OMGEVING Nieuwe uitgaven WOENSDAG 14 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM DE OVERBELASTE POSTKANTOREN Wie regelmatig aan ons Postkantoor komt ontdekt even regelmatig nieuwig heden. Die zijn niet immer in 't belang van de „klanten". Meest 't tegenovergestelde. De Inspectie zorgt voor den goeden gang van zaken! Zoo hebben we de Brievenbus niet zooals overal aan den voorgevel, doch opzij! Zoo zijn de Postzegelautomaten evenzeer niet voor maar opzij. Zoo was het Postkantoor, toen Hillegom de helft telde van 't tegenwoordige inwonertal, geopend van des morgens 8 tot des avonds half 8 (onafgebroken); thans wordt het kantoor van 45.30 gesloten. Momenteel is er weer wat nieuws onder de zon: er zijn nu glas-in-lood raamhorren voor de ramen aan de straatzijde aange bracht, zoodat de dienstdoende ambte naren niet meer naar buiten kunnen zien. Sinds jaar en dag was 'l uitzicht vrij en vroolijk niet alleen voor de ambtenaren, die immer correct en uitnemend hun plicht doen, maar ook voor 't publiek, dat door de bezuinigingsbaccil der Regtermg vaak aan <le loketten (.gedurende sommige uren aan het loket) moet wachten met het geduld van een marmot in den winter. Gistermid dag was 't te rond 2 uur voor de wachten den weer hopeloos'en sommigen verlieten onverrichter zake het Postkantoor. Voor enkele dagen was 't nog tragische. Terwijl een groote menigte menscnen in de rij stond om door den eenen amoienaar aan een loket te worden behandeld ston den twee superieuren erbij toe te zien (superieuren van inspectie of hoogeren dienst). Dit ontlokte aan een der wach tenden de ontboezeming: ,,'t was beter, dat die lui een handje hielpenI" Het is wel treurig, aat 't publiek zoo be diend wordt door een bedrijf, dat nog goede winsten afwerpt. Een troost is 't zij 't een schrale dat 't aan anaere kantoren ook zoo is. Toch kan er niet genoeg tegen geageerd woraen, totdat er eens een aanmerkelijke verbetering komt. Het "is hard noodig. KATWIJK Vragen van den heer Schoneve'd. Het gemeenteraadslid, de heer J. G. Schone- veld, heeft tot B. en W. de volgende schrif telijke vragen gericht: 1. lis het juist, dat door de rechtbank op December j.l. de z.g. taxatiecommissie inzake de onteigeningsprocedure van gronden in het „Plan Zuid" ais zijnde on bekwaam tea- zijde gesteld is en een geheel andere commissie aangesteld zal worden? 2. Indien deze vraag bevesi. f.nd wordt beantwoord, zijn B. en W. dan niet met mij van oordeel, dat het voor de be trokken gemeentenaren zoo dringend nood zakelijke bouwrijp maken der grondenbe- langryke vertraging heeft ondervonden en de teleurstelling 'groot is, zoowel onder de •bouwpatroons, die door het lange wachten om aan den slag te komen uitgeput raken, als ook onder de hierop geïnteresseerde arbeiders, die in plaats van door eigen prestatie, nu aangewezen zijn op, diverse steunregelingen. Te meer daar door den voorzitter bij de behandeling der begroo ting 1939 de stellige indruk gevestigd is, dat direct na de uitspraak met het egali- seeren en bouwrijp maken der gronden een aanvang kon worden gemaakt? 3. Achten B. en W. het niet noodzakelijk, dat bovengenoemde organisaties gemobili seerd dienen te worden om ook daardoor sterker druk uit te oefenen bij het betrok ken ministerie? 4. Zijn B. en W. bereid de gronden, die nu reeas eigendom zijn, en waar ook drin gend behoefte aan is, deze alsnog, nu de uitspraak der rechtbank opgeschort is bouwrijp te maken en voor bebouwing vrij te geven, zoodat de aannemers en. arbeiders niet den langen lijdensweg van het proces behoeven af te wachten? CEIDSCHENDAM Harmonie St. Cecilia. In de gehouden ledenvergadering van de R.K. Harmonie „St. Cecilia", onderafd. van den R.K. Volksbond is het nieuwe bestuur van de Harmonie als volgt samengesteld: A. Hooijmans, voorzitter, C. van Veen, secr., Jac. v. d. Nouwenland, penningmeester, Jac. Hooijmans, P. Korten bach, G. Haagen en C. van Niel, leden. Het bestuur doet een beroep op hen, die iets voelen om lid van St. Cecilia te worden zich als lid op te geven. Tevens zal het bestuur deze maand wederom een aanvang maken met het innen der dona- teursgelden zooals voorheen en vertrouwt op de donateurs en donatrices, dat zij, die de harmonie voorheen financieel steun den, dit wederom zullen doen om zoo de R.K. Harmonie in stand te kunnen houden. NOOTDORP DE RESTAURATIE DER KERK. Kerstmis gereed. De werkzaamheden in verband met de restauratie van de R. K. Kerk zijn nu zoo ver gevordefd, dat verwacht kan worden, dat de viering van het Kerstfeest in de ge restaureerde kerk plaats zal hebben. De overplaatsing van de banken uit de nood kerk is reeds geschied. NOORDWIJKERHOUT Landarbeldersbond. In café Brama vergaderde Dinsdagavond de R.K. Land- arbeidersbond „St. Isidorus". De vergade ring welke om 7 uur was uitgeschreven begon eerst om half 8.daar door welwil lende medewerking van den heer Brama de radio in de zaal werd opgesteld om naar een uitzending over de Nieuwe Ge meenschap te luisteren. De voorzitter J. v. d. Voet opende de goed bezochte vergade ring en riep allen een hartelijk welkom toe. Na de voorlezing der notulen volgde be handeling van den beschrijvingsbrief voor de op 4 en 5 Januari a.s. te Haarlem te houden Bondsraadsvergadering. De voor zitter zette uiteen, dat de BondszRkenkas wijziging zal ondergaan. De verschillende wijzigingspunten las de voorzitter voor, waarna bleek, dat het een verslechtering beteekende. De voorzitter zegde toe, dat dit niet onbesproken zal blijwen en getracht zal worden nog eenige verzachting te krij gen. De verschillende voorstellen van de afdeeiingen werden voorgelegd en be sproken. Er werden dien aangaande geen opmerkmgen gemaakt. Tot afgevaardigden naar den Bondsraad werden oenoemd de geest, advieur, de voorzitter, P. Koelewijn en C. van den Berg J.zn. Vervolgens werd voorgelezen de mimstriëele circulaire betreffende de Kerstgave voor degenen die uit de werkloo- zenkas trekken of in de werkverschaffing zyn. Hierna zette de voorzitter voor de zooveeiste maal uiteen welke verplichtin gen iemand heeft die uit de werkloozen- kas wil trekken. Vragen welke konden ge steld worden, waren er niet. Daarna zeide de voorzitter, dat het ontspanningslokaal weer geopend is, hij verzocht de mede werking der aanwezigen om het dit sei zoen zoo gezellig mogelijk te maken. Hij deelde nog mee dat in Dec. in de beide parochies een H. Mis zal worden opge dragen tot intentie der werkloozen en spourde allen aan deze H. Mis bij te wonen. De leden werden aangespoord Donderdag avond 15 Dec. 1938 naar de lezing van het hoofd van den luchtüeschermingsdienst alnier te gaan, in hotel Gouwenberg. Me degedeeld wtrd dat men zich op kan geven voor uitzending naar het werkkamp te Eg- mond. De opgaaf moet geschieden bij het VoiksDondbesiuur. üp het briefje moet de volle naam vermeid worden, adres, geboor tedatum en nummer van de werkioozen- kaart. Voor uitzending komen in aanmer king jongens van 1624 jaar. De retraite voor het oudejaar is nog niet vol, dus is er nog gelegenheid zich op te geven. 19 personen heooen zich al aangemeld. Voor de jonge mannen wordt een retraite ge houden van 1013 Januari as. Opgaaf voor deelname moet bij het bestuur plaats vinden. Op voorstel van het bestuur werd goed gevonden aan het bestuur v. d. St. Josephs- gezelien vereniging 25.te geven voor aankoop van spelen. De geestelyk adviseur kapelaan v. Eg- mond dankte voor deze gift en hoopte dat de vereenigmg er veel genoegen van zal o. Cm vinden. Aan he einde der vergade ring beval de voorzitter het fonds „Hulp in Nood", aan, waarna sluiting. ZILK Schoolmelkvoeding. In het parochie huis alhier was er Dinsdagavond een bij eenkomst van de ouders van schoolgaande kinderen met het schoolmelkcomité. De ouders hadden vry goed aan den oproep van het comité gehoor gegeven. De burge meester, opende de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor, den heer v. d. Ven, afgevaardigde van het Cen traal Schoolm.elkcomité en het onderwij zend personeel. Hierna verkreeg de heer v. d. Ven, het woord die een duidelijke uit eenzetting gaf. De pastoor sprak nog een opwekkend woord tot de ouders om hun kinderen ge bruik van de schoolmelk te laten maken, waarna .de voorzitter van het comité nog een uiteenzetting over den prijs van de melk gaf. Hierna sluiting. SASSENHEIM Kookdemonstraties. Voor de leden van den R.K. Vrouwenbond werd gisteren avond in het K.S.A.-Gebouw een kook demonstratie gegeven door den heer Kuy- lenburg, vertegenwoordiger van de Meta- en gastoestellenfabriek uit Dordrecht. Het welkomswoord op dezen avond werd gesproken door den burgemeester, die het doel uiteenzette waarvoor deze avond was belegd. De avond heeft eep twee ledig doel n.l. om aan te demonstreeren de moderne gastoestellen en wat daarop geproduceerd kan worden. Het verbruik van gas zal dan worden verhoogd, want he* gebruik is de laatste jaren wel schommelend. De statis tiek heeft uitgewezen dat na 1931 het ver bruik is afgenomen, doch zich thans in stijgende lijn beweegt. Spr. hoopt, dat ieder in het vervolg overtuigd zal zijn van het voordeel op gas te koken en met gas te verwarmen. Hierna verkreeg de heer Kuy- lenburg het woord, die een lezing hield voor de dames en tegelijkertijd een potje kookte, voor 4 personen, waarbij visch, vleesch, aardappelen, groenten, rijst, cake op zeer weinig gas smakelijk werd klaarge maakt. De dames hebben ongetwijfeld hiermede iets geleerd. Aan het slot werden geschenken aangeboden. Het was een leuke en leerzame avond. Biljarten. Met spanning werden gis teravond de partijen om het persoonlijk kampioenschap van Sassenheim, in het café „De Oude Post" voortgezet. De volgen de partijen werden gespeeld: carb. brt. h.s. gem. J van Reizen 125 14 43 8.92 R. Haver 43 14 11 3.07 G. Zandbergen 125 34 22 3.67 G. v. Diest 94 34 17 2.44 P C. Duivenvoorde 125 34 18 3.67 Chr. Homan 112 34 19 3.26 A. J. v. d. Wiel 125 41 13 3.04 Chr. Zandbergen 109 41 25 2.65 A. Guldemond 125 46 14 2.71 Nic. v. Diest 108 46 12 2.34 De heer J. v. Reizen legde ditmaal be slag op het hoogste gem. en de hoogste se rie. Maandagavond a.s. spannende partijen tusschen kampioen v. j. en oud-kampioe nen. VOORHOUT OPRICHTING ONTWIKKELINGS CURSUS JEUDIGE WERKLOOZEN. Theoretische en practische lessen. Gisteren had in de groote zaal van het Parochiehuis, onder presidium van den edelachtb. heer mr. G. F. W. van Berckel een bijeenkomst plaats van een 70-tal jeudige werkloozen in deze gemeente, waarmede tevens gepaard ging de officiee- le opening of tot standkoming van de ont wikkelingscursus voor jeudige werkloozen Burgemeester van Berckel heette alle aanwezigen hartelijk welkofn, terwijl het hem verheugde, dat zoovelen aan de uit- r.oodiging tot bijwoning van deze opening hadden gehoor gegeven. Spr. uitte de wensch dat deze cursus aan het doel, hetwelk het comité zich heeft voorgesteld te beoogen,, zal mogen beantwoorden, mét en vóór u moge strekken tot aller heil be nevens ook tot heil der gemeente. Hierna was het woord aan den heer M. P. A. Meis sen, gemeente-secretaris alhier om het doel van dezen cursus uiteen te zetten. Na woorden van dank te hebben gewijd aan het comité, dat haar arbeidsveld met de oprichting van deze jeugdwerkloozen- commissie beëindigd heeft gezien, eindig de spr. zijn opwekend woord en uiteen zetting. Vervolgens doet spr. de mededeeling, dat het voormalige comité, onder voorzit terschap van den heer P. L. v. d. Hulst, zijn arbeid heeft moeten staken. Al was hun doel ook nog zoo sympathiek, om den werkloozen hoofden van gezinnen verpoo- zing en extra-gaven te verschaffen, an dere redenen beletten hen dit werk te blijven voortzetten. Het nieuwe comité heeft dank zij de medewerking van de Congregatie van O. L. Vr. van VII Smarten, de medewer king verkregen van een der Broeders, n.l. Broeder Walterus, die als leermeester de jongens zal helpen door den moeilijken tijd heen te komen. Hierna was het woord aan Broeder Wal terus, die zegt het lot der jonge werkloo zen volkomen te begrijpen. Hij wil zich gaarne aanpassen bij de belangstelling tot de onderwerpen waarnaar de gedachten van de jongeren uitgaan, en besluit met Óen wensch, dat de cursus zeer vele en ook goede vruchten zal mogen afwerpen. Hierna werd een oogenblik gepauzeerd tot het gebruik van een kop koffie, ter wijl 52 jongemannen zich voor den cursus opgaven. Hierna maakte burgemeester van Berckel onder dankbetuiging voor de groote deelname van de gelegenheid ge bruik om mede te deelen dat de cursus in 2 groepen zou worden verdeeld, waarna r.og tijd te over zal blijken om aandacht te besteden aan meer huiselijke bezighe den. Wat de Kerstgave betreft zegt spr., dat hij hoopt de werkloozen in navolging van voorgaande jaren wederom een Kerst gave te verstrekken, en roept de mede- werking in van alle ingezetenen, om de v/ekelijksche collecte voor dit doel wel te doen slagen. Het kassaldo vervolgt spr. >'an het opgeheven comité, heeft het nieu we comité geheel tot haar beschikking ge kregen, terwijl een 12-tal nieuwe collec- trices langs de huizen periodiek een in zameling zullen houden. Dat vóór alles den Zegen van God moge neerdalen op bet ondernomen werk, was de wensch waarmede burgemeester van Berckel zijn mededeeling en de bijeenkomst sloot. De lessen zijn voorloopig verdeeld als volgt: Voormiddags: Lessen in algemeene ortwikkeling in het Parochiehuis van 10 tot 11.30 uur, waartusschen gelegenheid voor het gebruik var een kop koffie. Maandag Letterkunde; Dinsdag: Socio logie en Economie; Woensdag: Stijl en taal, o.a, brieven e.d.; Donderdag: Geschiedenis cn Aardrijkskunde; Vrijdag: Algemeene ontwikkelirig. Namiddag: Handenarbeid in de openlucht. Maandag: Werkzaamheden in het Over- tosch der B.NS. alhier. Dinsdag: Werk zaamheden op het voetbalterrein. Santos. De Zondag alhier gehouden collecte met speldjes ten bate van het Santosfonds heeft niet minder dan 44.24 opgebracht. Konijnen voor „St. Caecilia". Gisteren avond vond in de achterzaal van café Boer- haave Re liefdadigheidsveiling van konijnen plaats ten bate der platselijke Muziek- vereeniging „St. Caecilia" alhier. De opbrengst van 35 konijnen was ruim 55.t waarvoor de heer P. v. d. Geer, voorzitter, aan de aanwezigen een dank woord bracht, namens de geheele muziek- vereeniging. Tafeltennis competitie. Onder zeer groote belangstelling van de zijde van het publiek werd gisteren avond de derde competitie-wedsarijd gespeeld in de groo te zaal van het Parochiehuis D.E.S. (Voor hout) tegen „Steeds Voorwaarts" (War mond). De eerste wedstrijd Van Kampen Haverkort heeft Warmond met groote vcrschilcijfers moeten verliezen, de twee de d.e. tusschen J. v. d. Nouland Dzn. en van Willigen heeft laatstgenoemde met evenzeer groote verschil cijfers kunnen win nen, terwijl voor de derde strijd tusschen van der Meij en v. d. Kerkhof met zeer moeite door van der Meij (Voorhout) werd gewonnen. De vierde strijd muntte speci aal uit door het mooiste spel van den avond. Hier gaf de Warmonder van Win den keurig partij aan H. v. d. Plas, die het onderspit dan ook op waardige wijze heeft moeten delven. De vijfde partij verliep van begin tot eind zeer spannend en werd dan ook met moeite door den Voorhouter K. van Wouw geyvonnen. Tot dusverre was de totaal stand 64 in het voordeel van Voorhout, zoodat de laatste wedstrijd de beslissende zege moest bezegelen. Hier wa ren de spelers P. v. Kampen (Voorhout) en van Tongeren (Warmond) vrijwel tegen elkaar opgewassen, zoodat na een inspan nend spel de zege werd bevochten door Warmond, waarmede zij tevens een totaal gelijke eindstand van dezen wedstrijd heb ben weten te bereiken. D.E.S. heeft zeker deze eindcijfers verdiend, terwijl War- monds soelers een pluim verdienen voor het taaie volhouden tot het laatste mo ment, waardoor zij alleszins verdiend een gelijk spel hebben weten te bemachtigen. „D.E.S."—„Steeds Voorwaarts" E. van KampenH. Haverkort 20 J. v. d. Nouland Dzn.G. v. d. Willi gen 0—2 Nic. v. d. MeijP. v. d. Kerkhof 20 H. v. d. PlasB. v. Winsen 02 K v. WouwN. Duynhoven 20 P van KampenJ. v. Tongeren 02 Een schitterende wedstrijd met een mooi resultaat; Inenting. Donderdag 22 December 1938 des namiddags 14.30 uur zal er ten huize van dr. H. A. G. Bots, gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herm en ting. Geboren: Johanna Maria, d. van J. van Dijk en van A. J. A. van der Post. Petrus Cornells, zoon van C. Schrama en van Th. M. Duij venvoorde. VOORSCHOTEN Aanrijding. Dinsdag te 11.15 uur had op den Veurscheweg een aanrijding plaats, daar de bestuurder P. v. D. uit Bodegra ven in aanraking kwam met de boomen, waardoor de auto aan de voorzijde ver nield werd. Tengevolge van de botsing kwam de auto dwars over den weg te staan en werd het verkeer belemmerd. De be stuurder kwam met den schrik vrij en had geen letsel. De auto werd weggesleept door den garagehouder van der Heden, alhier. WASSENAAR TUINBOUWVEREENIGING WORDT OPGEHEVEN. Samenwerking met Kon. Mij. voorgesteld. In het „Wapen van Wassenaar" hield de tuinbouwvereeniging Wassenaar en Om streken een huishoudelijke vergadering, on der voorzitterschap van den heer P. Zeg waard. Tot juryleden om het ingezondene te keuren werden aangewezen de heeren C van Vulpen, J. Wekhout en W. C. van Zetten. Uit het jaarverslag bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 689.82, de uitgaven 642.58 1/2, alzoo een batig sal do van 47.13 1/2. Hierop kwam aan de orde het voorstel van het bestuur om samen te smelten met de afdeeling Wassenaar van de Kon. Maat schappij voor Tuinbouw- en Plantkunde. Het voorstel luidde: aan voornoemde af deeling voor te stellen tot opheffing van beide vereenigingen, te komen tot oprich ting van een nieuwe groote vereeniging, welke een medewerkende zal zijn met de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Flantkunde. Hierover werd door de vergadering veel en breed gesproken en tegenvoorstellen be reikten de bestuurstafel. Ten slotte werd het voorstel van het bestuur in stemming gebracht en met groote meerderheid aan genomen. Na de pauze werd bij monde van den heer van Vulpen verslag uitgebracht over dfc gehouden keuringen. Voor prijsvraag I, waarbij werd gevraagd een kerststukje, behaalden de heeren G. Verlind en P. Kelderman ieder een 1st en prijs, de heeren C. van Tol en J. Hermsen ieder een 2den prijs. Voor prijsvraag II, 3 Poinsettia's in pot: le pr. de heer C. van Tol met 27 punten Het volgens de statuten ieder jaar ge heel aftredende bestuur ,werd in zijn ge heel herkozen. Voor het prijsvragenprogramma voor 1939 werden vanuit de vergadering een 6- tal nieuwe denkbeelden aan de hand ge daan waarmede het bestuur rekening zal houden. In de programmacommissie werden ge kozen de heeren J. van Egmond en G. Bergman. Hierna volgde sluiting. Hanze. In het R. K. Vereenigingsge- bcuw vergaderde gisteravond de afd. van de Hanze onder leiding van den voorzitter, den heer H. C. J. van Os, die, na opening met den Chr. groet, uiting gaf aan zijn ge noegen over de goede opkomst. Notulen werden gelezen en na kleine wijziging vastgesteld. Medegedeeld werd, dat het op andere dan Dinsdagavonden vergaderen "bezwaren heeft, doch getracht zal worden rouleerend werkzaam te zijn. Voorts werd mededeeling gedaan van de aan den Raad gezonden a-dhaesie-betuiging op het adres van „Was senaar Vooruit" terzake het mogelijk maken van de vestiging alhier van administra tieve bedrijven. De aandacht werd gevestigd op de H. Mis die a.s. Zondag ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan, des morgens te 9 uur zal worden opgedragen in de Parochiekerk „De Goede Herder", waarna gemeenschappelijk ontbijt. In bespreking kwam hierna opnieuw de stimuleering van het vergaderingbezoek, wijl het op de vorige vergadering aangeno men voorstel van den heer v. d. IJsSel, op bezwaren stuit. Het bestuur is daarentegen bereid om de voorgestelde contributie- verhooging niet te stellen van 8.op 10.doch op 9.zoodat men 1. meer moet betalen indien men een bepaald aantal vergaderingen verzuimd heeft. Bij ce hierna volgende besprekingen kwamen als wenken te voorschijn het op tijd begin nen en op tijd eindigen waarna gezellig samenzijn, alsmede de vergaderingen at tractiever te maken door leerzame lezin gen. Het bestuur zal de gemaakte oprper- kingen overwegen en in de volgende ver gadering komen het een definitief voor stel. Bij de rondvraag kwam het verlangen naar voren, dat de R. K. Raadsfractie meer contact zou houden met den georganiseer- den middenstand, terwijl werd betreurd, dat een verlaging der bedrijfstarieven af hankelijk werd gesteld van de uitkomst der forensen belasting. Liever zag men die ver laging thans doorgevoerd en eventueel de slechts 12 openten op de Gemeentefonds belasting verhoogd. De Geestelijk Adviseur kapelaan Kraak man vervolgde zijn lezing met lichtbeelden ever de encycliek „Quadragesimo Anno", waarvan op de volgende vergadering het derde en laatste gedeelte zal worden be handeld. Na een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting met den Chr. groet. ZOETERMEER Afscheid van den burgemeester. Dins dagmiddag had in het hotel „De Gouden Leeuw" alhier, de afscheidsreceptie plaats van burgemeester en mevrouw Middel- berg. Hiervoor was voor deze gelegenheid het hotel op passende wijze ingericht. Ge durende den tijd, dat gerecipieerd werd, was het een komen en gaan van personen, uit alle standen der bevolking dezer ge meente en daarbuiten. Een aardige atten- toe werd gebracht door de dochtertjes van 6 en 8 jaren, van den heer Van Well, die een keurig afscheidsgedichte opzegden, waarbij mevrouw Middelberg bloemen werden overhandigd. De receptie werd druk bezocht, o.a. merkten we op den pas toor en kapelaan, de predikanten van de Herv. en Ger. Kerk, het onderwijzerd per soneel van de bijzondere en openbare scho len, vertegenwoordigers der industrieën, der firma Brinkers, N.V. Zeelandia en Mij. Nutricia; notaris, postdirecteur; heeren dok toren en den keuringsveearts; gemeente opzichter, vertegenwoordigers der midden- staudsvereenigingen, bestuur der Oranje Vereeniging en andere vereenigingen, bur gemeesters van Pijnacker en Bergschen- hoek, directeur drinkwaterleiding, directie G E. B. te Delft, opzichter Prov. Water staat en vele andere particulieren, al dan niet vergezeld vfin hun dames. Door de directie van de Mij. „Nutricia" was een prachtige bloemenhulde gezonden. Tijdens de receptie werden ververschingen aange boden. Dinsdagmorgen had het officie,ele af scheid plaats ten Raadhuize van den ge meente-secretaris, den heer C. P. Blaauw- hof, de ambtenaren ter secretarie, de ge meente-opzichter J. Dekker en de beide veldwachters. Raadsvacature. In verband met het be danken als lid van den Raad dezer gemeen te door den heer J. A. Duynisveld, is door den voorzitter van het Centraal Stembureau gekozen verklaard de heer A. G. de Groot, vertegenwoordiger van de R.-K. Staats partij. Almanak VVSL 1939 Uitg. Drukkerij Ydo. Bij de Boek- en Steendrukkerij Eduard Ydo te Leiden, verscheen dezer dagen de achttiende jaargang van de Almanak der Vereeniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden. Als altijd is-het lijvige boek keurig ver zorgd en verlucht met tal van teekeningen en fotografiën. Geopend wordt met een aardige foto van H.K.H. Prinses Beatrix, waarna de jaar kalender, wederom fraai geïllustreerd met schaduwbeelden, volgt. Dan worden tal van wetenswaardig heden gegeven over gemeentediensten, post telefoon, telegraaf en na e°n In memoriam volgen bijzonderheden over de Universiteit en van de VVSL met haar talrijke onder- afdeelingen. Een groot gedeelte van de Almanak wordt inbeslaggenomen door het mengel werk, waarvoor vele leden bijdragen schreven. Typografisch goed verzorgd is het orgi- neele denkbeeld over in ,het midden van -het boek een plaat af te drukken, waarop verscheidene leden als nijvere bijen om een bijenkorf zoemen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11