OMGEVING DONDERDAG 22 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 HILLEGOM Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. De afd. Hillegom van den R. K. Bond „St. Franciscus van Assisië" hield gisteren een goedbezochte ledenvergadering in hotel „Flora"; Besloten wordt een eenvoudige vereenigingsvlag aan te schaffen; een aan tal dames-leden zal haar medewerking ver- leenen. De voorzitter herinnerde aan het zilveren jubileum onzer afd., dat in 't a.s. voorjaar staat gevierd te worden. In dit verband oordeelt de voorz. als het mooiste jubileumgeschenk een beduidend aantal nieuwe leden. De geest, adv., kap. B. Schneiders, wees op de geestelijke zijde der vakorganisatie. In zijn slotwoord richtte de voorzitter nog een woord van bijzonderen dank tot den heer C. Seijsener, het afgetreden bestuurs lid, dat zoo bijzonder veej voor de afdee- ling heeft gedaan. Hierna sluiting. HAARLEMMERMEER Geboren: Roelof z. van P. Oosterhof en J. Hogenkamp Arie Hillebrand, z. van A. H. Koolhaas en A. Dol Cornelis Jacobus, z. van A. M. Kauffman en P. Per soon Anthonius Wilhelmus, z. van W. de Rooij en C. W. Mommers Labina, d. van K. Ippel en C. Biesheuvel Cornelis Antonius, z. van G. G. van Egmond en C. A. van den Broek Wilhelmus Gerardus Jacobus, z. van W. C. J. Pennings en M. Compeer Jacob, z. van G. J. van der Wiel en J. Heijstek Cornelis, z. van P. J. van Iperen en T. Half Theodorus Jo hannes, z. van J. A. Bos en H. J. Pieters Godefridus Antonius Maria, d. van G. J. van Steen en A. J. Lieverse. Ondertrouwd: Klaas Millenaar, 27 jaar en Jannetje Nagel, 26 jaar Dirk Snijder, 32 jaar en Gerritje Maarsse, 27 jaar Anthonius Johannes de Groot, 25 jaar en Anna Maria Cornelia Franken, 23 jaar. Getrouwd: Willem den Dekker, 23 jaar en Elisabeth Heida, 17 jaar r Hen drik Gijsöertus Jan Wolterbeek, 25 jaar en Pieternella Maria Lindeman, 23 jaar - Arie van Helden, 28 jaar en Aagje van der Mooren, 22 jaar. Overleden: Arie van der Sijde, 26 jaar echtgen. van M. D. C. van Gulik Cornelius Menne Cchreij, 31 jaar, echtgen. van E. P. Baarda Karl Leo Hans Jae- dicke, 23 jaar, ongehuwd Anthony Albert Gerrit Bekking, 31 jaar, ongehuwd Jo hanna Visser, 56 jaar, ongehuwd Johanna- Sofia Maria Smit, 4 jaar, d. van C. Smit- en J. M. Smit Tjitske Oost, 63 jaar, wed. van J. van den Assem, overl. te Aalsmeer. Gevestigd: Gerardus J. N. van der Erf, Nieuwenmeerdijk 440 Janna M. van Tatenhove, IJweg 264 Jeremias A. Over- beeke, Leimuiderdijk 391 Pieter Confu- rius, Lijsterstr. 10 Grietje Paarlberg, Hoofdweg 1718 Wed. F. W. Höweler, Pr. Poellaan 79 Roelof Brinks, Adelaarstr. 12 Hendrikus Sijtsma Nieuwemeerdijk 203 Hendrik Bergakkcr, Kruislaan 19^— Henri S. Rooseboom, Nieuwemeerdijd Ï79 Katharina Nijman, Burg. Amersfoordt- laan 17 Alphonsus A. B. Stroband, Aals- meerderweg 519 Jan Speekhout, Kruis weg 965 Catharina E. F. van Leur, Nieu wemeerdijk 438 Gijsbertus van Maas dam, Vijfhuizerweg 617 Geertje van der Kwast, Dennenlaan 28 Maria van Gies- bergen, Venneperweg 633. Vertrokken: Petrus van Dijk naar Haarlem Abraham de Wit naar Haar lem Albertus Franso naar Vlissingen Jacobus Roos naar Amsterdam Adria- nus Korthals naar Haarlem Johannes W. Lijessen naar Amsterdam Hendrik W. I. van Geer naar Amsterdam Johannes van Pijpen naar Lisse Adam Helling- werf naar Amsterdam Johan D. Tebbe naar Amsterdam Hendrik Bannink naar Velsen Wed. W. A. Jans naar Amster dam A. Haaijer en echtgen. naar Beiien Jan A. van der Meijden naar Aalsmeer Cornells A. van 't Hof naar Amsterdam LE1DSCHENDAM Verkooping. Ten overstaan van nota ris W. A. Caron te Voorschoten had giste ren in. hotel „De Zwaan" te Leidschendam de publieke verkooping plaats van eenige perceelen weiland in den Driemanspolder aan den Siompwijkscheweg, grcot 1 H.A., 67 A., 79 cA. De perceelen waren ingezet door den heer R v. d. Nouweland te Leid schendam op ƒ5900.— en werden heden bij den afslag niet afgemijnd. R.K. Sportvereeniging A.V.V. De voor gisterenavond vastgestelde jaarver gadering van de R.K. Sportvereeniging A.V.V. vond wegens de geringe opkomst der leden geen doorgang en werd tot late- ren datum utigesteld. Jonge L.T. Voor de deelnemers van den L.T. boekhoudcursus heeft gisteren avond de Bondsmoderator van de K.J.M. V., rectcr Beune, een korte propaganda- speech gehouden. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de moderator der K. J.M V.; kap. van Niekerk en de voorzitter en secretaris. Spreker wees er op, dat vele jongeren hun plichten als katholiek trouw vervullen, doch in het vereenigingsleven, speciaal de jonge L.T., houden velen zich nog te afzijdig. Met een aansporing, dat velen zich nog heden als lid zouden op geven, besloot spr. zijn geestdriftig betoog. LISSE Aanbesteding. Gisteren werd door den bouwkundige den heer P. J. Suijkerland voorrekening van den heer J. van Rossem, alhier, aanbesteed het bouwen van een nieuwe werkplaats hoek Kanaalstraat Wagenstraat. Ingeschreven werd door Gebr. Mooie naar voor 2.845.B. van der Zaal voor 2.538.A L. Beugelsdijk voor 2.283.de fa. Kruidhof en Hora- mau voor 2.149.de fa. Daudeij en Co's voor 2.674.en H. Marseille voor 2.885.alhier gevestigd te Lisse. Het werk is opgedragen aan de laagste inschrijfster de fa. Kruidhof en Horsman. NOOTDORP ONBEWAAKTE OVERWEG AAN DEN VEENWEG. BURGEMEESTER STUURT TELEGRAM. In verband met het ongeval aan den on- bewaakten overweg heeft de Burgemeester van Nootdorp een telegram aan den Mi nister van Waterstaat gezonden met den volgenden inhoud: Op onbewaakten overweg Veenweg te Nootdorp nabij viaduct Rijksweg no.12 heeft zich in 1938 gisteren het der de ongeval voorgedaan. Aantal dooden alleen reeds in 1938 tot drie gestegen. Onder verwijzing naar vroeger Ka merdebat en persoonlijk onderzoek van Minister Reijmer verzoeke in verband met stijgende onrust der bevolking thans ingrijpen in allergevaarlijksten toestand. Staatspartij. De gisteravond gehou den vergadering van de R.K. Staatspartij, afdeeling Nootdorp, in het café Sluijs was zeer slecht bezocht. Slechts een twintigtal personen waren opgekomen, hetgeen met het cog op het doel waarvoor deze verga dering was belegd n.l. voor het maken van propaganda, zeer jammer is te noemen. De -spreken, de heer A. C. A. Deerenberg, wethouder van Schoonhoven, heeft in een speech de organisatie en de beteekenis van de R.K. Staatspartij uiteengezet. Winterhulp. De Zaterdagavond ge houden fancy fair ten bate van de Noot- dorpsche behceftigen heeft tezamen met de verloting opgebracht ƒ370. In vergelij king met de opbrengst van het vorig jaar is dit 130 meer. Op den avond zelve heeft de Burgemeester allen, die tot het slagen van den feestavond hebben medegewerkt en die de prijzen hebben geschonken, dank gebracht. FEESTELIJKE HERDENKING VAN HET 25-JARIG BESTAAN VAN DEN GEMEENTEIJKEN REINI- GINS- EN ONTSMETTINGS- DIENST TE LEIDEN. Op 1 Januari a.s. zal het 25 jaar zijn ge leden, dat de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst te Leiden werd opge richt. Burgemeester en Wethouders hopen de ze gebeurtenis met het personeel van den dienst en genoodigden feestelijk te herden ken en wel op Dinsdag 3 Januari a.s, De opening van deze herdenking zal des morgens 9 uur geschieden met de huldi ging van 21 jubilarissen, welke allen van af de oprichting bij den dienst werkzaam zijn. De officieele herdenking vindt plaats des voormiddags 11 uur in de versierde garage aan de Noorderstraat, waarbij de directeur eenige beschouwingen hoopt te houden over den Leidschen dienst, zijn oprichting, geschiedenis en inrichting. SASSENHEIM MUZIE^VEREENIGING „ST AMBROSIUS" OPGEHEVEN De „Zang" zet haar repetities voort De R.K. muziek vereen iging „St. Ambro- sius" is wat gevreesd werd opgeheven. Hoe wel de voorzitter zijn beste krachten voor behoud heeft gegeven heeft het niet mogen gelukken de vereeniging in stand te hou den. Ook het bestuur.'heeft de verantwoor ding niet langer kunnen dragen. De instru menten zijn overgenomen door het K.S A.- bestuur. De vereeniging is voorloopig ont bonden ofschoon de zangvereeniging met haar repetities van „Die Jahreszciten" nog voorgaat Momenteel zit Sassenheim dus zonder R.K. Harmonie, die helaas het derde lustrum niet heeft mogen vieren. Raadsverkiezing, De A.-R. Kiesver- eeniging „Nederland en Oranje" heeft de candidatenlyst voor de a.s. verkiezingen voor den gemeenteraad reeds vastgesteld. Deze luidt als volgt. 1. W, Warnaar, 2. A. Vogelaar, 3. H. van Zonneveld, 4. W. Berg man, 5. C. Westerbeek, 6. F. Limburg. Usclub. De zwaar besneeuwde wegen waren zeer zeker de oorzaak, dat slechts weinige leden zich naar café „De Oude Post" begaven waar Woensdagavond de IJsclub onder voorzitterschap van den heer G. Vlasveld vergaderde. De heeren A. van Breda, J. W. N. Bak ker, J. W. de Gruyter en G. Vlasveld wer den bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging een kasbezit heeft van 177.79. Het aantal leden is momen teel 86; dit was voor eer.ige jaren meer dan 200. De voorzitter spoorde naar aanleiding van deze mededeeling aan tot propaganda voor de IJsclub. Spr. vond het een schan daal voor een gemeente van meer dan 6000 inwoners. De voorzitter en de heer A. van Bréda deden daarna mededeelingen over de te houden rondrit, staande de vergade ring gaven zich een 6-tal leden op om dit 60 K.M. lange parcours mede te rijden. Hierna traditioneele verloting. „St Deus Dedit" Gisterenavond hield de. R.K. Land en Bloemist-arbeiders St Deus Dedit" haar boekplichtige jaarver gadering in het K.S.A.-gebouw. De voor zitter G. v. Dijk sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst, en doet tijdens zijn openingswoord mededeeling, dat het con tract ongewijzigd voor een jaar is verlengd Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal stabiel is gebleven. Dank werd gebracht aan den scheidenden voorzitter den heer Elferink, die ruim 4 jaar de voorzitters hamer heeft gehanteerd. Uit het jaarverslag van den penningm. bleek, dat was ingeko men 11008.63 en uitgegeven 11194 30. Uitgekeerd werd aan werkloozenkas 5009.80 en aan zieken geld 493.15. Mede gedeeld werd, dat losse arbeiders, welke 3 of 4 weken bij een patroon gewerkt heb ben, ook in aanmerking komen voor de kmderbijslagregelihg door deze werktijden te combineeren tot een maximum van 2 maanden. Voorts wordt mededeeld, dat Bij deze gelegenheid zal tevens de voor dit doel vervaardigde Reinigings-jubileum film worden vertoond. Een groot aantal ceekeningen, foto's en bescheiden, allen betrekking hebbende op de openbare reiniging te Leiden vanaf de 15e eeuw en afkomstig uit het Gemeente lijk Archief, zal worden tentoongesteld, waarbij, zoo noodig, inlichtingen worden verstrekt door ambtenaren van het archief. Des namiddags van 3 tot 4.30 uur wordt door de directie receptie gehouden in het administratie-gebouw aan de Noorder straat. Het ligt in het voornemen van B. en W. op dien zelfden dag het personeel een feestavond aan te bieden, waarvan de vie ring zal plaats vinden in de Foyer der Stadsgehoorzaal. Het spreekt vanzelf, dat op dien dag het geheele personeel vrijaf wordt gegeven, teneinde een ieder in staat te stellen de voorgenomen huldiging van dit groote aan tal kameraden en de officieele herdenking van het 25-jarig jubileum van den dienst te kunnen bijwonen. Dit beteekent dus, dat dan de gewone werkzaamheden in de stad niet worden verricht, zoodat de ingezetenen zich één een commissie in het leven wordt geroe pen, op de naleving van het contract be staande uit 6 werkgevers en 6 werknemers. Wegens bedanken van den voorzitter, A. Elferink, en C. Berg worden gekozen P. Wolvers en T. Wiering. Als voorzitter werd gekozen G. v. Dijk. In de kascommissie werden gekozen J. Berkhout en R. Haver. De beschrijvingsbrief van den bondsraad, welke op 4 en 5 Januari te Haarlem wordt gehouden, werd behandeld en goedgekeurd. Voor de verkregen subsidies werd dank gebracht door H. Braun, „Credo Pugno". J. v. d. Huls namens Herw. Levenskr. en J. Haver namens Hulp in Nood. Na een ge houden verloting werd den avond besloten. Geboren: Theodora Maria, d. van J. P. Warmerdam en Chr. C. Duinveld Margaretha Anna, Johanna, d. van Th. H. Juffermans en J. C. J. Bergman. Overleden: E. Kromhout, wed. van J. J. Nicola, oud 81 jaar. G e v e s t'i g~d: W. M. Roozen van Heem stede H. A. Voorhorst van Wassenaar. Vertrokken: C. M. Burgmeijer naar Heemstede F. Witteman naar Oegstgeest H. Binnemars naar Linschoten A. C. M. Verhaar naar Utrecht L. Rooden- burg naar Oegstgeest. VOORSCHOTEN Bijz. Vrijw. Landstorm. Dinsdagavond had in het R.K. Vereenigingsgebouw een landstormavond plaats, georganiseerd door de plaatselijke landstormcommissie alhier. De voorzitter, de heer M. F. Berkhout, opende de bijeenkomst met een woord van welkom. In het bijzonder verwelkomde spr. de overste P. J. Boots, res. luit.-kolo- nel, de commandant van het landstorm korps Zuid-Holland West en de heer D. J Karres, res. kapitein, secretaris der land stormcommissie Zuid-Holland West en wethouder J. A. Mens. Het tooneel was versierd met planten, waartusschen het vaandel stond opgesteld en de tafel met de prijzen, die gedurende de wedstrijden waren gewonnen en be schikbaar gesteld door alle winkeliers in deze gemeente. Spr. dankte de winkeliers voor hun gaven en den heer Wolfswinkel voor de aangebrachte versiering. Thans verleende spreker het woord aan den heer P. J. Boots, res. luit.-kolonel en comman dant van Zuid-Holland «Vest, tot uitreiking van de behaalde brevetten aan de scherp schutters. Het verheugt spreker dat de burgerij de beteekenis van den landstorm begrijpt, wat blijkt uit de prijzen, die al len beschikbaar gesteld zijn door alle winkeliers en niemand heeft geweigerd om mede te werken, wat een pracht-resul- taat is. Met een toepasselijk woord reikte overste Boots thans de behaalde brevetten uit en wel aan de heeren: H. H. Mugge, J. P. Hooymans, D. de Graaf en W. M. van den Burg. Na uitreiking van de bre vetten. reikte de heer Bijleveld den Bij- leveld-Boesveld beker uit n.el een woord van waardeering aan den winnaar van dit jaar, den heer H. M. Mugge. Daarna werd het woord verleend aan den heer D. J. Karres, res. kapitein en secretaris van de landstorm commissie Zuid-Holland West, die een terugblik wierp op de stichting dag moeten behelpen zonder den Reini gings- en "Ontsmettingsdienst. Allen zullen zich dit voor deze enkele maal gaarne willen getroosten. Velen zullen zich de ongewenschte toe standen bij de openbare reiniging in onze stad, vóórdat de gemeentelijke dienst werd opgericht, nog wel herinneren. Diep hierop in te gaan heeft thans geen zin, hoewel het overigens niet onaardig zou zijn deze nog eens te vermelden. Met groote voldoening kan het gemeente bestuur terugzien op de genomen besluiten, welke indertijd hebben geleid tot oprichtipg van den huidigen dienst. Onder de verschillende gemeentebedrij ven neemt da Reinigings- en Ontsmettings dienst thans een zeer voorname plaats in. Zooals werd gemeld, hoopt de directie des namiddags van 3 tot 4.30 uur receptie te houden in het administratiegebouw aan de Noorderstraat. Ongetwijfeld zullen velen van deze gele genheid gebruik maken en van hun belang stelling doen blijken. Van harte wenschen wij den dienst een in alle opzichten geslaagde feestdag toe, van welks verloop wij onze lezers nader hopen in te lichten. Asperges in Decemoer. - L>e asperges van den proeftuin Zuid*Hol- land te Naaldwijk zijn deze week aan H. M. de Koningin aangeboden van den B. V. L. vóór twintig jaar en reik te daara de prijzen uit, behaald: a. by de opening van het schietlokaal; b. bij den gewestelijken wdestrijd en c. bij de klasse wedstrijd-af deeling. Te samen werden 108- tal prijzen uitgereikt. Het officieele ge deelte van dezen avond werd gesloten door een pittige rede van kapelaan P. Th. A. Perquin. De voorz. bracht dank aan allen, die op dezen avond hun medewerking hebben ver.' leend en voor de toespraak van kap. Per quin, die voor ons allen een les bevat. Aan overste P. J. Boots bood de voorzitter als blijk van waardeering een mand met fruit en aan kapitein D. J. Karres een bloe menmand aan. Na de pauze werd op het doek de film vertoond „Onze Marine" door den voor zitter van het Algem. Ned. Comité te Den Helder, door den heer Angei.ent, die ons het leven en de werkkring van de ma- r' deed zien, zoowel hier te lande als in Nederlano'- Ji-Indië. Na dankwoord sluitipg. Gevestigd: Mej. de Man van Lei den Mej. J M. C. de Ruijter van Den Heag Mej. P. de Ruijter van Den Haag Mej. H. de Ruijter van Den Haag Mej. S. M Oosterveer van Zijpe A. Th. van der Waal van Duitschland Mej. M. H van der Zwaan van Nieuwer-Amstel J. Bleeker van Voorburg Mej. W. C. J. Dubber van Alphen a. d. Rijn Mej. C. Th. Alma van Schiedam Mej. E. M. Brouwer van Schiedam M. Hilhorst van Rotterdam G. van Eigen van Am sterdam Mej. R. Kanzian van Amster dam. Vertrokken: P. de Esch naar Bel gië A. G. Limburg naar Leiderdorp Mevr. F. Limburg-v. Osnabrugge naar Ned. Oost-Indië Mej. L. A. Wolleswin- kel naar Oegstgeest R. A. van den Wall Bake naar Rotterdam B. G. Staal naar Den Haag W. G. Valentijn naar Noord- I wijkerhout K. Klein naar Bennebrcek. Door het springen van een gasbuis aan de Dijkstraat te Honselaarsdijk zijn Woensdag drie personen tengevolge van gasverstikkmg om het leven gekomen. Het tragisch ongeval wordt druk besproken op de plaats des onheils Zittend v.Ln.r.: A. Wendt, j. H. v. d. Meel, J. Neuteboom, D. A. Landaal, J. v. d. Veer en W. Devilee. Staand le rij v.l.p.r.i J. Singerling, W. Laterveer, F. Kasteele, H. Ruitenbeek, E. Stikkelorum, W. Spiit» J- J- Chrispijn en C. J. Wallaart. Staand 2e rij v.l.n.r.: J. Wijnbeek, H. Wallaart, C. Willemse, A. van Polanen, C. Laterveer, Th. van der Zwet en P. de Tombe.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5