RIJNSTREEK DONDERDAG 15 DECEMBER 193» DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 AL.PHEN AAN DEN RIJN Zwemclub. De Alphensche zwemclub, bekend onder den naam van A.Z.C. her dacht gisteravond in Hotel „De Vergulde Wagen" het 121/2-jarig bestaan der ver- eeniging en zooals al meer is gebleken, zijn de A.Z.C.-leden niet slechts goede water sportbeoefenaars, maar kunnen tevens uit stekend feesten. Vooral aezt- jubileumavond bleek tot in de puntjes verzorgd. Bij afwe zigheid van den voorzitter werd de avond door den heer J. Jansen met' een kort woord geopend, waarin spr. o.m. de talrijke afgevaardigden van zustervereenigingen en andere sportvereenigingen het welkom op dezen avond toeriep. De hoofdschotel vorm de de opvoering van eer tooneelstuk in 4 bedrijven, n.l. „De roof der Sabijnsche maagden". Dit stuk, dat door enkele leden van A.Z.C. werd opgevoerd, is door de goede vertolking een groot succes gewor den. Door enkele aanwezigen werd tijdens de pauze het woord gevoera, zoomede door den voorzitter van den Goudschen Zwem- fcond, den heer de Boer, die in welgekozen Vworden de jubiieerende vereeniging com plimenteerde. Daarna bleven de feestvie renden nog geruimen tijd in de meest ge zellige stemming bijeen. Het middernach telijk uur had reeds lang geslagen, toen allen voldaan huistoe gingen. Geboren: Catharina Maria, dochter van Nicolaas Gerardus van der Erf en van Johanna Cornelia Bottelier. Gevestigd: van 's Gravenhage, Jan Blankenstraat 115, Evertje van Dijk, strijk ster, Ridderbuurt 14 Zeist, L. v. Catten- broek 7, Bastiaan Belt, broodbakker. Hor tensiastraat 21 Hoorn, Oude Turfhaven 18, Hendrikus Homan, typograaf, de Lan- gestraat 2. Vertrokken naar: Bodegraven, Weijpoort 30, Frida S. Hümmel, hulp in de huishouding, Oudshoornscheweg no. 114b - Vlaardingerambacht, Oranjelaan 40, Wil lem Schoutene, kantoorbediende, van Man- dersloostraat 51 Zeis, Nepvelaan 10, Wil lem Niesing en gezin, drukker, Dorpsstraat no. 113. BOSKOOP Retraitefonds „St. Paulus". Gister avond kwamen de leden van de Retraite- club „St. Paulus" bijeen in het R. K. Ver- eenigingsgebouw in de algemeene vergade ring, onder voorzitterschap van den heer P. L. Binken. De heer J. van Lent, secretaris las de no tulen voor der vorige vergadering, waarna de heer H. J. van Jaarsveld verslag gaf van de financiën. Het batig saldo van de vereeniging bedraagt: 343.79, met een meerdere contributie-ontvangst van 49.95, terwijl het ledental momenteel 207 be draagt. Aftredend was de voorzitter de heer P. L. Binken, die met alg. st. werd herkozen. Hierna werden evenals vorig jaar eenige vrijkaarten verloot. Het bestuur.stelde voor om ditmaal een vijftal kaarten te verloten en één disponibel te stellen voor het be stuur, die deze dan weer verstrekt aan een persoon, welke aan het bestuur het meest geschikt lijkt. Dit voorstel werd aangeno men, behoudens eenige opmerkingen over reglementswijziging. Het lot viel op de Nos. 13, 4, 1, 152 en 125, resp. de heeren Th. Houdijk, A. Brand Pzn.; C. Kleyn, Ch. Moerlands en N. Stolwijk. Hierna spoorde de voorzitter de aanwe zigen aan, om zich voor deelname aan een retraite zoo spoedig mogelijk op te geven. De eerstvolgende retraite werd door het be stuur vastgesteld op 2124 Januari. Hier na sluiting. BODEGRAVEN Middenstandscursus. Voor den mid denstandscursus zijn de volgende heeren geslaagd en in het bezit gekomen van een diploma: Jan Roest, Piet Roling, Ko Ver laat, Herman Rootert en A. Verheuvel. Biljartvereeniging „Ons Genoegen". Woensdagavond speelde onze vereeniging tegen T. O. G. II uit Gouda. Door het goede stooten van Gerrit de Wit en Ant. de Rijk slaagde „Ons Genoegen" erin een goede voorsprong te nemen, die haar hopelijk de overwinning zal bezorgen. De gedetail leerde uitslagen waren als volgt: pnt. serie gem. Gerrit de Wit (OG.I) 114 12 3.80 B. de Jong (TOG II) 64 9 2.13 R. v. d. Star (O G. I) 59 6 1.97 B. Kalmeijer (T.O.G II) 105 17 3.50 A de Rijk (O.G. I) 1907 22 3.57 J Faaij (T.O.G. II) 42 5 1.40 De twee resteerende partijen worden, naar we vernemen a.s. Zondag 18 Decem ber gespeeld. HOOGMADE IJsclub. Woensdagavond hield boven genoemde vereeniging haar jaarvergade ring in de zaal van den heer Witteman, waarvoor flinke belangstelling bestond. De voorzitter, de heer C. van Rijn, sprak een kort openingswoord. Uit het jaarverslag bleek, dat het de vereeniging nog steeds naar den vleeze ging, zoowel wat het le dental als de financiën betrof. Door de voor de vereeniging zeer „slechte" winter, zon der sneeuw en ijs, was er zeer weinig uit gegeven aan arbeidsloon. In aansluiting hierop gaf de penningmees ter een overzicht van de financieele toe stand van de vereeniging waaruit wij het volgende ontleenen: In kas per 1 Deecmber 1937 259.86, con tributie: 85 heerenleden, 31 damesleden, 1 donateur 103. Totaal 362.86. Diverse uit gaven (arbeidsloon, bodeloon, vergaderin gen, prijzen, enz.) ƒ58. Saldo in kas per 1 December 1938 ƒ2304.86. Door de heeren Chr. v. d. Voorn en C. v. d Meer Czn., werden de boeken en beschei den nagezien. Tijdens de controle werden sigaren rond gedeeld, hetwelk natuurlijk ten zeerste op prijs werd gesteld. Punt 4. Ingekomen stuken en mededee- lingen was spoedig afgehandeld. De eenige mededeeling was n.l. dat de bode J. van Goozen Pzn. had bedankt en hiervoor in de plaats den heer H. Bank was aangezocht, welke deze functie had aangenomen. Hier mede ging natuurlijk iedereen accoord. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Af treden waren de heeren J. P. v. d. Voorn en J. Jansen, die bij acclamatie werden her kozen. Aanmelding bij event, tewerkstelling door de IJsclub moet weer geschieden bij den heej Jac. van Tol. Voor de rondvraag was in het geheel geen interesse en dus kon direct worden over gegaan tot de gratis verloting, het groote GEMEENTERAAD VAN NOOTDORP Onder voorzitterschap van Burgemees ter Schölvinck vergaderde gistermiddag de Raad der gemeente Nootdorp ter behande ling van een agenda met 21 punten. Alle le den waren aanwezig. De voorzitter achtte het wenschelijk in de notulen vast te leggen, dat de weg Delft NoordorpWilsveenscheweg op het tertiai re wegenplan per provincie Zuid-Holland is geplaatst. Voor onze gemeente is daar bij in het bijzonder de Veenweg betrok ken, waarvan de voorgenomen verbetering in den loop van 1939 zal worden ter hand genomen. In de bouwverordening werden wijzigin gen aangebracht, waarbij de voornaamste was, dat de minimum-vloeroppervlakte voor een slaapvertrek voortaan 6 M.2 zal moeten bedragen. Met het oog op het ver krijgen van een beteren woningtoestand werd het aanbrengen van deze wijziging wenschelijk geacht. In verband met een schrijven van de commissie van overleg inzake de gemeen- tebegrootingen werd het op de begrooting voor den dienst 1938 in totaal geraamde be drag ad 20.000 voor steunverleening en werkverschaffing aan werkloozen, waarin het werkloosheidssugsidiefonds bijdraagt, teruggebracht tot 16.000, welk bedrag vol doende werd geacht. Nootdorp vreest gevaren uit de lucht. Zeer uitvoerig werd vervolgens van ge dachten gewisseld over het voorstel van B. en W., om een verzoek aan den Minister van Binnenlandsche Zaken te richten tot plaatsing van de gemeente Nootdorp in de tweede gevarenklasse voor wat betreft de luchtbescherming. B. en W. zien in de aan wezigheid van de vele gevaar aantrekkende objecten (vliegveld Ypenburg, autosnel wegen, spoorlijnen), welke in of nabij deze gemeente gelegen zijn, de noodzaak tot het nemen van doeltreffende luchtbescher mingsmaatregelen, welke veel geld gaan kosten. Waar evenwel de Rijksbijdrage in de kosten dezer maatregelen afhangt van de indeeling in de gevarenklasse, moet ge tracht worden indeeling in de tweede klas se te verkrijgen. Niet alleen billijkheids halve, maar ook omdat deze kosten bij in deeling in de derde klasse niet op te bren gen zijn. Verschillende leden stonden aarzelend te genover dit voorstel en vreesden voor de consequenties, welke een plaatsing in de tweede klasse met zich zou brengen, n.l. be staan de in de veel grootere te maken kos ten. De voorzitter verdedigde nogmaals uit voerig het standpunt van B. en W., waar na het voorstel met 4 tegen 3 stemmen (Post, Eisberg en de Booij) werd aangeno men. ƒ4000 voor luchtbescherming. Aan de orde kwam vervolgens het voor stel van B. en W. tot het verleenen van een voorloopig crediet van ƒ4000 voor de aanschaffing van materiaal voor den lucht beschermingsdienst. Verschillende leden vonden het bedrag te hoog en vroegen of niet met minder vol staan kon worden, terwijl zij verder wezen op verschillende gemeenten met meer in woners, waar een kleiner bedrag ter zake van de luchtbescherming begroot was. Ook werd voorgesteld voorloopig een geringer bedrag ter beschikking te stellen en bij la ter gebleken noodzakelijkheid een aanvul lend crediet te verstrekken. Uitvoerig verdedigde de voorzitter nog maals de noodzakelijkheid der uitgave, vooral in verband met de verantwoorde lijkheid die de raad tegenover de burgerij draagt. Zeer uitvoerig werd het voor en tegen besproken. Het voorstel werd daarna met 4 tegen drie stemmen (Post, Eisberg en de Booij) aangenomen. Met de gemeente Leidschendam werd een overeenkomst gesloten in zake de strcom- levering aan den Polderweg. De gemeente Nootdorp zal voortaan den stroom en gros van Leidschendam afnemen om dezen on der de afnemers aan den Polderweg te dis- tribueeren. Aan de orde kwam vervolgens een voor stel van'B. en W. om,een subsidie van ƒ50 te verleenen aan den L. T. B. voor den ge- organiseerden landbouwcursus. Het voorstel van B. en W. werd vervol gens aangenomen, waarbij de heer Post vroeg aan te teekenen, dat hij tegen stemde. De begrooting van het electriciteitsbe- drijf en van de gemeente voor het jaar 1939 werd vervolgens behandeld en zonder hoof delijke stemming aangenomen. aantrekkingspunt van deze vergadering. De uitslag hiervan was als volgt: Dames: (huishoudelijke artikelen): le pr. Joha. Witteman, 2e pr. Theresia Verbeek, 3e pr. Wilh. van Goozen Gd., 4e pr. Lena Pouw, 5e prijs mej. v. d. Voorngeb. Post. Heeren: (sigaren): le pr. H. Bank, 2e pr. Chr. v. d. Voorn, 3e pr. J. Hoogeveen, 4e pr. B. van Leeuwen Gzn., 5e pr. J. v. d. Geest; 6e pr. L. v. d. Kroft, 7e pr. J. v. d. Star Wzn., 8e pr. L. C. v. d. Geest, 9e pr. Jo v. d. Kroft, 10e pr. Jac. v. d. Voorn, 11e pr. H. J. v. d. Meer Lzn., 12e pr. Jac. van Tol enz. t.m. 25e prijs. De niet prijswinnaars kregen echter toch allen als troostprijs nog een sigaar en uiterst voldaan gingen dan ook allen, na dat de voorzitter met een kort dankwoord voor de zeer prettige vergadering deze bij eenkomst had gesloten, huiswaarts. KOUDEKERK Personalia. Onze vroegere plaatsge noot Dr. J. van der Lee, conservator voor de technische wetenschappen aan de Ne- derlandsche Handelshoogeschool te Rot terdam, is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot directeur van het station voor maalderij en bakkerij te Wageningen. NOORDFN IJsclub. In café „De Roos" alhier werd de jaarlijksche ledenvergadering gehouden "an de Noordsche IJsclub. eHt aantal le den bedroeg het vorig jaar 72 thans is dit echter enkele minder wegens bedanken voor het lidmaatschap, of door vertrek. 36 leden woonden deze vergadering bij. Uit het verslag van den ePnningmeester bleek dat de vereeniging een bedrag in kas heeft van 121.81. De aftredende bestuursleden J. A. Vianen, en B. P. J. Koole werden her kozen. Daarna had plaats van ee kozen. Daarna had verkiezing plaats van een nieuwen commissaris. Het aftredend lid, de heer Preesman, stelde zich niet meer herkiesbaar. Na herstemming werd geko zen G. Kalshoven. De voorzitter, de heer J F. van iDemen, dankte den heer Prees man voor zijn verdienstelijk werk aan de vereeniging. Onder de aanwezige leden werden nog eenige prijzen verloot. NIEUWVEEN „St. Deus Dedit." De Landarbeiders- bond „St. Deus Dedit", hield gisteren ln het hotel Schreuder haar jaarvergadering. De voorz., de heer J. Keijzer, opende met een kort welkom. De secretaris las het jaarverslag. Het ledental is in stijgende lijn. Het verslag van der, penningmeester geeft voor de werkloozenkas per 1 Mei 1938 een saldo van 59.10. Het saldo der plaat selijke kas bedraagt 2791.De perio diek aftredende bestuursleden de heeren: Th Brouwer, L. de Boer en J. P. v. Eijk zijn bij acclamatie herkozen. Tot afgevaardigde naar den Bondsraad wordt aangewezen de heer J. P. van Eijk. Bij de rondvraag- verzoekt du heer A. Lenting een spaarfonds op te richten voor brandstoffen. Het bestuur zegt hierin zijn volle medewerking toe. Een besluit wordt nog niet genomen; echter wordt een com missie van voorbereiding benoemd, die op d<? eerstvolgende vergadering verslag zal uitbrengen; alsdan zal een definitief be sluit genomen worden De penningmeester verzoekt voorloopig voor dit jaar een klei- pp vergoeding voor zijn werkzaamheden. Een voorstel uit de vergadering hiervoor 10.uit te trekken, verwerft algemeene goedkeurig. Hierna sluiting. Dammen. - De damesv/edstijd tusschen Nieuwveen I en Kijk uit I van Oude-Wete- ring werd door Kijk Uit gewonnen met 119, terwijl Nieuwveen II tegen Kijk Uit II ook de winst aan zijn tegenstander moest laten met 128. TER AAR Bijz. Vrijw. Landstorm. In het café 't Centrum, hieid de afdeeling Ter Aar van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm, haar laatsten schietavond, onder leiding van sergeant de Goede. Hoe scherp er ge schoten is, mocht wel blijken uit het feit, dat er zelfs opnieuw gekampt moest wor den, tusschen hen die 148 en 149 punten hadden gehaald. Na een zwaar bevochten strijd kwam in de klasse A de volgende uitslag: J. Sanders, B. Rietveld, J. de Leeuw, H. Verhaar, A. van Acker, J. Hartveld, G. Vis, P. Pijper, C. Hoogendijk, W. Balvert, H. van Emmerik, C. Keyzer, J. Hijdra, W. Slootweg, J. Akerboom, A. Spek, L. van Veen, A, de Jong, R. Lub- berts, P. Egberts, T. van Eyk, I. Spek, L. Sassen, H. Heemskerk, C. Heemskerk en J Zevenhoven. De eerste zeven schutters zijn naar de afdeeling uitmuntendheid gepromoveerd. Klasse B.: J. Kemp, C. v. d. Haven. A. Kroft, N. van Eyk, D. Schel.'ingerhout, J. Slof, W. van 't Ende, W. v. d. Hoorn, H. Marskamp, L. Koning, C. Rijnsburger, P. af Vogel, P. Slof. S. P. Hoogervorst, G. Verhoef, G. Slof, C. Valk en A. v. Treur. Klasse C.: R. v. d. Meer, J. Versluys en A Visser. Nieuwe schutters: C. v. d. Hocrn, A. Valentijn, J. Besemer, J. van Acker, C. Heemskerk, C. Lok, J. Verkerk.. L. de Vogel. Uit de klasse B en C., en de nieuwe schutters, gaan er ook eenige over naar een hoogere afdeeling. Al deze winnaars hebben een mooie prijs in ontvangst te nemen, in hoofdzaak huishoudelijke voor werpen, die a.s. Donderdagavond zullen worden uitgerenkt door een lid van de plaatselijke commissie. Tevens zal beraad slaagd worden qver de feestavonden. Alle Landstormers zijn zeker op hpt appèl! ZWAMMERDAM IJsclub. De Zwammerdamsche IJs club hield in het Hotel „De Rustende Arend" alhier haar jaarlij ksche algemeene ledenvergadering. De voorz. de heer J. A. GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE. In tegenwoordigheid van alle leden vond j.l. Woensdag een vergadering plaats van den gemeenteraad, welke door den voor zitter, burgemeester Mumsen, met gebed geopend werd. Naast enkele ingekomen stukken, welke voor kennisgeving werden aangenomen, besloot de Raad tot aankoop van 40 M2 grond nabij de vorige openbare lagere school te Hoogmade, zulks in verband met het daar aanwezige iransformatorhuisje voor de straatverlichting. De Kerstgave voor de werkloozen en de B-steun voor de tuinders ontmoette ook geen bezwaar. Bloemkweekerscrediet. Uit de Zuidhoek was, in navolging van hetgeen in de gemeente Alkemade reeds enkele jaren gebruikelijk was en blijkbaar tot volle tevredenheid werkte, een verzoek ingekomen van een bloemenkweeker om een crediet overeenkomstig het desbetref fende ministerieele voorschrift. Aangezien het risico zeer klein is, dat de gemeente op zich neemt, kon de Raad zich met het voorstel van B. en W. om het cre diet te dekken met 10% bijdrage uit de ge meentekas, vereenigen. Is een lichtbaken van invloed op de palingvangst? Een drietal personen had ingeschreven naar het vischrecht in de Woudwetering, dat in totaal een oppervlaKte beslaat van plm. 10 H.A. Deze openbare inschrijving was evenwel een tegenvaller. Niet meer dan de helft van hetgeen het verpachte ge deelte voorheen opbracht, was binnenge komen, zoodat de gemeente gebruik maak te van haar bevoegdheid om tot onderhand- sche verpachting over te gaan De tegen woordige pachter toonde zich bereid voor den tijd van 3 jaren een jaarlijksche prijs te betalen van 126.50, hetgeen de Raad ln dezen tijd wel genoeg vond. De tijds omstandigheden zijn blijkbaar voor de vis- schers niet gunstig waarbij komt, dat het lichtbaken van de K.L.M. voor de paling vangst zeer nadeelige gevolgen heeft. Onbewoonbaarverklaring; treu rige toestanden kwamen aan het licht. Volgens enkele leden gaat het met on bewoonbaarverklaring bergafwaarts, vol gens andere leden, de meerderheid, gaat de gemeente de goede kant op. Op de agenda stond het punt van onbewoonbaarverkla ring van een 8-tal woningen. De gemeente kwam er op de volgende wijze achter, dat „eenige" verbetering noodzakelijk was. De tegenwoordige eigenares (of liever de beheerder dier goederen) heeft getracht tot verkoop van een 4-tal woningen over te gaan voor een „zoet" prijsje. De huur prijzen waren zoodanig, dat de kooper er een winstje in bespeurde en dus wel toe wilde tasten. Te (voor den verkooper) on gelegener tijd even wei werd den kooper iets van „onbewoonbaarverklaren" in de ooren gefluisterd. En aangezien dit woord dezelfde waarde had als de koopprijs stelde deze kooper zich met het gemeentebestuur in verbinding over het hoe en wat. De zaak rolde. Toestanden kwamen aan het licht welke in en in-treurig waren. De inspec teur van volksgezondheid, heusch niet voor een beetje bar.g, was hoogst verwonderd op het platteland toestander aan te treffen, welke nog erger waren dan in steden. Waterkeerende constructies ontbraken, de daken waren gelijk zeven, de begane grond lag op veel plaatsen boven de vloe ren der woningen, kinderen boven 12 jaar (jongens en meisjes) moeten een niet-afge- dekte zolder gezamenlijk beslap-en, provi sieberging ontbreekt, privaatgelegenheid voor 15 personen (3 of 4 gezinnen). Hier hoefde niet veel gesproken te wor den. Ieder weldenkend mensch kon be grijpen, dat hier maar één oplossing kon gelden, n.l. opruimen. De heer Anker is geen voorstander van onbewoonbaarverklaring. Hij heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en is tot ae slotsom gekomen, Udt er enkele wonin gen zijn, bewoond door kleine gezinnen, welke in zeer goeden staat verkeeren. Een andere factor domineert tevens en wel de eigenares. Deze is oud, ziekelijk en, bij ont ruiming dezer woningen, op overheidshulp aangewezen. Soepelheid dient dus betracht te worden. Spr. meent dat te weinig op per sonen is geiet. De heer van Ruiten zegt, dat het bewo- Hoogendijk herinnerde in zijn openings woord aan het overlijden van den heer M. A. Hoogendijk, die sinds 1907 deel van het Bestuur uitmaakte. Daarna memoreerde spr. nog de herdenking van het 50-jarig bestaan der Vereen. De Secretaris de heer B. Spreij bracht na het lsezen der notu len het jaarverslag uit. De Penningmeester, de heer L. Spteij, deed rekening en verantwoording over net afgeloopen jaar, waaruit bleek dat het bezit der Vereeniging 821.32 bedroeg. De kascommissie, rapporteerde bij monde van den heer C. van Dam Kzn., dat de reke ning en bescheiden in goede orde waren bevonden. Tot leden der kascommissie voor het loopende jaar, werden aangewezen de heeren G. v. d. Heijden; G M. Hoogendijk en C. van Muiswinkel J. W.zn. De heeren Jac. Boeijenga en J. van Niekerk, brach- 1en rapport uit over de gemaakte propagan da en de controle over het materiaal. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden herkozen de heeren J. A. Hoogendijk, J. A. M. van Niekerk, W. van Oosterom en J. Vos. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer M. A. Hoogen dijk werd benoemd de heer Jac. Boeijenga. Na rondvraag had de gebruikelijke ver loting plaats van 3 hoofdprijzen en 11 kleinere prijzen. nen van huizen dikwijls afhangt van de bewoners. Als slechte bewoners een nieuw huis betrekken, dan is na eenigen tijd de toestand in huis precies zooals nu. Overi gens meent spr. ook dat er enkele percee- len zijn, die best bewoonbaar zijn en wel 40 jaren kunnen blijven bestaan. De voorzitter zegt, dat niet naar de per sonen, doch naar den toestand der woningen gekeken moet worden. Men kan begaan zijn met het iot van de eigenares, het is toch een. feit, dat de huizen, ondanks de zeer hooge huren, nimmer behoorlijk zijn onderhou den. De gevolgen wreken zich op deze wijze. Had men voorheen aan deze huizen voldoende aandacht geschonken, dan was het nu wellicht niet zoo ver gekomen. In dien de Raad geen gevolg geeft aan het advies van den inspecteur, zal van hooger- hand wel dwang uitgeuefend worden. Spr. zegt echter soepelheid toe Hij weet wel, dat men niet botweg huizen kan afbreken, zonder andere maatregelen te treffen. B. en W. overwegen dan ook andere plannen om in de woningbehoefte te voorzien. In een volgende vergadering zal hierover meer bekend gemaakt worden. Besloten wordt hierna z,h.st. tot onbe woonbaarverklaring met den last tot ont ruiming binnen een jaar na het verstrijken van den beroepstermijn. Hondenbelasting. Enkele leden hebben al een vrees als op de agenda het woord „hond" voorkomt. Er is den laatsten tijd zooveel te doen geweest over de uitvoering der hondenbelasting, dat B. en W. den gordiaanschen knoop hebben doorgehakt. Het was altijd een gewrijf, welke honden tot de eerste, en welke beest jes in de tweede klassen terecht moesten komen. De meeste honden werden opge geven voor de tweede kiasse. B. en W. heb ben hiertegen geen bezwaar, maar onder één voorwaarde n.l., dat de opbrengst van het belastingcohier niet minder wordt. Hiermede ging de Raad accoord en aan gezien deze geacht wordt de geheele be volking te vertegenwoordigen, mag dus worden aangenomen, dat men genegen is een hoogere belasting voor zijn hondje te betalen. De tweede klasse hond is van 2. op 4.gekomen, de eerste klasse van 5.op 7.50. De heer Zwetsloot maakte bezwaren. Naar zijn meening moeten de in de oplders wonende boeren noodzakelijk honden heb ben voor de rattenbestrijding en voor be waking. Verhooging komt niet te pas. De heer Lieverse deeldfe deze meening, doch zag geen andere oplossing uit de be staande moeilijkheden. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Wering van „kroegjes". Reeds vroeger had de Raad al eens een verordening door de Kroon laten goedkeu ren waarbij het maximaal aantal vergun ningen en verloven A werd teruggebracht tot 4. Nu willen B. en W. een stapje verder gaan en de gezellige sfeer dezer inrichtin gen zoo dicht mogelijk bij huis houden, met name het tappen in de polders tegengaan. Politietoezicht, op het platteland dikwijls moeilijk, is op veraf gelegen localiteiten in gevolge de drankwet niet altijd mogelijk. De Raad verklaarde zich geheel accoord met het voorstel van B. en W. en besloot een verbod te leggen in den Vierambachts- polder, den Vlietpolder en den Oudendijk- schen polder. Ook werd het overschrijven van vergunningen uit de kom naar een dezer drooggelegde gebieden verboden. Vacantie personeel. Enkele nadere voorzieningen Inzake de vacanties voor het gemeentepersoneel wa ren noodig. Zoo was b.v. de vacantie van brugwachters en gemeentewerkman niet goed geregeld, terwijl voor enkele andere ambtenaren ook een regeling gemaakt dien de te worden. De Raad vereenigde zich met het voorstel van B. en W. Vervoerkosten art 13. Een aantal aanvragen om geheele of ge deeltelijke vergoeding van kosten voor het bezoeken van kinderen van de bijzondere school, waarmede een uitgaaf is gemoeid \an plm. f 340.werden door den Raad overeenkomstig het voorstel van B. en W. aangenomen. Uitbreidingsplan. De gemeente wil niet achter staan bij an dere gemeenten betreffende het bouwen in „stijl". Of liever gezegd de Raad voelt er niets voor, maar Ged. Staten voelen het voor den Raad. Dies benoorden kosten voor een uitbreidingsplan Uitgetrokken te wor den op de begrooting en B. en W. zijn nu zoo ver, dat zij kunnen mededeelen, dat binnen een jaar een plan gereed kan komen, dat de wijze aangeeft waarop men in Woubrugge, Hoogmade en den Zuidhoek, kan en mag bouwen. De mogelijkheid van bouwen is echter niet geheel uitgesloten, al zal men (zooals blijkt uit de advertentie in dit blad) op moe ten letten niet in strijd te bouwen met het goede voornemens welke B. en W. koesteren met andere woorden, als men gaat dwars- boomen loopt men kans geen vergunning te krijgen. Bouwt men bij wijze van spre ken, vooral in Woubrugge, mooie wonin gen (middenstandswoningen noemt men dit) en hieraan is gebrek, dan zullen B. en W. heusch geen tegenwerpingen maken. De Raad verklaarde zich accoord met het voorstel van B. en W. om openbaar bekend te maken dat een plan van bebouwing in voorbereiding is, waardoor art. 36 der Wo ningwet effect sorteert. Niets meer aan de orde, sluit de voor zitter de vergadering.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11