OMGEVING WOENSDAG 21 DECEMBER 1938 DE LETDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Biljarten. De wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap in café „De Oude Post" voortgezet hadden het volgende re sultaat. carb. brt. h.s. gem. P Duivenvoorde 125 25 25 5.— C. Guldemond 109 25 10 4.36 J. v. Reizen 125 28 16 4.46 J. Diederiks 103 28 15 3.67 Chr. Homan 125 33 12 3.78 H. Schoo 90 33 13 2.72 G. Zandbergen 125 34 15 3.67 Chr. Zandbergen 78 34 8 2.29 De beste partij werd gespeeld,door den heer P. C. Duivenvoorde, terwijl nog steeds de hoogste serie op zijn naam staat van 44 caramboles. Speldjesdag. Op Tweeden Kerstdag zal ten bate van S. A. N. T. O. S. een speld jesdag worden gehouden. Mogen de zela- tricen voor deze tuberculosebestrijding de grootst mogelijke medewerking van de pa rochianen ondervinden. VOORHOUT IJSCLUB De Voorhoutsche IJsclub hield zijn jaar vergadering in café „Boerhaave" van den heer Jac. Angcvaare. De voorz. de heer H. J. Vester, opende met een hartelijk wel kom in het bijzonder den Districtsc jmmis- saris, den heer Matthijs van Lisse. Wij had den geen beteren tijd kunnen kiezen, aldus de voorz. om een vergadering te houden als deze. Nu zal dan eindelijk de vermaarde rondrit welke inmiddels reeds vier jaren op het appél staat, ger-den kunnen wor den. Hij spreekt dan ook de hoop uit, dat deze rondrit waaraan ook leden van de Voorhoutsche afdeeling mede zullen rijden, moge slagen. Na goedkeuring der keurig gestelde no tulen door den secretaris den heer P. N. Vester bracht de penningm. de heer G. M. Prins verslag uit over het afgeloopen jaar. De inkomsten bedroegen 147.15, de uit gaven 96.70. Het kassaldo van het vorig jaar bedroeg 180.17, dus was de vereen, nu rijk een batig saldo van 230.62. Als vanzelfsprekend ontlokte deze uitkomst een applausje bij de talrijke aanwezigen. Deze bescheiden, nagezien door de heeren M. v. Dam, P. v. Velzen en E. P. Spieren burg, werden bij monde van den heer M. v. Dam in de beste orde bevonden. Volgde nu het jaarverslag van den secre taris, waaruit wij o.a. opmerkten dat de vereen, thans 108 leden telt. Over dit leden tal was de voorz. wel tevreden, maar toch wekte deze de leden op, vooral nu dit in deze ijsperiode veel gemakkelijker zal gaan om elk een nieuw lid aan te werven. Hij maakte bekend, dat het bestuur ook op deze manier reeds een twintig-tal leden had weten te verwerven. Met de bestuursverkiezing werden bij acclamatie herkozen de heeren P. N. Ves ter, J. J. Oldshoorn en P. Westerhoven, welke allen deze benoeming met een dank woord aanvaardden. Hierna werd het woord verzocht van dtn heer Matthijs van Lisse, die een uiteenzetting gaf van het werk der Z.H.IJ. Hy wil de Z.H.IJ. uiteenzetten als een lange ketting. De schakels zijn de afdeelingen. En mochten er nu eenige afd. hun werk, aan het ijsvermaak verbonden, eventueel niet volbrengen, dan zijn de overige schakels, hoe sterk ook, van minder waarde. De voorzitter bracht den spreker dank voor zijn propaganditische rede en na dat de rondvraag had plaats gevonden, sloot de voorz. de vergadering, waarna overgegaan werd tot de bekende steeds zeer aangename verrassing. Een honderdtal mooie prijzen waren met medewerking van welwillende leden-middenstanders bijeen gebracht, hetgeen de gezelligheid der ver gadering in belangrijke mate verhoogde. B.V.L. Opening van het winterseizoen. Onder leiding van zijn commandant, den heer J. A. Verdtgaal, hoopt de afdeeling der B.V.L. alhier haar jaarlijksche oefe- nings-winterseizoen in het schieten, te her vatten op 2 Januari 1939. In afwijking met voorgaande jaren, zal niet in het Parochie huis w.orden geoefend, maar in de groote zaal van het café „Boerhaave" van den heer Jac Angcvaare. Benoeming tot raadslid. De heer F. M. Angevaare heeft zijn benoeming tot ge meenteraadslid aanvaard. Geboren: Petrus Leonardus z. v. A. P. v d. Berg en M. Heerings. Catharina Joanna Elisabeth Maria d. v. C. L. M. Prins en J. M. van Rijzen. WARMOND HET UITBREIDINGSPLAN ••schriften. 4. Verordening regelende de hef fing van haven- en van kade- en opslag- geld. 5. Vaststelling der vergoeding als be doeld in het 5e lid van art. 101 der L.O.-wet 1920 voor de bijzondere scholen over het jsar 1939. 6. Vaststelling der begrooting der gemeente voor het jaar 1939, zoomede die van het Waterleidingbedrijf voor dat jaar. 7 Comptabiliteit. 8. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 9. Rondvraag en slui ting. Retraiteclub „St. Agnes". Onder zeer groote belangstelling had in hotel de Stad Rome de oprichting plaats van de re- traiteclub „St. Agnes" alhier, welke ver- eeniging uitsluitend bestaat uit dames- leden. Onder de aanwezigen merkten w# o.m. op den Pastoor en den Directeur vmÏ het retraiten'huis te Noord wij kerhout. D* voorloopige presidente Mevr. v. Mil-de Bakker deelde mede, dat niet minder dan 241 leden tot de vereeniging zijn toege treden. Aan de vooroopige secretaresse, Mej. G. Flint-de Wolf werd verzocht de notulen van de eerste bijeenkomst voor te lezen. Hierna nam de Pastoor het woord om ei zijn vreugde over uit te spreken, dat deze bijeenkomst zoo buitengewoon goed was bezocht. Hij dankte het voorloopig be stuur voor het vele werk dat het had ge daan waardoor wederom een groote en mooie vereeniging in Warmond tot stand is gekomen. In aansluiting hierop werd het woord gevoerd door Pater van Kempen, directeur van het retraitehuis te Noord wij kerhout, die een uiteenzetting gaf van het doel en streven van een dergelijke ver eeniging. Vastgesteld werd het door het voorloopig bestuur opgemaakt reglement. Bij de be stuursverkiezing werd het bestuur als volgt samengesteld: Presidente: Mevr. v. Mil-Bakker; Secretarisse: Mevr. Flint-de Wolf, Penningmeesteresse Mevr. de Vroo- men-Lommerse; 2e Secretaresse Mevr. Ha verkort-v. Rossum; 2e Penningmees teresse: Mevr. Beugslsdijk-Bader. Hierna werden door Pater v. Kempen eenige mooie lichtbeelden vertoond die de vole belangstelling der aanwezigen had den. Na rond graag sluiting der zeer ge animeerde bijeenkomst. WASSENAAR Tuinbouw en Plantkunde. Onder voor zitterschap van den heer J. Polderman hield de Kon. Mij voor Tuinbouw en Flantkunde haar laatste ledenvergadering van dit jaar. Nadat de secretaris de notulen had ge lezen, die onveranderd werden vastge steld kwamen de ingekomen stukken ter tafel waarvan wij vermelden een mede- deeling van het Hoofdbestuur, dat de Vaste Keuringcommissie haar samenwer king zal verleenen aan de in September tv houden groote najaarskeuring door de afd. Wassenaar. Mededeeling werd gedaan van een schrijven van den Burgemeester, melden de dat hij het beschermheerschap aan vaardt. De voorzitter deelde naar aanlei ding van een schrijven van de Tuinbouw- vereeniging betreffende de fusie mede, dat het bestuur eenparig van oordeel was dat aan die voorwaarden niet zou kunnen worden voldaan. Op de eerstvolgende ver gadering zal het bestuur dit onderwerp ter bespreking op de agenda plaatsen. Van de Commissie voor Tuinkeuringen was het verzoek ingekomen een vaste sub- s'die van f 10.te verleenen, hetwelk werden toegestaan. Den leden dier Com missie werden bij monde van den heer Zeedijk hartelijk dank gebracht voor het vele werk dat zij hadden verricht. Overgegaan werd hierop tot verkiezing van bestuursleden. In de plaats van den voorzitter, den heer J. Polderman, die heeft bedankt, werd gekozen de heer A. H. Aartse, herkozen werd de secretaris, de heer D. van Barneveld en gekozen werd in de vacature A. H. Aartse, de heer H. Schipper. Allen namen de benoeming aan. Door den heer Aartse kerden hierop waardeerende woorden gesproken tot den scheidenden voorzitter die gedurende een leeks van 10 jaren steeds de belangen van de afdeeling had behartigd op zeer ver dienstelijke wijze. Door den heer Polderman werden hier- cp de bestuursleden en de leden der ver eeniging bedankt voor de prettige samen werking tijdens zijn voorzitterschap. Hij hoopt ook nog lange jaren in het belang der vereeniging te kunnen werken. Be kend werd vervolgens gemaakt de uit slag. der keuring van de onder motto in gezonden tuinteekeningen. 1ste prijs ver- v/ierf de heer Brauckmann, 2de prijs de heer van Zuilen, 3de prijs de 'heer Joh. van Noort. Voor het ingezonden kerststuk je behaalde de heer Joh. van Noort 1ste prijs, J. Hermsen 2de jprijs en de heer Vink een 3de prijs. Hierna werd het prijs- vragenprogramma voor het jaar 1939 vastgesteld. Na de rondvraag volgde slui ting. HILLEGOM Hanze. Gisteravond hield de afd. Hil- legom van de Hanze een ledenvergadering in hotel Sistermans, onder voorzitterschap van den heer G. B. Kroon. Ondanks de felle koude stemde de flinke opkomst den voorzitter tot groote tevredenheid. Wat St. Nicolaas betreft, mocht spr. geen bijzonde re loftuitingen vernemen over den gang van zaken, een enkele uitzondering daar gelaten. De oorzaak daarvan meent de voorz. te onderkennen in de sterk vermin derde koopkracht ten gevolge van de groo te werkloosheid. Ons bestuur zond heden een sympathiebetuiging telegrafisch naar de vergadering te Utrecht, waar geprotes teerd wordt tegen het zich vestigen hier te lande van een groot manufacturencon- cern. De voorzitter spoort verder krachtig aan, mede te werken om te komen tot den nieuwen tijd, zooals het R.-K. Werklieden verbond dat in zijn program heeft uitge stippeld. De voorzitter geeft vervolgens een be knopt overzicht van door verschillende af deelingen den Centralen Raad gestelde vra gen met de daarop gegeven antwoorden. De door ons gestelde vragen vonden bij het hoofdbestuur een willig oor. De heer N. A. Heesterbeek, afgevaardig de naar den C. R., geeft daarvan verslag. Vervolgens wordt door de commissie in zake nalatige of slechte betalers een uit eenzetting gegeven, hoe zij zich den gang van zaken denkt. Hieruit blijkt, dat de zaak serieus wordt aangepakt en zeker zal slagen. De voorz. spoor* aan tot krachtige medewerking door onderling vertrouwen en in het eigen belang. We geest, adv., kap. Langemeyer, hield vervolgens een kort betoog over het goe de zaken doen. Wat den a.s. feestavond betreft, er werd besloten ter dekking der kosten 125 te voteeren. Tot leden der feestcommissie werden benoemd de heeren Scbulte Kuper- jans, Nic. de Groot, H. Kroon en Gerard van Dril; de avond wordt na Paschen ge houden. Na rondvraag sluiting. KATWIJK Kinderuitzending. Op Initiatief van Mevr. M. Woidringh van der Hoop-Andre de la Porte en Dr. A. in 't Veld, school arts van den Kring Katwijk, dezer dagen benoemd tot Inspecteur der Volksgezond heid, had gisterenmiddag in het gemeente huis een bespreking piaats om te komen tot vorming van een commissie die de eerste voorbereidingen inzake de uitzen ding van kinderen zal treffen. Mevr. Wol dringh van der Hoop opende de bijeen komst om daarna het woord te geven aan Dr. in 't Veld, die een uitvoerige bespre king hield over het ontstaan der kinder uitzending. Spr, wees er op dat de Vereeniging Va- cantieoord voor Lichamelijk gebrekkigen, afdeeling Leiden, vorig jaar uit Katwijk 5 kinderen had uitgezonden. Spr. deed duidelijk uitkomen wat er alzoo op gebied van propaganda hiervoor is gedaan. Alle gezinnen, R. Katholieken, Christelijken, Joodsche zijn thans in de gelegenheid kin deren uit te zenden. Er zijn twee wijzen van verpleging n.l. de A-verp.eging, de massaverpleging en de B-verpleging, de individueele. Spr. wenschte er op te wij zen dat het niet de bedoeling is tubercu- leuse kinderen uit te zenden, doch die •welke men hiervoor wi behoeden. Ook voor Katwyk is uitzending hoog noodig. Spr. is dankbaar in de gelegenheid te zyn voor zijn vertrek deze toelichting te kun nen geven, en spreekt de hoop uit dat men dezen avond besluit te komen tot het be noemen eener. commissie. Spr. wijst er op dat in Katwyk bij net Wit-Gele Kruis reeds zulk een commissie bestaat. Spr. zou het beste oordeelen te komen tot een man telorganisatie. Uit de vergadering werden dan vele vragen gesteld, zooals o.v de financieele kant van deze aangelegenheid. Geant woord wordt dat de kosten per kind voor ce organisatie 1.— per kind per dag bedragen. Doch zulks is niet overal het zelfde. Dr. in 't Veld verwees de vergade ring naar de inrichting „de Krabbenbos- sche" R. K. Vacantieootd te Rijsbergen als een modelinrichting. Over de samenstel ling der commissie werd lang gedebat teerd. Ten slotte werden hiervoor be noemd de heeren Kwakernaak, Panman en C. Braun, terwijl Mevr. Woldringh van der Hoop de Presidente zal zijn. Deze com missie kan later uitgebreid worden. Dr. in 't Veld dankte voor het aandach tig gehoor en de betoonde medewerking en Mevr. Woldringh van der Hoop dankte evenzoo en sprak de beste wenschen uit voor de toekomst. KATWIJK AAN DEN RIJN SCHOLEN GESLOTEN.... Omdat er geen gas meer was. Tengevolge der strenge vorst is er zoo'n enorm gasverbruik dat de gasfabriek niet aan de vereischte pro ductie kon komen. Dientengevolge is aan de schoolbesturen van die scholen, waar gaskachels in gebruik zijn, ver zocht voor een nog onbepaald aantal dagen de scholen geslotpn te houden. En aangezien men met vol gas geven de scholen niet op vereischte warmte kon krijgen of houden, is direct aan dit voor de jeugd verblijdend verzoek igevolg gegeven. Us. Er is thans voldoende ijs om schaatsenrijders volop te laten genie ten. Op het kanaal zoowel als op den Rijn wordt gereden. De IJsclub is in actie. Vandaag, hedenmiddag, was er wedstrijd \oor jeugdigen, n.l. hararijden voor jon gens van 12 tot 15 jaar. En Donderdag middag is er op den Rijn, langs het Over ran, ringryden voor paren. Het is is daar vrij mooi. Op het kanaal en ten Noorden van Katwyk-Rijn is het minder mooi. LEIDSCHFN DAM K.J.M.V. Als onderdeel van het gezins program in vrij Nederland behandelde gis teravond de weleerw. heer K. Westerkamp uit Schiedam voor de K.J.V. „St. Albertus Magnus" het onderwerp: „Persoonlijke vrij heid. gewaarborgd door godsdienst en cul tuur", welk onderwerp zeker wel het voor naamste kan worden genoemd van het ge zinsprogram. Nadat spreker het onderwep schematisch heeft voorgesteld, toont hij aan, dat de per soonlijke vr-heid voornamelijk wordt ver loren door het gebrek aan godsdienst en aan teveel aan wancultuur. De mensch wordt door den godsdienst meer vrij, omdat deze hem behoedt tegen dwaling en hartstochten; godsdienst geeft leering, geeft een juisten kijk op de men- schen. De christelijke cultuur is de ware cul tuur, deze zegt wat de mensch moet zijn. De moderne wereldbeschouwingen missen altijd iets in den mensch. Evenals de oude heidensche cultuur kent de moderne we reld nog slechts de aardsche cultuur. Met woord van St. Paulus „Niets kan mij nog scheiden van Christus", gaf spreker ten slotte aan, dat ook ons ideaal moet zijn: zie len cultuur door onzen godsdienst. LISSE Gemeenteraad. De Raad der gemeen te Lisse is op Donderdag 29 Dec. 1938, des namiddags om half drie uur, in openbare vergadering bijeengeroepen ter behandeling van de volgende agenda-punten: 1. Kwee- kerscredieten 1939. 2. Heffing opcenten Ver- opcenten Gementefondsbelasting 1939 1940. 4. Vaststelling van: a. de begrooting 1939 van het Burgerlijk Arbestuur; b. de bedrijfsbegrootingen 1939; c. de gemeente- begrooting 1939. 5. Ingekomen stukken en mededeelingen. Drankbestrijding. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" hield Dinsdagavond bij den heer J. Koot een ledenvergadering ender presidium van den heer J. Zand vliet. Aangaande de groots Sobriëtas- loterij werd op voorstel van het bestuur besloten ook in Lisse hieiaan mede te wer ken en propaganda te voeren. Retraitefonds. Het Retraitefonds „St. Ignatius" hield gisteravond zijn 28ste jaar vergadering, tevens propagandavergade- ring onder voorzitterschap van den heer S. Langelaan. De opkomst was niet groot. Pater R. van Kempen, directeur van het St. Clemenshuis te Noordwijkerhout, hield een toespraak getiteld „De kracht van den Katholiek in dezen modernen tijd"; toegelicht met interessante lichtbeelden. Een dankbaar applaus loonde zijneerw. voor dit heldere woord. Hierna begon Ge jaarvergadering. De se cretaris bracht zijn jaarverslag uit. Uit het financieel verslag bleek, dat was ontvan gen 513.57 en uitgegeven 489.78, alzoo een saldo van 23.79. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Beyk Czn., Jer. Slootbeek en S. Langelaan. De voor zitter deelde mede, dat voor Lisse een re traite is aangevraagd van 1417 Januari. Op dien datum zijn echter 23 plaatsen aan gewezen voor Warn.ond, zoodat er voor Lissë 30 plaatsen vacant zijn, waarvoor men zich bij het bestuur kan opgeven. NOORDWIJK ROODVONK. Kerstvacantie vervroegd. Vorige week zijn te Noordwijk-Binnen niet minder dan zeven gevallen van rood vonk geconstateerd. Het betroffen allen kleine kinderen, die de bewaarscholen be zochten. In verband hiermede is de Kerst vacantie der beide bewaarscholen te Noord wijk-Binnen met een week vervroegd. Wij vernemen nog, dat de besmettelijke ziek te niet van ernstigen aard is. Benoemd. Met ingang van 1 Maart a.s. is de heer M. J. C. Verweij, alhier, be noemd tot onderwijzer in vasten dienst aan de R.-K. Jongensschool, zulks in de va cature van wijlen zijn vader, den heer C. Verweij. St. Josephsgezellenvereeniging. Wij willen de leden er no geven aan herinneren, dat hedenavond op de verplichte vergade ring voor ons komt spreken kap. Schrama uit Leiden, de districts-praeses. Het spreekt vanzelf, dat elkeij zijn best doet present te zyn, om zoodoende meteen eens kennis te maken met den districtspraeses. De tijd tijd van aanvang is half 8; zorg dus op tijd present-te zyn, want het is voor den spreker zoowel als de andere leden buitengewoon hinderlijk als je te laat binnenkomt. Geboren: Adriana Cornelia Alida, dochter van J. H. v. d. Zalm en G. E. van Veen Nicolaas Jacobus Engelbertus Leo nardus, zoon van A. Wijnands en H. M. de Ridder Adrianus Cornelis, zoon van C. M. van Dijk en A. M. Ruigrok Alida, dochter van C. J. Caspers en N. Noppe Theodorus Jacobus, zoon van C. v. d. Lin den en K. Hermans Petronella Cornelia Adriana, dochter van J. Pont en C. A. de R dder Catharina Jacoba Helena, doch ter van J. L. de Ridder en G. K. Vink Elsje Marie, dochter van F. J. van Helle- moudt en C. M. Versteeg Jan, zoon van C. v. d. Niet en C. Passchier Diederica Petronella, dochter van G. Haasnoot en T. Boom Jacobus Wilhelmus Petrus, boon van P. J. Zuidhoek en J. Noordermeer Maria Johanna, dochter van E. Vink en J. dc Haas Martinus Joannes Quirinus, zoon van C. Zandwijk en A. P. de Groot Hermann, zoon van L. Steenvoorden en E Rosmann Martinus Cornelis, zoon van M. L. de Ridder en J. W. Steenvoorden Adriana, dochter van A. Korbee en E. Plug Theodorus Johannes, zoon van G. A. Vink en C. E. de Ham Arie Johannes, zoon van G. Warmerhoven en M. J. van Kesteren. Ondertrouwd: C. J. Commandeur en J. K. Borst. Getrouwd: W. K. van Rheenen en P. Mesman L. G. Steenvoorden en A. Kampman M.' Korbee en J. van Beelen. Overleden: Johanna van As 66 jaar gehuwd met R- J. de Groot Leentje v. d. Kooij 57 jaar gehuwd met E. Lindhout. NOORDWIJKERHOUT HET 40-URENGEBED UITGESTELD Wegen de strenge vorst Vanwege het barre weer is besloten het 40-urengebed in de St. Joseph-parochie uit te stellen, daar het voor velen ondoen lijk is 's avonds de kerk te bezoeken. Het Veertig-Urengebed zal thans gehou den worden tijdens de Internationale Bid week (18—25 Januari). De regeling voor het biechthooren is thans vastgesteld op Vrijdag van 69 uur en Zaterdagmorgen tot 11 uur en 's middags vanaf 4 uur. De Gemeene-begrooting 1938. Vrijdag zal door de gemeenteraad de door B. en W. aangeboden gemeente-begrooting 1939 worden vastgesteld; deze verschilt niet veel met de begrooting van dit jaar. De gewone dienst vermeldt van een inkomsten en uit gaven een gelijk bedrag van i 384110.24. De post onvoorzien bedraagt 3000. wat zeer weinig is. De toestand der finan ciën van de gemeente die noodlijdend is laat geen hoogere raming toe. Hieronder laten we volgen een overzicht van eenige begrootingsposten, welke vermeldenswaard zyn. Uitgetrokken is 1570.voor de straat verlichting op deze post is behoorlijk be zuinigd, de lantaarns worden vroeger, dan in 1933 gebruikelijk was, gedoofd. Ter uit voering van de algemeene politie-verorde- ning zullen enkele waarschuwingsborden bijgeplaatst moeten worden, hiervoor is 40.uitgetrokken. Daar de organisatie van den luchtbeschermingsdienst met kracht ter hand zal worden genomen is een post van 1000.geraamd voor dit doel. Een ware raming van kosten is echter moeilijk te geven. Het uitgetrokken bedrag zal eerder aan den lagen dan aan den hoogen kant blijken te zijn. Het moet als uiterste minimum worden beschouwd. Voor het Wit-Gele Kruis is een subsidie in de kosten van het consultatie-bureau voor zuigelingen uitgetrokken ad 400.— tevens een subsidie van 400.voor een kraam verpleegster. De aanstelling was alleen mogelijk indien de gemeente een subsidie van 400.verleende. Voor het onder houd van de wegen is 2600.— uitgetrok ken en voor de plantsoenen 275. De vergoeding van de kosten van by- zondere scholen, bedoeld in art. 101 der L.O. wet is geraamd op 12786.De kosten per leerling zijn vastgesteld op 9.Het schoolgeld is slechts geraamd op 1200.— Voor subsidiën inzake het bijzonder middel baar onderwijs is 500.uitgetrokken. Hoofdstuk IX van den gewonen dienst is een zwaar hoofdstuk. Voor kosten van zie kenverpleging is 8000.geraamd en voor verpleging van arme krankzinnigen 8952.40, terwijl voor onderstand aan be- hoeftigen een bedrag van 21.000.is uitgetrokken. De provincie geeft een sub sidie in de verpleegkosten der krankzinni gen tot een bedrag van 2011.44 en een extra subsidie van 329.69. De bijdrage van particuliere is geraamd op 1228. Op hoofdstuk IX 2 is een post uitge trokken van 24000.voor kosten van werkverschaffing door derden ondernomen. Voor den rijkssteun staat geraamd 65400.en voor toeslag op de uitkeering uit de werkloozenkosten 3000.aan tuinderssteun is 6900.geraamd. Het hoofdstuk belastingen sluit met een batig slot van 75.603.05. SASSENHEIM PersonaliaOnze plaatsgenoot, de heer C J. de Bruyn, tot nu toe leeraar aan de B. N. S. te Voorhout is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot leeraar aan de ambachtsschool te Hulst (Z.). Vrouwenbond. Genoemde vereeni ging heeft haar jaarlijksche Kerstuit- deeling gehouden. Aan 150 gezinnen is een pakket kleeren thuisbezorgd. Het bestuur heeft zich van een moeilijke taak gekwe ten; voor de betrokkenen was het een wel kome gave. Herwonnen Levenskracht. Ten bate van Herwonnen Levenskracht were in het K.S.A.-gebouw een konijnen-veiling ge houden. Aangevoerd werden 103 stuks vette konijnen. De totale opbrengst van deze avond bedroeg 129.87. De pryzen varieer den van 65 cent tot J 2.75. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Vereeniging „Oud-Leiden" zich gewend tot den raad der Gemeente Warmond met verzoek om het thans ter inzage liggende ontwerp-uitbreidingsplan dier Gemeente niet vast te stellen. De in het adres uit voerig beschreven bezwaren betreffen de langs de Leede ontworpen lintbebouwing en de ter plaatse van het buitengoed „Groot-Leerust" ontworpen jachthaven, waardoor t.z.t. de Leede aan aantrekkelijk heid zal verliezen. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Vrijdag a.s. in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2 Herbenoeming schoolarts. 3. Vaststel ling uitbreidingsplan met bebou wings voor- ZOETERMEER Auto-botsing. Dinsdagavond omstreeks 7 uur botsten op den Zegwaartschenweg het zeswielig raotorvrachtrijtuig van den expediteur de R van Hazerswoude en de be:telauto van den winkelier G. J. R. alhier, tegen elkan der. Beide voertuigen bekwamen groote schade. De winkelbediende L. P. W., inzit- tei.de van de bestelauto, bekwam een hiofdwonde, waarvoor dokter Palte de eerste hulp verleende. Ter hoogte van de aanrijding stond rechts van den weg het gespan van den winkelier A. alhier. Of dit gespan nog een rol gespeeld heeft in de botsing, wordt, door de politie, die spoe dig ter plaatse was, onderzocht.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9