RIJNSTREEK ABDIJSIROOP WOENSDAG 11 JANUARI 1939 DE LEIPSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 LEIDSCHENDAM Uitvoering Kruisvaart. Voor een uit stekend bezette zaal werd gisteravond de tweede uitvoering gegeven door de jongens van de Kruisvaart bij gelegenheid van het eerste lustrum. Ook dezen avond hebben de jongens een uitstekend spel vertoond en den aanwezigen een paar vroolijke uurtjes bezorgd en de lachspieren danig doen wer ken. Met voldoening hebben wij het spel ge volgd; er werd levendig en vlot gespeeld en het werk van den regisseur verdient daarom allen lof. De avond werd door den directeur, kap. Wentholt, op de gebruikelijke wijze ge opend, waarbij hij een beroep deed op allen t*m sieun en medewerking met dit zoo mooie en nuttige jeugdwerk. Op het einde dankte hij allen, bijzonder spelers en medewerkers en muzikanten en spoorde allen aan propagandist te zijn, op dat ook de derde opvoering op Zondag a.s. een volle zaal mocht trekken. W« meenen niet te mogen nalaten te ver melden, dat ook nu wederom de band van The Kolping Boys en de heeren Nieuwen- broek en Blokland, piano en klarinet, voor zeer keurige muziek zorg droegen. RIJNSBURG Ook al gevolgen van de vorst. De vei- lingomzet aan „Flora" gaf in vergelijking met de maand December van 1937 al een zeer slecht beeld. In uec. van 1937 n.l. was een omzet bereikt van 66.834.67, ter wijl December van 1938 slechts een omzet te zien gaf van 44.260.05. Een verschil in" één maand dus van meer dan 21.000. Daarvan is de strenge vorst met als gevolg matige, soms geringe aanvoer met lage prij zen, de oorzaak. Deze maand heeft voor de trekkers groote verliezen gebracht. VOORHOUT R.K. Kiesvereeniging „Eensgezindheid". Onder voorzitterschap van den heer H. A. Allard, kwam de R.K. Kiesvereeniging „Eensgezindheid", afd. van de R.K.S.P., in jaarvergadering bijeen in de groote zaal van het Parochiehuis. Na opening met den christelijken groet, sprak de voorzitter zijn beste wenschen uit voor het jaar 1939, waaraan spr. toevoegde een woord van dank voor al hetgeen, in 1938 is tot stand gebracht. Als spr. zich ge lukkig prijst in het bezit dezer Regeering, dan spoort hij allen aan deze Regeering ook te steunen. Voorts tipt spr. aan dat dit jaar een be langrijk jaar zal zijn voor de plaatselijke afdeeling der R.K. Staatspartij. Immers er staan 2 verkiezingen voor de deur, waarvan voor de afdeeling die voor den gemeente raad wel het belangrijkste is; dat daarbij het parool der vereeniging, de „Eensge zindheid", beter dan voorheen tot uitdruk king moge komen. De hierna door den secretaris, F. M. An- gevaare, voorgelezen notulen werden on veranderd vastgesteld, waarna het woord was aan den penningmeester, den heer P. A. van Werkhoven Phzn., die zich verheug de de vergadering te kunnen mededeelen, dat de kas een batig saldo aangeeft van 217.64, dat nog verminderd moet worden met de schuld-afdracht aan de Kamer- Centrale van 78.—, zoodat het uiteinde lijk batig saldo 139.64 bedraagt. Onder applaus der vergadering had den penning meester den dank van den voorzitter ia ontvangst te nemen voor zijn keurig en ac curaat beheer, meer speciaal deed de voor zitter zulks omdat de heer van Werkhoven zich niet meer herkiesbaar had gesteld. Het hierna voorgelezen jaarverslag van den secretaris werd onder des voorzitters dank woorden aanvaard. De controle commissie bij monde van den heer J. A. van Gent bracht verslag uit over de kascontrole, welke in volmaakte orde werd bevonden. Hierna was aan de orde de candidaat- stelling voor de leden van de provinciale staten, waartoe de heer P. L. v. d. Hulst het voorstel deed om de heeren: mr. Bolsius, B. N. Loerakker en J. W. A. Lefeber can- didaat te stellen, waarmede nagenoeg de geheele vergadering accoord ging. Thans kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De heer H. J. Vester stelde nog een poging in het werk om de heer P. A. v. Werkhoven Phzn. die geen candidatuur meer wenschte te aanvaarden, ertoe te bewegen zich als nog beschikbaar te stellen De heer van Werkhoven heeft niet de me dewerking ondervonden, die hij meende dat voor een goeden gang van zaken der vereeniging noodig was; de harmonie, zegt spr., was zoek en het laat zich niet aan zien, dat daarin verbetering is te krijgen. Ook de heeren P. L. v. d. Hulst, A. W. Deutekom en P. v. d. Nouland stellen nog pogingen in het werk, gevolgd door een toe lichting van den voorzitter, waarna de heer van Werkhoven voor een jaar voor- loopig zijn functie zal aannemen, welke mededeeling een hartelijk applaus aan de vergadering onlokte. Hierna volgde na 2 stemmingen de benoeming van den heer A. W. Deutekom in de vacature van het bestuurslid C. Kraakman, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld. Ook de heer C. Boere werd met groote meerder heid van stemmen als bestuurslid her kozen. Als afgevaardigden naar de Centrale vergaderingen werden bij enkele stemming gekozen de heeren C. Boere en P. L. v. d. Hulst, met als plaatsvervangende leden Ue heeren P. J. v. d. Meij en A. W. Deutekom. Dit achtte de voorzitter de meest ge schikte gelegenheid om vanaf deze plaats het vescheiden te gedenken van wijlen den heer G. Witteman, die sedert jaren de afdeeling op de Centrale vergaderingen had vertegenwoordigd. Zyn nagedachtenis zal velen ten voor- DE KROON EN DE KOFFIE Begrootlng van Noordwijk niet goedgekeurd De Kroon heeft ongegrond verklaard het beroep, ingesteld door den gemeen teraad van Noordwijk tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland van 4 Augustus j.l., waarbij goedkeuring is onthouden aan de begrooting dier ge meente vooi 1938. Naar het oordeel der Kroon hebben Ged. Staten deze goedkeuring terecht onthou den, nu de opbrengst van de plaatselijke keurloonheffing is geraamd op een lager bedrag dan waartoe de gemeente ingevolge art. 9 der gemeenschappelijke regeling voor dj samenwerking ter uitvoering van de vleeschkeuringswet van de gemeenten Katwijk, Noordwijk, Rijnsburg en Valken burg in de kosten van den dienst heeft bij te dragen en verder omdat op de begrooting posten zijn uitgetrokken voor niet nood zakelijke uitgaven, te weten voor het ver strekken van koffie aan het personeel op de secretarie en de bureaux van politie en van openbare werken. Verhoogling van de keurloonopbrengst ia de gemeente Noordwijk tot het bedrag, dat aan de centrale gemeente (Katwijk) moet worden afgedragen, beteekent vol gens de Kroon voor Noordwijk een bate, welke, gezien de financieele omstandighe den dezer gemeente, noode kan worden ge mist en de koffieverstrekking behoort, ook al is daarmee slechts een gering bedrag (n.l. 300.— per jaar) gemoeid, niet uit de gemeentekas te worden betaald. beeld nog lange jaren in de herinnering blijven voortleven. Rondvraag. Het lid Koomen vraagt of het huishou delijk reglement ook eenige bepaling in houdt, waarbij het een bestuurslid van de «kiesvereenigirig niet geoorloofd is zitting te nemen in den raad, en zoo neen, of het be stuur bereid is om alsrtag opneming van zulk een bepreking te bewerkstelligen. De voorzitter antwoordt ontkennend en zegt, dat het bestuur nimmer de behoefte heeft aangevoeld om een dergelijke bepaling te doen opnemen. De heer van den Nouland vindt de af dracht aan de Kamer-Centarle vrij hoog en verzoekt het bestuur de mogelijkheid te overwegen, een voorstel te doen tot progres sieve afdraagt zoo mogelijk dit punt in de eerstvolgende Kamer-Centrale ter tafel ie brengen. De voorzitter zegt een en ander ter overweging toe. Thans feliciteert het afgetreden bestuurs lid C. Kwakman de vergadering met het nieuw gekozen lid A. W. Deutekom en dankt de vergadering voor het gedurende de 10 jaren in hem gestelde vertrouwen. De heer Deutekom stelt thans voor om in een der volgende vergaderingen beslag te leggen op een spreker, die een onder werp zal behandelen uit het streven naar de nieuwe gemeenschap, zooals bijv. Plan Westhoff, ordening, corporatieve staat enz. waarop de voorzitter in principe zijn toe- zeging doet. Vervolgens oefent spr. critiek uit op het door den raad genomen besluit tot aankoop van het „Overbosch", hetgeen zijns inziens een belastingverhooging kost van circa S 1000.is zulks nu gemoti veerd vraagt spr. en hoe denkt de ver gadering erover. Voorts betreurt spr. het, dat in de laatstgehouden raadsvergadering geen beslissing is genomen, inzake de plaatsing van een kruisbeeld in de raads zaal, en zet met de noodige argumentatie zijn standpunt uiteen, waaruit duidelijk blijkt, dat spr. de plaatsing van een cruci fix voorstaat. Langdurig word hierover van gedachte gewisseld. Het pro en contra wordt ge wikt en gewogen, waaruit bléek, dat al gemeen betreurd werd dat vooraf geen voe ling was gehouden met de fractie en in de fractie, doch nu eenmaal het voorstel, dat verciaagd werd, er ligt, nu zal men ook de consequehtie moeten trekken. Het is maar al te waar, dat wij te veel kijken naar „wat zouden anderen ervan zeggen", en eerst dan een besluit nemen; terwijl het wenschelij- ker ware dat wij een principieele beslis sing zelfstandig namen. Men moet het niet beschouwen ais een partij belang, doch als een heilige overtuiging. De plaatsing van een kruisbeeld is niet een privé-zaak, doch een algemeen be lang. Weliswaar kan men godsdienst onaerscheiaen van het algemeen belang, maar zij beideh zijn van eikander niet te scheiden. Hieruit moge voor de raadsleden diè ook niet aanwezig waren de conclusie worden getrokken, dat de vergadering, op een enke ling na, van oordeel is dat ook in de raads zaal aan Christus' kruis de plaats van eere dient te worden gegeven. Nochtans, blijft de beslissing „des Raads". Met den christelijken groet, en een dank woord voor deze zeer interessante discussie sloot de voorzitter deze vergadering. Door verdeeling verbetering. Gister avond hield de kleinvee vereeniging D.V.V. een goed bezochte vergadering, in de zaal van café „Boerhaave" van den heer Jac. Angevaren. De voorzitter, jde heer H. G. Warmenhoven, opende met den chr. groet en heette allen hartelijk welkom op deze eerste vergadering in het jaar 1939, waar aan hij den wensch toevoegde, dat dit pas begonnen jaar voor de vereeniging zoo wel als voor de leden een vruchtbaar jaar zou mogen zijn. De hierna door den secre taris den heer Joh. van Leeuwen, voorge lezen notulen werden ongewijzigd gear resteerd. De voorz. doet mededeeling, dat het in het voornemen van het bestuur ligt om met de leden een excursie te maken naar de groote Nationale Pluimvee- en Konij nententoonstelling te Haarlem. Het reis geld en de kosten van entrée zullen door de vereeniging worden gedragen. Dit voor stel van het bestuur werd met luid applaus door de vergadering geaccepteerd. En men stelde tevens reeds den datum vast, n.l. Zaterdag aanstaande, terwijl tot Donder dagavond de gelegenheid openstaat zich bij den heer Jac. Angevaren op te geven voor deelname. Hierna was aan de orde de bespreking nopens het uitnoodigen van sprekers, die den leden middels een causerie met gedach- tenwisseling van technische voorlichting kunnen dienen bij het opfokken van klein vee. Gezien het groote belang werd hier toe unaniem besloten. Vervolgens werd als lid van de Veiling commissie gekozen de heer J. van den Nou land, terwijl tot tatoueerders werden her benoemd de heeren Jac. Angevaren en G. A. Bel. Thans was het woord aan den tentoon stellingssecretaris, den heer Angevaren, die een duidelijke uiteenzetting gaf, waarvoor de vergadering zich door een applaus zeer erkentelijk toonde. Al moge waar zijn dat de tentoonstelling uiteindelijk een tekort heeft gegeven van f 18.—, dan toch past van de zijde van bestuur en leden dank ge bracht te worden voor de vele werkzaam heden door het tentoonstellingscomité tot stand gebracht, om het tekort zoo gering mogelijk te houden. Ook de leden die vrij- wilig hun werkzaam aandeel in het werk voor de tentoonsteling hadden gehad, brengt de voorzitter zyn hartelijken dank. Na een korte rondvraag van meer huis- houdeiijken aard, sloot de voorzitter onder dank voor de aangename gevoerde be sprekingen met den Christelijken groet. „Nooit gedacht". Na afloop van de prijsuitreiking van de tonknuppelwedstrijd, werd nog door het bestuur een kaartavond georganiseerd, waarover gisteren reeds mededeeling werd gedaan. Aan dezen wed strijd namen niet minder dan 50 personen deel, zoodat het zeer laat geworden was, toen de uitslag van dezen avond bekend gemaakt kon worden. De prijswinnaars zijn de volgende: le prijs, het paar G. A. Hek- kerC. Huijts; 2e W. WerkhovenB. v. d. Lubbe; 3e P. L. PaardekooperM. Jan sen; 4e J. W. HeinsbergenB. W. Mosse- veld. Van de troostprijzen waren de win naars: le prijs, C. Bakker—A. van Berkel; 2e J. B. van WerkhovenP. Hoogervorst; 3e J. van der VoornA. A. van den Hoven. Het is een alleszins geslaagde dag ge weest, waarvoor het den leden past een bijzonder dankwoord te richten tot het be stuur, met deze schitterend georganiseerde attracties, waarbij de medewerking van de H.H. winkeliers zeker niet vergeten mag worden. WARMOND LOOP DER BEVOLKING Het aantal inwoners bedroeg op 31 De cember 17937 1621 mannen en 1487 vrou wen, aldus in totaal 3108. In 1938 vestigden zich in deze gemeente 97 mannen en 83 vrouwen, aldus in totaal 180. Geboren wer den 41 mannen en 42 vrouwen, totaal 83. Vertrokken zijn lj?0 mannen en 152 vrou wen, totaal 302. Overleden zijn 17 mannen en 13 vrouwen, totaal 30. Over 1938 heeft de bevolking een vermindering ondergaan van 29 mannen en 40 vrouwen. Het aantal inwo ners bedroeg op 31 December 1938 1592 mannen en 1447 vrouwen, aldus totaal 3039. Personalia. De heer mr. J. G. M. Wa lenkamp, alhier, is door B. en W. van Noordwijk benoemd tot adjunct-commies le klasse ter secretarie te Noordwijk. WASSENAAR Hanze. Onder leiding van den voorzit ter, den heer H. C. J. v. Os, vergaderde gisteravond de Hanze in het R.K. Vereni gingsgebouw. Na opening met den chr. gr. verwelkomde de voorzitter de leden, waar na hij hen de beste wenschen op geestelijk en materieel gebied deed toekomen. Notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Na eenige mededeelingen volgde o.a. voorlezing van een circulaire van de Mid denstan dsbank over veranderingen in de verstrekking van een bijzonder crediet, vroeger crisis-crediet geheeten. De penningmeester, de heer J. C. Hooge- veen, zag zijn begrooting met algemeene stemmen goedgekeurd. Deze sloot in in komsten en uitgaven op een bedrag van 864, waarin begrepen een post „onvoor zien", gi^oot 140. Bij de rondvraag kwamen o.a. ter sprake de bedrijfstarieven, de ontwerp-aanleg van een plantsoen in Deijleroord door een tuin architect uit Naarden, en het midden- standscrediet. De geestelijk adviseur, kapelaan Kraak man, hield vervolgens zijn derde en tevens laatste lezing over de encycliek „Quadra- gesimo Anno", waarvoor hij een dank woord van den voorzitter in ontvangst had te nemen. Sluiting volgde met den chr. groet. ZOETERMEER RETRAITE VOOR DE WERKLOOZEN. Een veilinggebouw ingericht als kapel. Vanaf Dinsdag j.l. tot Vrijdagmorgen a.s. wordt door pater Arkestein in het veiling gebouw van den heer Ant. v. Well een re traite gegeven voor de werkloozen. Het veilingebouw is door den zeereerw. heer Pastoor ingericht tot kapel, waarin zijn- eerw. bijzonder goed geslaagd is. Het is werkelijk de moeite waard de kapel eens even te gaan zien. Alle avondep tot Vrij dag a.s. is daarvoor ieder in de gelegen heid van 6 uur tot 7.30 uur. Aan deze re traite wordt door 44 werkloozen deelgeno men. Zij zijn er den geheelen dag aanwe zig tot 5 uur 's avonds. Onze pastoor heeft nog nooit zooveel kostgangers gehad en de werkloozen nog nooit zoo'n uitstekend kosthuis. Pater Arkestein verzorgt de gees telijke belangen der werkloozen en daar mede weten wij met zekerheid, dat dit voor de werkloozen nuttige en aangename dagen zullen zijn. Verzuim vooral niet de kapel even te gaan zien. K. J. M. V. afd. L. T. B. Gisteravond vergaderde de K. J. M. V. afd. L. T. B. bij den heer Ant. v. Well. De voorzitter open de als gewoonlijk en heette allen welkom, in het bijzonder ir. Huisman, den spreker van dezen avond, alsmede het bestuur van den L. T. B. en de heeren die de melkcur- sus gevolgd hebben, waarvan enkelen zelfs van verre zijn gekomen, om hun diploma's alhier in ontvangst te nemen. Daarna gaf de voorzitter het woord aan ir. Huisman, die zou spreken over de melkwinning, ver duidelijkt met lichtbeelden. De spreker zet te op duidelijke wijze uiteen, hoe het zin- delijkst en hoe het voordeeligste melk te winnen. Ook de plaatjes gaven duidelijk aan, hoe de boer moet handelen, om zoo veel mogelijk melk te verkrijgen en de zuiverheid der melk te bevorderen. Een en ander was zeker zeer leerzaam voor de jonge I. T. B.'ers. Na afloop gaf ir. Huisman gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Ook dit vra genstellen bleek zeer leerzaam te zijn. Na afloop reikte ir. Huisman de diploma's uit aan hen, die de laatste cursus gevolgd en met succes volbracht hadden. De voorzit ter dankte den spreker voor zijn gehou den causerie en sloot hierna als gewoon lijk. Diploma's werden uitgereikt aan: C. Vollebregt, J. Koole, J. W. Rijneveld, S. de Jong, J. H. v. Reewijk, L. v. Reewijk, C. v. d. Burg, L. Rijneveen. ALPHEN AAN DEN RIJN LUCHTBESCHERMINGS TENTOONSTELLING GEOPEND. Toespraak van wethouder Herngreen. In tegenwoordigheid van verschillende vooraanstaande personen uit deze ge meente en de omgeving, werd hedenmor gen in het Raadhuis in de Raadhuisstraat de luchtbeschermingstentoonstelling ge opend. Nadat de voorzitter der Ned. Ver. voor luchtbescherming dank had ge bracht aan het gemeentebestuur en de plaatselijke afdeeling, verrichtte de heer G. M Herngreen de opening met de na volgende rede. Deze tentoonstelling, aldus spr., bedoelt niet in de eerste plaats te demonstreeren wat tot de taak der Overheid behoort op het terrein der luchtbescherming, maar wil op eenvoudige wijze laten zien, wat door de bevolking zelve kan en ook moet worden gedaan uit het oogpunt van „zelf bescherming". De tentoonstelling is dan ook niet ge organiseerd door den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst, doch door de afd Alphen aan den Rijn van de Neder- landsche Vereeniging voor luchtbescher ming, zij het ook, dat de gemeente haar fi nancieele medewerking heeft verleend. In het algemeen kan nog niet worden gezegd, dat men in Nederland met de zelfbescherming is, waar men wezen moet. Voor een deel is de oorzaak te zoeken in onzen volksaard. Wy, Nederlanders, loopen niet zoo hard van stapel als het gaat om dingen waar oorlog en oorlogsgevaar bij betrokken zijn. Er is onder ons geen levend geslacht meer, dat meegemaakt heeft, dat ons eigen land in oorlog gewikkeld was en de ver schrikkingen van de jaren 19141918 zyn voor een groot deel langs ons heen ge gaan. Maar er is voor die traagheid nog een andere oorzaak aanwijsbaar en wel de on bekendheid met de taakverdeeling op het terrein der luchtbescherming tusschen overheid en bevolking. Ook hier is reden voor. Wij zijn er zoo zoetjes aan aan gewend geraakt, dat de overheid alles zal doen en men meent er dus op te mogen reke nen, dat zulks ook het geval zal zijn als het luchtgevaar dreigt. Deze meening is nu volmaakt onjuist Zeker, de overheid heeft in het luchtbe- scherm ingsvraagstuk een taak, en die taak moet zij naar behooren vervullen, en voor zoover het de plaatselijke overheid in Al phen aan den Rijn betreft mag gezegd, dat zy in dat opzicht zeker niet in ge breke is. Maar wat de overheid niet kan, is de be volking beschermen. Zeker, de Rijksover heid kan met haar militair luchtverdedi gingsapparaat trachten den vijand verre te houden, de plaatselijke overheid heeft haar maatregelen en voorzorgen zóó te treffen, dat bij een luchtaanval, zooveel maar eenigszins mogelijk, de noodige hulp worde verleend, apdat de gevolgen van Al In oude tijden gebruikten de geleerden de „Geneescruy- den", die nog heden bi) de bereiding van Abdijsiroop ge bruikt worden. Reeds toen en nu nog steeds zijn deze krulden gebruikt ter bestrijding van hoest, bronchitis en asthma. Meer nog:, de tegenwoordige weten schap keerl zelfs weer terug naar de genezing door middel van plan ten en krulden. Behalve kruiden- extracten bevat Abdijsiroop thans bovendien ..codeïne", de krachtig ste hoeststillende stof. Deze aldus versterkte Abdijsiroop verdrtjft nu nog sneller en beter benauwdheid bij het ademhalen, beklemming op de borst, hoest en bronchitis. AKKER'S v&ïstè>i6£e den aanval tot zoo gering mogelijken om vang worden teruggebracht, terwijl daar bovendien nog is het vraagstuk der schuil- loopgraven, dat echter ten nauwste ver band houdt met de dichtheid der bebou wing in de gevarenklasse der gemeente. Maar de werkelijke bescherming der in gezetenen zal voor het overgroote deel zijn en blijven een zaak van „zelfbescher ming". Het publiek zal zich met dit vraagstuk vertrouwd moeten maken. 9 Dit komt niet in ééns. Het moet daartoe worden opgevoed, en telkens weer worden herinnerd aan en opgewekt tot het volvoeren van haar taak. Daartoe kan zeer dienstig zijn het lid maatschap der vereeniging voor luchtbe scherming Alphen aan den Rijn, waarvan de minimum contributie niet meer dan 35 cent per jaar bedraagt, waarvoor ge het maandschrift der vereeniging ontvangt, hetwelk u voorlicht op het terrein der luchtbescherming in den ruimsten zin. Dat meer vertrouwd worden met de luchtbescherming, dat ijveren voor zelfbe scherming, zal nog een nuttig effect heb ben. Naarmate men zich meer met het vraagstuk der zelfbescherming bezig houdt, zal men ervaren, dat die zelfbe scherming altijd maar zal zijn ten deele en dat naast die zelfbescherming noodig is een goed ingerichte gemeenschappelijke gemeentelijkee luchtbeschermingsdienst, goed uitgerust niet alleen met materiaal, maar ook met personeel. Voor het eerste kan de gemeente zor gen, voor het tweede moet een beroep worden gedaan op de ingezetenen. Niet als het gevaar er is, maar nu, nü de tijd van voorbereiding ons nog gelaten wordt. Op die medewerking doet het gemeen tebestuur bij vcortduur een beroep. Tot het verleenen van die medewerking spoort de Nederlandsche Vereeniging voor luchtbescherming u aan. Tot die medewerking aan te sporen be doelt ook deze tentoonstelling, welke-wij hiermede voor geopend verklaren. Ten slotte dankte de heer Milo, voorzit ter der plaatselijke afd., den voorz. der Ned. Vereen, voor de beschikbaarstelling van het materiaal en de opbouw der ten toonstelling. De aanwezigen werden hier na in de gelegenheid gesteld het geëxpo seerde te bezichtigen, waarbij de heer Wij- ma de noodige toelichting gaf. Personalia. Voor het praktijk-diploma boekhouden der Ver. v. Leer. slaagden onze plaatsgenooten de heeren H. Bergshoeff en A. v. Elk; voor het praktijk-diploma Ned. Handelscorres. der Ver. v. Leer. de heeren J. en P. Doelman te Zwammerdam; voor het praktijk-diploma Typist van den Stenografenbond mej. A. Bodegraven le iNeuwkoop en onze plaatsgenooten de da mes: G. v. d. Berg, R. Boogaard, M. Rogaar, E M. Vis en de heeren. A. G. Hofenk, Th. J. Ketel, D. Mol, H. den Uyl en J. G. Vier- bergen. Allen opgeleid aan de erkende Pontschool, dir. G. Klok, alhier. BODEGRAVF.N Spreekuur burgemeester G. R. Vonk. Daar onze nieuwe burgemeester voorloopig nog niet in deze gemeente zal gaan wonen, zal hü als regel in den eersten tijd voor het publiek ten gemeentehuize te spreken zijn des Donderdags tusschen 10 en 12 uur. Ruiteravond. Gisteravond was het een echt prettige avond in hotel van Rossum. Deze avond ging uit van onze Boreftsche ruiters, die een stampvolle zaal kregen. Onze Bodegraafsche cineast, d, heer De Vries, vertoonde allereerst een film, waar in hij de verrichtingen var de werkende lieden in de mooie omgeving van de Wie- rickerschans op het doek had weten te brengen. Als aanvulling bracht genoemde heer nog een dol-komische film van beken de spelers op het doek, die zij de aanwe zigen in den smaak vielen. De band van den heer IJsselsteijn wist de avond op keurige wijze op te luisteren, terwijl de bekende twee Woerdensche ar- tisten met hun imitatie van Avro's bonte- Dindagavond-trein de stemming tot het hoogste peil wisten op te voeren. Als nieuwigheid bracht een der leden zijn gedresseerd veulen ten toongele, wat bij de toeschouwers zeer in den smaak viel. Deze avond mag dan ook geslaagd heeten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7