ZATERDAG 24 DECEMBER 1938 DE LETDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Na heropening der openbare vergadering stelde de voorz. de begrootingen voor 1939 aan de orde. Algemeene beschouwingen. Van de hieraan voorafgaande algemeene beschouwingen maakten de heeren van der Wiel, Vogelaar en van Eeden achter een volgens gebruik. De heer van der Wiel meende uit het antwoord van B. en W. op het rapport van de commissie tot onderzoek der be grooting (waarvan spr. deel uitmaakte) te moeten lezen, dat B. en W. niet het volle vertrouwen in deze commissie had den. De bezuinigingen die de commissie nog hebben gevonden, meenen B. en W. zoo pover mogelijk te moeten voorstellen. Dat thans ook een rapport van de com missie voor openbare werken ten aanzien der begrooting is verschenen, is nog geen enkel jaar voorgekomen, ja zelfs heeft deze commissie geadviseerd over een post, waarmede zij niets te maken had. Als dat zoo doorgaat, kunnen we de raad voor het nazien der begrooting beter in afdeelingen verdeelen, zooals in de groote gemeenten. Spr. hoopt niet, dat deze manier van wer ken in het vervolg zal bestendigd blijven. De voorz. antwoordde, dat B. en W. Juist het volste vertrouwen aan de com missie hadden geschonken en bracht haar gaarne een eeresaluut voor de vele uren (21 in getal), die zij daaraan opgeofferd heeft. Wat de betreffende post van de com missie voor openbare werken aangaat (het tegen een lagere prijs beschikbaar stellen van de cokes voor verwarming van de openbare school), hierover zegt laatstge noemde commissie bij monde van de hee ren De Vreede en de Monije, dat dit waarschijnlijk op een misverstand be rust. aangezien zij in deze niets aan B. en W. hebben voorgesteld. De heer Vogelaar hield hierna een uit voerig betoog. Naar spr.'s meening is het bestuursapparaat veel te groot, te duur en te gecompliceerd. Daarentegen is het in komen en vermogen der bevolking gedu rende de laatste 5 jaren zeer sterk ge daald. Spr. toont dit met cijfers aan. De belastingen zijn aanmerkelijk gestegen. Ook de politiedienst is veel te groot. Het is geen durpie meer.. De voorz. erkende, dat de optimistische toon in de begrooting voor 1939 bij B. en W. inderdaad ontbreekt. De mogelijke ver betering in de economische structuur heeft zich helaas niet tot onze gemeente uitge strekt. De door den heer V. genoemde cij fers zijn spr. bekend. In de „Leidsche Courant" heeft hij destijds verschil lende artikelen daarover gelezen. Een schrale troost is het echter, dat blij kens die artikelen Noordwijk, in ver gelijking met verschillende andere gemeenten, niet bijzonder slecht af steekt. Bij de beoavdeeling van het bestuursapparaat moet men tenslotte niet vergeten, dat Noordwijk momen teel in een overgangstoestand ver keert. Zij begint hoe langer hoe meer het karakter te verliezen van een „durpie", zooals een der raadsleden dat destijds uitdrukte. Waarmede spr. niet wil zeggen, dat Noordwijk op weg is een stad te worden! De opmerking van den heer Vogelaar om de hoofden van dienst niet zulke groo te rapporten van allerlei onbenulligheden te laten maken, verdedigt spr. met de woorden „Verba volant, scripta manent". Als men zaken doet, moet men nu een maal veel zwart op wit hebben staan. Somber vooruitzicht. De heer van Eeden vreesde dat dit wel een historische vergadering zou zijn, n.L in dien zin, dat het de laatste begrootings- vergadering is, waarin de begrooting nog sluitend kan worden gemaakt zonder dat van Rijkswege wordt „bijgesorongen", m.a.w. waardoor de gemeente officieus of officieel „noodlijdend" zou worden. Dat de straks te bespreken kwestie van de kweekeling een „politieke kluif" moet worden, zooals door een ander beweerd is, ontkende spr. in een meer uitvoerig be toog. Spr.'s conclusie is, dat op deze be grooting nu nog zeer weinig te bezuinigen zal zijn, tenzij iets op den Politiedienst, waarop spr. nog zal terugkomen en op en kele kleinigheden. Na een dankwoord van den voorz. tot de sprekers, werden de begrootingen der drie bedrijven na ampele discussie z. h. st. vastgesteld, met inachtneming van de op merking van den heer de Monije, dat aan de oprichting van een toonkamer voor het gasbedrijf nog eens de bijzondere aan dacht zal worden besteed. Toen kwam de gemeentebegrooting aan de orde. Over de al of niet uitgebreidheid van de raadsnotulen werd druk gediscus sieerd. Sommigen wilden de in het raads- verslag op te nemen prea-adviezen van B. en W. beknotten, anderen de discussiën van de leden, weer anderen wilden het ge- heele raadsverslag maar afschaffen, aan gezien men het verloop der vergadering toch in de couranten kon lezen. Het resul taat was, dat over het voorstel der com missie tot verlaging van den betreffen den post met 150.— werd gestemd. Voor stemden de heeren van der Wiel, Vogelaar, de Vreede, van der Meer en Al kemade. Zoodat het huidige raadsverslag dus voorloopig gehandhaafd blijft. De voorz. hoopt nog, dat geen interpellaties meer zouden voorkomen, want dat is fnuikend! De Politie. Over dit veel bestreden punt werd ook nu weer uitvoerig gediscussieerd. Het feit is, dat in Mei 1938 besloten werd het aan tal vaste agenten met twee uit te breiden, waardoor het aantal tijdelijke agenten gedurende de zomermaanden van 10 tot 3 kon worden gereduceerd, welke verande ring geen extra uitgaven met zich bracht. Zulks werd toen besloten naar aanleiding van het feit, dat het instituut der tijdelijke agenten op den duur niet voldeed. Kon een en ander ook toen geen onverdeelde instemming vinden, ook nu bleek zulks weer. Aanleiding tot de bespreking van dit vraagstuk was de „tip" van de com missie om de nog bestaande vacatures, ontstaan door de zooeven genoemde uit breiding van het vaste corps, thans nog niet aan te vullen, uit bezuinigingsoog punt. Vele leden voerden hierover het woord, in het bijzonder de heer van Eden, die met den voorz. den degen kruiste. In groote lijnen waren de betoo- gen een herhaling van het gesprokene over deze kwestie in Mei van dit jaar. Ge noemd voorstel van de commissie werd tenslotte in stemming gebracht, waarbij de stemmen' staakten (de heer Bulk was des middags ter vergadering verschenen, zoo dat alleen de heer Liefferink nog ont brak). Voor deze bezuiniging stemden de heeren van Eeden, van der Niet, de Vree de, van der Meer, Akemade, van der Wiel en Vogelaar. Ergernis over een wit paard. Bij de politie werd ook nog de wensche- lijkheid uitgesproken, speciaal bij monde van den heer Vink, om het bekende café „lm Weiszen Rössl" aan den N. Boule vard des Zondagsmorgens te sluiten, aan gezien vele kerkgangers zich aan deze in richting ergeren. Ook de heer de Monije bepleitte beter toezicht rondom de dan cings. Ook het voorstel van de commissie om 375.— te bezuinigen op den post kleeding en uitrusting der agenten van politie moest aan stemming worden onderwor pen. Het kelderde met 8 tegen 6 stemmen. Voor stemden de lveren Vogelaar, van Eeden, de Monije, de Vreede, van der Meer en Alkemade. De heer de Vreede zag hierbij niet het nut van de aanschaffing van nieuwe „klewangs", vond deze zelfs eenigszins gevaarlijk, waarop de voorz. vroeg of al die klewangs eerst stomp moesten worden geslepen. De heer van der Meer voelde meer voor bordpapieren sabels. Begrijpelijkerwijze vei wekte een en ander nogal de noodige hilariteit. De plantsoenen. De commissie had ook nog voorgesteld den post onderhoud van plantsoenen met ƒ500.te verlagen. Wethouder Meijer hield een warm pleidooi voor de handha ving van den oorspronkelijken post. Het is toch al meer dan treurig, aldus spr., als men ziet in welken desolaten toestand on ze plantsoenen verkeeren. Hier kan niet op bezuinigd worden. In dit verband be pleitte spr. ook de volledige handhaving van andere onderhoudsposten, b.v. straten, vaarten e d. Men zegt wel eens, dat Noord wijk de parel der badplaatsen is, maar spr. was zoo vrij dit te betwijfelen, toen hij uitvoerig betoogde, dat aan het onder- houd van een en ander hier nogal wat ont brak, hetgeen zeker nietbevorderlijk is voor het vreemdelingenverkeer, ook niet vooi het behoud van goede vestigingen. De Raad moest den weth. v. Openb. Wer ken daarin gelijk geven en vroeg geen hoofdelijke stemming. Voorts vernamen wij, dat aan de op ruiming van het stuifzand te Noordwijk aan Zee, een groote grief van de bewo ners in het noordelijke gedeelte aldaar, nog eens speciale aandacht zal worden be steed. De kweekeling behouden. Over deze geschiedenis schreven wij reeds meermalen. Volstaan wij daarom thans met de mededeeling van Weth. de Witt, dat even voor de raadsvergadering de oudercommissie nog mondeling had kunnen toezeggen, dat de ontbrekende ƒ250.die zij zouden moeten bijdragen voor het behoud der kweekeling aan de openbare school (de gemeente draagt het zelfde bedrag bij), er ..waren". Van di verse zijden werd hulde gebracht aan de oudercommissie dier school. Dies zal de vergoeding aan de bijzondere scholen ook worden verhoogd. Op de bedragen voor reclamedoeleinden ter bevordering van het vreemdelingen verkeer blijven de voorgestelde bezuini gingen toegepast. Bij den kapitaaldienst aanbeland, ontspon zich nog een breedvoerige discussie over de verbetering van de Boerenburgerlaan, waarvoor B. en W. 2800.hadden uitge trokken, te verdeelen over tien jaren. Deze laan werd het troetelkindje van den weth. van Openbare Werken genoemd. Sommigen interrumpeerden, dat hij in zijn jeugd blijkbaar dierbare herinnerin gen aan dezen niet bepaald drukke ver keersweg moest hebben, doch dit werd niet bewezen! De heer de Vreede ontkende ten stelligste, dat dit laantje in een „drin gende behoefte der wandelende bevolking voorzag" Laat men deze laan op den ge wonen dienst brengen en ze een beetje opknappen voor b.v. 100.aldus spr. Dat is toch voldoende. Het resultaat van een en ander was, dat de post van den kapitaaldienst werd geschrapt en B. en W. t.z.t. met een ander voorstel terugkomen. Toen was het einde nabij. De geheele begrooting viel onder den hamer en werd z. h. st. aangenomen. Tegelijk met de vast stelling der begrooting werd de vermoe delijke kostprijs per leerling voor de open bare lagere school voor het jaar 1939 op 13.26 bepaald, welk bedrag de vergoe ding per leerling aan de besturen der bij zondere scholen voor gewoon lager onder wijs vormt. Voor de u.l.o. school werd dit bedrag op ƒ20— per leerling vastgesteld. Tevens werden de gebruikelijke voor schotten aan de bijzondere scholen voor 1939 toegekend. De voorz. richtte woorden van dank aan den gemeente-secretaris, de chef van de afd. financiën en de geheele secretarie voor de keurige samenstelling van de begrooting. Waarbij de heer de Monije zich aansloot. No-g werd over en weer een gezegend Kerstfeest en geluk kig uiteinde gewenscht, waarna de laatste vergadering van dit jaar weer ten einde was. GEMEENTERAAD VAN WARMOND GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM De raad dezer Gemeente hield Donderdag te 2 uur een openbare vergadering. Voor zitter burgemeester van Nispen, aanwezig 12 raadsleden. Afwezig, de heer van der Aar. Iri behandeling komen de verschillende begrootingen voor het dienstjaar 1939 in behandelipg. Bij die van het burgerlijk armbestuur beklaagt zich de heer Paase over den geneeskundigen bijstand. De heer Pijnaker is over den gang van zaken van dat college niet voldaan. Het wordt een vrij breed debat waaraan de voorzitter en de heer Loerakker, alsmeden weth. Vermeer deelnemen. De voorz. hamert zelfs. De be grooting wordt daarna volgens raming op 55000 vastgesteld. Bij de begrooting van het gasbedrijf bespreekt de heer Meskers de moeilijkheden van dit bedrijf opzichter.s de laatste dagen en brengt met weth. Ver meer hulde voor den enormen arbeid, die het personeel en de directeur verrichte»! om de zaak loopende te houden en aan de klachten tegemoet te komen. De heer van Dam wil voor de groote gezinnen een andere regeling. Weth. Vermeer toont aan, dat de groote gezinnen onder de arbeiden de klasse lang niet de grootste verbruikers zijn; zijn ze wel groote afnemers dan pro- fiteeren zij van het vastrecht, spr. zal altans de voorkeur geven aan een algemeene prijsverlaging boven die van een groep. De begrooting wordt hierna vastgesteld. Bij de begrooting van het waterleidingbedrijf wil de heer Pijnaker den meterhuur opruimen en een algemeene waterprijs. Weth. Vermeer zegt, dat de ervaring ge leerd heeft tot hetinvoeren van meters. De indeeling van het gebruik in het algemeen is zoo juister en billijker, hetgeen met voorbeelden wordt aangetoond. De heer Pijnaker dankt voor deze uiteenzetting, de begrooting wordt goedgekeurd. Het wapen van burgemeester Pont. Bij de begrooting Openbare Werken be spreekt de heer Fijma het aanbrengen van het wapen van burgemeester Pont in de hal. De voorz. zegt; als de begrooting 1938 is goedgekeurd komt dit in orde. De heer Fijma bespreekt verder de boombeplanting die uitgebreid wordt; de voorzitter zegt, dat het een heel dure onderneming is. De heer Paase, en anderen voeren hierover nog het woord. De laatste bepleit ook het op knappen van de muziektent. De begrooting wordt hierna vastgesteld. De gemeentebegrooting. Hierop volgt de Gemeentebegrooting. De heer Kijne brengt dank aan B. en W. voor de korte beschouwing en betuigt zijn vol doening namens de Protestant-Christelijke fractie voor het streven naar verlaging der schulden. De fractie staat in dezen achter B. en W. De heer Fijma meent dat de f 13000, die uit het Electrisch bedrijf in de gemeente kas vloeit niet juist daar behooren. Hij dringt aan te trachten, die winsten aan te wenden tot tariefsverlaging. Over deze wordt vrij breed gesproken. De heer Loer akker onderschrijft wat de heer Fijma hier zegt, doch wijst op de moeilijkheden bij Ged. Staten bij een andere bestemming. Verder wordt besproken de rioleering van de Stationsweg. De heer Pijnaker behan delt de objecten van werkverschaffing. Bij het omspuiten van tuinen, Komt z.i. de winst in de privé-zakken der bloemisten. De heer Loerakker bestrijdt dat en hoopt dat zulke werken gestimuleerd worden. Ook de heer Van Zanten juicht werken ais het uitbaggeren van vaarten en slooten, óók uit gezondheidsoogpunt zeer toe. De heer Pijnaker houdt nog een betoog inzake de loondrukpolitiek dezer Regeering. De heer Loerakker merkt op, dat de vakbon den er zoo niet over denken. Een verdere opmerking van den heer Pijnaker doet den voorzitter hameren. De heer Kijne is ver heugd, dat hier de toelagen aan de scholen zoo is, dat deze zich behoorlijk kunnen redden. Nog worden enkele opmerkingen gemaakt, waarna de begrooting wordt vast gesteld. Hierna worden de rekeningen voor het dienstjaar 1937 van de bedrijven en der Gemeente voorloopig vastgesteld. Met de Bank voor Ned. Gemeenten wordt een rekening-courant overeenkomst voor 1939 goedgekeurd. Gezien de vrij hooge rente wordt machtiging aan B. en W. ver leend tot het aangaan van kasleeningen in 1939. De periodiek aftredende leden der verschillende commissies worden op voor stel van den heer Loerakker herbenoemd. De begrooting 1939 wordt onveranderd vastgesteld. Bij de comptabiliteitsbesluiten wordt voor luchtbeschermingsdiensten 4000 gevraagd. De voorzitter is er zelf van ge- Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester, kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig was de heer den Dunne. Komt ter tafel: „Vaststelling van het uit breidingsplan met bebouwingvoorschrif ten". Het plan te kostbaar Na voorlezing van de ingekomen bezwaar schriften en de hierop doqr B. en W. uitge brachte prae-adviezen (reeds in ons blad opgenomen), zegt de heer Weyers, dat deze bezwaarschriften niet zonder meer gepas seerd kunnen worden. Spreker is er van overtuigd, dat het hier een zeer moeilijKe kwestie betreft. Aan den eenen kant staan de belangen van de eigenaren der betrok ken gronden, aan den anderen kant het be- lag van de gemeente. Dit belang eischt dat er een gelegenheid bestaat om aan het wa ter te kunnen bouwen, doch volgens rpre- ker is het thans geprojecteerde plan veel te kostbaar. Aan dit plan kan praktisch geen uitvoering gegeven worden gezien de enorme kosten, die hieraan verbonden zijn. Vanuit dit oogpunt gezien vraagt spreker, of het wel juist is, een servituut te leggen op de eigendommen van oelar.gh -bbenden. Spreker zou een tusschenvoorstel willen in dienen en het plan voorloopig willen vast stellen voor 3 of desnoods 5 jaar. Blijkt dat er dan nog geen uitvoering aangegeven is, dan kunnen wij de bebouwing van den Hofpolder gerust van 't plan afbvoeren. Dat de bezoekers van Warmond bij uitvoering van dit plan van het water zullen kunnen genieten acht spreker geen algemeen be lang. Spr. meent, dat zij, die geen persoon lijke belangen hebben bij dit plan toch evengoed van hun gevoelen aan den Raad blijk kunnen geven door te adresseeren, daar deze personen een lans breken voor het behoud van het natuurschoon. De voorz. zegt, dat het tusschen-voorstel van den heer Weyers niet voor behandeling in aanmerking kan komen, omdat de wet zich hiertegen verzet. Het plan wordt vast gesteld voor 10 jaren, doch wil de Raad na verloop van een of twee jaar wijziging in dit plan brengen, dan kan zij dit ten allen tijde doen. Spreker zegt, dat in de vorige vergadering alle ingebrachte bezwaren uit voerig zijn behanceld en wil hieromtrent weer niet in herhaling treden. Toen was er een meerderheid voor het door de heeren Weyers en Walenkamp ge amendeerde plan. Wanneer wij dit plan niet zouden aannemen, zouden wij de na tuurlijke ontwikkeling van Warmond tegen houden. Spreker begrijpt niet waarom nu ineens oppositie tegen dit plan is gekomen. De heer Weyers: Gedurende fi maanden kan men een andere visie krijgen. De voorz. zegt, dat B. en W. alles nauw keurig hebben nagegaan, maar wil War mond een waterfront, dan kan dit alleen in den Hofpolder, om de eenvoudige reden, dat hiervoor nergens anders gelegenheid bestaat. Wethouder Oudshoorn zegt, dat wanneer het plan wordt aangenomen er minder kans bestaat, dat in den Hofpolder gebouwd zal worden, dan thans. Wanneer er nu eens iemand zou komen die een villa in den Hof polder zou willen bouwen, zou de Raad dan weigeren hiervoor een vergunning te ge ven? En wat voor een bebouwing krijgen wij dan? Wethouder Zwetsloot zegt, dat de Raad ieder jaar kan besluiten wijziging in het plan te brengen en meent, dat wi] hier toch zitten voor het algemeen belang en niet voor het belang van enkelen. Vee! natuurschoon gaat verloren. De heer van Schie is van meening, dat door dit plan veel natuurschoon teloor zal gaan. Hij voor zich ziet in dit plan heele- maal geen gemeentebelang; integendeel het zal de gemeente als watersportplaats geen goed doen. Wij nemen een mooi stuk na tuurschoon weg en daarmede een aantrek kelijkheid voor de gemeente. Aan de gepro jecteerde woning is, aldus spreker, in War mond geen gebrek en of den middenstand dit plan beter zal worden, meent spreker te mogen betwijfelen. Ook voor spreker ls het plan bovendien veel te kostbaar en de geprojecteerde weg en brug zullen aan de .gemeente groote bedragen voor onderhoud vergen. Spreker is er van overtuigd, dat schrokken; het moet echter. De Raad vo teert het bedraf. Hierna 20 minuten geheime vergadering. Het reglement van het Burgerlijk Armbestuur. Na heropening wordt met alg. st. eervol ontslag verleend aan den heer J. Veen als Havenmeester onder dank voor be wezen diensten. Hierna worden eenige schriftelijke vragen, gesteld door het raads lid G. L. Pijnaker inzake toepassing regle ment Burgerlijk Armbestuur door B. en W. beantwoord. Over dit antwoord is de vrager niet voldaan. Er wordt nog breed- rig over gediscussieerd. De voorzitter stelt hierna nog aan de .orde een wijziging der politieverordening inzake speel-automaten. Deze zullen in de toekomst verboden zijn. De wijziging wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag wijst de heer Paase op de verordening op de losloopende honden in verband met de be planting der parken. De voorzitter zal het verzoek aan de politie overbrengen. De heer Meskers brengt dank aan B. en W. voor de leiding in dit jaar aan onze zaken gegeven; spr. brengt dien dank ook aan de ambtenaren. De voorzitter dankt voor deze woorden en sluit de vergadering met den wensch van een prettig Kerstfeest en een Ge lukkig Nieuwjaar. zijn medeleden, wanneer zij voor dit plan stemmen, hiervan later spijt zullen hebben. Hij voor zich kan tot zijn spijt aan dit plan met de bebouwing van den Hofpolder zijn stem niet geven. Nogmaals gaat de voorzitter uitvoerig op de gemaakte bezwaren in, waarbij hij voor lezing doet van een ingekomen schrijven van het bestuur van de Kon. Zeil-, Roei- en Mtoorsportvereeniging „De Kaag", die dit plan alleszins acceptabel vindt. Aan het adres, dat kort tevoren bij den Raad is ingekomen en waarop vele wande laars die vergunning hebben om in het bosch van de buitenplaats „Huys te War- mondt" te mogen wandelen, kan spreker niet zoo'n buitengewone waarde hechten. Spr. vindt op dit adres de namen van de beide directeuren der Lichtfabrieken en meent te mogen betwijfelen of dit van hen wel verstandig was. Immers ook de Licht fabrieken zullen bij uitvoering van dit plan welvaren. Weth. Oudshoorn stemt thans voor Nadat de heer Walenkamp nog ge vraagd heeft of het plan niet voor 5 jaar vastgesteld kan worden, hetgeen nogmaals door den voorz. ontkend wordt, wordt het zelve in stemming gebracht. Wethouder Oudshoorn verklaart thans te zullen voor stemmen, hoeweï hij in de vorige vergade ring blanco gestemd had, en wel omdat de Raad nu niet voltallig was. Het resultaat was dat de stemmen staakten, n.l drie stemmen voor en drie stemmen tegen, die van de heereu Walenkamp, Breedijk en van Schie, zoodat het plan in de eerstvolgende raadsvergadering ounieuw ter tafel zal worden gebracht. Aan de orde kwam hierna wijziging der verordening regelende de heffing van ha vengeld en van kade of opslaggeld. Deze wijziging hield in de verlaging van het ha vengeld voor pleiziervaartuigen waarvan de lengte meer bedraagt dan 10 Meter. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen. Conform het voorstel van B. en W. werd de vergoeding ex art. 1701 denL. O.-wet 1920 voor de bijzondere scholen voor het jaar 1939 vastgesteld op 8.50 per leerling. De heer Weyers wilde, deze ver goeding vaststellen op 10 per leerling, daar zulks verleden jaar voor de de school met den Bijbel ook is moeten gebeuren, zulks na ingediend beroepschrift. De voorz. zegt, dat wanneer de scholen meenen met een bedrag van f 8.50 per leerling niet te kun nen volstaan, zij opnieuw in beroep kunnen komen. Aangetoond zal dan moeten worden dat het bedrag van 8.50 ontoereikend is. Aan de orde komt hierna de vaststelling der begrooting 1939 zoomede die van het waterleidingbedrijf over dit jaar. De heer Weyers wees op de hooge telefoonkosten, doch vooral op de hooge kosten die moeten betaald worden als keurloonen voor vee en vleesch. Met klem zou spreker willen ver zoeken stappen te doen om tot verlaging te komen. Wethouder Zwetsloot zegt, dat deze aan gelegenheid reeds jaren de aandacht heeft van B. en W., maar alle pogingen om tot verlaging te komen, hebben tot nu toe ge faald. Het wordt eenvoudig van hooger- hand opgelegd. Nog vraagt de heer Weyers of nog niet kan worden overgegaan tot belastingverla ging, daar deze schrikbarend hoog is. Hoe gaarne, aldus de voorz., B. en W. een dergelijk voorstel zouden indienen, momenteel is zulks nog niet mogelijk. Nog steeds hebben wij een extra bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds noodig om de begrooting sluitend te maken al is deze thans zeer klein. Wellicht dat bij de vast stelling der begrooting voor 1940 hiervoor kans bestaat, gezien het jaar 1938 voor Warmond een gunstig jaar is geweest en wel op een overschot gerekend mag wor den. Nadat de heer Weyers nog een lans had gebroken voor een doelmatige klee ding van de brandweerlieden en gewezen had op de slechte straatverlichting, werd de begrooting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Na de gebruikelijke rondvraag die niets opleverde, dankte de voorzitter allen die in het afgeloopen jaar hadden medegewerkt om Warmond te besturen. Hij wees er op, dat 1938 voor Warmond een voorspoedig jaar is geweest vooral met betrekking tot de werkloosheidsvoorziening. De aanleg van den nieuwen Rijksstraatweg is hieraan niet vreemd geweest. Speciaal bracht spre ker een woord van dank aan wethouder Oudshoorn, die tijdens zijn ziekte de be langen der gemeente heeft behartigd. Na nog gewezen te hebben op het mooie resul taat, dat met de kindervoeding en de melk- voorziening op de scholen bereikt is, wenschte spreker alle leden een zalig uit einde en een gelukkig nieuwjaar. Hierna werd de vergadering gesloten. Het wijst niet op wijs beleid als de richtingaan wijzer nog wijst hoewel er na de bocht niets meer te wijzen is. Wijst uw ver geetachtige medeauto mobilisten daar eens opl 'n Richtingaanwijzer is een nuttige helper, maar

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15