U.V.S. - B.M.T. De Ned. kampioenschappen te Arosa ZATEP®*G 14 JANUARI 1939 DE LE'DSOWE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 Zondagmiddag 2 uur. Terrein Wassenaarsche weg. BEZOEKT DEN BELANGRIJKEN WEDSTRIJD Prijzen: 75, 40, 30, 15 cent. Rijwielstalling op het terrein 5 cent N.B. Bij doorgaan van den wedstrijd U.V.S.-vlaggen op EItax bussen en taxi's 4071 De afdaling op den eersten dag Clubnieuws der Kath. Sportvereenigingen Docos: Docos II speelt morgen thuis tegen Lisse IV. Denkt er aan, dat Lisse zich niet gemakkelijk gewonnen geeft, jullie zullen je alle voor honderd prosent moeten geven om de punten thuis te houden; aanvang 2 uur op het Sportpark Haagweg. Docos III speelt uit in Noordwykerhout tegen V.V.S.B. III. Lui de eerste wedstrijd tegen hen werd verloren, maar spant nu alle krachten in om te winnen. Vertrek per bus 12.45 uur vanaf Papenstraat. Docos IV speelt in Meerburg tegen Meer burg III. Als er flink aangepakt wordt kan er gewonnen worden; vertrek per fiets om 11 uur vanaf de Papenstraat. Eventueele afkeuringen worden bekend gemaakt bij den heer Meijkamp, Aalmarkt. Teylingen: Een mooi programma is voor Teyl. op morgen vastgesteld een wij zullen hopen, nu er toch geen ijs meer is, dat er gespeeld kan worden. Om 2 uur speelt Teyl. I aan de Esslaan tegen Lisse 1. De thuiswedstrijd werd door Teyl. verdiend gewonnen, maar daarna zijn er weinig overwinningen meer geboekt. Nu resten nog 8 wedstrijden en daar uit kun nen zeker nog voldoende punten gehaald worden, maar dat is ook noodzakelijk om de gevaarlijke zone te ontwijken. Wij zul len de komende dingen rustig afwachten; aanvang 2 uur. Teyl. II speelt thuis tegen BSM II om 2 uur. Een wedstrijd, welk gewonnen kan worden Evenzoo is het met Teyl. III gesteld, dat om 12 uur op Sporthof speelt tegen DOSR IV. Teylingen IV maakt de reis naar Hoog- made om den strijd aan te binden tegen VCH II aanvang 2 uur. Junioren! Natuurlijk geen wedstrij den vastgesteld met het oog op den groo- ten Juniorendag, welke in Leiden wordt gehouden. Al onze junioren dragen zorg om 12.40 uur aan halte K.S A. te zijn, al waar zij per extra-tram gezamenlijk met hun leiders vertrekken. Precies 6 uur vertrekt de tram uit Leiden, zoo dat alle jongens 10 minuten voor half zeven in Sassenheim terug zijn. DOSR: DOSR morgen tegen HBC in Heemstede besloten de Veenders in de eerste dagen van December de helft der competitie met een verrassend gelijk speel. Sedert dien tijd is er niet meer gevoetbald. Maar morgen zal hopelijk de eerste wed strijd der tweede competitie helft gespeeld worden. De taak voor de thuisclub blijft ondanks alles zeer moeilijk. Gelukkig zijn de spelers daarvan ten volle overtuigd. Zonder den wedstrijd al te optimistisch tegemoet te gaan hebben ze de overtuiging dat zij onder bepaalde omstandigheden HBC kunnen bedwingen. Wij twijfelen er niet aan, of zeer velen zullen na de lange rust-periode verlangend naar deze maten uitzien. Een gang naar het DOSR-terrein is dan ook volkomen aan te bevelen, want er kan prima spel verwacht worden: daar staat de naam van HBC alleen al borg voor. DOSR II vertrekt urn 12 uur naar ADO II in Noord-Holland. Moge de tijdelijke ver zwakking van de reserve juist een prikkel zijn om extra hun best te doen. DOSR III speelt thuis om 12 uur tegen VCH I. Een moeilijke kamp. DOSR IV gaat om 11 uur naar Sassen heim om Teylingen III te ontmoeten. Veel succes! Junioren. Junioren en leiders zorgen er voor, om kwart vóór een uur bij het clublokaal te zijn. Gezamenlijk vertrek van daar per autobus. St. Bernardus: St. Bernardus ontvangt morgen te 2 uur bezoek van het naburige „Meerburg" II. Zal deze ontmoeting na bij na twee maanden rust voor de onzen een overwinning worden? Een voorspelling durven wij niet geven, want tot heden heeft Meerburg de beste papieren. St. Bernardus II moet te 12 uur op bezoek VVSB IV te Noordwijkerhout. De junioren vertrekken te 1 uur, onder leiding van den leider en misschien den geestelijk adviseur, naar de groote propa ganda bijeenkomst in de StadgehoorzaaJ ie Leiden. Niemand verzuime deze bijeen komst te bezoeken. VVSB: VVSB I gaat bij Vogelenzang op bezoek, het zwakke zusje van de afdeeling dat echter nog in staat bleek om VVSB op eigen terrein een punt te ontfutselen. Wu VVSB dezen wedstrijd tot een goed einde brengen en haar positie, in de afdeeling handhaven, dan dienen ze hun beste been tje voor te zetten. Laten we hopen, dat de lange rust hun geen nadeel heeft toege bracht. VVSB Hl krijgt voor de tweede maal Docos 111 op bezoek, 't Is voor onze jongens een lastig karweitje, doch gezien het ter reinvoordeel, hopen we op een beter resul taat dan den vorigen keer. VVSB IV krijgt St. Bernardus II op bezoek. Uit werd gewonnen met 62; dus boys, we rekenen op een goed resultaat, de eerste plaats hangt er van af. VVSB V gaat naar Haarlem om den strijd tegen TIJBB V aan te binden. Voorspel lingen zijn hier moeilijk, daar we ze geen van beide elftallen aan het werk hebben gezien. Foreholte: Na vorst en sneeuw en regen zullen de voetba.lers mogelijk weer in het veld komen. Om 2 uur thuis Foreholte 1 tegen Concordia i. Wat kunnen we hiervan voorspellen? De Hillegommers zijn natuur lijk belust op revanche 'n kunnen dan ook werkelijk onze jongens or een spannenden wedstrijd ontha'en, want de gasten zijn tot zeer goede dingen in staat. Daartegen over-is Foreholte thuis nop ongeslagen en zij kan de punten zeer goed gebruiken. We hopen op een prett ge kamp en veel toeschouwers. Foreholte II gaat naar Leimuiden III, om KON. NED. VOETBAL BOND De leidende west. eerste klassers kunnen zich handhaven UVS ONTVANGT BMT 't Wordt nu zoo lanzamerhand weer tijd, dat het voetbalspel over alle linies zal wor den hervat. Of het lukken zal is een andere viaag. De vlugge afwerking in het begin van het seizoen heeft thans reeds plaats ge maakt voor een reeds betrekkelijk grooten achterstand en elke competitiedag moet thans benut worden om te zorgen, dat het programma op tijd wordt afgewerkt. Het Westen. Men zou zoo langzamerhand vergeten zijn hoe de competitiestanden er uit zien, want de laatste volledige competitiedag was 11 December. We herinneren er aan, dat ADO en DWS in Afd. II de leiding hebben, elk met 14 punten, de Hagenaars uit 10, de Amsterdammers uit 11 gespeelde wedstrij den. Dat wijst er intusschen ook op, dat de leiders niet zoo heel veel sterker zijn dan de concurrenten en alleen wanneer ADO er in slaagt morgen van Hermes DVS te winnen zal zij weer alleen de leiding heb- daar de goede prestaties weer te verster ken?! Vertrek per auto 10.45 uur. (Leider C. Heuzen). De kaarten-voorverkoop voor den Fore- holte-feestavond op 3 Febr. a.s. is in vollen gang. Juist omdat „De Vereenigde Haag- sche Spelers" hieraan hun medewerking verleenen, vordert dit snel. Diegenen, die zich nog een plaatsje willen verschaffen kunnen deze verkrijgen bij C. Th. Huyts, Hoofdstraat 68A, C. Heuzen, Mgr.* Broere straat 17 en C. P. v. d. Berg, 's-Graven- damscheweg 33, Voorhout. Leimuiden: Leimuiden I ontvangt om 2 uur Nic. Boys I. Om 12 uur speelt Lei muiden III thuis tegen Foreholte II, en Lei muiden II speelt om 2 uur uit tegen UDO I. VVL: Laten we hopen, dat het nu weer voetbalweer wordt. Is dit het geval, dan staat er voor beide elftallen een zwaren strijd op het programma. Beide binden den strijd aan tegen VVP. Het 1ste vertrekt om 1 uur naar VVP. lste elftallers jullie weten nog wel welke plaats zij innemen op de ranglijst, dus houdt dit in gedachten; aanvang 2 uur. Het 2de gaat eveneens naar Den Haag om" op het Zuiderpark V. V. P. II te ontmoe ten. Jongens op de convocatie staat ver meld: vertrek 1 uur; dit is door den Bond veranderd. Nu is de aanvang 12 uur, ver trek om 11 uur. Voor de junioren staat nog grooter pro gramma op de lijst n.l. de groote bijeen komst te Leiden in de Stadsgehoorzaal. De geestelijk adviseur maakt ook de reis mele, alsmede enkele bestuursleden. Men denk er dus aan: niemand verzuime en ieder lid brengt er een mede. De programma's worden uitgereikt bij het vertrek, dus allen tot Zondag 1 uur op de Voorstraat. V.C.H.: Na een periode van rust tegen wil en dank kan er Zondag misschien weer gevoetbald worden. Het le elftal zal om 12 uur te Roelofarendsveen den strijd opnemen tegen D.O.S.R. III, een geduchte tegenstander op eigen terrein. Het is dus aanpakken van het begin tot het einde, dan is er wel wat te bereiken. Natuurlijk gaan er velen mede om de jongens aan te moe digen!!! V.C.H. II speelt om 2 uur thuis tegen Tey.ingen IV, ook nog een onbekende tegenstander evenals alle ploegen in deze afdeeling. Naar de uitslagen van de reeds gespeelde wedstrijden te oordeelen, zal het een spannende strijd zijn, die voor beide ploegen gelijke kansen heeft en het bezoek aan 't voetbalveld volkomen rechtvaardigt. Komt het dus zien!! Tenslotte gaan de Junioren om 1 uur ge zamenlijk naar Leiden ter bijwoning der Districts-Juniorenbijeen komst. Natuurlijk gaan allen mee naar deze zeer leerzame bij eenkomst. Enkelen, die de reis nog willen meemaken met de Junioren, kunnen zich nog opgeven bij het Bestuur. Van Nispen: Voor morgen luidt het pro gramma: Santpoort IVVan Nispen II, 12 uur. Vertrek om kwart voor elf. Van Nis pen IIIO.G. IV, aanvang 2 uur. Van Nis pen juniorenAlliance, 12 uur. De wed strijd Van I'ispenAlphensche Boys is uit gesteld. UDO: Na een week of vier rust komt morgen het le elftal weer in het veld tegen Luimuiden II. Hiervan is uit verloren, naar dit was de eerste competitie-wedstrijd. Aanvang 2 uur. Het tweede elftal speelt in Nieuwveen te gen Nicolaas Boys III. Zal deze wedstrijd nu de eerste winstpunten brengen? Ver trek per auto om 11 uur vanaf de kerk. Zij, die wenschen lid te worden, kun nen zich aanmelden Dorpsstraat 49, Oegst- geest. ben. De Schiedammers zyn echter ook naas te concurrenten van ADO, zoodat een Haag- sche zege nog niet zoo heel zeker is. Niet onmogelijk is het daarom, dat óf ADO óf Hermes DVS morgen den kop heeft, maar 't kan evengoed zijn, dat KFC door een zege op Xerxes de leiding over neemt. Zelfs kan DWS morgen aan den kop komen, indien haar concurrenten morgen alle een punt verspelen. De spanning zit er hier dus wel in! In Afd. II gaat Feyenoord met en voor sprong van drie punten aan den kop en naar het zich laat aanzien, kunnen de Overmaaschen hun positie ook morgen v/eer verbeteren, wijl 't Gooi op bezoek komt en de naaste concurrente DOS be zoek krijgt van RFC, welke strijd door de Utrechtenaren nog niet gewonnen is. DFC en Haarlem zullen morgen wel weer vaster op de onderste plaats komen. In de 2e klasse A gaat in Den Haag de belangrijke kamp H. V. V.U. V. V., de twee leiders in deze klasse. In Utrecht wonnen de Hagenaars reeds met 32, zoo dat zij de kans op de leiding in eigen hand hebben. En dan loert ODS op de tweede plaats, hetgeen door een zege op Overmaas niet on mogelijk is. Nog twee andere clubs uit de kopgroep komen tegen elkaar, n.l. Gouda en Velox. De punten gaan nu dubbel tellen en wie van de twee verliest kan zijn kampioens illusies wel voorgoed vaarwel zeggen. Ten slotte is er de wedstrijd U. V. S.— B M. T., eveneens twee concurrenten op de ranglijst, waarbij de Leidenaars echter in het voordeel zijn. De blauwwitten zul len goed doen dezen wedstrijd te winnen, dan hebben ze nog een goede kans om in di bovenste helft der ranglijst te eindigen. De derde klasse A brengt uitwedstrijden voor A. S. C. en Lugdunum. 't Staat onte genzeggelijk vast, dat de groenwitten het zeker heel wat moeilijker zullen hebben dan hun stadgenooten, maar dat wil nog niet zeggen, dat A. S. C. reeds gewonnen heeft. Beide clubs zulen zich geheel moe ten geven. A. S. C. om haar kans op het kampioenschap te behouden, Lugdunum om de laatste plaats te ontloopen. Alphen krijgt bezoek van Hillegom en zal eveneens alle zeilen moeten bijzetten om eenige winst te DetaJen. De Rijnbewoners kunnen bovendien de punten ook best ge bruiken, want zeven uit tien wedstrijden is maar heel matig. Scheveningen zal wel op den ingesla gen weg vootrgaan en ook van de hekken sluiter V. D. S. winnen. Het Oosten. De leiding in Afd. ÜI is nog steeds in het bezit van Enschede en N. E. C., welke beide clubs 12 punten uit negen wedstrij den wisten te veroveren. En deze beide clubs "komen morgen tegen elkaar in het veld op het terrein van Enschede. N. E. C. haalde in begin December het stoute stuk je uit om Heracles te verslaan, maar we betwijfelen of zij thans ook tegen Ensch- de diezelfde kans krijgen. Voor Enschede toch staat .de leiding mede op het spel en een overwinning brengt deze club 'n heel eind op den goeden weg. A. G. O. V. V. heeft echter nog een ver- liespunt minder. Toch gelooven we niet, dat de Apeldoorners het op den duur zul len bolwerken, morgen tegen Quick heb ben ze echter wel een kansje. Het Zuiden. De voornaamste wedstrijd in Afd. IV is die te Eindhoven tegen Noad. De leiders stelden vier weken geleden tegen Roer mond danig teleur en hebben nu slechts één verliespunt mineer dan Noad. Dat be looft dus eveneens een aardig® wedstrijd te zullen worden. Hier is echter ook de strijd M. V. V.— P S. V. mede van belang, want wil P.S V. nog een kans maken voor de eerste plaats, dan moet er in Maastricht gewonnen wor den en dat is een lastige opgave. Het Noorden. In het hooge Noorden heeft Achilles met één punt voorspr< ng op Heerenveen en Sneek de leiding en he* verschi' met G. V. A. V. en H. S. C. bedraagt drie punten. Er kan dus nog van alles gebeuren. Slagen de Assenaren er in zich morgen G. V. A. V. van het lijf te houden, dan zijn ze een las- tigen mededinger voorloopig kwijt. Heerenvèen en Sneek zullen door een overwinning resp. op H. S. C. en Leeu warden wel trachten den strijd met Achil les vol te houden. ZWITSERLAND—NEDERLAND OP 7 MEI TE BERN Het staat thans vast, dat de interland voetbalwedstrijd ZwitserlandNederland op 7 Mei te Bern zal worden gespeeld. Op 2 April zal Zwitserland te Zürich tegen Hon garije spelen. Men schrijft ons uit Arosa: De mooie, zonnige dagen in Arosa zijn voor het oogenblik voorbij. Na de perio de van heerlijke zonneschijn begon de lucht te betrekken, de toppen der bergen werden in een waas gehuld en nu en dan woei er een stevige bries. Zoo is het ook nu: wel breekt de zon soms even door, maar meestentijds is de hemel bedekt. Veel zon is een genot in een winter sportplaats, maar ook donkerder weer kan zijn voordeelen hebben: het kan versche sneeuw brengen, die voor een skiterrein onontbeerlijk is. Zoo ver is het echter juist nog niet gekomen. Wel is er een enkel, nauwelijks zichtbaar vlokje omlaagge- dwarreld, maar de laag nieuwe sneeuw, die de deelnemers aan de Nederlandsche skikampioenschappen best hadden kun nen gebruiken, is uitgebleven. Gelukkig brengt deze omstandigheid de kampioenschappen met in de war. Voor de afdaling had men reeds, in plaats van het traject BrueggerhornObersee aan de Noordelijke helling, de „Strecke" Weis- hornSuedgrad gekozen, omdat die beter besneeuwd is en minder kale rotsen ver toont. Dit traject, dat door de heerenklasse wordt geloopen, is 3600 meter lang en heeft een hoogteverschil van 650 meter. De toerenklasse start op den Plattenhorn en heeft dezelfde finish, bij ArosaKulm. Zij moet 2500 meter loopen met een hoog teverschil van 400 meter. De heer Schintz, die de „Renstrecke" voor de heeren heeft geïnspecteerd, is zeer tevreden. Het terrein is mooi en snel: het bovenste gedeelte is niet gemakkelijk, maar er doen zich geen gevaarlijke hinder nissen voor. Zelfs wordt overwogen, dit traject als standaardtraject te aanvaar den. Alleraardigst is het medeleven der Zwit sers. De „Kurverwaltung", de skischool Arosa en de skiclub van denzelfdcn naam verleenen alle mogelijke medewerking en verschillende organisaties hebben prijzen beschikbaar gesteld. Zoo zorgde de prési dent der hoteliersvereeniging voor een prachtigen beker. Mevrouw Mimi OostwaldSluiter, de kampioene van het vorige jaar, heeft me degedeeld, dat zij wegens gezondheidsre denen dit jaar niet zal kunnen deelnemen. Dit is wel jammer, want daaidoor is de ernstige concurrentie van Gratia Schim- melpenninck van der Oye uitgeschakeld. Men heeft daarom besloten de dames van ren- en toerenklasse te vereenigen in één klasse, die „damesklasse" heet. Kees Kerdel heeft bij het slalom-oefenen een klein ongeval met zijn linkerenkel ge had, maar waarschijnlijk zal dat zijn star ten niet verhinderen. Het glijdende Arosa. In het dorp Arosa is loopen maar een ondergeschikte wijze van voortbeweging. Men glijdt er liever over den besneeuw- den weg. het gaat sneller en het is gemak kelijker. De bezoeker, die uit het station netje naar buiten komt, wordt onmiddel lijk onthaald op het schouwspel van een geheele reeks arresleden, die de functie van taxi's venchten. Zoo wordt men al glijdend en onder het gerinkel der bellen, waarvan de paarden voorzien zijn, naar zijn hotel gebracht. En dan de sleden! Wie zich midden op den weg waagt en niet voorzichtig is, loopt kans ondersteboven te worden ge gooid door een slee, die van de hoogte komt aanglijden. De bakker brengt zijn brood rond per slee, de melkboer glijdt naar beneden met de melkbus op zijn slede .en een blik in zijn hand. Handig manoeuvreeren deze lieden door de soms drukke straat, een „aanglijding" is een zeldzaamheid. Stapels hout en andere zaken worden per slee vervoerd: hier heeft het paard nog niet voor de auto plaats gemaakt! De skilooper acht het beneden zijn waardigheid zich op zijn schoenen door bet dorp voort te bewe gen: hij suit op zijn lange latten de hel lende weggetjes af, hij komt in snelle vaart naar beneden suizen en remt met een knarsende boog voor de „Kondito- rei". waar hij wat moet koopen. Arosa als glijdorp, zoo is het overdag, 's Avonds verandert het beeld. Dan maakt de skikleeding plaats voor gewoon cos- tuum of avondtoilet, dan is het prachtige bergdorp een oord van vermaak gewor den. In tallooze hotels wordt min of meer feestelijk gedineerd, gedanst op de muziek van strijkje of jazz-orkest ofroulette gespeeld. En het is een felle tegenstelling, die men voelt, als men van uit de speelzaal, waar het „rien na va plus" klinkt en de geld stukken met doffen tik op de roulettetafel vallen, naar buiten treedt in de nachtelij ke natuur van dit heerlijk gelegen dorp. Statig rijzen de pijnbosschen uit de glooiing-n op. donker tegen den witten achtergrond der bergen, die het dal aan alle kanten omringen. Stilte heerscht er dan, een majestueuze stilte, aan welker grootheid het verwijderd gedruisch van dansmuziek geen afbreuk kan doen, om dat dit wondere allen menschelijke dingen te groot is. De afdaling voor Gratia Schimmel- penninck, Jan Boon en Jan Kolff. Men meldt ons nader d.d. 13 Januari: De deelnemers aan de Nederlandsche kampioenschappen hebben op den eer sten dag geen klagen over het weer ge had. Gisteren was het verblijf op de berg hellingen verre van aangenaam, omdat er een gure wind stond. Tegen den avond echter ging de wind liggen en gedurende den geheelen nacht heeft het zwaar ge sneeuwd. Bij zonsopgang hield het sneeu wen op en het is een prachtige zonnige dag geworden. Er lag ongeveer 15 c.m. versche sneeuw bij een temperatuur van vijf graden onder nul. Het was ideaal wedstrijdweer, zoo dat de skiërs alle reden tot verheuge nis hadden. Wie dat niet had, was Kees Kerdel, die door het ongeval bij de slalomtraining uitgeschakeld werd. Hij was in botsing gekomen met een stang op de slalom baan en gevallen. Hij had zijn enkel en zijn kuitspieren geblesseerd. Aanvankelijk had hij ge hoopt toch nog uit te kunnen komen, doch hedenmorgen bleek, dat hij niet kon deelnemen. Dat was wel jammer, niet alleen voor Kerdel zelf, maar ook omdat de gevaarlijkste mededinger van Jan Boon daarmede uitgeschakeld was. Deze eerste dag, de dag der afda ling, heeft overwinningen gebracht aan Jan Boon, aan Gratia Schimmel- penninck van der Oye en Jan Kolff. Hun voorsprongen zijn echter niet zoo heel groot, zoodat de slalom op den tweeden dag veel strijd te zien zal ge ven. De prettige medewerking van de ski club Arosa moet op dezen openingsdag in hei bijzonder gememoreerd worden. Bij het aanbreken van den dag waren de ren- che.\ Carlo Marazzi, en verscheidene le den van de club naar boven gegaan om de baan uit te zetten. Het traject, loopen- de van WeisshornSuedgrad tot Arosa Kulm voor de heerenrenklasse en van onder den Plattenhorn tot Kulm voor de damesklasse en de heerentoerenklasse, werd met roode vlaggen aangegeven. Ver der waren er enkele verplichte poortjes aangebracht om te verhinderen, dat er te veel in rechte lijn in „Schuss" zou afda len. Om twee uur startte de eerste deel neemster, waarna met tusschenruimten van i minuut de inschrijvers voor de da mesklasse, heerentoerklasse en heeren- renklasse volgden. In de renklasse maak te Jan Boon. de kampioen, den snelsten tijd, hoewel hij op de zeer snelle baan tweemaal viel. Hij bereikte een gemid delde uursnelheid van ongeveer 60 km. Jan Boon had 24 seconden voorsprong op Harold zur Nieden, die tweede werd en ook een zeer fraaie afdaling maakte. Een goede prestatie verrichtte ook de jonge Harry ter Kuile, die helaas over een steen kw&n te vallen en zich nogmaals pijnnjk aan het gezicht bezeerde, maar toch nog als derde binnenkwam. Ook Arthur van den Bergh en Wim Holst hebben goed geloopen. Daar Gratia Schimmelpenninck de eenige inschrijfster was voor de da- mesrenklasse, had men, naar wij reeds meldden, de toer- en renklasse sa mengevoegd tot één damesklasse. Ella Kerdel, die verleden jaar in de toe renklasse verreweg de beste was, moest het nu dus tegen Gratia Schim melpenninck opnemen. En zijn heeft het er goed afgebracht, want zij deed slechts acht seconden langer over het traject. Ella Kerdel stelde zekerheid boven uiterste snelheid en viel dan ook geen enkelen keer. Gratia Schim melpenninck verloor door een onnoo- digen val tijd. In de heerentoerklasse weerspiegelden de gemaakte tijden de aanzienlijke vorde ringen der deelnemers. Niet minder dan zes loopers legden het traject, dat onge veer 2500 meter lang was, binnen de vier minuten af, zoodat hier een gemiddelde uursnelheid van 40 km. bereikt werd. Herman Kolff, die in 1938 de afdaling won, werd nu vijfde en de eerste plaats werd ingenomen door zijn broer, Jan Kolff, een uitstekenden looper. Ook de Brey, Spaargaren, Bestebreurtje en Zur Mueh- len leverden goede prestaties. Vermelding verdient ook de prestatie van jhr. van Panhuys, die veertien dagen geleden zijn eerste skiles nam en nu de baan binnen de vijf minuten liep.... De resultaten der afdaling luiden: Heerenrenklasse: 1. Jan Boon 3 min. 40,8 sec., 2. H. Zur Nieden 4 min. 4,4 sec., 3. H. ter Kuile 4 min. 54 sec., 4. A. van den Bergh 4 min. 56,6 sec., 5. W. Holst 5 min. 12,4 sec., 6. H. Borel Rinkes 7 min. 32,6 sec., 7. E. Michielsen 8 min. 71 sec. Damesklasse: 1. Gratia baronesse Schimmelpenninck van der Oye 3 min. 39,2 sec., 2. Ella Kerdel 3 min. 47,2 sec.. 3. Meta Jochems 4 min. 41 sec., 4. Ulla Witt- Stoffel 4 min. 50,8 sec., 5. Loes Bienen 5 min. 12 sec., 6. Coby Hennipman 11 min. 1 sec. Heerentoerklasse: 1. Jan Kolff 3 min. 35,2 sec., 2. O. de Brey 3 min. 35,6 sec., 3. N. Spaargaren 3 min. 47 sec., 4. H. Bestebreutje 3 min. 48,8 sec., 5. H. Kolff 3 min. 52,2 sec., 6. I. Zur Muehlen 3 min. 52,8 sec., 7. mr. W. Arendsenhein 4 min. 13,4 sec., 8. L. van der Lande 4 min. 13,8 sec., 9. jhr. J. van Panhuys 4 min. 52,4 sec., 10. J. Simons 4 min. 57,9 sec., 11. T. Kits van Waveren 8 min. 17 sec., 12. H. van penesse 10 min. 18,8 sec., 13. H. van den Bergh 2? min. 59 sec. De laatste brak bij een val zijn bril, ter wijl Aukes een onderdeel van zijn ski verloor en nie: meer op tijd door de fir kon kornen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14