Laatste berichten AGENDA ZAtf™*G 14 JANUARI 1939 DE LETOSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Muziek RESIDENTIE-ORKEST Voor het derde abonnementsconcert van het Residentie-orkest had de dirigent prof. Georg Szell een programma samengesteld, dat aan de vele aanwezigen wèl een aange- namen avond bezorgde, maar toch de noo- dige inspanning bereidde, aangezien „de Symphonie" van Walton nogal problemen stelt aan den toehoorder. Begonnen werd met Beethoven's ouverture „Coriolan" en er werd van gegeven een hoogst muzikale interpretatie, die wij met vreugde hebben opgenomen. Wanneer Szell Beethoven diri geert, kan men zoo goed als verzekerd zijn, iets van artistiek gehalte te ontvangen. In aansluiting hierop zong de Russische zan geres Nina "Zarandakowa het Leonore re- citatio „Abscherlicher" met de daaraan vol gende aria „Komm Hoffnung". Aanvanke lijk moet men even wennen aan haar wijze van zingen, die naar de opera verwijst en minder naar de concertzaal. Maar zij heeft prachtig gezongen, bezit een rijpe brillante stem, machtig en krachtig, maar tevens zeer gevoelig en hevig gepassioneerd was haar opvatting. Hierna volgde als inleiding op de te zin gen Russische liederen „Steppenbeeld uit Midden-Azië" van Borodin, eenzaam en melancholiek, muziek, die de menschen boeit, iets ruiga en ongecultiveerds heeft De twee aria's werden in het Russisch ge zongen: van Rimsky Korssakow aria van „Servilia" en aria van Oscana" uit de ope ra „Tscherevitchki" van Tschaïkowsky. Hier was de, zangeres eerst recht op dreef. Robuust en toch weer heel teeder, praeg- nant en vol gevoelsprikkeling was haar ver tolking van grcot dramatisch vermogen en temperamentvolle voordracht in velerle1 te genstellingen ei kleur. Haar succes was zeer groot en met bloemen werd de zange res gecomplimenteerd. Tot besluit de Sym phonie van W. Walton. Walton staat te boek als een van hen, die het A-tonale in de mu ziek huldigen. Aan de hand van een inlei ding door Leo Ruijgrok is een tipje opge licht van wat er zal komen en de vreemd heid van Walton's muziek is meegevallen. Hoe sterker muzikaal geconcipieerd een stuk absolute muziek is, des te nutteloozer is he^ feitelijk, om enkel door woord-analyse zoo'n werk te benaderen. Gaat er van een kunstwerk inderdaad emotie uit, manifes teert de inspiratie zien van nature krachtig en duidelijk, dan kan alleen de tijd een werk het algemeen bezit doen zijn van een grooter aantal kunstliefhebbers, die .tr zich in verdiepen. Met groote aandacht is geluisterd en, al valt het te betwijfelen, of de appreciatie voor het werk bij elkeen even groot was, niemand is er weggegaan, ofschoon de dirigent dit blijkbaar wel ver wachtte. Er zijn heel prachtige stukken in het werk, geinspireerd en rijk aan uitdruk king. Vooral het 2e en 3e deel konden wij het meest waardeeren. Geweldig zijn de cli maxen, de telkens weer herhaalde geluids- overstortingen,terwijl rhythme, instru mentatie en fugatische bewerkingen ver baasd doen staan over het technisch vermo- ger van dezen jongen Engelschman. Het werk als geheel heeft groote waardeering gehad en het geanimeerd applaus was een ondubbelzinnige uiting van erkentelijkheid voor de brillante wedergave, welke met de grootste stuwkracht door het orkest is ge geven en voor de geweldige knappe leiding van den dirigent. J. K. Bioscopen. Lido. DRIE KAMERADEN. Toen Erich Maria Remarque zijn „lm Westen nichts Neues" en zijn „De weg terug", had geschreven, hoopte men op een betere toekomst, en wat deze toekomst voor vele menschen gebracht heeft, vertelt Remarque in zijn ,Drie Kameraden", welk boek door Borzage is verfilmd en thans in het Lido Theater wordt gedraaid. Het is de geschiedenis van de vergeten mannen uit den wereldoorlog, een aangrij pende bekentenis van nobele kameraad schap en van een groote en zuivere liefde. Het verhaal begint aan het front, na het sluiten van den wapenstilstand. Toen be gon voor millioenen jonge menschen, oud frontsoldaten van nauwelijks twintig jaar, met de gruwelijkste herinneringen aan den oorlog en vaak onmachtig voor gere geld werk, een nieuwe strijd om het be houden leven ook een materiaal bestaan te verzekeren. Erich, Otto en Gottfried vestigen zich in een Duitsch provincie stadje. hopende met een reparatie-inrich ting voor auto's hun levensonderhoud te kunnen verdienen. Hier voegt de film als voor de hand liggend complement een jon ge vrouw aan de gemeenschap der drie kameraden toe. Met de woelingen in de maatschappij als achtergrond, concentreert de film zich dan verder op het lief en leed van de drie ka meraden en van Patricia, een verarmde aristocrate, vriendin van den rijken koop man Breuer, die zij toevallig ontmoeten. Tusschen Patricia en Erich ontstaat een groote liefde, al is Patricia ongeneeslijk ziek en al weet zij, zoowel als Otto, dat zij vermoedelijk niet lang meer zal leven. Pa tricia bewaart het geheim van haar ziekte, teneinde zich zoo lang mogelijk aan haar levensgeluk te kunnen vastklampen. Om Patricia, die wellicht door een operatie ge red kan worden, te kunnen helpen, ver- koopen de twee overgebleven vrienden Erich en Otto (Gottfried, die zich in den politieken strijd had gemengd, wordt door een tegenstander doodgeschoten, voor welke daad Otto zijn vriend wreekt door op ziin beurt Gottfried's moordenaar te dooden) hun eenige bezit: de auto. Doch als Patricia dit verneemt, weet zij, dat zij voor Erich en Otto een schier ondragelijke last zal beteekenen. Vrijwillig geeft zij zich over aan den dood, omdat „het niet erg is te stérven, als men zoo lief heeft". Margaret Sullivan en Franchot Tone spelen met daarnaast Robert Taylor en Robert Young zijn de dragers dezer film. Vooral het spel van Franchot Tone, die, hoewel slechts vriend van Erich zijnde, de tegenspeler is van zijn vrouw, wekt be wondering om de groote kracht, welke er van zijn karaktervastheid uitgaat. Boven dien zit er in deze film een climax, welke sterker en dramatischer wordt naar ge lang het einde nadert. Voor de pauze een komisch niemendal letje „Viermaal de hoofdprijs", verder aangevuld met goed verzorgde journaals. Luxor. DRAGULA'S DOCHTER. Voor wie van griezelen en geheimzin nigheden houdt biedt het programma van Luxor-theater deze week iets bijzonders. Onderaardsche gewelven, doodkisten, wol- vengehuil.en ten slotte de oersonen, die op een geheimzinnige wijze den dood gevonden hebben, ziedaar de factoren, die iets geheimzinnigs waarborgen in de film „Dragula's Dochter". Een oud volksbijge loof, uit Transjordanië, is in deze film ver werkt. Het is de geschiedenis van de dochter van een graaf, die 500 jaar gele den leefde en nu als gravin Zalesca naar Londen gekomen is, om nieuwe slachtof fers te maken. In het rijk der niet leven den leeft zij als vampier een afschuwelijk bestaan en wordt door een geheimzinnige macht gedwongen, elke nacht menschen- bloed te drinken. Spanning en huivering, de belooning voor het raadselachtige en geheimzinnige, 'zijn de effecten, die ten volle worden bereikt. Voor de pauze draait de film „Het 7de Huwelijksjaar", dat de geschiedenis weer geeft van een doktersgezin. Het is geluk kig, dat men deze geschiedenis niet zelf meemaakt, denkt men bij het aanschou wen van deze film en men is bly, dat het slechts een film is. Het doktersgezin na 7 jaren: een geluk kige man en een lieve en charmante vrouw, in het gelukkig bezit van een schat van een zoontje. Tot een zekeren dag Lisa, een oude kennis van vroeger komt opda gen. Ze is naar Amerika gegaan, om haar liefde voor der. dokter, met wien ze een beetje gespeeld heeft, te vergeten. D t ging echter niet. Teruggekeerd zoekt zij zijn gezelschap en hij wordt getroffen door haar bekoorlijkheden. Jalouzie en scènes brengen al heel gauw de echtscheidings- aanvraag naar voren. En de goede dokter zou werkelijk van zijn vrouw zijn losge scheurd, als zijn dartel zoontje ziin vader niet voortdurend was komen verteederen en als de echtgenoote, ondanks de verwij dering, niet een met succes bekroonde po ging had gedaan, om de door toedoen van Lisa aan het wankelen gebrachte reputa tie van haar man te redr.'en. Het is een vlot gespeelde, spannende, dramatische film, vol conflicten over hu welijksgeluk en kinderliefde. De hoofd rolvertolkers Gusti Huber, Erna Morena en Hans Brausewetter waarborgen u een goede film. Rex. MAYTTME. Deze week biedt Rex een gezellig en vroolijk programma met als hoofdfilm „Maytime" of zooals de Hollandsche titel luidt: ,,'t Was in de Mei". Ip dit filmwerk treedt Jeanne MacDonald op, die door haar schitterend spel en prachtig geluid de aan wezigen doet genieten. De firn is bovendien schitterend gemon teerd en munt uit door grootsche tooneelen, terwijl het geheel wordt afgewisseld door fragmenten uit diverse opera's. Met verhaal begint ook op een 1 Mei-dag en wel in een klein Amerikaansch stadje waar eenzame bejaarde dame in het stad- park een haar bekenden jongen man ont moet, die treurig op een bank zit, omdat zijn verloofde hem wil verlaten, zij wil n.l. in New-York voor opera-zangeres gaan studeeren. Even later zit zij te praten met deze verloofde en deze zegt, dat zy een beroemde opera-zangeres wil worden, zoo als Marcia Mornay, die een der gevierdste zangeressen was der vorige eeuw. De vriendelijke oude dame (Jeannette Mac Donald) ontpopt zich dan als de vroeger gevierde zangeres en vertelt haar geschie denis. De historie draait dan bij tooverslag terug tot Napoleon III, aan wiens hof de opera-zangeres zingt. Haar leeraar en ma nager, aan wien zij haar succes te danken heeft, vraagt haar ten huwelijk en zij stemt toe.uit dankbaarheid, maar niet uit liefde. In Parijs ontmoet zij echter een jongen Amerikaan en tusschen hen bloeit het sprookje der idyllische liefde op. Het plichtsbesef is echter sterker en zij huwt met haar leeraar. Zeven jaar later zullen de beide gelieven elkander weervinden in een opera, waar beiden een zangrol te ver vullen hebben. Zij hebben elkander nog altijd lief en de zangeres smeekt haar leeraar en echtge noot, haar vrij te laten. De ontknooping van dit dramatisch conflict is tragisch, want de verbitterde echtgenoot schiet zijn rivaal dood. En de conclusie van het verhaad is dan ook, dat de oude dame het jonge meisje aanraadt, haar liefde hooger te stellen dan de uiterlijke glans van een succesvolle car rière. De gelieven vinden elkaar en de eens zoo succesvolle zangeres heeft haar laatste suc ces geboekt. Zy blijft alleen achter in den tuin, sluit de oogen en sterft. Voor de pauze draait de film „Kerels geven geen Kamp" een geschiedenis zich afspelend op de renbanen, waarin Mickey Rooney, Judy Garland en Sophie Tucker de hoofdrollen vervullen. Een actueel journaal gaat het geheel vooraf en is een bezoek ten volle waard. Casino. x DE WITTE ENGEL Als het Cqsino-theater deze week aan kondigt de vertooning van twee belangrijke reprises, heeft zij hiermede niets te veel gezegd en de groote belangstelling, welke reeds gisteravond voor het werkelijk mooie program bestond, wijst erop, dat de roep der aangekondigde films de vertoo ning reeds voor waren. De eerste film „De Witte Engel", geeft op unieke wijze de levensgeschiedenis weer van Miss Nigh tingale, de stichteres van het Roode Kruis, waarin de groote artiste Kay Francis de hoofdrol vervult, op een wijze welke wei nigen haar zullen verbeteren. Florence Nightingale werd den 12den Mei 1820 te Florence geboren, was de dochter van een Engelschen grootgrondbe zitter. Zy ontving van haar moeder, een dochter van Will-Smiths, een ijverig voor stander van de slaven-emancipatie, 'ri zorg vuldige opvoeding, bezocht reeds vroeg en kele scholen, hospitalen en gestichten en vertoefde in 1849 eenige maanden in een diaonessen-inrichting te Kaiserswerth aan dep Rijn, waar ze het verpleegstersvak leerde, ondanks dat vooral haar moeder haar iever getrouwd zag. Florence's liefde was echter te nobel om het bezit te zyn van één man, zij wilde deze aan de lydende menschheid schenken. Na haar terugkeer in Engeland wijdde zij zich ondanks den tegenstand, welken zij ondervond, met al haar krachten aan de verbetering van het lot der zieken en toen in den Krim-oorlog de vreeselijkste berichten binnenkwamen over het lot der gewonden, vroeg zij verlof om naar de Krim te vertrekken. Niet zonder moeite werd haar tenslotte hiervoor toestemming gegeven. En wat zij in Skutari en later in Balaklava vond, was erger dan een pen kan beschrijven. En ook daar was er ver zet tegen haar en haar werk, maar Floren ce hield vol en deed het aantal sterfge vallen van gewonden verminderen van 56 pet tot 6 pet. In 1907 verleende Koning Edward haar de orde van verdienste. Zij was de eerste vrouw aan wie zulk een onderscheiding te beurt viel. Zij overleed in 1910. Deze van begin tot einde boeiende film werd op voortreffelijke wijze gespeeld en verdient zeker aller belangstelling. De tweede film „Heerscher der Duister nis" is van een geheel ander genre, waarin Emil Jamnings, met als waardige tegen speelster Anna Sten, op spannende wijze de sensatie uitbeeldt van een verhouding met een bende uit de onderwereld. Het ge heel wordt nog aangevuld met een uitge breid journaal en het valt te verwachten, dat het deze week Casino niet aan belang stelling zal ontbreken. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS GEZELLEN VEREENIG1NG Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.15—9.15 uur Bi bliotheek Beurtrooster: Zondag: Varke- visser, C. v. d. MeeJ en P. Rij ze voort Maandag: G. Bot en Key; Dinsdag: alle commissarissen present. Donderdag: J. Eentveld en J. Compier. Zaterdag: Th. v. Dijk en C. v. d. Meyde. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1—2 uur Bibliotheek Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. 12 uur v.m. Vergadering Zelateurs St. Petrus Liefdewerk aan de Pastorie Lorentz- kade. 8.30 uur: Prijsbiljarten, hoofdprijs Maandag: Bijeenkomst voor de le den van 8.00- 10.15 uur 8.30 uur Bijeen komst Kerngroep 8.30 uur tooneelrepe- titie Adolf Kolping". Dinsdag: 8.45 uur Verplichte vergadering Afd. Gezellen; al ler opkomst gewenscht. Woensdag, 8.30 uur: Gecombineerde vergaderihg Commis sarissen, Gezellen en Gehuwde Gezellen. Donderdag: is de zaal gesloten wegens ver duisteringsproef Vrijdag: 8.30 uur Repe titie Liedertafel Sebastian Schaeffer en Muziekgezelschap Franz Schweitzer. Zaterdag 21 Januari is het negen jaren ge leden, dat onze onvergetelijke Gezellen- vader G. Kemperman is overleden. Laten alle leden op dezen dag of Zondag commu- niceeren voor zijne zielerust. Bijeen komst voor de leden van 8—10.15 uur. 8 159.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Ke gelclub „De Poedelaars.'. Mededeelin- gen: Maandag, Woensdag en Donderdag des avonds te half zeven spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie Voor de a s. Retraite kan men op elke bijeenkomst sparen. De eerstvolgende Recollectie-oefening wordt gehouden Don derdag 16 Februari. Zondag 22 Januari des middags te vier uur Verloofden cursus voor het District Leiden. SINT ODO-KOORKNAPEN. Maandag: half vyf: Aspiranten kwart na vijf: Crescendogroep Dinsdag: half zes: Schola Cantorum. Donderdag: Geen repetitie. Vrijdag: half zes: Schola Can- torum. Hallo boys! Hebben jullie de agenda goed gelezen, vooral de Aspiran ten? Donaerdag dus geen repetitie, wel Maandag! Zeg, ik heb de berg inzendin gen op onze prijsvraag doorgeworsteld! 55 jongens hebben een inzending gedaan. Er waren jongens, die wel 700 woorden had den opgeschreven, maar die waren niet allemaal goed! Het woord „hooi" hoort er riet bij natuurlijk! Je haalt wel „hooi" uit een paardenstal, maar dat was de bedoe ling niet, goochemers! Weet je, wie het won?Joop van Diest met 420 goede woorden! Is dat effe wat? Ver Ier volgde daarop Kees Verhoeven met 400 en daarop Abram Lamboo met 392 woorden. Een jongen schreef er onder: Kapelaan, ik ben 't zoo zat ik heb wel 50 urea gezocht! Zeg boys! Ik heb van iemand 3 jongensboe ken gehad in plaats van 1 om voor prijs te geven, dus ik heb zoo gedacht: de drie win naars krijgen elk een mooi jongensboek., on wie wint het een volgende keer?? Zeg, houdt jullie maar taai en.loop Donder dagavond niet tegen de lamp met die ver duisteringsproef! Dag hoor! Kapelaan E. A. M. PAAP. INTERPAR. ST. FRANC. LIEFDEWERK Zondag 9 uur: Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbiji en recreatie voor de Gezellen. 6 uur. Lof waarna recreatie. 7.30 uur Gezellen. Maandag 6.30 pur: Fran- ciscusvrienden I. 8 uur: Franciscusrid- ders I en III. 8.300 uur: Franciscusge- zellen. Dinsdag: 6.30 uur: Zaagclub A, Sloyd I en II. 8 uur: Tooneelclub. Woensdag: 6.45 uur: Franciscusvrienden II. 8.15 uur: Godsdienstonderricht, waarna recreatie. 8.30 uur: Franciscusridders II; Gezellen. Donderdag 8 uur: Voetbalclub. Vrijdag: 6.45 uur: Sloyd III en IV. 7.30: Zaagclub B. 8.15 uur: Franciscus- gezellen. Zaterdag 35 uur: Teekenles, 7.30 uur: Franciscusridders IV. KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater." Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zendag 4 uur: Ontspanning 5 uur Bi bliotheek 7.45 uur Ontspanning Maan dag, 7.30 uur: Postzegelclub Missieclub Dinsdag, 7.30 uur: Franciscus-, Tarcisius- ban Woensdag, 6 uur: Aspirantenban I en II 7.30 uur Antonius-, Arnoldus- en Servatiusban. Vrijdag, 7.30 uur: Mar- tinus Paschalisban. Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Maandag 7 uur: Gedialogeerde H. Mis. 8 uur: St. Servatiusban Ban I. Dinsdag 8 uur: Don Boscoban, St. Tarcisiusbaan. Woensdag 8 uur: St. Canisiusban Ban III. Donderdag 8 uur: St. Aloysiusbah, W. Doyleban. Vrijdag 8 uur. St. Lodewijks- ban Ban II. Zaterdag 8. uur: Fonds, Bank Contributie. Cohort: „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 4 uur: Vendelbijenkomst voor Franciscus-, Lodewijk- en Kard. Von Faul- haber-ban, 6 uur Sleutelkoor. Dinsdag 8 uur: Kard. v. Faulhaber-ban, 8 uur St. Stcfanusbaan. Woensdag 7. 30 uur. Ad- spiranten-ban. 8.30 uur: Francisvusban. Donderdag 8 uur: Géén trommelen. Vrij dag 6 uur: Sleutelkoor. Zaterdag 7 uur: K. J. C. Mis. 7 uur Lode wij ksban. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Maandag: 7—8.30 uur jongste groep 8.159.45 topgroep Dinsdag 7.30 uur H. Mis waaronder algemeene H. Communie Donderdag 78.30 uur jongste groep. 8.15 Zang. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen. Dinsdag 89.30 middengroep Donderdag 7.309 uur jongste groep Zaterdag 2 3.30 Mulogroep. Par. St. Petrus. Maandag 78.30 jong ste groep Dinsdag 8.309.45 midden groep Zaterdag 2.153.45 Mulogroepen. Par. H. Leonardus. Woensdag 2.304 uur jongste groep Donderdag 7.309 uur jongste groep. R. K. Turnclub „Actief". Woensdag 34 uur Kleuters in de Heerensingel Vrijdag 6.157.15 aspiranten in de Ursu- lasteeg 7.308.30 aspiranten in de Ur- sulasteeg 8.459.45 dames in de R. K. HBS. Zaterdag 2.153.15 Kleuters in de Ursulasteeg. Binnenland DE SIGARENDIEFSTAL TE UTREHT. Spoedig heeft de Utrechtsche recherche succes gehad met haar onderzoek naar de daders van de inbraak in de sigarenfabriek „Denova", gelegen aan den Kanaalweg te Utrecht, waar in den nacht van Woensdag op Donderdag een groote partij-sigaren, ter waarde van ongeveer 1500 gulden werd ontvreemd. In den afgeloopen nacht wist de recherche beslag te leggen op het grootste gedeelte van deze partij sigaren, welke wa ren opgeslagen in een onbewoond perceel in wijk C. In verband hiermede werden eveneens in den afgeloopen nacht twee personen aan gehouden. Buitenland DE HITTE IN AUSTRALIë. MEER DAN 100 DOODEN IN N.Z.WALES Reuter meldt uit Sydney dat de rook, afkomstig van vele branden in het ge bergte boven de stad hangt. De tempera tuur bedraagt 113,6 graden. Volgens de schattingen van het dagblad „Sun" zijn in de afgeloopen week ten gevolge van de gcv.-eldrgo warmts meer dan 100 personen om het leven gek wn-jn. EEN CONDOR-VLIEGTUIG VERONGELUKT. DIO DE JANEIRO, 14 Januari. (A. N. P.) Een Condor-vliegtuig, komende van Recife, is by Rio Bonito veronglukt en ver brand. Men weet niets omtrent het lot van de vyf passagiers en de vier leden der beman ning. LEIDEN. Zondag, R. K. Winterprogramma. Film avond, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dinsdag, Moedercursus in de Gymnastiek zaal school Potgieterlaan 7. 8 uur. Dinsdag. Consultatie-bureau Vereeniging Arbeid voor Onvolwaardigen, Le vendaal 1. (Arbeidsbeurs). De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen dcor de dokters: Van Leeuwen, v. d. Meer, Teeuwen, Ver- brugge en Winkler. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. kamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 14 tot en met Vr ij d a g 20 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 1060 en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 85. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 274. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Wilhelmus Leonardus Ja cobus, z. v. W. Th. v. Hugten en C. v. d. Meij Cornelia, d. v. L. W. v. d. Hoorn en H. v. Gerven Jantje, d, v. J. Mulder en J. Smit Jacoba, d. v. H. de Jong en J. v. d. Meij Nicolaas Riemke, z. v. R. N. Keesen en C. den Breeijen 'Cornelia Hermina Maria, d. v. J. J, Taskin en M. H. Duivenvoorde Johannes Marinus, z. v. J. M. Vermeer en G. Smink Charlotta, d. v. C. den Uyl en J. v. d. Neut Doro thea Clazina Catharina, d. v. A. J. Busch- man en E. H. Nijnens Emma Hendrika Cornelia Dirkje, d. v. L. J. L. Aalbersberg en A. Pouw Elisabeth Johanna, d. v. M. G. Zeegers en J. Zeegers Elleke, d. v. G. den Daas en J. M. Roozendaal Jan netje Elizabeth Charlotte, d. v. J. Ouds hoorn en M. Versteegen Pieter, z. v. W. Bes en C. v. d. Horst Margaretha Maria, d. v. J. de Roo en M. M. Wesselman. Overleden: H. M. v. Harteveld, wed. van H. G. B. Ramakers 70 j. S. Raap horst, wed. van D. Keij, 20 j. C. J. v. Klink, dr 2 j. J. Delfoé, hsvr. van D. J. Wassenaar 77 j. G. Heijman, wed. van W. Verlaan 74 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Jan. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool l.?05.40, savoyekool 3.705.60, groenekool 3.70, boerenkool 48, rapen 2.40, prei 2.006.10, kro ten 1.804.70, kroten, gekookt 46, uien 1.306.40, peen 1.507.20, sprui ten 230, andijvie 2940, Nero 8.10 15.80, witloof 728, per 100 stuks: knolselderie l.?010.60, per 100 bos: pieterselie 14, selderie 13.4019.20. 14 Jan. Boter. Aanvoer 260 kg. Prima Fabrieksboter 1.53 en prima Boerenboter 1.461.50 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 9 tot en met 14 Jan. Aanvoer: 30.000 stuks fabrieksturf 910 per 1000 stuks. LEIDERDORP, 13 Jan. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 4.805.30 per 100 stuks, boter 6672 cent en kaas 2432 cent per pond, kippen 0.351.05, konijnen 0.401.75, eenden 3565 cent en hanen 6i95 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Jan. Groenten- veiling. per kist von 20 kg.: waspeen 0.90 1.60, kroten 6075 cent, per 100 kg.: roodekool 2.0Ó2.30, gelekool 3.004.20 groenekool 2.003.20, uien 4.006.50, per kist van 6 kg.: Boerenkool 2040 cent. TER AAR. 13 Jan. Centrale Veiling. Boerenkool 3043 cent, waschpeen 5.30 —5.80, uien 1.40—5.00. prei 1.40—3.00, spruitkool 7.9011.00, Groene savoye kool 4.40—6.00, witlof 12.00—18.20, sel derie 6.10. NOOTDORP, 13 Jan. Eierenveiling. Prij zen: kippeneieren f 4.505.50 (aanvoer 1306 stuks) per 100 stuks, kippen 70 cent per stuk, hanen 0 901.05 per stuk, kaas 2230 cent per pond. VINKE VEEN, 13 Jan. Groentenveiling. Witlof I 16.50—23.—, idem II f 9.50— 15.50, idem III 3.50—6.00, boerenkool f 3 en bieten 4.104.70 per 100 kg. LOOSDUINEN, 13 Jan. Groentenveiling. Schorseneeren 11.30 per 100 kg., spina zie 2.05 per 4 kg., selderie 16.5023.60, pieterselie f 14 per 100 bos. prei 4.30 4.60 en andijvie 40.7557.50 per 100 kg., Boerpnknnl 3178 cent per 7 kg. UTRECHT, 14 Jan. Vee. Totaal aanvoer: 2475 stuks vee w. o. 625 runderen, Prij zen: stieren 2532 cent per pond. handel matig, prijshoudend: slachtkoeien 2e soort 3035 cent, idem 3e soort 2529 cent, han del matig, prijzen onveranderd: vaarzen 160—230. melkkoeien 170—290. kalf- koeien f 180300, varekoeien f 140220. per stuk. handel kalm, vrijwel gelijke prij zen: 115 magere kalveren 45110, handel gedrukt, dezelfde prijzen: 700 nuchtere kal veren f 58 per stuk. handel kalm, on veranderde prijzen. 500 magere varkens en schrammen resp. 2134 en 15—20 per stuk, 370 biggen f 9—15 per stuk, handel kalm. nrijzen gelijk; 165 magere schapen f 12—23, handel zeer kalm, prijzen niet lager. Kleinhandel. 300 kg. boter 1.80 en 200 kg. kaas 50—70 cent per kg.. 25.000 stuks eieren f 3 855 00 nor 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.601/g Berlijn 73.90 Parijs 4.85 Brussel 31.11 Zwitserland 41.59 Kopenhagen 38 42 Stockholm 44 30 Oslo 43.22l/2 New York 1.841/,6 Praag 6.30

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3