OMGEVING Een belangrijk werkverschaffings- object ZATERDAG 17 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 De drooglegging van de Noordschebuurterpolder HILLEGOM Been half verbrijzeld. Gistermiddag geraakte de 19-jarige v. d. Zw., die op een zandschuiver zat, voirbij de Corneliabrug toen hij er af viel met den linkervoet be kneld tusschen de rupswielen. De voet werd half verbrijzeld. Met een open vrachtauto werd het slachtoffer vervoerd. Geboren: z. van M. A. Berbee en Schoonderwoerd. d. van J. S. Slijkerman en Gigengack. Ondertrouwd: J. Schrama en A. Westerlaken. P. van der Vlit en M. Roos. Getrouwd: J. Kulk en M. Blokkers. J Kaak en G. Soet. Overleden: E. van Exter, echtge- noote van A. Pruysens 59 j. KATWIJK Geboren: Maria d. van J. Remmel- zwaal en G. W. 't Hart. Petronella d. van M. van der Plas en A. van Beelen. Arie z. van J. Hoek en J. Haasnoot. Johannes z van A. den Haas en J. den Heyer. Bernardus Johannes z. van R. J. Lamboo en M. Haasnoot. Leentje d. van J. Kraayen- oord en C. van Rijn. Helena Jacoba d. van S. den Duik en W. D. Wervers. Maart je Cornelia d. van P. van den Oever en J. van der Plas. Ondertrouwd: C. Heemskerk en W. van der Plas. E. L. van Loo en G. Phi- lippo. W. van Leeuwen en S. P. Haas noot. A. van de Penne, Amsterdam en D. Meyvogel. W. van Dijk en N. van der Plas. J. van der Plas en M. van Duyve- bode. K. Timmers en M. C. Noort. Getrouwd: A. Vlieland en A. van Duyn. P. C. Doets en P. Schaap. P. Kuyt en J. Hoek, Golfweg 28, Noordwijk. M. Guyt en W. van Beelen. Overleden: Allegonda Christophora Jacoba Maria Martens .83 j., weduwe van Josse Emile René Trousselot. Cornelis Messemaker 27 j. Johannes Schaap 77 j. weduwnaar van L. de Mol. Levenloos aangegeven kind van A. van Rijn en D. van der Plas. Cornelia Zwanenburg 28 j. Antoon van Zurk 67 j. LISSE THANS OOK STEUN AAN KLEINE TUINDERS. Naar wij vernemen heeft het Gemeente bestuur dezer Gemeente besloten ook voor deze gemeente de steunregeling voor kleine tuinders in te voeren. Bereids is door het College van B. en W. daarvoor een Com missie benoemd bestaande uit een ver tegenwoordiger van het Gemeentebestuur, weth. P. Warmerdam, een vertegenwoordi ger der Patroonsorganisaties en een ver tegenwoordiger der Arbeidersorganisaties, resp. de neeren P. Romijn en B. Kulk, ter wijl als secretaris dezer Commissie is be noemd de heer A. H. Peters. Kleine tuin ders die voor deze steunregeling in aanmer king komen kunnen zich dagelijks aanmel den aan het kantoor der Gem. Arbeids beurs des morgens tusschen 10 en 12 uur of des middags tusschen 3 en 5 uur. Men wordt verzocht alle bescheiden zooals teelt- bewijzen en vergunningen mede te brengen, welke benoodigd zijn voor het invullen der aanvraagformulieren. Wij twijfelen er niet aan of deze kennisgeving zal door velen een welkome zijn, gezien den nood die er vaak bij kleine tuinders heerscht. Begin van brand. Gistermorgen om streeks half twaalf uur werd men gewaar, dat de schoorstean van het perceel Heere- weg 224, bewoond door den heer P. van der Voorn, in brand stond. De brandweer werd gealarmeerd en de opperbrandmees- ter was spoedig ter plaatse. Met vereende krachten kon men deze brand blusschen met emmers water, die vanaf het dak in de vuurhaard werden geworpen. Het vuur was hierdoor spoedig gebluscht. De burgemeester was eveneens onmid dellijk ter plaatse. LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs kwam gisteravond de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" in bui tengewone ledenvergadering bijeen. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer Kees de Koning bij enkele candidaatstel- ling als besturslid gekozen verklaard; de voorzitter brengt dan aan den heer C. v. d. Velde voor het vele werk door hem ver richt. De voorzitter vestigt de bijzondere aandacht op de K. J. M. V.-retraite, welke van 11—14 Februari a.s. zal gehouden wor den. Bij de rondvraag, waarvan een ruim gebruik wordt gemaakt, wordt o.m. dank gebracht aan den voorzitter voor het vele werk, dat hij voor de vereeniging heeft ge daan en nog steeds doet. Hierna sluiting. Maandag 19 December: „Persoonlijke vrijheid gewaarborgd door godsdienst en cultuur". Inleider de weleerw. heer K. Westerkamp uit Schiedam. Dinsdag 20 December te 7.30 uur Maria-Congregatie. Afdeeling Jonge L. T.: Donderdag 22 De cember te 7.45 uur Vaktechnische ontwik kelingsavond. De heer Sj. de Vries spreekt over „Ziektebestrijding in den tuinbouw". St. Josephsgezellenver. Zondag 18 De cember te half 12 en na het Lof bijeen komst. Maarndag 19 December te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag 20 December te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 22 December te 7.30 uur Bil jartclub ADO en tooneelclub .Adolf Kol ping" en Vrijdag 23 December: Kerstavond met declamatie door den heer Th. v. d. Meer. STOMPWIJK Volksbond. Morgen zal er weer, zoo als vorig jaar, een collecte gehouden wor den aan de kerkdeur, voor hulpbehpeven- den en groote gezinnen. Ofschoon ér den laatsten tijd veel gevraagd wordt, zullen we toch maar hopen, dat de collectanten niet teleur gesteld worden en dat de paro chianen graag hun offertje geven. Elke gift, hoe klein ook, zal dankbaar worden aan vaard en zal duizendvoudig worden be loond. Bij voorbaat hartelijken en welge- meenden dank. NOORDWIJK Kath. Staatspartij. Vrijdagavond ver gaderde de Kath. Staatsparty in Hotel Royal onder voorzitterschap van den heer A. Witteman. Wegens de groote agenda werd deze eerste bijeenkomst onder lei ding van het nieuwe bestuur, dcor den voorzitter met een korte inleiding ge opend. Na lezing der notulen werden de ingekomen stukken behandeld. Een schrij ven van den Staten-Kieskring behelzende de oprichting van een politieke school, werd door den voorzitter nader toegelicht, de lesavonden zijn nog maar pas begon nen, zoodat toetreding nog mogelijk is, waartoe de voorzitter vooral de jongeren aanspoort. Het bestuur zal eventueele op gaven gaarne doorgeven. Vervolgens was van den Statenkieskring ingezonden het besluit van zijn vergadering van 16 Nov. 1.1., waarin is vastgesteld, dat voor de a.s. verkiezing voor de Provinciale Staten 6 candidaten op de groslijst zullen worden geplaatst; de opgaven voor deze candi daten moet geschieden voor 18 Januari 1939. terwijl de stemming voor deze gros lijst zal plaats hebben op 19 Febr. a.s. De verkiezing van 2 bestuursleden ter voor ziening in de nog niet vervulde vacatures had tot uitslag, dat gekozen werden de heeren J. W. Slats met 41 en L. J. v. d. Meer met 47 stemmen; de verkiezing van een voorzitter had tot gevolg, dat de heer A. Witteman met 51 stemmen in zijn voor- loopige bestuursfunctie werd bevestigd. Punt financieele voorstellen behelsde een bestuursvoorstel om de minimum contributie vast te stellen op 40 cent, ter wijl als man en vrouw lid zijn de geza menlijke contributie komt op 70 cent. De heer Neefjes wilde hierbij nog vastleggen, dat degenen, die een hoogere contributie kunnen en willen betalen, zullen worden aangespoord zulks te doen. Deze wenk nam het bestuur volgaarne aan, waarna het bestuursvoorstel met overgroote meer derheid werd aangenomen. De heer J. v. d. Akker, hield vervolgens een rede over „Politiek Katholicisme of Katholieke Politiek?" In zijn inleiding bracht spr. in striemende woorden het ge schreeuw over „den man zonder wien Nederland niets is" tot zijn ware propor ties terug Het woord „Politiek Katholicis me". hetwelk de N.S.B. graag heeft aange nomen, doch bij ons onbekend en onge bruikt is, is een uitvindsel van hen, die thans in andere landen een schandelijke Kerkvervolging organiseeren en alles in het werk stellen, om wat ons heilig en dierbaar is een misdadig daglicnt te stel len. Juist daarom is het noodig, dat wij, als Katholieken, als staatsburgers ons met de politiek bemoeien. Politiek Katholicis me is een leugen, welke gebruikt wordt als een wapen tegen de Katholieke Kerk en waardoor men tracht aan de Kerk haar taak te ontnemen. Daarom zijn wij niet al leen Katholiek in de Kerk of ons gezin, doch ook Katholiek in de politiek. De po litiek moet doortrokken worden van ons Katholiek-zijn. Als wij echter de Katho lieke politiek goed willen voeten, zullen wij dit te zamen moeten doen en in dit verband wees spr. op het slot van de En cycliek „Quadragesimo Anno", waarin zoo terecht erop wordt gewezen, dat, als men een gemeenschappelijk doel wil nastreven, men één moet zijn. Met klem drong spr. erop aan, om onder alle omstandigheden deze éénheid te bewaren. In éénheid ligt onze groote kracht, laat ook deze éénheid in Noordwijk zegevieren. Met een luid ap plaus werd de heer v. d. Akker beloond voor zijn begeesterende rede. Voor de verkiezing van plaatsvervan gende afgevaardigden naar den Partijraad werden door de vergadering voorgedragen de heeren S. W. Neefjes, Noordwijk, en wethouder v. d. Poll, Bodegraven. Voor de candidaatstelling voor de Provinciale Sta ten was een advies ingekomen voor de heeren mr. E. Bolsius. J. W. A. Lefeber en B. N. Loerakker. Meerderen vonden dit advies zeer eenzijdig en ondtr applaus werd het geadviseerde drietal gesteld met aanvulling van de candidatuur van den heer S W. Neefjes. Van de rondvraag werd door meerderen gebruik gemaakt, waarna sluiting van deze zeer leerzame en goed geslaagde bijeenkomst werd ge sloten. OEGSTGEEST Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer Kerkhof kwam de R.-K. Volks bond in vergadering bijeen. Door den voor zitter werden eenige mededeelingen ge daan. Den 18en Dec. te 7 uur zal door de afd. een H. Mis worden opgedragen tot in tentie van de actie voor een nieuwe ge meenschap. Van den pastoor is toestemming verkre gen tot het houden van een kerstcollecte voor minderbedeelde parochianen welke gehouden wordt 18 Dec. en bijzonder in aller milddadigheid wordt aanbevolen. Door den voorzitter wordt een uitgebreid verslag uitgebracht van de Centrale Raads vergadering. De bespreking om te komen tot oprich ting van een propagandac1 b voor den Volksbond had tot resultaat, dat degenen, die daartoe hun medewerking willen ver- leenen, zich op kunnen geven bij de heer Koppers en by het bestuur. Dan is het woord aan den geest. adv. voor het houden van een lezing over „Ka tholieke Actie". Deze duidelijke lezing had een aandach tig gehoor. Zeer jammer was het, dat niet meerderen hun kennis verrijkten door aan wezig te zijn. Van de 67 leden was name lijk slechts 14 van het aantal aanwezig. De voorz. dankte den adviseur voor zijn mooie rede en hoopte, dat deze rijke vruch ten mag dragen. Na rondvraag sluiting. RIJNSBURG Bloemenhandel. Aanvankelijk liet het zich aanzien of het goed zou gaan met de bollentrekerij. Het best was er spoedig af. De prijzen daalden tot aanmerkelijk te laag peil om van loonend te kunnen spreken. Scarlet dus gingen voor ƒ0.801.50, Due dc Berlin f 1.201.40, Witte due 1.10 1 50, Allard Pierson 0.300.40 per dozijn. Hyacinthen per 100: Nimrod ƒ3.304.10, LTnnocence ƒ5.60—7.10, Pearl ƒ7.50—8 30. Gehoopt wordt dat spoedig een betere vraag zal komen in verband met de Kerstdagen. SASSENHEIM Naar de nieuwe gemeenschap. Onder leiding van den heer J. Kortekaas, voorzit ter van den R.K. Volksbond, kwamen in het K.S.A.-gebouw eenige leden van den R.K. Volksbond en de St. Josephsgezeilen bijeen om een „plan de campagne" te be«nreken naar aanleiding van het plan van het R K Werkliedenverbond „Naar de nieuwe ge meenschap". De voorz. zette het geheele plan duide lijk uiteen. Een ieder moet ervan door drongen zijn, dat alleen met vereende krachten te bereiken is wat voor het R.K. Werkliedenverbond wordt gepropageerd. Het Werkliedenverbond heeft propagandis ten noodig op alle plaatsen, du? ook hier. Dezen zullen tot taak hebben, het propa gandamateriaal te verspreiden en daadwer kelijk mede te werken het doel te bereiken. Na eenige besprekingen werd uit de aan wezigen een bestuur gekozen bestaande uit de heeren A. Elstgeest, voorzitter, W. Smit, E. v. Hoekelen, J. van Leeuwen en M. Kli-ïk. Hierna sluiting. Burgerlijk Armbestuur. De heer C. M. Barnhoorn, door den Gemeenteraad in zijn vergadering van 29 November jl. be noemd tot lid van het Burgerlijke Armbe stuur in plaats van den heer C. D. van Goeverden, heeft deze benoeming niet aan genomen. Geboren: Johannes Maria Quirinus, zoon van Q. H. van der Voort en van J. G M. Meijer Arina Jacoba, dochter van A Verhoog van W. Bette. Gevestigd: D. van der Heiden van Leiden E. M. Schrama van Leiden P. Kruijswijk en gezin van Delft J. G. M Oostermeijer van Boksmeer D. van der Voort en gezin van Voorhout W. M. van de Wereld van Voorhout M. J. de Leeuw van 's Gravenhage. Vertrokken: Wed. Nauta Geb. van Dijk, naar Leiden T. Wilmink naar Win schoten. VALKENBURG ONGELUK BIJ INTOCHT VAN DEN BURGEMEESTER. Ruiter door paard getrapt. Twee herauten te paard zouden de stoet bij het inhalen van den nieuwen burge meester voorafgaan. Dat was aldus klaar gemaakt. Maar een der paarden was wat jong en dartel. Daar bleef het niet bij. Het dier sloeg naar het andere paard en raakte at daarop zittende P. Vis. Een bloedader was stuk geslagen en medische hulp was noodzakelijk. Dr. Hueting verleende deze hulp. waarna V. per auto naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. VOORHOUT VERKEERSONGEVAL OP DEN 's GRAVENDAMSCHEN WEG Motorrijder botst tegen stilstaande vrachtauto. Gistermiddag omstreeks zes uur heeft er op den 's Gravendamschen weg, ter hoogte van het perceel, bewoond door den heer J. 'P. v. Emmerik, een ongeval plaats gehad, dat voor den betrokkene ernstiger gevolgen had kunnen hebben. De vrachtrijder v. d. B. alhier stond met een vrachtauto, beladen met zand, in de richting Sassenheim en had het voornemen, achterwaarts het perceel van den heer v. E. op te rijden. Evenenwei kwam vanuit de richting Sassenheim eenig snelverkeer, hetwelk hij eerst wilde laten passeeren. Aldus een wachtende houding aannemende, is de motorrijder F. H. G. V., wonende te Noordwijk en rijdende in de richting Noordwijk, op de rechterach terzij de van den stilstaanden zandauto gebotst. De chauffeur sprong uit zijn .wagen en zag een zestal-meters achter zijn wagen de motor rijder liggen. Door het snel optreden van voornoemden chauffeur, werden de achter den motorrijder komende auto's direct tot stilstaan gebracht, waardoor hij voorkwam, dat de verongelukte niet opnieuw overre den werd. De weg nl. is ter plaatse niet verlicht. De motorrijder had een hoofdwonde be komen vlak onder het rechteroog. Hij werd bij den heer v. E. binnengedragen, alwaar di H. A. G. Bots van Voorhout het eerste verband legde. Daar deze de wond ernstig bevond, werd voor hechting, overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden geadviseerd. De gemeen te-veld wachter A. Eggen maak te proces-verbaal op. Werk voor 500 man De Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben Woensdag j.l. met algemeene stem men aanvaard het voorstel van Gedep. Sta ten, d.d. 19 October j.l., om een bijdrage beschikbaar te stellen uit de provinciale kas tot een bedrag van 85.500 voor het droog leggen van den tot ons dorp behoorende Noordschebuurter-polder. Daarmede is vervuld een voorwaarde, ge steld door den minister van Sociale Zaken en waarvan de medewerking van het Rijk afhankelijk was gesteld. Het was op 14 Mei 1930, dat de heer M. P. van der Weijden op de ingelandenver gadering van de Gecombineerde Noordsche- buurter 'en Voordijksche Polders bij de rondvraag de gedachte opperde om een gedeelte van het thans voorgenomen ob ject, dat, hetwelk gelegen is aan de West zijde van het pad, hetwelk den Noordsche buurter-polder doorsnijdt, droog te leggen. De heer Van der Weijden motiveerde dit met het groot succes, dat bereikt was met de drooglegging van den polder Vollehoven, welk werk hij met eigen oogen had aan schouwd. Het gedeelte waar het toen omging, was voor het meerendeel water, de riethandel lag toen nog vrijwel lam geslagen, waarin sindsdien door de tot standkoming van de „Algemeene Vereeniging voor de rietcul tuur in Nederland" veel verbetering is ge komen, zoodat het idee althans bij een paar belanghebbenden sterke bijval vond. Anderzijds werd aangevoeld, dat de kans van slagen uitermate gering moest zijn. Gedeputeerde Staten hadden op het be sluit van de vereenigdt vergaderng van Rijnland, d.d. 3 Juni 1914 reeds toestem ming verleend om het waarborgkapitaal, gevestigd op de verveende landen en no minaal groot 65.713.18, op te vorderen, omdat tengevolge van de aanwas en de productiviteit van de rietvelden,droogleg ging voor immer zou zijn uitgesloten. Voorts was ook in 1919 een plan tot drooglegging opgemaakt door ir. C. P. Vij verberg uit Den Haag in opdracht van den heer A. van der Toorn Jzn. te Schevenin- gen en 4 andere, waarvoor op 31 Januari van dat jaar aan de Koningin concessie werd gevraagd. Als motief werd aangevoerd de voedselvoorziening voor mensch en dier, wat toen Inderdaad klemde. Dit plan kon geen genade vinden, waar toe niet weinig zal hebben bijgedragen het daarbij ingenomen standpunt van de inge landenvergadering op 15 Mei 1919, waarbij eenjarig besloten werd om aan Gedep. Sta ten „met den meesten ernst en aandrang" te verzoeken op de concessie-aanvrage af wijzend te adviseeren. Men becijferde toen, dat het rietland jaarlijks 111500 bossen bladriet en 52000 bossen dekriet opleverde, waarvan de verkoopprijs bedroeg resp. 18 en 15 per 100 bossen. De tijden veranderen echter en de men- schen met hen. Naar men ons mededeelde heeft thans noch een ingelandenvergade ring, noch het polderbestuur zich tegen de plannen verzet. En ook van particuliere zij de is het verzet slechts sporadisch. Wanneer wij echter ons oor te luisteren leggen gelooven wij niet mis te tasten met te meenen, dat de maatstaf van beoordoee- ling bij de direct belanghebbenden paral lel loopt met de maatstaf, waarnaar men straks het bezit zal overnemen, waarbij men echter het vertrouwen heeft en inder daad ook mag hebben, dat de eigenaren en gebruikers behoorlijk zullen worden scha deloos gesteld. De veranderde zienswijze vindt thans VOORSCHOTEN K.J.M.V. Na een goed gevolgde oriën tatie-cursus door den moderator, opende de vice-voorzitter de gewone, wekelijksche bijeenkomst met enkele mededeelingen, o.m. over de a.s. bestuursherkiezingen. Daarna gaf hij het woord aan den heer Jac. P Smit, die een praatje hield over de E.H.B.O. Volgens spr. komt de taak van den leek op het gebied van geneeskunde, tenslotte op de volgende punten neer, n.l. wat hij mag, wat hij niet mag en wat hij moet. Een eerste taak van den katholiek is wel, by ernstige gevallen, de geeste lijkheid te roepen. Vele, dikwijls voorko mende gevallen, zooals bloedingen, breu ken enz werden door spr. kort maar dui delijk behandeld. Hij sluit met de opwek king om lid te worden van den a.s. E.H.B. O.-cursus. Als „clou" van de lezing volg de nog een demonstratie van kunstmatige ademhaling. Programma voor Woensdag a.s.: 8 15 u.: Behandeling van het gezagsprogram door den moderator. Ook zal de avond een begin worden ge maakt met het instudeeren van ons K.J.M. V.-bondslied. Zal de opkomst ook zoo goed zijn als den laatsten keer? Denk ook eens aan het advies van deze maand: welle vendheid is.. tevens aan de Maria- congregatie op Dinsdag a.s. om 8 u. pre cies. Reorganisatie brandweer. B. en W. hebben wegens het overschrijden van den daarvoor gestelden leeftijd eervol ontslag verleend aan de volgende personen, die in dienst waren bij de brandweer dezer ge meente: D. J. Brinks, Hofweg 29, opper- brandmeester; A. J. Turion, Voorstraat 52, ongetwijfeld haar oorsprong in de tyds- omstandigeden, waarbij steeds meer bij overheid en publiek de klemmende nood zakelijkheid naar voren komt oen koste wat wil, de werkloosheid om hals te bren gen. En van dien kant bezien is het een schitterend object. Men neemt aan, dat het arbeidsloon rond 80 pet. uitmaakt van de kosten van het werk, de waarde der gron den daarbij buiten beschouwing gelaten. Gedurende 2 jaren zullen niet minder dan 500 menschen hier arbeid en levensonder houd vinden. Interessant is het nu om eens na te gaan hoe het plan er uitziet. De grenzen van de nieuwe droogmakerij. De grens van de nieuwe droogmakerij zal in groote trekken langs de grens van het vereende gedeelte van den polder Noord- schebuurt loopen. De hooge gronden langs de Kromme Mijdrecht zullen er dus buiten vallen. Aan de Noordwestzijde is de grens nog niet definitief bepaald. Er is namelijk rekening mee gehouden, dat door een even tueele voordeelige aankoopmogelijkheid het gebied van de droogmakerij naar deze zijde kan worden vergroot. Globaal .vordt aangenomen, dat de droog makerij een oppervlakte zal beslaan van on geveer 230 h.A., waarvan ongeveer 225 H.A als verpachtbaar land zyn te beschouwen. Tusschen het hooger blijvende gedeelte van den Noordschebuurterpolder en de droogmakerij zal een lage kade worden ge maakt. In verband met het gevaar, dat voor de nieuwe, vrij diepe droogmakerij is gele gen in een doorbraak, gelijk in 1928 is ge schied, zal de kade langs de Kromme Mij drecht belangrijk verzwaard worden, wel- k kosten mede in het plan zijn opgenomen. Langs de Utrechtsche grens zal de kade gelegd worden op 't eerste perceel land van den polder Westveen. Langs de Zuidwest zijde zullen de KruisdijL en Achterweg woeden verzwaard. De huizen aan de Noordzijde van den weg door het Oude dorp zullen buiten de droogmaking gehou den worden, waarvoor daar achterom een kade is geprojecteerd. Deze hoek zal van uit den polder Nieuwkoop en Noorden van water moeten worden voorzien door middel van buizen door den weg. De bestaaande ringdijken van de polders Nieuwkoop en Zevenhoven zullen tot de boerdery „Vlijt en Zegen", bewoond door het Kamerlid, den heer Van der Weijden, tevens de kade om de nieuwe droogmakerij vormen. Vandaar zal, ter Zuidzijde van de boerderijen van wed. C. Wahle en van Ant. Wahle, een kade op een afstand van ongeveer 250 m. uit een ringdijk van den polder Zevenhoven, gemaakt worden, wel ke aansluit aan de kade tusschen de hooge gronden langs de Kromme Mijdrecht en de droogmakerij. De verzwaring van den Achterweg en Kruisdijk zal zoodanig worden uitgevoerd, dat de kruinbreedte op 10 M. wordt ge bracht, waardoqr een eventueele latere ver breeding van den hierop gesleger. weg zeer vereenvoudig wordt. De kade langs de Kromme Mijdrecht zal men 10 cM. verhoogen, de kruin van 1.15 op 2 M. en het binnentalud van 2 op 1 tot 5 op 1. Waar de bestaande vaarsloot vlak achter deze kade loopt, zal deze gedempt worden en waar ze niet gemist kan wordey door een nieuwe worden vervangen. Tusschen den teen van het binnentalud en de nieu we sloot is een berm van 10 meter ontwor pen. Het polderpril is thans 1.50 M. N.A.P. Bij drooglegging zal dit aanvankelijk gebracht werden op 3.10 M N.A.P. brandmeester; W. Meijer, Rijndijk 68, re serve brandmeester; J. W. Eggink, Veur- scheweg 42, reesrve brandmeester; Jac. Hooijmans, Elslaan 2, reserve brandmeester; P. A. van Leeuwen, Molenlaan 14, pijplei- der; C. van der Werf, Leidscheweg 103, brandweerman in algem. dienst; J. A. Lam boo, Nieuw Voordorpstraat 16, brandweer man in algem. dienst. De nieuw-benoemde leden van het brand weercorps met ingang van 1 Januari 1939 zyn: P. Kaaijk, Voorstraat 25, commandant; M. de Jong Jr., Voorstraat 49a, ondercom mandant; P. A. van Cuiienburg, Leidsche weg 11, chauffeur-monteur; H. van Mulli- gen, Voorstraat 50, chauffeur-monteur; J. L. Cras, Leiascheweg 91, chauffeur-mon teur; J. C. van der Peet, Schoolstraat 122, pijpleider; T. de Groot, Schoolstraat 10 E, pijpleider; G. Knijnenburg, Leidscheweg 127, pij-pleider; H. Schippers, Erasmusstr. 16, pijpleider; A. M. van der Krogt, Leid scheweg 38, spuitgast; W. Alblas, Bijdorp- straat 9, spuitgast; H. C. Nouwens, Voor straat 62, spuitgast; W. A. J. Mens, Voor straat 48, spuitgast; P. J. van der Peet, Schoolstraat 63, spuitgost; J. M. de Ruijter, Leidscheweg 58, spuitgast; W. T. Lekker- kerker, Gebr. Treubstraat 7, brandmeester, belast met toezicht op hooibergen. WARMOND St. Josephsgezellenver. Maandag 19 Dec. zullen de gezellen onder leiding van den heer Th. v. d. Zalm een bezoek bren gen aan de Lichtfabrieken te Leiden. Het vertrek is vastgesteld op 7.50 uur, bij goed weer gaan we op de fiets vanaf de „Burcht". Voedt Uw husd 's nachts met Puï*o1 want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week* Ook vet wormpjes, vlekjes, pukkels eu uitslag verdwjjnen er door Tube 45, Doos 60-80 et*

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6