3)e ÊeicboHe (Boti/fcomt Het geluk ligt in de sneeuw Het voor rekening der Hollandsehe Stoomboot Mij. bij C. v, d. Giessen Zonen's Scheepswerven te Krimpen aan den IJsel in aanbouw zijnde ms. „Nigerstroom*, is Dinsdag met goed gevolg te watèr gelaten Dr. J. F. M. Sterck, de Vondel-kenner yan internationale vermaardheid, vierde Dinsdag zijn tachtigsten verjaardag Tengevolge van sneeuw- en regenval is de anders zoo lieflijke Geul buiten haar oevers getreden en pe ontvangst van Daladier bij zijn aankomst te Ajaccio ging met heeft een groot deel van het Geuldal onder water gezet groote officieele plechtigheid gepaard Tijdens zijn bezoek aan Bastia legde Daladier een krans aan den voet van het monument voor gevallenen De Hertog en de Hertogin van Windsor vierden de jaar wisseling op hun villa te Cannes, waar zij thans vertoeven FEUILLETON Een Wintersportroman van PETER KRAYENBÜHL. (Nadruk verboden). 0) Hohrain treedt buigend op den baron toe en tracht Dieter in diens gunst aan te beve len, maar Brigitte neemt hem en haar schare vereerders in het wynrestaurant. Dieter tracht zich tevergeefs te verzet ten; zyn hoofd staat niet naar lawaai, flirt en cocktails, maar tegen Brigitte's conse quente extravangence helpt geen verzet. Innerlijk is hij trouwens wel geneigd zich aan zijn nieuwe omgeving aan te passen, liefst spoedig en zoo mogelijk pijnloos Bovendien zal het zijn nieuw emplooi ze ker geen afbreuk doen, als Brigitte Clamor hem haar gunsten schenkt. En dat doet zij onmiddellijk by de eerste de beste gelegen heid, wel wat te rijkelijk naar Dieter's smaak, maar hy moet toegeven, dat zij daarbij binnen de perken der welgevoege- ljjkheid blijft. Dieter is geen nieuweling. Hij weet van St. Moritz, Schreiberhaus en Silvretta hoe snel de styve Britten, en de gereserveerde Hollanders en de gesloten Westfalers ont dooien en hoe graag de banden der con ventie in de wintersche vrijheid worden verbroken. Weliswaar treedt daarbij nog wel eens wat twijfelachtigs aan den dag, maar daarnaast openbaren zich ook andere verborgen eigenschappen; kameraadschap, wederzijdsch vertrouwen en oprechtheid ook tusschen man en vtouwVooral in St. Valentin en de naburige kleine winter sportplaatsen, waar men niet, zooals elders, alle mogelijke moeite doet de zuivere, win tersche atmosfeer door mondaine genoegens te bederven. Nochtans kan Brigitte zich zeer mondain voordoen. Het staat haar even goed als het tegendeel; zij weet het en slagt er tel kens weer in haar tijdelyken partner daar mee in verrukking te brengen. Haar onbe rekenbaar, steeds wisselend temperament werkt irriteerend op onschuldige naturen; meer ervarenen echter weten dit ongewo ne zeer wel te waardeeren en afgaande op den drom van Brigitte's vereorders u hun aantal niet gering Ja, Brigitte is een vlinder; zijn fladdert van den een naar den ander, haar vleu gels zijn vol raadselachtige figuren, maar nergens toeft zy lang. Thans voelt zij zich tot Dieter aange trokken en hij laat zich haar belangstel ling om verschillende redenen gaarne wel gevallen. In geen geval wenscht hij thans als spelbreker van wie dan ook op te tre den. Ondanks zijn jeugd, heeft Dieter een helderen kijk op menschen en toestanden. Het ontgaat hem niet, dat de schijnbare lichtzinnigheid van deze vrouw slechts als masker moet dienen voor diepere gevoe lens, dat er momenten zijn waarin haar vleugels krachteloos neerhangen, uren waarin zij zich ten prooi weet aan een moeilijk te bestrijden zwaarmoedigheid en een diepe melancholie. Terwijl zij praat en schertst, plaagt en lacht en haar pijlen op den nieuwen haar zichtbaar sympathieken partner afvuurt, glyden Dieter's jonge, vrymoedige oogen over Brigitte's gelaat en figuur: een on waarschijnlijk klein gezicht met smalle wangen en onrustige barnsteenkleurige oogen, omlijst door een dichten koperroo- den haardos, ongelooflijk smalle heupen in opvallende tegenstelling daarmee zeer krachtige armen en beenen. Dieter bemerkt, dat haar dwalende blik steeds weer een bepaald punt zoekt om dan met iets afwezigs eenige seconden lang daarop te blijven rusten. Het is Girs- holm, die half met den rug naar haar toe gekeerd, onverschillig op een hooge kruk tegen de bar leunt en lusteloos aan een Manhatten cocktail nipt. Dieter's eerste opwelling is het veld te ruimen, maair zelfs deze dubbezinnige di plomatie kan men Brigitte niet al te zwaar aanrekenen. Hij blyft en laat zich glim lachend als antenne gebruiken, waar langs Brigitte contact zoekt met den eigenlijken ontvanger. De eerste les. Per telefoon en eigen boodschappers heeft de eigenaar van „Kaiserhof" onmid dellijk na Dieter's aankomst de belangrij ke mededeeling aan zijn collega's doorgege ven: de gasten van.Pension Martin en van Hotel Ritter in St. Valentin weten nu, even als die van het Grand Totel in het nabu rige Antonswil, dat de gemeenschappelijk georganiseerde „Skicursus voor beginnelin gen" vanmiddag orh half drie zal beginnen. Verzamelplaats: de hal van Kaiserhof, Reeds of twee .uur arriveert de eerste deelnemer: een van dat soort menschen, die eiken trein missen, waarop zij niet min stens een half uur hebben gewacht Om kwart voor drie is weliswaar het grootste deel der ski-babies byeen, maar het slaat toch al drie uur als de laatste cursisten ein delijk hun entrée maken. Dieter kent het onontbeerlijke te laat komen van vroeger opgedane ervaringen, maar het ergert hem toch telkens weer op nieuw en ook ditmaal -.zal Hij dan ook ze ker niet nalaten tegen deze nonchalance te protesteeren. Goeden middag, dames mijne hee- ren! Dat is aardig, dat u in zoo groote ge tale hier bent samengestroomd. Een deel der geachte aanwezigen zal echter na de eerste lessen beslist wel weer verdwijnen, anders zouden we den cursus moeten split sen. Ik ben dus Dieter Prausnitz, ja en wie u bent, daar zal ik zoo langzamerhand wel achter komenHet verloren halve uur hebt u zeker al wel benut om met el kaar kennis te maken. Overigens zult u in het verdere verloop van den cursus el kaar wel beter leeren kennen, ongetwij feld tot wederzij dsch genoegen.... Maakt u zich vooral niet ongerust het is geen levenskwestie en als het eens een keer niet wil vlotten, denkt u dan maar aan het ge maskerd bal aan het einde van den cursus! Mag ik vriendelijk om stilte verzoeken? Er is nog een kleinigheid, waarop ik de aandacht wensch te vestigen: U bent on getwijfeld voor uw pleizier hier en dat zult u ook hebben. Maar ik verlang, dat u één ding zult onthouden: de dagelijksche cur sus begint hier niet om 2 uur, ook niet om drie, maar precies om half drie. Weest u vooral correct tegenover mij en tegenover u zelf. Bedenkt, niettegenstande het les geld in den pensionprijs begrepen is, hoe zeer het uw moreel gevoel van eigenwaar de ten goede zal komen, als u tenminste eenmaal per dag op tijd bent. Ik verzoek nogmaals stilte! Bezwaren, wenschen, informaties en zoovoort dage lijks tusschen twee uur en half drie vóór den cursus! Zoo en nu zullen we de kostbare Perzen in deze „heilige Halle" maar niet langer met onze bemodderde laarzen bederven, doch bij wijze van proef buiten de latten eens aanpassen Het bonte volkje draait met veel la waai door de deur, geaccordeerd door een zwerm, reeds bij voorbaat genietende toe schouwers, die een genoeglijk schouwspel verwachten. Achter een der ramen van het hotel ont waart Dieter Brigitte en achter haar Girs- holm. Nu wordt u verzocht in een grooten halven cirkel om mij heen te gaan staan. Meer uiteen alstublieft, anders yalt u el kaar al te vlug in de armen.Zoo en nu zullen we dan eens kijken hoe die lat ten onder de voeten komen: allen onder binden!Ja, het bukken kan ik u niet besparen. Verzuimt u vooral niet het hier te doen, ergens anders zal het u stellig nog moeilijker vallenHo, ho, ho, dat is las tig, waarde heer, u hebt een wat al te do- mineerend voorfront! Mag ik voor dezen keer nog even helpen? Een hopeloos geval, deze korte, dikke heer, want bij een dergelijken lichaams omvang is skiën een onding. Dieter weet het desondanks echter biedt hij zyn hulp aan, terwijl hij zich in stilte afvraagt waar aan dat misplaatste enthousiasme voor de sport bij een zoo, in alle opzichten volda- nen man, kan zijn toe te schrijven Waarschijnlijk weer eens: Cherchez la femme!? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9