OMGEVING MAANDAG 12 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BINNENLAND HET VLIEGVELD-VRAAGSTUK. ZEVEN KAMERS VAN KOOPHANDEL ADRESSEEREN. De Kamers van Koophandel en Fabrie ken te Delft, Dordrecht, 's-Gravenhage, Leiden, Rotterdam, Utrecht en Vlaardin- gen, hebben met betrekking tot de toe komstige ontwikkeling van de burger luchtvaart hier te lande, een adres aan de Tweede Kamer der Staten-generaal ge zonden, waarin zij als hun eenstemmig oordeel uitspreken, dat door een concen tratie van het internationale luchtverkeer op het vliegveld „Schiphol", gelijk aan de regeering voor oogen staat, de ontwikke lingsmogelijkheden van de luchtvaart hier te lande worden geschaad instede van gediend. Genoemde kamers zijn het hierover eens. dat, indien beoaald vastgehouden wordt aan de gedachte van de centralisatie van het internationale luchtverkeer in één luchthaven, slechts een werkelijk cen traal gelegen vliegveld te aanvaarden is, en dat kan „Schiphol" aldus adressan ten nooit zijn. JOODSCHE KINDEREN IN ONS LAND. De aankomst in Hoek van Holland. Twee uur later, dan hij was verwacht, is gisteren de extra trein, welke ruim 600 Joodsche kinderen uit Ween en naar ons land heeft vervoerd, te Nijmegen aange komen. Vijfhonderd kinderen kwamen hier slechts op doorreis; hun eindbestemming was Engeland, waarheen zij nog denzelfden avond met een extra boot van Hoek van Holland uit zouden vertrekken. Honderd en twee blijven in ons land. Zij zijn toever trouwd aan de goede zorgen van de Haag- sche comité's. WIT GELE KRUIS. Het ontslag van Zuster Hoskam als enquêtrice. In een der zalen van Café Restaurant „Den Hout" te 's-Gravenhage werd Zater dagmiddag 1.1. een buitengewone ledenver gadering gehouden, aangevraagd door de afdeelingen van het Wit-Gele Kruis Berg- schenhoek, Berkel, Kethel, 's-Gravenhage, Overschie en Quintsheul. Als motief voor deze buitengewone vergadering was opge geven dat het rechtsgevoel inzake ontslag van de enquêtrice Zr. Hoskam niet bevre digd is en ter handhaving van het prestige van het Wit-Gele Kruis achten genoemde afdeelingen deze vergadering noodzakelijk. De voorzitter, Dr. Klaassen, sprak een kort openingswoord om direct het woord te geven aan den heer Maas te Overschie die namens genoemde zes afdeelingen zou spre ken. Spr. zette uitvoerig uiteen *wat de zes afdeelingen er toe gebracht had deze ver gadering aan te vragen en noemde eenige grieven tegen de handelingen van het be stuur en pleitte tevens voor handhaving van Zr. Hoskam. De heer Paardekooper te Oegstgeest vroeg van het bestuur een toe lichting op hetgeen stond te gebeuren. De heer Mr. Bolsius wees er op, dat het be stuur van het bestaande reglement niet mag afwijken. De heer Franken te Den Haag, aanvankelijk de meening van Zr. Hoskam deelend, sprak zijn spijt uit dat Zr. H. het bemiddelingsvoorstel van het bestuur niet aanvaard had. Spr. vroeg, of het bestuur dit voorstel nog zou handhaven. Op verzoek van de vergadering zet de G.A. van den Prov. Bond van het Wit-Gele Kruis, Pastoor Moller, het verloop der ge schiedenis uiteen. Ook Mr. Bolsius gaf een uitvoerige toelichting op enkele der regle mentsartikelen. De arbitragecommissie, na de vorige vergadering benoemd, staat ge heel aan de zijde van het bestuur. De voor naamste bepaling in de voorwaarde voor Zr. Hoskam is, dat per jaar minstens 25 Moedercursussen gegeven moeten worden, waarvan 12 vrije cursussen. Nadat nog vele afgevaardigden het woord hadden gevoerd kwam de heer Franken (Den Haag) met een motie van orde wat tevens als voorstel beschouwd zou kunnen worden. Met deze motie kon men zich niet vereenigen. Ver volgens kwam, nadat al gebleken was dat de vergadering met het bestuur meeging, dezelfde spreker met een voorstel welk voorstel werd de grondslag voor een voor stel van liet bestuur waarin volle medewer king werd toegezegd aan Zr. Hoskam, ver trouwen werd uitgesproken in het bestuur, en toezegging werd gedaan om Zr. Hoskam cp haar aanvrage te oenoemen als leid ster der Moedercursussen. Met alg. st. werd ajdus besloten. Vervolgens sluiting dezer belangrijke vergadering met gebed. STERFTE MOND- EN KLAUWZEER. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van mond- en klauwzeer heeft in de week van 27 November t/m 3 December bedragen: 76 runderen, 93 kalveren, 47 varkens en biggen, 5 schapen en 1 geit. Sedert de week 19 26 September zijn in totaal aan mond- en klauwzeer bezweken: 5773 runderen, 6297 kalveren, 4637 varkens en biggen, 384 schapen en 85 geiten. AANBESTEDING. Door Ged. Staten van Zuid-Holland is aanbesteed het onderhoud gedurende het jaar 1939 'van de Prov. wegen DelftZeg- waart, PijnackerBerkelBergschenhoek, Berkel—Buurtschap Katwijk, Hillegers- bergKruisweg en 's-GravenhageNieu we Rijksweg RotterdamBodegraven. Laagste inschrijvers waren de Geus en Strampraat te Leidschendam voor i 27.966.—. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN EEN REDE VAN DR. MOLLER Zooals men zich herinnert, zou volgens een verslag in „Ons Noorden" het Tweede Kamerlid dr. Moller in Franeker hebben gesproken over groote voornemens van de Katholieke Tweede Kamer-fractie bij de behandeling van de Onderwijs-begrooting. Na deze fanfare-achtige aankondiging van krachtig optreden is 't velen tegengevallen, toen dat optreden bestond in zwijgen, een korte zy 't dan ook zéér scherpe ver klaring en voorstemmen. Zeker de Katholieke Kamerfractie kon in 's lands belang niet anders dan voor de Onderwijs-begrooting stemmen. Daarvan bóet ieder onzer overtuigd zijn. Van die zwijg-tactiek zijn wij echter geen bewonderaars. Anderen denken er anders over. In het „Katholieke Schoolblad" schrijft de B. nu al zijn tweede artikel, om het gansche optreden van de Katholieke Tweede Kamerfractie bij de behandeling van de begrooting van onderwijs te verde digen en toe te juichen. „Aan onze Fractie zijn wij dank schuldig, omdat zij wijs ge handeld heeft" schrijft de B. in het laatste nummer van het „Katholieke Schoolblad". Maar, waarop wij nu willen wijzen, is op het feit, dat dr. Moller in een rede te Fra neker erg hard van den toren heeft gebla zen dat hij.... naar 't schijnt daarover later spijt heeft gekregen en dat toen het verslag zijner rede als onjuist moest wor den gekwalificeerd. Ons Noorden schijft naar aanleiding daarvan nu het volgende: „Er wordt weer de oude methode toege past, n.l. wanneer een spreker een niet voldoende wacht aan zijn lippen heeft ge zet, dan den verslaggever maar als den zondebok de woestijn in te sturen. Eerst heeft de „N. Venl. Crt." getracht in dit op zicht dr. Moller vrij te pleiten, en nu doet „De Maasbode" het op een zeer pertinente wijze. Maar deze vlieger gaat in dit geval zeker niet op. Het verslag in ons blad is ge maakt door onzen redacteur in Leeuwarden, die reeds een jarenlange ervaring heeft en bovendien een goed stenograaf is. Hij heeft de bewuste verklaring in de Franeker-rede gestenografeerd en precies letterlijk opge nomen, zooals dr. Moller haar aflegde. Hij houdt dan ook vol, dat ze van a tot z juist is. Er waren bovendien nog twee niet-ka- tholieke verslaggevers op deze vergadering en dezen hebben de verklaring niet geste nografeerd, maar direct persklaar opgeno men en kwamen vrijwel, wat de hoofdstrek king betreft, tot een gelijke formuleering. De voorzitter van de vergadering heeft ons ook schriftelijk nog bevestigd, dat dr. Mol ler inderdaad precies hetzelfde heeft ver klaard als in ons verslag stond. En ook gis teren op de Friesche Bondvergadering in Sneek is dit van verschillende zijden door personen, die in Franeker geweest zijn, erkend. Ook is gisteren in Sneek opnieuw door verschillende personen bevestigd, dat de verklaring een bijzonderen indruk maak te en bij velen in Franeker de stellige ver wachting wekte, dat de Kath. fractie, on danks de verklaring van dr. Colijn, tegen de begrooting zou stemmen, althans dat er iets zeer verrassends zou gebeuren. In elk geval heeft dr. Moller in Franeker ver wachtingen gewekt, die in geen enkel op zicht vervuld zijn". EEN HOOGLEER AAR-PARTIJ VOORZITTER. Met een enkel woord hebben wij reeds gereageerd op de onverantwoordelijke wij ze, waarop prof. Telders, voorzitter van de Liberale Staatspartij, gemeend heeft zich te moeten uitlaten over de regeering in verband met haar houding tegenover de Duitsche vluchtelingen. De Volkskrant zegt, na enkele passages geciteerd te heb ben, kort en bondig: Dit alles schrijft niet de eerste de beste, maar professor mr. B. M. Tel ders, sinds korten tijd voorzitter der Liberale Staatspartij. Deze hoogleeraar-partij-voorzitter heeft, afgezien van zijn voor de regee ring beleedigende uitlatingen, getoond alle inzicht te missen in een vraagstuk van internationale beteekenis en om vang en weltfremd te staan tegenover een probleem, dat men niet met en kele brallende volzinnen oplost. Een hoogleeraar-partijvoorzitter, die voor de Duitsche Joden hier te lande „een blijvende asylverschaffing" vor dert, toont daarmee zijn volkomen on bevoegdheid om aan staatkunde te doen, laat staan daarbij leiding te ge ven. KASTIJDING! Uit het Kameroverzicht van de N i e u w e R o 11. Crt.: Jhr. De Geer heeft op even waardige als afdoende wijze den nationaal-socialist Rost van Tonningen afgestraft, wiens inter pretatie van het verbod van den voetbal wedstrijd NederlandDuitschland in alle opzichten misleidend was en wiens fanta sieën over de motieven van burgemeester Oud in hooge mate beleedigend waren. Doch vooral de bijkans landsverraderlijke voorstelling alsof een belemmering door Duitschland van het scheepvaartverkeer met Rotterdam een volkomen begrijpelijke reactie zou zijn op een maatregel van open bare orde, die toch alleen maar is geno men om onschuldige Duitsche voetballers tegen onaangename uitingen te bescher men en om ontstemmingen over eventueele demonstraties te voorkomen, is „een Neder- landsch volksvertegenwoordiger volko men onwaardig" Deze verdiende tuchtiging werd, het geen zelden in de Tweede Kamer geschiedt van alle zijden toegejuicht. Het is inder- HILLEGOM Propagrndavergartering Luchtbescher ming. Donderdag wordt in „Flora" een propagand a-avond met lichtbeelden gege- ..ven om te komen tot een afd. der Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Als spreker treedt op de heer A. Wijma. Het voorloo- pig bestuur dor den burgemeester sa mengesteld bestaat uit mr. F. J. Gerrit sen, J'. W Cox. reserve-kapitein, dr. J. J. Versluys, J. Paling, voorz. E.H.B.O., R. J. J. Heirman, hoofd St. Joseph Jongens school en mevr. M. F. v. d. KaadenWes terhof. De toegang is vrij. Laten zeer ve len de vergadering gaan bijwonen. Gratis rijwielstalling! Reizigers die met een retourtje reizen kunnen voortaan hun rijwiel aan het Station gratis stallen. De N. S. doen wel veel om het reizen per trem te vergemakkelijken. KATWIJK Uitvaart mevr. A. TrousselotMartens. Hedenmorgen had de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van mevrouw Alle- gonda Trousselot—Martens, niet alleen in Katwijk, doch ook te Rotterdam en verre omgeving een zeer bekende en hoogge achte persoonlijkheid, mede om haar zeer groote werkzaamheid op het terrein der liefdadigheid. Zij was de stichteres der Sr. Anna-Vereeniging te Rotterdam. Bij het 40-jarig bestan dezer vereeniging werd de stichteres-presidente, mevr. Irousse- lot's verdienste erkend door haar het eere- kruis Pro Ecclesia et Pontifice te verlee- nen. Zij was de oprichtster der St. Elka- bethver. te Rotterdam en later, toen zij zich te Katwijk vestigde, ook aldaar. In beide plaatsen was mevr. Trousselot de presidente. Te Katwijk sinds 19 Nov. 1.1. de eere-presidente Te half 10 had de plechtige uitvaart plaats in de parochiekerk te Katwijk a. d. Rijn. De H. Mis van Requiem werd opge dragen door den zeereerw. heer Pastoor C. J. Hesp, pastoor der parochie, met as sistentie van de zeereerw. heeren Pastoor J. Schiphorst van de parochie St. Bonifa- cius te Amsterdam en Pastoor J. B. Buys te Kwadendamme (St. Bc-nifacius). Cere- maniarius was de Z.eerw. heer Rector Th. v. d. Lugt. Verder waren aanwezig Pater dr. Keyzers S.J., Paters dr. de Jonge S.J., Pastoor Haane O.F.M. te Vorne, vroeger pastoor te Rotterdam, Pater Lieshout S.J., Pastoor H. J. Maas te Noordwijkerhout St. Joseph, Pastoor J. Houtman, Pastoor Lips te Hoogmade, Pater Livarius Ver steeg O.F.M Vervolgens deden van hun belangstelling blijken het bestuur der St. Anna-Vereeniging te Rotterdam, het be stuur der St. Elisabethver. te Rotterdam, het bestuur der St. Elisabethver. te Kat wijk a. d. Rijn, Burgemeester Woldringh van der Hoop, Notaris Schoenmaeckers te Rotterdam. Notaris Matthijs te Katwijk. De absoute na de H. Mis werd verricht door Pastoor Hesp met dezelfde sassisen- tie als in de H. Mis. De kerk was bijna geheel bezet. Het koor zong de Grego- riaansche Mis van Requiem. Na de plechtigheid te Katwijk had bij zetting van het stoffelijk overschot plaats in het familiegraf te Rotterdam. Aldaar werden de plechtigheden verricht door Pastoor J P. Buys te Kwadendamme met assistentie van Pastoor Hesp te Kat wijk en Pastoor J. Schiphorst te Amster dam. Personalia. In de plaats van wijlen den heer W. A. Rijken is tot vertegen woordiger van den Raad van Arbeid be noemd de heer P. Admiraal. KATWIJK AAN DEN RIJN Colecte. Voor de Joodsche vluchte lingen is door de collecte van 1.1. Zater dag een som van 110.bijeengebracht. KATWIJK AAN ZEE Opbrengst collecte. De opbrengst der gehouden collecte voor de Joodsche vluch telingen bedroeg alhier ruim 700. LISSE B. V. L. Bij de gehouden schietoefe ningen van den bijzonderen vrijwilligen landstorm behaalden het brevet scherp schutter de heeren J. A. Snoor met 180; J. M van Noort met 184; K. Minnée met 183; A. van der Spruit met 182; J. C. Nieu- wenhuis met 180; L. Hageman met 180 en Th. v. d. Salm met 184 punten. Koning- schutter werd de heer J. Schoorl met 196 punten. LEIDSCHENDAM Maatschappelijk Hulpbetoon. Blijkens schrijven van Ged. Staten verzoeken deze om eenige wijzigingen aan te brengen in bet reglement voor de gemeentelijke in- daad een ellendige gedachte, dat Neder landers, leden van het parlement zelfs, niets nalaten om het buitenland door vol komen valsche voorstellingen van zaken tegen het eigen land op te hitsen. Telkens opnieuw trouwens kleineeren en belaste ren de nationaal-socialisten ons volk. stelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, vastgesteld in de vergadering van 9 Sep tember j.l. B. en W. hebben geen bezwaar aan de wenschen van Ged. Staten tegemoet te ko men en stellen daarom voor te besluitn deze wijziging aan te brengen en daarna net reglement opnieuw vast te stellen. St. Nicolaasviering K. J. M. V. Onder groote belangstelling werd het jaarlijksche St. Nicolaasfeest in den K. J. M. V. Kring gevierd. Vrijwel alle leden, alsmede eenige donateurs waren aanwezig. Om 8.45 uur kwam de goede Sint met zijn knecht on der luid hoera binnen, waarna de voorzit ter, Wim Bleys den Sint welkom heette. Deze sprak hierna eenige woorden en ging toen over tot het uitreiken der diverse ge schenken. Door de vereeniging werden aan alle aanwezigen rookartikelen en vrije con sumptie aangeboden. Tevens konden allen gratis om prijzen sjoelen en draaide het rad van avontuur lustig rond. Op het einde sprak de voorzitter eenige dankwoorden, waarbij hjj ook nog een St. Nicolaas-surprise had voor 2 leden in den vorm van reductie op het retraitegeld. Vermeld zij nog, dat het muzikale ge deelte werd verzorgd door „The Gay Boys". Bouwrijpmaking gronden. Door de N.V. Bouw- en Handels Mij. „Wimca" te Den Haag is medewerking verzocht van de gemeente om een complex gronden ge legen aan den Vlietweg bouwrijp te maken ten behoeve van de stichting van pl.m. 200 woningen. Deze medewerking bestaat in het overnemen door de gemeente van de gronden bestemd voor den aanleg van stra ten en plantsoenen en uitvoering van de noodige werken voor het bouwrijp maken der overige gronden vanwege de gemeente Het aan te leggen stratencomplex zal vol doen aan het ontwerp-uitbreidingsplan der gemeente; de kosten worden geheel door de N.V. Wimca gedragen, zoomede het onderhoud van bestrating en rioleerlng gedurende minstens 5 jaren na de vol tooiing van het werk. B. en W. zijn van oordeel, dat er alle aan leiding bestaat de gevraagde medewerking onder de gestelde voorwaarden te verlee- nen, daar een en ander niet alleen de ont-* wikkeling dei gemeente ten goede komt, maar ook dooi de uitvoering dezer werken de werkverruiming in zeer belangrijke mate wordt gediend. Met deze bouwrijpmaking houdt ook ver band de overdracht aan de gemeente van twee kleine stukjes grond. In verband met het voorgaande stellen B en W. voor: a. tot aanvaarding der gron den benoodigd voor den aanleg van stra ten en plantsoenen van de N.V. „Wimca"; b. tot uitvoering van de noodige werken voor het bouwrijp maken der aangrenzende gronden; c. tot aanvaarding van een stukje grond van den heer A. van Staveren te Tlillegersberg en d. tot aanvaarding van een stukje grond van den heer J. C. Koop te Scheveningen. Geboren: Gerardus Martinus Maria, zoon van A. J. Belt en J. B. Luiten Evert Walther, zoon van A. van Donse laar en W. H. Spangier. NOORDWIJKERHOUT St. Nicolaasfeest. Gistermiddag was er een St. Nicolaasfeest in de groote zaal van hotel Gouwenberg voor 150 kinderen van de leden der R.K. middenstandsvereeniging. Een paar aardige kinderfilms werden ver toond en de jongens en meisjes werden door St. Nicolaas rijkelijk onthaald. ZILK Diphteritis. Hier komen steeds nog ge vallen voor van diphteritis. De meeste pa tiënten worden naar de ziekenhuizen te Haarlem of te Leiden vervoerd. In de afgeloopen week hebben zich we derom 3 gevallen voorgedaan. De eenige maatregel, welke tot heden genomen is, was het sluiten voor één week van de der de klas der lagere school. RIJNSBURG Personalia. Burgemeester Bosschieter is met ziekteverlof. Tijdens diens afwe zigheid zal als loco-burgemeester optreden wethouder C. D. v. d. Vijver. STOMP WIJK Volksbond. Op de bestuursvergade ring van „Hulp in Huishouding" is beslo ten om op morgen in het café „Het Blesse Paard" te Stompwijk een partij beste ko nijnen te veilen en 20 Dec. de 2de partij, welke geheel ten goede komt aan arme en groote gezinnen. We zullen maar hopen, dat de opbrengst goed zal zijn, om de groo te gezinnen een pleizierige Kerstmis te bezorgen. SASSENHEIM EXPORT BLOEMBOLLEN. De export van bloembollen in de maan den Augustus en September vanuit Sas- senheim is dit jaar zeer groot geweest, wat voor een gedeelte toegeschreven moet worden aan de grootte der bollen; het verhoogde cijfer voor Amerika is ook voor een groot gedeelte te stellen op het hier vanuit Overveen gevestigde bedrijf van de firma Eldering. De Plantenziektenkundigen Dienst ver strekte ons de navolgende cijfers van ex port over Augustus en September der jaren: 1936 1937 1938 Engeland 10837 27464 39112 Amerika 13762 15102 19731 Canada 2550 3538 3137 Zweden 4721 4523 5636 Duitschland 3856 4485 4100 Div. landen 3788 3563 5697 Totaal 59514 58675 77413 dus 18738 meer dan verleden jaar. De dienst controleert Sassenheim en het grootste gedeelte van Voorhout. Herwonnen Levenskracht. Het comité van bovengenoemde instelling zal op Maandag 19 Dec. te 8 uur een konijnen veiling houden in het K.S.A.-gebouw, waarvan de baten ten goede komen aan de tuberculose-bestrijding. Evenals vorig jaar vertrouwt het comité op groote be langstelling .en verwacht voor dit mooie doel een groote opbrengst. De inzendingen worden een uur voor den verkoop in de zaal verwacht. Ontspanning werkloozen. Met ingang van heden is het ontspanningslokaal van bet K. S. A.-gebouw voor de werkloozen voor eenige maanden opengesteld. VOORSCHOTEN St. Josephsgezellenvereeniging. Zon dagavond had in het R. K. Vereenigings- gebouw een feestavond plaats voor de leden van de St. Josephsgezellenvereeniging en voor de ouders der gezellen. Tevens wer den op dezen avond 10 aspirantleden ge ïnstalleerd als leden der vereeniging. De di recteur, kapelaan Perquin, opende den feestavond. De tooneelvereeniging „Guido Gezelle" verleende haar medewerking en voerde voor de pauze een klucht op in twee bedrijven, getiteld: „Het rare kosthuis". Onder de pauze werden een 10-tal jonge lingen door den directeur met een toepas selijk woord en de gebruikelijke ceremo nieel geïnstalleerd als leden der Gezellen- vereeniging; de.insignes werden hun op de borst gespeld. Na deze installatie voerde Guido Gezelle een tweede kluchtspel op, geheeten: „Jaap heeft een reuze idee". Beide kluchtspelen werden door de too- neelisten zeer goed opgevoerd en verschil lende komische momenten kwamen er in voor, die de aanwezigen vroolijke oogen- fclikken bezorgden. Aan het einde van den avond sprak de directeur 'n woord van dank tot de spelers voor hun goed spel in het bijzonder tot den regisseur, die de jonge spelers zoo heeft weten op te leiden. Een mooie vangst. Het vischcollege „De Hengelaar" alhier heeft gisterenmor gen het vischwater „de Krim" onder deze gemeente met de zegen afgevisch met het mooie resultaat dat ongeveer 80 pond groote visch werd gevangen. Het is dan ook voor het vischcollege „De Hengelaar" niet te hopen, dat zij dit vischrijke water aan het Rijk moeten afstaan waarvan reeds eenigen tijd sprake is. Damvereenlging „Voorschoten". Voor de bordenbezetting van de damvereeni- gang „Voorschoten" werden de volgende uitslagen verkregen: G. v. d. LeeP. Hakker 02 J. W. SchüssB. Bedeker 20 G. van BemmelenW. v. Mulligen 20 P. HakkerB. Bedeker 02 Chr. v. d. LeeW. van Egmond 20 J. W. SchüssG. v. d. Lee 20 J. J. NederhofH. v. Egmond 20 M. de BroederJ. W. Schüss 02 H. van EgmondW. H. J. Ju 11 WARMOND Volksbond. Onder een groote be langstelling hield de R. K. Volksbond een algemeene vergadering in Hotel „de Stad Rome", onder voorzitterschap van den heer M. J. Hogenboom. Voorlezing werd gedaan van een aantal ir.gekomen stukken waaronder ook een schrijven met betrekking tot de gewenschte samenwerking met de St. Josephsgezel lenvereeniging. Met betrekking tot deze aangelegenheid werd besloten een contact commissie in het leven te roepen die aan deze kwestie bijzondere aandacht zal schen ken. Het terrein, waarop deze commissie zeer nuttig werk zal kunnen verrichten, strekt zich ook uit tot de jeugdwerkloozen, waarbij gedacht wordt aan het kampeer- werk en het internaat voor meisjes. Het woord was hierna aan den spreker van dezen avond, den heei Angenent, die els onderwerp voor zijn rede had gekozen „De kinderbijslag". Spreker gaf een uit voerige uiteenzetting van het doel van dit wetsontwerp. (Wij publiceerden reeds eer der een verslag). Na de rondvraag werd overgegaan tot de traditioneele verloting van spek en carbonaden. Velen konden met een prijsje huiswaarts keeren. De tijdens de verga- „Hulp in Nood" bracht de somma op van f 13.50. Hierna werd de bijeenkomst ge sloten. Tafeltennis. De tafeltennisclub der St. Josephgezellen alhier „Steeds vooruit" speelde een wedstrijd tegen de tafelten- risclüb uit Roelofarendsveen. De uitslag was als volgt: WarmondRoelofarendsveen N. J. DuynhovenN. Heemskerk 02 B van WinsenC.Heemskerk 02 N StijnmanP. Verdel 02 G v. d. WilligenJ. de Bruin 02 P v. d. KerkhofL. Castelein 02 P. WeijersW. v. Klink 0—2 0—12

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6