OMGEVING VRIJDAG 23 DECEMBER 1938 DE LEIOSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEES HAARLEMMERMEER POLDER-BEGROOTING. De door den Dijkgraaf en Heemraden van Haarlemmermeerpolder ingediende begrooting ter goedkeuring van Hoofdin gelanden van den polder, sluit in ontvang sten en uitgaven op een bedrag van 892.082.94. Het jaar werd aangevangen met een batig saldo ad 32255.55. In de memorie van toelichting worden ontvangsten en uitgaven als volgt gespe cificeerd. Met het oog op de zoo ncodige werk loosheidsbestrijding is een flink bedrag van f35400 uitgetrokken voor de objecten tochtverdieping en kroozen. Voorts is het College van D en H. voornemens den Ven- neperweg aanmerkelijk te verbeteren. Hiervoor is 22.000 uitgetrokken. Dan is het. College van plan den eersten stoot te geven aan een groote verbetering, waarop reeds lang is gewacht, n.l. de overbrug ging van de Ringvaart nabij Halfweg. Voor deze werkzaamheden wordt een be- grootingspcst van 10.000 voorgesteld. Als de voornaamste bron van inkomen is de hoofdelijke omslag, waaraan jaarlijks binnenkomt ƒ297.866 98. Verdere inkomens zijn de opstalrechten, groot f 67.600, recog nitiegelden, die te zamen met de bijdragen van het rijk en de gemeente 61.550 be dragen. Hierdoor is het mogelijk, dat de lasten hoofdelijke omslag dezelfde blijft en bepaald is op 17 per H.A. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverzicht. Wie had bij het lezen van 't vorig over zicht durven vermoeden dat de weersom standigheden zich zoo kort daarna dusda nig hadden gewijzigd dat er een geheele ommekeer in aanvoer en handel plaats had. Voorheen was het weer ongunstig omrede er weinig producten waren goed te hou den, en bijna allen aan spoedig bederf on derhevig. Thans is de vorst zoo onver wachts en zoo streng opgetreden dat de tuinders in alle werkzaamheden -worden bemoeilijkt, voornamelijk in het wasschen dei peen, een der hoofdproducten. Maar zelfs nu, bij geringere aanvoer, is de prijs niet aanlokkelijk. Wat prima is, brengt van 0.700.95 per kist van 20 kg. op. Wat daar beneden is gaat voor 0.400.60. Breekpeen is naar verhouding iets duurder, n.l. van 0.30—0.35 per kist. Er is aan dit pioduct niet zooveel arbeid. Uien welke tot laatst der vorige week moeilijk verkoop baar waren liepen begin dezer week aan merkelijk op; aanvankelijk 1.802.90, ging het later tot 3.304.50 per 100 kg. Spruiten brachten van 810 per 100 kg. op doch met de strenge vorst is men met plukken beëindigd. Met de koolsoorten ver- liep het al evenzoo als met de andere pro ducten. Aanvankelijk zeer laag in prijs, van ƒ1.00—2.10 per 100 kg., liep roode- kool tengevolge der vorst, en dan door de mindere aanvoer, op tot ff 3.603.70 per 100 kg. Gelekool ging ook nu wat beter, n 1. van 2.10—tot 3 20 per 100 kg. Maar het zijn lang niet alle tuinders die van deze kleine verhooging profiteeren. Andij vie was aanmerkelijk beter gevraagd. Ook dit product heeft aanzienlijk van de vorst geleden. Het is hier alleen koudegrond- andijvie die wordt aangevoerd. Begriioe- liik dat het dus thans tegelijk wel zijn afge- Icopen met dit artikel. Behoudens dan een enkeling die nog tijdig wat heeft kunnen opbrengen. Groenekool was ook deze week v/at hooier in prijs, n.l van f 5.205.40 per 100 kg. Overigens was het deze dagen niet mogelijk andere nroducten als Kno^elderie, Boerenkool of Schorseneeren aan te voeren. Zulk weer overvalt eigenlijk de meeste, zoo niet alle tuinders, en de schadelijke gevolgen zullen ongetwijfeld vrij spoedig blijken. De Pachtwet. De afdeeling Katwijk aan den Rijn van den L. T. B. hield gister avond een vergadering in het Parochiehuis waar als spreker zou optreden de heer Tel ambtenaar van den L. T. B. met als on derwerp „De nieuwe pachtwet". De voorzti- ter, de heer Joh. Meijer, opende de verga dering op de gebruikelijke wijze, om daar na het woord te geven aan den heer Tel, die een interessante uiteenzetting gaf. Spr. maakte van de gelegenheid gebruik om de aandachtige hoorders te wijzen op de verschillende punten waarover men inlich tingen kan inwinnen aan het hoofdkantoor Parklaan, Haarlem, en ook hoe noodig en nuttig het is lid te zijn van den L. T. B. Cok ten opzichte van deze pachtwet heeft men veel aan de L. T. B. te danken. Een c'ankbaar applaus volgde op deze zeer in teressante lezing van den heer Tel. Na een pauze was er gelegenheid om vragen te stellen, waarvan verschillenden gebruik maakten. Duidelijk is gebleken hoe goed het gezien was van het bestuur van den L. T. B. om dit belangrijke onderwerp voor de tuinders te laten behandelen. De G. A., pastoor Hesp, sprak een slotwoord en tevens een dankwoord aan den geachten spreker om hierna de vergadering op de gebruike lijke wijze te sluiten. LISSE Geboren: Frederik Gerardus, z. v. J. J C. Lascaris en A. Smir.k. Johannes Gererdaus, z. v. J. van Loor en C. A. Kaan dorp Jacobus Wilhelmus Eusebius Pe trus, z. v. C. H. van Amsterdam en J. M. van Dijk Jacobus Petrus, z. v, J. van Diest en A. C. Bus Jacoba Anna, d. v. J N. Nederpelt en J. A. van Kesteren. Ondertrouv/d: jacobus van Elk, 29 jaar, te Katwijk met Hendrika Antoinette van Wa"eren, 29 jaar, te Lisse Albert Dirk Stooker, 20 jaar, tj Hiliegom met Hen drika Kortekaas, 18 jaar, te Lisse. Gevestigd: K Razenberg uit Duitsch- land C. P. Kortekaas uit Heemstede J Hoogei /orst uit Roosendaal c.a. H hofstra u t Edam G. Kaak geb. Stoet uit Hilleg >m. Vertrokken: A. Spitters naar Haar lem G. J. Th. Post naar 's-Gravenhage. OEGSTGEEST VIERING VAN DE KERSTVIGILIE Langs dezen weg willen wij de Paro chianen er nog eens aan herinneren, dat morgenavond. Zaterdag om 7 uur, de Vi gilie van Kerstmis zal worden gevierd. Het is een plechtigheid, die ons voorbereid op het Kerstfeesten is samengesteld uit ge zangen en gebeden van de liturgie. Wij zullen aanvagen met het zingen van den Adventszang het „Rorate Coeli", om daarna van den priester te vernemen de plechtige aankondiging van de geboorte des Heeren, zooals dit geschiedt in het litur gische ochtendgebed, de Prime. Hierna zal worden gezongen het feestelijke Invitato- rium, het openingsgebed van de Metten. Het is de plechtige uitnoodiging om Chris tus die voor ons is geboren te komen aan bidden. Na deze zang zal door den priester het Evangelie van de geboorte worden voor gelezen, waarop het koor zal zingen de Hymne van Kerstmis: Jesu Redemptor, waarin Christus wordt toegezongen, als de Verlosser van allen, het Licht en de Glans zijns Vaders. Wij zullen daarna besluiten met een mooi Kerstlied tot slot. Moge vele parochianen zich de moeite getroosten om zich zoo in den geest van de Kerk voor te bereiden op den Kerstn icht. Naarmate onze zie meer is voorbereid, naar die mate zal ook de Kerstgenade en Kerstvrede in ons overvloe diger zijn. SASSENHEIM KERSTTENTOONSTELLING BLOEMLUST. Onder de vele aanwezigen, die gladde weg en sneeuwval trotseerend, de opening van de tentoonstelling bijwoonden, merk ten wij o.m. op: de heeren K. J. Voors, Alg. Secr. Penningmeester der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, W. Wai-naar, wet houder van Sassenheim, prof. van Slogte- ren, ir. K. Volkersz, resp. directeur van het laboratorium en van de Rijkstuinbouw school te Lise, H. van Zonneveld, voorzit ter van de Narcis en F. Limburg, directeur van den Keuringsdienst van de Narcis. Na het uitreiken der prijzen en certifi caten bracht de heer Vlasveld nog bijzon- deren dank aan de jury, die niet alleen geheel belangloos haar arbeid verrichtte, maar tevens zelf een beker had gegeven daar er een moeilijkheid ontstaan was bij het toekennen van een prüs voor de mooi ste en uitgebreidste collectie gekoelde nar cissen. De tentoonstelling ronwandelende vin den wij allereerst de zeer uitgebreide col lectie hyacinthen van den heer P. Lom- merse Fzn. De 3 prijswinnaars in deze collectie Dw. Tubergens Scarlet, Arentine Arentzen en Pink Pearl trokken de alge- meene aandacht, deels door haar groote trossen, deels door haar schitterende kleu ren. Een mandje met E. R. Gerrit v. d. Mey, ingezonden door Jonkheer's Blonmbollen- bedrijf te Hiliegom, deed weldadig aan na de tallooze kistjes waaruit de inzending Lommerse bestond. Ant. v. d. Vlugt en Zonen te Lisse ex poseerde o.m. een barer nieuwere varië teiten Farlv Beauty, een schitterend rose hvacinth, die in een toestand was waaruit bleek, dat zij zeer goede broei-kwallteiten heeft. C. J. Zonneveld, Voorhout, toonde te miden van de sneeuw buiten, E. W. Edel- weis. Electra, Myosotis, Pink Pearl, Bismarck en Mr. Dames vormden de collectie van de N.V. van Zonneveld en Co., Sassen heim. Deze schitterend opgemaakte man den waren geheel marktklaar, d.w.z. de inzendster liet zien hoe onze hyacinthen op.de markt te koop behooren te worden aangeboden: met eenigszins groene kop pen, den kooper nog veel belovend. De andere helft der za^l werd geheel ingenomen door narcissen, 2 kistjes tulpen en één Crocus Deze laatste, ingezonden door den heef A. Pennings Azn. te Noord- wijkerhout. bloeit op het oogenblik in de volle grond. De verschillende inzendingen narcissen bekijkende noemen wij uit le collectie Warnaar en Co., Sassenheim, Barrii Ma rion, Gele Trompet Magnificence en Inc. Norma, als het meest op den voorgrond tredend. De bollen waren allen behan deld door Koelhuis Mij. Hoek van Holland. De bekende Fortune, Inc. Scarlet Lea- def en Poëtaz St. Agnes vroegen uit de inzending der Vereenigde Culturen het meest de aandacht. A. Frijlink en Zonen exposeerde alleen Magnificence. Koelhuis Mij. Hoek van Holland (vert. W. Moolenaar, Sassenheim) zond o.m. mooie potten met Godolphin en Compo ser in. Ten slotte waren er nog eenige broei- proeven ingezonden door het Laborato rium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. Wij kunnen niet nalaten als onze indruk weer te geven dat deze show minder was als de vorigen, hetgeen zeer zeker aan het voor bloem en transport uiterst slechte weer te wijten is. De tentoonstelling is ook tweeden Kerst dag geopend. Feestavond junioren Teylingen. Gis teren hielden de junioren van Teylingen Gisteravond te 7 uur kwam de Raad de zer gemeente in openbare vergadering bij een. Aanwezig 12 leden, afwezig de heeren D G. Sanders ea J. Smit wegens ziekte. Verzoek van het bestuur der R.-K. Paro chiale school om beschikbaarstelling van gelden, ingevolge artikel 72 der L.O.-wet 1920, wegens invoering van lichamelijke oefeningen en vernieuwing van materia len. B. en W. stellen voor het verzoek in hun handen te stellen om praeadvies Goed gekeurd. B. en W. deelen o.a. mede, dat zij teza men met 24 andere forensengemeenten een adres tot de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal hebben gericht, met het verzoek 't aanhangige wetsontwerp tot wederinvoe ring van een forensenbelasting niet aan te nemen; dat wegens vermindering van het ge- middel getal leerlingen der openbare lage re school tegen 1 Januari a.s. aan mej. Woestenburg ontslag als onderwijzeres had moeten worden gegeven, doch dat de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, op grond van artikel 56, 2e lid der L. O.-wet 1920 heeft toegestaan haai tot 1 Augustus 1939 als boventallige leer kracht te handhaven; dat de heer I. J. Sloos heeft medegedeeld, de huur van het springveld die op 1 Maart 1939 afloopt, niet te willen verlen gen. B. en W. stellen voor deze mededeelin- gen voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. deelen mede, dat by Kon. Be sluit van 8 November 1938 de Raad in zijn beroep tegen het besluit van Gedeputeer de Staten om niet over te gaan tot het op leggen van een regeling inzake de toela ting van leerlingen uit Leiden op de open bare lagere school te Oegstgeest, niet ont vankelijk is verklaard. B. en W. stellen voor tot de Kroon een verzoek te richten om een gemeenschappelijke regeling op te leggen. B. en W. deelen mede, dat de Gedepu teerde Staten de Raadsbesluiten van 31 Oc tober tot verkoop van grond aan W. Mul der, A. Teljeur en J. J. Jonkman, voorzoo- veel de verkoop betreft hebben goedge keurd, doch niet goedkeuren, dat aan den heer A. J. P. Bakkers een provisie wordt toegekend. B. en W. stellen voor het be sluit inzake de toekenning van provisie in te trekken. B. en W. stellen voor: 1. mede te werken aan de door den Mi nister van Sociale Zaken vastgesteld rege ling voor de verlenging van extra-hulp (steunverleening B) aan de kleine tuinders; 2. aan de ondersteunde werkloozen en aan de kleine tuinders een Kerstgave te verstrekken van 25 pet. van het steunbe drag over de week van 1117 December, een en ander overeenkomstig de desbetref fende circulaires van den Minister van So ciale Zaken; 3. aan de kleine tuinders een gelijke biandstoffentoeslag te verleenen als de on dersteunde werkloozen genieten, eveneens overeenkomstig de desbetreffende circulai res van den Minister van Sociale Zaken. Een extra-kolenbon voor de werkloozen. B. en W. stellen ten slotte voor goedkeu ring te verleenen aan hun besluit om deze week aan de ondersteunde werkloozen we gens de heerschende koude een extra-ko lenbon van 1.30 te geven, en hen te mach tigen, om indien zij van oordeel zijn dat hiertoe aanleiding bestaat deze winter op gelijke wijze te handelen. De heeren Kattenbusch en Simon Tho mas verklaren zich tegen dit laatste. De heeren Paardekooper en Kruizinga bren gen lof aan B. en W.. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op het beheer van het grondbedrijf en van een schattingsverorde ning. De verordening rp het beheer van het grondbedrijf der gemeente werd bij raads besluit van 28 Mei 1936 van kracht ver klaard voor de jaren 1936'38 zoodat zij opnieuw moet worden vastgesteld. In ver band met de periodieke taxatie plegen Ged. Staten met een geldigheidsduur van 5 ja ren genoegen te nemen. Na elk tijdvak van 5 jaren, te beginnen met 1 Jan. 1934, een verlaat St. Nicolaasfeest in een der zalen van het K S.A.-gebouw. De voorzitter de heer N. Berg sprak een kort woord welkomstwoord, waarin hij wees op de goede verstandhouding welke er heerscht onder de leden, Ook de gees telijk adviseur kapelaan Redeker was aan wezig en prees de activiteit van de be stuurleden. De heer H. Hoogervorst, secretaris van Teylingen, wees er op, dat er op Sassen heim hoog noodig een groot sportpark moest komen. Op het tegenwoordig terrein spelen niet minder dan 12 elftallen. Deze toestand is onhoudbaar. Nadat de winke liers een dankwoord was gebracht, die voor de tractatie hadden gezorgd, ging men over tot damspel. VOORHOUT VOGELSCHIETDAG „ST. HUBERTUS". Der traditié getrouw hield de vogel- schietvereeniging „St. Hubertus" haar jaar- lijksche vogelschietdag, geopend door den heer P. L. v. d. Hulst, als wethouder en lid uit naam van den Burgemeester, daar deze door dringende reden, zeer tot zijn spijt, niet aanwezig kon zijn. Ondanks de strenge koude, was er toch een zeer aan gename stemming. Deze schuttersdag vond moet de waarde van de bij het bedrijf in bereer zijnde gronden worden geschat. De eerste schatting moet mitsdien ral Jan. 1939 plaats hebben. Goedgekeurd. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan architect Buurman groot 49C0 Ma2 a 5.75 per M.2. Goedgekeurd. Benoeming van een lid van het Heilige Geest Armbestuur wegens periodiek af treden van den heer B. van Donkelaar; de aftredende wordt herlenoemd. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleenmg en kasgeldleening. Goedgekeurd. Voorstel tot opnieuw verhuren van de schuur Geversstraat 18 aan G. W. Schrij vers en van een sportterrein aan de Chr. Korfbalclub „Fiks". De heer G. W. Schrijvers heeft verzocht de- schuur bij het perceel Geversstraat 18, waarvan de huur cp 31 December a.s. af loopt weer te mogen inhuren voor den tijd van 4 jaar 2.per week. Een dito verzoek van „Fiks". B. en W. hebben het bestuur medegedeeld, dat zij bereid waren voor te stellen de huur on der de bestaande voorwaarden voor den tijd van 5 jaren, behoudens een enkele aan vulling van de voorwaarden, te verlen gen. In de voorwaarden zal de verplichting v/orden opgenomen het terrein gedurende de zomermaanden tijdens de schooltijden ter beschikking te stellen voor het gebruik door leerlingen van de O. L. School, ter wijl voorts een bepaling zal worden opge nomen, dat een eventueele huurbelasting vor rekening van huurster komt. Goedge keurd. De boomen in het Wilhelmina park. Praeadvies van B. en W. over het ver zoek van bewoners van het Wilhelmina park inzake de beplanting. Per adres heb ben verschillende bewoners zich tot den Raad gewend om sterke snoeiing of gedeel telijke rooiing van boomen in genoemd park. Reeds herhaaldelijk hebben B. en W. de ze aangelegenheid bespreken, waarbij zich verschillende moeilijkheden voordoen. Het eenige volkomen afdoende middel om alle klachten te doen verstommen is het rooien van alle boomen en de vervanging van het oude hout door jong hout. Deze maatregel zou het Wilhelminapark, waar sommige huizen nu niet bepaald uit munten door goede architectuur, zoodanig doen achteruitgaan, dat van aanzienlijke waarde-vermindering zou kunnen worden gesproken. Bovendien zou de uitvoering van deze maatregel volgens de meening van B. en W. niet minder dan een vermin king der gemeente beteekenen. Een tweede mogelijkheid is de verwijde ring van de zware boomen om den ander. Ook daar zijn B. en W. op tegen en be- toog-en zulks uitvoerig. Een derde moge lijkheid zeer zware snoeiing is niet uitvoerbaar omdat de boomsoorten ber ken en eiken zich daartoe niet ieenen. B. en W. blijven bij hun meening, dat de tot nu gevolgde handelwijze de juiste is. Een bijzonder lastige, laaghangende tak of ver over het erf uitstekende tak werd op verzoek van belangnebbenden van tijd tot tijd uit de boomen gekapt. De ten reques- te vermelde bezwaren, waarover by re- questranten blijkbaar afwijkende meenin gen bestaan, kunnen B. en W. niet geheel onderschrijven. B. en W. geven den Raad in overweging het onderhavige verzoek niet in te willigen en B. en W. te machti gen door te gaan met het verwijderen van de meest hinderlijke takken. Er is geen enkele reden, zoo zeggen B. en W. nog, aan te nemen, dat zij ter wille van de belanghebbenden daarbij niet zoo ver zouden gaan als naar hun overtuiging, zonder werkelijke beschadiging van het in het Wilhelminapark aanwezige prachtige hout, mogelijk is. Dr Simons is het niet eens met het prae advies. Spreker zou de boomen willen ver vangen door nieuwe. Over eenige jaren hadden we dan toch weer mooie lanen. De heer Paardekooper zou het betreuren indien men de boomen zou verwijderen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Hierna ging de Raad in geheime zitting. plaats bij het café „De Bonte Koe" van den heer J. v. Steijn. Ook dit jaar werden wesr vier vogels verschoten. Nadat op den voor middag twee dier vogels waren neerge haald, ging men gezamenlijk tot het oude gebruik over: De snertmaaltijd, welke zich uitermate best liet smaken met dit koude weer. De uitslag van den wedstrijd luidde als volgt: lste vogel: 1ste pr. Jac, Angevaare; 2de pr. L. P. H. Vester P. N.z.- 3de pr. en 4de pr. óók L. P. Vester; 5de pr. J. P. Vester; 6ue pr. H. Hoogervorst. 2de vogel: lste pr. P J. v. d. Hulst; 2de pi. H. Hoogervorst; 3de pr. J. de Roode; 4de pr. J. P. Vester; 5Je pr. J. de Roode; 6de pr. P. J. v. d. Hulst. 3de vogel: lste pr. G. Oltshoorn; 2de pr. H Hoogervorst; 3de pr. P L v d. Hulst; éde pr. G. Oltshoorn; 5de en 6de pr. P. L. v. d. Hulst. 4de vogels: lste pr. en 2de pr. P. L. v. d Hulst; 2de pr. H. Hoogervorst; 3de en 6de pr. J. de Roode; 5de pr. A. Eggen. De uitreiking der prijzen volgde nu door den voorzitter, waarna allen voldaan huis waarts keerde. Vo'ksbond. Niettegenstaande het bui tengewoon ongunstig weer vooral voor degenen die veraf wonen, was de vergade ring van den R.K. Volksbond op Donder dagavond in de groote zaal van het paio- chiehuis buiten verwachting goed bezocht De spreker van den avond zal aan deze op komst wel niet vreemd geweest zijn. De voorzitter heette alle aanwezigen te klokke 7 uur hartelijk welkom, en herdacht het verscheiden van het overleden lid G. Witteman. Deze herdenking werd door de leden staande aanhoord. Na notulenlezing door den secretaris, den heer Ant. Warmerdam deed de voorzitter nog enkele mededeelingen nopens de op richting van een contactcommissie waarin de Volksbond vertegenwoordigd zal zijn met het bestuur der St. Jozefsgezellen- vereeniging. Kapelaan ten Have installeerde daarna de nieuwe leden. Spr. wees daarbij op de groote bloei van de jeugdstandorganisatie de St. Jozefsgezellen. Immers deze jeugd organisatie neemt kwantitatief zeer in leden toe, terwijl ook de kwaliteit daar mede gelijken tred houdt. Hkrna komt aan de orde de behandeling van de begrooting 1939 naar aanleiding waarvan een levendige discussie ontspon, welke wel wat lang duurde, maar toch nog een einde nam. Op voorstel van den heer L. v. Zanten werd dan de begrooting 1939 met een kort applaus aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Hierop volgde een toespraak van den weleerw. heer G. J. M. ten Have, geestelijk adviseur van den bond, over het onder werp: „Wat is Katholieke Actie". De voorzitter dankte den geestelijk advi seur voor diens actueele interessante lezing, waarvan de verwezenlijking met be langstelling zal worden tegemoet gezien. Na rondvraag sluiting. Verloting ten bate van de werkloozen* zorg. Gisterenmiddag om vyf uur werd ir« het Parochiehuis de verloting gehouden, welke was georganiseerd door het comité voor werkloozenzorg. Naar wij reeds eerder vermeldden, waren door de Bisrchoppelij- ke Nijverheidsschool alhier een 42-tal prij zen in den vorm van 30 ganzen, 10 konij nen en twee hanen, geschonken ten bate der Kerstgave voor de werkloozen in onze gemeente. De trekking der verloting werd gehouden door één der commissieleden, den heer P. L. v. d. Hulst. Evenals vorige jaren zal het comité ook nu weer (grootendeels door deze opbrengst) in staat worden gesteld een hoeveelheid van 1200 ponden, in den vorm van vleesch, vet en boter, aan een 200-tal gezinnen kunnen uitreiken. Spr. is verheugd deze mededeeling te kunnen doen, niet alléén voor de werkloozen, maar vooral voor hen, die hun gaven aan dit mooie sociale doel hebben afgestaan, waardoor in deze Kerst week, ook bij de werkloozen een heerlijk Kerstmaal bereid kan worden. De opbrengst van deze verloting bedroeg ruim 200. Voorwaar een mooi bedrag! ZOETERMEER IJsvereenlging. Gisterenavond (Woensdag) verhinderde de ÏJsvereeniging in café van Well onder voorzitterschaD van den heer J. L. Moer- kereken van der Meulen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer H. Balvert, bleek, dat de ontvangsten over het afgeloo- pen jaar, met inbegrip van het batig saldo an vorig jaar, hadden bedragen 509.85 en de uitgaven 428.14, dat dus nog een kassaldo van 81.7i aanwezig was. Het jaarverslag van den secretaris, eveneens uitgebracht door den heer H. Balvert, was niet erg optimistisch, die in verband met de vele uitgaven in verband met het aan brengen van een rieten schutting en het weigeren door vele leden van het betalen van hun contributie, ondanks het feit dat dtze contributie niet hoog is en het be stuur de beschikking heeft over een schit terende ijsbaan. De bestuursverkiezing in verband met periodieke aftreding van de heeren J. L. Moerkercken, van der Meu ten E. W. Ooms en Adr. v. d. Meer, had tot resultaat dat genoemde heeren met overgroote meerderheid van stemmen wer den herkozen. Bij het agendapunt: Voor stellen van het bestuur, deed de voorzit ter mededeeling, dat de contributierege ling van het vorig jaar gehandhaafd was. terwijl de entreeprijzen als volgt zouden zijn: een dagkaart f 0.40, een middag- en een avondkaart 0.25. Bij wedstrijden zou de entreeprijs vastgestèld worden op 0.40. De voorstellen van het bestuur betreffende bet organiseeren van wedstrijden lokten nogal eenig debat uit. Verschillende leden drongen aan op het spoedig houden van deze wedstrijden, zulks in verband met het feit, dat omliggende plaatsen hun wedstrijden reeds vastgesteld hadden. Ten slotte werden de volgende wedstrijden vast gesteld: Donderdagavond ringrijden voor paren, Vrijdagmiddag hardrijden (series) aanvang 2 uur, Vrijdagavond wedstrijden op sleden, aanvang 7.30 uur en Zaterdag middag wedstrijden voor schooljongens aanvang 2 uur. Hierna volgde de traditioneele verloting welke onder de noodige hilariteit ver liep. Tot slot volgde de rondvraag, waar bij een tweetal leden aandrong op sneeuw- ruiming op de Leidschewallen een ander ïid op het organiseeren van een groote wed strijd waarop bekende rijders zouden uit komen, terwijl een ander lid vroeg naar de mogelijkheid om de contributie vroeger te doen ophalen. De voorzitter zeide toe een te ander te zullen onderzoeken, waarna hij met een dankwoord de vergadering sloot. Geboren: Jacobus Willem, zoon van A. van Waaij en P. Sonneveld Antje, dochter van G. Veerman en G. C. Bos Hendrica Maria, dochter van J. Bolleboom en M. Th.'var Dorp. Overleden: Levenlooze dochter van D. J. Keppel en S. Poldervaart. I Vertrokken: J. M. J. Boonekamp raar Nootdorp P. L. Vogelaar naar Lei den.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 21