DALADIER TE TUNIS. Het geluk ligt in de sneeuw Een klem meisje verwelkomde Daladier met een bloemenhulde bij zijn bezoek aan Tunis, waar hem een hartelijke ontvangst bereid werd De Du'tscher Steinig, die het vorig jaar den Nehring prijs Sneeuwruimen aan boord van het m.s. .Oranje", dat bij Een kijkje in de geweldige machinekamer van het m s. -Oranje", dat bij won voor de beste sweefvlieg-prestatie, zal nu met zijn toe» i r i i j i. - ziel een hoogte van minstens 5000 meter moeten bereiken. de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam Zijn voltooiing nadert de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam wordt afgebouwd om titelhouder te blijven Op de bagage-afdeeling van het Centraal Station te Amster- dam heerscht thans groote drukte. Meer dan 2000 colli's worden per dag door uitgewekenen uit het buitenland afgehaald De bereden garde van den Bey ging de auto voorat, waarmede Dala- dier te Tunis zijn intrede deed FEUILLETON Een Wintersportroman van PETER KRAYENBüHL. (Nadruk verboden). T Nee jongedame, ik zei het al: die liem zit niet goed. Mag ik helpen? Alleen bij hooge uitbondering; das gibt nur ein- snaal und kommt nie-wieder! U moet dat alles zelf veel beter kunnen 1 De mensch stj vóór alles zelfstandig en toch goed....! Dr. Muschle? Nee, heelemaal zonder gteun en staf komt men niet door het le ven. Hallo, boy, loop eens vlug naar de hal, waar meneer zijn ski-stokken heeft laten staan Niet ongeduldig worden, mevTouw, dit is nog maar een cursus voor beginners, wendt Dieter zich tot een rijzige Friezin met een vuurroode wollen sjaal om den hals die haar verveling tevergeefs met spiegel en poederdoos tracht te bestrijden. Zijn we allemaal zoo ver? Prachtig! Helaas ligt het oefenterrein daarboven achter het hotel. Laten we dus moedig trachten het te bestormen.... Nee. zóó vlug heb ik me dat niet voorgesteld, waar de heer. Daar ligt u nu al.... Mag ik u overeind helpen? Ja, dat is nu eenmaal niet anders, des levens hoogte wil bestreden zijn. Den volgenden keer moet u alleen kunnen opstaan: Voorwaarts, met de heek divisie op den vijand. 't Is wel zoo goed als u uw ski's pa rallel zet dokter, zegt Dieter tot den Sak- sischen jurist, terwijl hij hem op de been helpt. Dan blijft u langer overeind. De bonte rij ski-babies kruist den groo- ten weg: kort daarop slaat men naar links af, waar het nog steeds vlak is en dan volgt de stijging naar het oefenterrein, de z.g. „Skiwiese", door de meer gevorderden hatelijk „Idiotenheuvel" en „Kalverweide" genoemd. Het is maar een betrekkelijk kleine heuvel met een flauwe helling en de sneeuw is er zeer goed en los, zoodat men maar weinig glijdt. Aansluiten alstublieft! En nu kijkt u allemaal eens naar mijZoo allemaal met het gezicht hierheen alstublieft, zoo dat we denberg aan onze rechterhand heb benDoet u mij maar na.... Staan we allemaal? Eenigen liggen nog of alweer. Dan de volgende oefening: Omkeeren! 't Beste doen we dat zoo: Linkerbeen op heffen, ski in de sneeuw steunen, de punt achterover, rechtski er overheen halen» 't Gaat heel goed in drie étappes: Linksom- draaien! Linker-hoog! Overheen-bijzetten! Hebt u 't gezien? Mooi dan zal ik parade afnemenEngeland verwacht, dat elke man zijn plicht doetMag ik u verzoe ken mevrouw? Dat is werkelijk keurig, zoo als u hem dat lapt. De volgende.... Nee, nee, u moet er vopral geen polka van maken; 't moet meer op een wals lijken.... Goed zoo, wie volgtWaarom zoo eenvoudig meneer. als 't ook gecompliceerd gaat? Nog eens over. alstublieft, maar dan wat minder hartstochtelijk,... Zoo is 't goed.... Wie volgt....? Voorzichtig! Nou, u boft, dat ik geen Alexander ben die zou zoo'n Gor- diaansche knoop eenvoudig doorhakken! Nog eens wat kalmer, alstublieft.... Ja, 't is beter, als u de stokken meeneemt op reis.... Als geheel is het een vrij zonderling ge zelschap, dat Dieter daar inspecteert. Een groot aantal deelnemers maakt den indruk, alsof zij om een prijs strijden, uitgeloofd voor hem of haar, die zich het onhandigste gedraagt. De onmogelijkste kunststukjes, de meest ingewikkelde lichaamsbewegingen en acrobatische toeren worden er ten toon gespreid en slechts weinigen schijnen in te zien, dat reed de helft daarvan voldoen de zou zijn om de eenvoudige oefening goed te doen. Dieter doet alle mogelijke moeite den dikken commissaris over het hoofd te zien, maar deze dringt zijn rondbollige verschij ning onverbiddellijk naar voren. Het wor den eenige pijnlijke oogenblikken en waar lijk niet alleen voor Dieter, tot de dikkerd eindelijk inziet, dat het bij zijn lichaams omvang eenvoudig onmogelijk is zijn been zóó hoog op te heffen als noodig is om de ski te kunnen steunen. Dr. MuschleU wenscht....? Neemt u me niet kwalijk, meneei ....ePrausnitz, daar schiet me plotse ling te binnenstottert de griffier, rood als een kalkoensche haan, ik heb wat verbeten, ik moet onmiddellijk naar het hotel om te telefoneeren Hij heeft zijn ski's afgebonden Mis schien mag ik deze les later inhalen. Dieter ziet hoe dr. Muschle zich haas tig uit de voeten maakt. Hij begrijpt hem niet.De man is toch werkelijk niet zoo onhandig; die onschuldige draai-oefening kan hem toch niet op de vlucht hebben ge dreven? Even later bemerkt Dieter echter, dat Brigitte en baron Girsholm zich bij de schare toeschouwers hebben gevoegd Heeft iedereen een beurt gehad? Mooi, dan staken we deze oefening. Ik mag u ze ken allen wel op het hart drukken flink voor u zelf te oefenen, anders komen we niet vooruit. En nu de hoofdzaak voor van daag: de glij-oefening! Allemaal in de rij alstublieft! De skipunten in dalende rich ting en nu even goed opletten: Rechterbeen iets naar voren de knie buigen het lichaam voorover. Dieter doet het driemaal voer; dan moet elk op zijn beurt volgen. Geen koorddanserij alstublieft, me vrouw, niet zoo met uw armen dooi de lucht propelleren, de handen tegen de knieën en de stokken naar buiten.... Nee, mijnheer Marktbreit. als u uw zitvlak exponeert, dan is dat nog geen hur ken! Flinke diepe kniebuiging.... De blonde Friezin suist omlaag en komt daarbij in een sierlijken bocht. Nochtans weet zij zich op de been te houden, zoo- dat ze in goeden stand beneden aankomt. Ze doet, alsof het zoo hoort, maar Dietei weet, dal 't slechts een gelukkig toeval is— Slechts een zeer gering percentage komi beneden aan, zooals men boven vertrokken is De dikke commisaris demonstreert ette lijke malen iets, wat hij zelf voor een diepe kniebuiging houdt en glijdt toch nog on verwacht en volkomen tegen zijn zin wel op zij weg. waardoor hy juist in de baan var een, in volle vaart op ski's naderende jon gedame terecht komt Hij landt op zijn rug beide ski's als een St. Andrieskruis in de lucht Dieter spoedt zich erheen om hem de be hulpzame hand te bieden, maar de jonge dame, wie het niet aan tegenwoordigheid van geest blijkt te ontbreken, is reeds tot stilstand gekomen en is hem juist voor. Re soluut bindt zij den dikken man zijn latten af en helpt hem overeind. U hebt gelijk, dame, dank u zeer. Stop -met die plagerij. Mag ik u naar Kaiserhof vergezellen? De man blijkt zich echter in het adres te hebben vergist het is Grace niet om een nadere kennimaking met den dikkerd te doen. Nee, dank u wei, maar een goede raad wil ik u toch wel geven: Om te skiën bent u te dik en voor clown ontbreekt u de hu mor. Gaat u maar liever rodelenl Dieter hoort dat ales aan met een open mond van verbazing. Als hij zich eindelijk hersteld heeft, is Grace reeds verdwenen... Allen beneden blijven. Voor vandaag is het genoeg! Morgen de Stemmbogen- oefening! Het volgende oogenblik zet hij zich in beweging; met een scherpe bocht suist hij omlaag, zijn schapen ver achter zich la tend Als hij eenigen tijd later in Hotel Kai serhof bij een kep koffie in een geillus» treed tijdschrift bladert, valt zijn oog op een ongewone zin in een roman van Peter Krayenbuhl: „De taal van bet toeval is de ontmoe ting.... (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12