade van anderen nu de voor- deelen plukken. En de gekste verhoudin gen doen zich voor wat de prijzen betreft. Zoo gaat bijvoorbeeld een kwantum was- peen voor 0.60 per kist van 20 K.G., ter wijl het product wat men onbevroren heeft kunnen houden, een redelijke prijs van 0.90 tot 1.40 per kist gaat, terwijl fijne waspeen het soms tot 1.60 pe kist brengt. Er zijn nogal tuinders de dupe geworden van de vorst, vooral wat de waspeen be treft. En daarom is de bijna algemeene verwachting, dat dit product de volgende maanden goed gevraagd zal zijn. Zelfs voorjaar 1938 bracht dit product ongekend hooge prijzen op, zelfs tot ƒ3.— per kist, en voor menig tuinder was het een mee valler. Nu de aanvoer van glasproducten aanzienlijk kleiner zal zijn dan normaal, zal dit, zoo verwacht men, zeker van groo- ten invloed zijn op de prijzen der winter- producten. Kroten brachten ook al een be tere prijs op, niettegenstaande hierover al niet te klagen viel. De noteering was ge middeld 2.90 tot 3.70 per 100 K.G., een besten prijs. Boerenkool, Groene kool, Spruiten hebben het ook kwaad te verant woorden gehad door den vorst en de kwa liteit is zelden zoo slecht geweest. Dit komt er thans minder op aan. Alles heeft immers tijdens de vorst buiten gestaan. En Prei, een product dat zoogenaamd nooit van de vorst te lijden heeft, ziet er thans ook terurig uit en een groot gedeelte kan men wel als verloren beschouwen. Boeren kool ging gemiddeld voor ƒ0.24 tot ƒ0.38 per kist van 6 K.G. Selderieknollen kun nen wel tegen een stootje. Maar een groo- ten aanvoer werkt direct nadeelig op de prijs. De A-kwaliteit werd gekocht voor ƒ3.20 tot ƒ6.50 per 100 stuks. De B-soort ging voor 2.den minimumprijs, tot hoogstens ƒ3.10 per 100 stuks. Tegen alle verwachting in liepen de uien in prijs naar beneden. En dit nadat er een groot kwan tum totaal bevroren moet zijn. Hieruit blijkt, dat men zoo gemakkelijk een mis rekening kan maken. Noteerde men de vo rige week nog tot ƒ8.10 per 100 K.G., he den kon niet hooger geboekt worden dan ƒ4.tot 6 60 per 100 K.G. Spruiten zijn zoo goed als verloren. Het aangevoerde kwantum is van weinig beteekenis. Roode kooi kon ook de prijs van vorige week niet handhaven. Gekocht werd thans voor 2 tot 3.70 per 100 K.G. Maar er werd de zer dagen ook nog een hoeveelheid aan gevoerd, die bevroren was, niet gekocht werd, zelfs niet voor den minimumprijs, doordraaide en als stek moest genoteerd worden, zoodat de betrokkenen hiervoor niets, zelfs later geen steunbedrag krijgen. Gele kool bracht van 2.40 to 4.50 per 100 K.G. op. Groene kool ziet er in het lagemeen onoogelijk uit. Maar naar kwali teit worden weinig gezien. Er is immers geen 1ste soort meer. Betaald werd naar kwaliteit 2.tot f 3.60 per 100 K.G. Prei noteerde van 3tot 6.10 en op de kwaliteit is ook bijna alles aan te mer ken. Dit product stond er best voor. Men zal nog eenigen tijd moeten afwachten of er nog iets van terecht zal kernen. De koudegrond-producten hebben overigens nog flinke belangstelling en zullen dit, nu het met de komende glasproducten er zoo slecht voor staat, nog wel even houden. LEIDSCHENDAM LOOP DER BEVOLKING. Op 1 Januari 1938 telde deze gemeente 4575 m. en 4487 vr. totaal 9062 inw. Geboren werden 122 m. en 90 vr. totaal 212; toevallige geboorten 12 m.. 14 vr.; overleden 39 m. en 29 vr. totaal 68. Er vestigden zich 318 m. en 352 vr., to taal 668, terwijl 332 m. en 352 vr. de ge meente verlieten. Op 31 December 1938 bedroeg dus het aantal inwoners 9216, een toename van 1§4. Voltrokken werden 60 huwelijken, echtscheidingen 1 en levenlooze aangif ten 5. Pondsactie. De pondsactie, welke in deze parochie op initiatief van de drie standsorganisaties met medewerking van Pastoor en Kapelaans werd gehouden, mag zeer zeker schitterend geslaagd genoemd worden. De ingezetenen hebben allen me degewerkt deze zoo mooie actie voor de armen en werkloozen te doen slagen. Niet minder dan ruim 1200 pond levensmidde len, 120 brooden en veel kleeding en schoeisel werd door het comité verzameld. De levensmiddelen, enz. werden in totaal over 155 gezinnen verdeeld. Dat de heeren van het comité niet alleen met de inzame- ,13ng, doch ook met de verdeeling een ont zaggelijk werk hebben gehad, behoeft geen betoog en zeker komt aan hen in het bijzonder, doch verder aan allen, die me dewerkten, een woord van lof toe. LISSE Geboren: Theodcrus, ,z. van C. J. Dui venvoorde en C. E. Wolters. Getrouwd: J. L. Rensen te 's-Graven- hage en J. P Verdoorn te Lisse P. A. Schol ten te Uitgeest en C. H. Kozijn te Lisse. Gevestigd: M. Zwetsloot geb. de Wit uit Heemskerk A. D. Stooker uit Hil- legom A. M. van Santen uit 's-Graven- hage R. Kramp uit Amersfoort. Vertrokken: M. van der Reep naar Haarlemmermeer S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen en echtg. naar Wasse naar M. T. M. Gundlach naar Wasse naar M. C. van der Meer naar Hille- gom K. Koostra naar Noordwijk J. A. M. van den Broek naar Boxtel. NOORDWIJKERHOUT DE VERDUISTERINGSPROEF. Op controle aan de grens Noord-Holland Zuid-Holland. Traag viel de regen neer toen we ons met de politie per autobus op pad bega ven om controle uit te oefenen aan de grens Noord-HollandZuid-Holland, nabij den Filtenberg in de Zilk. De bus vloog als een gek over den fcochtigen weg om nog bijtijds het liep tegen half negen in de andere provincie, waar geen vij andelijke vliegtuigen verwacht werden, te komen. Na een klein kwartiertje arri veerden we in stroomenden regen op de controleplaats. Het Graalhuis stond in volle licht, fier dat het nog net in N.-Hol- land staat en zich dus niets van de ver duisteringsproef behoefde aan te trekken. Verder alles stikdonker, geen straatver lichting, geen lichte vensters. Wie intus- schen gemeend had dat het rijverkeer van de eene naar de andere provincie, zooals gewoonlijk zou doorgaan, had het glad mis. Van half negen tot half elf kwam niet één auto door van den N.-Holland- schen kant. Niemand dan een enkele fiet ser, natuurlijk zonder licht, durfde zich naar het vijandelijk gebied te begeven. Doch al had men het gewild, het was le vensgevaarlijk om zelfs met afgescherm de verlichting auto te rijden. Slechts één auto durfde de duisternis, gepaard gaande met een flinke mist of re gen, te trotseeren en waagde het van Noordwijkerhout te tijden naar N.-Hol- land. Eén voorop de treeplank, de ander achter het stuur, en nog vorderde men langzaam. Met een tasch, gevuld met pa pier om eventueele koplampen en achter lichten af te schermen waren we op stap gegaan, en konden er mee naar huis te- rugkeeren, zelfs niet één behoefde er ge bruikt te worden. ZILK Auto contra rijtuig. Doordat de be stuurder, H. Langeveld, van een met paard bespannen rijtuig geen, of niet vol doende ruimte tot passeeren verleende aan den autobestuurder F. v. Tol, reden beide voertuigen op den Zilkerbinnenweg tegen elkaar op, waar de auto het moest fileg- gen tegen het rijtuig, daar de auto aan een der spatborden en de treeplank werd ver nield. De politie heeft de zaak in onder zoek. NOORDWIJK DE VERDUISTERINGSPROEF. Baldadigheid. Te Noordwij'k aan Zee is tijdens de ver duistering een spiegelruit ingegooid. NOORDWIJK BINNEN Propaganda-feestavond Reddingsbrigade. Voor een overvolle zaal hield de Noord wij ksche Reddingsbrigade in hotel „Royal" alhier haar jaarlijksche propaganda-feest avond, speciaal voor haar leden. De revue „Flip en Flap met de Brigade op stap", was voor dezen avond weder schitterend samengesteld. Alle eer aan den auteur, den heer J. v. d. Wilk, voor dc prachtige samen stelling. De voorzitter der N.R.B., dr. Hermani- des, verwelkomde in het bizonder de ver tegenwoordigers van het gemeentebestuur, weth. A. Meijer en de gemeente-secretaris, de hejr B. Ike, alsmede de vertegenwoor digers der diverse zusterbrigades uit Rot terdam, den Haag, Leiden, Noord wijkerhout en de Eerste Hulpbrigade te Noordwijk- Binnen. De opvoering was een groot succes. Flip (W. v. d. Weijden) en Flap (G. Was sing) maakten een reis om de wereld. 25 jaar geleden waren zij uit Noordwijk ver trokken en zouden nu het een en ander hiervan vertellen. Flopje (Mej. G. Schip pers) zou hen behulpzaam zyn om alles te laten zien. Deze drie hoofdpersonen uit de revue kweten zich op uitnemende wijze van hun taak. De vele tafereelen betrekking hebbende op het Noordwijksche leven en ook op de hedendaagsche maatschappij wer den op voortreffelijke wijze vertolkt. De eene lachsalvo volgde op de andere. Allen genoten, getuige het voordurende applaus. In enkele tafereelen verscheen een ballet 'twelk 'n keurig rythmische dans uitvoer den. Ook het danspaar Mej. C. Roeman* en de heer P. Moene voerden een schitte rende dans uit. Alle spelenden afzonder]ijx te beoordeelen is niet doenlijk; er werd zeer goed gespeeld. De tooneeldécors waren heel goed verzorgd, vooral het slottafereel „Eine Nacht in Venedig". Dr. Hermanides sprak een dankwoord. OEGSTGEEST Geboren: Johanna Helena, d. van C. C. Meijer en J. H. Koster Elisabeth d. van A. Tiersma en D. Baarda Jan Evert Hendrik z. van E. H. van den Bosch en C. Knotter Ellen d. van P. J. Teebaal en M. H. J. Hulsekamp Lientje Gerrie d. van A. J. Wienen en A. van Kassei Anthony Gerrit z. van W. J. Vooys en J. van der Meij. Getrouwd: D. J. den Hollander en M. J. Lubbe W. L. C. Veer en M. J. Taverne F. Lawerman en G. Stapel J. Los en D. Uittenbogaard, Overleden: L. Wassenaar E. M. van den Berg geb. Maart, beide te Leiden Gevestigd: 1. Zandvoort van Leiden A. Nieog van Koudekerk aan den Rijn C. F. Bader en echtg. van Leiden A. C. Regensburg van Leiden Th. J. B. Kessler van Antwerpen H. C. van der Horst en echtg. van Leiden C. Wester en echtg. van Den Haag A. M. J. Taverne van Leiden C. de Gelder van Leiden E. K. Hesselink van Batavia Th. J. I. Wester en echtg. van Leiden J. M. E. Wakka van Leiden W. P. van Toren, van Alphen aan den Rijn C. M. Prook van Woubrugge G. C. M. R. van Wjjhe van Leiden M. Ruijgrok-van Gent van Leiden F. den Hoek van Delft G. Kühn van Haarlem B. P. J. van der Have van Rotterdam Wed. M. A. C. van der Weel-Jansen van Den Haag A. P. A. Koffieberg van Den Haag A. van Ra an van Den Haag A. den Heyer en gezin van Rynsburg D. Henny van Bloe- mendaal J. G. C. de Pree van Koude kerk aan den Rijn P. J. van de Loos- drecht van Hillegersberg P. Gouwen hoven van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: 'A. van den Dop naar Leiden H. A. Stikkelorum naar Leiden C. van Wezel naar Loosdrecht J. Pos naar 's-Gravenmoer P. G. van Schie naar Warmond J. Th. van der Klaauw naar Rotterdam Wed. J. C. E. Stoelman- Kruijsboom naar Den Haag P. J. Olver- hoek naar Alktmade B. J. Jonker en gezin naar Middelburg G. M. C. Bruinen naar Roosendaal C. P. J. Stotyn naar Den Haag A. P. van den Berg naar Lei den W. A. Weenink naar Scherpenzeel E. C. van Gerven naar Amsterdam N. Keiler-Blok en gezin naar Leiden. RIJNSBURG Tuinbouw. Zelfs de grove koude- gronds-producten hebben het nu met de vorst erg te verantwoorden gehad en even als elders is ook hier nogal wat teloor ge gaan. Men verwacht zulk winterweer niet meer en als dan, zooals nu, er een Zondag tusschen valt, is men zoo gauw gedupeerd. Vele kuilen met peen waren onvoldoende gedekt voor de vorst. De prijzen waren deze week voor de beste kwaliteit goed. Waspeen f3.— tot f6.80 per 100 K.G. Kro ten f 2.60—3.60. Prei f3.— tot f6.— per 100 bos Uien f 3.20 tot f 6.40 p. 100 K.G. Gele en Roode kool f24.30 en Groene kool f2—3.40 per 100 K.G. STOMP WIJK WIT-GELE KRUIS Herdenking van het derde lustrum Woensdagavond werd in de zaal van het Blessepaard de jaarvergadering gehouden van „Het Wit-Gele Kruis", welke by de gelegenheid van het 15 jarig bestaan een feestelijk karakter droeg. De zaal was keu rig versierd; de dames werden op bonbons en de heeren met sigaren onthaald, zoo dat er spoedig een gezellige sfeer heerschte. waartoe ook de eminente leiding van den voorzitter, den heer Boogmans het hare bijdroeg. De voorzitter sprak bij de openingsrede zijn vreugde uit over de talrijke opkomst en dankte burgemeester Keyzer en weth. Smits voor hun aanwezigheid op deze fees telijke bijeenkomst. Hierna leest de secr. de notulen van de vorige vergadering en brengt een bijzonder verzorgd jaarverslag uit. In dit jaarverslag werd dank gebracht aan de beheerster van het magazijn en de wijkzuster. Door Zr. Dekker werden in 1938 213 personen bezocht met totaal 4229 bezoeken, 49 personen werden thuis ver bonden terwijl 600 kraambezoeken werden afgelegd. De secr. wijdde voorts aandacht aan het verheugende feit, dat in 1938 geen sterftegeval van zuigelingen voorkwam voor een groot deel, dank zij het Wit-Gele Kruis. Verder gaf de secretaris de ge schiedenis van het Wit-Gele Kruis en liet naar voren komen, wat de vereeniging te danken had aan pastoor Floor en burge meester Keyzer voor hun daadwerkelijke steun. Hierna krijgt pastoor Floor het woord voor het uitspreken van de feestrede. Al vorens zyn rede aan te vangen vertelde pastoor Floor, dat het dezen dag, juist 21 jaar geleden is, dat hij de pastorie betrok. Als inleiding vertelde spr. de geschiede nis van den barmhartigen Samaritaan als voorbeeld van zuiver toegepaste naasten liefde zonder te zien op ras of geloof. Waardeerende woorden wijdde spr. aan het Wit-Gele en Groene Kruis voor het vele goede door deze „Kruisen" tot stand gebracht. Dankbaar zag pastoor Floor terug op het jaar 1923, toen de Katholieken zich gedrongen voelden zich principieel te ver eenigen in het Wit-Gele Kruis. Hulde werd door spr. gebracht aan den eersten voorzitter, den heer Fleuren en aan den secr. den heer Jac. v. Maren. Vermeldenswaardig zijn de cijfers, die pastoor Floor gaf over de sterfte van zuigelingen beneden het jaar. In 1898 stierven 6 zuigelingen in 1900 13; 1905 13; in 1911 10. in 1916 9; in 20 jaar totaal 144. Na dit jaar wordt het geleidelijk beter. In 1923 werd het Wit-Gele Kruis opgericht, er stierven dat jaar 4 zuigelingen; in 1927 1; in 1930 0; de laatste 4 jaar zijn geen zuigelingen gestorven. Dit zijn cijfers die voor zich zelf spreken Na dank gebracht te hebben aan allen, door wiens werk het Wit-Gele Kruis geworden is, wat het nu is eindigt spreker met het uitspreken van de beste wenschen voor de toekomst. Met een daverend applaus brengt de vergadering pastoor Floor dank voor zyn rede. Bij de ingekomen stukken doet de voor zitter voorlezing van berichten van ver hindering en felicitaties van den burge meester van Zoeterwoude en dr. Kortman. De Emmabloem-collecte werd in de be langstelling der leden aanbevolen. Een schriftelijk voorstel was in,J liend door den heer C. v. d. Zijde om te komen tot een eigen ziekenhuisfonds of aansluiting bij Leidschendam. In het prae-advies ontraad de het bestuur de oprichting van een zelf standige vereeniging, ieder lid kan zich in- divueel aansluiten bij Leidschendam. Het voorstel werd hierna door den indiener teruggetrokken. De verslagen werden uitgebracht door de secretarisse van de onderafdeeling, de E.H.B.O. Het aantal gediplomeerde leden steeg in 1938 van 7 tot 22. Vervolgens door de penningmeesteresse, van de kas, waar van de saldi waren 108.42, met 40.11 als batig saldo. Hierna werd door de penning meesteresse verslag uitgebracht van de ont vangsten en uitgaven in het boekjaar 1938 De rekening slot met het bedrag 3115.76 y, Het batig saldo was 89.89. Door den heer A. Boer werd rapport uitgebracht over de gehouden controle waaraan enkele wenken waren toegevoegd. De rekening werd hier na met een woord van dank goedgekeurd. Ook werd dank gebracht aan de controle commissie, waarvan de heer A. Boer af trad, in diens plaats werd benoemd de heer Th. Schrader. De commissie bestaat thans uit de heeren M. Waayer, J. v. d. Meer, en Th. Schrader, De bestuursverkiezing bracht geen wijziging. De heer J. M. W. Boogmans en L. C. Stynman werden met algemeen en stemmen herkozen. Aan de orde komt de begrooting voor 1939, welke werd vastgesteld aan ontvang sten en uitgaven op 2663.00. Tü>.'ens de besprekingen was ook dr. S. P. Perquin ter vergadering gekomen; hij werd door den voorzitter hartelyk verwelkomd. Nu volgde de rondvraag. Het woord werd gevraagd door burgemeester Keyzer, die allereerst pastoor Floor nog een lang en zegenrijk pastoraat wenschte. Spreker feli citeerde de vereeniging met het derde lus trum en zeide verlegen te zijn geworden, omdat hij door den voorzitter en secretaris zoo in het zonnetje is gezet. Het verheug de spr., dat hij deze nuttige vereeniging medewerking en steun mag verleenen. Spr. zeide deze ook toe voor de toekomst. Ook dr Perquin sprak zijn gelukwenschen uit, dankte de wijkzuster en het bestuur voor de verleende medewerking en geelt ver volgens eenige wenken voor de toekomst. In zijn sluitingswoord beantwoordde de de voorzitter allereerst burgemeester Key zer aan wie de vereeniging een eereschuld heelt. Spr. verzoekt den allerhartelijksten dank te willen aanvaarden. Dank werd ge bracht aan dr. Perquin en aan allen die hun krachten en steun gegeven hebben aan het Wit-Gele Kruis tijdens haar 15 jarig bestaan Met een verloting sloot deze geanimeer de vergadering. SASSENHEIM Hanze. De plaatselijke afdeeling van de Hanze heeft den heer W. Krom tot voorzitter gekozen, zulks in plaats van den heer W. C. Kooymans, die deze functie slechts voor een jaar had aangenomen. De heer Jos. P. de Greef werd als be stuurslid gekozen. Dammen. De Sassenheimsche Dam- vereeniging I speelde voor de competitie tegen DCL II en wist op beide punten be slag te leggen. De uitslag luidt als volgt: G. de JongW. Nyenhuis 11 J. W de Rooy—T. Laterveer 20 Jac. v. d HeidenT. Franken 20 A. KortD. Laterveer 02 G. GroeneveldW. Liefling 11 J. DannijsW. Kietze 20 K. v. d. SluisC. Hillebrand 20 St. DannijsJ de Vink 02 J. D. v. d. SluisE. Wassenaar 1—1 C. v. d. ZwartN. Wassenaar 2-0 13—7 Geboren: Georg Friedrich, z. van W. Verhoog en E. G. Meijer Martje, d. van P. Kooger en A. van Steensel Teu- nis Gerardus, z. van G. J. Vos en E. de Kwaas teniet. Overleden: H. W. F. van Duin 2 j., d van A. J. van Duin en E. J. Schouten. Gevestigd: M. H. R. Sanches van Waddinzveen. Vertrokken: E. J. van der Hoorn naar Weert N. Bovenga en gezin naar Assen Th. Harmsen naar Haarlem M. Roos naar Haarlem A. Huigens naar Middelburg. VOORSCHOTEN DE VERDUISTERINGSPROEF. De luchtbeschermingsdienst in actie. Gisteravond bij de verduisteringsproef heeft de luchtbeschermingsdienst alhier, o.l.v den heer C. W. Stants, een vol ledige oefening gehouden. Het luchtbe- srhermingsplan voor deze gemeente was één der eersten, dat goedgekeurd werd. Ge vormd waren: een waarschuwings-, ordon- nance-, bedrijven-, vervoer-, technische, ontsmettings- en een geneeskundige afdee'- ling, met verschillende onderafdeelingen. Een 7-tal posten waarschuwden voor na derende of vertrekkende vliegtuigen. Op de Oranjekade was een brandbom gewor pen, waarvoor de brandweer werd gealar meerd, die met waterleiding en motorspuit deze brand meest blusschen. De School straat was besmet terrein en door de poli tie afgezet, terwijl de geneeskundige dienst een E.H.B.O.-post waarschuwde voor de behandeling der gewonden en be smette personen. Op verschillende plaat sen moest hulp worden verleend: ook het badhuis deed dienst en een noodhospitaal was ingericht in de gymnastiekzaal achter het raadhuis. Ruim 250 menschen namen deel aan deze oefening. Na afloop kwamen de hoofden der verschillende diensten bij een in het raadhuis, om gemaakte fouten te bespreken en om deze gebreken in de toekomst te herstellen. Deze proef en deze oefening is alhier zeer goed geslaagd. WASSENAAR DE VERDUISTERINGSPROEF. Botsing tusschen twee wielrijders. Op den Rijksstraatweg reden gisteren avond- tengevolge van de duisternis de wielrijders S. alhier en C. uit Voorschoten tegen elkaar op. Beiden werden aan het hoofd gewond. Hun werd door Dr. Hubbe- ling de eerste hulp verleend. S. kon op eigen gelegenheid naar huis gaan, terwijl C. per politie-auto werd over gebracht naar het bureau van politie, van waar hij later op den avond per taxi naar zijn woning is gegaan. R. K. D. C. „St. Willibrordus". De uitslagen der borden wedstrijd luiden: Iste tiental: A. de Greef—Th. Zonneveld 2—0 J. ZandvlietA. Noordover 20 J. BellekomN. Knijnenburg 02 P. Zandvliet—C. Kniji.enburg 2—0 2de tiental: H. KortekaasJ. Schiferli 02 H. BrandJ. Ruygrok 02 Damliefhebbers welke alsnog aan de bor- denwedstrijd wenschen deel te nemen, worden verzocht zich vóór 29 Januari aan te melden by den secretaris N. Knijnen burg, Rozensteinstraat 22 of Woensdag op de clubavond in het R. K. Vereenigings- gebouw, Kerkstraat 75. ZOETERMEER Jaarvergadering „Hulpbetoon". Gis teravond vergaderde de plaatselijke ver eeniging voor ziekengeldverzekering „Hulpfcc'oon" in de zaal van den heer Ant. v. Well. De voorzitter, de heer C. v. d. Werf, zeide dat de vereeniging weer op eigen beenen kan staan. Het geleende ka pitaal van het steunfonds is afgekocht, wat voor het bestuur veel moeilijkheden heeft opgeleverd, doch waardoor de ver eeniging weer vrij *s geworden. De penningmeester bracht zijn finan cieel verslag uit over 1938, waaruit bleek, dat de kas goed. vooruit is gegaan. Er is een voordeelig saldo van f 110.79. Een woord van dank aan den penningmeester was dan ook goed geplaatst. Vervolgens bracht de Commissie van toezicht bij monde van den heer Nieuwenhuizen ver slag uit over het afgeloopen jaar, waarin hij een woord van dank bracht aan het bestuur voor hun prestatie, om de vereeni ging weer op eigen krachten te laten werken, wat voor de vereeniging zeer be langrijk is. Hij hoopt, dat het ledental nu weer gestadig zal toenemen. De voorzit ter dankt den heer Nieuwenhuizen voor zijn verslag. Bij de bestuursverkiezing v/eiden Herkozen de heeren A. v. Puffe- len en J. v. Os, die hun herbenoeming aanvaarden. De commissie van toezicht bleef na stemming eveneens onveranderd. Hierna kwam aan de orde vaststelling conlroulie en uitkeering. Het bestuurs voorstel om hierin voralsnog geen wijzi gingen aan te brengen, werd aangenomen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6