STADS NIEUWS Voorstellen aan den Gemeenteraad Wilt l) iets weten? DI»SI)AG 17 JANUARI 1939 OF. I.FWSCHF COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 De Leidsche Raad vergadert op Maan dag 23 Januari a.s. des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een 2den genees heer aan de gestichten „Endegeest", „Voor geest" en „Rhijngeest". (De voordracht luidt: lo. C. P. J. Stotijn, 2o. F. v. Iterson). 2o. Benoeming van een onderwijzeres aan de opleidingsschool voor U.L.O. aan de Drie Octoberstraat. (B. en W. bevelen mej. E- E. K. Scholz aan). 3o. Benoeming van vier leden van den Raad van Beheer van de Sportstichting. (De vier periodiek aftredende heeren worden voor herbenoeming voorgedragen). 4o. Aanwijzing van een candidaat voor de benoeming van een commissaris der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. (Periodiek aftredend is de heer Bergers). So. Voorstel tot het verlengen van de aanstelling van L. Otto, als tijdelijk leeraar in het teekenen aan de Hoogere Burger school met 5-jarige cursus. 60. Voorstel tot het verleenen van ont slag aan N. J. Swierstra, als onderwijzer aan de openbare lagere school aan den Zuidsingel B, wegens het bereiken van den 60-jarigen leeftijd. 7o. Voorstel inzake het, met wijziging van het raadsbesluit van 24 Januari 1927, verhuren van een tweetal lokalen van het gebouw Pieterskerkgracht No. 9 aan het Leidsche Politie Muziekgezelschap. 8o. Voorstel tot het verhuren van het gebouw, met meubilair, van de voormalige H. B. S. voor jongens aan de Pieterskerk- gracht No. 13 en de custoswoning van het oude Gymnasiumgebouw aan de Lokhorst- straat No. 15 aan het Koninklijk Genoot schap „Mathesis Scientiarium Genitrix". (Het gebouw is reeds aan het Genoot schap verhuurd voor 5.475 per jaar.' Ver lenging van de huur met één jaar wordt voorgesteld). 9o. Voorstel inzake het beëindigen van de door het Instituut Kern aangegane huur van de beneden- en bovenverdieping van den noordelijken vleugel van het gebouw ,,'s-Gravensteen" aan de zijde van de Pa pengracht en de perceelen aan de Dien derspoort Nis. 1 en 2. (De lokalen waren bij het Instituut in huur voor 645.20 per jaar). lOo. Voorstel tot het aankoopen van de perceelen aan de Noorderstraat Nis. 48, 10 en 12, kadastraal bekend gemeente Lei den, Sectie B Nis. 2810, 2701 en 2700, tot het inbrengen van die perceelen in het be drijf van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst en tot het vaststel len van de desbetreffende begrootingssta- ten. llo. Voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van de aanschaf fing van twee stookketels voor het Stede lijk Museum „De Lakenhal", met bijkomen de werkzaamheden. 12o. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan het bestuur van de Gere formeerde Schoolvereeniging, alhier, tot het aanschaffen van leermiddelen ten be hoeve van zijn school voor uitgebreid la ger onderwijs aan de Hooglandsche Kerk- gracht No. 20a en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat, 13o. Voorstel tot het verleenen van een subsidie aan de Commissie inzake Huishou delijke Voorlichting en Gezinsleiding en tot vaststelling van den desbetreffenden be grootingsstaat. 14o. Voorstel tot het wijzigen van de verordening, regelende de heffing van be lastingen voor het gebruik van het Open baar Slachthuis. 15o. Voorstel inzake het verkoopen van een perceel bouwgrond aan den Wasse- naarscheweg, kadastraal bekend gemeente Leiden Sectie P Nis. 929, 932 en 1574, alle gedeeltelijk, aan M. Hopman Sr., te 's-Gra- venhage. 16o. Voorstel tot het wijzigen van de Electrciteitsverordening, tevens praead- vies op het voorstel van de heeren van der Tas en Tobé en op de adressen van de Leidsche Middenstands-Centrale inzake verlaging van de electriciteitstarieven voor middens tandsbedrij ven. 17o. Voorstel: a. tot het beschikbaar stellen van gel den ten behoeve van den aanleg in werk verschaffing van een complex sportvelden nabij den Leidschen Hout; b. tot het beschiknaarstellen van gelden ten behoeve van den aanleg van verbin dingsstraten langs dat sportterrein; c. om het verzoek van de Leidsche Stu denten Scherm- en Gymnastiek Vereeni- ging „Arena Studiosorum" inzake het aan leggen van een sintelbaan, als afgedaan te beschouwen. 18o. Voorstel: a. tot het toekennen van een extra-sub sidie voor het jaar 1939 aan de Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelijk Hulp betoon ten behoeve van de voortzetting van de proef met den schoeiseldienst op den beataanden voet; b. tot het boven het sub a bedoelde be drag toekennen aan die commissie van een extra-subsidie ten behoeve van het geven van eenige uitbreiding aan den schoeisel- dienst; c. tot het vaststellen van den desbe treffenden begrootingsstaat. 19o. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, regelende de gevallen, waar- ir en de voorwaarden, waaronder door of vanwege de gemeente Leiden indienstne ming op arbeidsovereenkomst naar burger lijk recht kan plaats hebben (Arbeidsover eenkomstenregeling), tevens praeadvies op het voorstel van den heer Schüller inzake het loon van losse of op arbeidsovereen komst te werk gestelde, of te werk te stel len werklieden. AANKOOP PERCEELEN. De gemeente heeft in openbare veiling de hand kunnen leggen op een drietal perceelen aan de Noorderstraat nis 48, 10 en 12 vcor de som van 6.550.—. Vermits deze panden grenzen aan het terrein van den Gemeentelijken Reini- gings- en Ontsmettingsdienst, achten B. en W. met de Commissie van Fabricage het bezit daarvan voor de gemeente van be lang. Onder verwijzing naar de in de Leeska mer ter visie liggende stukken geven zij den Raad in overweging: aan te koopen de perceelen aan de Noorderstraat nis 4— 8, 10 en 12. groot resp. 158 M2, 62 M2. en 85 M2., kadastraal bekend gemeente Lei den, sectie B. nis 2810, 2701 en 2700, voor den prijs van ƒ6.550.- in totaal. VERWARMING VOOR DE LAKENHAL. De ketels van de centrale verwarming in het Stedelijk Museum „de Lakenhal" verkeeren in zoodanigen toestand, dat twee daarvan onverwijld door nieuwe moeten worden vervangen. De kosten van aanschaffing c.a. van de twee nieuwe ke tels, tot welke aanschaffing inmiddels reeds opdracht moest worden gegeven, worden geraamd op tctaal ƒ2.650.—. In overeenstemming met de Commissie van Fabricage geven en W. den Raad mitsdien in overweging om daartoe over te gaan. LAGER ONDERWIJSWET. In de Raadsvergadering van 12 Decem ber j.l. werd cm praeadvies in handen van B en W. gesteld een verzoek van het be ging, alhier, om op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 medewer king te verleenen tot de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hooglandsche Kerkgracht 20a, zulks in verband met de toeneming van hel aantal leerlingen in de le en 2e klasse van die school Aangezien aan de wettelijk gestelde eischen is voldaan bestaat er r.aar onze meening aanleiding de gevraagde mede werking te verleenen. De koscen worden begroot op ƒ82. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Evenals voor het vorige jaar vraagt de lichting en Gezinsleiding ook voor het Commissie inzake Huishoudelijke Voor jaar 1939 eene bijdrage van ƒ500.uit de gemeentekas in de kosten van de gedu rende dit jaar te houden kook- en naai cursussen voor vrouwen van werkloozen en anderen, wier inkomen tengevolge van de heerschende economische omstandighï den belangrijk is gedaald. In de totale kosten van deze cursussen, welke door de Commissie op f 1.25'>.— wordën begroot, zal voor een bedrag van 750.— worden voorzien o.m. door de op brengst van cursusgelden, bijdragen van particulieren, instellingen en vereenigin- gen, de opbrengst van een collecte en van den verkoop van goederen. Waar de Commissie zeer nuttig werk verricht in 1938 was het aantal deelne mers aan de cursussen 76 hooger dan in 1937 achten B en W. alleszins termen aanwezig ook de voor 1939 door de Com missie. gevraagde bijdrage ad ƒ500.— te verleenen. Dit bedrag behoort echter als een maxi mum-bijdrage te worden beschouwd, ter wijl ook thans weder aan de subsidie-ver leening eenige voorwaarden dienen te worden verbonden betreffende verant woording van de uitgaven der Commis sie enz. VLEESCH IN BLIK. Zooals men zich zal herinneren, is de af slachting van runderen met de daarmede gepaard gaande verwerking van vleesch in blik ten behoeve van de Nederlandsche veehoudeiij Centrale, welke in 1934 heeft plaats gehad, voor den Raad aanleiding geweest bijzondere slachtkeurloonen voor ten behceve van die Centrale geslachte runderen vast te stellen, zulks teneinde ook de hier ter stede gevestigde vleesch- warenfabrikanten in staat te stellen aan de uitvoering van dezen Regeeringsmaat- regel deel te nemen. Thans heeft de Regeering opnieuw be sloten op groote schaal runderen uit de markt te nemen, te doen slachten en het vleesch in blik te doen* verwerken; boven dien zal nu echter ook een groot aantal overcomplete zgn. baconvarkens worden geslacht en het vleesch daarvan in blik worden vei werkt. Kunnen ten aanzien van de te slachten runderen de bovenbedoelde, door den Raad in 1934 vastgestelde tarieven weder toepassing vinden, voor het slachten van de varkens ten behoeve van de Veehoude rij Centralezouden, bij het ontbreken van een bijzonder tarief, de gewone voor de vleeschwarenfabrikanten geldende tarie ven moeten worden toegepast. In dat ge val zou het echter in verband met den la gen prijs, die door de Regeering ook nu weder per literblik is vastgesteld (10,3 cent), voor de alhier gevestigde vleesch warenfabrikanten met loonend zijn aan de uitvoering van dezen Regeeringsmaat regel mede te werken, terwijl dit toch uit een oogpunt van werkverruiming en me de met het oog op de financieele belahgen van het slachthuis alle aanbeveling ver dient. In een en ander heeft de Commissie van Beheer over het Openbaar Slachthuis dan ook aanleiding gevonden voor te stellen te bevorderen, dat het slacht-keurloon voor een varken, dat ten behoeve van de Ne derlandsche Veehouderij-Centrale wordt geslacht, wordt vastgesteld op 60 cent, overeenkomende met het slacht-keurloon, dat door de vleeschwarenfabrikanten per varken, boven de 500 per jaar geslacht, verschuldigd is. Aangezien de slachtingen van de hier- bedoelde varkens reeds op 28 November j.l zijn begonnen, dient het nieuwe tarief naar de meening der Commissie ook van dien dag af te gelden. GRONDVERKOOP VOOR FLATBOUW. In den loop van het vorige jaar richtte de heer M. Hopman Sr., te 's-Gravenhage, een verzoek tot het College van B. en W. om ten behoeve van den bouw van een blok flatwoningen aan hem een perceel grond aan den Wassenaarschen weg te verkoopen. Aanvankelijk had deze aan vrage betrekking op het oostelijke gedeel te van het terrein, aan de zijde van den Rijnsburger weg gelegen, ter grootte van plm 3000 M2. De naar aanleiding hiervan met den heer Hopman gevoerde besprekingen heb ben tengevolge gehad, dat deze zijn plan nen wijzigde en nadei, in plaats van ge noemd terreingedeelte, den daaraan aan- sluitenden, verderop gelegen grond te koop vroeg, teneinde daarop drie blokken flatwoningen te stichten. Hiermede werd derhalve aan de gemeente de gelegenheid geboden, om met uitzondering van het ge deelte aan den Rijnsburgerweg, het bouwterrein in zijn geheel van de hand te doen. Gegadigde is bereid voor het te ver koopen perceel, dat een diepte van pl.m. 58 M. en een oppervlakte van pl.m. 11.700 M2. heeft, een koopsom van 72.000.— te betalen, welke prijs zoowel B. en W. als de Commissie van Fabricage, gelet ook op de groote diepte, aannemelijk voorkomt. De voorgenomen wijze van bebouwing ontmoet bij de Commissie van Fabricage en B. en W evenmin eenige bedenking, omdat deze grond wegens zijn oppervlakte en dcor zijn ligging aan een toekomstigen breeden toegangsweg naar de stad, met aan de achterzijde het ruime Ziekenhuis terrein, zich in het bijzonder leent voor flatbouw, zooals die blijkens de stukken is ontworpen. Ook uit aesthetisch of archi tectonisch oogpunt bestaat tegen den bouw ter plaatse van flatwoningen geen bezwaar Volgens het uitbreidingsplan is de grond echter bestemd voor villabouw, zoodat. om buiten twijfel te stellen, dat flatbouw aldaar wettelijk mogelijk is, het uitbreidingsplan dient te worden gewij zigd in dien zin, dat de onderhavige grond alsnog wordt aangewezen voor flatbouw, terwijl adressant de transactie uiteraard slechts kan aangaan onder voorbehoud, dat deze wijziging van het uitbreidings plan rechtskracht verkrijgt. Ter voldoening aan de wettelijke bepa lingen zal. met het ook op den geboden spoed in deze, het ontwerp van deze wij ziging van het uitbreidingsplan dezer da gen reeds voor een ieder ter visie wor den nedergelegd, terwijl een voorstel tot gelijk aan den Raad zal worden aangebo den. Dit ontwerp beoogt den te verkoopen grond te bestemmen voor open flatbouw met maximum 12 woningen in 3 woonla gen onder één Kap, een goothoogte van voor- en achtergevel van pl.m. 10.50 M. en een kap over de geheele bouwdiepte met een dakhelling van 30 gr. Het oostelijk gelegen, niet in den verkoop begrepen ter rein blijft mitsdien voor villabouw gere serveerd. Aangezien de transactie voorts niet slechts van belang is voor de exploitatie van het Grondbedrijf, maar ook voor de verruiming van de werkgelegenheid, ge ven B. en W. den Raad in overweging hierop in te gaan. SPORTTERREINEN BIJ DE LEIDSCHE HOUT. In de Raadsvergadering van 25 Februari 1935 werd o.m. besloten, dat, indien tot aanleg van sportterreinen nabij den Leid schen Hout wordt overgegaan, die aanleg in werkverschaffing zal worden uitge voerd. Naar aanleiding van dit besluit is door B. en W. de aanleg van bedoelde sportvel den voorbereid. Die voorbereiding heeft veel tijd gevorderd, hetgeen voornamelijk is toe te schrijven aan de omstandigheid, dat, aangezien het hier betreft een com plex sportvelden, verschillende vraagstuk ken aan de orde kwamen, waaromtrent deskundigen moesten worden geraad pleegd, alvorens het definitieve plan kon word enopgemaakt. Het plan betreffende dien aanleg, het welk geheel in overeenstemming met het bestuur van de Sportstichting is opge maakt, omvat den aanleg van: lo. een algemeen wedstrijd veld, d.w.z. een groot voetbalveld, teven; gedacht als athletiekterrein, eti in verband daarmede rondom voorzien van een sintelbaan (voor lange en korte afstanden), terwi de tus- schen deze baan m het e.jenlijke voetbal veld overblijvende ruimten benut kunnen worden voor het maken van bs.ien voor pols- hoog—, ver- en hinkstapspringen (met bijbehoorende springbakken) en voor kogelstooten, en het maken van z.g. werp- springen voor discuswerpen; 2o een tweede voetbalveld; 3o. een hockey- en voetbalveld; 4o een korfbal veld; 5o een drietal tennisbanen; een en ander met de bijbehoorende ac commodatie. Het bestuur van de Sportstichting is van oordeel, dat het voorshands niet verant woord is de op de teekening aangegeven tribunes, welker bouw een bedrag van pl.m. 77.500 zou vorderen, op te rich ten. B. en W. meenen, dat het aanbeve ling verdient in deze de zienswijze van het bestuur te volgen en dat mitsdien thans niet tegelijk tot den bouw van de geprojecteerde tribunes moet worden over gegaan. De oppervlakten, waarop de tri bunes zijn geprojecteerd, kunnen voor dien bouw gereserveerd blijven, zoodat, indien te eeniger tijd mocht blijken, dat aan tribunes behoefte bestaat, deze alsnog op de een of ardere wijze kunnen worden aangebracht. Hei is de bedoeling de eigenlijke ter- reinwerken op te dragen aan de Neder landsche Heidemaatschappij onder directie van den dienst van Gemeentewerken, ter wijl het maken van bruggen, kleedruim ten en tennisvelden kan worden aanbe steed. B. en W. hebben gemeend niet te moeten ingaan op het denkbeeld van de Sub-Commissie voor de Steunverleening, om ook met betrekking tot de terrein- werkzaamheden een of meer aannemers uit te noodigen een inschrijving te doen, ten einde, voor het geval de inschrijvings som lager zou zijn, dan de raming van ge noemde Maatschappij, ook dat gedeelte van den aanleg aan een aannemer op te dragen, aangezien de Heidemaatschappij voor het onderhavige werk speciaal ge- eigend is. De kosten van den eigenlijken terrein- aanleg worden geraamd op 99.200.in van pl.m. ƒ46.000.—. De overige werken welk bedrag is begrepen een Icon bedrag zullen een bedrag van pl.m. ƒ32.000.— vorderen, in welk bedrag is begrepen een loonbedrag van 9.200.Bij deze ramin gen is er van uitgegaan, dat de hekwer ken voor bruggen en tennisvelden in de centrale werkplaats voor jeugdige werk loozen zullen worden gemaakt. De totale aanlegkosten zullen derhalve, excusief de kosten van den grond, welke reeds eigen vaststelling van de h'erziening zoodra mo- dom van de gemeente is en waarvan de waarde op pl m. 85 500.— is te stellen, een bedrag vorderen van 131.200.—. Het totale loon in dat bedrag begrepen, be draagt pl.m. ƒ55.200.— en het aantal werkverschaffings-manweken is in ver band daarmede te stellen op pl.m. 2700. De medewerking van den Minister van Sociale Zaken is in dezen aanleg bij wij ze van werkverschaffing verkregen en derhalve zullen de arbeidsloonen in aan merking komen voor de berekening van het aan de gemeente toekomende subsidie uit het Werkloosheidssubsidiefonds. Bij de aanvrage om medewerking heb ben B. en W. den Minister verzocht, om ten aanzien van deze werkverschaffing het uurloon te bepalen op 40 cent, doch de Minister heeft in zijn schrijven, waarbij zijn medewerking in de uitvoering van den aanleg bij wijze van werkverschaffing wordt toegezegd, medegedeeld, dat hij geen vrijheid kan vinden het uurloon op een hooger bedrag dan 38 cent bij flink werken te bepalen. Omtrent een verhooging van het uur loon voor de bij de meer technische wer ken (tennisvelden, kleedruimten, brug gen. enz.) tewerk te stellen vaklieden wordt nog overleg met den Minister ge pleegd Het is gewerscht, om tegelijk met den aanleg van de sportvelden, den aanleg van de verbindingsstraten langs het sportter rein, voor zoover mogelijk, aan te leggen, opdat de sportvelden behoorlijk toeganke lijk zullen zijn en er gelegenheid zij tot het parkeeren van auto's. Bovendien worden door dien aanleg eenige gemeentegronden bouwrijp gemaakt. Deze straataanleg, welke, behoudens een latere gedeeltelijke verrekening met de eigenaren van aangrenzende gronden, ten laste komt van het Grondbedrijf, zal als normaal werk plaats hebben. De kosten van dezen straataanleg wor den begroot op ƒ31.000. DE PROEF MET DEN SCHOEISEL- DIENST. In de Raadsvergadering van 20 Decem ber 1937 werd besloten aan de Gemeen telijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor het jaar 1938 een extra subsidie toe te kennen van ten hoogste ƒ3.300.— ten behoeve van de instelling, bij wijze van proef, van een schoeisel- dienst. met welken dienst in de eerste plaats werd beoogd een gelegenheid te scheppen, om aan armlastige door ge noemde Commissie ondersteunde schoen makers werk te verschaffen door het doen repareeren van schoeisel ten behoeve *'an door de Commissie ondersteunde armlasti gen en ten behoeve van gesteunde werk loozen en derhalve loon voor arbeid te verstrekken in plaats van ondersteuning zonder meer. Op 19 December j.l. besloot de Raad goed te keuren, dat de proef tot 24 Ja nuari a.s. werd voortgezet, zulks in ver band met de omstandigheid, dat de dienst eerst op 24 Januari 1938 in werking was gesteld, en de wenschelijkheid van voort zetting of opheffing van den dienst nog bij de voornoemde Commissie in onder zoek was. Thans zal derhalve een beslissing in? - ke het al dan niet voortzetten van den dienst moeten worden genomen. Omtrent deze aangelegenheid wonnen B en W. het advies in van de Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon, van welke Commissie het ini tiatief tot de proefneming was uitgegaan. De Commissie vond aanvankelijk in meerderheid geen vrijheid een voorstel te doen tot voortzetting van de proef. Zij was n.l. van oordeel, dat de voordeelen van den schoeiseldienst niet opwegen tegen de daaraan verbonden nadeelen. Het voor de ondersteunde armlastigen, de valide werk loozen en de te werk gestelde ondersteun de schoenmakers verkregen voordeel acht te zij niet zoo groot, dat daarom over de bezwaren van de niet-gesteunde schoen makers diende te worden heengestapt. Na kennisneming van de bij het schrij ven van de Commissie overgelegde stuk ken kwam het College van B. en W. echter tot de conclusie, dat het nadeel van den dienst voor de niet-gesteunde schoenma kers tegenover het vcordeel voor diegenen, die van den dienst gebruik maken en voor de aan den dienst verbonden schoenma kers, niet van zoodanige beteekenis is, dat op grond daarvan de proef niet nog een jaar zou zijn voort te zetten. Weliswaar blijkt uit de bij het schrijven overgelegde stukken, dat pl.m. 60 pet van de door den dienst gerepareerde schoenen onttrokken wordt aan de niet-gesteunde schoenmakers, doch hier staat tegenover, dat de dienst volgens het ter visie liggend verslag per week slechts pl.m. 180 paar schoenen doet repareeren en het aantal hier gevestigde schoenmakers pl.m. 200 bedraagt. B. en W. verzochten in verband hierme de aan de Commissie deze aangelegenheid nog eens in nadere overweging te nemen en hun mede te deelen, of zij alsnog bereid was de proef met den dienst op den be- staanden voet gedurende het jaar 1939 vcort te zetten. Als gevolg hiervan berichtte de Com missie bij haar schrijven van 21 December j.l., dat zij bijmeerderheid van stemmen nader besloten had zich bereid te verkla ren de proef met den schoeiseldienst nog gedurende het jaar 1939 voort te zetten en voorts, dat zij eenige uitbreiding van den dienst wel gewenscht achtte en te dien einde, eveneens bij meerderheid van stemmen, besloten had boven het benoo- digde crediet ad ƒ3.500.— nog een extra- crediet van 1000.aan te vragen, ten einde daardoor tegemoet te komen aan het nadeel, hetwelk door den dienst wordt veroorzaakt aan schoenmakerspatroons, die niet gesteund worden. De Commissie beoogde n.l. met het aanvragen van de verhooging ad 1.000.voor welk be drag pl.m. 1300 paar schoenen extra ge repareerd zouden kunnen worden, haar in de gelegenheid te stellen aan de niet-ge steunde schoenmakers, die als gevolg van den dienst schade van eenige beteekenis lijden, eenig reparatiewerk te verstrek ken. Met betrekking tot de uitbreiding van het aantal te repareeren schoenen, mer ken B. en W. op, dat volgens den opzet van den dienst voor het voor 1938 aange vraagde crediet pl.m. 11000 paar schoenen gerepareerd zouden kunnen worden. In verband met een noodzakelijk gebleken verhooging van het Icon per paar en een eveneens noodzakelijk gebleken vergoe ding van spijkers, was en dergl., moest dit aantal, ten einde een overschrijding van het toegestane crediet te voorkomen, worden teruggebracht tot pl.m. 9000. Door de bedoelde uitbreiding en mede als ge volg van een toeneming van het totale bedrag wegens ondersteuning aan armlas tige schoenmakers, zou dit aantal kunnen worden opgevoerd to ruim 11.000 paar. De door de Commissie overgelegde be grooting geeft de volgende cijfers: verhooging ondersteuning met 10 pet. 700.— belooning leider 1.300.— belooning assistent, kosten van administratie enz. 350. kosten van huur van local iteit, verlichting en verwarming enz 250.— kostenvergoeding aan de schoen makers pl.m. 10.000 paar a 6 cent (spijkers, was en dergl.) 600. onvoorzien 300. 3.500.— Het eindbedrag zal, indien conform het verzoek der Commissie wordt besloten, met het extra-aangevraagde bedrag van 1000 moeten worden verhoogd. Het College van B. en W. is, gelijk blijkt uit het hiervoren vermelde, van meening, dat er wel aanleiding is, om de proefne ming nog met een jaar te verlengen. Geen eenstemmigheid bestaat er even wel in het College ten aanzien van de be oogde uitbreiding van den dienst. De minderheid van het College is van oordeel, dat uitbreiding van den dienst, ten einde ook niet-gesteunde schoenma kers schoenen te doen repareeren, den op zet van den dienst, n.l. het doen werken van ondersteunde armlastige schoenma kers in plaats van hun steun te verleenen zonder meer, aantast en den dienst van karakter doet veranderen. De meerderheid van het College is, ech ter op de gronden, vervat in het laatste advies van de Gemeentelijke Cpmmissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon, ook voor de door die Commissie beoogde uit breiding. Vraag inzake opzeggingstermijn van een dienstbode. A n t w o o r d: U kunt opzeggen ook tegen den 15en van iedere baand. Vraag: Mag iemand, die lid is van een ziekenfonds, maar voor wien tevens zegels geplakt wordt voor den Raad van Arbeid van beide verzekeringen trekken? Antwoord; Ja, da+ is geoorloofd. De verzekerde moet echter aan den Raad van Arbeid opgeven, wat hij ontvangt van het zieklefonds en daarmede wordt dan de uitkeering van den Raad van Aroeid in overeenstemming gebracht, zoodanig dat hi: i iet meer ontvangt dan zijn nc.male d loon.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9