3)e £cicbdic 0oii^ant SCHEEPSSTRANDING BIJ SOUTHEND. Het geluk ligt in de sneeuw Op de perrons, in de wachtkamers en in de vestibule van het Centraal Station te Amsterdam worden luidsprekers aangebracht, om den reizigers eventueele mededeelingen te kunnen doen Koning Leopold van België vertoeft thans aan de Cóte d'Azur voor een vancantieverblijf. - De Koning (met pet) tijdens het golfspel De aviateur Boris, die van Bernay (Fr.) was opgestegen, om een snelheids- record vooi kle'ne vliegtuigen te verbeteren, moest wegens averij aan de machine per parachute alspnngen Hij bleef ongedeerd. Het toestel viel te pletter, terwijl de parachute m een boom bleef hangen FEUILLETON Een Wintersportroman van PETER KRAYENBüHL. (Nadruk verboden). 3) Snelt haalt Petra haar restant aan brood en appels uit haar rugzak te voorschijn en gretig strekt de jongeman zijn handen er naar uit. Langzaam, langzaam. Uw maag is stellig nog niet heelemaal in orde. Ik voelde me wat zwak, anders zou ik me zeker niet zoo gemakkelijk omver heb ben laten blazen, zegt hij, zichtbaar ver legen. Dit is juist een geval voor Petra. Een schepsel, een mensch zelfs, dat honger lijdt. Geen leed. geen ongerechtigheid grijpt dieper in Petra's elementaire natuur als dit simpele feit, dat er iemand is, die hon ger heeft. Zij slikt een paar maal heftig, maar weet zich spoedig te beheerschen, waarna ze op eenigszins geforceerd drogen toon vraagt: Hebt u uw botten nog allemaal by elkaar? Ik geloof het wel, met uitzondering van een ontwrichten schouder. Hy komt moeizaam half overeind, daarbij door Pe tra gesteund. Tja, we zullen hier niet kunnen over nachten. We moeten naar het dal. In een uurtje zullen we het wel klaar spelen. Een afdaling d ,-f ik wel te riskee- ren, als u voorop gaat. Vooruit dan maar! Ja, maar ik moet eerst weten, wie u bent. Ik voel me zeer verplicht Onzin. Verzoeke van bloemen en rouwbeklag verschoond te blijven. Ik heet Petra. En nu voorwaarts, ook al doet het pijn Voor de laatste helling blijft Petra plot seling staan. En hoe heet jij eigenlijk? vraagt ze, terwijl ze haar metgezel met gefronst voor hoofd onderzoekend aanziet. Dieter. Ja, Dieter Prausnitz. Daarom behoef je nog niet zoo te blo zen. Allons, de Raupenpas zullen we af snijden en de helling naar boven nemen we op ons gemak in een half uurtje. Lang voor zij de hut bereiken, staat Boll- mann hoog opgericht achter de deur en zijn klagend gehuil is tot ver in den om trek hoorbaar. Af, Bolles. Dat is een gast; Dieter heet hijGeef hem een hand, Dieter dan kent hij je en behoef je niet bang voor hem te zijn. Dieter voelt instinctief, dat hier slechts zelden en vreemdeling een voet over den drempel zet. Er hangt iets in de lucht, dat niet alleen op uiterlijke afzondering duidt, maar tevens het vermoeden wekt, dat zy. die: hier haar intrek heeft genomen, ge wend is ook innerlijk met zichzelf en haar belevenissen alleen te zijn. Kom. sta er niet zoo houterig bij; je latten kan je daar in den hoek zetten, meent Petra het ingetreden zwijgen te moe ten verbreken. Het klinkt wat ruw, maar Dieter bemerkt in haar toon toch een ze kere welwilendheid. Ga daar maar op dien vacht liggen en maak je schouder vrij! Dieter gehoorzaamt. Petra verdwijnt en keert terug met een fleschje olie. Zie zoo, dan zullen we je maar eens even masseeren. Je spieren slap houden. Doet het pijn? Dat moet ook. Straf volgt op de zonde. Maar waag het niet een kik te geven! Neen, Dieter geeft geen kik, hoewel de behandeling zeer pijnlijk is. Petra mas seert elke spier afzonderlijk en spaart hem niets. Bollman volgt geinteresseerd elke beweging. Dxeter voelt zich gedrongen op een of an dere wijze van zijn waardeering blijk te geven. U verstaat de kunst als de eerste de beste trainerzegt hij steunend, ter wijl hij een steelschen blik op haar bezi ge handen werpt. Merkwaardig, zoo klein als die handen zijn, bijna als die van een kind, maar desondanks intensief ontwik keld en gespierd. De bruinzwarte huid is ruw en geschilverd. Je thorax is goed. Zwem je veel? vraagt Petra. Vier maanden als badmeester op Sylt.... Wel verdraaid! Dan ben jij zeker ook de nieuwe sgileeraar? Nou. wat zou dat is dat zoo erg? vraagt Dieter op zijn, beurt, terwijl hij zich hoog opricht. Petra is tot de schoorsteen teruggedeinsd. Bollman bromt ongemoti veerd Wees blij, meneer Prausnitz, dat ik daar nu pas achter kom! Petra verbergt haar teleurstelling niet. Dreigend trekt zie., weer een rimpel in haar voorhoofd, recht boven haar zwart bruine wipneus. Als zij eindelijk de mas sage voortzet, doet zy dat met verdubbel de kracht. En het gelukt haar werkelijk Dieter een kik te laten geven. Au! schreeuwt nij plotseling, zich daar bij rechtstreeks tot Petra wendend. Dat is menschenvleesch, dat je daar t? pakken hebt en geen ossenhuid. Voor- loopig is het genoeg Aan het spit roosteren, moesten ze zoo iemand, zegt Petra droog, terwijl ze langzaam opstaat. Zoo van boven zie je er anders niet bepaald als een profes sional uitKan je je niet op een fat- sienlijker manier door de wereld slaan? Om die paar ski- en. zwemlessen ben ik nog lang geen professional, protesteert Dieter. Ik verlang niet als zoodanig be schouwd te worden! Hij is ernstig boos. Bollman heft den kop op en kijkt hem wantrouwend aan.... Tot dusver ben je goed voor me ge weest, Petra, maar daarom behoef je nu niet zoo uit de hoogte te doen Bollmann onderbreekt zijn verwijt, legt de zware kop op zijn knie en er ligt zoo waar iets van verstandhouding in de trou we hondenoogen. Ik zou het ook wat graag zoo goed willen hebben als jy. 't Lijkt me lang niet onaardig zoo'n huisje te hebben.... en zoo'n prachtbeest van een hond Maar waar zou ik van rond moeten ko men? Ik zie geen kans van den wind te le ven en van sneeuw alleen raake jc ook niet verzadigd. Wat voer jy eigenlijk uit? Waar van leef je? I Petra staart den man tegenover haar een I oogenblik stom verbaasd aan. Dan treedt ze echter op hem toe en terwijl ze hem geen moment uit het oog verliest, zegt ze, na drukkelijk op elk woord den klemtoon leg gend: Dat gaat jou totaal niets aan Zeer juist opgemerkt, antwoordt de geprikkelde Dieter. Maar toch wil ik het weten. Je hebt natuurlijk geld op de bank of zoo Je zegt dat oo een toon, alsof het een misdaad wasHier, Bolles! Och nee, geld hebben is op zichzelf geen schande, maai voor je mij m'n han delwijze verwijt, dien je toch eerst met je zelf in 't reine te zijn. Petra stookt het vuur in de haard wat op en werpt er een nieuw houtblok in. De vlammen geven haar gelaat een goudach tige kleur... Je opmerkingen lijken me nogal bru taal. Ik weet niet, of ik mij dat alles maar kan laten welgevallen O. ja.... Je moet niet vergeten, dat ik leeraar ben. Ik ben dus vrij om jou te beleeren Je wordt gemist in Hotel Kaiser- hof Dat interesseeit me op het oogenblik niet in het minst. Je schijnt hier zoo'n beetje je eigen baas te zijn en je aan nie mand te storen.... Je hebt de wereld als het ware aan de voeten2000 meter la ger, van Kaiserhof af gerekend Maar die weelde kan je ie toch alleen veroorlooven, omdat anderen voor je wer ken.... (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 25