Burgerlijke Stand AGENDA STADS NIEUWS DONDERDAG 29 DECEMBER 1938 OE IRinSfHE COFIPANT EERSTE BLAD - PAG. 2 GEMEENIERAAD VAN ZEVENHOVEN RIJNSTREEK r~s Abonnementsprijs: vooi Leiden 10 cent per week; i 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten '0 cent per week; f 2 60 per kwartaal Franco per posi 2 85 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad I 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden. 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. s HOE WORDT HET WEER? IETS KOUDER. De Bilt seint: Verwachting: Voor de kuststrook; Natte sneeuw of re gen, meest krachtige Zuidelijke tot Weste lijke of Noord-Westelijke wind, aanvanke lijk stijging van temperatuur, later weer kcuder. Voor het binnenland: Natte sneeuw of regen, matige tot krachtige. Zuidelijke tot Westelijke of Noord-Oostelijke wind, aan vankelijk stijging van temperatuur, later weer kouder. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaar bewolkt, Z. Z. O. ma tige wind, 1 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, N. Z. W. zwakke wind, 2 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, Z. Z. O. zwakke wind, —2 gr. C. Groningen: betrokken, Zuidelijke zwak ke wind, 1 gr. C. Maastricht: betrokken, windstil —1 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De depressie, welke gistermorgen bij IJsland lag, trok in Oost-Zuid-Oostelijke richting naar de Noorsche Zee. Zij wordt nog snel dieper en breidt zich Zuidwaarts uit. Over de Britsche Eilanden worden thans warme luchtmassa's in Oostelijke richting naar het vasteland van Europa aan gevoerd. In Ierland steeg de temperatuur tot tien graden Celsius. Ten Noord-Westen van Schotland nadert echter een koudere luchtstrooming, welke morgen in den loop van den dag ons land zal bereiken en ook over de Britsche Eilanden de temperatuur weer zal doen dalen. Daar deze luchtmassa's welke afkomstig zijn uit Groenland, echter een lange weg over zee afgelegd hebben, zijn zij bij aankomst in onze omgeving zoo zeer aangewarmd, dat geen vorst van betee- keris kan voorkomen. Tijdelijk kwam in <ns land en West-Duitschland lichte vorst voor onder invloed van den aanvoer van wat koudere lucht uit het Oostzeegebied, aan de Noordzijde van de denressie over Midden-Duitschland. Dit gebied van lagen luchtdruk vult echter zeer snel op en is spoedig geheel verdwenen. Het maximum ten Zuid-Westen van de Britscne Eilanden neemt steeds meer in beteekenis af, zoo dat aanvankelijk de depressies de over hand krijgpn en het weer een ongunstig karakter krijgt. LUCHTTEMPERATUUR. 3 gr. C. boven nul LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.ï Van Donderdagnamiddag 4.24 uur tot Vrijdagmorgen 7.41 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee on Vrijdag 30 Dec. voorm. 7.45 en nam. 8.10 uur. Maan op 11.34 uur Vrijdagmorgen. Maan onder 1.35 uur Zaterdagnacht. LUCHTVAART DE VLUCHT VAN DE „REIGER". De „Reiger" is om 5 25 G.M.T. uit Kar- thoem vertrokken. Men hoopte om 7.45 uur G.M.T. te Wadihalfa aan te komen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIe. Hedenmorgen om 7 uur vertrek van Schiphol het K.L.M.-vliegtuig de „Zilver reiger" met als gezagvoerder Moll. De „Ibis" is gisteren om 15.34 op Schip hol geland. De Raad kwam Woensdagmorgen in vol- tallige vergadering ond«r voorzitterschap van Burgemeester Bocxe bijeen. INPOLDERING NOORDSCHEBUURT. De voorzitter deelt mede, dat de Pro vinciale Staten met algemeene stemmen hebben besloten tot de inpoldering van den Noordschebuurter polder, in werkver schaffing. Wij kunnen dit besluit zeker toe juichen. B .en W. zouden ecther gaarne zien bevorderd, dat onzerzijds eenige in vloed of medewerking bij de uitvoe ring der plannen zou worden verkre gen, omdat er verschillende belangen van ingezetenen bij betrokken zijn, waarbij zij o.a. denken aan uitoefening van bedrijf bestaande tijdens de drooglegging. Zullen b.v. de tuin ders broodeloos zijn in die periode en op armenzorg worden aangewezen? Wij gevoelen, dat er contact moet komen met de Stichting „Landverbetering Zuid- Holland''' en ons gemeentebestuur. De heer Kool zegt. dat er nog wel meer c-ere belangen zijn dan particuliere, er is ook een algemeen belang, waarbij hij denkt aan de toekenning van waarde aan gronden er.z. Uit de gevolgde bespreking blijkt, dat ieder voor zich ongerust maakt over be paalde zaken, waaruit de voorzitter de conclusie trekt, dat B. en W. het bij het goede eind hebben en de Raad bet geheel met hen eens is, wat beaamd wordt. Toeslag ziektefondspreraie. De Mij Ziekenfonds „Alphen en Omstre ken" verzoekt bij betaling der verhoogde ziektepremie (van 18 op 20 cents per week) voor hen die dit nu reeds krachtens in 1935 genomen raadsbesluit hebben. Verder wordt er de aandacht op gevestigd, dat de verzekerden zich vrijwillig tegen een hoo- ger tariel in klasse B of C kunnen ver zekeren, waardoor zy de risico van ver schillende ziekten enz. kunnen opvangen.. Een juiste becijfering kan de voorzitter niet geven, maar gezien de uitgaaf 1937 a 52.- gevoelen B. en W. er alles voor, om alle daarvoor in aanmerking komende steuntrekkenden enz. in klasse l te brengen om zoodoende te bereiken, dat de gemeente weinig of geen risico meer draagt. De heer v. Veen zet uiteen, dat B en C- tarief vrijwillig is, de verzekerden moeten dus zelf nog kiezen; zouden wij nu op het voorstel van B. en W. ingaan, dan loopen we de zaken vooruit. Bovendien heeft het plaatselijk ziek en huisfonds een z.g. tus- schentarief voor 10 cents ppr maand extra, waarmee ook bereikt wordt, wat B en C van Alphen gaan geven en daarnaast be staat voor katholieken de E'izabeths-pen- ning, waarmede eveneens hetzelfde be reikt wordt. De meesten zijn in het tus- schentarief van het. plaatsel. fonds en er ontstaat dus concurrentie daartusschen en Alphen. Het schijnt dan ook in de bedoe ling te liggen, dat beide instellingen eens zullen praten met elkaar om tot een be vredigende oplossing te komen. De voorzitter meent te begrijpen, dat wij dan nog niet verder moeten gaan dan toezegging van bijdrage in de verhoogde premie van klasse A. Dit blijkt het geval tf zijn, en het aldus gewijzigde voorstel van B en W. wordt algemeen aangenomen. In verband met een verzoek om het voor malig Schoolhuis te verhuren voor 3.— inbegrepen waterleiding, blijft besloten ajs in de vorige vergadering 3.50 per week. De indertijd verhoogde grondslag voor motorrijtuigen (ingevalge de Wet Perso- peele belasting) wordt ingetrokken en teruggebracht op de in de wet neergeleg de grondslagen; vooral wethouder v. d. Weijden vestigt er de aandacht op, dat een auto geon luxe meer is. De heer Blom stemde tegen. De statuten van de Drinkwaterleiding ,,De Elf Gemeenten" worden overeen komstig aangeboden concept gewijzigd; ze houden verband met een gesloten verze kering in de plaats van de oorspronkelijke borgtocht. Prov. weg op voormalige spoorbaan. Van Ged. Staten kwam in een schrijven omtrent den aanleg van een provincialen weg op de vroegere spoorbaan. In Juni zegden vij 300.per jaar gedurende tien jaar toe. Ged. Staten zeggen nu, dat hierop als vanzelf sprekend niet wordt in gegaan. Het Statenbesluit-1917 stelt de bij drage op 600.— per K.M. en per jaar, voor onze 2700 Meter weg komende op rond 1620.— nu wordt nog slechts 780.— gevraagd. Bovendien wijzen zij op een mooi werkverschaffingsobject. Het gedeelte NieuwveenUtrechtsche grens is vervallen. De weg wordt rechtdoor naar Nieuwveen getrokken. De bijdrage is ver schuldigd als de weg voor het verkeer wordt opengesteld. Ged. Staten verzoeken B. en W. den Raad met ernst op een en ander te wijzen en spreken de hoop uit, uiterlijk Januari a.s. de toezegging te krijgen als door hen gevraagd. De heer Kool zegt, dat de werkgelegen heid maar tijdelijk is, de bijdrage altijd durend; hij is nog niet van inzicht veran derd en is tegen bijdrage. De heer Slingerland vraagt zich af, wat er gebeuren zal, als wij er niet op ingaan? De voorzitter zegt dat hij veronderstelt, dat de Raad voldoende zijn meening kent. Er mogen geen direct tastbare vooraeelen zijn, hij is voor aanleg en -lus ook de bij drage, ofschoon het zeer te betreuren is, dat het gedeelte naar Utrecht is verval len, waardoor een verbinding vanuit het Noordeind richting Amsterdam vervalt. B en W. meen en te mogen voorstellen, dat de bijdrage van ƒ,780.— toe te kennen uit vrees voor handhaving der hoogere ver plicht te stellen bijdrage van 1620.—; de slag var* deze stok achter de deur wil len wij liever niet ontvangen De heer Kool is daarvoor niet bang. Zij zullen nog wel eers waarschuwen. De heer de Groot denkt er ook zoo over. Er wordt gezegd dat wij de aanleg bij niet-toekennen in gevaar brengen. Dan moet de weg er maar niet komen. De voorzitter brengt het voorstel van B. en W. in stemmirg; het wordt verwor pen met 5 tegeD 2 stemmen. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Weijden naar den afloop van het onder houd dooi den voorzitter met den Ont vanger, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit neg moet plaats hebben: de heer Kool zegt, dat de Ortvanger daarop rekent, v d. Weijden vraagt in de volgende ver gadering rapport van de bespreking, wat de voorzitter toezegt. FAILLISSEMENTEN Surséance: 19 Dec. 1938 is voorloopig surséance van betaling verleend aan de N.V. Verboon's Garagebedrijf, ook h. o. den naam Reisbu reau Stoop te Den Haag, Spui 149. Bewind voerder is mr. J. van Raalte, Den Haag. Verhoor Donderdag 2 Febr. 1939 v.m. 11 uur. Er is geen ontwerp-accoord Ier griffie nedergelegd. Uitgesproken: Jacob Winkel, zonder beroep, Haarlem, Gr. Houtstraat 11. Cur.: mevr. mr. J. H. G. SchutteStruyck, Heemstede. A. Plug, autohandelaar, Zwanenburg, gem Haarlemmermeer. Cur.: mr. J. Lieuwen, Purmerena. M. van Tol, handelaar in manufacturen, Abbenes, gem. Haarlemmermeer. Cur.: mr. A. W. Hellema, IJmuiden. H. Seysener Sr., bloemistknecht, H i 11 e- gom, Meerlaan 160. Cur.: mr. J. H. Eke- ring, Haarlem. J. C. J. van Baren, bloemkweeker, Haar lem, Leidschevaart 348. Cur,: mr. K. van Giffen, Haarlem. J. F. Goebsl, koopman, eenig beheerend vennoot der Comm. Venn. „Nefana" v.h. te Bloemendaal, Bloemendaalscheweg 155, thans te Hamburg. Cur.: mr. J. H. J. Si mons, Haarlem. J. Backhuys, vroeger geragehouder, thans werkloos, Overveen. Cur.: mr. A. Bruch, Haarlem. Will U iets weten? Vraag: Kan iemand, die lid is van de Hanze tevens lid zijn van een neutrale vak- u* ~nr>:atie en tevens penningmeester. Antwoord: Er zijn omstandigheden, waarin dit heel goed mogelijk is. Vraag: De film Sneeuwwitje heet een teekenfilm te zijn. Kunt u mij ook mede- öeelen, of de koningin, de prinses, de prins en de beul actrices zijn of zijn deze ook geteekend juist als de Kabouters. Antwoord: Deze film is geheel ge teekend, dus niet alleen de kabouters, maar ook de overige figuren. Vraag: Betreffende Kruisjassen. 1. Maat A en C, maat B en D. A en C heb ben 80 punten, C en D 66 punten. A zet troef boer op, B roemt een derde en zet stuk bij; wie is uit? 2. Bij den derden slag heeft B 80 oogen, A zet op B roemt stuk, C haalt den slag op Is nu B uit of moet B of D eerst een slag halen om zich uit te houden 3. Is er een reglement verkrijgbaar voor Kruisjassen, Klaverjassen en Nederlandsch pandoeren? Antwoord: 1. B heeft 86 punten roemt een derde, is 86 punten en speelt stuk bij; nu heeft B het recht om met het bijspelen van stuk zich uit te houden en te dekken en is B. winnaar, maar laat B eerst den slag ophalen dan is A uit met het ophalen van den slag en is A winnaar. 2. Als boven. 3. Ons zijn geen uitgevers daarvan be kend. LEIDEN. Geboren: Catharina Josephina Cor nelia, d. v. J. F. van Kampen en W. M. van Winsen Nicolaas, z. v. N. Jansen en D. J Loerakker George Otto, z. v. G. C. A. Junge en C. L. Slingervoet Ramondt Jansje, d. v. P. Flippo en G. Schouten Wilhelmus Hendricus z. v. C R. v. Velzen en W. Straver Pieter Nicolaas, z. v. P. Rietkerken en K. Holswilder, Ondertruuwd: A W de Haan, wedn. 57 j. en Jkvr. C. W. van Weiier wed. 49 j. Gehuwd: H. Binnendijk jm en E. Sin- teur jd A. Blod wedn. en W. J. Hol wed. H. Fros jm en I. E. Schophuizen jd J. W. C. v. d. Keij jm en C. W. Got- tenbos jd F. A. P. Mooij jm en C. M. de Vos jd - J. P. Nagel jm en J. Bink jd J. van der Plas jm en P. Ruhrwien jd J van Riet jm en A. W. Swanenburg jd - P. J. Smink jm en M. H. Matze jd K F. Vaas jm en A. van Oven jd. Overleden: W. van der Bijl m. 67 jr L. van Velzen wdn 83 j. AARLANDERVEEN Toch nog hardrijden! Ondanks dat er al veel water op het ijs kwam, is de kinder- hardrjjderij gisterenmiddag toch og door gegaan. De uitslag was als volgt: voor jon gens: le pr. Cor Winkel, 2e P. D. v. Vliet, 3e P. H. Luiben. Voor Meisjes: le pr. M. Straathof, 2e Jac. Schuller, 3e Truus Eike lenboom. St. Odilia viert feest. De nog jonge afdesling Leiden van den hlindenbond St. Odilia, welke onder de stuwende leiding van haren voorzitter in een jaar tijd uitgroeide tot een levens krachtige afdeeling en reeds veel voor '/erschillcnde leden wist te bereiken, heeft gisteren in café Bremmer alhier haar kerstfeest gevierd. In de cafézaal was door de goede zorgen van de familie Bremmer een schoone kerstversiering aangebracht, terwijl er tevens een groote schoon ver sierde kerstboom prijkte. Het feest werd geopend door den voor zitter, den heer Jac. Meijer uit Lirse, die een woord van welkom richtte tot allen, bijzonder tot de afgevaardigden van de vereeniging „Blindenzorg", die dit kerst feest voor de blinden mede mogelijk had gemaakt. Spr. herinnerde daarna aan de oprichting der afdeeling op 15 Sept. 1937. Toen dat zeer bescheiden begin, nu een zaal vol menschen. Spr bracht dank aan de firma's, die iets van hun producten voor dit feest hadden afgestaan en zeide ten slotte te hopen, dat in de toekomst allen zouden medewerken en ook op de leden vergaderingen aanwezig zouden zijn. Intusschen was er harmonicamuziek ten gehoore gebracht, waarna Mej. Bremmer een gedicht declameerde, toepasselijk op het leven der blinden, dat zeer in den smaak viel. Daarna werd de geestel. adviseur Pater H Ponsioen, die intusschen was binnen gekomen, door den voorzitter verwelkomd en door de aanwezigen met een driewerf hcera ontvangen. Hierna declameerde de heer F. Schnei ders voor de aanwezigen enkele van zijn gedichten alsmede enkele Kerstgedichten, waarna Pater Ponsioen een toespraak hield. Pater Ponsioen zeide verheugd te ziin op eigen wijze het kerstfeest te kun nen vieren met de blinden. Hij dankte degenen die dit feest hadden mogëlifk ge maakt, n.l. „Blindenzorg" maar vooral de voorzitter van „St. Odilia", de heer Jac. Meijer, die met een geweldige stuwkracht ir één jaar van St. Odilia een bloeiende vereeniging heeft gemaakt. Spr. wil dank brengen aan God voor het bereikte, aan God, die den minderbedeelden menschen hesft gegeven, om te bereiken wat vcor de blinden nog te bereiken valt. Maar daarna komt dank toe aan voorzitter Meijer. Een vereeniging is dikwijls zooals haar voorzitter is. Daarom aan dezen voorzitter den hoogsten dank. Moge hij de Lsidsche afdgeling nog lang leiding en stuwkracht geven. Met hem dankte Pater Ponsioen de heeren van „Blindenzorg", hij zeide in de toekomst op dezelfde samenwerking te hopen, opdat alle blinden zooveel moge lijk zullen ontvangen wat als tekort op hun rekening staat geboekt. Hierna schetste spr. de beteekenis der organisatie en drong er bij allen sterk op aan toch niet alleen de feestelijkheden, maar ook de ledenvergaderingen te be zoeken. Nadat ce voorzitter Pater Ponsioen had bedankt, trad- de heer Schneiders voor de tweede maal met enkele declamaties op. waarna de heer Theo Bosman, Secretaris van „Blindenzorg" een door hem ge schreven spel in vijf tafereelen met vijf reizangen, uitbeeldend het leven van de koningsdochter St. Oda de patrones der blinden «roorlas. Reeds bij het voorlezen boeide dit spel allen die het hoorden, zooaat met verlan gen naar de opvoering ervan mag worden uitgezien. Het spreekt vanzelf dat tijdens al deze geestelijke spijzen de inwendige mensch niet was vergeten. Er was koffie, thee, ge bak en sigaren gepresenteerd, die allen zich goed lieten smaken. Na het spel van den heer Bosman sprak de voorzitter zijn dank uit voor het ge- bcdene en werd een aanvang gemaakt met de feestelijke koffietafel, waarna de dames Bremmer de aanwezigen nog op aardige voordrachten vergastten. De avond eindig de met 'n allergezelligst samenzijn en har telijk dankwoord van den voorzitter. Wij mogen aan dit zakelijke verslag eenig-e woorden toevoegen. Wij willen dat d< en omdat wij de oprichting en de groei der Leidsche afdeeling vai. St. Odilia van nabij hebben meegemaakt en getroffen zijn door het feit, dat door de ijver en de stuwkracht van den voorzitter in één jaar zooveel voor de blinden is bereikt. Aan bem is het te danken, dat op tram- of spoorlijnen den blinden korting of vrij ver voer voor zich zelf of hun geleide werd verschaft. Aan hem is het te danken, dat er in dat eene jaar reeds drie blinde jon gens naar Grave konden worden gezonden, dat voor een anderen blinde een geleide hond kon worden gekocht en dat allen na deze schoone Kerstfeestviering nog een groot pakket levensmiddelen mee konden nemen naar huis. Voor hen, die het licht der oogen niet LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van: Van Maapdag 26 Dec. 2e Kerstdag H t en met V r ij d a g 30 Dec. as. nemen waar de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, tel. 85 en A. J. Donk, Doezastraat SI, tel. 1313. Voor Oegstgeest: Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, tel. 274. Op 19 Januari. Het Hoofd van den Luchtbeschermings dienst meent goed te doen de inwoners nog weer eens te herinneren aan de verduis teringsoefening, welke op 19 Januari 1939 van 20.30 tot 22.30 uur zal worden gehou den. Hzt verdient niet allen aanbeveling, neen het wordt langzamerhand de hoog ste tijd, dat speciaal voor groote ge bouwen (fabrieken, ziekenhuis e.d.), fa- briekterreinen, groote winkelmagazij nen enz. wordt nagegaan, welke maat regelen in verband met de oefening moeten worden genomen en DEZE MAATREGELEN VOOR TE BEREI DEN. missen, moge dit voorbeeld "an een blin den- voorzitter, die ondanks zijn blindheid zich zelf door het leven s.aat, zijn zaken behartigt' en nog zooveel voor zijn lotge- nooten doet, een spoorslag zijn om mede leven te betoon en met deze dikwijls arme blinden als dank voor de gave van het gezicht. Wie zich hiertoe gedrongen voelt -- en mogen het er velen zijn wende zich tot den geest, adviseur Pater Ponsioen, die hen zoo mogelijk nog vriendelijker dan anders aan de Hartebrugpastorie zal ont vangen. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER L. LEENHEERS. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer L. Leenheers, eeinhuiswachter op het seinhuis aan het station alhier, in dienst trad bij de Nederlandsche Spoorwegen. Daar de jubilaris niet officieel op het station gehuldigd wilde worden, overhan digde hedenmorgen de stationschef op zijn bureau den jubilaris namens de Directie der Ned. Spoorwegen het gebruikelijke geschenk onder couvert, benevens een oorkonde voor 25-jarige trouwe dienst vervulling. De eigenlijke huldiging had plaats ten huize van den jubilaris, Kapteynstraat 17, waar de heer J. Naber, vcorzitter van de R.K. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel „St. Raphael", den jubilaris namens de afdeeling Leiden onder harte lijke bewoordingen een mooie bloemen mand aanbood met den wensch, dat de ju bilaris nog lange jaren bij de Ned. Spoor wegen werkzaam moge zijn. De jubilaris dankte voor de goede wen- schen en aangeboden bloemenhulde. Voorts ontving de jubilaris nog vele blij ken van belangstelling, o.a. van het Hoofd bestuur van de R.K. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Ra phael" en den geestelijk adviseur der af deeling. Vele wenschen gingen vergezeld van bloemstukken. ZILVEREN JUBILEUM E. A. Th. VERMOND. Heden herdenkt de heer E. A. Th. Ver mond, koprslager-fijnbankworker bij de Lichtfabrieken, den dag. waarop hij vóór 25 jaren bij genoemd bedrijf in dienst trad. Zooals gebruikelijk mocht ds jubilaris vanmorgen allereerst de feliciaties van de directie in ontvangst nemen, waacbij hij door den directeur op waardeerende wijze werd toegesproken. Hierop volgde de meer intieme huldiging van de zijde van zijn directe chefs, die den jubilaris op de Inspectie Gas feliciteerden en van zijn collega's, die zich daartoe in de versierde fitterij hadden vereenigde. Dat Vermond niet alleen bij zijn directie en chefs goed staat aangeschreven, maar zich ook mag verheugen in de algemeene sym pathie van zijn collega's in de fitterij, is dezen morgen wel duidelijk gebleken. Nadat de jubilaris met zijn familie had den plaats genomen nam een der werklie den het woord om de gelukwenschen van de gezamenlijke collega's over te brengen, onder aanbieding van een stoffelijk blijk van sympathie in den vorm van een aqua rel en een ets. Aan de echtgenoote van den jubilaris was bij aankomst een bloemen mand aangeboden. Deze toespraak werd door den jubilaris beanawoord met woorden van dank, waar na de aanwezigen gelegenheid kregen hem neg persoonlijk de hand te drukken. Men bleef nog korten tijd in gezellige stem ming bijeen, waarna de jubilaris met fami lie wederom huiswaarts vertrok om het verdere van den dag in huiselijken kring door te brengen. EET KERSTFEEST DER BLINDEN. DE VERDUISTERINGSPROEF.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2