OMGEVING WOENSDAG 7 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 DE KORENBOND IN DE DUINSTREEK. Naar we vernemen heeft de secretaris van den Korenbond, den Bond waarbij zijn aangesloten de zangkoren van Wassenaar St. Willibrord, Wassenaar G. Herder, Was senaar St. Joseph, Noordwijk St. Jeroen, Oegstgeest St. Willibrord, Katwijk aan den Rijn St. Jcannes de Dooper, als zooda nig bedankt. De Korenbond St. Willibror- dus, die gevestigd is te Wassenaar, zit nu in enkele jaren voor de vierde maal zon der secretaris. Begrijpelijk, dat het wer ken van den Bond hierdoor ten zeerste be- invloed wordt. Thans was secretaris Kapelaan Sanders te Oegstgeest. LEIDSCHENDAM Liefhebbers van beshulst. In den afge- loopen nacht, heeft de politie van Voorburg zekere J. B. en L. E. uit Voorburg aange houden op de Westvlietweg. B. droeg een groote zak op den rug, waar bij onderzoek hulst in bleek te zijn, afkomstig uit het park „Leeuwenbergh". Beide persoonen zijn in het politie bureau te Voorburg ingesloten en heden morgen voor den burgemeester geleid te Leidschendam, alwaar L. E. verklaarde, dal B. de hulst had gestolen, terwijl de laatste blijft ontkennen. L. E. is op vrije voeten gesteld en B. te Leidschendam ingesloten. Personalia. Met ingang van 1 Januari 1939 is benoemd tot schrijver ter gemeente secretarie te Leidschendam de heer H, E. C. J. van Luxemburg, die tot heden volon tair was ter secretarie, alhier. St. Nicolaaskinderfeest. In het R.K. Vereenigingsgebrouw aan de Damlaan werd gisteren door de kinderen der R.K. Meisjes- en Jongensscholen het St. Nico- laasfeest gevierd. Het is voor. de.kinderen een ware feestdag geworden en allen heb ben volop kunnen genieten. Vermeld zij nog, dat de pastoor en de kapelaans ge- ruimen tijd het feest bijwoonden. Fiets gestolen, G., wonende alhier deed bij de politie aangifte van diefstal van een heerenrijwiel. NOORDWIJK Nationale inzameling. De gehouden collecte voor de vervolgden om geloof of ras, heeft in onze gemeente opgebracht de mooie som van 385.Doordat nog enkele gelden moeten binnenkomen zal het eind bedrag nog wel iets hooger worden. In- tusschen kan Noordwijk op een zeer goed resultaat bogen. Geboren: Jacobus zoon van C. Paschier en A. Terpstra Johanna Ange- nitha dochter van J. v. d. Meulen en A. P. Sweers Hugo Bastiaan zoon van H. B. Visser en L. Dijkstra Maria Petronella dochter van S. P. v. d. Meij en M. A. v. d. Veen Margaretha Petronella dochter van A. W. B. v. Rhijn en .A M. Aarts Inge borg Elisabeth Catharina dochter van N. G. v. d. Veldt en M. Leij Johan Carel zoon van J. Duindam en G. v. Leeuwen Ondertrouwd: W. K. v. Kheenen en P. Mesman, M. Korbee en J. v. Beelen Chr. J. Matthijs en I. G. Chr. Blom Overleden: Margaretha Hendrika 67 jaar Helena Mink, 80 jaar wed van N. Hoogervorst Cornelia Maria Hiep, 63 jaar echtgen. van C. J. de Groot Neeltje Deijl, 79 jaar echtgen. van P. Hoek. NOORDWIJKERHOUT Kruisvaart St. Victor. Onder de ener gieke leiding van den directeur en herau ten groeit de Kruisvaart van St. Victor ge stadig. Met Kerstmis zullen 2 nieuwe bans worden geinstalleerd n.l. de Tarcisius- en Willibrordus-ban. Tegelijk wordt 2en Kerst dag het 2-jarig bestaan gevierd van het co hort. 's Morgens is de H. Mis, welke door de jongens zelf gezongen zal worden, het geen tegelijk dient tot propaganda van den volkszang. Na de H. Mis ontbijten de Kruis vaarders gezamenlijk in den Burcht. Des avonds wordt in het Patronaa een uitvoe ring gegeven. Ten tooneele wordt gebracht het nieuw bewerkte tooneelspel „Tarci- sius". Ten bate van de Kruisvaart wordt een loterij op touw gezet. Verloot zullen worden werkstukken, welke door de jon gens zijn vervaardigd. Binnen een korten tijd zullen loten te koop worden aangebo den door de Kruisvaarders zelf. Een ieder taste in zijn beurs en koope voor dit goede doel een lot! Retraiteciub. In de achterzaal van ca fé „De Zwaan" vergaderde de Retraite club „St. Clemens", onderafd. van den R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer Joh. v. d. Voet, opende met den chr. groet en een woord van welkom tot de niet talrijke aanwezi gen. Spreker zeide, dat de opkomst wel niet zoo groot is, doch v e moeten den moed niet opgeven, aldus de voorzitter, hiervoor is het werk te mooi. Het werk toch berust hoofdzakelijk bij de propagandisten en daar de aanwezigen allen als zoodanig kunnen beschouwd worden is dit een kern, welke groot genoeg is om het houden van retrai tes te bevorderen. De notulen werden door den secretaris, den heer C. van den Berg Czn., voorgele zen en onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging momenteel 90 leden telt, waarvan 30 gehuwden en 16 ongehuwden aan de retraite hebben deelgenomen. In dit verslag werd dank gebracht aan den oud adviseur kapelaan de Kleermaeker, voor het vele werk in het belang van de ver eeniging verricht. Voor het overleden be stuurslid A. Kaptein, die in het jaarver slag werd herdacht, werd door de aanwe zigen voor zijn zielerust een gebed gestort. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer P. Opdam, bleek, dat het kassaldo 1937 bedroeg 25.49. Inge komen was 158.70, terwijl de uitgaven 82.50 bedroegen. Het totale bedrag dat in kas is inclusief de spaargelden, bedraagt 330.20. De voorzitter bracht den heer Op dam dank voor zijn accuraat beheer. Bij de hierna volgende bestuursverkieizng werd de St. Nicolaasfeest „Voorzienigheid". Het St. Nicolaasfeest is voor de kinderen van het gesticht „De Voorzienigheid" pret tig verloopen. St. Nicolaas in hoogst eigen persoon kwam met zijn knecht de kleinen met een bezoek vereeren. Door een aantal kinderen en Zusters werd de H. Bisschop de zaal binnengeleid en toegezongen door al la kinderen. Verschillende spelletjes wer den gedaan en reidansen uitgevoerd. In ge dichtvorm werd het heele jaar besproken. St. Nicolaas hield een toespraak en alle kleinen werden getracteerd en kregen klee- dingstukken en speelgoed. Het feest werd bijgewoond door Pastoor Westerwoudt, den burgemeester en eenige leden van kerk- en armbestuur. heer J. v. d. Voet tot voorzitter herkozen, terwijl in de plaats van den heer P. Op dam, die zich niet herkiesbaar stelde we gens hoogen leeftijd, werd gekozen de heer C Jansen. De voorzitter dankte den afge treden penningmeester voor het vele werk in de afgeloopen 10 jaar door hem verricht en dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Bij het vaststellen van den datum voor de te houden retraite voor gehuwden, welke datum oorspronke lijk gesteld was van 31 Dec.3 Januari werden nogal verschillende bezwaren ge opperd, zoodat de retraite verzet wordt van 710 Januari a.s. Voor de ongehuwden zal getracht wor den om in de retraite van 2225 Dec. a.s. eenige plaatsen té bespreken. Bij de slui ting wekte de voorzitter allen op propa gandisten te zijn voor bovenstaande re traites en te zorgen dat deze vol worden. De Raad dezer gemeente vergaderde gis- terenmiddag voor den eersten maal onder leiding van den burgemeester, jhr. mr. F. J C. M. van Rijckevorsel. Tegenwoordig waren alle leden. Voor dein aanvang der vergadering sprak de burgemeester een kort dankwoord voor zijn installatie en verklaarde, dat thans de geregelde werkzaamheden een aanvang hadden genomen voor hem. Hierna opende hij de vergadering met het raadsgebed en worden de notulen van een viertal vergaderingen vastgesteld. Met alg. st. werd aan den heer dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen eervol ont slag verleend als ambtenaar van den bur gerlijken stand der gemeente Lisse, terwijl als zoodanig werd benoemd de heer jhr. mr. F. J. C. M. van Rijckevorsel. In ver band met dit ontslag en deze benoeming werd de verordening regelende de ver deeling van de werkzaamheden van den burgerlijken stand in de gomeente Lisse gewijzigd. Aan den heer dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen werd eervol ontslag verleend als commissaris van de N.V. Electriciteits- bedrijf Hiliegom, Lisse, Sassenheim. Met algemeene stemmen werd hiertoe benoemd de heer jhr. mr. F. J. C. M. van Rijcke vorsel die hiertoe werd voorgedragen door het college van B. en W. Het verzoek van den Adr. van der Vlugt, om van gemeentewege een riool te leggen in de Akervoorderlaan werd op voorstel van B. en W. naar dit college gerenvoyeerd, tot dat het centraal rioleeringsplan aan de orde zal komen, hetgeem binnen niet te langen tijd is te verwachten. Landarbeidersplaatsjes en het uitbreidingsplan. Verzoek van deGebr. M. H. en G. T. Doeswijk, om voorschotten voor het bou wen van plaatsjes ingevolgd de Landarbei- derswet in het buurtschap Halfweg. B. en W. stellen voor om op dit verzoek afwijzend te schikken, omdat deze stichting in strijd is met het uitbreidingsplan ten aanzien van de landelijke bebouwing. De heer Kingma vraagt wat in het uit breidingsplan wordt verstaan onder lande lijke bebouwing. De voorzitter verklaart dat landelijke be bouwing het karakter moet dragen van het landelijke derhalve met groote tusschen- ruimte. De heer Schrama wijst op de weigering van het bouwen door den heer Lemmers aldaa. Spreker ziet er geen bezwaar in om hierin af te wijken. Z.i. mag het niet ge beuren, dat door de landelijke bebouwing de menschen gedwongen worden in etn andere gemeente te gaan bouwen, omdat wij ze hier moeten houden. Wij mogen blij zijn, dat er nog menschen zijn die toonen energie te bezitten om vooruit te komen en hun bedrijven uit te breiden. Spreker vraagt of het niet mogelijk is er van af te wijkem. De voorzitter zegt dat hiervoor een alge- heeie herziening van het uitbreidingsplan noodzakelijk is. Momenteel is zulks niet mogelijk. B. en W. hebben open oog voor de belangen van de ingezetenen. Wethouder Warmerdam vindt de wijze van verstrekking van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet sympathiek. Als de gegadigden willen bouwen op de daarvoor bestemde gemeentegronden kunnen zij di- SASSENHEIM Arbeidsbeurs. Per 30 November j.l. waren bij de Arbeidsbemiddeling inge schreven: 21 bouwvakarbeiders, 5 hout bewerkers, 1 slager, 251 bloemistarbeiders, 6 werknemers in het verkeerswezen, 3 kantoorbedienden en 4 ongeschoolde ar beiders. Totaal 291 mannelijke ingeschre venen tegen 287 per zelfde datum 1937, dus 4 meer. L. T. B. Onder leiding van de heer A. J. Verkley vergaderde Dinsdagavond de plaatselijke afdeeling van den L.T.B. Aanwezig 12 leden, kapelaan Redeker, de heer C. van Baar, alg. secretaris. Naar aanleiding van de notulen deelt de voor zitter mede da+ de tuinbouwcursus zich in goede belangstelling mag verheugen. En zijn 22 leerlingen, waaronder 13 uit de arbeidersklasse. Spr. heeft aan het Ge meentebestuur subsidie verzocht maar weer momenteel daarvan nog niet het de finitieve resultaat. De heer van Baar stelt voor aan St. Deus Dedit een kleine sub sidie te vragen. A.s. Maandag is er alge meene vergadering in Haarlem, zoowel voor de boeren als voor de tuinders. Voor de boll enk weekers zal later nog een apar te vergadering worden gehouden. De heer Re.s acht begin Juni daartoe de beste tijd. De beer van Baar, die tevens secretaris is van het Pachtbureau Noord-Holland, houdt hierna een causerie ovtr „de pacht wet 1937". De gedachtenwisseling welke na deze lezing ontstond bracht verschil lende praktische punten ter sprake: o.m. het verschil tusschen pachtkamer en pacht bureau, het oploopen der landprijzen enz. Het onderwerp leek droog; het was echter buitengewoon interessant, ook voor bollen- kweekers, waarvan er slechts weinigen aanwezig waren. De voorzitter deelde mede, dat in het hoofdbestuur overeenstemming is bereikt over een statutenwijziging waardoor de „derde vakbond" zal kunnen ontstaan. Nog meerdere besprekingen moeten vol gen, waarna een aparte alg. vergadering over de oprichting zal beslissen. Besproken werd nog de steun aan klei ne boeren en tuinders. In Sassenheim zijn er weinig in betrokken, minder als in na burige gemeenten. Als afgevaardigden werden benoemde de heeren J. Ruigrok en P. v. d. Plas voor de boeren en de heer A. van Dorp en W. van Niekerk voor de tuinders. GEMEENTERAAD VAN LISSF reet op de volle medewerking van het col lege rekenen. De heer de Vroomen vraagt hoe lang het uitbreidingsplan werkt en of het niet mo gelijk is dit te herzien, omdat meerdere punten wijziging behoeven. De voorzitter antwoordt dat het uitbrei dingsplan 10 jaren werkt, doch dat her ziening mogelijk is.-Partieele herziening ontraadt hij. De heer Romijn wil een commissie be noemen, die de herziening van het uitbrei dingsplan beziet en alle gegeven verzameld, die hiervoor noodzakelijk zijn. De voorzitter wil de mogelijk hiervan wel eens bespreken in het college van B. en W. De heer Segers verklaart, dat dit niet eenvoudig zal zijn. Bij de vaststelling van het uitbreidingsplan zijn de bezwaren legio geweest, doch de ontwerper wist zij met goede argumenten te weerleggen In de praktijk blijkt evenwel dat er nog fouten aankleven Wij moeten geen Uigrijpende wijzigingen aanbrengen zonder het advies van den ontwerper, den heer van der Kloot Meij burg. Wethouder Warmerdam bespreekt de totstandkoming van het plan. Spreker ge voelt voor herziening, omdat het plan z.i. niet in het kader is opgebouwd van een plattelandsgemeente, doch meer uitging naar een stedelijk plan. De afstandsbepa lingen zijn in strijd met de bedrijven in Lisse en werken buitengewoon funest ten opzichte van de ontwikkeling der be drijven in deze gemeente. Deze afstand moeten wij terugbrengen, doch spreker wil hierbij gaarne het advies van den ont werper hebben. Hierna wordt het verzoek van de Gebr. Doeswijk overeenkomstig het advies van B. en W. afgewezen. Straataanleg. Verzoek van den heer J. W. A. Lefeber, om vergunning tot straat- en rioolaanleg voor de verlegging van de Zwanendreef vanaf de brug. B. en W. hebben tegen den aanleg van de straat geen bezwaar. De aanleg van de rioleering zal evenwel moeten voldoen aan de eischen, welke gesteld zullen worden, wanneer het centraal rioleringsstelsel in werking zal worden gebracht. Met alg. stemmen wordt de vereischte vergunning verleend. Overeenkomstig het verzoek van de Pluimvee- en Konijnensportvereeniging Lisse en Omstreken wordt een bedrag van 15.— beschikbaar gesteld voor de te hou den nationale jubileumtentoonstelling. Na ampde bespreking en toelichting door den voorzitter werd besloten tot de af wijking van de verordening op het be heer van de gas- en waterleidingbedrijven der gemeente Lisse, voor zoover betreft de gasfabriek. Hierdoor is het mogelijk dat tot en met 1939 de gemeente een grootere winst van 2750.maakt, doordat de af schrijvingsbedragen niet gelijk zijn aan de aflossingen van geldleeningen. Bouwvoorschotten. De voorzitter stelde thans aan de orde het verleenen van bouwvoorschotten aan de plaatselijke woningbouwvereenigingen. Uit de toelichting van den voorzitter bleek, dat de R.K. Woningbouwvereeni- ging „Het Gezinsbelang" in het buurtschap de Engel een aanvraag doet tot het bouwen van 32 woningen. Dit is afwijkend van het geen is besloten in de vergadering van 12 Augustus j.l.t waarbij een proefaanbeste- ding zou worden gehouden voor 18 en 37 woningen. De voorzitter verklaarde, dat er tusschentijds moeilijkheden waren gekomen omdat Gezinsbelang de grond moest koo- pen voor het geheel en deze dus zou komen te drukken op 18 woningen. De vereeniging heeft gemeend, terug te moeten komen op haar besluit van 37 woningen en slechts 32 woningen te moeten bouwen, omdat zij het stuk grond tegen de sloot aan liever wil vrijlaten momenteel. B. en W. stellen voor de gevraagde voorschotten te ver leenen tegen dezelfde voorwaarden, die ae gemeente worden opgelegd met het leenen van geld hetzij van particulieren, hetzij van het rijk. Het Rijk rekent 3 y3 doch getracht wordt nog goedkooper klaar te komen. De Woningbouw vereeniging „Volksbe- angl" heeft een principe besluit gevraagd tot het bouwen van 12 woningen, waarvan de huurprijs niet meer zal moeten bedragen dan 3.75 per week. B. en W. stellen zich op standpunt ook deze vereeniging de ge legenheid moeten geven om tot dezen bouw over te gaan. De heer Boot vraagt of dit een pleister op de wonde is van Volksbelang omdat de bouw zoo lang tegengehouden is. Spr. gevoelt voor den bouw van Gezinsbelang. De heer Tibboel verheugt zich dat aller eerst de bewoners van de onbewoonbaar verklaarde woningen in de woningen van Gezinsbelang zullen komen. Spreker vraaagt B. en W. waarom men zich niet heeft gehouden aan het besluit van 12 Augustus ten aanzien van de twee ledig er1 aanbesteding. De heer Romijn zegt. dat men zich niet kon houden aan deze proef-aanbesteding, omdat de kosten dan te hoog werden. Men bouwt in de Engel goede en goedkoope woningen, die waarborgen bieden voor een rendabele exploitatie. De heer Kingma: Komen er nu werkelijk de menschen in, die in onbewoonbaarver- klaarde woningen zitten. Is de gemeente overtuigt dat dit werkelijk geschiedt. De heer Segers dringt aan op naleving der voorwaarden ten aanzien van de be zetting der huizen omtrent de onbewoon baar verklaarde woningen. In antwoord op inlichtingen om eenige leden gevraagd, deelt spr. mede, dat de bouw van 12 wo ningen door Volksbelang een bestuursbe sluit is en dat men zich niet kan storen aan geruchten of meeningen van een be stuurslid. Nadat de discussies hieromtrent nog eenigen tijd voortduurden werd overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. B. en W. boden hierop aan de gemeente rekening en de begrooting. Tot leden belast met het nazien der ge meenterekening over 1937 werden be noemd de heeren L. Boot, J. W. A. Lefeber en J. Kingma. Medegedeeld werd dat de begrooting 1939 13 December a.s. zal woorden toegezonden. De heer Segers sprak zijn groote vol doening en blijdschap er over uit, dat de gemeente-rekening 1937 met een voor- deelig saldo van ruim 9000.sloot, het geen hij een unicum acht in geheel de bloembollenstreek. Medegedeeld werd, dat B. en W. zich voorstellen om het plantsoen in het vier kant te vernieuwen en moderniseeren. Zij zijn in onderhandelingen getreden met de directie van de N.Z.H. Tramwegmaatschap pij om het tramhuisje te vernieuwen. Het resultaat hiervan is dat de genoemde directie hiertoe bereid is, wanneer de ge meente de oude wachtgelegenheid over neemt voor een vergoeding van 100. Dit huisje kunnen wij nog wel gebruiken voor urinoir. Een aanzienlijke verfraaiing zal het geven, omdat van een wachtlokaal komt, bijna geheel van glas. Besloten werd het wachthuisje aan te koopen. De werkverschaffing. Ten aanzien van de vraag van den heer Lefeber omtrent de tewerkstelling deelde de voorzitter mede, dat de uitvoering van particuliere werken wordt bevorderd en in een ver stadium van voorbereiding ver- keeren. Met de werkzaamheden op de tuinen van Graf van Lynden kan worden aangevangen, waarbij toezicht van de Ned. Heide Maatschappij niet noodzakelijk is, doch vermoedelijk wel de andere voor waarden, zoodat gewerkt zal worden voor een uurloon van 0.32. Weth. Warmerdam zegt, dat het advies is vastgelegd, doch dat spreker de stille hoop heeft, dat het werk zal worden uit gevoerd met een ander loon dan dat van de rijks werk verschaffing. Dit loon of meer dere loon komt dan ten laste van den werk gever. Spreker kan nog niets definitiefs mededeelen, doch verwacht, dat er een loon zal worden gegeven, hetwelk uit drukt de waardeering voor den arbeid. De heer Lefeber wees op de gelegenheid van werkverschaffing door het thans te vol brengen. Gaslevering aan fabrieken. De voorzitter deed mededeeling van ge voerde besprekingen met het gemeentebe stuur van Sassenheim ten aanzien van de gaslevering aan de aldaar te bouwen lak fabriek. Deze besprekingen hebben even wel geen resultaat gehad omdat deze fa briek slechts maximum 2 1/4 ct. per M.3 gas wil betalen en B. en W. dezen prijs te laag achten. De saneerlng van den Stationsweg. Weth. Tromp deed mededeelingen aan gaande de saneering van den Stationsweg. Hieruit bleek, dat verschillende conferen ties en onderhandelingen zijn gehouden en gevoerd en dat B. en W. met het advies der grondcommissie accoord kunnen gaan om in principe tot aankoop van eigendom men van een 6-tal eigenaren, waarmede overeenstemming is bereikt, over te gaan. Een achttal eigenaren kunnen niet met de ze commissie tot overeenstemming komen en deze eigenaren zal nog een termijn wor den gesteld, waarbinnen^ zij op het voor stel van de grondcommissie kunnen ingaan. Wanneer zij hiertoe niet kunnen besluiten zal tot onteigening moeten worden over gegaan en de procedure gevoerd moeten worden, waartoe zij machtiging vragen. Weth. Warmerdam dankt den heer Tromp en de grondcommissie voor hun vele werkzaamheden in deze verricht. De voor bereiding is uitstekend geweest en thans moeten wij de eerste daad gaan stellen. De gemeente heeft getoond te willen onder handelen. De volgende stap zal zijn onteige ning, mits zij binnen den termijn de ge- wenschte overeenstemming bereiken. De gevraagde machtiging om tot ont eigening over te mogen gaan wordt gege ven. Rondvraag. Bij de rondvraag dankte den heer van Kesteren als oudste lid van den Raad den burgemeester voor zijn gesproken woor den bij zijn installatie tot den Raad en tot alle ingezetenen. Namens den geheelen Raad schonk hij hem het volste vertrou wen. De heer Segers heeft vernomen, dat er in Lisse een vaste bioscoop zou komen en wel in de bovenzaal van de Witte Zwaan. Afgezien dat spr. tegenstander is van een bioscoop, meent spreker toch te moeten waarschuwen voor een bioscoop aldaar, om dat deze zaal z.i. zich hiervoor niet eigent, wegens de constitutie en de bouw. De voorzitter verklaart hieromtrent rap port te hebben ingewonnen bij den gemeen te-opzichter en opperbrandmeester. Dit rap port is aanleiding geweest, dat op het ver zoek afwijzend is beschikt. Een zak-centje. De heer Knetsch vroeg naar een circu laire omtrent de steunuitkeering voor inwo nende kinderen en hoe of hij hier wordt toe gepast. Volgens spreker hebben zij recht op 1.50, terwijl naar hij heeft vernomen de tijdsduur hier genomen wordt van 1 December tot en met 1 Mei van het vol gend jaar. De heer Warmerdam meent uit deze cir culaire te hebben gelezen, dat B. en W. kunnen dus facultatief gaan tot 1.50. B en W. hebben evenwel gemeend dit te moeten bepalen op 1.en slechts voor het tijdvak 1 December 1 Mei. De heer Knetsch zegt, dat deze toeslag bedoeld is voor inwonende zoons om hier van iets te kunnen doen. 1.50 per week Zondagsgeld is niet veel en noemt spreker zelfs veel te kort voor jongens van 20, 21 en nog ouder. Weth. Tromp verklaart, dat 50 pet. van de burgerjongens dit niet zullen hebben per week en zelfs geen ƒ1.— Spreker meent, dat dit voldoende is. De heer Knetsch kan zich hiermede niet vereenigen en dringt op de maximum-ver goeding aan. De heer Tibboel geeft in overweging om dit punt door den heer Knetsch aangesne den rijpelijk te beraden in het college van B. en-W. Spreker vindt een toeslag van 1 eveneens onvoldoende. De voorzitter zal een en ander in de ver gadering van B. en W. bespreken. Vervolgens vraagt de heer Knetsch om verbetering van het junioren-voetbal veld, hetgeen een dringende eisch is. Hebben B. en W. zich al eens beraden omtrent de hef- ring van de hondenbelasting, opdat deze dieren niet meer vast behoeven te worden gehouden, hetgeen hij betreurt en waarop spreker ongeveer 11/2 jaar geleden ook heeft aangedrongen. Spreker vestigt de aan dacht van den burgemeester op het par keerverbod, hetgeen blijkens klachten te streng wordt toegepast. Ten slotte vroeg spreker waarom in deze gemeente geen col lecte is gehouden voor de vluchtelingen. Dit betreurde spreker ten zeerste. Waarom geen collecte gehouden werd voor de vluchtelingen. De voorzitter zal aan deze punten zijn aandacht wijden. In deze gemeente is geen collecte gehouden voor de vluchtelingen. De burgemeester ontving een schrijven van het centraal comité van de jeugdvereeni- gingen. Een zelfde schrijven is gezonden aan de jeugdvereenigingen. Wanneer deze jeugdvereenigingen, waar het toch van uit gaat met een aanvraag waren gekomen om een collecte te houden, zou hij onmiddellijk hebben toegestemd. Dit is evenwel achter wege gebleven. Het initiatief moest naar het oordeel van B. en W. uitgaan van de jeugdvereenigingen. De heer Knetsch meent, dat de burge meester het initiatief hiertoe -had kunnen nemen. Het is een zaak van afwachten ge weest en hij vraagt of er alsnog geen oplos sing voor te vinden is om een collecte te houden. De voorzitter meent, dat waar het ini tiatief niet is uitgegaan van de plaatse lijke jeugdvereenigingen, hij niet de aan gewezen man was om dit wel te doen. Bo vendien zijn er vele menschen in ons eigen land die hulp behoeven. Spreker verwijst naar verschillende gemeenten, alwaar de burgemeester eveneens geen collecte heb ben doen houden. Spreker zal evenwel in het college van B. en W. deze aangelegen heid wederom ter sprake brengen. Weth. Warmerdam vond dit een lastig en een teer punt. Spreker is tot de conclu sie gekomen, dat het initiatief niet behoor de te worden genomen vanwege het ge meentebestuur. De heer Tibboel beklemtoont het ver zoek van den heer Knetsch om alsnog een poging te doen om een collecte te houden. Hisrna sluiting.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9