RIJNSTREEK SPORT ZATERDAG 14 JANUARI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ALPHEN AAN DEN RIJN Practijk-examens. Voor het examen boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagden de heeren P. J. Belt en G. van Schie, beiden opgeleid door den heer H. Hoekstra alhier. Geboren: Antje Klazina d. van Eijmert Doeland en A. Schuurman. Ondertrouwd: W. Sijtzes van de Meent 30 j. en W. Boot 26 j. Getrouwd: J. J. de Looij 25 j. en G. van den Ent 25 j. Overleden: Elisabeth 79 j. geh. met L. van Gaaien Hendrik Schellingerhout 78 j. wedr. van J. Hofland. Gevestigd: van Oestgeest G. de Vos van Hazerswoude J. P. van der Zon yan Bennebroek: C. van den Oever. Vertrokken: naar Bandoeng (N.O. I) W. H. Doeland, sergeant-monteur naar Oegstgeest P. Couenhoven naar Ban doeng L. de Wit, Ind. militair naar Zwammerdam A. Graafland, veehouders knecht naar 's Gravenzande: A. Sekeris, dienstbode. ALKEMADE Benoeming onbezoldigd gemeente-veld wachter. De heeren J. van Iterson, waar nemend hoofd vein den Luchtbeschermings dienst en C. J. Koevoet, controleur van de steunverleening, zijn beiden aangesteld als onbezoldigd gemeente-veld wachter dezer gemeente. Geboren: Geertruida Johanna d. van J. E. van der Meer en C. Bouwmeester. Cornelia Helena d. van J. H. G. Wortman en C. van der Zwet. Maria Anna d. van C. Duivenvoorden en W. C. van Schie. Gehuwd: Johannes Gerardus Spruit jm. 24 j. en Cornelia Helena van der Klugt jd. 23 j. Athonius Leonardus den Haan jm. 27 j. en Alida Cornelia Wesselman jd. 28 jaar. BODEGRA\rEN Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer W. H. Baelde, slaagde voor het examen Duitsche Handelscorrespondentie. Voor het praktijk-examen Boekhouden slaagde de heer W. J. de Bruijn en mej. G. M. van Muiswinkel. De laatsten werden op geleid door de heer de Joode, alhier. HAZERSWOUDE Personalia. Te Rotterdam slaagde voor practijk-diploma boekhouden, afgenomen door de R.K. vereeniging van Lee. aren tot bevordering van het Handelsonderwijs de heer A. M. Stolwijk en mej. C. Smits; bei den leerlingen van den A. Th. de Ruiter a - hier. KOUDEKERK Bepaling. De burgemeester dezer ge meente heeft in verband met de te hou den verduisteringsproef op Donderdag 19 Jan. a.s. bij de vele in acht te nemen ge- dagslijn die in ons blad reeds uitvoerig rig zijn vermeld, nog de bepaling toe gevoegd, dat het van half negen tot half elf, aan een ieder, die niet uit hoofde van zijn beroep of de te houden controle op straat moet zijn, verboden zal zijn op den openbaren weg met rijwielen, bakfietsen inbegrepen, te rijden. Geboren: Wilhelmus Bernardus z. v. W. B. Koot en J. E. van Winden. LEIMUIDEN GEEN ANIMO VOOR EEN VOLKSBOND Voor de tweede maal leed een plan schipbreuk De afdeeling Leimuiden van den Ned. R.K. Landarbeidersbond „St. Joannes de Dooper" hield op Donderdagavond een le denvergadering om een bespreking te hou den tot het oprichten van een R.K. Volks bond. De voorz. herinnerde eraan, dat op de vorige vergadering het plan tot oprich ting van een afd. van den R.K. Volksbond niet verwezenlijkt was. Hedenavond be stond nu gelegenheid, bezwaren naar voren te brengen of vragen te stellen. Het woord was daarna aan den districts bestuurder, den heer Angenent. Uit den nieuwen oproep van het bestuur, moet spr. concludeeren, dat de oprichting van een R.K. Volksbond door leden hoewel door niet allen toch wel gewenscht was. Voor degenen, die den vorigen keer niet aanwezig waren, en ook voor de anderen gaf spr. nu nog eens een duidelijk over zicht. Spr. hoopte nu in deze plaats een vol ledige arbeidersbeweging te krijgen. Er werd nu een kleine pauze gehouden, waarin men onderling overleg kon plegen. Na de pauze werden er hoofdzakelijk bezwaren over de contributie geopperd. Men vond deze te hoog. Ondanks het betoog en de tegenargumenten van den heer An genent waren deze tegenstanders niet.tot een andere opine te brengen, ook niet toen de geestelijke adviseur nog een hartig woord van opwekking en aansporing sprak, zoodat deze avond weer bijna geheel vruchteloos was. Bijna, want er werd toch nog het besluit genomen, dat drie leden voorstanders een propagandatocht door de gemeente zouden maken. Viel deze tocht gpnstig uit, dan kon men den heer Ange nent kennis geven, dat de oprichting ver zekerd was. De voorzitter dankte nu allen voor hun opkomst en sloot de vergadering. NOORDEN Een aanrijding met ernstige gevolgen. Een zoon van de J. wonende onder Noorden, kwam per rijwiel van de Land en Tuinbouwschool te Woerden. Hij be vond zich in gezelschap van een andere jongen. Vermoedelijk heeft hij links van den weg gereden. Onder de gemeente Kamerik moest een auto dezen jongen passeeren. Op het laatste moment heeft de jongen nog getracht rechts van den weg te komen, met het gevolg dat hij door de auto werd aangereden en in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis is vervoerd. Zijn rechterarm was zoodanig verwond, dat deze moest worden geam puteerd. ROELOFARENDSVEEN „Langs ongebaande wegen". Gedurende vele jaren is het de gewoonte geweest, dat zoowel de dames als de heeren hun eigen tooneelavonden apart verzorgen. Doordat de heeren steeds voor een uitgebreider pu bliek speelden dan de dames, bepaalden zij in zekeren zin„het tooneel" in Roelofarends- veen. Sedert eenigen tijd evenwel is ook dit overwicht der heeren verdwenen: het gemengde tooneel kwam op. Dat deze ge ringe capitulatie ten gunste der dames in grijpende verandering heeft gebracht, is reeds enkele malen aangetoond. Ondanks dit laatste hebben de dames-congreganis- ten toch hun eigen tooneelavond weten te behouden; en dit zeker niet in hun nadeel, want wat zij in eigen kring presteeren is werkelijk van de bovenste plank. Zoo was gisteravond de St. Pancratius- zaal de schouwplaats der Maria-congrega- nisten, aan welks ingang evengoed „Haus ohne Manner" had geschreven kunnen staan als destijds bij het speciaal ingerichte damesoord te Berlijn tijdens de Olympi sche Spelen. Slechts met een bijzonder pas poort was het voor mannen mogelijk dit dorado te betreden. Na een openingswoord door den eerw. directeur kapelaan Hofstede, werden enke le hulde- en welkomstliederen gezongen, door het goed geoefende koortje onder lei ding van mej. S. Stockmann. Vervolgens brachten de dames-tooneelis- ten het boeiende spel: „Langs onbegaan bare wegen" op zeer goede wijze ten uit voer. De fijne strekking in dit echt-vrou wenstuk was voor de toehoorsters heel aan grijpend. Een dankbaar applaus was de be looning voor het moeitevolle applaus was looning voor het moeitevolle werk der speelsters en van den man achter de scher men, den regisseur Jac. van Berkel. Vóór het afscheid zong het koortje nog éénmaal: „Blijheid" en „Avondklokken". TER AAR KOKENDE THEE OVER HET LICHAAM Het anderhalf-jarig dochtertje van H. van Tol, kréég gistermiddag op nu nog onverklaarbare wijze, een pot ko kende thee over het geheele lichaam pje. Terstond werd medische hulp in geroepen. Nadat Dr. Post-Uiterweer de eerste hulp had verleend, is het meisje naar het Academ. Ziekenhuis, te Lei den, gebracht. Naar omstandigheden is heden de algemeene toestand redelijk. Staatspartij. Voor de algemeene leden- jaarvergadering van de R.K. Staatspartij, welke gisteravond werd gehouden in het Parochiehuis, onder leiding van den heer H. Volgering, bestond een behoorlijke be langstelling. Wanneer de voorzitter ruim kwart over zeven de bijeenkomst opent, de pastoor en leden hartelijk heeft verwel komd, wijst hij op het belang van de Ka tholieken om zich te vereenigen in de. R.K Staatspartij, samen op te trekken, bizon der in dezen tijd. Spr. hoopt zijn moeilijke taak, als leider der partij, te vervullen met het belang der vereeniging voor oogen, hij vraagt de medewerking om te helpen op bouwen, dan zulien wü onder het motto van „Samen sterk", de a.s. verkiezingen kunnen tegemoet tredend, met vol vertrouwen. Na voorlezing der notulen, volgt hot goed verzorgde jaarverslag van den secre taris, den heer B. Zwirs, waarin naar voren kwam, dat het afgeloopen jaar een be trekkelijk rustig jaar is geweest. Het leden tal groeit gestadig en bedraagt thans 510. Het overzicht eindigt met een dankwoord aan de propagandaclub voor de activiteit. Bij de verkiezing van een bestuurslid, wegens bedanken van den heer Corn. Kroft, werd zijn neef, de heer H. Kroft, Corszn., met groote meerderheid van stem men benoemd. Het aftredend lid werd dank gebracht voor zijn verrichtten arbeid, terwijl de heer Kroft van zijn kant niets anders dan lof had over de prettige san werking met pastoor, bestuur en leden. Hiervoor was hij zeer erkentelijk. Het gaat den penningmeester voor den wind, want mocht er vorig jaar een batig saldo zijn van 70.77, nu bleek het ver meerderd tot 115^56. Deze cijfers en centen kloppen precies, luidde het rapport van de controle-commissie, onder comman- do van den heei A. Bontje. Met deze gun stige beoordeeling was de heer Den Haan in zijn sas. Tot candidaten voor de Prov. Staten wer den door de vergadering aangewezen de heeren A. C. Deerenberg, P. van Rijn, C. van Veen, Zevenhoven en v. d. Poll, Bode graven. Het benoemen van een afgevaardigde en plaatsverv. voor Kamercentrale en Sta- tenkieskring, geschiedde bij acclamatie. De heer H. Volgering, die aanvankelijk met deze functie werd belast, hevelde het over aan den secretaris, terwijl als plaatsvervan ger in aanmerking kwam de heer L. Hoger- vorst. Zoodra de contributie is vastgesteld op het oude bedrag, n.l. dertig cent, zijn wij beland aan het ingekomen voorstel tot wij ziging van artikel 5 van het reglement, wat slaat op verkiezing gemeenteraadsleaen. Het ingediende voorstel omvat een an der kiessysteem en is volgens enkele on derteekenaars, die dit stelsel uitvoerig toe lichtten, een waarborg dat alle groepen in den raad komen, alzoo een vredelievend voorstel. Een tuinder moet tuindersbelan- gen behandelen, een arbeider zijn belan gen, een middenstander opkomen voor den middenstand, alzoo vier tuinders, een arbei der en een middenstander. In de tuinders- groep kan desnoods een plaats gezocht wor den voor een landbouwer. Met dit systeem, wat tevens inhoudt slechts één persoon te kiezen, achtte de voorz. de standenverdeeling ten top gedre ven, en hierom zeker in strijd met het par tij-reglement. Nu komen standen tegenover elkaar te staan, en dit in een tijd waarin gewerkt wordt aan een nieuwe gemeen schap. En zoo kwam het voor en tegen van de wijziging verschillende malen naar voren, het werd zelfs een zeer gerekte discussie met als slot „stemming". Met twee stemmen verschil, n.l. 58 tegen en 56 vóór, sneuvel de het ingediende voorstel, dat bovendien meerderheid van tweederde moest hebben. Bij de rondvraag werd geinformeerd naar de houding der fractie, wanneer het verkiezen van wethouders aan de orde is. Voorts het doortrekken van den weg naar Korteraar, de slechte toestand van het Kerkpad, vergaderen meer in het centrum van de gemeente en het indienen van vrije lijsten onder signatuur van de R.K. Staats partij. Met het beantwoorden van de vra gen ging men bij bepaalde punten dieper op de zaak in, waarna sluiting volgde, met een opwekking steeds de partij te steunen. Geboren: Theresia Johanna Cornelia, d. v. M. Lenting-de Blieck Gijsberta Maria Helena, d. v. S. v. Smoorenburg- Keldèr Johannes Adrianus, z. v. A. Koe- leman-Keyzer. Overleden: N. M. Boer, 51 jaar, echt- gen. van J. van Eyk. Gevestigd: J. Lubberts, Zevenhoven Vertrokken: P. Ubink en gezin, Am sterdam J. C. Dobbe, Uithoorn. WOERDEN „Goede ondeugden". Gisteravond sprak in hotel Ruys voor „Katholiek Woerden" pater Helmer C.s.s R., uit Rotterdam over het onderwerp: „Goede ondeugden". De belangstelling was misschien ook vanwege de gratis toegang die de jongeren der R.K. Staatspartij had den grooter dan op de andere avonden. Pater Helmer zette in den aanvang in 't kort uiteen, hoe alle ondeugden „goed" zijn te maken. Ten opzichte van de ondeug den heerscht bij velen een misverstand. Gaan we probeeren de ondeugden uit te roeien, zonder meer, dan bemerken we spoedig, dat moedeloosheid het gevolg is, omdat er zoo weinig resultaat bij gehaald wordt. God, in Zijn oneindige goedheid, wilde eindeloos graag geven en gaf Zichzelf, tot geluk van anderen. God schiep ziel en li chaam van den mensch om daarin het bo vennatuurlijke te kunnen uitstorten door het Doopsel. Onze ziel en lichaam kregen toen hun eigenlijke bestemming. Het lichaam is dus goed; door de erf zonde zijn er geen slechte neig-ngen bij ge komen, maar deze neigingen zijn ongere geld geworden. We moeten de ondeugden leeren beschouwen als neigingen, die in de goede richting moeten sturen. Het misbruik alleen van die neigingen is zonde. Op zeer interessante wijze gaf spr. eenige practische voorbeelden over snoepzucht, ijdelheid en andere bekende ondeugden. Uit een en ander bleek zeer duidelijk, hoe veel verkeerde opvattingen hierover be staan. We leggen er ons veel te veel op toe, de neigingen met wortel en tak uit te roeiene in plaats van ze, met behulp van geloof en verstand, in de goede richting te leiden. De zeer boeiende en vaak geestige uiteenzetting werd op de meest aandachti ge wijze door de aanwezigen beluisterd. De volgende lezing is a.s. Dinsdag. Dan spreekt rector Drost uit Rotterdam. WOUBRUGGE Eierenveiling. Uit 't jaarverslag van de Woubrugsche eierenveiling vernemen wij o.m., dat de inkomsten ocer 1938 hebben bedragen 1901.41 en de uitgaven 1900.74. De vereeniging telt 52 leden. De midden- prijs van kipeieren bedroeg 3.34, eenden eieren 2.55, kalkoeneieren 5.13 en gan zeneieren 4.44 per 100 stuks. N1EUWVEEN Volksbond. De R.-K. Volksbond ver gaderde Donderdagavond op een der bo venzalen van het hotel Schreuder. De voorzitter opent voor een groot ge hoor en heet allen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer Steinmetz, den spreker van dezen avond. De voorzitter deelt dan mede, dat door de onverwacht aangekondigde bijeenkomst van de plaatselijke afdeeling der Ned. Ver. v. Luchtbescherming, welke te 8 uur zal aanvangen deze vergadering zal worden be kort en daardoor de notulen en mededee- lingen tot de eerstvolgende vergadering zulen worden uitgesteld. Trots dat het vast gestelde uur der vergadering met een uur was vervroegd, was het de voorzitter een groote vreugde den heer Steinmetz bereid gevonden te hebben toch tijdig aanwezig te zijn. Hierna wordt het woord verleend aan den heer Steinmetz die zich bepaalde een over zicht te geven van het door minister Rom- me voorgestelde wetsontwerp inzake kin- der-bijslag-regeling. Deze wet, welke vooral van groot belang is voor de kinderrijken gezinnen vermag nog niet de waardeering, welke zij zou moeten hebben. De zorg van de kinderrijke gezinnen drukken zwaar in verhouding tot de klei nere gezinnen. De weldaad en vreugde van het kinder rijke gezin wordt niet gewaardeerd en toch ook daar kan levensvreugde zijn indien men zijn plicht doet jegens God. Een kin derrijk gezin is ook van groote bteekenis voor den Staat. Spr. wijst op de toestan den in Frankrijk waar meer doodkisten dan wiegen worden gebruikt. In 1918 is men in breeder kring aandacht gaan schenken aan kinderbijslag. In 1920 heeft in de Ka mer een meerderheid zich voor een wets ontwerp uitgesproken. Wij kennen reeds het bijslagfonds in overheidsdienst en Rijkspersoneel. Iemand met een groot gezin moet niet door steun maar uit het door hem ver diende l.oon der arbeid kunnen leven. Voor de vorming van dit fonds zal door den werkgever 1 pet. gestort moeten wor den van het uitbetaalde loon. De spr. brengt voorts de belangrijkste punten van dit wetsontwerp naar voren, welke in details worden toegelicht. Uit dit alles blijkt, dat wij ons gelukkig mogen prijzen in het bezit te zijn van een regeering die met zulke verstrekkende wet ten kan komen. De R. K.' Staatspartij zal zeer zeker trachten tot de invoering van deze wet te komen. Hiermede beëindigde spr. zijn met aan dacht gevolgde lezing, waarna aan de aan wezigen gelegenheid werd gegeven over de punten welke hen niet duidelijk moch ten zijn, vragen te stellen. Hiervan werd een goed gebruik gemaakt, Cnder dank aan den heer Steinmetz en aan de aanwezigen voor de buitengewone belangstelling volgde sluiting als gebrui kelijk. ZOETERWOUDE Vrachtauto op het verkeerde pad Door plotseling remmen voor een nade rende auto bij den Vrouwenweg, geraakte de vrachtauto van de firma Huurman en Post te Zoetermeer van den weg en bleef nog half in de diepe berm van den weg hangen. Na lossing kon de auto weer op den weg worden gebracht. Hanze. Hoewel de R.K. Midden- standsvereeniging geen winterprogram voor dit seizoen heeft samengesteld, is er na de lustrumviering weer leven in de brouwerij gekomen en kondigt het bestuur eenige winter-acties aan. Op Zaterdag 21 Januari zal de Midden stand als een uiting van dankbaarheid voor het genoten vertrouwen in het af geloopen jaar een kinderfeest geven voor alle schoolgaande en bewaarschoolkinde ren Dit feest is op de circulaires met den titel: Koopt en laat werken bij den Zoe- terwoudschen Middenstand, aangekondigd als: Oliebollenfeest. De heer Vlasveld heeft op zich genomen een duizendtal olie bollen te bakken en een film te draaien. Er zal op dit vroolijk kinderfeest ook een tooneelspel gespeeld worden. In den vastenavondtijd wordt den leden een Bonte Avond bereid, waarvoor het Sint Odo Knapenkoor o.m. weder toezeg ging heeft gedaan tot medewerking. In het begin van de Vasten zal een Tri duüm worden gehouden, dat geleid zal worden door den weleerw. Pater Silvius van Harteveld O.F.M. Ook ligt het in de bedoeling de jaarver gadering bijzonder aantrekkelijk te ma ken, zoodat een en ander weer getuigt van een groote activiteit in de Hanze. Verbouw arbeidswoningen. Aan den heer L. Groeneveld te Haarlemmermeer kende dè Raad indertijd toe een premie van 960.voor verbouw van een hier staande woning, in vier arbeiderswoningen. In deze premie draagt het Rijk voor 2/3 bij. Na de toekenning wilde de heer G. weer van verbouwing afzien; thans is echter met het werk begonnen. Binnen korten tijd zullen deze vier, werkelijk aardige arbeiders woningen voor geringen huurprijs beschik baar zijn. ZOETERWOUDE (H. R.) Staatspartij. Gisteravond vergaderde de R. K. Staatspartij afdeeling Zoeter- woude Hooge Rijndijk in het patronaats- gebouw, onder leiding van den voorz'tter, den heer H. J. v. Mil. In zijn openingswoord wees de voorzit ter op het werk van de R.K. Staatspartij in het afgeloopen jaar en ook op de be langrijkheid van het jaar 1939, waarin de verkiezingen voor de Provinciale Staten en den Gemeenteraad zullen moeten wor den gehouden. Door den secretaris, den heer Fr. Klein, werden de notulen gelezen welke onver anderd werden goedgekeurd. Ten aanzien van de ingekomen circulaire van de Ka mer-Centrale betreffende te stellen eischen aan Kath. Raadsleden, meende het be stuur niet verd'-r te moeten gaan, dan thans reeds is leraald, namelijk, dat z\j zich moeten organiseeren in een gtregJe- menteerde R. K. raadsfractie. Hiertoe werd besloten. Wegens het nog niet aanwezig zijn van den afgevaardigde, den heer Kluiters, gaf de voorzitter een kort verslag van de ge houden vergaderingen van de Kamer en Statenkring. Hierna was aan de orde de candidaat- stelling voor de leden van de Provinciale Staten Door het bestuur werd na mede- de'-ling van het advies van de Provinciale c-intra,'e, voorgesteld als candidaten m te LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. Voor de cadreklasse van de competitie speelde B. de Roo tegen W. F. Karstens, welke door laatstgenoemde met een fraai gemidd. werd gewonnen. De partij B. Tee- gelaarB de Roo werd door de Roo ge wonnen. Beiden maakten echter een zeer goed gemiddelde. De uitslagen luiden: B. de Roo 200 140 17 24 8.23 W. F. Karstens 125 125 17 41 7.35 B. Tegelaar 455 380 18 68 21.11 B. de Roo 200 200 18 39 11.11 In de 1ste kl. libre behaalde TOP I een overwinning op DOS Ib met 3 gewonnen partijen, terwijl de wedstrijd TOG I DOS Ia na een spannende strijd in een gelijk spel eindigde. De uitslagen luiden: J. Ouwerkerk TOP 115 115 34 20 3.38 C. Hendriks DOS 165 127 34 20 3.73 J. v. Leeuwen 95 70 31 15 2.25 P. Herree 160 160 31 23 5.16 J. Bonnet 85 85 44 8 1.93 G. Vermeer 140 139 44 15 3.15 G H. 80 80 34 7 2.35 H. Rietbergen 130 85 34 9 2.50 H. Teske DOS 210 80 35 11 2.28 J. Ververs TOG 115 115 35 13 3.28 E. Bakker 205 205 44 21 4.65 G. B. 110 108 44 12 2.45 J. V. 140 140 28 20 5.00 I. v. Rijzen 105 105 28 9 3.67 N. N. 105 60 25 7 2.40 F. H. 105 105 25 14 4.20 Voor de 2de kl. libre speelde TOP II te gen TOG lib, welke in een lijk spel ein digde Een fraaie partij speelde J. Brussel met een gemidd. van 3.12. S. Arbouw TOG 125 86 36 16 2.38 J V res. TOP 70 70 36 8 1.94 J v. K. 80 48 24 10 2.00 J. Brussel 75 75 24 11 3.12 H. Regeer 60 60 43 5 1.39 J. v. L. 60 58 43 6 1.34 W. Korswagen 65 65 36 7 1.80 R. v. G. Sr. 55 45 36 5 1.25 DAMMEN R.K. DAMCLUB „GEZELLIG SAMENZIJN". Donderdag j.l. speelde Gez. Samenzijn haar laatste competitiewedstrijd tegen St. Raphael uit den Haag. De wedstrijd werd beëindigd met 4 afgebroken partijen, zoo dat de beslissing nog niet is gevallen. Gez. Samenzijn staat op het oogenblik 75 voor. Weet Ge/.. Samenzijn dezen wedstrijd te winnen, dan moet zij hoogstwaarschijn lijk nog een beslissingswedstrijd spelen, om haar plaats in de hoofdkasse te behou den. Voorloopig is de uitslag als volgt: „Gezellig Samenzijn"„St. Raphaël". A. G de Jeu—L. W. Scholtes afgebr. G. GeerlingsW. Heydra 20 A. Jansen Sr.P. Jacobs afgebr. H. StipdonkW. H. Berselaar 11 P. GeerlingsJ. J. Baptiste afgebr. L. GroenewegenH. J. Baptiste afgebr. G. RijsdamA. H. J. Baptist 20 H. ZwetslootH. Dop 11 W. v. d. VeerJ. Sens 02 A. Jansen Jr.—L. Waarsenburg (res.) 1—1 Totaal 7—5 AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. De K.N.A.C. vernam Vrijdagavond 1.L uit Tallinn, dat, met uitzondering van freule van Vredenburch en haar reisge- ncote, die in Riga eenig ononthoud had den, alle Nederlandsche equipes in de Estlandsche hoofdstad waren aangekoman. Dat zijn derhalve Bakker SchutNortier, StemerdinkKeizer en Kruitvan Kam pen. Na Maandagmorgen Den Haag te hebben verlaten waren Bakker Schut en zijn metgezel na een voorspoedige reis des Donderdags in Tallinn aan, waar het zeer koud is, tot —24 gr. C. toe. In Lithauen ligt sneeuw, doch de route is over het algemeen goed berijdbaar. dienen, mr. E. J. M. H. Bolsius te Leiden, J. W. A. Lefeber te Lisse, B. N. Loerakker te Hillegom en A. C. Paardekooper te Zoeterwoude. De heeren W. de Groot en J. C. Stadhouder stelden, met instemming van de vergadering voor, hieraan toe te voegen de voorzitter de heer v. Mil. De voorzitter zeide, dat het bescheiden advies van de Provinciale centrale vermoedelijk de aanleiding is geworden, dat er te wei nig candidaten gesteld worden voor het ordelijk verloop van de a.s. stemming, volgens het geldend systeem. Hij stelde dit voorstel op hoogen prijs, maar w)Jde echter deze candidaatstelling nog in be raad houden. De heer Tijssen vroeg bij de rondvraag of de afdeeling Hooge Rijndijk evenals de afdeeling Dorp, ook wil bijdragen in de noodzakelijke kosten voor de vergaderin gen van de fractie. De voorzitter zegt, dat dit cck reeds schriftelijk gevraagd is: het bestuur is niet ongenegen, hoewel de be scheiden financiën van de afdeeling het bijna niet toelaten. Wanneer het echter de eenige vorm van samenwerking moet zijn, dan is het bestuur hierop niet ge- ste'd De voorzitter zal het nogeens be spreken. De heer Kluiters wijst op het voor vele moeilijk te bereiken officieele stembu reau. Hierover worden de voor- en na- deelen door de heeren Stadhouder en Tijssen besproken. De voorzitter zegt te zullen trachten hierin verbetering te brengen. Hierna wordt de vergadering ge sloten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8