Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 17 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KANARIETENTOONSTELLING IN „ROYAL" Prachtco'.Iectie kleurvogeïs In de rustige bovenzaal van café restau rant „Royal" aan de Doezastraat organi seert de Leidsche Kanarievereeniging „De Zanger", heden en morgen een tentoon stelling van kanarievogels welke er, zoo wel wat kwantiteit als kwaliteit betreft, wezen mag. De kwaliteit voor zbover hét zangkanaries aangaat is volgens vakmen- schen nagenoeg gelijk aan verleden jaar maar de collectie kleurvogeïs is ontzettend veel mooier en grooter, hetgeen veroor zaakt wordt doordat velen zich tegenwoor dig meer en meer op kleurvogeïs gaan toe leggen. Zoowél liefhebbers als kenners zullen Zeker hun haft op kunnen halen. Noemen wij slechts de kleüren oranje, oranjebont, bruin, wit, Isabel e.a. Ook ds zangkanariën zijn zeer goed vertegen woordigd en de jury heeft dan ook geen lichte taak gehad om uiteindelijk de bekro ningen toe te wijzen. Alles bijeengenomen is éen bezoek aan deze tentoonstelling aan te bevelen. Dé prijswinnaars Inzendingen eigen kweek 1938: Klasse A: 1. B. Blankenstein, 281 pnt.; 2. M. J. Ver hagen, 255 put.; 3. R. van Drumpt, 246 pnt. Klasse B: 1. R. van Drumpt, 135 pnt.; 2. M. J. Verhagen, 129 pnt.; 3. B. Blanken stein, 129 pnt.; 4. R. van Drumpt, 126 pnt.; 5. Chr. Reisevoo'rt, 126 pnt. Klasse C: 1. M. J. Verhagen, 78 pnt.; 2. M. J. Verhagen, 72 pnt.; 3. R. van Drumpt 72 pnt.; 4. R. van' Drumpt 72 pnt.; 5. M. J. Verhagen 72 pnt. Klasse D. eigen kweek overjarig: 1. D. A. v. d. Laaken, 81 pnt.; 2. D. A. v. d. Laaken, 66 pnt. Klasse Ópen klasse: 1. D. A. v. d. Laa ken, 66 pnt. Klasse F. eigen kweek 1938. Water- slagers: 1. G. Huisman, 78 pnt.; 2. idem, 72 pnt.; 3. idem, 66 pnt. Inzending poppen per kooi 6 stuks: 1. G. Huisman. Kleurvogeïs eigen kweek 1938. 1ste prijs toegekend aan L. J. H. v. d. Herfs (Den Haag) voor gewoon agaat 89 pnt. 2e prijs oranjeagaat idem 87 pnt. J. Schouten (Leiden) eervolle vermelding met witte pop 88 pnt. lste Meesterzanger gew. door M. J. Ver hagen 78 pnt. 2e Meesterzanger gew. na loting door B. Blankenstein 72 pnt. lste Derby prijs: Chr. Reisevoort 66 pnt.- 2e Derby prijs: R. van Drumpt 63 pnt. Voor bezoekuren der tentoonstelling ver wezen wij naar de kleine advertentiën. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris A. A. van Haaften alhier: het woonhuis en erf, Mare 88, en werkplaats Clarasteeg 5 en de hui zen en erven Clarasteeg 7 en 9 na afmijning tezamen in bod: 7.545, kooper de heer J. J. C. B. Hoógeveen q.q. alhier voor f 7.845. Het huis en erf Os- en Paa^denlaén 19. in bod: 1.950, Tcoopër de neer A. de Jong qq. te Leidei. voor 1.960. De huizen Rapenburg 117a, hoek Vliet, Utrechtsche Jaagpad 74 en Langegracht 117 zijn uit de hand verkocht. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 7258. N.B. Bouw- en Handelmaatschappij MOLIAN (f). Leiden, Steenstraat 39. Hoofd.: Amsterdam, Am- steldijk 93hs. Het filiaal te Leiden wordt gedreven o/d naam: Lido-Theater. 4753. J. Zuyderduin,. Katwijk aan Zee, Secr. Varkevisserstraat 228. Kruideniers winkel. Overl. E.: J. Zuyderduin, Katwijk aan Zee, dd. 3 Deca 1938. 4280. i/isscherijmaatschappij Rijnstroom, Katwijk, v. d. Vegtstraat 2. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Vissche- rij Maatschappij „Rijnstroom". 1966. M. C. W. van Gent, Oegstgeest, van Assendelftstraat 2. Schilders- en behan- gersbedrijf. N. Beh. fil. Leiden: Th. J. M. Hoekstra, Leiden. (B.P.). Bij Kon. besluit van 15 December is prof. dr. E. A. D. E. Carp, hoogleeraar aan de universiteit alhier, voor het. tijdvak van 1 Jan. 193931 December 1940, aangewezen als deskundige bevoegd tot het afgeven van een verklaring als bedoeld in art. 39 4e lid van de Armenwet (deskundige verklaring inzake noodzakelijkheid of wenschelijkheid van opname in krankzinnigengesticht). De 68-jarige G. S., die Donderdagavond als getuige w§rd gehoord in de twist tus- schen twee personen en daarbij een val- schen naam opgaf, bleek daarvoor nog meer reden te hebben gehad dan alleen het vonnis van 5 of 5 dagen. Uit een nader ingesteld onderzoek is n.l. geble ken, dat hij uit het Psychopathen-asyl te Heiloo was weggeloopen. Na zijn straf in Den Haag te hebben uitgezeten zal hij dus weer naar Heiloo gebracht worden. Bioscopen. Luxor. DE WILDZANG. Er gaat een levendige bekoring nit van Deanna Durbin, het jeugdige filmspeel- stertje, dat reeds in enkele films veel suc ces had en nu weer in „Wildzang" een uit stekende beurt maakt. „De Wildzang" is wel een uitgesproken juiste titel voor deze rolprent, waarin Deanna Durbin met levendige frischheid en originaliteit de toeschouwers vol be wondering slaat, voor haar bewonderens waardig spel. Men weet hoe Amerikaan- sche films van dit genre wel eens kinde ren in rollen doen optreden, waar gfööte menschen beter op hun plaats zouden zijn, doch Deanna Durbin, nauwelijks de kin derschoenen ontwassen, is hier de fanta sierijke bakvisch, die haar kostschool vriendinnen weet te onthalen op allerlei Van onze Adverteerders „DE OUDE TIJD" In perceel Haarlemmerstraat *18 Is heden geopend de sigarenhandel „De Oude Tyd'\ een gerenommeerde naam voor éen goede Sigaar. Zooaïs reeds in de advertentie ln ons nummer van gisteren werd vermeld, heeft deze firma, die met deze zaak reeds haar 21ste filiaal hier te lande opende, door de eenvoudige verpakking de prijzen zoo laag mogelijk gehouden. Een merkwaardigheid in deze winkel is, dat de verkoop niet over de toonbank, doch voor de toonbank geschiedt. veïhalen over een vader dien zij niet meer heeft doch dien zij in haar ver beelding laat optreden, omdat de andere meisjes steeds maar weer met verhalen van hun vaders aankomen. Zij gaat tenslotte zoover in haar fanta sie, dat zij haar vader laat „overkomen" naar Zwitserland en naar de stad, waar zij op school is. En als zij die fantasie moet waar maken beginnen de moeilijkheden, welke haar reeds eenigermate door ja- loersche collega's zijn veroorzaakt, voor goed. Hoe zij zich uit deze penibele situa tie weet te redden hebben we reeds ver teld in de filmrubriek van deze week. Deanna Durbin belooft een uitstekende filmster te worden, zoo zij dezen naam al reeds niet verdient. Zij heeft 'n aange naam stemgeluid en zij kan zingen als de beste. In het „Ave Maria" van Gounod hebben wij haar prachtige stem mogen bewonderen, op school en in den trein gaf zij eveneens blijk van haar kunnen op dit gebied en het uitstekende spel van haar kostschoolvriendinnen, van Herbert Mar shall als de tot vader gebombardeerde componist en zijn secretaris Arthur Trea- cker dragen niet winig tot het suóces van de-'e Universal-film bij. Voor de pauze een film van René Clair, „Spotternijen en zotternijen", met Maurice Chevalier en Jack Buchanan beleven hier wonderlijke avonturen. Zij zijn artisten en treden op in een revue, maar de be langstelling voor hun optreden is maar matig. Dies zoeken zij naar reclame en die meenen zij te vinden in het geheim zinnig verdwijnen van een hunner. Tot de gewenschte ontknooping leidt die al lerminst. Want als na lang wachten de „dader" veroordeeld wordt tot den dood, komt het „verdwenen" slachtoffer niet opduiken, omdat hij inmiddels ont voerd is, verdacht een revolutionair gene raal te zijn. S'.echts op het niopertje ge lukt het hem zijn vriend van den dood te redden, maar het heeft toch dit uiteinde lijk succes, dat alles weer op zijn potjes terecht komt en dat z\j in hun revue suc cessen oogsten. Rex. CONCERT IN TIROL. De Wiener Sangerknaben kan men deze week zien en hooren in de zeer onderhou dende film „Concert in Tirol" welke in Rex vertoond wordt. Het filmverhaal is op gebouwd oift het beroemde koor en men kan dan ook steeds gerieten van prachtige koorzang en het alleraardigste spel van de jongens. Het verhaal gaat tusschen den dorpsondwrewiizei en en dorpsschoone die op elkaar verliefd zijn doch het pad der liefde blijkt niet over rozen te gaan. Een rijk winkelier maakt van de financieele omstandigheden van haar vader gebruik om zijn liefde op te dringen. Een welkome gelegenheid ontstaat, wanneer een schuur door brand wordt verwoest en men aan brandstichting denkt, waarvan de hulp onderwijzer wordt verdacht en in arrest wordt gehouden. Zyn klas, de Wiener San gerknaben, zoekt een middel om hem om vrije voeten te krijgen en besluiten een concert te geven waarvan de financieele baten ten goede komen voor. de kosten van een advocaat; Tijdens dit concert brengen de jongens verschillende Weensche Wai- sen ten gehoore en doen het publiek nieten van hun heldere stemmen. Het slot brengt natuurlijk de waarheid aan het licht en de jongens kunnen nu hun onder wijzer toejuichen doch nu met zijn ver loofde. Voor de pauze kan men Tarzan door het oerwoud zien slingeren in de film „Tar- zan's wraak". De Tarzan in deze film Is Glenn Morris, die even goed kan zwemmen als zijn voor- gangei Jonnny WeL.niuJler, terwijl als tegenspeelster fungeert de bekende zwem- ser Eleanor Holm. Deze film speelt zich, evenals de vorige films af in de oerwouden van Afrika, waar 'larzan zich met zijn aap uitstekend thuis gevoelt. Het is een onderhoudend en spannend filmwerk waarbij men dikwijks kan genie ten van prachtige natuuropnamen en de uitssuur der wilde dieren. Een actueel journaal voltooit dit uitste kende programma, dat wy gaarne aan bevelen. Trianon. SNEEUWWITJE EN DE ZEVEN DWERGEN Er was er eens.een sprookje, dat alle groote menschen géhoord wilden hebben, omdat het zoo charmant en kleurig werd vertelt, en dat sprookje Is er nog, deze wéék in „Trianon". Voor de derde week wofdt de teekenfilm „Sneeuwwitje" ver toond, hèt evenement van dit seizoen. Zeer velen hébben dit paradijselijke sprookje reeds gezien en zijn er verrukt over. Deze week kan men voor dè laatste maal genie ten van dit vertelsel van sprookjes-schoon heid en sprookjes-humor. Ook het bij-programma ls onveranderd, de vermakelijke detective-film „Vreemde kostgangers", naar een Loek van Philips Óppenheim. v Lid o. MR. MOTO SPEELT HOOG SPEL. Mr. Moto is de opvolger vah den ver dwenen Charlie Chan. Wij hebben Peter Lorre in den tijd, dat Charlie Chan nog in volle glorie was, al meer gezien ln an dere rollen, maar nu is hij uitgesproken Chinees geworden en Vervult hij onder den naam van Mr. Moto zijn rol van ge- heimzinnigen, alles-durvenden, koel-bere- kenenden en zijn zenuwen tot het uiter ste in bedwang hebbenden ontmaskeraar moordenaars en andere schurken. In het gegeven geval waarin „Mr. Moto hoog spel speelde", was er een moord gebeurd in den boks-ring voor de oogen van het publiek, terwijl toch niemand het had ge zien. Wie deed dat en hoe deed hij dat? Mr. Moto gaat uiterst kalm te werk, ter wijl de commissaris te keer gaat als een dolleman. De kalmte van den mysterieu- zen Chinees steekt wel typisch af tegen het echt Amerikaansche „dynamisme" van de overige spelers, die lawaaierig doen en handelen zonder eerst te denken. Hij vordert stap voor stap ondanks de geva ren, waaraan zijn inmenging hem bloot stelt van de zijde der schurken. En ten slotte volgt de ontknooping, totaal anders dan u dacht. Een scannende film met veel humoristische momenten. Vóór de pauze gaat een verfilming van het bekende werk „Madame X". Het ge geven is weliswaar niet nieuw meer, maar dé tragiek van het geval is zoo super-ro mantisch, dat er altijd wel een prachtvef- tooning van te maken valt. Het ls de ge schiedenis van een vrouw, die een zwak oogenblikie heeft gehad en daarom door haar man wordt verstooten. Terwille van haar kind, dat niet beter weet. dan dat ziin moeder dood is, verbergt zy zich in de onderwereld, waar het geen gewoonte is. elkanders verleden na te pluizen. Tenslotte is zij een totaal vecloopen sujet, een men- schelijk wrak, verwoest door den drank, maar als haar geheim ontsluierd dreigt te worden door een man, d'e chantage wil plegen, doodt zij die man. En dan doet zich het schrijnende toeval voor, dat zij verde digd wordt door een advocaat, die haar eigen zoon blijkt te zij". ZfJ zwijgt even wel en blijft „Madame X". Beide films leveren een zeer aantrek kelijk programma op deze week. Casino. SHERLOCK HOLMES. Kan men zich een vreemder combinatie denken dan Hans Albers en Heinz Rüh- mann samen in een film? En toch ls dit het geval in de film „Sherlock Holmes", waarin Hans Albers den grooten detective en Heinz Rühmann diens vriend en mede werker Dr. Watson voorstelt. De bedoe ling is duidelijk. Het moest een spannende detective-film zijn, waarin toch de note gaie niet ontbreekt. In dezen opzet is men volkomen geslaagd. Er zit een geweldige spanning in deze film tot het einde toe en de1 lach is daarbij niet van de lucht. Niemand weet waar het heengaat, als deze beiden beginnen met een expresse- trein aan te houden alleen maar om mee te kunnen rijden. Men weet alleen dat zij Sherlock Holmes en Dr. Watson niet zijn, maar of zij nu misdadigers zijn of iets an ders kan men niet zoo aanstonds bevroe den. Eerst aan het eind blijken zij twee par ticuliere detectiven te zijn, die zich slechts voor Sherlock Holmes en zijn medehelper uitgeven, om wat meer rendement in hun bedrijf te brengen. Dit lukt natuurlijk, maar niet dan na veel spannende gebeur tenissen, waarin zij een wijdvertakte val- sche muntersbende ontdekken, een post- zegelroof ontraadselen en drie bankberoo- vingen oplossen. Twee aardige meines. di° hen bust nog uii hun meest precaire situatie redden, zor gen voor een happy end, op het verzoek van Dr. Watson „met gesloten deuren". Het is een film, met vele spannende en geestige verrassingen, waarmee men zich kostelijk zal amuseeren. Voor de pauze draait eveneens een span dende film „Overvalwagens paraat", waarin een ondernemende Amerikaansche journalist een meisie, dat uit was op wraak wegens den moord op haar vader uit de narigheden redt. Juist op het nippertje na tuurlijk en met een haopy end. In het journaal aanschouwt men de be levenissen van den laatsten tüd: het ver trek van de „Reiger" naar Zuid-Afrika, de ramp met de „Ekster" nabij Schiphol, sportgebeurtenissen en ander nieuws. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag:: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afdee- ling Leiden en Omstreken, op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steênschuur 15. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). Kan toor Bouwvakarbeidèrsbond, Zaal 10), van 7.30—8.30 uur. INTERPAROCIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden, Zaterdag: van 8.159.15 uur Bi bliotheek Zondag: te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor de zielerust van W. Varkevisser; alle gezellen worden verwacht in deze H. Mis en gaan ter Inten tie te Communie. De zaal is geopend van 12 30=2.30 uur en van 7.0010.15 uur; ver plichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10 15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek. Van 12 uur Zit ting St. Joseph's Spaarkas, welke wordt waargeiionieh door den heer W. Kohlbeck. 4 uur Verloofden conferentie voor het district Leiden. 8.30 uur Kegel wedstrijd, hoofdprijs 8.30 uür Prijsbiljarten, hööfdnrljs een polshorloge. Maandag: Van 8.00—10.15 uur Bijeenkomst voor de leden 8.30 uur Bijeenkomst Kerngroep. Dinsdag: 8.45 uur Verplichte bijeenkomst voor de GezePen, aller opkomst verwacht. Woensdag: 8.30 uur Repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer". Donderdag: Bij eenkomst voor de leden van 8.00—10 15 uur. 8.15 uur Bijeenkomst Schaakclub P.30 uur Tafeltennisclub. Vrijdag: 8.30 uur Reoetitie Muziekgezelschap Za'er- dag: Bijeenkomst voor de leden van 8 00 —10.15 uur 8.30 uur Kege^lub „De Poe delaar-" 8.159.15 uur Bibliotheek Medede°lingpn: Maandag, Woensdag- en Donderdag 6 30 uur spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Beurtrooster: Zondag: C. v. d. Mevde. Th. Varkevisser en Kev. Maandag: J. Com- pier en Th. van Dijk Dinsdag: Alle com missarissen present. Donderdag: Kriek en F OverrlUk. Zaterdag: P. RijZevoort en C. v. d. Meel. SINT ODO-KOORKNAPEN. Maandag: 4.30 uur: Aspiranten 5 15 uur: Crescendogroep Dirt-dag: 5 30 uur Schola Cantorum. Donderdag: 4.30 uur: Aspiranten 5.15 uur: Crescendogroep. Vrijdag: 5.30 uur: Schola Cantorum. hallo Boys! De Schola heeft een kranig stuk werk verricht in Voorhoutl Goed zool Hallee! We gaan nu Kerstmis naderen, waarvoor we deze week nog een en an der moeten nazien. Daarna gaan we begin nen rfiet enke'e nieuwe vroolijke nummers met daarnaast nieuwe werkjes voor het Koor. Binnenkort gaan we beginnen met een drama in zes acten: „Mop en Katrijn". De boys van de twee opleidingsgroeoen zurgen enorm hun best te doen natuurlijk. Zeg.... hebben jullie aHemaal ons Tijd schrift gelezen, onze eigen courant? No. -J van December is allang uit. Hebben jul- 11* die allemaal? Voor de nieuwelingen ma ken we nog eens bekend: elk nummer kost twee cent. en rondom de eerste van de maand verschijnt de St. Odo-Klok! Oude rummers 1. 2. 3 kan je nog krijgen zoolang de voorraad strekt! Boys! Houdt Je taai! Hallee! Kapelaan E. A. M. PAAP. $9 KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater". Burch!: St. Antonins Clubhuis. Zondag: 3.45 uur Ontspanning 5 uur Bibliotheek 7.45 uur Ontspanning Maandag 7.30 uur Postzegelclub Dinsdag: 7.30 uur Franciscus- en Tarciusban Woensdag: 6 uur Aspirantenban 7.35 uur Antonius- Arnoldus en Servatiusban Donderdag: 7.30 uur Martinus- en Pa- schalisban. Vrijdag: 7 uur Trommelen, Hoornblazen. Cohort „St. Pancras. Burcht: Anna Pauiownastraat. Kruisvaarder, In verband met de Kerst uitvoering die wij in het R.K. Weeshuis geven, hebben we deze week vendel bij eenkomsten. Jullie begrijpt wel dat deze uitvoering eenig repeteeren Vnet zich meebrengt, zoo dat we deze week onzen tijd goed moeten benutten De 3de Kerstdag wordt dit Kerst spel voor jullie gegeven, zooda jullie óók je portie krijgt. De bijeenkomsten zijn deze week als volgt: Maandag: 7 uur, Gedialogeerde H. Mis. 8 uur, Ban I, II, III. 8 uur Lodewyk- Servatius- Don Boscoban; Donderdag: 8 uur, W. Doyle- Aloysiusban. 8 uur, Tarcisi- us- Canisiusban; Zaterdag: 67 uur, Fonds, Spaarbank, Contributie. Repetities Kerst spel en Minstreels worden nader bekend gemaakt. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zondag: 10 uur. Leidstersdag. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St Joseph: Maandag: 7.00—8.30 uur jongste groep 8.159.45 uur topgroep. Dinsdag: 7 30 uur H. Mis en algemeene H. Commu nie Woensdag 46 uur Vakschool. Par. O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen: Maandag: 7.30 uur VakschooL Dinsdag: 3 -9.30 uur middengroep Donderdag: 7.30—9 uur jongste groep. Par. St. Petrus: Maandag: 7.30 uur Vakschool 7.008.30 uur Jongste groep. Dinsdag: 8.30 uur middengroep. Par. H. Leonardus: Woensdag: 2.30 4 uur jongste groep. Donderdag:: 7.30— 9.00 uur Jongste groep. Eenige verslagen moeten tot ons volgend nummer blijven liggen. LEIDEN. Geboren: Hermanus Bernardus, z. v. A. J. J. Zonneveld en A. de Vos Adria- nus Johanes, z. v. H. Timmers en C. Ver- vate Foppe Alle, z. v. U. Reindêrs en G. Niezing Kees, z. v. K. C. v. Zij verden en A. Tas Carla Maria, d. v. N. Creyghton en A. J. M. J. v. Woerkom Jacóbus Al berts, z. v. G. Schuilenberg en N. v. Nieuw koop Catharina Maria, d v. J. J. M. Bres- ser en J. Th. Bosch - Willem Johannes, z v. J. Sikkelorum en A. L. v. d. Berg Nlcolaas Pieter Christiaan, z. v. N. P. C. Waasdorp en J. Warmenhoven Neeltjé, d. v. W. Spaans en W. Evers Pieter, z. v P. Köekebakker en D. v. Beelen Ondertrouwd: F. A. P. Möoij jm 25 J. en C. M. de Vos jd 22 j. H. Fros jm. 26 j. en I. E. Schophüizen jd 29 J. A. Blok wedn. 54 j. en W. J. Hol wed. 53 j. MARMERWERKEN Vestibules Winkelpuien Schoorsteenmantels LEIDEN, 16 Dec. Groentenveiling. Per 100 kg.: rfoodekool f 1.00—2.10, savoyekool 1.102 10. groenekool 1.50—5.10, boe renkool 1.504.30, rapen 1.20, prei f 1.50 4.10, kroten 1.102.40, kroten gekookt 3—7, uien 1.50—4.20, peen 1.50—5 00, spruiten 314, andijvie 416, Nero 8.10, witloof 5—15, spinazie 2329. to maten A 2.00—28.60, idem B 2 00—32.40 1 idem C 2.00—21.60, idem CC 2.00—12.00, per 100 stuks: salade f 0.40—6.00, knolsel- derie 1.00—4.30, per 100 bos: pieterselie 8ü cent, radijs f 3.50, selderie 0.80—4.80, peen f 1.10. 17 Dec. Boter. Aanvoer 435 kg. Prij zen: prima Fabrieksboter 1.64, prima Eoerenboter 1.481.57 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 12 tot en met 17 Dec. Lange turf geen aanvoer, prijzen 8 per 1000 stuks. UTRECHT, 17 Deo. Vee. Totaal aange voerd 2605 stuks vee, w. o. 820 runderen, Prijzen: sctieren 24—29 cent per pond, han del redelijk, onveranderde prijzen; slacht koeien 2e sooort 28—32 cent, idem 3e soort 22—27 cent per pond, handel redelijk, zelf de prijzen; vaarzen 150225, melkkoeien 180290, kalfkoeien 190300, vare koeien 120—200 per stuk, handel kalm, iets lagere prijzen; 275 magere kalveren 45—110, handel voor de slacht matig, voor het leven stug, onveranderde prijzen; 540 nuchtere kalveren 610, handel vlug iets hoogere prijzen; 350 magere varkens en schrammen resp. 22—37 en f 15—22 per stuk; 400 biggen 915, handel kalm, vrijwel gelijke pry zen, 60 magere schapen 16—29, handel zeer kalm, iets lagere prijzen., 160 lammeren, handel kalm, on veranderde prijzen. Kleinhandel: 300 kg. boter f 1.70 en 150 kg. kaas 0.50—0.70 per kg.; 23.000 eieren 3 405.50 per 100 stuks. BOSKOOP, 17 Dec. Bloemenveiling. Beshulst le soort 45—73 cent, idem 2de, soort 3045 cent, J. C. vun Tol, le soort 4060 cent, idem 2e soort 2035 cent, Peradohulst 6270 cent, Goudbonte hulst 2035 cent, Zilverbonte hulst 2540 cent, hulst met gele bes 6075 cent, bonte hulst met bes 6080 cent, blauwe spar 15—22 cent, alles per kg. LEIDERDORP, 16 Dec. Eierenveiling. kippeneieren 4.204.80, eendeneieren 3.80—4 10 per 100 stuks, boter 67—70 cent en kaas 2430 cent per pond, kippen 55 90 cent, hanen 0.65—1.10, konijnen 0.35 2.20 per stuk. TER AAR, 16 Dec. Centrale Veiling. Andijvie 2532 cent, sla 1.604 30, vel len 13 cent, druiven 23 cent, waschneen f 1.50, bosoeen 1.402.10, uien 2.70 3 10. sprultkool 6.0010.30, roodekool. 1.002.00, Chineesche kool 1.00, Groene Savoyekool 1.302.60, nieterseMe f 1. selderie 0.60—1.30, witlof 3.00—9.20. kronen 1.30, prei 2.50. KATWIJK a. d. R'JN, 16 Dee. Groenten- ve'l'ng. per 100 stuks: knoiselderie 1.50 •—1.60, per kist van 25 kg.: waspeen 0.55 100, per 100 kg.: roodekool 1401.70, gelekool f 1.301.60, groenekool 1.80 4.40, spruitkool 8—10. uien 3—4, per kist van 6 kg.: andijvie 3666 cent en boe renkool 16—24 cent. ZOETEBWOUDE. 14 Dec. Fierenve'llng Alg. Belang in café Hollander. Prijzen: kinneneieren 4.104 90, eenden°!eren 3 20. Der 100 stuks, 122 konünen f 0.65 1 80. kippen 30—50 rent, 80 hanen f 0.80 —1.05, eeneden 63—75 cent per stuk, kool 15—25 en neen 3035 cent. ZEVENHOVEN, 14 Dct. Eierenvei'ing. Aanvoer P97 stuks. Prijzen: kinneneieren f 4.25—4.80 en kuikeneleren 3.10—4.00 per 100 stuks. VTNKEVE^N, 10 Dec. Groentenveiling. W'tlof f 39, ws^ehneen f 1.502.50, prei f 3.60. bieten 1.80 ner 100 kg.. tomMen f 3.90—6.60 ner pond, peen 3.80—6.60, pieterselie 3.60—4.50, selderie f 1.60 per 100 bos. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8 593/^ Berlijn 73 80 Parijs 4 84 Brussel 3101 Zwitserland 41.65 Kopenhagen 38 37i/? Stockholm 44.27 >/o Oslo 43.221/; New York 1 S4i/Jö Praag 6.30

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3