Nieuwe uit&aven BIOSCOPEN TE LEIDEN SPORT Laatste tucFïctiScïï Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DFNSnA^ IAMIIAPI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Naar wij vernemen heeft de heer L. Th. van der Laken, leider van de centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen al hier tegen 1 Maart e.k. als zoodanig ont slag genomen. De Wethouder van Sociale Zaken, de heer J J van Stralen, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. Uit Leiden Vertrokken: Aboe Baker Djaar, N.O.-Indië A. Blok Oegstgeest, H. Morschweg 21 C. Bontje, Amsterdam, v. d. Hoopsir. 621 B. L). Brugman, leiderdorp, Zyioordkade 8 H. Bruining, Barradeel, Wijnaidum 142 F. A. de Bruijn, Zoiterwoude, Vrouwenweg E 81 M. j'. Cambier, Den Haag, Kijk- duinschesir. 47 C. Deen, Den Haag, Thorbeckeiaan 119 C. Dukse, Amtserdam, Heimqrstr. 104 A. P. Vermeulen Wind- sant-Dorrepaal, Amsterdam, Amsteldijk 46 H. J?ros en Fam., Asnton Keynes, Cots- wald Bruoernof C. W. v. d. Kley-Got- tenoos, Den neider, v. Speckstr. 17 H. L. A. Graai, Heerlen, N. Scnanaelen 38 C. Th. ae Groot, Nieuwkoop, iNooruen J. C. W. v. Hoven, Naaidwyk, znaeiayk 7 M. Huiser, Amsterdam, A. Nemnuyastr. 40 ar C. A. 'Ih. Jansen, Deventer, L. B.sscnop- «traat 2839 M. Klessa, Uegstgeesi, Laan V. O. Poelgeest 18 W. G. Lansink, Am sterdam, L,eimuiaerstr. 51 i W. C. Maas, Oegstgeest, juiiermansstr. 40 J. C. Marin, Oegstgeest, Oranjeiaan 24 A. M. Matossi en ram. Poscniavo Zwit M. H. Smink- Matze, Meppex, Pr. Beatrixpiantsoeiï J, A. W. v. Miltenburg, Haimeien, Breudijk 16 J. G. W. Oevernaus en r am., Amster dam, Linnaeusp. weg 114 hs 1. Ouevan- ger, Reeuwyk, Blinaew. 9 A. Vaas-v. Oven, Wassenaar, Santhorstlaan 69 J. Overduin, Den Haag ValkenDoschkade 199 J. Piket, Buitenland P. v. d. Plas- Ruhrwiem, Opperdoes, Noorderpad 132 J. Sas, Gorincnem, Nw. Wals teeg 6 H. J. S.crnan, Den Haag, rrankensiag 131 P. A. Snijders, Waadinxveen, Dorpstraat 19 H. v. Soest Bussum, Lothanuslaan 88 C. J. v. Tol, Wormerveer, Zaanweg 107 A. Verbraesk en Fam., Oegstgeest, Weth. Jufferm^lr. 29 C. M. iviooij-de Vos, Utrecht, Lepeiaarstr. 31 E. J. Winkel kamper, Essen, Mockhorstberg 84 In Leiden gevestigd: W. K. Batteljee, journalist/ Thorbecke- straat 15 1. G. C. MaUnys-Blom, Stiei- tjesstraat 45 J. E. Boon, Gerecht 10 H. W. v. d. Boscn, verpleegster, Haarlem merweg 5oa M. C. Braakman, verpleeg ster, Cooetstr. 48 D. J. Brokaart P. de .3 Courtstr. 49 J. P. Koet-v. Daaien, Spie- ghelstr. 28 G. A. Daihuisen, dienstoode, Breestraat 84 W. Faoriek, empi. B.P.M Lammensch.weg 42 H. C. v. 't Hof en Fam., off van adm. 2e kl., Lorentzkade 9 Th. A. J. Lamboo, Bronkhorststr. 2da C. M. C. Nommel-Lash, Rijnsb.weg 179 J. L. W. Lut en Fam., beamote N.S., B. Bai- lotstr. 3 C. J. Matthijs, ass. laöaidt., Stieltjesstr. 45 C. J. A. Muller, Fruitlaan 9 A. B. Budding-Reutegger, Doelensteeg 10 M. Rutert, dienstbode, Hooigr. 79 W. J. Schelvis, bed. caïétaria, le Binnenv. gracht 2d H. Smit, zetter, Morschstr. 5 M. A. E. v. Steenbergen, Molenstr. 35 F. Stiel, dienstbode, H. Ryndijk 65 J. Suurmond en Fam., mach. koopvaardij, Fa- gelstr. 19 W. P. Swaak en Fam., winke lierster, Haven 32 M. C. Perquin-v. Vel- zen, H. Rijndijk 76 J. C. v. Vlimmeren, koopman, Oude Vest 97 P. L. Vogelaar, opz. Prov. Waterstaat, Terweepark 3 J. H. L. Wennekers, geoloog, Lammensch.weg 32. '*VA|s*-u tóch lejs moetvérffei^ .En u hpbt 't.voorat kiezen Offert liever /dan een uur Dan uw"vefd'ren" levensduur! Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A.V. Petrus Canisius. In de pas verschenen Januari-aflevering van het Schild zet prof dr. L. Bender O.P. zijn serie voort over de kerkelijke huwe lijksprocessen. In deze aflevering stelt hij de kerkelijke processen tegenover onze burgerlijke processen in deze materie. Hoe wel het burgerlijk Wetb. een echtscheiding met wederzijdsch goedvinden verbiedt, komt dat toch herhaaldelijk voor. De eene partij beschuldigt den ander van een de lict, dat reden tot echtscheiding geeft en de beschuldigde partij verschijnt niet. Dat wordt beschouwd als een erkenning van schuld en de eisch wordt toegewezen. Daarmede staat echter het geïncrimineerde feit allerminst vast. Bij de kerkelijke pro cessen, waarbij het uitsluitend gaat om de vraag, of een huwelijk al dan niet rechts geldig is gesloten, dus al of niet nietig ver klaard kan worden, moet de ongeldigheid overtuigend worden bewezen. Daar gaal men niet af op „bekentenissen" van een der partijen. De Kerk beschouwt het hu welijk danook niet als een contract dat uitsluitend beide partijen aangaat; ook het algemeen belang is daarbij ten nauwste be trokken En daarom is bij ieder ongeldig heidsproces een kerkelijke ambtenaar aan wezig, die tot taak heeft, het huwelijk te verdedigen en de bewijzen voor de ongel digheid te ontzenuwen. In geval van twij fel wordt steeds beslist ten gunste van het huwelijk. Als tweede bewijs, hoe streng het kerkelijk recht is voor degenen, die be weren, dat hun huwelijk niet rechtsgeldig is, wordt aangehaald, dat een ongeldig heidsverklaring nooit definitief van kracht wordt, tenzij twee verschillende rechtban ken haar hebben uitgesproken. Na de eer ste uitspraak wordt automatisch in hooger beroep gegaan. Dr. P Kasteel behandelt in een volgend artikel de rol. welke ons Vorstenhuis heeft gespeeld in de Vrijmetselarij. Inderdaad zijn kroonprins Willem (de latere koning Willem II), zijn broer Frederik en prins Willem Alexander, vrijmetselaars geweest, maar het gaat niet aan, om zich tegenover een onwetend puDliek zonder meer te be roemen op de betrekkingen met het huis van Oranje. Men moet^r dan bij vertel len, lo. dat Frederik tegen de „hooge gra den'' gewetensbezwaren had; 2o. dat Wil lem geen leiding daarover wilde aanv ar den; 3o. dat Alexander daarover geen lei ding kreeg. J Lammertse begint een serie artikelen over Kunst en Religie, terwijl pater ter Maat O.P. voortgaat met zijn studie over het „Levende gezag der Kerk en de Bij bel". Dr. Bruna schrijft een lezenswaardige beschouwing over „De heilige „tempel", het mystieke Lichaam van Christus". Tenslotte bevatten de rubrieken „Op den Uitkijk" Vraaenbus en Boekbespreking wederom vele gegevens, waarmede men z'n kennis kan verrijken. „Aartsbisschop Willibrord" door Joh. Ram, in samenwer king met Pastoor W. Nolet. N.V. Paul Brand's Uitgeversbedrijf, Hilversum. Dit kleine boekje, waarin eenvoudig, maar boeiend, het leven van den Apcstel van Nederland wordt verhaald, is eigenlijK geschreven voor de scholen, doch ook oude ren zullen hun kennis van St. Willibrords leven welke kennis over 't algemeen niet zoo omvangrijk is! met de lezing ervan kunnen verrijken op een licht-ver- tesrbare manier. Want het groote voordeel van dit boekje is, dat het rustig en klaar dit levensverhaal vertelt, alle historische twistvragen en moeilijkheden ter zijde laat, zonder de wetenschap geweld aan te doen. Zoodoende krijgt men een gced over zicht van St. Willibrordus omvangrijke apostolische arbeid, een overzicht, dat his torisch verantwoord is (daarvoor staat de naam van pastoor Nolet borg!) en zich ge makkelijk lezen laat. Een boekje, dat wij aanbevelen aan alle Nederlanders! HUOKDFlI.Mb AANVANGSUUR Trianon: Robin Hood (Errol Flynn, Olivia de Ha- villand). Welkom vreemde ling (Dick Powell, Pat O'Brien). Avonturen Komisch lederen avond 8 uur. Zondag doorl. voor stelling van 2—7 u. Zaterdag en Woens dag matinee 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen Luxor: De geluksvogel (Heinz Riihmann). Ik heb je lief (Vic tor de Kowa, Luise Ulrich). Komisch Komisch lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur. Vrijdag, Zaterdag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag 2 uur matinee. Goedgekeurd v, volwassenen Lido: De branie van Ox ford (Robert Taylor, Maureen O'Sullivan) De Zigeunerbende. (Jane Withers). Spanning Komisch lederen avond 8 15 u. Zondag doorl. voor stelling van 2—7 u. Zaterdag en Woens dag matinée 2.30 u. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: De kinderen van ka pitein Grant. Amor in iet Waren huis. (James Milton, Patricia Ellis). Spanning Komisch lederen avond 8 uur. Zondag 4—7 uur, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag half drie ma tinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Ali Baba komt naar filmstad (Eddy Can tor). Marine pronkstukken (Robert Young, Ja mes Stewart). Komisch Spanning lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur lederen werkdag 2 u. matinée. Goedgekeurd SIR GEORGE A. THOMAS VOORZITTER DER „BIG EIGHT". Sir George A. Thomas heeft, na gerui- men tyd met dr. M. Euwe te Hasting ge confereerd te hebben, het hem aangebo den voorzitterschap van de „Big Eight" aanvaard. Ook Milner Barry heeft zich bereid ver klaard in het bestuur der vereeniging zit ting te nemen. Men zoekt thans naar een secretaris. Men noemt den naam van den Elgelschen advo- catt Whitcroft, die ook bestuurslid van den Er.gelschen Schaakbond is. Hij staat be kend als goed organisator. Binnenland UITBREIDING VAN DE BAAGSCHE WATERVOORZIENING. B. en W. van 's-Gravenhage hebben den raad een voorstel doen toekomen met betrekking tot de uitbreiding van de middelen tot watervoorziening, waarvan de raad reeds sedert geruimen tijd de noodzakelijkheid heeft erkend. Bij dit voorstel is overgelegd een uitvoerig nader rapport van den di recteur van de Haagsche Duinwater- eiding, welke het water onttrekt aan de rivier de Lek, en waarbij het Lek- water na een nader vast te stellen vcor- behande'ing wordt vervoerd naar het bestaande zuiveringsbedrijf in de dui nen met toepassing, voorloopi? nog gedeeltelijk, van de infiitratie-draina- gemethode aldaar. Ds kosten hiervan worden begTOot op 6.400.000 verhoogd met een bedrag van 150.000 voor een practijkproeven-infil- tiagemethode, doch èen volkomen uitge werkt plan met volledige kostenbegroo- ting zal den raad nader worden aangebo den. Voor de nadere uitwerking van het plan en het voortzetten van proeven bij'Berg ambacht wordt thans een voorloopig cre- diet van ƒ75.000 aangevraagd. B. en W. wijzen er in hun toelichting op, dat het door den directeur ingezonden rap port de voledige instemming heeft van den directeur van het Rijksbureau voor de Drinkwatervoorziening en dat het boven dien volledig past in het schema van de commissie voor de drinkwatervoorziening van het Westen des lands. POSTBOOT „AMELAND" IN HET IJS BLIJVEN STEKEN. De postboot „Ameland", die vanmorgen cm zes uur van Ameland naar Holwerd vertrok, is op ongeveer 100 meter afstand van de pier van Holwerd in het ijs blij den steken. De vijf passagiers zijn te voet over het ys naar Holwerd gegaan. Op deze wijze zullen ook de passagiers voor Ame land de boot trachten te bereiken. Men hoopt, dat Ue boot hedenavond weer te Nes za. arriveeren. Als gevolg van den ongeregelden boot- dienst, zal een inwoonster van Nes per v."egtuig raar den vasten wal worden ver voerd, teneinde een spoedoperatie te on- cergaan. OPENSLUITING OPGEHELDERD. Vijf arrestaties verricht. Op 17 December van het vorige jaar heeft een inbraak plaats gehad in 'n perveel in de Tollenstr. te Den Haag. De bewoners von den enkele kasten opengebroken en vermis ten bij onderzoek 'n bedrag van ongeveer SOO gulden en enkele gouden sieraden. De aard van den inbtaak gaf de politie aanleiding om verdenking t«. koesteren tegen den 18-jariger rijwielhersteller F. A. M. die op 28 December werd aangehouden. Na een aanvankelijke ontkenning gaf hij ten slotte toe de inbraak gepleegd te heb ben en noemde als medeplichtigen den 18- jarigen waschknecht H J. B. en den 18- jarigen timmerman F. H. de B. Nadat dezen aan een scherp verhoor waren on derworpen. noemden zij als vierden dader den 31-jangen los-wirkman C. V. R. Deze werd reeds lang van and*-ri opensluitin gen verdacht; ook in dit geva' bleek hij de aanstichter te zijn. R., die het geld en de s'traden in bewa ring genomen had, bleek zijn jeugdige mededaders nog bedrogen te hebben door hun te vertellen, d.-t hij bn een achtervol ging de sieiaden in ht' water had moeten gooien, lie jongens gaf hij af en toe kleine bedragen o m-te vereren in het café van den 32-jarigen H. C. S Deze kastelein bieck de sieraden en een gedeelte van het geld in nuis te hebban Ondanks de beken tenis van de drie jongens blijft R hard nekkig ontktrinen. De heler is na verhoor voorloopig op vrije voc'en gesteld. VLUG WERK VAN DE POLITIE In den oudejaarsnacht kwamen te 'sGra- ver.hage de bewoners van een perceel aan de Van Alkemadelaa.i om ongeveer twee uur thuis. Zij vonden een bureautje verbro ken en eenige kasten opengemaakt. Bij on derzoek bleek er ongeveer 25U gulden aan zilver- en oapiergeld verdwenen te zijn. be nevens een gouden horloge, dasspeld en •■■anger en een paar gouden ringen. Het bleek, dat de inwonende dienstbode, LELDEN. Geboren: Cornelis Leendert, z. van W Th. Alting en D. Th. Weijers Johan na Francina, d. van J. F. Vonhout en N. Timmers Cornelis,z. van A. Zaalberg en A. Biesbroek Bruno Joannes, z. van J. J. J. Kluts en M. J. de Vos Jannetje Isabella, d. van A. Betgen en G. Smit Eleonora Paula Charlotte, d. van F. Corba en M. W. de Koning Cornelis Antonie, z. van A. Jongepier en A. W. Kerkhove Jannetje, d. van B. M. Rijnhout en P. M. Westdorp Engelina Christina, d. van Th. v. Steenbergen en E- C. Cavé Hendrika Maria, d. van J. A. Verdegsm en F. W. Ge- lauf Wouter, z. van J. N. v. Weerdhuizen en J. J. Heijnsdijk Louise Willy, d. van A. D. Baars en R, G. Folkringa Pietje, d. van H. v. d. Me ij en A Guijt Janna Neeltje, d. van J. Tol en T. S. Rietveld. Ondertrouwd: F. K. v. d. Broek, Wedn. en C. v. Ginkel, Wede. Getrouwd: A. A. v. Delft, jm, en A. D. v. Staten, jd. Overleden: J. W. v. d. Steen, M., 60 jaar P. v. Dijk, Wedn., 70 jaar E. Oudejans, Wed. van: S. Rosier, 79 jaar J. H. Watter, Wedn., 53 jaar - F. J. Aukes, M., 88 jaar K. Harmanni, Wedn., 92 jaar. een ongeveer 21-jarig meisje, niet thuis was. De familie verklaarde aan de politie, die een onderzoek instelde, dat het meisje een paar dagen vrij had, doch dien avond thuis zou «orner-a inderdaad verscheen zij eenigen tijd later. Zij verklaarde, desgevraagd, dat zij bij haar familie in Breda was geweest. De po litie informeerde telefonisch naar de juist heid, waarbij kwam vast te staan, dat zy niet in Breda was geweest Onder tranen bekende zij daarop, dat zy geweest wv mei de/» 30 jarige'! stra tenmaker W. L., sinds kort een kennis van haar. Zij had den oudejaarsavond in zijn ge zelschap en op zijn kamer in de Torensraat doorgebracht. Daar was ook aanwezig ge weest een vriend van den man, de 21-jarige apothekersbediende, N. C. A. W. De politie begaf zich met deze wetenschap naar de Torenstraat om de mannen nader te spreken. Ongeveer half vier kwamen beide man nen in de kamer aan de Torenstraat terug. Ondervragii g en huiszoeking hadden ech ter geen resultaat Daar de politie de zaak nog niet vertrouwde, ging zij op onderzoek uit bij familieleden van L. De moeder van een nient van L. stelde darbij aan de politie een pakje ter hand, dat haar dochter haar in bewaring had ge geven. Zelf wai zij onbekend met den in houd. De politie onderzocht den inhoud en alle gestolen sieraden benevens ongeveer 200 gulden kwamen te voorschijn. Men heeft daarop het nichtje gehaald, de 43-jarige naaister C. J. F., die na een langdurig verhoor bekende, dat zij het pak je van haar neei in ontvangst had genomen. Daar zij inhoud en herkomst kende, vond zij het beter het niet in huis te houden en had zij het aan haar moeder gegeven. Het bleek 'nu, dat de dienstbode het slachtoffer geworden was van de beide mannen. De stratenmaker had haar op zijn kamer gehouden en de vriend wist onge merkt de huissleutel van het perceel in de Van Alkemadelaan in handen te krygen. Na verhoor bekenden zij tenslotte het plan vai te voren te hebben beraamtHet dienstmeisje bleek volkomen onschuldig te zijn. De beide mannen en het nichtje zyn nog in politie-bewaring. Buitenland PROF. ENRICO FERMI, DE NOBEL PRIJSWINNAAR. Zal niet naar Italië terugkeeren. LONDEN, 3 Januaii. (A.N.P.) De „Daily Herald" meldt uit Kopenhagen, dat professor Enrico Fermi, die element nummer 93 heeft ontdekt, te Stockholm vertoeft om er den Nobelprijs voor na tuurkunde in ontvangst te nemen. Toen Fermi vier jaren geleden zijn ontdekking deed, schreef de Italiaansche pers: „Een fascistische overwinning op het gr-bied der wetensrhapoen". De journalisten te Stockholm waven min of meer verrast, toen zij zagen, dat Fermi in gezelschap was van zijn vrouw en beide kleine kinderen, terwijl hij bo vendien een groote hoeveelheid bagage bil zi< h had. Professor Fermi heeft verklaard: „Ik ga niet naar Italië terug. Mijn vrouw en Tim r—on »ve« n*av Ameri ka, waarheen ik hen zal volgen. De jongste Italiaansche wetten hebben het voor mi.i nnmo^lük gemaakt mijn wetenschapnelijk werk in mijn eigen land voort te zetten. Want, ik ben een Jood" NOODWEER BOVEN DE ZWARTE ZEE. ISTANBOEL, 3 Januari. (A. N. P.). Boven de Zwarte Zee woedt sinds giste ren een orgaan zan een kracht welke in dertig jaren niet is voorgekomen. Tien Turksche en twee Grieksche stoomschepen zijn ter reede van Eregli op drift geraakt er op de kust gedreven. Het is onmoge lijk den schepen, die tusschen de klippen zitten vastgeklemd, hulp te verleenen. Het schip Millet werd met zulk een kracht op het wrak van een gezonken stoomschip geworpen dat het lek sloeg en i direct zonk. Van dp 24 koppen tellende bemanning konden zich slechts twee perso nen zwemmende redden. Vier kleinere Turksche schepen zijn afgedreven. Meer dan 100 zeilschepen zijn door den storm verrast en gezonken. Men vreest, dat tal van personen om het leven zyn gekomen. LEIDEN, 3 Jan. Vette varkens. To taal aantal 229, waarvan 222 zwaar en 7 licht. Prijs: zwaar 48 ct., licht 4749 ct., per K.G. levend gewicht. Handel sleepend. LEIDEN, 2 Jan. Grocntenveiling. Roode kool 2.805.10, savoye kool 4.205.60, groene kool 3.606.60, boe renkool 69, prei 26.20, gek. kroten 610, uien 2.406.20, peen 3.80 9.30, spruiten 526, andijvie 1835, Nero 6.20—14.20, witloof 8—17, alles per 100 K.G.; knolselderie 25.40, per 100 stuks; pieterselie 18.1049, selderie 13.3015.40, per 100 bos. 's-HERTOGENBOSCH, 3 Jan. Bater. Aanvoer S825 K.G. Hoogste prijs 1.58, laag ste prijs 1.53, Middelprijs 1.56 per K.G. AMSTERDAM, 2 Jan. Eicrenveiling Prinsengracht. Hoogste prijs f 5, midden- prijs f 4- -4.30, kleine eieren f 3.90. Dag- aanvoer 70.000 stuks. Handel kalm. ROTTERDAM, 3 Jan. Vee. Totaal aanvoer 400S stuks. 188 Paarden,, 5 Veu lens, 1016 Magere runderen, 955 Vette run deren 530 Vette kalveren, 177 Graskalve ren, 1109 nuchtere kalveren, 417 Schapen er: lammeren, 19 Varkens, 55 Bokken en geiten. Prijzen per K.G.: Vette koeien 70 —62—52 ct., Vette ossen 66-58—40—50 ct., Stieren 625650 ct., Vette kalveren 1.20 1.10—70—80 ct., Schapen 45—39—30 ct., Lameren 494440 ct., Graskalvcren 40 35—30 ct., Slachtpaarden 5040—30 ct. Prijzen per stuk: Schapen 211816, Lammeren 16—1411, Nuchtere slapht- kalveren 1086, Nuchtere fokkalveren /25—22—18, Slachtpaarden ƒ210—160—90. Werkpaarden ƒ310250—100, Hitten ƒ225 —180—1C0, Stieren 280—210—140, Kalf- koeien f 300240170, Melkkoeien 295 230170, Varekoeien ƒ200160140, Vaarzen 180—160—120, Pinker, 150—120 —100, Graskalveren 583525, Bokken er geiten f 865. Vette koeien en ossen: aanvoer groot, handel matig, prijzen iets lager pr. k. tot 74, pr. os tot 63. Stieren: aanvoer ruimer, handel kalm, pryzen iets lager. Vette kalveren aanvoer tamelijk, handel stroef, prijzen dalende pr. tot 1.30. Schapen en lammeren: aanvoer korter, handel traag, prijzen iets hooger. Nuchtere slacht en fokkalveren aanvoer grooter, handel traag, pryzen lager. Paarden: aan voer ruimer, handel tamelijk, prijken voor de slacht hooger, overigens onveranderd. Kalf en melkkoeien: aanvoer greoter, han del traag, prijzen iets lager. Varekceien aanvoer matig,, handel sleepend, prijzen stabiel. Vaarzen en pinken: aanvoer ge woon, handel redelijk, pryzen prysh. Gras- kalveren aanvoer iets kleiner, handel lui, piijzen lager. Bokken en geiten aanvoer ruimer, handel kalm, pryzen iets lager. BODEGRAVEN, 3 Jan. Kaas. Aange voerd 127 partijen Goudsche kaas, waar onder alle met rijksmork, totaal 5915 stuks, wegende 53.235 K.G. Prijs: met R.M. 1ste soort 26—27.50, 2e soort 24—25. Zwaar dere tot 29. Handel matig. ROTTERDAM, 2 Jan. Buitenl. granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Stemming kalm. Rogge: 75/76 kg. Zd-Russ. rogge aangekomen f8 80. id. stoomend f8.80, 75/76 kg. Ned. Russ. rogge disp. f8.80, 72/73 kg. Donau rogge stoomend f 8.50. Gerst: 65/6 kg. Russ. gerst disp. f 163, 67/8 kg idem f 164, No. 3 Amerik. disp. f160 1/2, 63 1/2/4 kg. Dcnau gerst disp. f 162, 71/72 kg. Poolsche gerst disp. f164. PTais p. 2000 kg.: Laplata cinquantino mais disp. f200, gele Laplata mais aangek, f 170.50, id. stoomend f 170, witte Laplata mais stoomend f 163, Donau/Galfox/Bes- saraab mais aangekomen f 165, id. stoo mend f 164.50, gele Amerik. mais no. II stoomend f 168—167, Russ. mais gele stoo mend f 165. idem Mixed stoomend 1164. ROTTERDAM, 2 Jan. Binnenl. granen en peulvruchten. Vandaag was de aan voer van te weinig beteekenis om notee ringen op te maken. ROTTERDAM, 2 Jan. Mosterdzaad geel f1315, karwijzaad f 1920, koolzaad f9.5010.50, blauw maanzaad f3031. HAZERSWOUDE, 2 Jan. 1939, Eierveiling Kippeneieren van 4.155.15; Eenden eieren van 3.25 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 Jan. Groentcnveiling. Eigenheimers, groote f 0.40—0.55 per 25 K.G.; Knolselderie A f3—4.40, idem B f2—2.95 per 100 stuks; Waspeen f 0.75—1.75, Kroten f 0.60—0.85 per kist van 20 K.G.: Roode kool f24. Gele kool f 1 304.80, Greene kool f 3 5.80, Uien f6—8.75, Prei f3.50—6 per 100 K.G Andijvie f 12.oerenkoBol f 0.300.54 per kist van 6 K.G. LOOSDUINEN, 2 Jan. 1939. Groenten- veiling. Spinazie 1.75, per 4 K G.; Peen le soort 17.00. Selderij f 11.80—16.30, Peterselie f 13 50, per 100 bos; Prei 2.20 6.40, Andijvie '32.50—42.50 per 100 K.G. Boerenkool 0.530.75, per 7 K.G. VINKEVEEN, 2 Jan. 1939, Groenten- veiling. Witlof I. 13.50—17.00, Wit lof II. 6.00—9.00, Witlof stek, 3.00— 5.00, Bieten 4.10, Waschpeen 2.40, Boerenkool 5.20—6.50, per 100 K.G. Tomaten 6.008.00, per 100 pond. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 8.52 5/8 Berlijn 73.73 Parijs 4.82>/o Brussel 31 r>U/2 Zwitserland 41.53 Kopenhagen 38 05 Stockholm 43.90 Oslo 42.85 New York 1.837'8 Praag 6.30

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3