RIJNSTREEK GEZELLIGE... kdstMb DONDER'PAG 5 JANUARI 1939 DE LE3DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 L1SSE Personalia, Voor het diploma opvoe ding voor R.-K. Gestichtspersoneel zijn ge slaagd de eerw. Zusters Magthilde en Exsu- perantia, alhier. NOORDW1JK Geboren: Petrus Leonardus z. van J. Hermans en E. J. Koelewijn Adriana Maria Johanna d. van G. J. v. Veen en M. C. Hiep Franciscus Antonius z. van F. C. Lassooij en M. v. d. Put, Wilhelmina Apolonia d. van L. v. Werkhoven en C. C. de Haas Franciscus Antonius Nicolaas z. van N. L. v. d. Berg en M. P. Koelewijn Anna Adriana d. van H. Oostdam en C. M. v. d. Zalm. Ondertrouwd: C. v. d. Eijkel en M. v. Duivenbode NOORDW1JKERHOUT Gevestigd: A. J. Tam uit 's Graven- hage A. Th. Mens van Noordwijk C. H van den Bosch van Bloemendaal J. Haverkort van Bussum W. Sprengers van Hilledgom F. P. Schreursvan de Voorde en gezin van Fjjnaart J. B. Meyers van Loon op Zand H. van der Werff van Bodegraven P. Th. van Hou ten van Delft F. Brinkman van Dor drecht J. F. A. Rouwenberg van Gouda P. A. Jansen van Delft H. W. van Leeuwen van Leiden G. J. van Zeist van Lisse C. H. Baart van Delft H. J. Steens van Schiedam W. Westerholt van Schiedam A. J. B. Hilgersom van Voorrburg J. Krommenhoek van Schie dam Th. J. C. Dusseldorp van Schiedam R. P. Wildenberg van Voorburg J. Weijers van Hillegom P. Kramer van Alkmaar J. C. C. van der Vossen van Hillegom H. J. M. Neelis van Haarlem C. Koek van Hillegom M. van der Pauw van Rotterdam G. B. Selie van 's Gravenhage J. J. Stoop van Rotter dam F. B. M. de Haan van 's Graven hage J. de Lorijn van Rotterdam J. J. M. van Rwijk van 's Gravenhage W. J. van der Bijl van Rotterdam J. J. "an Nierop van 's Gravenhage P. G. A. Heemskerk van Amsterdam P. van Mo- sel van 's Gravenhage D. Postma van Wonseradeel M. J. Remmerswaal van 's Gravenhage C. P. van der Zalm van Leidschendam G. Belt van Haarlem Tn. J. van den Bos van Haarlem F. J. Veldhuijzen van Zoeterwoude M. A. Th. Glastra van Rotterdam A. M. Hooger- vorst van Zoeterwoude J. Bartels van Rotterdam A. Verhaar van Zoeterwou de W. G. Valentijn van Voorschoten J. J. P. van Berkum van Bloemendaal W. J. A. Hoogeboom van Hillegom J. Remkes van Utrecht C. J. van der Kleijn P. W. Leuven, L. M. Pronk, B. Schouten er. J. L. Torenburg van Heiloo P. J. van der Zei van Amsterdam P. M. A. Koen- raadt van Schiebroek C. P. J Beijers- bergen van Voorburg M. A. Geerlings van Noordwijk J. van Poorten van 's Gravenhage A. van der Linden van Dordrecht Th. P. Vos van Uden W. J. Gerritsen van Haarlem M. C, Smit van Bennebroek W. J. Sieverding van Katwijk J. Temme van Amsterdam H. A. M. Schellen van Rotterdam L. P. Brouwer van Rotterdam. Vertrokken: R. J. Roosenburg naar 's Gravenhage A. C. Zijlmans naar Ven,- raij S. J. Opdam naar Bloemendaal R. L. Hulsebosch naar 's 's Gravenhage L. W. Reeuwijk naar Leiden M. D. M van iDemen naar Wassenaar M. G. Rodenburg naar Uitgeest B. T. Pors naar Hillegom J. Zuiderduin naar Laren J. Verbij naar Reeuwijk H. Ie Gooiier A. van den Raadt, J. H. Hopman, S. W. Verlaan, C. J. Kemper, N. G. M. Visser. R. J. van Look, G. J. Westerbeek. J. Zeven huizen en A. J. Aupers naar Heiloo P. Verbeek naar Steenbergen J. F. de Koek naar Eindhoven A. C. van Suiilekom naar Rotterdam P. C. van der Weyden en A. M. van der Weijden naar B'oemen- daal C. HeemskerkRoster en gezin naar Bloemendaal A. C- Nulkes naar Heemstede G. H. Ruigrok naar Hille gom C. M. J. Beelen naar Hillegom Th. A. Koedoder naar 's Gravenhage C. Kalker naar Bergen op Zoom C. van Kampen -naar Bergen op Zoom J. Th. H van Houdts, J. H. Jansen. A. Hartog, J. G. Nenhaus, Th. J. M. de Graaff en A. Kikkert naar Heiloo P. M. A. Peters naar Noordwijk P. B. den Elzen naar Voorhout P. A. Schweitzer naar Zeist M. Verdonk naar Heemskerk F. Stouthart naar Haarlem J. de Lorijn naar Rotterdam M. van der Pauw naar Rotterdam P. van der Voort naar 's Gra venhage L. M. van der Putten naar Hil legom E Duivenvoorden naar Noord wijk M. C. Immerzeel naar Sassenheim W. M. Bakker naar Sassenheim. OEGSTGEEST R.K. Sportver. „Oegstgeest". De kaartverkoop voor de uitvoering van Zon dag a.s. gaat uitstekend. Zelfs zoo, dat de verwachtingen van het bestuur zullen be waarheid worden (n.l. een uitverkocht huis). Er zijn nog wel een aantal kaarten ver krijgbaar maar eenieder, die deze avond wil meemaken, wordt in zyn eigen belang aangeraden, zich direct van kaarten te voorzien, om niet teleurgesteld te worden. RIJNSBURG IJsclub. Er was tot heden alhier nrg geen ijsclub. Als het winter was voelde men dit emis telkens, doch tot oprichting kwam het niet. Thans is men tot daden gekomen; een ijsclub is definitief opge richt. Een eglement werd in gehouden vergadering goedgekeurd. De naam zal zijn „LJsclub Rijnsburg". Zoo moge'ijk zal ook een kunstijsbaan worden opgericht. Tot be stuursleden werden gekozen K. Breedyk, avonden breken aan De gezellige Vasfenavondtjjd met zijn soiree's en bals is aangebroken. Maar kunt li meedansen Neen Leer het dan nu bij... EVEKT CASTKLÉIN, enkele Privé-lessen en ook U danst correct. Doe wat bonderden dezen winter voor U deden. Inl. gaarne, dage'. 6-10 of bel 644 even op. „Zo danst U correct", ont nieuwe boek, bevat 8 dansen. 50 cent - Giro 25.45.96 voorz., A. Pouw, secretaris, en W. L. v. d. Gugten, penningmeester, K. v. Klaveren, 2e voorz., P. Kort, 2e secr., W. Verbree 2e penningm., D. den Haan, alg. adjunct. De winter kan dus weer komen! VOORSCHOTEN Luchtbescherming. De heer D. J. Brinks is ontheven van zyn functie als hoofd van de bedryven-afdeeling. De heer P. Kaayk is ontheven van zijn functie als hoofd van de waarschuwingsafdeeling en benoemd tot hoofd van de brandweer-af- deeling en de heer H. C. Jos is benoemd tot hoofd van de waarschuwingsafdeeling. Zondagsdienst doktoren. Van Zater dagmiddag 7 Januari a.s. wordt de dok- tersdienst alhier waargenomen door de doktoren, C. J. Kerkhof, telef. 93 en Dr. Keegstra, telef. 120, tot en met Maandag morgen 8.30 uur. WASSENAAR HET PENSION „ST. WILLIBRORDUS" Obligatiehouders keuren rente-verlaging goed. Gistermiddag had in café restaurant „De Kroon" te Den Haag een vergadering plaats van obligatiehouders der 4 y,5 Y, le hyp. obligatieleening, anno 1930 oorspron kelijk groot 600.000.— nom., pro-resto 554.000.— ten laste van het R.K. parochi aal Armbestuur van den H. Willibrordus te Wassenaar. De heer H. P. Toenbreker, directeur van het Vereenigd Trustee-kantoor N.V. opende de vergadering en deelde mede dat de op roep is uitgegaan van het armbestuur. Voorts zeide hij dat volgens artikel 15 der trustacte een voorzitter moet worden ge kozen. Bij acclamatie werd de heer Toenbreker tot voorzitter der vergadering benoemd. Blijkens de presentie-lijst waren aan wezig en vertegenwoordigd 23 obligaties a 1000.— en 18 obligaties a 500.— tezamen kunnende uitbrengen 64 stemmen. De agenda luidde als volgt: a, Verlaging der rente tot 4 's jaars vanaf 1 October 1938 voor den verderen duur der leening. b. Toestemming te verleenen, dat in het jaar 1939 geen aflossing geschiedt, waar door de aflossing in 1982 verhoogd wordt met 4.000.—. De voorzitter verstrekte de volgende toe lichting: De financieele toestand van het armbe stuur is blijkens de hem overgelegde be scheiden van dien "aard, dat een verlaging der rente noodzakelijk is, ten einde de leening op soliede basis te houden. Gezien een verandering in de centrale verwarming van het aan het armbestuur toebehoorende pension St. Willibrordus te Wassenaar en de daaraan verbonden be langrijke kosten, werd voorgesteld in het jaar 1939 de aflossing niet te doen plaats hebben. Hy merkte daarbij op, dat tot heden werd afgelost een bedrag van 46.000.—, terwijl ingevolge de overeen komst 19.000.— moest afgelost worden, zoodat er 27.000.— meer werd afgelost dan men verplicht was. De borg van de leening, het kerkbestuur van de R.K. paro chie van den H. Willibrordus te Wassenaar blyft zooals vanzeelf spreekt met al zijn be zittingen voor de Jeening aansprakelijk. Blijkens balans van dit bestuur is het geleende bedrag uitstekend gewaarborgd. Moeilijk zou men echter het rente verschil kunnen opbrengen, daar de inkomsten net tegenovergestelde beeld van de activa geven. Aangezien de voorgestelde rente-verla ging tot 4 een niet te groot offer voor de obligatiehouders is, wilde het trustkantoor niet tot een liquidatie van het onderpand en het eventueel aanspreken van den borg overgaan, tenzij de obligatiehouders, zich uitdrukkelijk daartoe zouden uitspreken. Vervolgens werd tot stemming overge gaan. De voorstellen werden met alge- meene stemmen aangenomen. Geboren: Willem, z. v. H. Schipper ei. C. van Egmond Johanna Alberdina, d. v. A. Groeneveld en M. A. de Roode Theodoras Petrus Cornells, z. v. C. P. de Vogel en C. J. M. den Eisen Elisabeth Johanna ,d. v. W. J. Beukers en J. E. Geleerd - Frederikus Philippus, z. v. F. P. Groeneveld en M. A. Guépir Gertrud Flisabeth, d. v. C. Goor en G. E. Molz Cornells Willem, z. v. W. van Egmond en T J. de Laater. Overleden: Ferdinand Petrus Ratten. 65 jaren, echtgenoot van W. A. van Loon Johannes Franciscus Fortunati, 74 jaren, weduwnaar van M. j. LöhJ. Ondertrouwd: Burghout en J. W. Otto. Getrouwd: J. Slats en M. A. van Roo- den. Gevestigd: A. van Arkel, N.H., huis knecht, uit 's Gravenhage, van der Ouder- meulenlaan 7 Th. F. Bekkers, R.K., dienstbode, uit Nijmegen, Prinsenweg 48 A. Borst, R.K., schoenmaker, uit Zoeter woude, Achterweg 37. M. Th. van Die- men, R.K. dienstbode, uit Zoeterwoude, Rijksstraatweg 372 E. B. Dubourcq, geen, binnenhuis-architect, uit 's Gravenhage. Bloemcamplaan 38 A. Dijkema, N.H. dienstbzode, uit Rijswijk, Z.H., Gr. Ilaese- broekscheweg 63 J. H. Dijkinga, geen, zonder beroep, uit Eindhoven, Ridderlaar: 1 C. Th. A. van der Ende, R.K., zonder beroep, uit Schiedam, Eikenlaan 3/5 M. A. H. S. Kila geb. Geuljans, R.K. zonder beroep, uit Nijmegen, Prinseiweg 48 H. P. van Ginkel, N.H., hulp in de huishouding, uit den Haag, Oranjelaan 5 J. de Greeff, R.K. dienstbode, uit Naaldwijk, Bloem camplaan 10 P. C. de Jong en gjzin, N.H, vertegenwoordiger, uit Princenhage, van Zuylen van Nijeveltstraat 79 W. For tuin en echtgenoote, N.H., arts en mond- arts, uit Utrecht, L. Kerkdam 16 J. J. van den Heuvel, R.K., zonder beroep, uit St, Michiels-Gestel, Schouwweg 81 M. J. Hoogenboonv R.K. dienstbode, uit Alke made, Rijksstraatweg 342c E. C. J. van der Horst, geen, zonder beroep, uit Blari- cum, Crocusstraat 2 A. van Kesteren geb. Koppert, R.K. zonder beroep, uit Lis- se, Eikenlaan 3/5 M. E. Meerburg, R.K.', dienstbode, uit Oldenzaal, Acacialaan 15 W. Poelman, N.H., dienstbode, uit Gendrin- gen, Meijendellscheweg 12 G. W. Red- dingius en gezin, arts, N.H. uit Rijswijk Z. H.t Gr. Haesebroekscheweg 63 J. F. Rueb, geen, tandarts, uit Hilversum, Storm van 's Gravensandeweg 1 W. A. van Schie en gezin, R.K., arts, uit Naaldwijk, Bloemcamplaan 10 N. van Varik, N.H. dienstbode, uit Bloemendaal, Lange Kerk dam 4. Vertrokken: Chr. Hattemer naar Den Haag, van LAinepweg 18 A. J. F. A. Hendriks naar Utrecht, Goethestraat 30 D. W. Ekker naar den haag, Daendel- straat 44 G. Maarhuis, Loppersum A 100 I A. D. E. Gerritsen naar Den Haag, 2e Sweelinckstraat 162 G. Kortekaas naar Beverwijk, Relweg 51 E. J. Haase naar Wanne-Eickel Did. E. H. van Dijk naar Den Haag, Sweelinckplein 80 S. P. van Tol naar Ter Aar, A 41 E. W. Sterenborg naar Lichtenvoorde, Patronaatstraat A 8 J. van Norel naar Den Haag, Carpentier- straat 78 L. Valle naar den Haag. Abri- kozenplein 28. A. J. Maat naar Hoorn, Kleine Noord 73 C. W. Vaupell naar De venter, Asserstraat 65 G. J. J. de Jongh en vr., naar 's Gravenhage, van Hogen- houcklaan 112 A. van Breemen naar 's Gravenhage, Gentschestraat 68 C. Ja ger naar Rotterdam, Heemraadstraat 52. WARMOND Personalia. Ónze plaatsgenoot, de heer K. Beumer, slaagde te Utrecht voor het diploma der Makelaardij in Onroe rende Goederen, afgenomen door de Ne- derlandsche Broederschap van gediplo meerde Makelaars en de Kamer van Koophandel voor Gooiland. Geboren: Cornelis Thomas z. van J. v. Egmond en C. J. v. Rhijn Maria Geertruida d. van J. C. Heemskerk en C. P. Kraan Magdalena Josepha d. van P. C. W. C. Geraedts en E. Fried Wil lem Koenraad z. van W. K. Heijl en W. v. d. Kwast Anton Willem z. van A. J. A. Buntsma en M. Kraan Maria Jo hanna Hermina d. van P. M. de Vetten en J. Schavemaker Johanna Marianne Anna d. van C. P. Leenen en G. Tegeder. Gehuwd: C. P. Versluijs jm. 33 j. en E. J. A. Jongeling jd. 30 j. S. Scheltens jm. 25 j. en C. M. de Vos jd. 20 j. P. H. Winkelman jm. 27 j. en J. E. M. Lee nen jd. 26 j. Overleden: Nicolaas v. d. Drift, 4 jaas*. ZOETERME*P LOOP DER BEVOLKING. Op 1 Januari 1938 bestond de bevolking uit 2075 mannen en 2579 vrouwen, totaal 5251 personen. Gedurende 1938 vermeer derde de bevolking door: geboorten 85 mannen en 66 vrouwen, totaal 146 perso nen; vestiging 107 mannen en 106 vrou wen. totaal 213 personen; totaal 187 man nen en 172 vrouwen, totaal 359 personen. Gedurende 1938 verminderd door: over lijden 18 mannen en 16 vrouwen, totaal 34 personen, vertrek 147 mannen en 136 vrouwen, totaal 283 personen; totaal 165 mannen en 152 vrcuwen, totaal 317 per sonen. De bevolking vermeerderde dus met 22 mannen en 20 vrouwen, totaal 42 perso nen, zoodat de bevolking op 1 Januari 1939 bestond uit 2697 mannen en 2599 vrouwen, totaal 5296 personen. Er werden in 1938 35 huwelijken ge sloten, terwijl 1 echtscheidingsakte inge schreven werd. Levenloos aangegeven werden 3 kinde ren, 1 jongen en 2 meisjes. Geboren: Pieternella Maria Lena d. van W. de Kater en J. Gorissen Wil lem z. van M. Gorissen en J. J. Deurloo. Getrouwd: G. C. van Dijk 29 j. en W. F. Ooms 29 j. Ovérleden: C. Verboom 58 j., on gehuwd, overL te Voorburg. Gevestigd: N. de Man van Wad- dinxveen W. van Voorst van Ruwiel. Vertrokken: A. J. van Reeuwijk naar Amsterdam W. H. Witjes en gezin naar Amsterdam Wed. J. Troostvan Sprang naar Moerkapelle J. van der Hof naar 's-Gravenhage G. Veldman naar Oisterwijk J. B. in 't Veen en ge zin naar Bleiswijk. ALPHEN AAN DEN RIJN DE ALPHENSCHE BRUG IN 1938 Scheepvaartverkeer neemt nog steeds toe. Ook in het afgeloopen jaar blijkt het scheepvaartverkeer door den Ouden Rijn weer niet onbelangrijk te zijn tot genomen. Blykens het jaarlij ksch rapport van den chef brugwachter van de Alphensche brug zijn in 1938 in totaal 61.537 schepen de brug gepasseerd tegen 59.350 in 1937. Hiervan bedroeg het aantal betalende schepen 31.494 tegen 26.917 in 1937, waar van 33 kustvaartuigen, 69 houtvlotten en 75 baggermolens. Onder de brug passeerden 30.043 schepen tegen 32.433 in 1937. Van het verkeer te land werd in ver band met deze opleving in de scheepvaart weer meer geduld geëischt, want in het geheel werd de Alphensche brug 20.835 maal geopend tegen 19.965 maal in 1937. Dit beteekende, dat men gemiddeld per dag den Zondag niet meegerekend 66 maal moest wachten. De tonnenmaat van het totaal aantal schepeni dat passeerde, bedroeg 4.426.801 waarvan 2.195.497 in Noordelijke- en 2.232.304 in Zuidelijke richting. Geboren: Willem, z. van J. van Hans- wyk en W. den Boggende Gerritje Risje, d. van M. C. Oosthoek en G. A. de Bruij. Ondertrouwd: Martinus Wilhelmus Blommestijn, oud 43 jaar, wonende te Lei- muiden en Geertruida Maria van den Berg, oud 24 jaar. Getrouwd: Cornelis Verburg, oud 27 jaar, wonende te Nieuwer-Amstel en Maartje de Jong, oud 26 jaar. Overleden: Neeltje Broekhuizen, oud 64 jaar, gehuwd met Willem Johannes Ka merling Cornelis Zwaan, oud 78 jaar, weduwnaar van Magdalena Zoutman Jacobus van der Woensel( oud 71 jaar, ge huwd met Ermpje Hoogendoorn. (over leden te Bennebroek). Gevestigd: Hermine S. Eelsingh, van Enschede V ertrokken: Sophia van Leeuwen naar 's-Gravenhage Petronella J. Blonk naar Reeuwijk Maartje de Jong naar. Nieuwer-Amstel. ALKEMADE LOOP DER BEVOLKING. Aantal inwoners op 1 Januari 1938: 3268 mannen, 3054 vrouwen, totaal 6322. Aan tal geborenen 89 m., 88 v. Aantaal over ledenen 1. m., 30 v. Vermeerdering 70 m. 58 v. Vertrokken personen 122 m., 184 v. Ingekomen personen 77 m,. 126 v. Vermin dering 45 m., 58 v. Totaal der vermeerde ring 25 m. Totaal 25. Aantal inwoners op 31 Dec. '38 3293 m., 3054 v. Totaal 6347. Vleeschkeuring. In den loop der maand December j.l. zijn ter secretarie aangege ven de volgende slachtingen: Bedrijfs- slachtingen: 14 koeien, 24 varkens en 2 schapen. Huisslachtingen: 5 koeien en 18 varkens. Noodslachtingen: 3 koeien. 1 graskalf, 4 n. kalveren, 2 varkens, 2 big gen, 14 schapen en 1 lam. Ingevoerd werd 288 K.G. vleesch Aan keurloon werd ont vangen J 333.75. Gevestigd: C. van der Luit, Wijk C 54 uit Haarlemmermeer H. G. Busker- molen A 145 uit Warmond C. Weenink, Wijk D '6 uit Leiden A. var Hoven en echtgenoote, woonwagen, Wijk D uit Ze venbergen M. C. Helleman. Wijk D 116 uil Lisse J. W. Liefering, Wijk B 504a uit Voorst - 1. de Graaf E 45 uit Leiden - A. R. de Rijk A 13 uit Alphen aan den Rijn A. C. J. Wessels B 335 uit Den Haag - J. H. Hoogmoed A 129 uit Leimuiden. Vertrokken: K. J. Horsman naar Leiderdorp, Hoofdstr. 79 J. Horsman naar Amsterdam, Javastraat 192 1 Wed. L Beuk et. gezin naar Hillegom, v. d. Ende laan 16 A. W. van der Hoeven en A. Th. van der Krogt uaar Zoeterwoude, Vrou- wenweg E 46 J. C. Zoetmelk en gezin naar Warmond, Nederburglaan 165a M van der Heden naar Nieuwveen, Dorps straat 264 F. J. van Nieuwenhoven naar Den Haag, Z.O Buitensingel 138 - J. Krij ger naar Wassenaar, Havenplein 9 M. J. de Jong naar Noordwijk, Langeveld 29 C. A. F. Huigsloot naar Utrecht, Adriaan van Beverthkade 19 A. P. van Pelt en echtgenoote naar Amsterdam, Van Ostade- straat 45 III F. Turk en gezin naar Leimuiden, Achterdijk 23 J. P. N. van der Ing naar Woubrugge, Hoogmade B 291 - M. J. Hoogenboom naar Wassenaar. Rijksstraatweg 342c J. C. Frauenfelder naar Lisse, Middelweg 17a. BOSKOOP IJsclub „Boskoop". Gisteravond had in hotel „Neufde jaarvergadering plaats van de IJsclub „Boskoop" onder voorzitterschap van den heer P. Mossel. Door den heer A. S. van Wilgen, secretaris, werden alsnu de notulen weergegeven. Het verslag van den penningmeester, den heer Joh. dc Ruyter, gaf een batig saldo weer van ruim 300 gld. Hierna werden verschillende hesluiten genomen, welke allen getuigen van de voor uitstrevende geest van bestuur en leden en wel de aanschaffing van een honderdtal lampen, welke tot nu werden gehuurd. Het vorig jaar werd een kabel aangeschaft, wel ke bij de laatstleden gehouden ijsfeesten met verlichte baan zeer goed heeft vol daan. Ook zullen ditmaal weer een twee tal nieuwe vlaggen worden aangeschaft, zooals dit elk jaar weer opnieuw zal wor den gedaan, zoodat met goed materiaal voor den dag kan worden gekomen Voor het nazien van de boeken voor het jaar 1939 werden benoemd de heeren B. Lunnemann en C. J. Valkhof, die ook in het afgeloopen jaar van hun activiteit blijk Burgemeesters-intrede te Bodegraven Défilé van 44 vereenigingen Nadat de burgemeester met zijn familie om twee uur gistermiddag een rijtoer door het dorp gemaakt hadden, was het om kwart over twee een gezellige drukte op het Marktplein. De commissie voor rege ling van het défilé, bestaande uit de hee ren H. J. van der Poll, voorz., C. G. Kar- sen, secretaris. J. H. van der Vlist, Jac. Spaas en W. Boosman, waren op de nieu we Markt aanwezig om de stoet op te laten stellen. De opstelling-verliep tamelijk vlot. Er stonden n.l. jongelui opgesteld, die de nummers van 1 tot en met 44 in volg orde zichtbaar toonden, zoodat de betref fende vereeniging zich maar achter hun nummer behoefde te scharen. Alle vereeni gingen hadden vaandels, banieren, vlaggen of spandoeken medegebracht, terwijl bo vendien vooral de jeugd vereenigingen in uniform liepen. Was het weer des mor gens van dien aard, dat geheel Bodegraven met een wit tapijt was bedekt, des middags was dit al spoedig veranderd. Het sneeuwen was langzaam in regenen overgegaan, doch dit kon de bewoners van Bodegraven niet thuis houden. Bij het gemeentehuis stond men dan ook dicht opeen om de stoet voor bij te zien trekken. De route, die gevolgd werd was de volgende: Van de Markt ging men door de Kerkstraat en Brugstraat door de Prins Hendrik-, Willem- en Spoorstraat via de Wilhelminastraat langs het gemeen tehuis in de van Tolstraat, waar de burge meester met zyn familie, de wethouders en raadsleden en de commissie op de trappen van het raadhuis stonden en het défilé gade sloegen. De stoet was in een woord schitterend. De muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" stond naast de trappen van het gemeente huis opgesteld en bracht een serie pittige marschen, die zeer toepasselijk waren, ten gehoore (o.a. de défileermarsch). In de stoet zagen we voorbijtrekken de kath. vereenigingen De Kruisvaart, de Land- en Tuinbouwbond, de Volksbond, de vrouwelijke jeugdbeweging „De Graal", de „Hanze", de Bouwvakarbeidersbond, de St. Josephgezellen en K.J.M.V., en last not least, de sportvereeniging „ESTO". Van de andere vereenigingen noemen we nog: de Boreftsche ruiters „Crescendo", de Prince- vlag, Zanglust, Willem Teil, diverse klas sen va nde scholen, Holl. Mij. van Land bouw, Gymnastiekverenigingen „Hercu les" en D.O.S., B.V.V., Rederijkerskamer „H. K. Poot", „Halleluja", de Oranjevereen. en de Vijfjaarlijksche, dan de ziekenfond sen en de Burgerwacht, waarna de stoet ge- loten werd met een ambulancewagen en de Brandweerauto met brandweerlieden. Toen het défilé voorbijgetrokken was, sprak de heer G. R. Vonk een woord van dank tot de défileerende vereenigingen. Spr. hoopte, dat de Bodegravenaren ook in de komende jaren den goeden geest zouden bewaren en besloot met de woorden: „God zegene Bodegraven, God zegene u al len". Tot driemaal toe werd door de te samen gestroomde burgers het „lang zal hij le ven" gezongen, gevolgd door diverse uit roepen als: „leve de burgemeester". Receptie. Van vier uur tot half zes was er in hotel van Haaften gelegenheid om geluk te wen- schen. De receptie werd in de achterzaal gehouden en de toeloop was overweldi gend. Voortdurend bleven de menschen toestroomen, menschen uit den deftigen stand, den middenstand en niet het minst uit den werkenden stand. Van de velen, die hun gelukwenschen kwamen aanbieden mogen we hier noemen de geestelijkheid en den oud-burgemeester, den heer G. S. van Dobben de Bruyn. Tot slot van den feestdag werd door den Raad der gemeente te zeven uur een di ner aangeboden in hotel van haaften Wij hopen, dat de heer Vonk vele en vele jaren met Gods zegen de belangen van de gemeente Bodegraven moge behartigen. Dit wenschen wij hem van ganscher harte toe! gaven. Hierna had bestuursverkiezing plaats Aftredend waren de heeren JaC. Schoema- ker en C. de Leede. De heeren Nieuwe- steeg, Kleyn en van Wilgen werden met al- gemeene stemmen herkozen, terwijl in de beide vacatures werden voorzien door de heeren J. Tijsterman en J. Dijkhuis. Ten slotte kwam bij de rondvraag ter sprake de gehouden wedstrijden en ver lichte baan-avonden in December 1938. Een woord van dank werd gebracht aan den heer Hugo T. Hooftmon en de firma Eb- binge en Nieuwesteeg die hun personeel be langeloos hebben afgestaan bij de werk zaamheden op de ijsbaan, wat betreft sneeuwruimen, verlichtingspalen aanbren gen enz. De voorzitter sprak den wensch uit bij een volgende gelegenheid wederom op deze zeer gewaardeerde medewerking te kunnen rekenen. Nog even werd ter sprake gebracht door den heer Lunnemann om bij aanschaffing van prijzen en materiaal de leden de voor keur te geven. Spr. zag ook gaarne het misverstand opgehelderd, dat leden entrée hadden moeten betalen bij de verlichte baan. De voorzitter zeide, dat door wat al te groote activiteit van den incasseerder di' misverstand was ingeslopen. Ook zul len de huisgenooten op het bewijs van lid maatschap der leden toegang hebben tot de baan. Na nog wat gezellige kout werd deze geanimeerde vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6