VRIJDAG 13 JANUARI 1939 DE LENWCHE COURANT 1WEEDE BLAD - PAG. 7 RIJNSBURG Tuinbouw. Het zijn de speciale Rijns- burgsche tuinbouwproducten, 'iien den laatsten tijd in prijs oplisp'tui, uien, kool soorten, waspeen. Vooral waspeen kon een goede prijs bedingen, al was er nogal ver schil in dien prijs, n.l. van 3.408.40 per 100 kg. Gehoopt wordt, dat het van niet te korten duur zal zijn. Kroten gingen vlug weg voor f 2.203.70 per 100 kg. Boeren kool van 5.008.50 per 100 kg. Roode en Gelekool liep van 1.504.60 per 100 kg. Groenekool ging nog hooger en bracht het tot 5.40. Knolselderie van 1.405.50 per 100 stuks. Nu er van de jonge groen te zooveel bevroreren is wordt verwacht, dat de grove winterproducten duur zul len blijven. SASSENHEIM C. Westerbeek Sr. 85 jaar. Een in de geheele bollenstreek bekend persoon, de heer C. Westerbeek Sr., hoopt Maandag 16 dezer zijn 85sten verjaardag te herdenken. Het zal hem aan belangstel ling zeker niet ontbreken. Geboren: Cornelis Johannes Maria, zoon van P. Noordermeer en van J. van Velzen, wonende te Voorhout Martha Hendrina, dochter van J. Kühn en van B. van Bostelen. Ondertrouwd: M. C. Versluijs, oud 29 jaar en M. E. van Rijn, oud 26 jaar. Overleden: J. Spierenburg, oud 76 jaar, echtgenoot van K. de Vreugd J. Maurits, oud 84 jaar, weduwnaar van J. van Straten. Gevestigd: G. K. van der Voort van Haarlem. Vertrokken: C. P. Bol en gezin naar Vleuten A. Decker, naar Oberhau- sen, Duitschland H. Bij, naar Leiden. VOORHOUT „Herwonnen Levenskracht". Vorige week had alhier een uitvoering plaats van een filmwerk met bij films over het werk van „Herwonnen Levenskracht", waarover reeds verslag werd uitgebracht. Hierbij werd tevens mededeeling gedaan, dat de filmvoorstelling voor .de kinderen van wege het slechte weer, waardoor de auto vertraging had gekregen, niet kon door gaan en zou worden uitgesteld. Jhans kan het bestuur mededeelen, dat de kinder-filmvoorstelling zal worden ge geven op Woensdagmiddag aanstaande, welke gratis toegankelijk zal zijn uitslui tend voor schoolgaande kinderen vanaf den zevenjarigen leeftijd. Jongere kinde ren zal onverwijld den toegang moeten worden ontzegd. Het zal een pracht pro gramma zijn en het mooiste lijkt nog wel dat de voorstelling gratis is. Moge Her wonnen Levenskracht de harten van de jeugd, de hoopvolle toekomst, weten te stelen. VOORSCHOTEN Aanbesteding. Gistermorgen werd door architect C. G. J. Lohman aanbesteed den bouw van een opslagplaats voor eieren en granen voor de N.V. Burgers alhier. In- geieveiu weruen io oujeiien, n.l.: H. J. Strijck, Rypwetering 4130. Wertz en de Lange, Leiden 4135. B. Voogt, Delft 4273.— H. Bakker, Leiden 4383. P. Huizer, Delft 4545. G. C. Duynisveld, Voorschoten 4578. N. W. Wassenaar, Voorschoten 4650. L. Noort, den Haag 4675.— Chr. Pet, Leiden 5125. N. v. Dop, Voorschoten 5211. B. C. Strijck, Leiden 5295. M. de Jong, Voorschoten 5454. C. H. Kleinendorst, Wassenaar 5464. P. C. van Rijn, Leidschendam 5585. J. A. Albers, den Haag 5590. Zoutzuur in het oog. De loodgieter J. M. uit Leiden, alhier, werkzaam aan een nieuwbouw, had het ongeluk zoutzuur in één zijner oogen te krijgen. Dr. Kerkhof verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna hij zich te Leiden onder dokters behandeling heeft gesteld. K. J. M. V.-nieuws. Woensdag j.l. hield de K. J. M. V. „St. Jan Baptist" weer haar gewone wekelijksche bijeenkomst. Na de gebruikelijke opening volgden enkele me- dedeelingen door den voorzitter, t.w. over de postzegelbeurs, waarvoor zich vier le den opgaven, het reisclubje, de billard- fonds, waarvan de contributie bepaald werd op 5 c. per deelnemer. Vervolgens werd aan alle leden hun medewerking ge vraagd op 25 Jan. en werden hen de di verse functies aangewezen. Na nog ge we zen, te hebben op een intensieve kaartver koop, gaf de voorzitter het woord aan een der leden, die een korte causerie hield over de geschiedenis van de Zuid-Afrikaansche Boeren. Spr. schetste de noodzakelijkheid van het stichten van een kolonie in Zuid- Afrika in de 17de eeuw: hoe vele Holland- sche boeren zich daar met hun gezinnen vestigden, vele moeilijkheden te overwin nen hadden, o. a. t. o. v. de inlanders, wij denken hierbij aan de bloedige slag aan de Bloemrivier tegen koning Dingaan (Dingaansdag). Tenslotte moesten de Boe ren het opgeven tegen de Engelschen, die het landbezit van de Boeren sterk begeer den, gedreven o. a. door „goudhonger". Hier valt volgens spr. de nobele houding van de Ned. Vorstin te bewonderen, c.ie de Boerenpresident van hulp voorzag. Na spr. bedankt te hebben, sloot de voor zitter de bijeenkomst met de K. J. M. V.- groet. Ingekomen: J. Batenburgh, Voor straat 38, van Nijmegen A. E. M. Vidor, Leidscheweg 201, van Budapest E. v. d. iVeen, Voorstraat 16, van Enkhuizen M. E. S. v. Dissel, Leidscheweg 39, van Bom bay, Br. Indië Mej. C. v. Deursen, Tulp straat 11, van Oegstgeest Mej. C. J. M. Turk, Rijndijk 50, van Zoeterwoude Mej. C. A. Hekker, Stadwijckstraat 7, van War mond M. Buth, Bijdorpstraat 73, van Middelharnis. Vertrokken: Mej. I. Hoffmann, naar Apeldoorn, Zutphenscheweg 106 J. P. Ruttens naar Voorburg, v. Aremberghe- laan 175 Mej. M. J. Strampraat naar Lei den, P. de la Courtstraat 24 Mej. R. Udo, naar Bilthoven, Sweelincklaan 80 D. A. Klaver naar Maartensdijk, Steinenburglaan 7 Mej. R. Kanzian, naar Den Haag, Be- zuidenhout 68 J. C. Vos naar Soester- berg, 3e Comp. 3e Reg. Luchtstr. krachten F. J. A. Scholte, naar Den Haag, Corn. Speelmanstraat 13 R. Kloek naar Den Haag, Evertsenstraat 35 G. J. Parlevliet, naar De Bilt, Gezichtslaan 162 J. W. Spierenburg naar Dirksland, Stationsweg Mej. C. Poot naar Dirksland, Stations weg Mej. G. Versteeg naar Kollum, Voorstraat B 387 Mej. A. v. Voorbergen naar Leiden, Rijnsburger weg 15 Mej. A. G. van Assema naar Wormerveer, Iepen- weg 22. WARMOND ZILVEREN FEEST VAN DE HANZE Een nieuw vaandel. Onder groote belangstelling herdacht de afdeeling „Warmond" van de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" op feeste lijke wijze haar 25-jarig bestaan. De feest zaal van hotel „De Stad Rome" was voor deze gelegenheid in een bloementuin her schapen, terwijl op het podium het nieuwe vaandel was geplaatst, dat dezen avond zou worden ingewijd. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op den pastoor, kapelaan, het voltallig college van B. en W., het hoofdbestuurslid, den heer Mol, en afgevaardigden van an dere in deze gemeente bestaande organi saties. Totn allen hun plaats hadden ingenomen opende de heer F. Slager de bijeenkomst op de gebruikelijke wyzet waarna gezamen lijk het Bondslied werd gezongen. Hierna nam de heer klager het woord om de aan wezigen toe te spreken: Spr. wilde geen terugblik werpen op de afgeloopen 25 jaar. omdat hij meende, dat deze avond uit sluitend moet zijn gewijd aan feestvreugde. Enkele dankwoorden sprak de voorzitter, en dan wel in de allereerste plaats aan God, die zoo ruimschoots zijn Zegen heeft ge schonken aan de Middenstandsorganisatie, ook plaatselijk. Dank bracht spr. aan de opeenvolgende Geestelijk Adviseurs, maar bovenal aan den pastoor, die vooral in de eerste moeilijke jaren der wederopleving, voor ons zoo'n groote steun is geweest. In de oude notulen trof'mij, aldus spr., de en kele malen geuite klacht van den toen- maligen voorzitter, dat hij tot zijn leed wezen moest constateeren, dat hij noch bij den burgemeester noch bij het Gemeente bestuur voor den middenstand iets kon be reiken. Dankbaar mogen wij dan consta teeren, dat de verhouding wel ten onzen gunste zijn gekeerd en ik denk daarbij aan den tijd, dat de winkelsluitingswet haar intrede zou doen. Herhaaldelijk ben ik toen als vertegenwordiger van de Warmondsche Middenstand door den burgemeester met de grootste welwillendheid ontvangen en hebben wij getracht om deze wet, vooral met het oog op het sportseizoen, zoo soepel mogelijk toegepast te krijgen. Gemakkelijk ging dit niet, totdat de burgemeester spon taan aanbood samen naar Den Haag te gaan om op het Departement te trachten alsnog een soepeler regeling te kunnen verwerven en, dank zij de bemiddeling van den burgemeester, met succes. En steeds wanneer ik met wenschen en verlangens kwam, vond ik bij onzen burgemeester een willig oor en werd mij zelfs enkele malen de geiegtnheid gegeven in een vergadering van burgemeester en wethouders onze wenschen persoonlijk toe te lichten. Dat Wij niet altijd dat succes mochten behalen, wat wij gehoopt hadden, was dikwijls een gevolg van maatregelen voorgeschreven door hoogere instanties en waaraan U, mijnheer de burgemeester, niets kon ver anderen. Voor Uw hulp, voor Uw belang stelling en voor Uw welwillendheid bren gen wij U en het college van B. en W. na mens de vereeniging hartelijk dank. Op initiatief van de Diocesane Bond en met medewerking van enkele vooruitstre vende middenstanders werd onze vereeni ging in 1914 opgericht. Hulde en dank breng ik gaarne aan de eenige aanwezige oprichter, de pionier, de nestor onzer organisatie, onze oud-voorzit ter, den heer Zwetsloot. Moge het hem ge geven zijn nog vele jaren in goede gezond heid getuige te zijn van een bloeiende Mid denstandsorganisatie. Een eere-saluut breng ik ook aan de heeren B. M. van Stein, Dr. Walenkamp, H. P. Kortekaasi G. Beugelsdijk, L..Beugels- dijk, J. v. d. Horst, Jos. v. Moorsel, die vanaf de oprichting de vereeniging trouw zijn gebleven. Moge het hun gegeven zijn in goede gezondheid het gouden jubileum van onzen midenstand mee te vieren. Hartelijk dank breng ik ook aan al de genen, die in diverse bestuurfuncties zich verdienstelijk hebben gemaakt. Hartelijk dank ook aan die leden, welke door getrouw vergaderingbezoek het be stuur hebben gesteund in hun werken. Moge dan het nieuwe tijdperk, dat wij thans aanvangen, zich kenmerken door een drachtig samenwerken, door een gevoel van saamhoorigheid, opdat wij allen ge zamenlijk pal kunnen staan voor de econo mische dreiging van het groot-kapitaal niet alleeni maar ook pal kunnen staan in het verdedigen van ons geloof, dat in ons omringende landen thans zoo'n smar- telijken strijd moet voeren. Laten wij elkander tegemoet treden met opzijzetten van persoonlijke antipathieën en alleen voor oogen houden de echt vader- landsche spreuk: „Eendracht maakt macht". Een hartelijk applaus beloonde spreker voor zijn toespraak. De burgemeester, de heer A. J. L. Ketelaar, het woord verkrij gende, bracht in de eerste plaats de geluk- wenschen, van het gemeentebestuur over met dit zilveren jubileum. Spreker compli menteerde de vereeniging met haar tegen- woordigen voorzitter, van wien spreker van nabij weet, wat hij voor het belang der vereeniging heeft gedaan. Wanneer de middenstand kan bogen op een voor deze gemeente zoo bij uitstek gunstige winkel sluitingsverordening, is dit vcor een zeer groot gedeelte te danken aan den heer Slager, die als deskundige op dit gebied de belangen van Warmonds Midc snstand in Den Haag op zulk een uitstekende wijze heeft voorgestaan en behartigd. U allen kent het resultaat. Spreker besloot zijn toespraak met den wensch, dat de organi satie onder leiding van haar eminente, voorzitter nog in groei en bloei zou toe nemen. De zeereerw. heer pastoor Oudejans, feliciteerde de vereeniging eveneens met dit zilveren jubileum. Zonder anderen te kort te doen, wilde spreker een speciaal woord van hulde en dank brengen aan den heer Slager, aan wiens onvermoeide werk kracht en energie te danken is, dat de orga nisatie thans zoo hecht en stevig is. Spr. weet, dat de heer Slager in den boezem van zijn eigen organisatie groote strijd heeft moeten voeren en de onaangenaamheden dateeren zelfs nog van recenten datum. Had hij toen het bijltje er bij neer geiegd, spr. zou zulks volKomen hebben kunnen be grijpen en billijken, maar met een taai vol houden, wetenae, dat het bestaan van de Hanze hier op het spel stond, heeft hij de moeilijkheden weten te overwinnen en is hij zegevierend uit den strijd gekomen. Met een krachtig beroep om toch vooral de eenheid in de partij te bewaren, besloot spreKer zijn luid toegejuichte rede. Nog werd het woord gevoera door den heer Mol, hoofdbestuurslid, wethouder Zwetsloot en den heer M. J. Hoogenboom, voorzitter van den R.K. Volksbond. Allen prezen de goede leiding van den voorzitter, waardoor deze organisatie ten voorbeeld kan strekken van alle midden standsorganisaties uit den omtrek. De heer Slager bracht de vele sprekers dank voor hun sympathieke woorden, doch wat de aan hem persoonlijk gebracht hulde betrof, bracht hij deze terug op de diverse bestuursleden, waarmede hij in de afge loopen 25 jaar had mogen samenwerken. Deze samenwerking was steeds van dien aard, dat zij steeds als voorbeeld gesteld kan worden voor de andere organisaties. Nadat de pastoor een uitleg had gegeven van de symbolische beteekenis van het nieuwe vaandel, werd dit vervolgens door hem gezegend. Hiermede was het officieele gedeelte van deze bijeenkomst beëindigd en was het de beurt aan het optreden van de familie Hof- mann, die voor deze gelegenheid een pro gramma had samengesteld, dat klonk als een klok. De vele aanwezigen hebben dan ook naar hartelust genoten en het was reeds zeer laat toen men huiswaarts keerde, Wij wenschen „De Hanze" een nieuw tijd perk van groei en bloei toe, opdat het gou den jubileum onder dezelfde prettige om standigheden gevierd mag worden. WASSENAAR R.K. D. C. St. Willibrordus. Dè uitslag der gespeelde wedstrijd 2de klas B R.K. Haagsche Dambond luidt: O.D.B. IISt. Willibrordus II. L. WillemseA. v. Gent 02 J. Beijersbergen—J. Ruijgrok 2—0 A. WarmerdamJ. Schiferli 20 J. TolidoA. Knijnenburg 02 P. BuijsenW. de Groot 20 W. SchilperoortH. Kortekaas 20 A. v. d. Zalm—A. v. Steen 20 M. v. OostenC v. Wissen 20 W. PijlP. v. Leeuwen 02 B. SebelH. Brand 02 12—a •Gevestigd: G. van Beers, R.K. boek- nouder, uit Amsterdam, Eikenlaan 3/5 C. de Munnik, Chr. Ger., gelddrager Ned Bank, uit 's Gravenhage, Eikenlaan 3/5 C F. Schafer, geb. Kolb en gezin. Ned. H., zonder beroep, uit 's Gravenhage, Rijks straatweg 801 J. Schoep, N.H., zonder beroep, uit,'s Gravenhage, Eikenlaan 3/5 W. Koning, N.H., bakkersknecht, uit Lei den, Molenweg 20 G. M. Bok, geb. Aal- ders, R.K., zonder beroep, uit Heemstede, Eikenlaan 3/5 H. E. N. Bodson, N.H., gouvernante, vreemd., uit Voorschoten, Buurtweg 93 M. E. Compeer, N.H., zon der beroep, uit Valkenburg, Hyacinthstraat 46 H. E. Drent, R.K., dienstbode, uit Em- men, Eikenlaan 3/5, A. Vaas, geb. van Oven, geen, zonder beroep, uit Leiden, Santhorstlaan 69 C. J. H. Staverman, geb. Pekeelder, N.H., zonder beroep, uit Deventer, Irisstraat 3 E. de Vries, G.K., dienstbode, uit Groningen, Groqt Hoefijzer laan 2 8M. Winkelmann, vreemd., D.Ev., dienstbode, uit Groningen, Groot Hoefijzer- laan 14 M. Aigner, vreemd., R.K., dienst bode, uit Den Haag, Vijverweg 21 J. M. Alblas, N.H., leerl. verpleegster, uit Gouda, Berkenlaan 3 E. K. Bill, vreemd., dienst bode, uit Copenhagen, Lage Kerkdam 64a N. G. ten Bosch en wouw, R.K. impor teur en exporteur, uit Den Haag, Bloem- camplaan 22 W. J. den Braber, R.K., dienstbode, uit Oudenbosch, van Zuylen v. Nijeveltstraat 79 A. M. Burgers, R.K., dienstbode, uit Rotterdam, van Zuylen van Nijeveltstraat 80 F. F. Gille, Ger. K., serg. capitulant, uit Leiden, Barakkenkamp Waalsdorp Wed. M. C. van Giffen, geb. Ie Grand en dochter, N.H., zonder beroep, uit Katwijk, Storm van 's Gravesandeweg 20. J. B. van Heutsz en vrouw, geen, 2e stuurm. koopvaardij, uit Curagao, Rijksstr. weg 594 J. H. Holm, W.Gem., zonder be roep, uit Vlissingen, Pr. van Wiedlaan 2 B. Klaare en vrouw, Rem., directeur APC, uit Den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 33 J. Kniphorst en gezin, geen, ingeni?ur, uit Den Haag, Ridderlaan 10 C. H. Koele- man, R.K., huisknecht, uit Den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 33 H. J. de Koster en vrouw, geen, procuratie-houder, uit Lei der, L. Kerkdam 64a M. Kroone, geen, gouvernante, uit Monnickendam, Konijnen laan 10, K. Leguit, geen, assistente bij tand arts, uit Rotterdam, Bremhorstlaan 4 F. Marat, vreemd., R.K., dienstbode, uit Rotterdam, Gr. Haesebroekscheweg 22 J. de Meij en vrouw, N.H., zonder beroep, uit Voorburg, Jonkerlaan l J. C. Offer mans, vreemd., Ev. L., hulp in de huishou ding, uit Harlingen, van der Oudermeulen- laan 7 M. Th. Roeleveld, R.K. zonder beroep, uit Weesp, Deijlerweg 123 Wed. E. Huber geb. Rosendahl en zoon ,Ev.L.„ zonder beroem, uit Voorburg, Groot Hoef ijzerlaan 2 W. H. Schafer, vreemd., R.K. employé bij de B.P.M., uit Balik Papen (Borneo), Rijksstraatweg 801 H. Schee- res en gezin, Ger. K., ingenieur, uit den Haag, St. v. 's Gravesandeweg 81 K. Wen- zig geb. Skibar, vreemd., R.K„ dienstbode, uit Den Haag, Ridderlaan 10 S. Slooter N.H., dienstbode, uit Rotterdam, Kieviets- laat 27 J. M. J. Timmermans, G. K., dienstbode, uit Leiden, Lange Kerkdam 111 J. Veen en vrouw, N.H., zonder beroep, uit Hillegom, Havenplein 20 S. M. Ver beek, N.H., winkelbediende, uit Leiden, Langstraat 109 J. C. Vogels, R.K., zon der beroep, uit Heemstede, Tuinpad 21 J. M. Verdouw, R.K., dienstbod i, uit Zoe- terwoude, Bloemcamplaa 12 E. de Vries, N.H., administratrice, uit Den Haag, Burchtplein 19 A. C. Wensveen, R.K., zonder beroep, uit Leidschendam, Lang straat 35.G. Willems, Ger. K., dienstbode, uit Alkemade, Hazelaan 15 M. F. Zwit ser, N.H., dienstbode, uit Den Haag, Duin- voetlaan 16. Vertrokken: A. D. Sigtermans, naar Utrecht, Oudwykerlaan 13a A. van Brink naar Eindhoven, Pr. Hendrikstr. 53 A. S. H. Meerdink naar Zeist, Kroostweg 42c. A. J. Cramer naar Rotterdam, Veelzigtstraat 17b J. Mensinger naar Buer in Westfa- len, Duitschland E. van Heel naar Zalt- bommel, Kloosterstraat 13 Wed. C. M. van Voorthuijsen geb. Bicker Caarten naar 's Gravenhage, Oostduinlaan 12 B. J. Klein Lebbink, naar 's Gravenhage, Corn, v. d. Lijnstraat 19 M. Mühlhan naar 'sGavenhage, Bezuidenhout 68 A. A. Stam naar 's Gravenhage, Smitstraat 27 M. Balguerie Guérin Pepermans naar Rot terdam, Mathenesserlaan 222 H. E. M. M. Óffergeit naar 's'Gravenhage, Schie- tsraat 64 H. N. Ruisaard naar Ned.-In- dië W. F. van der Spil naar Ned.-Indië P. Luijten naar Berlijn, Did. G. Uu- frau naar 's Gravenhage, Daendelstraat 60 M. C. van Wijk naar Medan, Ned.-Indië E. Mithöfer naar 's Gravenhage, Lyceum plein 54 P. W. Parlevliet naar Berkel N.B., Trappistenklooster B 158 P. M. G. Vogels naar 's Gravenhage, Noordeinde 164 B. E. van Ditman naar Rotterdam, Scheepstimmermanslaan 21B Th. Kik, n. Rotterdam, Oostplein 14 AD. W. C. de Gijselaar geb. Viruly naar 's Gravenhage, Lyceumplein 54 A. M. Gunning naar Rotterdam, Westersingel 95 M. A. H. van Tongeren, naar Uden, College van het Heilig Kruis. P. van/der Krogt naar Lendschendam, Pr. Julianaweg 27 H. Noordervliet naar Leiden, Kolfmakereteeg 22 J. M. Meerdink geb. Schepel naar Zeist, Kroostweg 42c J. Langbroek naar Rotterdam, Frieschstraat 36a C. H. van Kins geb. Bemelmans, naar Zoeterwoude, Rijndijk f 162 B J. Winnubst naar Me- demblik, Instituut St. Radboud A. M. Luijk naar Goes, Westhavendijk 39 E. J. Rotte naar 's Gravenhage, van Oldenbarne- veldtlaan 66 F. Dekker naar Groningen, Vetl. Heerenweg 176 2 K. Listmayer n. Duitschland T. Heins naar Rotterdam, Snoekstraat 25b J. M. M. van Paridon naar Zwaluwe, Instituut „Sacré Coeur" J. J. Brand naar Amsterdam, Miletstraat 43 HI G. G. P. Wouda naar 's Gravenha ge, Groot Hertoginnelaan 259 C. M. Wer ker naar Utrecht, Breitnerstraat 24b A. Visser naar Delft, Oostsingel 180. ZILK DE DIPHTERIE. Steeds nieuwe patiënten. Wederom heeft de diphterie twee nieu we patiënten uit ons midden als slacht offers gekozen. Thans zijn het twee kin deren vanuit het gezin Klinkenberg en een van het gezin H. De school is echter inmiddels weer geopend. Zijn eigen fiets stukgevaren. De schipper H. uit Langeraar had zijn motor schuit met riet beladen en voer «iermede door de zanderijsloot. Dit was niet zoo erg geweest, ware het niet dat zijn rywiel op de rietlading lag en hij een br xg moest yasseeren. Dit ken echter moeilijk, het geen den schipper echter niet duidelijk v/as. Toen hi; echter onder de brug door voer, werd zijn rijwiel gewalst en geheel vernield. Een schadepost. Toen de knecht van den melkhandelaar M. alhier zich gister avond per rijwiel, waarop een bus niet melk was geplaatst, naar 'de klanten be gaf, kwam hij met een zijner beenen lus- schen het voorwiel waardoor hij met rij- wiel en melkbus op den weg viel en ruim 30 liter melk verloren ging. ZOETERMEER „Floralia". Door „Floralia" alhier, werd op Woensdagavond half acht, in het Spaarbankgebouw een ontwikkelingsavond gehouden, voorafgegaan door een huis houdelijke vergadering. De inleider van Het Huisbezoek der Priesters Katwijk a. d. Rijn, 10/l/'39. Geachte redactie. Met belangstelling heb ik kennis geno men van de ingezonden stukken van 8 en 10 dezer betreffende de instelling van een leekeninstituut ter voorlichting op gees- celuk terrein. M. de R.f laat ik het maar dadelijk ronduit zeggen, dat ik vierkant tegen de oprichting van zulk een instituut ben. Een dergelijke instelling zou gelijk staan met het instituut ouderlingen bij de hervormden. Zeer veel protestanten stel len geen prijs op het bezoek van een ouderling, maar w e 1 op het bezoek van een dominéé. En zulks is begrijpelijk. Als men ziek is, gaat men toch gewoonlijk niet eerst naar een kwakzalver, maar wel naar een dokter die wetenschappelijk on derlegd is. Wat het huisbezoek der priesters be treft, dit laat helaas wel eens te wen schen over. Mij zijn gevallen bekend uit een groote stad, waar in geen drie jaar een geestelijke over de vloer is geweest. Dat het bezoek van een priester eerst dan verantwoord is, als er alleen moei lijkheden of klachten zijn, is m.i. niet noodzakelijk. In zeer veel gevallen kan een „gezellig praatje" wel degelijk goede vruchten voortbrengen. Vooroordeelen kunnen worden weggenomen de gees telijke band kan versterkt worden. Vooral in groote gezinnen kan in dezen ty'd van de gemengde verkeeringen zeer veel goeds gedaan worden. Talrijke paren, die gemengde verkee ring hebben, laten de drie weesgegroeten des Zondags rustig over zich henen gaan, als waren zij er niet bij betrokken en ver ontschuldigen zich dan met: oh, bij mij is alles in orde, kapelaan die of die heeft mij gedispenseerd (Een onwaarheid na tuurlijk). In dergelijke gevallen kan het bezoek van een priester zeer zeker nul'.g zijn en vele dwalen den wakker schudden. Met dank voor de plaatsing. Noordwijkerweg 6. STAATS. Wij willen hierbij opmerken, dat het Leekenapostolaat in georganiseerden vorm bestaat en niet mag worden gediskwalifi ceerd als door den geachten inzender ge schiedt. Trouwens, als hij zich juist in denkt, wat er mede wordt beoogd (geen soort ouderlingen-instituut), en als hij de practijk, in bepaalde parochies reeds be staande en bloeiende, ziet dan zal ook hij het, op wensch van het hoogste kerke lijk gezag georganiseerde Leekenapostolaat gaan waardeeren. Abonné te Oegstgeest en abonné te Warmond. Uw brieven ontvangen. Wij zijn het in groote trekken met u eens. Gedeeltelijk is echter reeds geschreven, wat u opmerkt. den ontwil-kei in gsa vond was de heer G F. Bayle, voorzitter der vereeniging, met het onderwerp: Het kweeken van zaai bloemen, verduidelijkt met lichtbeelden. Met een welkomstwoord opende de voorzitter de vergadering, waarna de no tulen der vorige vergadering door c(e recertaress?. mevr >uw h oole, weraen ge lezen en onveranderd vastgesteld. Ook het jaarverslag werd goedgekeurd met een woord van dank. Uit het financieoie jaarverslag bleek, dat over 1938 was ont vangen 219.76, uitgegeven 191.10^, een batig saldo aldus van 28.65 y.. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de sftredende bestuursleden, de heeren J. A Hitters en H. Nieuwenhuijsen herko zen. In de plaats van mevrouw Albers, die naar elders is vertrokken, werd tot pen- nnigmeesteresse gekozen mevrouw Moer- kereken van der Meulen. De voorzitter bracht mevrouw Albers een woord van dank voor haar financieel beheer en wenscht haar in haar nieuwe woonplaats het beste toe. Na afhandeling van dit gedeelte der agenda werd het onderwerp door den in leider behandeld, dat aandachtig door de aanwezigen werd gevolgd. Na afloop der vergadering werd elk bezoeker gratis een pakje bloemenzaad uitgereikt. Raadsvacature. De heer L. Glas heeft als lid der S.D.A.P. bedankt en zijn man daat als lid van den Raad dezer gemeente ter beschikking gesteld. In deze vacature is door den voorzitter van het Centraal Stembureau als lid van den Gemeenteraad gekozen verklaard de heer K. Dekkers. Naar wij vernem-m is de kans zeer groot, dat de benoemd-vf in klaarde als raadslid zitting neemt. Geboren: Thona d. van M. J. Moer land en A. Blijleven Cornelia d. van W. de Vlaming en G. Hartman Gerda Alie d. van G. Noordam en A. Bos Wilhelmina Maria d. van A. C. Arkensteyn en M. A. Rademaker.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7