RIJNSTREEK De hatste moeilijkheid met de waterleiding 1 BINNENLAND ZATERDAG 17 DF.CEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN Mutaties ter gemeente-secretarie. Naar w(j vernemen zijn met ingang van 1 Janu ari a.s. de volgende ambtenaren ter ge meente-secretarie bevorderd. Tot hoofd commies de heer A. Veenhuizen, thans commies le kl.; tot commies 2e kl. de hee- ren Mr. Pop en H. R. Nieborg, thans ad junct commies; tot adjunct commies de heeren M Oudhof en P. Schuurmans; tot secretaris van het grondbedrijf de heer A. Constandse en tot secretaris van de com missie van bijstand voor de water- en lichtbedrijven de heer M. Oudhof. Verder zal de tot adjunct commies bevorderde heer P. Schuurmans worden belast met de lei ding van de steunafdeeling, terwijl de heer Constandse, die thans chef is van de afd. steunverleening, zal worden overgeplaatst naar de le afdeeling. Benoemd. Mej. A. v. d. Putte, tot nog toe als volontair werkzaam aan de R.K. Lagere School, Paradijslaan 10. hoofd de heer H. S. v. d. Putte, is met ingang van 1 Januari aan dezelfde school verbonden als kweekelinge met acte. Benoemd. Tot gemeente-werkman standplaats Aarlanderveen is benoemd onze plaatsgenoot de heer L. Oskam. R. K. Sportver. „Wilskracht". Naar men ons meldt zal het Zondag a.s. 20 jaar geleden zijn, dat „Wilskracht" weid opge richt. Ter herdenking hiervan wordt Zon dag 18 Dec. om halfnegen een H. Mis op gedragen met Algemeene H. Communie der leden voor de levende en overleden le den en weldoeners der Sportvereeniging. Bovendien wordt Zondagavond een plech tig Lof gehouaen met predicatie over de R.K. Sportbeweging door den Geestelijk Adviseur van „Wilskracht". Maandagavond a.s. wordt met eenige at tracties de 20 jaarvergadering gehouden, terwijl inde komende maanden het heug lijk feit nog met verschillende feestelijkhe den herdacht zal worden. „Oefening Baart Kunst" in het zilver. Zooals reeds algemeen bekend, viert de R.K. Gemengde Zangvereenigmg „Oefe ning baart Kunst", welke onder de bekwa me leiding van haren directeur, den heer Th. van Niekerk uit Leiden, in den loop der laatste jaren is uitgegroeid tot een groot koor, waaraan verbonden een even zeer uitgebreid kinderkoor, haar vijf en twintig jarig bestaan. De viering van dit jubileum is bepaald op half Februari. Om dit zilveren feest zoo goed mogelijk tot haar recht te doen komen heeft zich dezer dagen gevormd een eere-comité, waarvan voorzitter is de hoogeerwaarde Deken Z. de Korte. Leden van dit comité zijn de heeren J. F. Allart, J J. C. Böckling, S. van Leeu wen, C. Y Ponsioen, H. S. v. d. Putte en A. F. Ruijssenaars. Uit dit eere-comité is tevens samengesteld een Werkcomité, dat bijzonder aandacht zal schenken aan de op stelling van een op hoog peil staand pro gramma voor de twee avonden welke O.B. K. ter herdenking van haar feest zal beleg gen. Hoewel het programma, begrijpelij kerwijze, nog in portefeuille blijft, kun nen we nu reeds melden, dat hierop ook zullen voorkomen enkele concertstukken op vleugel. Geboren; Willy, d. v. J. van Loon en H. Veuger. Joohanna Maria, d. v. A. F. van Engelen en Z. Koopman Bertus Antonius Maria, z. v. H. G. Captein en M. M. Meiland. Ondertrouwd: Jan Verkade, oud 26 jaar met Alida Johanna van Klaveren, oud 22 jaar Pieter Ravensberg, oud 22 jaar, wonende te Boskoop met Geertje Jacoba Vergunst. Overleden: Maartje Rodenburg, oud 57 jaar, gehuwd met Cornelis Johannes Kempenaar (overleden te Zeist) Johan na Maas, oud 64 jaar Jacob Anthoni Oostra, oud 27 jaar, gehuwd met Alida Aletta Roos (overleden te Leiden) Cor nelis Arie van den Hoek, oud 7 maanden. Ingekomen: Cornelis van der Bijl, Kerkvaartsweg 35, van Amsterdam Ma- rinus A. Hoogendijk, Steekterweg 75, van Snelrewaard. Vertrokken: Hendrik van Muiswin kel en echtgen., naar Gouda, v. d. Palm straat 85 Jan van Os, naar 's-Graven- hage, Gentschestr. 156 - Johanna Hooge- veen, naar 's-Gravenhage, Tomatenstr. 135 Ermina R. Bunnik, naar Wilnis, Wijk 6-66 Wilhelmina C. J. Dubben naar Voorschoten, Veurscheweg 3 Maria Jans- sens naar Puttershoek, Zandpad 118b Johanna van Vliet, naar Barwoutswaar- der No. 189 Aaltje Kloek naar Haarlem mermeer, Hillegommerdijk 457 Maria van Wieringen naar Hilversum, Hooge Naarderweg 30 Hendrikus Ph. van der Plas naar Breda, Bredascheweg 105. ALKEMADE Geboren: Jeanne Anna d. van L. M. Jansen en M. Loos. Johanna Eva Wij- nanda d. van P. Th. de Koning en J. H. v. d. Hoorn. Ondertrouwd: Johannes Hendrik Hoogmoed jm. 30 j. en Debora Pietje Boo gaard jd. 28 j. Martinus Wesselman jm. 29 j. en Apolonia Maria dé Jong, 26 j. Gehuwd: Abraham Pieter van Pelt jm, 36 j. en Renske Kinkel jd. 26 j. HOOGMADE B. V. L. Vrijdagavond vond in Café Witteman een bijeenkomst van de B.V.L. plaats, waarvoor zooals gewoonlijk niet buitengewoon veel belangstelling bestond. Zelfs het bestuur ontbrak op 't appèl. De leider, de heer de Goede, leidde dus deze bijeenkomst en riep op de allereerste plaats een hartelijk woord van welkom toe aan zijn trouwe klanten, hen verzoe kend 't zich maar zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Na een knus onderonsje over elkanders wel en wee, 't weer enz., werd overgegaan tot prijsuitreiking aan de prijswinnaars van de driemaandelijksche competitie. Met een toepasselijk woord van den heer de Goede namen de prijswinnaars of hun echtgenoote de schitterende prijzen in ont vangt (Dit kiezen door de echtgenoote is, gezien de aard der prijzen, nog niet zoo dom gezien en verdient zeker navolging!). Hierna volgde bespreking van den feest avond. Dit moet iets aparts worden om Hcogmade in vuur en vlam te zetten voor den B V.L., welk onontbeerlijk lichaam toch zooveel sympathie, ook daadwerkelij ke sympathie!, waar is. Na eenige bespre kingen over de financieele aard van een dergelijken avond, enz. werd besloten deze avond te houden in de week van 6 t/m 11 Februari 1939 en de R.K. Kunstkring te Alphen a. d. Rijn eens te polsen, die mo menteel iets schitterends heeft, daar voor een film hier toch weinig belangstelling bestaat. Naar voren werd gebracht, dat er veel reclame moet worden gemaakt waar aan natuurlijk de noodige aandacht zal worden geschonken. Hiermede was 't zakelijk gedeelte ten einde en sprak de heer de Goede de hcop uit, dat 'n volgende keer de belangstelling wat grooter zou zijn en werd overgegaan tot.gezellig samenzijn. LEIDERDORP Ontbinding Feestcomité. Het feest comité voor de gehouden jubileumfees ten kwam voor een laatste vergadering bijeen in het gemeentehuis Na opening door den voorz., den heer A. J v. d. Wijngaard, werden door secre taris en penningmeester de resp. versla gen uitgebracht. Er bleek te zijn een voordeelig saldo van 1.32. De voorzitter dankte hierna alle leden van het comité. Door aller medewerking is het feest uitnemend geslaagd. De eere-voorz. van het comité, Burge meester K. Brug, sprak hierna nog een toepasselijk wcord, waarna het comité door hem werd ontbonden. LE1MU1DEN Tooneeluitvoering K.J.M.V. Op Don derdag 29 Dec., precies 7.30 uur, zullen de K.J.M.V. met medewerking van de K.J.C. weer een tooneeluitvoering geven in de zaal van de wed. Sneeboer. Deze uitvoering is toegankelijk voor elkeen. Opgevoerd zul len worden: „De Patatten van St. Felix", „De schamele straatzanger"; „Voor den Bloedraad". Voor het muzikale gedeelte zorgen de Marinucci's, wel bekend. Na af werking van het programma gezellig sa menzijn van invité's. OUDE-WETERING Paard op hol. Gistermorgen sloeg het voor een driewiel-mest-kar gespannen paard van den heer F. H. alhier op hol. Het dier rende het dorp af met de slingerende kar achter zich aan. Ter hoogte van de R. K. kerk poogde een der zoons van den heer H., die aan het melk venten was, het dier tot stilstand te brengen, doch tevergeefs. Eerst op den Langenweg bij de woning van den heer J. C. kwam het verschrikte dier weer tot rust. Hoewel er verschillende personen, waar onder ook kinderen op den weg waren is alles gelukkig goed afgeloopen. Alleen een 6-tal verkeerspaaltjes hebben het moeten ontgelden. ROELOFARENDSVEEN Competitie tafeltennis. De vertegen woordigers der Veensche Gezellen slaagden er gisteravond in een groot succes te boe ken tegen Oranje Zwart uit Zoeterwoude. De uitslag 120 doet een spanninglooze wedstrijd vermoeden, wat voor een drietal partijen echter geenszins het geval was. De goede slagvaardigheid der „Treffers" brf cht telkens de volle buit in bezit, en daarmede de overwinning. Op de ranglijst der competitie zijn de Veenders op de tweede plaats met een goede kans voor het kampioenschap, want van Leiden werd reeds éénmaal gewonnen. De uitslag van gisteren is: De Treffers Oranje Zwart N HeemskerkG. Koek 20 C HeemskerkJ. v. Bemmelen 20 P. Verdel A.zn.A. v. Slingerland 20 J de BruijnJ. Luk 20 L CasteleinB. Klink 20 W. v. Klink—A. de Groot 2—0 De competitiestand: 1 Leiden 5 4 0 1 2 R.'Veen 4 3 1 0 7 3. Voorhout 3 1 1 1 3 4 Warmond 3 0 1 2 1 5. Z'woude 5 0 1 4 1 GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Vrijdagmiddag werd een spoedeischende vergadering van den Raad dezer gemeen te gehouden, onder leiding van den loco burgemeester, wethouder Batelaan. Onmiddellijk na de opening verzocht de heer van Elk dergelijke kleine vergaderin gen bij voorkeur 's avonds te houden, welk verzoek een gunstige ontvangst had bij den voorz, hoewel hij een uitzondering wilde maken voor de komende installatie-verga- dering. Vervolgens verontschuldigde de voorzit ter B. en W. voor het zoo op korten ter mijn uitschrijven der vergadering, de bei de laatste punten van de agenda hadden echter groote haast en moesten uiterlijk heden beslist worden, terwijl vorige week nog niet voldoende materiaal aanwezig was om een besluit te nemen. Spr. deelde mee dat tot burgemeester be noemd was de heer G. R. Vonk, burgemees ter van Asperen en sprak daarbij den wensch uit, dat deze benoeming in het waarachtige belang der gemeente zou mo gen zijn. Notulen worden niet vastgesteld, omdat deze niet reglementair 8 dagen tevoren ter visie hadden kunnen liggen. Vervolgens werden verschillende inge komen stukken, goedkeuringen van raads besluiten en dergelijke, voor kennisge ving aangenomen. Besloten werd de werk- loozen een Kerstgave te geven ter grootte van 25 pet. van het steunbedrag, terwijl op een vraag van den heer v. Elk werd mede gedeeld, dat de gesteunden door Armen zorg sinds jaren ook een dergelijke uitkee- ring ontvangen. De instructie van den ge meenteontvanger onderging een onbeteeke- nende wijziging, op aanwijzen van G. S. De cijfers voor de vergoedingen aan de Bijz. Scholen werden vastgesteld, terwijl enkele pensioensgrondslagen werden vastgesteld en B en W. gemachtigd werden met den arbeider R. Burger een arbeidsovereen komst te sluiten. Tot gemeentegeneesheer werd benoemd dr. S. Beije en tot leverancier der genees middelen de apotheek van de Ned. Ver. v d. Pharmacie alhier. B. en W. stelden voor aan de fa. C. van Muiswinkel en Zn. te verhuren voor 225 per jaar, geduren de 6 jaar een terrein achter het terrein der a. Het terrei; is groot 2 H.A. en werd door betrokkenen van de N.V. des tijds gehuurd voor 175 per jaar. De heer Noordhoek achtte publieke ver pachting juister en achtte bovendien een hoogeren prijs gewettigd. Hij zag er een soort ondersteuning van niet-behoeftigen in. De voorz. en enkele andere leden bestre den dit scherp. B. en W. hebben zelfs een hooger bedrag weten te verkrijgen dan de Waterleiding, die naar veler oordeel uit al les zooveel mogelijk geld weet te slaan en bovendien is het van groote beteekenis wie de pachter is van dit terrein, waarin o.a. bronnen van de Waterleiding liggen. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen, met de toevoeging dat de gemeente, wan neer het terrein voor andere doeleinden noodig is de huur ten allen Ujde kan op zeggen. Vervolgens stelden B. en W. voor met de gemeente Zwammerdam een nieuw con tract aan te gaan voor waterlevering op de zelfde tijdelijke voorwaarden als thans, tot 1 Juli a.s. Het was de bedoeling voor 1 Ja nuari een definitieve overeenkomst te slui ten, maar dat is niet mogelijk gebleken, waarom deze nieuwe verlenging noodig is. Ook dit besluit werd z.h.st. genomen. Tenslotte kwam het punt, waarom deze spoedeischende vergadering noo dig was. De voorzitter vertelde dat de Waterleiding ln liquidatie Is getreden en dat deze liquidatie binnen enkele dagen, uiterlijk 31 Dec. afloopt. Dat is een moeilijkheid, aangezien de koopsom nog niet heelemaal is b - taald, n.l. niet een bedrag van 9350, bestemd voor de overname van het bul- zenet in de gemeenten Waarder en Bar- woudswaarder. Geschiedt die betaling niet voor het eind der liquidatie, dan kan ze rechtens niet meer geschieden op normale wijze kan geen overdracht plaats hebben, omdat nog niet alle in stanties de waterlevering aan deze ge meenten hebben goedgekeurd. Wel hebben de betrokken gemeenteraden de gewenschte 2onoes»ie gegeven vuor den t'jd van 30 jaar, maar het gezeg t dat dit gech'edde met bow lliging van de stichting ,De elf gemeenten", in wier gebied de ge meenten liggen, blijkt niet geheel juist te zijn. Alleen het dagelijksch bestuur van die stichting had medev. ert ing toegezegd. Heelemaal duidehjk was de situatie niet, maar ln ieder geval n oest deze medewer king er komen en zouden pas dan G. G. de raadsbesluiten goedkiuren, waarna de overname en betal **g kon geschieden. Om nu geen moei'hkhrden te schepper, hij de opdracht stelden B. en W. een regeling voor, waarbij de ge eente op 20 Dec. de resteerende koopsom betaalt, maar daar tegenover een persoonlijke garantie krijgt van directeur en commissarissen van do li- quideerende N.V., dat deze persoonlijk het bedrag zullen terugstorten binnen 8 dagen, wanneer de voorgenomen waterlevering niet kan doorgaan. Blijkbaar waren B. en W. niet zoo bang voor stagnatie, maar men moest gedekt zijn en meende op deze wijze, die ter griffie be sproken was, ook de medewerking van G. S. te zullen verkrijgen voor de uitvoering. De voorz. drukte er zijn spijt over uit dat B. en W. deze moeilijke zaak hadden moe ten behandelen, terwijl er geen burgemees ter was, maar meenden ze zoo goed moge lijk geregeld te hebben. De Raad sloot zich daar na heel ampele discussie bij aan en keurde het voorgestelde besluit en de te treffen overeenkomst z.h.s. goed. De voorzitter sloot daarop de vergadering onder dank voor de wijze, waarop hem het voorzitterschap gemakkelijk was gemaakt. TER AAR Ter Aarsche IJsclub. Ieder jaar begint de belangstelling voor de algemeene leden- jaarvergadering te groeien, een feit, waar over de voorz., de heer M. van Tol Wzn., vreugdevol gestemd was, toen hij gister avond de bijeenKomst in het café Verhoef, met een hartelijk woord van welkom open- d°. Na voor'ezing der notulen, dooi den heer Jac. Visser, gaf de voorzitter een ver slag over de algemeene zaken der club en moest aan het slot vaststellen, dat het leden tal is teruggeloopen. Gekomen aan een feestelijk moment, n.L uitreiking medaille aan den heer Joh. v. d. Vlugt, wegens 30-jarige bestuursfunctie, hetgeen geschiedde door een lid van het hoofdbestuur van den Z. H. Ijsbond, den heer Dieke, werden door de leidende per sonen, zooals de voorzitter en de hoofdbe stuurder, waardeerende woorden en felici taties gericht tot den jubilaris, die zich hiervoor zeer erkentelijk toonde. Het financieele verslag, voorgedragen door den penningmeester, den heer C. Snij ders, mocht een alleszins gunstig karakter dragen. De ontvangsten zijn 214.48, uitga ven 37.02, een batig saldo van 177.46 (vorig jaar 123.48), terwijl de inkomsten na de afsluiting van het boekjaar nog be dragen 80. De controle-commissie, ge vormd door de heeren Pouw en Bosland, oordeelde gunstig over het gevoerde beleid. Het rapport van den magazijnmeester, den heer G. Slof, werd voor kennisgeving aan genomen. Het bestuursvoorstel, om bij sterk ijs een rondrit te organiseeren over de Leidsche Vaart, Brasemermeer, Leimuiden, en in tweede instantie Hoeksche Aar, Aarlander veen, Nieuwkoop, Zevenhoven, Nieuwveen, bleek bij de leden in goede aarde te vallen. De aangeslotenen mogen gratis inschrijven, buitenstaanders moeten 50 cent inleggeld betalen. Zij, die de rit uitrijden, ontvangen een brevet. De heer Dieke uitte zijn lof over dit plan en gaf de verzekering, dat de Z.H. Bond een niet geringe -propaganda zal maken voor dezen tocht, waardoor teven3 meer be kendheid wordt gegeven aan de omliggen de plassen. Na het verwerken van een gratis gelagje, werden de aftredende bestuurleden, de heeren D. Kroon, P. Blom, P. Hoogervorst Jzn., G. Verhoef, L. Hoogervorst Czn. en A. C. v. Zwieten bij enkele candidaatstelling herkozen, voor welk vertrouwen de gekoze nen dankbaar waren. Als nog een gratis verloting 13 georgani seerd, met hoofdprijs een paar blokschaat- sen, die in het bezit kwamen van den heer G. de Rijk, verder bestonden de prijzen uit allerlei gebruiksartikelen, gaat de voor zitter over tot sluiting, van deze prettige vergadering met een aansporing, allen propaganda te maken voor de Ter Aarsche IJsclub. ZWAMMERDAM Geboren: Hendrikus Nelinus Nicolaas z. van A. H. van Dam en J. E. van Griet huizen. Ondertrouwd: Cornelis van Gelde ren 25 j. motor-machinist en Odina Goud kuil 19 j. Gevestigd: Corn. v. d. Laan D21 naar Reeuwijk. A. G. Röling, C.136, naar Bo degraven. K. Bals, C46 van Wervers- hoof. H. Helsloot, B116, van Bodegra ven. Mej. P. Röling, C136, naar Reeu- wyk. Mej. M. Mulder, B116, naar Am sterdam. Vertrokken: Mej. R. Halbe, C46, n. Heemstede. Mej. N. Slotboom BI 15 naar Maarn. J. L. van Leeuwen B106 naar Bodegraven. J. van Wijk D21 naar Bo degraven. Mej. M. J. van Diegen B44 naar Bodegraven. ZOETERWOUDE Geslaagd. Voor het examen Staatsprak- tijk, diploma voor handel en administra tie is geslaagd de heer L. Dolle Lz. alhier. 'n Kwade kans..11 In uw wagen moet u niets wagen.... autorijden mag geen kansspel zijn: op den weg moet u het zéker weten! HET VERBOD VAN DEN VOETBAL- YVEDSTKIJN NEDERL.—DUITS C HL AND Heeft de volledige goedkeuring der Regeering. Naar aanleiding van de vragen van den heer Van Vessem in verband met een be richt in The Times ter zake van een pers conferentie van den minister van Alge meene Zaken, voorzitter van den Raad van Ministers, met vertegenwoordigers van Nederlandsche bladen, herinneren de ministers Colijn, Partijn en v. Boeyen er in hun antwoord aan, dat „in verband met de verbazingwekkende onjuistheid van dat bericht op 1 dezer, in opdracht van den voorzitter van den Raad van Ministers, door den Regeeringspersdienst het com muniqué aan de Nederlandsche dagblad pers is verstrekt, dat in de bladen van 12 dezer is opgenomen". Hieraan voegen de ministers toe, dat elke band tusschen de bewuste persconfe rentie en de uitvaardiging van het ver bod van den voetbalwedstrijd Nederland Duitschland ontbreekt, aangezien tot vo renbedoelde conferentie reeds begin No vember was besloten. De Nederlandsche Regeering heeft geen enkele mededeeling ontvangen over het geen de aanleiding is geweest dat de* ver breking der sportrelaties niet voorkomen is kunnen worden. Daar de Regeering niet voornemens is in het openbaar mededee- lingen te doen omtrent hetgeen door haar bij een vertrouwelijke bespreking is op gemerkt, blijft de vraag onbeantwoord, welke repressailles de minister van Alg. Zaken in de bedoelde persconferentia heeft genoemd, als eventueel door Duitsch land te nemen. Op de vraag of de minis ters niet van meening zijn, dat 's Lands belang een openlijke afkeuring door de Regeering eischt van de geste van den burgemeester van Rotterdam, luidt het antwoord: Het tegendeel van het gestelde is het geval. Het besluit ter zake van den burgemeester van Rotterdam heeft de vol ledige goedkeuring der Regeering. HET JAM- EN LIMONADEBESLUIT. Soepele toepassing door de keurings diensten van waren. In aansluiting op een persbericht van eenige weken geleden brengt de minister van sociale zaken het volgende ter kennis van belanghebbenden: Bij uitvoerige besprekingen met belang hebbenden terzake van moeilijkheden, welke zich zouden voordoen met betrek king tot de nieuwe op 1 Januari a.s. in werking tredende voorschriften ten aan zien van etiketteering van jams en limo nades, is gebleken, dat wijziging of op schorting van de inwerkingtreding dezer voorschriften ook door belanghebbenden niet noodzakelijk en niet gewenscht wordt geacht. De door belanghebbenden gevreesde moeilijkheden zullen kunnen worden voor komen door een soepele toepassing der nieuwe bepalingen door de keuringsdien sten van waren gedurende een bepaalden termijn. De keuringsdiensten zullen gedurende het kalenderjaar 1939 geen bezwaar ma ken tegen het gebruik van oude etiketten voor jams en limonades, welke np pun ten van ondergeschikt belang niet aan de nieuwe eischen voldoen. Ook tegen ge bruik van etiketten, waarop vruchtenaf beeldingen voorkomen, voor waren, waar op dergelijke etiketten ingevolge de nieu we voorschriften niet zijn toegelaten, zal gedurende 1939 geen aanmerking worden gemaakt, mits op deze etiketten niet te vens andere aanduidingen voorkomen, dia een misleidend karakter dragen. Oc-k ten aanzien van de aanduiding van den inhoud van verpakkingsmateriaal zal door de keuringsdiensten van waren in overleg worden getreden met belang hebbenden ommoeilijkheden voor te goe der trouw handelende zaken te voorkG- men. ANTI-SEMITISCHE BROCHURE IN BESLAG GENOMEN. Tegen verspreiders proces verbaal opgemaakt Op last van den Officier van Justitie is te Amsterdam een partij brochures in be slag genomen, waarvan de omslag den indruk wekte, alsof de brochure zich keer de tegen de Jodenvervolgingen in Duitsch land, maar waarvan de inhoud fel anti semitisch was. Deze brochures werden uit gegeven door een kleine drukkerij aan de Lijnbaansgracht, welke deze publicatie voor eigen rekening verzorgde. Met de verspreiding van de brochures hadden zich colporteurs van een bepaalde politieke rich ting belast. Tegen deze colporteurs is pro ces-verbaal opgemaakt. „Msbd". KATHOLIEKE JEUGDLUCHTVAART ORGANISATIE. De Katholieke Jeugdluchtvaartorganisatie te 's-Gravenhage, organiseert een cursus voor bouwleiders, welke cursus zal aan vangen jp Vrijdag 6 Januari a.s. in de R. K. School aan de Linnaeusstraat, des avonds te acht uur. De lessen zijn Dinsdags en Vrijdags avonds van 810 uur en staan onder de technische leiding van Ir. van Hattum. De cursus duurt ongeveer drie maanden en het lesgeld bedraagt 10.per persoon. Om een bouwsectie ce kunnen oprichten in een parochie is het noodig dat een tech nisch onoerlegd leider zoo'n afdeeling leidt. Mochten er nog leiders zijn die zich in deze vakken willen bekwamen en bouw leider willen worden, dan kunnen zij nog deelnemen aan dezen cursus, wanneer zij zich zoo spoedig mogelijk opgeven aan het secretariaat: Laan Copes van Cattenburch 127, 's-Gravenhage.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7