19 JANUARI OOK OIT HUIS BLINDDOEK 0.75 VROOM EN DREESMANN SPORT DINSDAG 10 JANUARI 1939 DE LEIDSCHE COURANT IWEEDE BLAD - PAG. 5 HOOGMADE Mariacongregatie. Zondag j.l. vond de sluiting plaats van een triduum van de Maria-congregaties dat werkelijk zeer goed is geslaagd. 's Morgens werd er een H. Mis opge dragen tot intentie van de levende en overledene congreganisten, waarna een generale H. Communie plaats vond voor de leden der Congr. Aldus den dag be ginnend op de meest feestelijke wijze, werd zij besloten door de plechtige opdracht van een aantal nievwe leden, die ook op genomen wenschten te worden in het keur korps van Maria. Na deze dagen van ernst, moest de strak gespannen boog echter wat worden ont spannen, hetgeen geschiedde door een kleine feestavond in de zaal van den heer Witteman. Met 'n aantal mooie filmpjes, welke door den Pastoor werden vertoond, en met de door eenige jongedames inge studeerde liedjes welke ook door de an deren werden overgenomen, was de stem ming er spoedig in en bleef er ook in tot het klokje van gehoorzaamheid allen naar huistoe riep. WOERDEN Pc lokkende sirene Nu voor de automatische telefoon de on- dergrondsche voorbereidingen klaar zijn, heeft de hooge metalen z.g. kooipaal haar dienst ter verbinding der bovengrondsche draden verloren. Zij is nu in dienst gesteld van de lucht bescherming en voorzien van een sirene, die bij de eerstvolgende oefening op 19 Jan. a.s. in gebruik zal genomen worden. ZOETERWOUDE Mariacongregatie. De leden van de Mariacongregatie worden verzocht de bij eenkomst op Woensdagavond bij te wonen, omdat deze zeer belangrijk is. Het wijst niet op wijs beleid als de richtingaan wijzer nog wijst hoewel er na de bocht niets meer te wijzen is. Wijst uw ver geetachtige medeauto mobilisten daar eens op! 'n Richtingaanwijzer is een nuttige helper, maar DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. SPORTVER. „DOCOS". Afd. Junioren. Junioren van Docos, deze week gaan we weer beginnen na langen stilstand. Het is te hopen, dat de weersgesteldheden beter worden en de terreinen weer in goede conditie komen. Om echter eerst te wennen, worden alle junioren (zonder uit zondering) verzocht op de indoortraining te komen, te beginnen a.s. Woensdagavond 7 uur tot 8 uur, zaal Pieterskerkhof. De indoortrainer, de heer A. Goddijn, zal de spieren wel wat losser maken. Junioren, laten allen 1939 goed begin nen, oefent je nu vooral voor dat de competitie weer vervolgt, op deze indoor- trainingsavonden, om dan weer fit, vol moed en enthousiasme, je spel weer te be ginnen en door te zetten. Het succes heb ben jullie zeker zelf voor 'n groot gedeelte in handen. Toont jullie je dit jaar van de beste zijde en kom eiken Woensdagavond trouw op de indoortraining en weest in je spel voor je club en tegenstander een echt en eerlijk sportman. De groote districts-<propaganda-dag is vastgesteld op 15 Januari as. Gaarne slui ten wij aan bij do Junioren van het ge- •heele district. Juniorien, dat is een pracht propaganda-dag waarvoor ieder een uit- noodiging krijgt, welke wordt doorgegeven a.s. Woensdagavond. Er wordt vast op eiken junior gerekend en bij eventueele verhindering verwacht het bestuur een tegenbericht met rtden, voor a.s. Vrijdag avond, zooals wij gewend zijn voor de competie wedstrijden. Junioren,, allen present hoor. Aanvang 2 uur. Tot slot is er nog een aantal kaarten ver krijgbaar voor alle niet Docos-jun. leden 'boven 12 jaar. Al degenen, die interesse hebben voor dezen districtsdag en de R.K. Sportbeweging, kunnen een kaart afhalen as. Vrijdagavond van 79 uur of Zater dagmiddag vanaf 3 uur tot 9 uur. Dit geldt voor alle Katholieke jongens van 12 tot 17 jaar, zoolang de voorraad strekt. Katholieke jongens van Leiden, als jul lie eens kennis wilt maken met de R. K. Sportbeweging, district Leiden, hier is een kans en 't kost niets. Kaarten verkrijgbaar bij den Docos-Jun.-Secretaris J. Vreeburg, da Costastraat 7, Leiden. AUTOMOBILISME GATSONIDES EN BARENDREGT TE SOFIA. Na twee dagen en een nacht te heb ben gezwoegd is de equipe Gatsonides Barendregt met Ford Maandagavond omstreeks half 12 in de Bulgaarsche hoofdstad aangekomen. Vandaag zul len onze landgenooten trachten den tfcht voort te zetten, waarbij Saloniki op 330 K.M. van Sofia gelegen, het eer ste doelwit is. Naar men zich herinnert heeft de equipe GatsonidesBarendregt bij Novisad, op 80 K.M. van Belgrado, de heeren Cornelius en Buyze, op verzoek van de laatsten, ver laten. Cornelius en Buyze hebben toen den nacht van Zaterdag op Zondag in den wa gen overnacht en zijn Zondagmorgen door boeren uit de omgeving" bevrijd, waarna zij, vele moeilijkheden trotseerend, Zondag avond te Belgrado waren aangekomen. In middels hadden Gatsonides en Barendregt de reis alleen voortgezet en te Belgrado aangekomen, hal men tenslotte het be sluit genomen toch te trachten Athene als startplaats te bereiken. De tocht van Novi sad via Belgrado naar Sofia, een afstand van ongeveer 500 K.M., is buitengewoon zwaar geweest. Twee dagen en één nacht hebben onze landgenooten over deze 500 K.M. gedaan, m.a.w. men heeft kunnen rij den met gemiddeld tien kilometer per uur. En in den sterrit moet men minstens 40 K.M. rijden, wil men op tijd alle controles halen. Van Belgrado tot aan de Joegoslavisch- Bulgaarsche grens lag de sneeuw andorhal- ven meter hoog op de wegen; het was dan ook ondoenlijk snel vooruit te komen; ja, beide landgenooten mochten tenslotte te vreden zijn de grens te bereiken. Nergens was de sneeuw geruimd, zoodat de wagen van Gatsonides op vele plaatsen de eerste sporen in de sneeuw trok. De reden hier van was, dat in Joegoslavië in deze dagen het Servisch Kerstfeest werd gevierd. Drie dagen lang lag de arbeid en het sprak van zelf, dat er van autoverkeer niets te be speuren viel. Vele malen geraakte de wa gen van den weg en in de ochtenduren van Maandag waren onze landgenooten zoo moe, dat men besloot in de auto enkele uren te slapen om weer eenïgszins op krach ten te komen. Vervolgens werd de tocht zoo goed en zoo kwaad als het ging, voortgezet. Op een gegeven moment kwam de wagen in een greppel terecht, waarbij de auto geheel op den rechterkant wegzakte. Het kostte Gat sonides en zijn metgezel ontzaglijke moeite den wagen weer op den weg te krijgen. Vele Rallyerijders gaven den soms hope- loozen strijd op en keerden terug, tenein de het den volgenden dag opnieuw te pro- beeren. Voor de wagens uit de kleine klas se was het practisch onmogelijk zich een weg door de sneeuwmassa te banen. Onberijdbaar. Tenslotte bereikte de Nederlandsche equipe de grens. Maar ook in Bulgarije was het leed nog niet geleden. Op weg naar Sofia bleek de route over 20 K.M. opgebro ken te zijn en dientengevolge onberijdbaar. In drie maanden was hier dan ook geen auto gepasseerd. Op dit gebied verrichtten de beide Nederlanders alweerpioniers werk. Maandagavond laat bereikte men So fia om van een welverdiende rust te genie ten. AUTOMOBIELKAART VAN NEDERLAND DER K.N.A.C. Zuid-Nederland. Konden wij nog geen maand geleden de verschijning aankondigen van de nieuwe K.N.A.C.-autokaart van Noord-Nederland, thans is ook het Zuidelijke gedeelte van deze kaart vernieuwd, zoodat de uit drie bladen bestaande kaart van Nederland nu geheel aan het nieuwe wegennet is aangepast. En niet alleen staan hier de nieuwe wegen op aangegeven, maar ook de wegen in aanleg en die welke zijn geprojecteerd. Ook in de jaren, die voor ons liggen, zal de K.N.A.C.- autokaart van Nederland dus steeds een be trouwbare wegwijzer zijn. Voorts bevat de kaart tot in bijzonder heden al die gegevens, welke van onschat bare waarde zijn voor den autotoerist. Helder zijn de kleuren van de kaart, de schaal is zeer duidelijk en wat van groot belang is, is het feit, dat zelfs de kleinste details uitstekend leesbaar zijn. Afstands tabellen, plaatsnaamregisters en platte gronden der voornaamste steden met aan wijzing der doorgangswegen zijn eenige bijlagen, welke de kaart zoo handig maken. Zooals gezegd is met de verschijning van dit derde en laatste blad de geheele kaart der K.N.A.C. volkomen vernieuwd. Elk blad kost voor leden der K.N.A.C. 1. voor niet-leden 2. PAARDENSPORT CROSS-COUNTRY TE AMERSFOORT. In het kader van de festiviteiten ter ge legenheid van het 125-jarig bestaan van het le regt. huzaren te Amersfoort, is gis termiddag onder groote belangstelling in de omgeving van het „Hazenwater" een cross-country gehouden, waaraan ook Z.K.H. Prins Bernhard op „Bunny" deel nam. De prins koos een vliegende start en ontwikkelde reeds aanstonds een aanzien lijke snelheid. Schitterend nam Z.K.H. de ruim twintig hindernissen. Het parcours, 3 k.m., liep gedeeltelijk door het bosch, ge deeltelijk o*'er de heide en was niet bij zonder zwaar. Prins Bernhard noteerde den fraaien tijd van 5 min. 26,6 sec., even als luitenant Simons. Omstreeks half drie verscheen ook prin ses Juliana aan den start. Met groote be langstelling volgde H.K.H. het nemen van de hindernissen. Een loting tusschen den prins en luite nant Simons wees laatstgenoemden als winnaar van den tweeden prijs aan. Te ruim half vier reikte H.K.H. prinses Juliana de prijzen uit. De uitslag luidt: Officieren: 1 luit. Gfuppelaar, 5.23 sec.; 2. luit. Simons 5.26.6 sec.; 3. Prins Bernhard idem; 4. Overste Bisschoff van Heems kerk, 5.33.2 sec.; 5. ritm. Cnöpius 5.36.4 sec;. 6. luit. Schlimmer; 7. ritm. jhr. Rader- macher; 8. ritm. van Ëékelen; 9. luit. Bren- der a Brandis; 10. luit. Kolff; 11. luit. van Hasselt; 12. luit. van Schaik; 13. ritm. Blom; 14. luit. de Jong van Schouwenburg. Onderofficieren: 1 wachtmeester Buiten; 2. wachtmeester Eoltong; 3. wachtmeester Nagelkerke; 4. wachtmeester de Jager; 5. wachtmeester Wisgerhof. HET TOURNOOI TE LENINGRAD. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de vijfde ronde van het tournooi te Lenin grad, luiden: Tolouch—Lilienthal 10 RagozinBondarevsky10 SmylovBelavenetz 10 MakagonovKonstantinopolsky 1/2-1/2 PanovRabinovich 1 /2-1 /2 GoglidzeKeres afgebr. Reshevsky—Flohr afgebr. AlatortzevKahn afgebr. RomanovskyLoewenfisch afgebr. Na vijf ronden heeft de jongste deelnemer aan het tournooi, de Moskousche kampioen, Smyslov, de leiding-met 4 uit 5. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie. Onze voorspelling is al gauw uitgeko men. Leiderdorp II, dat gisteravond in het Veilinggebouw Hobaho te Lisse speelde tegen Lisse I, moest de vlag strijken met 73 Ze kwamen echter ook met slechts 9 spelers op. Het overzicht luidt: C. v. d. Lip (L.)C. Zwanenburg (Ld.) 0—1 J. Th. v. Koppenn. o. 10 F. van Dijk—G. Verhoogt v0—1 J. EisengaJ. B. de Geus 10 J. G. SnelA. v. Doorn 10 H T. LamersG. Zwanenburg 10 G. ZeestratenA. de Lange 10 C. MarhusseL. Eichhorn 10 M. J. ManshandeP. C. v. d. Leek 10 H. van WarrielC. Cannoo 01 Totaal 7—3 De stand voor Leiderdorp II wordt nu bedenkelijk. In Hotel „Central" alhier speelden Phi- lidör II én Caïssa IF-een wedstrijd, die in gunstigen stand voor Caïssa II werd af gebroken, dat op zijn minst wel met 64 zal winnen. J. Buurman (Ph.)—J. Verduyn (C.) 0—1 A. J. v. Dissel—J. P. H. Hemerik 1/2—1/2 C. W. J. ConijnG. W. Horrée xx J. N OptendreesJ. G. Kardol xx J. J. Abspoel—G. Kuypers 01 A. KoevoetMevr. N. Braggaar 10 P. BeimersA. J. v. Driesten 1/21/2 J. v. SteenwijkD. J. Mooy 01 A. J. J. NicaiseJ. Laman 01 J. v. WeerenH. Groenendijk 10 Totaal3xx5xx De L. Arb. Sch.cL III teruggetrokken uit de 4e kl. C (achttallen). Het bestuur der L. Arbeidersschaakclub, "kon wegens onvoldoend aantal spelers, het achttal in de 3e kl. C niet handhaven, dat daarom teruggetrokken is. Alle nog te spelen wedstrijden, 2 in getal, vervallen vanzelfsprekend, doch ook de 3 reeds ge speelde tegen Gym. D. Noteboom III' en M.T.G.S. I worden volgens de bepaling van het reglement geannuleerd. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De stand van de competitie luidt: Cadreklasse. gesp.gew.gel.verl.pnt. B. de Roo 4 3 0 1 6 W. F. Karstens 4 3 0 1 6 B. Tegelaar 3 10 2 2 G M. Teegelaar 3 10 2 2 A. Verstraaten 4 3 0 1 0 lste kl. libre. T. .O. G. 1 3 2 1 0 5*"" D. O. S. la 3 12 1 4* T. O. P. 1 5 12 2 4 D. O. S. lb 4 0 3 1 3*' 2de kl. libre. Des Amie 5 3 117 T. O. G. 2a. 6 2 2 2 6 T. O. P. 2 5 1 4 0 6 P. v. Cleef 4 2 1 1 5* T. O. G. 2b 3 1 2 0 4*# D. O. S. 2a 3 0 2 2 2 D. O. S. 2b 5 0 2 3 2 Van deze teoms is een wedstrijd niet vermeld, daar hiervan nog een partij moet worden gespeeld. Van deze teams zijn twee wedstrij den niet vermeld, daar hiervan nog een partij moet worden gespeeld. Het wedstrijdprogramma voor deze week luidt: Dinsdag 10 Jan. 2e kl. 1. DOS 2bP. v. Cleef; Des AmieDOS 2a; Donderdag 12 Jan. lste kl. 1. DOS lb—TOP 1; TOG 1—D OS la; 2e kl. 1. TOP 2—TOG 2b. Te Leiden gevestigd: H. Bauer en fam., H. de Grootstr. 24 C. v. d. Blom, Prinsenstr. 24 M. Brand wijk en fam., H: Morschweg 84 L. v. Breda, verpleegster, Rijnsb.weg 10 B. Brussee, dienstbode, Witte Singel 71 T. Douwes, buffetjuffr., Maredijk 6a Wed. H. A. HuartEngelsman, Groenhovenstr. 5 M. Faas, huishoudster, Langegr. 169 E. G. Hoskam, ass. laboratorium, Rijnsb.weg 77 F. W. de Jong, 1.1. verpleegster, Rjjns- burgerweg 10 J. P. Koning, 1.1. verpleeg ster, Rijnsbweg 10 P. Meerburg, ass. R.U. Groenhovenstr. 16 C. de Meij, strijkster, Amaliastraat 7 J. A. v. d. Meij en fam., reiziger, Brederostraat 13 H. P. Milet de St. Aubin, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 S. F. A. Milet de St. Autin, id. id. C. E. Neter, 1.1. verpleegster, Rijnsb.wef 10 H. Huismann-Perez, K. More 13 W. A. Petri, filiaalhopdster, Jac. Catslaan 34 W. M Rijsterborgh, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10 M. H. Saraber, onderwijzeres, Breestraat 137 H. Slijkhuis, werkster, Kaarsenm.str. 7 J. A. M. Spendel, kok, Zoeterw.singel 80 H. Vliegenthart, vee drijver, Haarlemmerw. 41 B. L. Wallaart, electricien, Prinsenstr. 19 I. Th. Th. Westphal, Kagerstr. 12 Th. H. J. v. Wet ten, dienstbode, Vondellaan 13. Uit Leiden vertrokken: A. A. Aalders, Etten ca, N.H. Pastorie J. G. Akkerman, Zwolle, Kerkstraat 19a E. M. v. d. Ameele, Velsen, Koningsweg 45 J. Th. de Tombe-v. Amsterdam, Maas sluis, Pyrmontstraat 9 M. v. d. Haan, Gorinchem, Langendijk 13 C. F. Bader en Fam., Oegstgeest, Juffermansstraat 35 E. Beusekamp, Deventer, Graven 2 H. A. Bloemink, Amsterdam, Prinsegracht 929 II J. Blokker en Fam., Haarlem, Mars straat 80 T. Boekestein en Fam., Ede Gld. Bremlaan 20 T. Bolhuis, Den Haag, Helenastraat 4 A. J. Bouwman, N.O. Indië A. Bouwman, Noordwijk, Zwarte- weg 29 H. J. Bregman, Eindhoven, Mau- ritsstraat 11 E. P. Bresser, Amsterdam, J. Verhukststraat 52 D. J. de Bruin en Fam., Amsterdam, Utrechtschestraat 98III E. F. Coops, Den Haag, Stuivesantplein 51 G. H. Dekker, Zwolle, Parkweg 9 Wed. G. C. v. d. Dop-v. Dorsten, Buiten- zorgi Parkweg 34 M. B. Driessen, Maas bommel C. de Gelder, Oegstgeest, Re gen tesselaan 20 M. Ruijgrok-v. Gent, Oegstgeest, Sumatrastraat 26 F. F. Gille Wassenaar, Reg. Jagers A. Goede, Am sterdam, Turnerstraat 10 II P. Gulikerj Utrecht, Leidscheweg 22 H. J. Heijn- sius van den Berg, Amsterdam, P. dc Hooghstraat 8 M. Hoefkens, Grijpskerke Booneswegje H. C. v. d. Horst en Fam. Oegstgeest, Javastraat 4 C. C. W. de Jonj Harderwijk, Leuvenumscheweg 91 J. A, Karreman, Rotterdam, Diergaardelaan 70b D. E. Knol, Utrecht, H. de Grootstraat 6bis A. C.. M. Kortmann, Roermond, R.K Huishoudschool H. J. de Koster en Fam., Wassenaar, L. Kerkdam 64a J. Kukler, Gouda, St. Josephstraat 9 G. G. v. Leer Utrecht Leidscheweg 22 W. L. v. Lien en Fam,, Den Haag, Binnenhof 5 S. C. E. Linden, Den Haag, v. Boetzelaerlaan 197 S. v. Loef, Katwijk, Sluisweg 76 S. Lopes Cardozo en Fam., N.O. Indië C. D. A. Baron v. Lynden, Den Haag, Alexander- straat 4 A. H. E. v. Manen, Den Haag, Kon. Emmakade 196 G. v. d. Meulen, Arhem, Roerm. plein 36 J. v. d. Molen, Utrecht, Leidscheweg 22 J. G. Nusteeg, Onstwedde, Pekelweg F 37 L. P. Nijen- bandring de Boer, de Bilt U., Park Aren- berg 25 H. C. Oerlemans, Amsterdam, Damrak 44 J. v. Onlangs, Zierikzee, Slin- gerbos A 419 H. J. W. Passier, München Did. Graeftstraat 76 in M. Plijter en Fam. N.O. Indië E. K. Poll, Den Haag, Acaciastraat 121 N. Ramp, Leiderdorp, Munnikenweg 2 A. C. Regensburg, Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 13 G. P. v. Ruiten, Geleen, Gr. Huynlaan 11 H. C. Schoonhoven, Rotterdam, Bergweg 323 A. T. Lopes Cardozo-Slothouwer, N.O. Indië H. A. M. v. Steenbergen, Den Haag Suezkade 177 P. Stokvis, Amsterdam, Borgerstraat 261II W. Sijtsmai Wasse naar, Stoeplaan 25 A. M. J. Taverne, Oegstgeest, Warmonderweg 24 E. Tol, Wassenaar, L. Kerkdam 111 M. Tombe en Fam., Maassluis, Pyrmontstraat 9 J. H. M. Valk, Delft, Oosterstraat 4 C. v. d. Valk, Rotterdam, Bolwerk 12b W. Wagner, Oegstgeestf Koninginnelaan 11 J. W. Westbroek en Frm., Amsterdam, Weesperzijde 120 III Th. J. I. Wester en Fam., Oegstgeest, Duivenv.straat 6 C. v. d. Wiel, Noordwijk, Nw. Zeeweg 6a G. A. de With, Amsterdam, Apollolaan 107 I. Zandvoort, Oegstgeest, Haarl.weg 5 A. v. d. Zee, Delft Oostsingel 127 C. J. v. d. Zeeuw, Rotterdam, Westersingel 111 J. Zwart, Utrecht, Willemstraat 22. BEHOORT GEHEEL TE ZIJN VERDUISTERD Tijdens de oefening der luchtbescher ming op 19 Januari a.s. zal geheel Zuid- Holland des n.m. van 8.30—10.30 uur verduisterd zijn. Geen spoor van licht uit raam of luikl Leiden en omgeving zullen veilig zijn, dank zij zwart als de nacht, sluit iedere opening licht-dicht af, verkrijgbaar in alle kleu ren, voor rolgordijnen van 90 tot en met 270 cm. breed 120 c.M. breed per Meter LEIDEN

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8