OMGEVING Apostelaat der Hereeniging Wiit U iels welen? ZATERDAG 14 JANUARI 1939 DE LErDSCHE C01JRAN1 TWEEDE BLAD - PAG. 7 EN HET ONDERWIJS In „Het Sochoolbestuur" maandblad voor leden van Katholieke schoolbesturen, op gesteld en uitgegeven door het R.K. Cen traal bureau voor onderwijs en opvoeding, lezen wij het volgende, dat wy hier gaarne willen overnemen. Warmond, Dec. 1938 Aaïi de Z.E. Heeren voorzitters der Schoolbesturen van L.O., U,L.O., M.O., en V.H.O. Zeereerw. Heer Voorzitter, Namens het Dagelijksch Bestuur van het „Apostolaat der Hereeniging" wilde onder- geteekende voor de komende Internatio nale Bidweek (18 tot en met 25 J«n. 1939) Uwe medewerking verzoeken, dat o >k op Uw scholen voor de intenties der Intern. Bidweek zal worden gebeden. Het geldt hier de hereeniging van vier honderd millioen afgescneiaenen, hetgeen voorwaar van geen geringe beteeKen<s is. En in dal machtige Apostolaat aan het ge bed der kinaertn zeker niet gemist worden. Voor een goed en duidelijk oegrjp zal het bovendien niet ondienstig wezen, als in de hoogste klassen der Lagere school en in alle klassen van het middelbare onderwijs iets over het hereenigingsvraagstuk wordt be handeld. Daardoor worden de kinderen be kend gemaakt met de groote nooden en intenties der Kerk en zuilen zij ook vuri ger daarvoor kunnen bidden. Daarom nemen wij ae vrijheid U te ver wijzen naar achterstaande proeve van ver handeling. Misschien kan deze van nut wezen. Hopend, dat mede door ons aller arbeid de aag moge vernaast worden, waarop hel één kudde en één Herder zijn zal en U bij voorDaat van ganscner harte dankend voor Uw onmisoare medewerking, verbluft on- dergeieeictnae gaarne, Uw dw. dr. in Chr., M. A. JANSEN, pr., Fnilosupnicum Warmona. Namens het Dageiijxscn - Bestuur v. h. „Apostolaat oer Hereenigng Proeve van verhandeling over het Her- eenigings-Apostolaat voor de hoogere klassen der Lagere scnoien, benevens voor U.L.U., M.O. en V.H.O. Het bevel van Christus: „Gaat en onder wijst alle volkeren" omspant de geheele wereld van alle tijden en van alle zielen. Om dat bevel ten uitvoer te leggen is het een levensprobleem der Kerk om alle hei denen te bekeeren, een taak, welke dui zend millioen zielen omvat. Maar daarnaast zijn er nog vele zielen, die behooren tot kerkgenootschappen, wel ke zich eens honderden jaren geleden veelal van Haar hebben losgescheurd. Daaronder telt men in onze Westersche landen onze protestantsche medebroeders en zusters. Hun kerken zijn ontstaan door de groote afscheiding der Reformatie in de 16e eeuw. Daaronder behooren ook de millioenen zielen in het nabije Oosten. De meesten van hen (Balkenstaten, Rusland en diens rand staten Esthland, Lethland, Litauen, bene vens O. Polen) zijn van de eenheid der Kerk losgescheurd sinds 1054, toen de Pa triarch van Constantiopcl Michael Caeru- larius, tegen den Paus in verzet kwam en aldus het schisma ontketende. De afschei ding van Afrika (Kopten), Armenië, de Malabar-kust van Eng.-Indië (Jacobieten) en KL Azië dateert van veel vroeger datum n.l. eigenlijk reeds sinds de 5e eeuw; dezen omvatten de oude Patriarchaten van Alexan drië, Antiochië en Jerusalem. Al deze zielen en hun getal bedraagt ongeveer een vierhonderd millioen terug te brengen tot de ééne, dus ware schaap stal der Kerk, dat is een Apostolaat, waar de Kerk onmogelijk afstand van kan doen. Net zoo min ais wij ons de Kerk kunnen voorstellen zonder missie onder de heide nen, zoo is het onmogelijk ons de Kerk in te denken zonder Apostolaat onder haar af gescheiden kinderen. Hun toestand immers staat gelijk aan dien van den verloren zoon (Luc. XV: 1132). In ellende en honger zat hij neer en dacht aan de rijkdom en overvloed van het vaderhuis. Afgesne den van den levenden boom der Kerk zijn al deze afgescheiden kerken en sekten als evenzoovele doode takken, die misschien nog een tijd kunnen ^voortleven op hun eigen sappen, maar dfe geen nieuwen toe voer van den wortel ontvangen. „Ik ben de Wijnstok, gij zijt de ranken; zooals de rank uit zichzelf geen vrucht kan dragen, maar alleen wanneer zij aan den wijnstok blijft, kunt ook gij het niet, wanneer ge niet blijft in Mij" (Joan. XV: 5 en 4). Daarom zien wij in die afgescheiden chris telijke kerken steeds meer een afdwalen tot ketterij en ongeloof. Daarom zien wij de verbrokkeling en verdeeldheid iederen dag toenemen. De besten onder hen beginnen hun eigen zwakte in te zien. Denken we hier aan de sinds enkele jaren opgerichte wereld-orga nisaties tusschen die afgescheiden kerken onderling met het doel om tot eenheid te komen. Men heeft daartoe reeds wereld conferenties belegd in Stockholm, Lausan ne, Edinburg en Oxford. Een duidelijk be wijs, dat men begint te begrijpen, dat al die verdeeldheid onmogelijk strooken kan met Christus' gebed om eenheid („Mogen ze allen één zijn, gelijk Gij, Vader, het zijt in Mij en Ik in U" (Joan. XVII: 21) Daarom begrijpen wij ook, dat het voor de Kerk een levensbelang is om die millioen afge- HILLEGOM Rijwieldief gesnapt? Te Haarlem is iemand aangehouden die vrijzeker het rij wiel van den heer S gestolen heeft van het plein bij de Josephkerk alhier. De heer S. heeft zijn karretje dat een groote gedaanteverwisseling heeft onder gaan herkend. De aangehoudene, een recidivist is ter beschikking van de Ju stitie gesteld. Ofschoon de man nog ont kent, vertrouwt de politie, dat zij een goede vangst heeft gedaan en er een eind gekomen is aan het ontvreemden van rij wielen, die bij de kerken sc-ms worden ge plaatst. Geboren: z. van C. M. Stokman-War merdam; d. van G. C. Vink-van der Zwet z. van M. Schoonbergen-van Kampen. Ondertrouwd: W. J. Meister en G. E. Taat. Gehuwd: G. P. Voorn en J. J. C. M. Rusman. KATWIJK G e b o t e n: Gerrit z. v. W. Ouwehand en J van Beelen. Willem Huig z. v. W. Ouwehand en J. Guyt. Leuntje d. v. L. N Parlevliet en N. Ketting. Wilelm Ger rit z. v. A. Kuyt en J. van Beelen. Cor- nelis z. v. J. v. d. Pals en A. v. d. Oever. Ondertrouwd: J. van Duyn en G. v. Duyvenbode. W. Masmeijer en N. Ouds hoorn. J. de Vreugd en L. van Duyn. Overleden: Levenloos aangegeven kind van J. Klinkenberg en W. van Dijk. Gerritje van Houten 85 j. echtgenoote van G. Vlieland. Adrianus Jacobus Smit 14 jaar z. v. A. J. Smit en P. in 't Huto. IJsbrand van der Plas 1 jaar. KAAG Staatspartij. Gisterenavond werd onder voorzitterschap van den heer J. Clemens een ledenvergadering gehouden van de afd. Kaag van de R.K.S.P. De vergadering, welke druk bezocht was, werd te half ne gen door den voorz. geopend. Na voorlezing van de notulen der vorige ledenvergadering en het jaarverslag van den penningmees ter, welke beide ongewijzigd werden goed gekeurd, werd een stemming gehouden ten einde het bestuur voltallig te maken. De heer Chr. Zwetsloot werd hiervoor ge kozen en deze aanvaardde zijn benoeming. De stemming voor twee bestuursleden, wegens periodiek aftreden van de heeren J. Penning de Vries en Th. Vermey had tot resultaat dat beiden zich weer herkozen zagen, waarin zij na eenige aarzeling be rustten. Vervolgens maakte de voorzitter de uit scheidenen tot haar eenheid terug te voe ren. Ook hier gaat de gelijkenis van den verloren zoon zoo prachtig op. Want daarin zien we ook den vader, die met verlan gen en heimwee uitzag naar zijn verloren kind. Dat is het beeld der Kerk, die brandt van verlangen om die zielen eens als haar teruggekeerde kinderen te begroeten. Maar als dit een noodzakelijk Apostolaat is der Kerk, dan wil dat zeggen, een nood zakelijk Apostolaat voor ieder katholiek. Door het H. Doopsel immers maakt ieder van'ons deel uit van de Kerk. Het bevel van Christus om de geheele wereld te bekeeren is niet alleen gericht tot de Apostelen en hun opvolgers, den Paus en de Bisschoppen met hun medehelpers, de priesters, maar ook tot alle leden der Kerk, ook tot u en mij. We hebben toch wel eens gehoord van leeken-apostolaat? Dat wil zeggen, dat iedere katholiek moet meehelpen aan de uitbreding van het Rijk van Christus. En dan zeker niet op de laatste plaats een meewerken aan de hereeniging van een 400 millioen zielen. Maar hoe kunnen we daaraan meewerken? Zeker door het gebed. Daardoor immers moet de genade des he mels worden afgesmeekt over onze afge scheiden broeders en zusters in het chris tendom, en daardoor zullen zij langzaam misschien, maar zeker terugkeeren op den weg, die leidt naar de ware Kerk, welke zij verlaten hebben. Later kan misschien ook nog op andere wijze voor dit heerlijk Apostolaat worden gewerkt, want er is in ons land een aparte vereeniging, welke dit Apostolaat tot bijzonder doel heeft: „Apos tolaat der Hereeniging". Opgericht in 1926 telt deze organisatie reeds over de 60 dui zend leden in ons vaderland. Later zul je dus ook door je lidmaatschap je medewer king kunnen verleenen. Thans echter vraagt deze vereeniging al leen nog maar je gebed en dat vraagt zij met den grootsten aandrang, omdat ze weet. dat je gebed zoo onmisbaar is. En dat gebed wordt je bijzonder deze week gevraagd; van 18 tot en met 25 Janu ari wordt er elk jaar gehouden de z.g. Inter nationale Bidweek, gedurende welke de geheele wereld bidt voor de hereeniging dezer afgescheiden zielen tot de Moeder kerk. Zoo zal zeker de genade zegevieren en zal eens het heerlijke Christus-ideaal der eenheid worden bereikt: „Het zal zijn één schaapstal en één Herder" (vgl. Joan. X: 16). N.B. In deze verhandeling is bijna uit sluitend gelet op de dogmatische zijde. Fei ten en data enz. worden waarschijnlijk toch spoedig vergeten. Voor M.O. is ver melding daarvan misschien echter wel ge- wenscht. Een verwijzing naar het „Hand boek der Kerkgeschiedenis" van Prof. W. Nolet moge hiervoor volstaan. slag bekend van de onlangs- onder de leden gehouden stemming ter aanwijzing van een candidaat voor een gemeenteraadszetel. Hierbij bleek, dat de heer H. P. A*kerboom verreweg het grootst aantal stemmen op zich had vereenigd zoodat deze bij de eerst volgende vergadering van de centrale der Gemeente Alkemade door de afd. Kaag als candidaat naar voren gebracht zal worden. Hierna werd overgegaan tot stemming over een plaatsvervangend candidaat, waartoe de heer J. Clemens na een tweetal stemnnn gén werd aangewezen. Hierna was de agenda vrijwel afgewerkt en daar geen der aanwezige leden voor de rondvraag iets op zijn geweten had kon de voorzitter reeds om 10 uur deze vlot verfoopen vergadering met den chr. groet sluiten. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Zondag 15 Ja nuari te half 12 en na het Lof bijeen komst. Maandag 16 Januari te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag te 7.30 uur biljartclub A.D.O. en tooneelclub „Adolf Koiping" en Zaterdag na het Lof ontspanning. K. J. M. V. Maandag 16 Januari: Damwedstrijd tegen de St. Josephsgezel- len, vervolgens 15 minuten speech van pater H. Donicie, getiteld „De macht van het idee", verder societeitsavond. Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie. Afdeeling jonge L. T.: zelfde program en Donderdag 19 Januari eigen ontwik kelingsavond, de heer H. van Beek spreekt over „Voederrantsoenen voor varkens". STOMPWIJK Ouderavond. Door de K.J.M.V. werd in samenwerking met de K.J.C., Donder dagavond in „Het Biessepaard" een alles zins geslaagde ouderavond gegeven. Aan de bestuurstafel merkten wij o.a. op twee eerw. Paters van de Kruisheeren, waarbij Prof. Cauling, die dien avond een rede hield, Burgemeestei Keyzer, wethouder Smits, terwijl ook een kort bezoek door Pastoor Floor werd gebracht. Kap. Klaver verwelkomde de aanwezigen en besprak het doel der ouderavonden nl. een band vlechten tusschen de ouders en de jeugdvereenigingen om tot een goede samenwerking te komen. Na deze inleiding ging het doek omhoog voor de opvoering van het tooneelstuk „Sjappie", spel in 4 bedrijven. De vertolkers waren leden van de K.J.M.V. en K.J.C. In aanmerking ge nomen. dat de sp.eiers bijna uitsluitend de butanten waren, hebben zij een groot suc ces gehad met hun stuk. Vooral den ver tolker van de hoofdrol, Sjappie, komt een extra woord van lof toe voor zijn vlot en goed aangevoeld spel. Tot dekking van de kosten werden gedu rende de pauze eenige taarten verloot. Bur gemeester Keyzer was zoo fortuinig een der taarten te winnen. Sjappie, die even voor het open doek moest komen, kreeg van den Burgemeester de toezegging, dat hij deze taart, welke nog gebakken meest worden, Zondagavond met zijn vrienden mocht deelen in het Patronaat. Met groot gejuich werd de toezegging ontvangen. Tusschen de bedrijven kreeg Prof. Cau- lang het woord voor een propagandarede. In zijn inleiding behandelde spreker de vraag, waarom het zoo noodig is alle aan dacht te wijden aan de opvoeding van de jeugd, die later de maatschappij zal vor men. De ouders zijn de natuurlijke opvoeders, welke in dezen moeilijken tijd de opvoe ding niet aankunnen. Daarom is volgens spr. de jeugdbeweging noodzakelijk, deze beweging moet beschouwd worden als een verlengstuk van d< opvoeding der ouders, die dan ook alle hulp en medewerking moeten verleenen. Vervolgens behandelde Prof. Cauling net doel van de K.J.M.V., de vorming van mannen van karakter en Ka tholieken van den daad tot vestiging van de nieuwe gemeenschap, opgebouwd op christelijken grondslag. De nieuwe gemeen schap is gebouwd op Liefde. Het moet een man van pit en karakter zijn, aldus spr., die deze liefde in het dagelij ksche leven kan doorvoeren, al lijd", hij dan ook eenige schade. Spreker eindigde zijn rede met een beroep te doen op allen, tot het komen van een betere toekomst. Pastoor Floor vertelde iets over de op richting van de K.J.M.V. en verheugde zich, dat deze vereeniging er is, want we hebben mannen noodig van het woord en van de daad. Burgemeester Keyzer zeide getroffen te zijn door het mooie spel van de jongens, die het stuk zoo keurig hebben opgevoerd. Naar de woorden van Prof. Cauling zegt spr. als vertegenwoordiger van het wereld lijk gezag alle steun toe en onderschrijft de gesproken woorden volkomen. Op het einde van den avond dankt Kap. Klaver de verschillende sprekers en allen, die voor het slagen van den gehouden ouderavond hebben meegewerkt. NOOTDORP Verkooping. De deze week alhier ge houden openbare verkooping ten overstaan van Notaris Mr. C. Plet had tot resultaat, dat het betreffende perceel tuingrond en de serre afgemijnd werden op resp. 22310.— en 13C0.door den heer Joh. A. Post te Nootdorp. NOORDWUK HET AANTAL INWONERS DE 12.000 OVERSCHREDEN! Op 1 Januari 1939 telde Noordwijk 12.058 inwoners, zoodat hiermede voor het eerst de 12.000 is overschreden. Het aantal mannen bedraagt 5649, het aantal vrouwen 6409. Dit groote overschot van vrouwen is te verklaren uit het alhier gevestigde ge- neesk.gesticht „Sancta Maria" voor vrou welijke personen. Er werden in 1938: 130 jongens geboren en 141 meisjes, terwijl zich 241 mannen en 537 vrouwen alhier vestigden. Daaren tegen verminderde de bevolking met 49 mannen en 62 vrouwen, die in den loop van het jaar overleden, terwijl 244 man nen en 443 vrouwen de gemeente verlie ten 82 paartjes werden in den echt ver eenigd, er werd 1 echtscheiding geregis treerd, terwijl het aantal levenloos aange geven kinderen 5 bedroeg. De Burgemeester met verlof. Naar wij vernemen, zal Burgemeester J. B. V. M. J. van de Mortel vanaf Maandag 16 Ja nuari tot en met Vrijdag 27 Januari a.s. met verlof buiten de gemeente vertoeven. Als loco-Burgemeester treedt op: wethou der E. L de Witt. OEGSTGEEST Staatspartij. Gisteren hield de R. K. Staatspartij een vergadering in St. Wil- librord, die zeer slecht was bezocht. We gens ziekte van den heer Vester, leidde de heer Kerckhof de bijeenkomst en sprak over de slechte opkomst zijn teleurstel ling uit. Van de heeren J. Smit en J. v. d. Post (raadsleden) was bericht van verhinde ring binnengekomen. Mededeeling werd nog gedaan, dat een 10-tal nieuwe leden zich hebben aange meld. Tot candidaten voor de groslijst der Provinciale Staten werden gekozen de heeren mr. Bolsius, Lefeber, B. Loerakker en Neefjes. De rondvraag leverde niets op, waarop sluiting volgde. RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanvoer en het sortiment wordt dagelijks grooter. De prij zen zijn op heden nog vrij goed doch de vrees, dat ten gevolge der te groote aanvoer in verhouding tot de vraag, dezen zullen gaan dalen. Betaald werd per dozijn: Fred. Moore 2432 ct., Pr. v. Oostenrijk 2835 ct., La Reine 2429 ct., Gele Prins 3038 ct., Goudvink 3542 ct., Rose Précose 27 32 ct.. King of the Yellow 23—29 ct.. Wil liam Copland 2532 ct., Rose Copland 27 33 ct., Allard Pierson 22—28 ct., Vict. d'Oli- vierre 4452 ct., Krelage Triumph 3440 ct., Fabiola 2935 ct., Sonja 2432 ct., Kroon Imperial 48—58 ct., Due de Berlin 1418 ct., Witte Due Max 1822 ct., La Matalas 2428 ct., er 100. Golden King 2.60—3, Courone d'Or 2.40—2.80, El To reador 22.40, Narcissen per dozijn King Alfred 3645 ct., Glori 4045 ct., G. Spur 2125 ct., Early surprise 1720 ct.; Orna- tus 1620 ct., Hyacinthen per 100: Gertru de 6.509.50, Bismarck 810.50, L'In- nocece ƒ6.709.10. Gemend ƒ45.90. Nieuw vereenigingsgebouw. Enkele der aan de Vliet Z.Z. staande onbewoon baar verklaarde woningen zullen door Gebrs. v. d. V. worden gesloopt om op deze plaats een gebouw te stichten ten dienste der verschillende vereenigingen, o.m. voor het houden van vergaderingen. SASSENHEIM BEVOLKINGSTOENAME IN DE BOLLENSTREEK Sassenheim aan de spits Op 1 Januari 1921 telde Hillegom 9105, Lisse 6633, Sassenheim 3714 inwoners; op 1 Januari 1939 was de volking vermeer derd als volgt: Hillegom 11.821, Lisse 9624 en Sassenheim tot 6123 inwoners; percents gewijze resp. met 30, 45 en Sassenheim zelfs met 64 pet. TULPENTENTO ONSTELLING „BLOEMLUST". Binnen enkele dagen gaat „Bloemlust" zijn poorten weer openen voor de tweede tentoonstelling van dit seizoen, en wel de Tulpententoonstelling, die gehouden zal worden van 17—21 Januari as. Ook voor deze show blijkt weer groote belangstelling te bestaan; verschillende groote inzendingen zijn reeds toegezegd, en het ziet er naar uit, dat „Bloemlust" weer te klein zal blijken te zijn, om aan alle aanvragen om plaatsruimte te kun nen voldoen. Hoewel uiteraard de Tulpen in verschil lende rassen de hoofdschotel van deze tentoonstelling zullen vormen, zal een niet onbelangrijke plaats worden inge ruimd voor Narcissen, terwijl ook Hyacin then wel niet zullen ontbreken. Als prij zen zijn niet minder dan twee groote zil veren bekers, en een zilveren medaille be schikbaar gesteld voor de beste collecties gebroeide tulpen. Alles wijst er op, dat we weer een show kunnen verwachten, die rondom „af" is, en we wekken gaarne een ieder, zoowel vakgenoot als niet-vakgencot, op, -deze belangrijke tentoonstelling te bezoeken. De officieele opening, die is vastgesteld J op Dinsdag 17 Jan. des nam. half drie, zal verricht worden door den weled. heer ir. OUD MINISTER-PRESIDENT KAREL HUSZaR TEGEN DE MYTHE VAN HET BLOED EN DE AANBIDDING VAN HET RAS De Katholieke Volksbond in Hongarije heeft den tijd gekomen geacht, krachtig stelling te nemen tegen den alles verwoes tenden invloed van het Nieuw-Heidendom op het godsdienstig leven in het rijk van St. Stephanus. Een geweldige actie is op touw gezet. In 2300 steden en dorpen van Hongarije zullen vergaderingen worden be legd om het volk wakker te schudden. De eerste van deze reeks van meetings werd gehouden in de stad Baja. Als voornaam ste spreker trad op de bekende oud-Minis- ter-president Huszar. Hij waarschuwde voor de valsche pro feten, die onder allerlei schoone beloften het volk aan zich willen binden, zich daar bij zelfs als Katholiek en Christen aanmel den, doch in hun programma's de grond stellingen van het Christendom verwerpen. Als zij daarbij nog verder gaan, de Chris telijke gedachte willen terzijde stellen voor de mythe van het bloed en zonder Christus een nieuwe orde willen vestigen, dan zullen wij hun toeschreeuwen: „Nooit!" Wij willen, aldus Huszar, een nieuwe maatschappij opbouwen, waarin voor ieder een de wetten van Christus zullen gelden. Wij gelooven niet, dat de thans in de mode gekomen nieüwe richtingen de wereld kun nen hervormen. De storm, die op komst is, kondigen wij U tevoren aan. De kerk staat voor zulk een zwaren strijd, als zij niet meer gestaan heeft sinds de vervolgingen in den Romeinschen keizerstijd. K. Volkersz, Rijkstuinbouwconsulent te Lisse. Deze tentoonstelling zal worden gevolgd door de groote jaarlijksche Narcissenten- toonstelling van 1418 Febr. en een spe ciale Triumph-Tulpen- tentoonstelling van 21—25 Febr. a.s. H. Bader Sr. Dinsdag 17 Januari a.s. hoopt de heer H. Bader Sr. 70 jaar oud te worden. Deze in de geheele bollenstreek en ver daarbuiten algemeen bekende persoonlijk heid zal het aan belangstelling op zijn ver jaardag zeker niet ontbreken. VOORHOUT LOOP DER BEVOLKING. Het aantla inwoners dezer gemeente be droeg op 31 December 1938 3650. 31 Dec. van het jaar 1937 was dit getal 3641. Het aantal geborenen in het jaar 1938 bedroeg in deze gemeente 79 (v.j. 89 gebo renen). Geboren: Anna Maria, d. v. H. L. Schrama en van W. M. van Ruiten. Ondertrouwd: W. J. van der Hulst, wonende te Batoedjadjar (Oost-Java) en Anna Maria Turnhout wonende te Voor hout. VOORSCHOTEN Kath. Filmactie. Naar men ons berient, zal de Kath. Filmactie, Zondagavond 15 dezer, in het Vereenigingsgebouw weer een filmavond geven. Ditmaal zal het een lach film zijn. Gezien het succes, dat de Kath. Filmactie met haar vorige filmavond hier mocht hebben, vertrouwen wij, dat ook deze avond een succes zal worden, want de film is het ten volle waard, 's Middags om 4.30 uur is er ook een kindervoorstelling. De K.F.A. verwacht u allen. Zondagsdienst doktoren. Van Zater dagmiddag tot en met Maandagmorgen 8.30 uur wordt de doktersdienst alhier waar genomen door de doktoren M. v. d. Stoel en Keegstra. WARMOND St. Josephsgezellen. In afwijking van ons Winterprogram zal Maandag 16 Januari a.s. Pater Swildens voor ons komen spreken over djn nieuwe Missiestatie in de Belgische Congo. Het zal zeer zeker een in teressante avond worden. De bijeenkomst begint om 8 uur precies; zorgt allen tijdig aanwezig te zijn. ZILK Gitaar- en Mandolineclub. De leiding van de gitaar- en mandolineclub berust thans bij Mej. R. Kruidenberg uit Hille gom. Vraag: Als men bij het damspel met een steen kan -laai: en met een dam, is de dam dan verplicht te slaan, als 't bij beide in aantal hetzelfde is. Als men met een steen er twee kan slaan en met een dam één, wat gaat dan voor? Antwoord: Alleen meerslag geldt bij het dammen. Wanneer men dus met den dam en met den steen éénzelfde aantal steenen kan slaan, mag men kiezen. In het tweede door u genoemde geval moet dus met de steen geslagen worden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7