Academienieuws FAILLISSEMENTEN Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 14 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Handelsregister K. v. EL Wijzigingen: 1966. M. C. W. van Gent, Oegstgeest, van Assendelftstraat 2, schilders- en behangersbedrijf. Vest. fil.: Leiden, Stieltjesstraat 28. 387. Fa. H. Batelaan (B. P.), Koudekerk a. d. Rijn, Dorpsstraat Wijk A 97, gros- sierderij. Bijv. uitgeoef. bedr.: grossierde- rij en handel in kruideniers- en grutters waren, comestibles, manufacturen, dro gistartikelen, tabak en sigaren, enz. 7031. A. van Tilburg, Noordwijkerhout, Ïïeerenweg 172 R, bouwbedrijf. De zaak is verplaatst naar: Noordwijk, Quarles van Uffordstraat 60; en omgezet in een naam- looze vennootschap onder den naam: van Tilburg's Bouwbedrijf N.V. (Ned. Staats courant: 10 November 1938, Bijvoegsel nr. 3753). Dir.: A. van Tilburg, Noordwijk. Maatsch. kap.: 5.000.— waarvan ge plaatst en gestort: 1000. Op de postrekening van den Gemeente- Ontvanger werd een bedrag van 30.— gestort door „een oud-Leidenaar te Haar lem" ten behoeve van het o. 1. onderwijs. Op Woensdag 21 December 1938, des na middags van 2 tot 3 uur, wordt in een van de lokalen van het gebouw Mare 13a. waarin is gevestigd het bureau van den Geneeskundigen Dienst, gelegenheid ge geven tot kostelooze inenting tegen pok ken, uitsluitend voor kinderen beneden de twee jaar. Gistermiddag te kwart voor twee is de 13-jarige C. v. Z. uit de Mirakelsteeg, die met eenige vriendjes aan het spelen was op de bintlaag van een gesloopt wordend huis aan de Boommarkt gevallen en op de 3 M. lager gelegen vloer terecht gekomen. De jongen liep een verwonding op, doch, ter observatie meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis, constateerde men daar een schedelbreuk. In Leiden gevestigd. A. Adler, dr. wis- en natuurk., Hooigr. 57 E.. Akkerman^ 1.1. verpleegster, Rijns- burgerweg 10 M. Appel, hulp i. d. huish. Sterrewacht 9 W. Boer en fam., restau rateur, Groenhovenstr. 5 H. Boogaard en fam., bedrijfsleider, Morschkade 9a R. Boomkens, Hogerbeetsstraat 8 "A. M. Bosman en fam., groentenkoopman, Evert- senstraat 1 Wed. C. Couenberg—Brou wer en fam., K. Mare 34 K. Ciggaar, verpleegster, J. Pesijnshof 10 E. Dek ker, Kagerstraat 24 K. Doeland, koop man, Janvossensteeg 59 J. v. Duijven- boden en fam., mach. houtbew., Fr. v. Mierisstraat 8 E. v. Egmond, vrachtrij der, Levendaal 145a W. F. Th. Eijgels- heim en fam., Stationsweg 2 H. M. v. Eijk, off. L. d. H., Hooigr. 30a Wed. H. Langeveldv. Geest, Hoogewoerd 93 D. Th. Goudriaan, dienstbode, Balistr. 55 H. Goudriaan en fam., sigarenmaker, Balis.traat 55 A. C. de Groot, dienstbo de, Haarlemmerstr. 145a H. Hecht, dienstbode, Diefsteeg 6a D. Leget Heemskerk, Heerenstraat 114 J. Hid- ding, werkman in rijksdienst, Heerensin gel 50 H. Hulzebos en fam., chef com mies, Rijnsburger weg 125 C. P. C. Jo- rissen, 1.1. verpleegster, H. Rijndijk 15 F. X. Kiel, kantoorbediende, Niuwe Bees tenmarkt 17 P. H. Kramer, Rijnsbur- gerweg 93 M. C. A. Krekelaar, Hooge woerd 161 H. Kruckmann, dienstbode, Rapenburg 36 A. H. Landsbergen en fam., Franchimontlaan 13 J. C. den Os- Lotte, huishoudster, Nic. Beetsstraat 31 H. Middelham, winkelbediende, Aloëlaan 12 C. v. d. Niet, dienstbode, Lijsterstr. 5 S. Oudshoorn, juffr. i. d. huish., Zoe- terw. Singel 98 A. M. F. Peeren, Stille Rijn 7 E. A. M. v. d. Poel, Steenschuur 11 H. RehmannRietveld, Levendaal 145a J. J. Rotteveel, dienstbode, Bloe mistenlaan 50 E. B. H. Seignette, be drijfsleider, Hoogewoerd 29 S. A. Siers- ma en fam., monteur, Stieltjesstra.at 30 D. G. L. F. Slebos en fam., stationschef, Stationsplein 1 J. Stipdonk, landbou wer, Nieuwe Rijn 96 J. H. v. Tol, dienst bode, Buys Ballotstraat 77 W. J. v. d. Veen, Meezenstraat 1 J. A. Versteegh, Groenhovenstraat 26 P. A. Visser, Ho gerbeetsstraat 8 Wed. J. Vermeulen Vlasveld, H. Geesthofje 9 P. Wolfstein en fam., koopman, Witte Singel 68. Personen uit Leiden vertrokken. D. H. Aal en Fam., 's Bosch, Meidoorn straat 7 J. A. Becker, Rotterdam, Noord singel 30 b B. A. Besseling, Wognum, Zwaagdijk West 258 A. S. Brugman, Emmen, Munsterscheveld 104 C. M. Couzijn, Wassenaar, Rijksstraatweg 346 F, P. W. Creman en Fam., Den Haag, Vlier boomstraat 630 A. A. van Daalen, Den Haag, Middelburgschestraat 27 R. J. E. Dane. Noordwijk, Zwartevveg 20 B. D. Eerdmans en Fam., Nice, 16 Av. de Bau- rnette W. M. van Geer, de Bilt, Nicolai- laan 36 W. Groene wegen, Haarlemmer meer, Venneperstraat 4 D. v. d. Heiden, Sassenheim, Zuiderstraat 40 J. M. C. v. d. Heuvel, Gouda, Keizerstraat 1 M. Hoekstra, Woubrugge, A 77 H. Th. v. d. Horst, Den Haag, Loosd.weg 849 G. M. G. Huijskes, Beek, Prins Mauritslaan 123 S. de Jong en Fam., Den Haag, Loudon- straat 42 C. J. Klkni, Bodegraven, Brug straat 23 J. A. Kranenburg, Den Haag, Breitnerlaan 63 K. Levy, Zuid-Afrika J. C. Linschooten, Den Haag, v. Mont- foortlaan 72 J. K. Lubanski, Oegstgeest, Spaargarenstraat 27 J. H. Ie Mair, Was senaar, St. van 's Gravenzandeweg 79 E. de Jongde Man, Voorschoten, Leid- scheweg 376 D. R. Martini, Rijswijk Z.H. Geestbrugweg 64 H. v. d. Meer en Fam., Oegstgeest, W. Juffermansstraat 29 G. S. Neuteboom en Fam., Arnhem, Jac. Ma- rislaan 86 P. Oosterom, N. O. Indie J G. Petersen en .Fam., Amsterdam, de Rijpgracht 49 I H. W. Poldermans, Den Haag, H. de Grootstraat 36 M. Prins, Wassenaar, Deylerweg 109 P. H. J. B. Ramaekers, Maastricht, Gr. Gracht 90 Gaan de Duitsche dienstboden ons land verlaten? Het dienstboden-vraagstuk Uit Berlijn wordt aan de „Telegraaf" ge seind, dat men deze week daar een veror dening verwacht, op grond waarvan alle Duitsche (en voormalig Oostenrijksche) dienstboden in Nederland de aanzeg ging zullen krijgen, naar het vaderland te rug te keeren. Of een bepaalde termijn voor opzegging zal worden toegelaten, is nog niet bekend; evenmin hoe lang een dergelijke eventueele termijn zal kunnen zijn. Intusschen vernam de „Tel." bij informa tie bij betreffende Nederlandsche instan ties, dat Duitsche dienstmeisjes tot den leeftijd van 35 jaar vóór 1 Maart 1939 naar Duitschland moeten zijn teruggekeerd. Voor zoover het Duitsche meisjes betreft in dienst bij Joodsche families, is die leef tijdsgrens gesteld op 40 jaar. Een vrij groot aantal meisjes in Amster dam, aldus luiden de informaties, die de „Tel." bij het Duetsches Heim fiir Katho- lische Madchen verkreeg, heeft reeds van het Duitsche consulaat een aanschrijving ontvangen, dat zij naar hun vaderland moeten terugkeeren. Volgens de beroepentelling in 1930 wa ren er op 31 December van dat jaar in ons land 266.529 vrouwelijke personen in huis- houdelijken dienst werkzaam. Daarvan wa ren 30.532 uit het buitenland afkomstig; 23.839 kwamen uit Duitschland, 3337 uit Oostenrijk. In 1934 waren hier 40.000 Duitsche dienstmeisjes. Op het oogenblik schat men ten departe- mentè het aantal Duitsche dienstmeisjes op 20.000 a 25.000. De laatste maanden in dit getal wel eenigszins teruggeloopen. Vele meisjes zijn naar Duitschland vertrokken. Op een vraag van de „Tel." aan den di recteur van de Amsterdamsche Arbeids beurs, den heer Detiger, wat het gevolg zou zijn van een vrij plotseling terugroe pen van alle Duitsche dienstmeisjes, zei- de hij: „De reeds bestaande moeilijkheid om voldoende huispersoneel te krijgen, wordt daardoor aanmerkelijk vergroot. Zonder twijfel zullen de Nederlandsche huisvrou wen zich in haar huishoudelijke hulp moe ten bekrimpen". Het dienstbodenvraagstuk zal nu nij pend worden. Dat dit vraagstuk zoo brandend is in een land met zoovele werkloozen, is een vreemd verschijnsel. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter K: mej. J. J. P. Zaayer, Lei den en de heer J. v. d. Drift, Schevenin- gen; idem, lette I, de heer E. Schijfsma. Voor burg; idem, letter F, de heer P. B. Braun, H i 1- 1 e g o m; Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Scheikunde: de heeren P. J. H. Willems, Schiedam, J. G. van Ginkel, Den .Haag; Candidaatsexamen Romaansche taal- en letterkunde: mej. W. A. V. de Haze Win kelman, Leiden; Doctoraal examen idem, de heer J. En gels, Den Haag; Candidaatsexamen Indisch Recht: de hee ren W. L. 't Hoen, Den Haag, J. v. d. Vliet, Den Haag; Candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter F. de heer A Harsveldt, Rijswijk. Voor het examen van apothekers-assis tent zijn geslaagd: de dames A. C. Hoos, Rotterdam, M. C. Navis, Den Haag. FINANCIËN EN ECONOMIE EMISSIE HAARLEM Beleggingsfront schrijft niet in Naar wij van de zijde van het overleg in belèggingszaken vernemeni zullen de daar bij aangesloten instellingen niet deelnemen aan de inschrijving op de leening Haar lem, welke op 15 December a.s. is openge steld, aangezien de voorwaarden daarvan niet voldoen aan de richtlijnen van het ge sloten accoord. H A. Richter, Frankenberg, Mettingstraat 13 H. Rietveld, Leiderdorp, Spanjaards laan 5 M. W. Rösch, Duitschland A. J. v. Ronseleur, Reeuwijk, W. Venteweg H 119 Chr. Schone, Gelsenkirchen, Veld- hofweg 15 E. M. Schrama, Sassenheim, Mennevveg 11 H. v. d. Sluis, de Lier, Kerklaan 18 E. M. Jongman—v. d. Steen, Oegstgeest, Geversstraat 19 W. C J. Stouten, Oegstgeest, de Kempenaer- straat 33 J. M. Verhoeven, Alkmaar, Toussaintstraat 7 E. Volker, Katwijk, Duinoord 23 d— C. M. Voorn, Den Haag, Waldorpstraat 24 D G. Th. Vos, Made c.a Wijk A 284 C. de Vos, Hillegom, Hoofd straat 113 J. W. v. d. Wel en Familie, Oegstgeest, Soembastraat 1 A. Wessen- dorp, Huizen, Dahliastraat 3 J F. v. d. Woestijne en Fam., Zaandam, Heerengr. 129 W. Wijnobel, Katwijk, Roest van Lim- burgstraat. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 8. Tweede Kamer Het Landbouw-beleid. Rede van Minister Steenberghe. Vergadering van heden. Voortgezet wordt de behandeling der be grooting van het dep. van Economische Za ken en het landbouwcrisisfonds voor 1939. Minister STEENBERGHE zet zijn rede voort, zegt dat de regeling der certifica ten van het Ned. Alg. Keuringsbureau geen aanleiding tot klachten zal geven. Of keu ring in. Duitschland der zaaizaden door be langhebbenden zou worden toegejuicht, be twijfelt spr. Indien er toch geen voldoende regeling zal blijken te zijn, overweegt spr. een wettelijke regeling. In zake de kaas keuring zegt spr. zooveel mogelijk overleg met belanghebbenden toe. T.a.v. natuurbe scherming wordt de Boschraad gehoord. In zake het plan-Westhof heeft spr. reeds organisatorische maatregelen getrof fen om behoud van natuurschoon en na tuurbescherming te waarborgen. Overtuigd van het nut van goed land bouwonderwijs en landbouwcursussen in ziende, bevordert spr. dit zooveel mogelijk. Wat de opmerkingen over de werking van de Pachtwet aangaat, zal spr. overleg plegen met zijn ambtgenoot van Justitie. In zak 3 de baconcontracten kan spr. geen discriminatie scheppen tusschen particulie ren en coöperaties; spr. zal nog eens een onderzoek instellen. Wat net gladde ijs van de wetten betreft (vroolijkheid), spr. kan zich niet verzetten tegen het feit, dat men niet gebruik maakt van quota, omdat men zich privaatrechte lijk reeds eerder had verbonden, er geen gebruik van te maken. Er is geen plan om eenigen belanghebbenden „den nek af te snijden". Maar er is ook geen economisch en sociaal motief om bepaalde marges toe te staan voor het ompakken van de mar garine. Dit ompakken is ook niet altijd be vorderlijk voor de qualiteit en de hygiëne. De moeilijkheden t.a.v. de granen zijn niet met één slag op te lossen. De eigen graanvoorziening is een der hoeksteenen onzer politiek en van het plan-Westhof. Spr. zegt toe, de heffingen op bananen nader te zullen overwegen. Komend tot het verschil in belooning in den landbouw en wat men minder juist noemt de industrie, zegt spr., dat men de zaak te simplistisch stelt. Er is ook nog de handel en de scheepvaart. En er zijn zoo talrijke factoren van invloed. Er zijn hier geen gelijke grootheden. Ook in het bedrijfsleven is ongelijkheid. Wilde men egaliseeren, de staat zou alles tot in details ia handen moeten nemen. Zoover gaat men nergens. In deze richting is noet van spre ker te verwachten. Daarmede wil spr. niet zeggen, dat hij niet naar betere belooning in den landbouw wil streven. De landbouw wordt met invoerrechten zeker niet minder geholpen dan de industrie. Bij de samenwerking in het bakkersbe drijf en de meelfabrieken heeft spr. niet al le factoren in de hand. Spreker is sinds verleden jaar niet van meening veranderd, hoewel hij1 evenmin principieel afwijzend staat tegenover be tere belooning in den landbouw, doch deze kan niet van hem uitgaan. De loonen der landarbeiders zijn reeds een onderwerp van bijzondere zorg geweest. Spr. wil ech ter geen wettelijke minimumloonen bevor deren. Wel zal hij de gemaakte opmerkin gen verder overwegen. Spr. adviseert den heer Kersten, te be vorderen, dat er geen verzet wordt ge pleegd tegen de ambtenaren, belast met de uitoefening der crisismaatregelen, zooals te Ruwiel is geschied. Het plan-Westhof zal landbouwtechnisch niet minder dan financieel goed bekeken moeten worden. De belangen der groote gezinnen worden met uit het oog verloten, spr. verwijst naar de regeling betreffende de vetten. Een zelfde systeem geldt voor de werkloozen reeds langer. T.o.v. de grondprijzen zijn van spreker geen wettelijke maatregelen te verwachten. Dat de pachten dit jaar weer stegen, is een gevolg van 'tal van verschillende factoren, als bijv. eenigen tijd geleden de toen aan staande inwerkingtreding der Pachtwet. Het vorig jaar echter zijn de pachtprijzen niet gestegen. Van spr. zijn geen maatre gelen voor grondnationalisatie te verwach ten. Sommigen zeggen dat het overne men der crisismaatregelen door den landbouw te langzaam gaat. Anderen betoogen het tegendeel. De boeren zei ven achten het tegenwoordig overleg met de ofganisaties juist. De boeren stand zal de verantwoordelijkheid moe ten nemen, en dan er groote voordee- len bij hebben. Spr. is niet bang voor zijn verantwoordelijkheid; maar de overname is beter voor den landbouw zelf. Wil deze niet, dan zal spr. de maatregelen zelf verder ter hand ne men, maar dan venvacht spr. geen cri- tiek van staatssacialistischen aard. Hetgeen nu met de melk reeds is ge beurd, staat voor de deur met de bloembollen. Spr. brengt belangheb benden hulde voor de betoonde voort varendheid. Spr. is gaarne bereid, waar er in den tuinbouw speciale moeilijkheden zijn met de richtprijzen, bijzondere maatregelen te overwegen, zonder de algemeene basis te doorkruisen. Spr. wijst op het nuttige werk van de vaste lasten-commissie. Men geve haar een faire kans. Ze heeft 768 aanvragen te verwerken. Het tactvereischende werk'vor dert tijd. In 37 gevallen is reeds na onder handeling tusschen debiteuren en credi teuren voor twee ton schuld kwijtgeschol den en heeft er voor een ton bevriezing pJaats gehad. De commissie doet voor tal van kleine bedrijfjes nuttig werk. Spr. dankt hen, die erkentelijk zijn voor de regeling jgens de kleine boeren. Doch de heer Dieters sprak v. 'n schandelijke misken r.ing der kleine boeren. Doch spr. zegt dat de afgevaardigde zich schuldig maakt aan schandelijke miskenning van wat er voor hen gedaan is. Gebleken is dat de regeeringshulp aan de boeren klachten overlaat maar effectief i? geweest. We zullen echter den landbouw moeten blijven helpen in den ongelijken strijd en zijn er niet met tijdelijke maat regelen af; de landbouw weet zelf, dat er met het overnemen een vooralsnog blij vend belang is gediend. Spr. hoopt daar aan te mogen blijven medewerken, en hoopt daarbij ook op de medewerking der Sta- ten-Generaal. Na re- en dupliek wordt de vergadering te 1 uur geschorst. Uitgesproken: H. A. Koot, kaas handelaar, Den Haag, Hobbemastraat 125, wonende te Zoeter woud e, Hooge Rijndijk F 95 A.; cur.: mr. Crollius. Binnenland PROVINCIALE STATEN. Het polderreglement. .Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben hedenmiddag de motie-Van Voorst van Voorst inzake wijziging van het pol- derreglement met 42—27 sttemmen aan genomen. DE VLIEGRAMP VAN DE „EKSTER." Twee der slachtoffers op Zorgvlied ter aarde besteld. Vanmorgen zijn op de begraafplaats 'Zorgvlied ter aarde besteld de stoffelijke overschotten van den K.L.M.-vliegep A. van der Seyde, als eerste instructeur ver bonden aan de opleiding voor verkeers vliegers, en van den marconist, A. A. G. Becking, twee der slachtoffers van de vliegramp, welke de vorige week in de nabijheid van Schiphol met het Lockheed- toestel „Ekster" is gebeurd. Velen waren naar Zorgvlied gekomen om deze droeve plechtigheid bij te wonen. De heer A. Plesman, directeur der K.L. M., herinerde er aan dat, nadat hier van der Seyde en Becking aan de schoot der aarde zijn toevertrouwd, vanmiddag op Ciooswijk te Roterdam Schrey en Jae- ö:cker zouden worden bijgezet. Zwaar was voor de K.L.M. het verlies van deze vier medewerkers, die behoorden tot het beste type dat ons volk voortbrengt. De heer Plesman bracht woorden van troost tot de nabestaanden der slachtoffers, die wel bij zonder zwaar getroffen zijn. De leerlingen van de opleiding zouden hun instructeur van der Seyde in dankbaarheid blijven ge denken. Zij hebben kort maar niet vergeefs geleefd. De vader van Van der Seyde sprak ver volgens dien ontroerd woorden van af scheid tot zijn zoon, die zijn plicht had ge daan en gevallen was als slachtoffer der nimmer voltooide techniek. ZOETERMEgR Hanze. Bij afwezigheid van den voor zitter opent de heer J. v. d. Goes de ver gadering als gewoonlijk. Aan de orde was bespreking feestvergadering. Besloten werd de feestvergadering te houden op Dinsdag 24 Januari. Het feestcomité zal evenals verleden jaar wederom woorden gevormd door het bestuur. De aangekondigde lezing over luchtbescherming kon niet doorgaan, vanwege de afwezigheid van den voorzitter Na rondvraag sluiting. Buitenland KEIZER VAN ANNAM HEEFT EEN AUTO-ONGELUK. PARIJS, 14 Dec. (ANP). |Iet Fransche ministerie van koloniën heeft vanochtend een telegram ontvangen van gouverneur- generaal Brevie, waarin medegedeeld werd dat keizer Bao Dai van Annam het slacht offer is geworden van een auto-ongeluk te Sjoe Ne Tuhuot. De keizer heeft een scheenbeenfractuur opgeloopen en is per smbulancevliegtuig naar Saigon overge bracht, om geopereerd té worden. De toe stand van den keizer is niet ernstig. VERLAGING VAN SUEZ-KANAAL- RECHTEN. PARIJS, 14 Dec. (ANP). Met ingang van morgen worden de Suez-kanaal-rech- ten verlaagd van 72 tot 69 pence per ton. Een hooge ambtenaar van de Suez-ka- naalmaatschappij legde er vandaag tegen over Reuter den nadruk op, dat tot deze verlaging reeds besloten was in de verga dering van den Raad van Beheer, welke btgin September is gehouden. Hij ver klaarde voorts dat, als Italië zijn eischen eerder had laten hooren, wellicht het be sluit genomen zou zijn, de tarieven niet tc verlagen om elk misverstand te voor komen. LEIDEN. Geboren: Wilhelmina d. van J. J. Lardé en J. W. C. de Jong Francina Jeannette Beatrix d. van F. W. Donkers en J. Wolters Adrianus z. van J. v. Vel- zen en J. G. v. d. Lans. Ondertrouwd: A. Geskus jm. 23 j. en M. v. d. Dolder jd. 22 j. Overleden: D. N. Kriek wedn. 75 j. M. Jacobs hsvr. van J. Hartogensis 72 j. C. M. G. v. d. Ham dr. 2 j. J. P. Mar- tijn hsvr. van P. Blansjee 67 j. W. Voor ham vr. 62 j. PRINS BERNHARD IN ENGELAND AANGEKOMEN. LONDEN, 14 Dec. (ANP) Prins Bern- hard is te Harwich aangekomen. Z.K.H. is per auto naar Londen doorgereisd. EEN OFFENSIEF DAT NIET DOORGING. De planner) verraden. LONDEN, 14 Dec. (ANP). De corres pondent van de „Daily Telegraph and Morning Post" te Barcelona seint, dat booge officieren van den staf van gene raal Franco aan het Catalaansche front gedeserteerd zijn naar de regeeringstroe- pen, volgens geruchten te Barcelona, en dt plannen hebben verraden van het groo te rechtsche offensief, dat vijf dagen gele geleden zou hebben moeten aanvangen. Men is te Barcelona van meening, dat deze onthullingen generaal Franco gedwongen hebben den aanval uit te stellen. Er is geen andere verklaring voor het uitstel ontvangen. Het offensief, dat de recht- schen hoopten te openen, werd verwacht aan het benedengedeelte van den Rio Se- gre op vorige week Donderdag. De regee ring heeft talrijke decreten uitgevaardigd ter voorbereiding voor een langdurigen tegenstand. De ministerpresident dr. Ne- grin, vérklèart in een manifest aan het leger, dat het moreel der opstandelingen thans slechter is dan ooit tevoren en kan instorten wanneer het Spaansche regee- rir.gsleger stand houdt. VOORSCHOTEN, 13 Dec. Vrije veiling. Eieren 4.805.60, kuikeneieren 3.304, konijnen 0.401.60, kippen 5080 ct., zoe te kaas 5460 ct.( Leidsche kaas 4448. VEUR, 13 Dec. Vrije veiling. Aanvoer 23119 kipeieren: „505.10, 3000 hennen- eieren 3.54, 676 eendeneieren 3 per 100, 71 kippen: 5030 ct. 16 eenden 50—80 ct., 112 konijnen 1—2.35 10 duiven 10—20 ct. AMSTERDAM 14 Dec. Vee. Aanvoer 179 vette kalveren: le kw. 7684, 2e kw, 68 74, 3e kw. 5668 ct. per k.g. levendgewicht, ondermelkers lager, 54 nuchtere kalveren 6 10 p. stpk. 119 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90110 kg. 5758, zware varkens 5657, vette varkens 5556, Overzicht: vette kalveren gewone aanvoer, prijzen lager. Nuchtere kalveren korte aan voer, handel sleepend, dezelfde prijzen. Var- k behoorlijke aanvoer, prijzen lager, NIEUWERBRUG, 13 Dec. Vrije veiling. Aanvoer eieren 2260 stuks. Witte eieren 4.30 4.90, bruine 4.405, heneieren 3,60 4.10, eendeie en 33.20. Kaas 1528, ha- i .0.95—1 ÏOO, konijnen 0.60—1.80. RQELOFARENDSVEEN, 13 Dec. Groen ten. Sla 70 ct. 7.70 p. 100 krop. Sla vel len 165 ct. per kist, Sla aanvoer 959 kisten. Groene kool 2.95 per 100 K.G, Tomaten A 1.55—3.70, B 2.75—4.10, C 1.10—1.90 per bak. WOERDEN. 14 Dec. Kaas. Aanvoer 177 partijen. Met rijksmerk 1 kw. 2627.50, 2e kw. 24 -25.50, zware 28.50. Handel KOUDEKERK-RIJNDIJK, 13 Dec. Eieren. Aanvoer 800 stuks, en 38 pond boter. Kip eieren 3.505, eendeieren 3Boter 68 75, kaas 1630 ct p. pond. Hanen 0.90 1.25, konijnen 0.60—1.35. RIJPWETERING, 13 Dec. Vrije veiling. Aanvoer 2373 eieren, 3.704.50, 89 eenden eieren 3.804, konijnen 0.301.80 per st, hanen 5055 ct. kaas 60 ct. EOSKOOP, 13 Dec. Bloeme.i. Rozen P'chtold 5985, Wendland 100, Claudius 100 130, Briarclif 5085, Butterfly 80120, Duis burg 60140, Wilh. Kordes 80110, Rosalan- dia 100130, Florex 110170, Vierlander 130—170, Eidth Helen 70140, Aug. Noack 5174, Else Poulsen 814, Chrysanthen tros 15, Chymerium 15, Pernettia 1013. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.59 Berlijn 73.85 Parijs 4.831/2 Brussel 31.— Zwitserland 41.64 Kopenhagen 38 371/2 Stockholm 44.271/2 Oslo 43.20 New York 1.84i/g Praag 6.30 Gevraagd tegen 1 Januari R.K. KEUKENWERKMEISJE in klein rustig gezin van 3 personen. Tweede meisje aan wezig. Goed kunnende koken en netjes werken. Loon 25 a 30 Gld. p. maand. Wasch op gemaakt thuis. 3321 Br. met opgave van leeftijd en inlichtingen Letter V. Boek handel Versteeg, Voorburg Z.H.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3