OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 31 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT ZEVENDE BLAD. - PAG. 26 KATWIJK Geboren: Agatha Petrone'.la d. van L. van der Bent en A. P. Aandewiel. Pe- tronella Lucretia Meinsje d. van F. v. d. Berg en W. Kloostei Leendert, z. van \V. Hellenberg en J. Valk. Cornells z. van C. Jonker en G. Ruwaard. Corne lls z. van A. Hus en K. Berkhey. Dirkje d van B. den Haas en W. van der Plas. Jacobus z. van D. van Rijn en L. Kraayen- oord. Johanna Cornelia d. van P. van der Plas en D. Jonker. Hendrik z. van H. van den Eykel en V. KniD. Ondertrouwd: D. Remmerzwaal en M. Verdoes. H. F. K. Mauritz en A. M. Vis. B. Varkevisser en A. Groen. J. Guyt en E. Ouweharid. Getrouwd: L. E. van Loo en G. Phi- lippo. W. van Leeuwen en S. P. Haas noot. J. van Duyn en L. Schaap. W. van Dijk en N. var. der Plas. A. van der Panne en D. Meyvogel. - J. van der Plas en M. van Duyvenbode. K. Tim- mers en M. C. Hoort. KATWIJK AAN DEN RIJN De Rijn opengebroken Gisteren kwam een ysbreker met het speciale doel om de Rijn open te breken, hetgeen wonderwel gelukte. Sommige ys- maniakken konden echter niet zoo gemak kelijk van het ijs scheiden en lieptn nog vlak voor de ijsbreker de Rijn over. De pret is evenwel nu geheel afgeloopen. LISSE Harddraverijvereeniging. De hard- draverijvereeniging „Lisse en Omstreken" hield gisteravond in het hotel „De Witte Zwaan" haar 42ste algemeene vergadering onder presidium van haar voorzitter, den heer J. C. de Haan. Deze heette allen wel kom en wierp een terugblik op de spannen de dagen rond de harddraverij op 29 Sept j.L, wat ook zijn terugslag vond op het be zoek, alhoewel het toch niet noodig is daar over klaagtonen te doen hooren. Door den secretaris, den heer Th. F van Rijn, werden den notulen gelezen. Vervolgens bracht de secretaris verslag uit van de gehouden harddraverij, Aan de orde is voorts rekening en ver antwoording van den penningmeester, den heer J. H. ten Hage. Hieruit bleek, dat er een klein nadeelig saldo was van 9.49, zoodat het kassaldo terugliep tot 1793.57. Door de heeren Th. v. d. Eerden, C. Cle mens en Chr. v. Rijn werden de beschei den gecontroleerd. In het bestuur waren vervolgens aftredend de heeren J. H. ten Hagen, L. v. Grieken en Th. F. van Rijn, terwijl er twee vacatures waren ei. te elfder ure de heer D. Guldemond in een schrijven bedankte als bestuurslid. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herbe noemd, terwijl de aanvulling der vacatures werden aangehouden tot een volgende ver- galering. De secretaris bracht hierna zijn jaarverslag uit waaruit bleek, dat het leden tal thans 282 bedraagt. Na rondvraag volgde sluiting en werd overgegaan tot den gebruikelijke verloting van een aantal mooie kamerplanten. LEIDSCHENDAM Maatschappelijk Hulpbetoon geïnstalleerd Dond°rdagavond werd In de raadszaal het bestuur van Maatschappelijk Hulp betoon door burgemeester Keijzer geïnstal leerd. Zooals reeds bekend, zijn de Burger lijke Armbesturen van de voormalige ge meente Stompwijk en Veur opgeheven en is daarvoor in de plaats gekomen, een in stelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, welke op 1 Januari 1939 haar werkzaam heden aanvangt. Het bestuur dezer instelling maakt hier mede bekend, dat de uitbetaling welke tut op heden door het Burgerlijk Armbestuur der voormalige gemeenten Stompwyk en Veur werden uitbetaald, met ingang van 1 Januari 1939 zullen worden uitbetaald ter gemeente-secretarie afd. II. Behoudens de uitbt taling over de eerst komende week, weike voor voormalig Stompwyk op Maanaag 2 Januari zaJ ge schieden, is voortaan de dag van uitbetaling vastgesteld op Vrijdagmiddag 2 uur. Aanvragen om ondersteuning nunnen worden gedaan ter gem een te-secretarie, afd. H, des morgens tusschen 9.3U en 12.30 uur. Met ingang van 1 Januari 1939 ver vallen alle oude overeenkomsten mei dok ters en leveranciers en zullen nieuwe over eenkomsten moeten worden gesloten met het Maatschappelijk Hulpbetoon. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer de Langen, hield de afd. van den R.K. Volksbond gisteravond een vergade ring in het Patronaat. Na de gebruikelijke opening, werd door allen het strijdlied ge zongen. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den vertegenwoordiger van de afd. Werkloosheidsdienst, van het R.K. Werkliedenverbond, waarin ver meld werd het antwoord van den minister van Soc. Zaken op het verzoek van het gemeentebestuur van Leidschendam, om wijziging van de loonnorm voor land en tuinarbeiders. Op dit verzotk was afwijzend beschikt. Door den heer J. de Langen, werd een keurig verslag uitgebracht van de laastgehouden Centrale vergadering. Voor de schriftelijke rondvraag waren door twee leden, elk 5 vragen betreffende werkloodensteun en ander onderwerpen ingediend, welke dp duidelijke en breed voerige wijze werden beantwoord. Nadat de adviseur, nog eenige leerzame en op wekkende woorden tot de aanwezigen h3d gerichti werd de vergadering door den voorzitter met het gebruikelijk gibed ge sloten. Het busje voor Hulp in Nood, bracht 1.84 op. St. Josephgezellen-vereeniging. Zon dag, 1 Jan Nieuwjaarsdag. Geen bijeen komst. Maandag 2 Jan. om 7.30 uur repe titie tooneeiciub Adolf Kolping". Dinsdag 3 Jan. om 7.30 Maria-Congregatie. daarna bijeenkomst. Donderdag 5 Jan. om 7.30 uur biljartclub A.D.O en repetitie tooneelrlub „Adolf Kolping". Zaterdag 7 Jan. na het lof by eenkomst. NOORDWIJKERHOUT IJSCLUB OPGERICHT. In hotel Gouwenberg had Vrijdagavond een vergadering plaats op initiatief van den burgemeester, welke vergadering tot duel had te geraken tot oprichting van een ijsclub. Een honderdtal belangstellenden v/as aanwezig toen de burgemeester de bij eenkomst opende. Deze zeide niet te weten of er een ijsclub was. bij het laatste ijs was er in elk geval geen teeken van leven, al dus spreker, en hadden we wel ijs doch geen banen. De baanvegers die er waren werden genegeerd, zoodat er weinig gebeur de Het Rijk stelt geen gelden beschikbaar, vervolgde de burgemeester, anders hadden we geen ijsclub noodig. Nu moeten we van onderaf beginnen, en daarom stel ik de vraag of er belangstelling is voor een ijs- ciub. Een applaus bewees, dat de vergade ring hiermede aceoord ging. De burgemees ter verklaarde zich bereid om voorloopig als voorzitter op te treden hetgeen de in stemming der aanwezigen had, eveneens ging de vergadering er mede accoord, dat als secretaris op zal treden de heer J. P. de Jong en als penningmeester L. Hens- bergen, die als oud-penningmeester van de vroegere ijsclub nog 3.43 in kas heeft. Voor het aanwerven van leden en dona teurs gaven zich op de heeren H. P. van Amsterdam, Jan Verschoor, W. H. Hecms- kehk, J. C. v. d. Klugt, H. van Hensbergen en Coep Bouwmeester. De burgemeester zeide vervolgens, dat de aanwezigen wel begrijpen moesten, dat het geen philantropische vereeniging is ten behoeve van de armen, zooals vroeger wel het geval was, de vereeniging woidt opge richt uitsluitend om goede ijsbanen te krij gen. Nadat de aanwezigen in principe be sloten hadden lid te worden, werd de con tributie vastgesteld op 0.50 per jaar, do nateurs 1.— en voor verdere leden van het gezin 0.25. Gesproken werd nog over aansluiting bij den Z. H. Bond omdat daar veel voordeelen aan verbonden zijn, dcch uiteindelijk ging men hier niet toe over. Besloten werd de leden kleine baankaart- jes te verstrekken, zoodat zichtbaar is wie betaald heeft voor bet in orde brengen en houden van de ijsbaan. Ook besloot de vergadering het vercenigingsjaar te laten beginnen 1 Juli. doch voor dit seizoen een vol jaar te rekenen. Op een vraag van een dei aanwezigen of menschen uit de Zilk ook lia kunnen worden, antwoordde de voor zitter, dat dit zeer zeker gaat, doch deze hebben alleen plichten en b.v. geen recht om ook in de Zilk een baan te krijgen. Na dat nog gesproken was over het samenstel len van een reglement sloot de voorzitter de bijeenkomst. Staande de vergadering ga ven zich 50 personen als lid of donateur op. Volksbond. In café „de Zwaan" ver gaderde de afdeeling Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond. Wegens afwezigheid van den voorzitter opende de heer Koele- wijn, 2e voorzitter, de vergadering. Deze sprak zijn spijt er over uit, dat de op komst zoo slecht was, vooral met het oog op het belangrijke onderwerp van den avond. Hierop verleende hij het wcord aan den spreker, den heer Ant. Angenent, dis trictsbestuurder van den Bond, die sprak over de kinderbijslagregeling. (Van deze uiteenzetting gaven wij reeds meermalen verslag). Hierna werd gelegenheid tot het stellen van vragen gegeven, waarvan door enke len werd gebruik gemaakt. De voorzitter dankte den districtsbestuurder voor zijn heider betoog, waarna hij aan de orde stel de een voorstel van het bestuur om aan de pas opgerichte Sint Jozef Gezellen- Vereeniging een bedrag van ƒ50.te ge ven. Na eenige discussie werd aldus goed gevonden. De geestelijk adviseur. Kape laan van Egmond, tevens Praeses van de Sint Josephs-gezellen dankte voor deze gift. Hierna volgden eenige mededeelingen van huishoudelijken aard. Bij de rond vraag werd door een lid verzocht een schrijven te richten aan het gemeentebe stuur, afdeeling Crisis B. voor de ruime Kerstgave van dit jaar. Aan dit verzoek wordt g-evolg gegeven. Een ander lid vroeg of er aan het gemeentebestuur ver zocht kan worden een betere regeling in te voeren voor het stempelen, zooals het nu gaat. dal op een voormiddag pl.m. 500 menschen moeten stempelen, loopt de boel in de war; de menschen staan uren te wachten. Hierna sluiting. Koopt bil hen, die in Uw Daglilad adverteeren NOORDWIJK „Santos". Een dezer dagen ontvingen we een rondschrijven van het hoofdbe stuur der „Santos", hetwelk inhoudt o.m. als volgt: Bij ervaring is gebleken, dat alleen door de bloempjesdagen niet datgene voor de Nederlandsche tuberculose onbemiddelde standsgenooten kan worden verkregen, wat noodzakelijk is. Deze beschouwing kunt ge zelf verwe zenlijken, wanneer men nagaat hoeveel meer vereenigingen er in de laatste jaren deze methode van collecte ter hand nemen, dan raakt er zoo zoetjes aan de aroma af, welke toch al zoo karig was. Het is daarom, dat „Santos" een beroep doet op de openbare milddadigheid, vooral van onze geloofsgenooten. Zoo heeft ze met ingang van 1939 een ze gel-actie in het leven geroepen, welke u ongetwijfeld aanspoort om geheel vrijwil lig hieraan uwe milde gaven te schenken. Deze zegel-actie bestaat hierin, dat ieder, die daarvoor zijn medewerking wilt geven, een kaart ontvangt, op welke kaart ten alle tijde zegels te koop worden aan geboden of verkregen, ter waarde van 5, 10 en 25 cent. Zij, die minstens 2.50 aan zegels per jaar hebben geplakt komen in aanmerking voor de daaraan verbonden attractie, wel ke hierin bestaat, dat onder hen diverse prijzen worden verloot met als hoofdprijs o.a. een reis van twee personen met de Ne derlandsche Bedevaart, met vergoeding van alle kosten. Ongetwijfeld, zal hij of zij, die dit mcoie werk enkele oogenblikken bij zichzelf over weegt er toe besluiten mede te deen en me de te werken voor dit zoo schoone object. Waar een wil is, is een weg, en waarom zou u zich dan niet zorder bezocht te wor den wenschen op te geven aan het secreta riaat Lijnbaan 4. die u dan van de noo- dige inlichtingen e.d. zal voorzien. Gedenkt uw evenmensch, door bijstand in de tuberculose nood, en zend nog heden bericht, waarom u is verzocht. H. B. G. De afd. Noordwijk hield Donderdagavond een goed bezochte ver gadering. Behalve de vaste punten bevat te de agenda als eenig punt: Steun aan klein bedrijven. De voorzitter heette de talrijke aanwe zigen welkom. In 't kort zette hij het doe! van deze bijeenkomst uiteen. We lwas aan het bestuur bekend, dat er een steunrege ling bestond voor kleine boeren en tuin ders. Unt 'n tip, welke aan een lid van het bestuur was gegeven, was echter ge bleken, dat ook de kleine kweekers in deze regeling konden werden opgenomen. Met spoed was het bestuur te bevoegder plaat se om inlichtingen uitgegaan. Op zeer wel willende wijze zijn deze inlichtingen ver strekt. Gevolg was, dat met den meesten spoed deze vergadering was bijeengeroe pen. Daar de regeling alleen is voor de al lerkleinste bedrijven, zal zij velen niet be vredigen. Echter moeten wij dankbaar aanvaarden wat geboden wordt. Na voor lezing der notulen werd het woord gege ven aan het bestuurslid, den heer J. Pas- schier, die het onderwerp nader zou toe lichten. In aanmerking genomen, de korte tijd van voorbereiding, had de heer Pas- 6chier de stof gced onder de knie. Op zeer duidelijke wijze zette spreker uiteen, op welke voorwaarden gegadigden voor steun in aanmerking komen. Met voorbeelden uit de practijk, genomen uit verschillende kleine bedrijven, lichtte spreker het ge sprokene toe. De beslissing van al of niet toestaan van gevraagde steun ligt echter bij de door de gemeente te vormen com missie. Hierna werd gelegenheid gegeven fot het stellen van vragen, welken bevredi gend konden worden beantwoord. In zijn slotwoord wilde de voorzitter de aanwezig leden opmerkzaam maken op het nut van het georganiseerd zijn in het Hol- landsch bl ?mbollenkweekersgenootschap. Dit is de vereeniging waar oogen en ooren steeds open zijn voor de belangen, zelfs van de kleinste kweekers. Hij spoorde alle aanwezigen aan propagandist te zijn voor het Genootschap. OEGSTGEEST Verplaatsing brievenbus. Met ingang van 2 Januari a.s. zal de brievenbus bij Duinzicht alhier verplaatst worden naar de Duinzichtstraat hoek Rijngeesterstraat- weg. Er zal nog een lichting worden uit gevoerd te 22 uur en op Zon- en feestdagen te 18 uur 10. De lichting van 16 uur zal vervallen. RIJNSBURG „SPINOZA" DIENT EEN DERDE BOUWPLAN IN. De plaatselijke woningbouwvereniging Spinoza" heeft een adres aan den Raad gericht, inhoudende een met redenen om kleed verzoek om medewerking aan haar derde bouwplan. Zooals uit de begeleidende stukken en teekeningen blijkt, bevat dit plan 42 wo ningen in 5 blokken. Het bouwterrein ligt tusschen de bestaande woningen aan de Burgemeester Meyboomstraat en de tram baan naar Noordwijk. Volgens de raming zal de huur dezer woningen ongeveer ƒ3.60 bedragen. Ze zullen een woonkamer, een keuken en drie of vier slaapkamers bevatten. Genoemde vereeniging, die reeds 57 wo ningen in exploitatie heeft, telt onder haar leden 86 gegadigden voor. een woning. Aanbesteding. Vanwege de veiling vereniging „Flora" is aanbesteed het af breken der onlangs door „Flora" aange kochte perceel naast het veilinggebouw. TI* waren inschryfbiljetten waarop „Flora" i lacst bij betalt n en weer andere waaroij c t veiling een bedrag krijgt toebetaald. 1. i't voor Flora ongunstige cijfer was bij betalen 250.— van J. de Wit te Leider dorp, het voordeeligste inschryfbiljet was door Flora te ontvangen 410.—, inschrij ver P. van Diemen te Leiden aan wien het Wu-rk is gegund. SASSENHE1M Correspondentschap. Met Ingang van 1 Januari is tot corres pondent benoemd de heer J. A. J. Roozen, Ocstha ren 41. In den vervolge gelieve men dus belichten en uitnood'gingen voor bij- cenkor. ,sten aan dit adres toe te zenden. Den heer Boogaards, die vele jaren het correspondentschap heeft waargenomen, betuigen wij onzen dank voor de bewezen dienste n. Collects tuberculose. Het damescomité dat een collecte heeft gehouden ten bate voer 3 tuberculcse-'oestrijding meldt, dat de op-rengst is 628.98. VOORHOUT Geboren: Theresia d. v. Johan Adam Tuijnman en Jacoba Wolvers. Henry G-ertrudes Wilhelmus z. v. Anthonie Jansze en Henriette Geertruida Wilhelmina van Klaveren. Overleden: Joannes Adrian us War- menhoven. VALKENBURG BEGRAFENIS VAN EEN TOL. Met muziek en hoeraatjes. Hedenavond te half tien zal in Valken burg (Z.-H.) de ter aarde bestelling p'rats vinden van de Valkenburgsche tol bij Voorschoten. Deze tol, eer verkeersobstakel, staat in deze gemeente op den Valkenburgscheweg en zou, dit was reeds vroeger bekend, met ingang van 1 Januari 1939 worden opge heven. Valkenburg en zijn inwoners heb- ben bij deze opheffing en verdwijning van de tol het meeste belang en daar om hebben de inwoners van Valken burg besloten met een muziekkorps, om half tien 's avonds, naar de tol te gaan, deze af te breken, en haar onder muziekgeleide naar Valkenburg te brengen, waar de tol aan de schoot der aarde zal worden toevertrouwd, in de hoop dat nooit meer een tol zal verrijzen. WARMOND St. Josephsgezellenver. Maandag 2 Jan. begint de verplichte bijeenkomst om 8 uur precies. „Kan Sovjet-Rusland de we reld redden" is het onderwerp waarover de Vice-Praeses zal spreken. Laat allen, door op tijd te komen, zien, dat gij van goeden wil zijt. Al.FHEN AAN DEN RIJN Door de gladheid gevallen. Hedenmorgen is de courantenbezorger B. Oosterman op de Oudshoornsche weg met zijn fiets door de gladheid gevallen: hij heeft een been gebroken. Dr. Pilon verleende de eerste hulp en liet hem naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overbren gen. Staatspartij. Onder voorzitterschap van den heer H. S. v. d. Putte en in tegen woordigheid van Deken Z. de Korte ver gaderde gisteravond in de Sint Josephzaal de afdeeling Alphen aan den Rijn van dc R.K. Staatspartij, helaas met slechts etn heel klein aantal der leden. Nadat a'.ïen, in het bijzonder het nieuwe lid der afdee ling, Deken de Korte, door den voorzitter waren verwelkomd, werden de keurig ver zorgde notulen uitgebracht door den heer S. van Leeuwen. De voorzitter deelde mc-de. dat ten spijt van alle actie, de deelname voor de op te richten politieke schooi al hier, voor Alphen aan den Rijn en om streken, nog bsd-ffvend blijkt. Spr. ver trouwt erop, aat na afloop van de vergade ring nog velen zich als lid zullen opgeven, opdat het eenmaal met energie ondernomen werk, nog dezen winter voltooid zal kunnen worden. Medegedeeld werd voorts dat de Provinciale Centrale voor de verkiezingen vn leden voor de Provinciale Staten in het r 1939 in den Kieskring Gouda aan- de candidaten A. C. A. Deerenberg, der te Schoonhoven en P. van Rijn, i.ouwer te Ter-Aar, welke aanbevel-ng door het plaatselijk bestuur in zijn geheel kon worden overgenomen. De afdeeling Bodegraven had per ingezonden schrijven de aandacht van Alphen aan den Ryn wil len vestigt n op de candidatuur H. J. v. d. Pol aldaar, welke candidatuur uit de ver gadering en door het bestuur hedenavond werd ondersteund. In de hierna gehouden korte causerie door den voorzitter over het onderwerp: „Het nut van de R.K. Universiteit ten op zichte van dt R.K. Staatspartij", zulks naar aanleiding van de verschillende opmer kingen tijdens de laatste gehouden collecte voor de Universiteit, legde spreker aan zyn WASSENAAR VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. De drie inzittenden gewond. Gisteravond te ongeveer tien minuten voor half elf had od den .Rijksstraatweg een auto-ongeluk plaats, waarbij drie per sonen gewond werden, waarvan een ern stig gekwetst is. Toen een zware vracht auto van den aardappelhandel W. de V. uit K a t w ij k, naderende uit de richting Den Haag, ter hoogte van de Eikenlaan gekomen was, is deze met een snelheid van ongeveer 90 K.M. tegen een boom ge reden. De wagen werd totaal vernield. De motor werd uit het chassis geslingerd; op ruim 20 meter afstand vond men onder deden van den motor terug. De drie inzittenden werden uit den wa gen geslingerd en daarbij gewond. De 31= jarige de V. en de 30-jarige V. liepen hoofdwonden op, de 27-jarige B. evenals beide anderen uit Katwijk, een been wond. Zij werden, nadat hun medische hulp was verleend, naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Wat de oorzaak betreft, vermoedt men dat de wagen op de nog langs den weg lig gende sneeuw is geslipt. ^OETERME^R Eierenveiling. De jaarlijksche alge- meene ledenvergadering van de eieren- veilingsvereeniging „Zoetermeer en Om streken" werd gehouden in hotel „De Gouden Leeuw" alhier, onder belangstel ling van 20 leden. De voorzitter, de heer G. van Staalduinen, opende de vergade ring met een welkomstwoord. Daarna werden de notulen der vorige algemee ne ledenvergadering gelezen en onveran derd vastgesteld. Vervolgens werd door den secretaris-penningmeester, den heer J. Akkerman, verslag uitgebracht over het afgeloopen vereenigingsjaar, loopende van 1 November 1937—1 November 1938. Hier uit beluisterden we, dat ter veiling wa ren aangevoerd 412727 eieren, welke 15.133.55 hadden opgebracht. De meer dere aanvoer, berekend over het vorig jaar bedroeg 84769 eieren, terwijl de op brengst 3733.42 meer bedroeg dan over 1937. De gemiddelde eierprijs was ƒ3.67 per 100 stuks, vorig jaar was dit f 3.47 1/2 per 100 stuks.-Momenteel telde de vereeni ging 87 leden. De belangstelling voor de veiling wordt steeds grooter en belangrij ker, terwijl de aanvoer steeds stijgen de is. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. C. Swart en A. J. Vollebregt, werden bij meerderheid van stemmen her kozen. Ter vergadering aanwezig, lieten zij de herbenoeming zich welgevallen. Ten slotte werd onder de vergadering- bezoekers een verloting gehouden van een 15-tal doosjes sigaren. Met een dankwoord werd vervolgens de vergadering door den voorzitter gesloten. Geboren: Elisabeth Johanna Maria, d. van J. P. Kneppers en A. C. Volle bregt Johannes Hubertus, z. van C. Col- pa en M. Groenewge Anthonie, z. van C. M. Geluk en P. Hage. Overleden: C. Kleij 64 j. wed. van A. van der Kooij. Vertrokken: L. R. Middelberg en gezin naar Ede (Gld.) M E. Middel- berg naar 's Gravenhage L. J. Gem- mink en gezin naar Weesp. aandachtig gehoor duidelijk uit waarom onze Universiteit, ook uit politiek oogpunt bezien, onze financieele steun verdient. Spr. besloot met den wensch dat door aller krachtdadige steun, spoedig eer. 4e en 5e faculteit geopend zal kunnen worden. De vice-voorzitter de heer A. van He- mert, dankt, mede namens de leden voor deze leerzame causerie. De heer J. A. O. Doedens, leider van de politieke kern be treurt de geringe deelname voor de poli tieke school en zet in het kort doch kern achtig uiteen waarom het ook voor per sonen in de lagere regionen van onze poli tiek, het volgen van een dergelijke cursus zyn nut kan hebben. Spr. spoort aan tot deelname. De kern gaat daarbij voltallig voor!! De heer Deerenberg vraagt namens den middenstand zoo weinig mogelijk in de tweede helft van de week te vergaderen. Deze vergadering, aan 't einde van het jaar komt, in verband met balans tijd, voor deze categorie wtl byzonder ongelegen. De voorzitter zegt toe hiermede in den ver volge zeker rekening te zullen doen houden In antwoord op hetgeen de heer Doedens zeide, dtelde de voorzitter mede, dat er ten allen tyde gelegen.'ieid openstaat voor deelname aan de politieke cursus, van wel ke gelegenheid na afloop van deze verga dering, naar wij later op onze informatie vernamen een zoodanig gebruik werd ge maakt, dat de bedoelde cursus naar alle waarschijnlijkheid nog deze winter door gang zal vinden. Voor inlichtingen wendde men zich tot de heeren H. S. v. d. Putte, Paradijslaan en S. van Leeuwen, Juliana- straat 19 of telefoon 246. Nadat ook de Deken de oplossing van een ter tafel gebracht kwestie over het al of niet vereenigbaar achten van de vervulling van bestuuisfunctiën in sociale vereeni gingen en het raadslidmaatschap, naar recht en billijkheid had aangevuld en had ver klaard, dat zij beidt duor een persoon zon der bezwaar kunnen worden waargenomen sloot de voorzitter de bijeenkomst. Benoemd. Uit de ruim 100 solicitanten is met ingang van Januari tot onderwijzer aan de R.K. School voor U.L.O., benoemd de heer J. Handgraaf te Beverwijk.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 26