RIJNSTREEK OMGEVING VRIJDAG 6 JANUARI 1939 DE LEH5SCHE COURANT teuce hap - n KATWIJK AAN DEN RIJN VEREENIGING „DE KLEINE ZELFSTANDIGEN". Deze vereeniging hield een belangrijke ledenvergadering in het gebouw van den heer C. J. Boskamp aan den N. Duinweg. Aangezien de voorzitter, de heer H. de Mooy verhinderd was tijdig aanwezig te zijn, opende de secretaris, de heer G. Var- kevisser de vergadering. Hij heette alle aanwezigen welko.u en inzonder den heer L. v. d. Zwan, lid van den gemeenteraad. Spr. wijst in zijn openingswoord op den droeven toestand in land- en tuinbouw, vooral in het afgeloopen seizoen, en, aan gezien de perspectieven voor de toekomst donker zijn, is het dringend noodig alles in het werK te stellen om in onderling over leg en langs organisatorischen weg de be langen van het vak meer dan ooit goed onder het oog te zien. Het uitgebreid jaarverslag werd met be langstelling beluisterd. De secretaris bracht in herinnering de btsprekingen die gevoerd zijn met het Departement van Economische Zaken naar aanleiding van het Rijksvoor schot hetwelk door den Directeur-Generaal van Econ. Zaken en den Inspecteur van Land- en Tuinbouw den heer v. d. Plasse, jnet medewerking van den heer Volkersz, Rijkstuinbouwconsulent, door het bestuur in Den Haag werd voorgesteld. Onvoldoen de organisatie in dit district was wel de (hoofdoorzaak,waardoor dit plan niet ten uitvoer kon worden gebracht. De commis sie tot verlaging der vaste lasten welke ook in deze gemeente werd ingesteld, ging zooals ze gekomen was. In onze omgeving als een doodgeboren wicht. Ze kwam en ging zonder een levensteeken na te laten. Als een lichtstraal aan den donkeren tuindershemel verscheen „de steun aan kleine tuinders", maar bij nadere kennis making verdonkerde ook dit licht. Droe vig is het te moeten vaststellen, dat met het practische levenspeil van deze omge ving die zoo'n hemelsbraed verschil laat zien met het levenspeil in onze Oostelijke piovincies geen rekening werd gehouden. Is het wonder, dat het bestuur, zegt de voorzitter, onomwonden bij het bekend worden van het basis-bedrag van 3, 7 en 9 per week aan de betrokken instanties zijn leedwezen kenbaar maakte? In de dagbladen geeft het den schijn, dat de tuin der in zijn noodtoestand geholpen wordt. Maar feit is het, dat waar ons de verplich ting opgelegd wordt aan een werknemer 17.per week te betalen, de Regeering negen gulden per week (het hoogste basis bedrag, want er zijn ook categoriën die aan ƒ4 of 7 genoeg moeten hebben) vol doende acht voor een werkgever. Er wordt een actie gevoerd, vooral in Noord-Holland, om dit bedrag verhoogd te krijgen tot 14. Spreker hoopt, dat onze ministers van Econ. Zaken en Sociale Za ken in staat zullen zijn hierin verbetering te brengen. Dan volgt verslag van den' penning meester den heer C. Kuyt, die zijn be scheiden overlegt. Ze worden nagezien en in orde bevonden. Er is een batig saldo van ƒ7.06. De contributie wordt vastge steld op het bedrag van vorig jaar. Bij de bestuursverkiezing wordt de secretaris met op een na alg. stemmen herkozen, ter wijl voor den heer E. v. d. Vijver, welke op grond van zijn hoogen eeftijd zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer A. Boezaard. Een voorstel, om drie le den van den Raad, zijnde de heeren J. v. d. Perk, H. Grimbergen en L. v. d. Zwan als commissieleden van advies aan het be stuur toe te voegen, vond algemeene bijval. Bij de bespreking over het gemeentelijk voorschot werd er door het bestuur ernstig op aangedrongen den secrtaris direct ken nis te geven en opgaaf te doen van het ver langde voorschot. Verschillende verbete ringen zjjn besproken en aan B. en W. be kend gemaakt. Bij de rondvraag werden nog enkele zaken besproken, waarna de voorzitter die tijdens de vergadering de lei ding had overgenomen, allen dankte voor de aangename besprekingen. Tuinbouw overzicht. Het verloop van den groentenhandel vertoont den laatsten tijd nogal eenige variaties. Toen het zaciit, zelfs al te zacht weer was, ging het niet goed, toen de strenge vorst intrad zat men nog erger in zak en aschf en nu, na de vorstperiode, en nu de gevolgen van zulk winterweer niet zijn uitgebleven voelt men de schade die hierdoor is teweeggebracht. Wei worden voor bepaalde artikelen aan merkelijk hooger prijzen besteed doch dit wil heusch niet zeggen dat het nu zoo veel beter is. integendeel. Boerenkool, het echte winterproduct, bracht steeds van 0.30 tot 0.55 op per kist van K.G. En de kwaliteit is heusch niet prima. Dit laat ste kunnen we ook zeggen van Andijvie, doch wat te zeggen van varieerend van ƒ1.tot 2.per kist van 6 K.G. Dat lijkt gewoonweg een rijlunakerij. En dat zou het ook zijn als het aangevoerde kwan tum van beteekenis was. Bijna geen pro duct dat zoo geleden heeft van de vorst als Andijvie van den kouden grond. Alleen wat nog tijdig binnen gebracnt is, kan nu worden aangevoerd en brengt ongehoorde prijzen op. Maar daar staat tegenover, dat er een zeer groote massa totaal verloren is gegaan. Men was niet bedacht op zulk weer. Kroten werden geregeld duurder. Er moet ook een massa bevroren zijn. En de voorraad was al niet bijzonder groot. Som migen zullen dit nog kunnen treffen. Ge kocht werd voor 3.tot 4.30 per 100 K.G. Ook van het artikel waspeen wordt gevreesd dat er een groot percentage ver loren zal zijn. Het artikel was dit seizoen toch al slecht bewaarbaar. Wat zal er nu van overschieten. Ook misschien een bui tenkansje voor enkelingen. Er zjjn tuin ders die het artikel waspeen nog op na tuurlijke wijze in den grond hadden staan. Er zijn er die het met riet gedekt hebben, anderen lieten ze ongedekt. De uitkomst zal het leeren en het kan een goede leer worden voor de toekomst. Tot heden durf de men zulks persé niet aan. De prijs vari eerde nog al, gezien ook het verschil in kwaliteit. De noieering was 0.75 tot f 1-30 per kist van 20 K.G. Uien, waarvoor tot he den geen animo was, bracht nu een zeer hooge prijs op, n.l. van 6.tot 9.per 100 K.G. Maar het voorradige kwantum kan het geieden verlies niet meer goed maktn. De kwaliteit, die toch al vrij slecht was, is er niet beter op geworden. De kans bestaat dus dat de uien duur zullen blij ven. Prei bracht ook een goede prijs op. Begrijpelijk. De prijs hiervan daalt ot za^t naar gelang de prijs voor uien zich hand haaft. Groene kool is in kwaliteit erg ach teruitgegaan. Het product heeft door de vorst erg geleden. Toch was de prijs zeer goed. Er is geen andere kwaliteit. Men zal het er dus mee moeten doen. Betaald werd van 2.80 tot 5.90 per 100 K.G. Op Roode en gele kool had het weer, voor wat de prijs betreft, niet zoo'n invloed als op de anaere producten. Een noteering voor roode kool van 2.tot 4.80 per 100 K.G. is niet om verkikkerd op te worden. Er is veel arbeid noodig om deze koolsoort nu goed te bewaren. Bvenzoo is het ge steld met gele kool welke ook niet meer oporengt dan 1.30 tot 4.90 per 100 K.G. beideneicnollen konden wel wat meer op- orengen. Dit winterproduct bij uitnemend heid werd in de beste kwaliteit gekocht voor 3.tot 4.50 per 100 stuks. De B. soort kon niet hooger komen dan i 2.tot 2.95. Spruiten hebben dusdanig van de vorst geleden. En de kwaliteit valt bitter tegen. Als men goede spruiten denkt ge- kocnt te hebben, olijkt veelal later dat wat van buiten nog goed lijkt, van binnen rot is. Gevreesd wordt dat het met dit artikel aanmerkelijk vroeger zal zijn afgeloopen dan normaal het geval is. Een prijs van 8.— ot 19.— per 100 K.G. kan de be rokkende schade toch niet goed maken. Summa summarum, het is thans een onge wisse toestand m den groentenhandel en de kooplieden zullen goed hebben uit te zien, terwijl het thans meer dan ooit eisch is dat de tuinders hun producten uiterst goed verzorgen en bewaren. Het kon dit voorjaar wel eens van pas zijn. Personalia. Na een ruim 65-jarig lid maatschap van het R.-K. Zangkoor, heeft de heer Joh. Meijer thans op fuim 90-jari- gen leeftijd voor dit lidmaatschap be dankt. De heer Meijer is benoemd tot eere- lia van het koor. Brand. Bij de wed. B. in 't Veereinde brak gisteravond een schoorsteenbrand uit. Spoedig waren vele buren behulpzaam en het gelukte hun de brand in den aanvang te stuiten, zoodat, toen de brandweer met de minimax verscheen, de brand gebluscht was. LISSE Besm. ziekten in 1938. In het jaar 1938 zijn binnen deze gemeente gecon stateerd 49 gevallen van diphterie; 8 van roodvonk; 1 van encephalitis en 3 geval len van kinderverlamming, totaal 61 ge vallen van besmettelijke ziekte. Geboren: Leonardus Johannes z. van P. -J. Randsdoip en P. H. Ammerlaan Maria Christina d. van G. W. Baars en G. C. Beijk Nicolaas Wilhelmus z. van S. van der Voort en J. M. Smit Catha- rina d. van N. Minnee en G. Bakker Doortje d. van C. Aangeenbrug en H. Klein Hendricus Jacobus z. van H. J. Elfering en H. S. Wijsman Arnold Henri Gerard z. van H. A. Holl en G. An ton id es. Ondertrouwd: Petrus Anthonius Scholten 25 j., te Uitgeest, en Cornelia Helena Kozijn 22 j. Getrouwd: A. D. Stooker, te Hille- gom, en H. Kortekaas. Overleden: Wijntje van der Bijl echtg. van J. van der Horst, 67 j. Jo hannes Cornelis Randsdorp 55 j. Gevestigd: G. J. Kuneman uit Voor schoten A. de Wit uit Oss E. H. van Oostwaard uit Leimuiden. Vertrokken: J. Langeveld naar Noordwijk H. A. van Waveren naar Katwijk. NOORDWIJK Mr J. C. A. EVERWIJN t Op zijn buiten „Calorama" is gistermid dag plotseling overleden Mr J. C. A. Ever wijn, oud-gezant te Washington. Het vroegere departement van Handel en Nijverheid heeft Mr Everwijn in zijn functie van chef, geruimen tijd geleid. Toen op 7 December jl. voor de Gedepu teerde Stalen de bezwaarschriften tegen het uitbreidingsplan der gemeente Noord- wijk werden behandeld, heeft Mr Ever wijn nog persoonlijk zijn belangen behar tigd. Mr Everwyn, die te Noordwijk alge meene achting genoot, had zich de laatste jaren geheel uit het openbare leven terug getrokken. De begrafenis van het stoffelijk over schot van mr. J. A. C. Ever wijn zal ge schieden op Maandag a.s. te 11.30 uur op de algemeene begraafplaats te Noordwijk aan Zee. RIJNSBURG Tuinbouw. Naar verluidt moet er heel wat van de grove wintergroenten bevro ren zijn. Wat zich goed gehouden heeft brengt den laatsten tijd als regel een goede prijs op. Knolselderie f 2. tot 6.20 per 100 stuks, naar kwaliteit. Uien, voorheen steeds laag in prijs, gaan nu voor 5.20 tot ƒ8.80 per 100 K.G. Kroten van ƒ2.90 tot ƒ4.10 per 100 K.G. Waschpeen, welke het geheele seizoen nog geen winst had gege ven, liep nu op tot f 1.70 per kist van 20 K.G. Mindere kwaliteit ging voor 0.75 tot 1.20 per kist. Koolsoorten, Roode, Gele en Groene, liepen ook wel op in prijs, doch niet in die mate als de andere artikelen. Resp. gingen deze voor 2.10 tot 4.80, ƒ1.80 tot 4.20 cn /3.40 to t/ 5.10 per 100 K.G. SASSENHEIM Filmvoorstelling. Van Donderdagmor gen 9 uur tot 's avonds 10 uur heeft de film van de Krüger Wildtuinen in het K. S. A.-gebouw gedraaid. Vooral de jeugd was goed vertegenwoordigd. Voor de avond-voorstelling die o.m. werd bijgewoond door den burgemeester en de beide wethouders hield de heer Nieuwen- huis "an het bureau der Ned. Ver. tot be scherming van dieren een causerie over dierenbescherming. Spr. wees er op, dat men niet sentimenteel moet gaan doen, dat men het dier niet voor den mensch moet stellen. Hij schilderde het leed van de duizenden kettinghouden en karhonden en spoorde de aanwezigen aan tot toetreding als lid. De film zelf, door overmatig rooken niet geheel tot haar recht komend, heeft een schitterend beeld van de in vrijheid leven de dieren gegeven, waarbij steeds het won- derschoone van de schepping op den voor grond kwam b.v. in de vormen en kleuren waardoor de dieren natuurlij'ke bescher ming hadden. VOORSCHOTEN LOOP DER BEVOLKING. Aantal inwoners op 1 Januari 1938 6747. Geboorten over 1938: 155. Ingekomen over 1938 928. Vermeerdering 1083. Overlijden over 1938 43. Vertrek over 1938: 904. Ver mindering 847. Vermeerdering van het aan tal inwoners over 1938: 236. Aantal inwo ners op 1 Januari 1939: 6983. Het aantal verhuizingen binnen de gemeente bedroeg: 774. Totaal aantal mutatiën over 1938: 155 en 928 en 43 en 80 en 774 is 2704. Autobotsing. Op den Leidschewcg, nabij Ter Wadding, had gisteravond om streeks half acht een botsing plaats tus- schen twee auto's. Een auto, bestuurd door H. J. W. v. d. K. uit Voorburg, kwam uit de richting Voorschoten en moest inhouden voor enkele aldaar rijdende fietsers, gleed daardoor weg en kwam dwars over den weg te staan. Juist kwam een auto, be stuurd door den heer S. uit Voorburgt van de richting „De Vink" en botste met ge weld tegen zijn tegenligger. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De heer S. kwam er met den schrik af, terwijl de heer v. d. R. enkele hoofdwonden opliep. Mej. N. v. d. H. zijn medereizigster, kreeg een ernstige hoofdwonde en een vleeschwonde aan het been. De meldingspost „Rijndijk", meldde het geval, waarop Dr. M. v. d. Stoel en enkele E.H.B.O.ers spoedig aanwezig waren. De politie regelde het verkeer. VOORHOUT „Herwonnen Levenskracht". Voor een overvol bezette zaal in het Parochiehuis werd een vertooning gegeven van een drie tal films van „Herw. Levenskracht". Om half acht opende de voorzitter van de plaatselijke afdeeling, de heer B. van der Lubbe de bijeenkomst en sprak zijn voldoe ning uit over de groote opkomst, niettegen staande het bar slechte weer. Ruim 300 per sonen hadden een plaatsje weten te be machtigen. In het kort schetste de voorz. de bedoeling van dezen avond, n.l. om mee propaganda te maken voor het werk der tuberculose-bestrijding, terwijl de pro paganda meer speciaal bedoeld was om te komen tot werving van meer vrijwillige stuiver-bijdragers. De eerste film handelde over „Berg en Bosch" te Bilthoven, het sa natorium waar zoovelen worden verpleegd. Hierna was het woord aan den heer Ver- zuu, hoofdbestuurder van „Herw. Levens kracht", die in zijn propaganda-woord ver schillende voorbeelden aan de hand van de praktijk aanhaalde. Aan het eind van zijn betoog wekte spr. de veles aanwezigen op om toch zich op te geven als vrijwillige stuiver-bijdrager, het geen tot resultaat had dat niet minder dan 67 nieuwelingen zich voor deze actie heb ben opgegeven. Voorwaar een schitterend resultaat, als men bedenkt dat er reeds een 130-tal inwoners aan dit zoo bij uitstek charitatieve werk deelnamen. Een collecte aan de zaal bracht de som van 17.27 op, waarvoor het bestuur zich zeer erkentelijk toonde. De voorz. deelde nog mede, dat de kin dervoorstelling die vanwege het slechte weer niet kon doorgaan, op een nader na der te bepalen dag doorgang zal vinden. Moge het aantal leden der vrijwillige stui ver-actie nog groeien, is de wensch van het bestuur van „Herw. Levenskracht". De secretaris H. J. van der Lans, Engelschel., neemt daartoe gaarne nog vele opdrachten in ontvangst. Jeugdige werkloozenzorg. Naar wij vernemen is Broeder Waltherus, de leeraar der jeugdige werkloozen benoemd gewor den tot onderwijzer aan de lagere school verbonden aan de B.N.S., waardoor het hem onmogelijk ls geworden om zijn lessen aan de jeugdige werkloozen te blijven voortzetten. Gedurende de enkele weken, dat deze broeder met de jongens in con tact stond, heeft hij zich weten te maken tot een vriend, die zij noode zullen moeten zien vertrekken. Dat het hem goed ga, is zeker de wensch van de jongens, in het hoopvol vertrouwen dat zijn plaats spoe dig door een anderen leeraar zal worden vervuld. WASSENAAR K.J.M.V. Bij de vierde lezing van het officieel winterprogram sprak kapelaan K. Westerkamp uit Schiedam j.l. Woensdag avond in het R.K. Vereenlginsgebouw over het onderwerp „Beroepsmoraal". Het leven van een wtreldling moet even zeer als dat van priesters, geheel in den dienst van God staan, dus ook het leven ln bedrijf of beroep. Voor een katholiek is het leven niet afgeloopen met vervulling van godsdienstplichten, doch de vervulling daarvan moet tevens een bevruchting zijn van het zakenleven. Ook in zaken en bedrijf heett men de bovennatuurlijke volmaakt heid te betrachten. Ook daar is geldende het God dienen en daardoor in de hemel te komen. Winst en nog eens winst is de eeni ge vorm voor zakenleven geworden en daaraan is alle hoogere waarde, zelfs de mensch, ondergeschikt gemaakt. Spr. wijst hierbij o.a. op het afbetalingsstelsel het cadeaustelsel en de monopolie-vorming. Helaas zijn er ook katholieken die er twee levens op na houden; het eene god vruchtig, terwijl bij het andere van de zedeleer weinig valt te bemerken. De levensopvattingen moeten teruggaan naar waarlijk katholiek leven. Ieder zaken leven zal de volmaaktheid moeten dienen. Men moet zich lederen dag afvragen hoe man God kan dienen. Alle doeleinden moe ten op God zijn gericht, waardoor men een beter en volmaakter mensch wordt. Be halve het weizijn van eigen gezin, mag het welzyn van den evenmensch en de ge meenschap, niet uit het oog worden ver loren. Men stapt er voorts in het zaken leven ook eens over heen, dat stelen is: iets tot zich nemen waarop men geen KOUDEKERK Staatspartij. De R.K. Kiesvereeniging zal op Maandag 9 Jan. a.s. des avonds te half acht vergaderen ten huize van den heer A. J. Lieverse. Als een der voor naamste punten zal o.m. zijn bespreking voor de candidaatstelling voor de a.s. ver kiezing der Prov. Staten. Het bestuur rekent ditmaal vooral op trouwe opkomst. Jubileum. Gisteren mocht de heer B. de Wit Czn. alhier den dag herdenken waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de fa. Jac. Sprey, houthandel te Al phen aan den Rijn. Het spreekt, wel van zelf dat dit feu voor don jubilaris niet onopgemerkt is voorbij gegaan. Des morgens werd hij op het kantoer ontooden en ontvangen door de Directie alsmede het personeel. De jubilaris werd hier allereerst door den directeur de heer Jac. Sprey in zeer waardeerende bewoordingen hartelijk ge luk gewenscht. Tevens werd hem namens de directie een enveloppe met inhoud en een zilveren horloge met inscriptie aan geboden, terwijl hij van het personeel bij monde van den heer C. Vis een rook- stoel in ontvangst had te nemen. De jubilaris dankte ontroerd voor deze bewijzen van belangstelling en ging ver volgens naar huis om het feest verder in huiselijken kring te herdenken, alwaar hij ook nog vele gelukwenschen in ont vangst had te nemen. Deze dag zal dan ook bij den jubilaris in dankbare herinnering blijven voortle ven. LEIDERDORP LOOP DER BEVOLKING Aantal inwoners 1 Januari 1938 3056 (1485 m. en 1571 vr.). Aantal inwoners op 1 Januari 1939 3235 (1575 m. en 1660 vr.). Aantal geboorten in 1938: 90 (41 m. en 49 vr.). Aantal overledenen: 20 (12 m. en 8 vr.). Aantal gevestigden: 376 (179 m. en 197 vr.). Aantal vertrokkenen: 267 (118 m. en 149 vr.). In 1938 werden er 15 huwe lijken voltrokken in 1937: 19). Op 1 Janu ari 1939: Ned. Herv. 1353, Gereformeerd: 1163, R. Kath. 438, andere godsdiensten: 118, geen godsdienst: 163. Luchtbeschermingsdienst. Met ingang van 1 Januari 1939 is benoemd tot hoofd van de administratie van den Luchtbescher mingsdienst de heer B. G. Corts, secretaris dezer gemeente. A. N. W. B.-avond. Een welgeslaagde avond kan de A.IJ.W.B.-avond worden ge noemd, welke gisteienavond in Irene werd gehouden. Zoowel van de zijde der ouderen als van die der jongeren bestond voor dezen avond veel belangstelling. Daar de burgemeester verhinderd was, opende de loco-burgemeester wethouder M. P. Splinter deze bijeenkomst met een kort welkomstwoord. De heer M. Ruyten- schildt van de A.N.W.B., het woord ver krijgende, richtte zich allereerst tot den heer P. E. Viervant Tukker, consul van den A.N.W.B. voor Leiderdorp en om- recht heeft. Spr. wijdf vervolgens beschou wingen over waarheid in reclame, het geven van steekpenningen voor leveranties aan openbare lichamen, en het belasteren van concurrenten. Vervolgens besprak hij de verhouding ten aanzien van het perso neel, dat recht op menschwaardige behan deling, op rechtvaardigheid en naasten liefde. Na een dankwoord van den voorzitter, den heer A. Lommers, volgde sjuiting met den groet der katholieke actie. R.K. D. C. St. Willibrordns. De uitslag der gespeelde wedstrijd 2de klas B R. K. Haagsche Dambond luidt: St. WilHbrordus II—O.D.I. III A. v. GentG. Duwenstijn 0—2 J RuijgrokN. Thoen 20 J. Schiferli—Th. Aliard 20 A Knijnenburg- W. Rasch 20 W de GrootJ. Donkers 0—2 h. KortekaasE. Smit 20 A. v. Steen—A. Waasdorp 11 C v. Wissen—P. Wobbe 2—0 P v. LeeuwenE. Kok 20 H BrandJ. Gerrits 2O Totaal 15—5 De uitslag der gespeelde wedstrijd 2de klas A R. K. Haagsche Dambond luidt: K.D.O. I—St. Willibrordus I G. Hille—A. de Greef 2—0 A. Groenewegen—F. v. d. Meer 11 G. ZoutmanJ. Zandvliet 02 J. 't Hart—N. Knijnenburg 20 Th. Delfgauw—A. Noordover 11 K. Perm entierP. Zandvliet 02 J. BrizeeJ. Schiferli 20 A. Henkens—Th. Zonneveld 02 D. Hakken broekJ. Bellekom 02 M. ValkC. Knijnenburg 02 Totaal 8—12 Door deze uitslag wist St. Willibrordus ongeslagen het kampioenschap te behalen, ZILK Diphteritis. Gisteren zijn drie geval len van diphteritis geconstateerd in het gezin van den heer B. Op last van den dokter zijn de drie kinderen naar een ziekenhuis vervoerd. streken, hem dankende voor zijn arbeid alhier verricht, waarna hij zijn lezing over het wei'k van de A.N.W.B. hield. Spr. gaf ons een ruime blik op den omvangrijken arbeid van deze zeer belangrijke instel ling; besprak de behartiging van den Bond in het algemeen en van de verschil lende onderdeelen afzonderlijk. Spr. noem de de persoonlijke voordeelen welke aan het lidmaatschap van den A.N.W.B. zijn verbonden en wekte op het werk van de A.N.W.B. te steunen door lid van den Bond te worden en zoo men dit reeds is, nieuwe leden hiervoor te werven. Met veel interesse werd in de pauze de uitgebreide tentoonstelling van het Bonds- werk en de Bondsuitgaven bezichtigd, ter wijl er tevens gelegenheid werd gegeven, zich als lid aan te melden, waarvan door verschillende personen gebruik werd ge maakt. Het tweede deel van den avond bestond uit het vertoonen van de nieuwe A.N. W.B.-film: „Met de A.N.W.B. op reis". Een geluidsfilm, die er wezen mag, zij toonde de vele aantrekkelijkheden van modern verkeer en toerisme in ons land en ook daarbuiten. Deze film, die ons niet alleen van veel natuurschoon liet genieten, de prachtige wegen, bruggen enz. van ons land, deed ons tevens recht beseffen de veel omvat tende en doeltreffende actie van de A.N.WB Zij werd dan ook met veel aandacht en bewondering gevolgd. Werkloozen. Deze week staan 111 werkloozen ingeschreven, waarvan 39 gem. steun trekken. Geboren: Margje <L van A. den Hol lander en P. Rijsdam. Gevestigd: P. van der Horst en gez. Hoofdstr. 25 J. Noordanus en gez., Ei kenlaan 11 O. J. M. van Waveren en gez.; Koningstraat 42 C. Zaal en gez., Hoofdstraat 79 C. Das en gez., Hoog- madescheweg 32 H. A. Bakker en gez., Ericalaan 8 S. Dijkstra, v. d. Bouman- weg 20 Jac Visser en gez., Jaagpad 26 P. de Bruin, Zijldijk 11. V e rtrok k e n: A. M. Bosman en gez. naar Leiden Joh Jansen en gez. naar Leiden H. Sira en gez. naar Leiden H. J. Kok en gez naar Sassenheim N. Aldtwereld naar Baarn. NIEUWVEEN Aanbesteding. Bij de gisteren gehou den aanbesteding van een woonhuis met loods is ingeschreven door de aannemers v. d. BreggenBoeree en van Wingerden ir. massa 5765.zonder loods 5265.—. Metselwerk: J. Kwakkenbos 3483.— zon der loods 3049.P. Egberts 3049. zonder loods 2624.Timmerwerk: H. Visser 2245.zonder loods 1985. Electra: T. v. d. Leden f 124.65; J. v. d. Bijl 114.Schilderwerk: Chr. Jonker 3o0.A. van Zoest 340.Loodgieter: G. v. d. Breggen 307.—. Gevestigd: J. C. v. d. Ochtend van Haarlemmermeer; J. G. Bosman, van Den Haag; B. A. v. d. Burg, van Den Haag. L. Dekker, van Den Haag; J. C. I. Schra- vendijk, van Den Haag; M. Rant van Wor- merveer.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11